COBY Th.Tesselaar Zesduizend ton bommen op vijf Japansche industrie-centra Het proces- Pétain Koning en President EERSTE ZATERDAG <Stad en Omtrek &iUü&uttenieuiuJ Voor de a.s. Feestdagen Zesduizend ton bommen is uitge worpen over een vijftal Japansche industriecentra. Daarbij wérden acht honderd vliegende reuzenforten ge bruikt, het grootste aantal, dat tot dusver bij een vlucht dienst deed in den oorlog tegen Japan. In verband hiermede heeft generaal Giles aange kondigd, dat er aanvallen onderno men worden met 1200 reuzenforten, die tezamen achtduizend ton bom men vervoeren. Van de marine stegen vliegtuigen op, die pamfletten strooiden met den