ALKM. 60VSI - HTLANDIfl I Stcid en Omtrek ZONDAG a.s. ALKMAAR PACKET Passagiersdienst Alkmaar Amsterdam v.v. Dagelijks Maria li'rj, glo- hanus I. nieuwe prefatie voor de dr. or. A. dat allen, ben van, ets onder van het Arbeids- spoecig September doen aan voor de F.. P. C. dam (Z.), Ingen zijn veree- let" ir; een saris vast- loten bij /.V. R.K. :chtstreeks cht. OP duw, Vis ing maakt lie soorten eidereen- :n geopend itersnippen ieren op 1 is bepaald n van wa- eenden- ten aan- en (behal en 1 Sept. 946 en het middel gebruik is estaan ten idpluvferen tot en met zwanen, èrs, kemp- s grutto's, blijft ver- ALKMAAR GOEDEREN VOOR HEUSDEN A.s. Maandag' zullen de eerste goe deren (zegge 2 ton) gezonden wor den naar de gemeente Heusden, het door den oorlog zoo zwaar getroffen plaatsje, dat door Alkmaar is ge adopteerd. In de loop var; de vol gende week hoopt men de rest van de voor Heusden bestemde goederen daarheen te vervoeren. BETERE VERBINDINGEN Busdienst Alkmaarden Helder en Alkmaar—Haarlem Met ingang' van 30 Juli openen de Necerlandsche Spoorwegen een bus dienst Alkmaarden Helder, vice versa. Vertrek uit Alkmaar (Sta tion) 6 7, 9.30, 12.30, 4 en 5 uur. Uit den Helder van de Keizersbrug, 8, 9.30 12.30 (Zaterdags niet), 3.30 en 6.30 uur. De rit duurt 50 minuten. De busdienst AlkmaarHaarlem v.v. is als volgt: vertrek, zoowel van Alkmaar als var; Haarlem op de vol gende tijden: 6.40, 8.10, 9.40, 11.10, 12.40 14.10, 15.40, 17.10, 18.40, 20.10. De bus naar Amsterdam begint om 6 uur en gaat dan om de IV2 uur. Treinen vertrekken er van Alk maar naar Amsterdam drie, om 7 'uur (niet op Zondag), om 7.17 en om 3 uur. Uit Amsterdam vertrekken treinen om 9.50, 11.45 en 15.45 (Zondag niet). BATH EN ALKMAAR Onze burgemeester heeft het eere burgerschap verleend aan drie be kende burgers van Bath, de Engel sche stad, die Alkmaar heeft ge adopteerd. Onder die eereburgers is de burgemeester Edgar Clements. Een bedrag van eenige duizenden ponden sterling is bijeen gebracht en grootte hoeveelheden kleeding, huishoudelijke voorwerpen en andere artikelen zijn naar Alkmaar gezon een om onze bevolking hulp te ver- leenen. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot, is per vliegtuig naar Bath gegaan en heeft daar een bal meegemaakt, waar hij 'n chèque ten bedrage van 3000 pd. st. ontving. Zaterdag zal hij het plaatselijke kerkhof bezoeken en namens de stad Alkmaar een krans neerleggen op het gemeenschappelijke graf van 400 bewoners van Bath, die tijdens de Duitsche luchtaanvallen van April 1942 den dood hebben gevonden. OPROEP TOT DE VROUWEN EN MEISJES Vrouwen en meisjes, niemand van ons behoeft er nu nog' op uit te trekken voor levensmiddelennie mand hoeft meer gebrek te lijden, mits ieder een voor haar passende plaats inneemt in de groote werkge meenschap. Hoe komen we aan een eervolle en passende werkkring? Op dit terrein heeft onze eigen Neder- landsche Overheid reeds een orgaan gevormd, dat leiding kan en wil ge ven. Een orgaan over er; in dag'e- lijksch contact met het geheele land. Dit orgaan heet: „Bemiddelingsaf- deeling voor Vrouwelijke Beroepen" en is ondergebracht bij het Geweste lijk Arbeidsbureau. Ja. het door den dwingeland misbruikte instrument, waardoor een groot deel van ons volk werd gedeporteerd. Weest niet bevreesd er zit geen portier meer met een groote mond, de gelaarsde moffenknechten zijn verdwenen. Iedere vrouw en ieder meisje die nog geen productieve en volledige dagtaak heeft, melde zich ten spoe digste. Straks komen weer vele meis jes van de diverse onderwijsinrich tingen, lagere en middelbare scho Ier;, vakscholen, enz. In het belang van het meisje zelf, in het belang van onze volksgemeenschap, in het belang' van een juiste taakverdeeling in den geweldigen arbeid die ons wacht, is het zeer gewenscht, dat allen zich wenden tot de afdeeling vrouwelijke beroepen. De ouders, of een van hen, kome gerust mee, of komen eerst alleen eens poolshoogte nemen. Alle inlichtingen worden gaarne, gratis en zonder eenige ver plichting' verstrekt. Met billijke en rechtvaardige wer.schen omge ving godsdienst, ontwikkeling wordt steeds rekening gehouden. Vrouwen en meisjes, werkt daar om samen met: de bemiddelingsaf- deeling voor Vrouwelijke Beroepen van het Gewestelijk Arbeidsbureau Alkmaar, Doelenstraat 30. UIT HET POLITIERAPPORT Een paard en wagen reed in de Huigbrouwerstraat ir. de verkeerde richting en torpedeerde een hand wagen, die voor de slagerij van v, d. Kamer stond; deze handwagen maakte een draai en schoot de eta lage in, zoodat de groote ruit sneu velde. De slager was tegen glasscha de verzekerd, maar tegen den on- fortuinlijken wagenbestuurder. Z. uit Egmond Binnen, werd proces verbaal opgemaakt. Een jongen, die op den Omval van achter een paard en wagen te voorschijn kwam, werd aangereden door een uit de andere richting ko mende auto. Het rechter wiel ging over hem heen; op advies var; den dir. van den G.G.D. werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Doordat een 16-jarig meisje uit Egmond Binnen den Rijksstraatweg wilde oversteken op een wijze, die niet verantwoord was, moest een uit de Nieuwpoortslaan komende motor rijder plotseling remmen, waardoor de duo-rijder, N. T., alhier, van den motor werd geslingerd en met zijn hoofd' op den trottoirband terecht kwam; hij werd op advies van den dokter naar het ziekenhuis vervoerd'. De politie verzoekt ons het pu bliek erop te wijzen, dat zij streng zal optreden tegen de jongens, die met een catapult worden aartgetrof fen. Zij zullen meegenomen worden naar het bureau. JEUGDONTSPANNINGS- TERREINEN Het Comité „Jeugd en Vreugd", waarvan de oprichting reeds eerder werd gepubliceerd, stelt zich ten d'oel de schoolgaande jeugd van 6 tot 14 jaar gedurende de vacantie bezig te houden met sport en spel. Met in gang van Dinsdag 31 Juli a.s. zullen de kinderen nu voorloopig op de hier volgende terreinen op twee och tenden of twee middagen In d'e week prettige ontspanning vinden 's Morgens 9—12.30 uur: Dinsdag Gem. Sportpark; Woensdag Speeltuin St. Agnes (nabij de Vondelschool; Donderdag Gem. Sportpark; Vrijdag Speeltuin St. Agnes. 's Middags 2—5 uur: Dinsdag Ter rein Hoeverweg (Ruysdaelkade); Woensdag Oudorp V.V. (achter de Kievitstraat); Donc|2rdag Terrein Hoeverweg; Vrijdag Oudorp V.V. Wanneer de jeugd voor deze actie voldoende animo heeft, ligt het te vens in de bedoeling met groepen van kinderen uitstapjes te maken en mèt inschakeling van de plattelands boerderijen, waar zij kunnen eten en drinken, de vrije natuur in te trek ken. Daarnaast zullen ook nog ande re mogelijkheden voor vermaak en ontspanning onder oogen worden gezie. Naar g'elang zich meerdere leid(st)ers beschikbaar stellen, zal dit jeugdwerk uitgebreid kunnen worden. Opgave als leid(st)er bij den heer W. J. Schoonhoven. Geestersin gel 29. De deelname der kinderer; zal ge heel gratis zijn, terwijl de algemee- ne leiding der speelterreinen berust bij terzake kuncige personen. Het Comité wekt ouders en opvoeders met den meesten aandrang op de kinderen te stimuleeren de speelter reinen te bezoeken. Hiermede zal weliswaar het jeugdprobleem niet opgelost zijn, maar het is toch een stap in d'e goede richting. De kinde ren worden van de straat gehouden en genieten daarnaast de vreugde volle ontspanning, die zij in den oorlog zoozeer gemist hebben. „CANTECLEER". Het zal velen wellicht als een ge mis zijn opgevallen, dat onder den overvloed van aanplakbiljetten, die in de laatste weken over ons wordt uitgestort, geen aankondiging voor komt van een R.K. tooneelvereeni ging, terwijl toch het R.K. tooneel in Alkmaar voor der; oorlog een goe den naam had. In d'e laatste maanden van de be zetting was echter reeds de R.K. Tooneelvereeniging „Cantecleer" op gericht. die met de volle goedkeuring var; dé geestelijkheid alle jongere toonelisten onder haar banier wil vereenïgen. Daardoor zal het mogelijk zijn alle krachten, die er in de verschillende parochies schuilen, voor één doel in te zetten, waardoor steeds het beste kan worden bereikt. In aansluiting op den grooten dankdag, die op 15 Juli in onze stad gehouden is. heeft ..Cantecleer" voor haar eerste uitvoering de keus laten vallen op het leven van St. Lauren- tius, den patroon van on-ze stad, die zeker ook onzen dank verdient voor zijn bescherming gedurende den oorlog. De jongde schrijver Jan Nieuwen- huis heeft in een sterk realistisch spel, waarir; nochtans het vleugje humor niet ontbreekt, onzen stacs- patroon geschetst. De opvoering van dit uitstekende stuk. omlijst met klassieke muziek, zal de jonge tooneelvereeniging in staat stellen te bewijzen, dat het katholiek toor.-eel hier niet dood is, maar daarentegen met nieuw enthou siasme bezield is. Voor de goed'e orde deelen wij nog mede, dat wegens de vele aanvragen de kaartverkoop reeds Maandag 30 Juli zal beginnen bij A. J. Kühne, Boterstraat 22. Het bestuur verstrekt gaarne alle gewenschte inlichtingen; C. Keysper. Wilhelmir.alaan 9. A. Buissink, Dr. Schaepmankade 11, J. Coppens, Rit sevoort 58, C. Schroder, Snaarmans- laan 69. JONGENS-CONGREGATIE ST. DOMINICUS-PAROCHIE. A.s. Zondag 29 Juli, om 12 uur, be langrijke bijeenkomst voor alle jon gens van de St. Joris- en St. Thomas- cor;gregatie in de kerk. Jongen^, zorgt ervoor, dat jullie allen aanwe zig zijn. TRANSPORTCOLONNE ROODE KRUIS Voor de komende feestdagen heeft de transportcolonne var; het Ne- derlandsche Roode Kruis afdeeling Alkmaar, zich geheel beschikbaar gesteld om hulp te verleenen, waar dit ook gevraagd wordt. Buurtver- eenig'ingen, comité's, vereenigingen enz. kunr.en nadere inlichtingen krijgen bij den heer Zwakman, Bleekerslaan 9, Alkmaar. Bij de wandeltochten op 4 en 5 Aug. zal het Roode Kruis ook voor event, ongevallen aanwezig zijn. BURGERLIJKE STAND GeborenAnna C. d. van Cornelis de Goede en C. A. Borst; Han z. van Ansche J. Robbers en S. Wijbenga. Overleden: Ar.na B. Snijders, wed. van C. H. Heijmans, oud 72 jaar; Alica Bruin geh. m. A. C. van der Veer oud 60 j. Gehuwd: Johannes Wokke en Maria Dekker; Cornelis Houtenbos en Cornelia Admiraal; Jan- Kolk en Guus je Tiny Bakker. Geboren: Catharina A. H.. C V. Adrianus Bruin en Anna Balder; Ja cob, z.v. Hille Homma en Rebecca Slooten; Dirk, z.v. Gerrit Aaij en Maartje Koster. Gehuwd: Cornelis Koopman en Alida Koopman; Pieter Duistermaat en Matje Spaargaren; Wijnandus A. Frowein en Wijntje C. Eindhoven, Jacob Pranger en Grietje Pauw. Overleden: Martha W. Lavell. geh. met E. N. Heijligenberg, oud 46 jaar. GE-EVACUEERDE MELKSLIJTERS Wij moeten ons even richten tot de bewoners van der. Helder, Bergen, de Egmonden en Castricum. Zij heb ben in de voorbije jaren gezien, hoe velen van hun stads- of dorpsgenoo- ter; gedwongen werden te evacuee- ren. Zelf warer; zij gelukkiger en bleven in eigen huis. Onder hen, die tijdelijk hun woonplaats moesten ver laten, warer; vele melkslijters. Zij moesten de bediening van hun klan ten overlaten aan collega's, die kon den blijven wonen. Deze geëvacueer de melkslijters keerer; thans naar hun gemeenten terug, vol hoop om eindelijk weer hun bedrijf te kunnen hervatten. Doch ziet, noch de klan ten, die zij voorheen bediender;, noch ce collega's die konden blijven ven ten toonen voldoende begrip voor de moeilijke omstandigheden, waaronder de thans terugkeerer.de melkslijters langeren of korteren tijd hebben ver keerd. Zoowei klanten als collega's hebben in vele gevallen geen oog voor de billijkheid', dat de terugkee- rende slijter zooveel mogelijk weer zijn oude klanten kan bedienen. Is dat goed? Zijr. er gegronde redenen aanwezig, d'an is de klant natuurlijk vrij om van melkslijter te verande ren. Heeft de melkverkooper echter vroeger zijn klanten tot tevredenheid beüiend. dan mag hij verwachten, dat deze terugkomen. Wij doen op zijn collega's zoowel als op de consumen ten een beroep zooveel mogelijk te bevorderen, dat de geëvacueerde melkslijters niet nogmaals de dupe worden. WARMENHUIZEN Onze parochie vierce het 12'/! jarig bestaan der afd. Warmenhuizen-Tuitjehorn van het „Wit-Gele Kruis", tevens was onze graag geziene wijkverpleegster Zus ter van der Poll 12»/« jaar als zooda nig in deze parochie werkzaam. Na dat 's morgens de Plechtige Hoogmis uit dankbaarheid was opgedragen, were 's middags in het verenigings gebouw een feestelijke jaarvergade ring gehouden welke werd opgeluis terd met zang en muziek. Door de voorzitter den heer C. Dekker werd aan zuster v.d. Poll en aan den se cretarls C. Roozencaal een envelop met inhoud overhandigd als blijk van waardeering voor de vele dien sten in het belang der vereeniging en der gemeenschap verricht. Als candi- Gaat voor de vacature in het bestuur zijn door het bestuur gesteld de hee ren Calp en Glas. Nadat het nut der vereeniging en het werk van zuster van der Poll door verschillende spre kers was geroemd, was er 11a afloop der vergadering gelegenheid' de ju bilarissen geluk te wenschen. Tot voorloopige wethouders in deze gemeente zijn benoemd de heeren J. Tesselaar, Warmenhuizen en K. Half, Schoorldam. De bevrijdingsfeesten in deze ge meente zullen worden gehouden 6, 7 en 8 Augustus a.s. Volgens de voor bereiding belooft het een vroolrjk en grootsch festijn te worden. HEERHUGOWAARD Agent-cor respondent. De Adm. van het N.N.H.Dag'bl. deelt inwoners van H.- Hugowaard Zuid en 't Kruis dat abonnementen, advertenties, be richten. verslagen van enz. kunnen worden ingediend c-e agent Zut, die vanaf heder. weer te lefonisch is te bereiken onder no. 202 (K 2264). FtFFR HUGO WAARD Z. Voetbal Zondagavond zal op het sportterrein van Zuid des avonds om half acnt een gecostur.teerde veteranen voet balwedstrijd gehouden worden, en wel H.H'. Waard Z. tegen 't Kruis. Het belooft prachtig te worden; er zijn prijzen beschikbaar gesteld voor degene, die het mooiste uitkomt. HEILOO rn Zwaar gehavend H.S.V. (liefst vier invallers) speelde Woensdagavond tegen een Alkm. Boys elftal (waarin vijf spelers var; het eerste) Het einde waarin de vermoeienis van H.ë.V. duicelijls zichtbaar was, bracht den stand 1-1. De opbrengst was evenals die van een a.s. wedstrijd H.S.V.—Alc- maria voor de buurtfeesten, die ir; ce week van 6 Aug. gehouden zullen worden. OUDORP Bevrijdingsfeesten. Ook Oudorp gaat zich opmaken, om zijn bevrijding feestelijk te vieren. Tot cat coel installeerde wethouder G. Staa Woensdagavond in het raad huis de feestcommissie. In het dage- lijksch bestuur hebben zitting: S. van Stralen, voorzitter; F. Nuyens, secretaris ei; S. Commandeur, pen ningmeester. Verschillende subcom missies zijn gevormd o.a. voor kin- cerspelen, sport, optocht en finan ciën, oie ieder een onderdeel var; het feest zullen uitwerken. Besloten is om een huis aan huis-collecte te houden door de geheele gemeente. Oudorpers, geeft mild. can kan de feestcommissie U en Uw kinderen een schitterend feest aanbieder.. De data van de feesten, die begin Sep tember gehouden zullen worden, zullen nader bekend gemaakt wor den. Wie speelgoed, boeken enz. als prijzen voor de kinderfeesten wil afstaan, kan dat afgeven aan de acressen van de leden var; het dage lij ksch bestuur. VOLKSHERSTEL (H.A.R.K.) Lach niet! We eten brood, d.w.z. om drie uur begint moeder brood te snij den, vervlffgens smeert zij er wat margarine op, zij gaat kaas snijden en legt dit er op. Dan wordt ieder sr.eedje in vieren en voor de klein tjes in achten gesneden. Lelt op! Moeder neemt drie brooden. snijdt van elk twintig sneecjes, we krjj- 1 dus zestig sneed jes. Moeder smeert elk sneedje, zij smeert dus ■er Zij snijdt zestig plakjes kaas en moet dan weer veertig js in vieren en twintig in achten snijden. Hoeveel keer snijdt moeder r.u? Zij leg't het brood op de tafel in tien porties. Een panne tje wordt boven een houtvuur ge hangen, en na een poosje krijgt ieder met een pollepel eer; schep drir.ken. We zitten allen op een grond tegen den muur en pakken aldoor een stukje brood van tafel. Na afloop krijgen we een blaaswed- strijd, om de kruimels er.z. weg te krijgen. Wie doet er zoo gek? Zoo gek doen de menschen. die maar één mes in huis hebben, die geen kopje hebben en geen schoteltje en ten slotte 'geen vegertje of bezem om de boel schoon te houden. Lezers, dat is de noodtoestand in d'e geteis terde gebieden TOT DIRECTEUR VAN HET RIJKS- arbeicsbureau zal binnenkort be noemd worden de heer A. N. van Mill, cirecteur van het gewestelijk arbeidsbureau te Rotterdam. VIJFHONDERD NEDERLANDS CHE kinderer. zijn naar Denemarken ver trokken. Met droevenis in ons hart ma ken wij U bekend, dat heden plot seling van ons is weggenomen or.ze lieve zoon en broeder JOHANNES NAGENGAST, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, in den ouder dom van 35 jaar. H. Woucstra, J. Th. Woudstra- Janka. P. J. Nagengast, T. Na- gengast - Henselman. Sneek: J. de Vries-Nagengast, J. de Vries. Amsterdam: B. T. Bos-Woudstra, W. Bos. Frankrijk, St. Querttir;: R. A. Kuiken-Woudstra, N. Kuiken. Alkmaar: J. J. Woudstra. Hetty Woudstra, Hette Woudstra. Alkmaar, 27 Juli 1945. Ritsevoort 36. De plechtige H. Uitvaartdienst wordt gehouden op Maandag 30 Juli a.s. in ce parochiekerk van den H. Dominicus, voorm. 9 uur, waarna te 10.30 uur de begrafenis vanuit de kerk op het R.K. Kerk hof te Alkmaar. Rozenkrans bidden 's avonds 7 u. in de kapel van het Elizabeth- ziekenhuis. t Heden nam de goede God! tot Zich or.ze jongste lieveling JOPIE, in den aanvalligen leeftijd van 4 maanden. S. Wehnes N. Wehnes-van Heugten en kindertjes. Alkmaar, 2J- Juli 1945. Lindelaan 4. De H. Er.gelenmis zal plaats hebben Maandagmorgen 9 uur, in d'e Parochiekerk van den H. Jo seph, waarna de begrafenis onge veer 12 uur op het R.K. Kerkhof alhier. t Heden overleed tot onze groote droefheid, na een smartelijk, ge duldig gedragen lijden en voor zien var; ce H.H. Sacramenten der Stervenden, onze dierbare Man en der kinderen zorgzame Vader. Behuwd, en Grootvader, JOHANNES KOK, in den ouderdom van 57 jaar. Schagen: H. Kok-Kaptein. Alkmaar: A. v. Gastel-Kok, L. v. Gastel en kinderen. H.H. Waard: T. Hoedjes-Kok, G. A. Hoedjes en kir.deren. Noord-ScharvoudeG. Korver- Kok. P. Korver en kind. Schagen: Pé Kok. Schagen, 26 Juli 1945. De gezongen H. Requiemmis heeft plaats op Maandag 30 Juli in ce Parochiekerk van St. Chris- toforus, 's morgens om half 10, waarna begrafenis op het R.K. kerkhof. Met groote vreugde en dank aan God geven wij kennis var; d'e ge boorte van ons negende kind, onzen zoon FRANS die bij het H. Doopsel de namen or/t- ving van FRANCISCUS JOSEPH ANTONIUS. W. J. Steeman C. M. Steeman—Dekker Alkmaar, 26 Juli 1945 Scharloo 17 A Tijdelijk adres St. Elis. ziekenh. t Heden overleed', na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze tante, Mej. CLASINA LOBACH. in den ouderdom van bijna 85 jr. Uit aller naam E. LAMPEN. Alkmaar, 27 Juli 1945, Nassaulaan 14. Geen bezoek. De gezongen H. Uitvaartdienst zal plaats hebben Dinsdag 31 Juli in ce St. Josephkerk, om 9 uur, waarna de begrafenis om 11 uur vanuit de kerk op het R.K. Kerk hof „St. Barbara". Op 1 Augustus hoopt onze geliefde zwager, de heer P. KLAAS SE zijr. 25-jarig jubileum te vieren als groente- en fruithandelaar. Familie KLAVER Egmond-Binnen Donderdag 9 Augustus a.s. hopen onze geliefde Ouders N. H. PRONK en A. M. A. PRONK-VAN SCHAIK hur. 12!/2-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen Rie Theo Trien Nico Corrie Sjaantje Gerard Hans Warmenshuizer;, Juli 1945 Dorpsstraat 114 Voor de groote belangstelling en het medeleven in deze droeve dagen, voor ce lieve hartelijkheid, alsmede voor de bloemen en gaven, hulp en troost ir; welken vorm dan ook, on zen hartelijken dank. Schoorl. Familie HARING. Een werkster gevraagd voor een of twee dagen per week. Bos, Waag- plein 40, Alkmaar. J. H. ACKEMA Tandarts AFWEZIG tot 20 Augustus. Atelier J. J: L. MARJOT HEERENKLEEDING NAAR MAAT Verdronkenoord 99. Alkmaar Met groote vreugde ei. dankbaarheid voor Gods liefdevolle uitverkiezing, geven wij kennis, d'at onze oudste zoon en broer Tom, Fr. PLECHELMUS, van de orde der Minder broeders. op Zondag Lae- tare 11 "Maart uit de han den var; Z. H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts, Bisschop v. 's-Hertog'enbosch, in d'e kloosterkerk te Weert de H. Priesterwijding heeft ontvangen. Op Zondag 12 Augustus hoopt hij zijn eerste plechtige H. Mis aan God op te dragen ir; de parochiekerk van den H. Dominicus om 9.30 uur en een plechtige H. Mis op 15 Augustus (Maria Hemel vaart) in de St. Lauren- tiuskerk om 9.15 uur. D, J. Woldendorp J. M. Woldendorp v. d. Aakster en kinderen Alkmaar, Juli 1945 Oudegracht 198. Receptie: Zondag 12 Aug. 34.30 u.. Oudegracht 198 Biedt zich aan: Chauffeur, 33 j., v.g.g.v., met 12-jar. ervaring in expeditie-, luxe- en busbedrijf. Ook genegen andere werkzaamh. te verrichten. Br. no. 1894 bur. v. d. blad. MEDEDEELING Het Commissariaat Noodvoorziening District Alkmaar en Den Helder, dat op 21 Juli 1945 j.l. werd' opgeheven, beëindigt haar Werkzaamheden defi nitief Zaterdag 28 Juli. Vorderingen enz. kunnen na dezen datum nog worden ingediend' bij het Stafbureau C.N.V., Oostduinlaan 2, Den Haag'. Hulp in de huish. gevr. in gezin van journalist letterkundige. Prettige om geving' en goede behandeling. Mevr, v. d. VALK, Lyceumstr. 55, Alkmaar. Degelijk, net R.K. jongeman, leeftijd' tusschen 30 en 40 j., beroep land- en tuinbouwer, goede positie, eigen werk, zoekt kennismaking m. meisje z. m. uit denzelfden stand, 't liefst W.Friesland of ten N. van Alkmaar. Br. no. 201, bur. v. d. blad. Te koop of fe huur gevr. een Café met vergun» nïng moet broodwinning zijn. Br. No. 154, Bur. van dit blad Ten kantore van Mrs. A. J. M. -en A. V. M. Leesberg. Kennemerstraat- weg 29 te Alkmaar kan geplaatst wordën een jongste bediende, in den leeftijd van ongeveer 15 jaar. Per soonlijke aanmelding 's morgens tus schen 9 en 12 uur. Aanvang 2.30 uur Gevraagd: Nette werkster of meisje voor halve dagen. Mevr. de Vries, Hoornschekade 6, Alkmaar. Gevraagd: DAGMEISJE of meisje voor dag' en nacht in klein gezin, zelfst. kunr;. "wer ken, goed loon. FLEUR's Manu- facturenhandel, Verdronkenoord 36, Alkmaar. Een z.g.a.n. kinderwagen ter ruiling aangeboden tegen schapenwol of cVameswinterjas. De Groot, Baan- singel 37. Alkmaar. Ingaande ZONDAG 29 JULI 1945 van Alkmaar 13.30 uur van Amsterdam 9.00 uur Bovendien vervoersgelegenheid van passagiers per vrachtboot op Maandag, Woensdag en Vrijdag 8 uur en Dinsdag 12 uur v»n Alkmaar

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 5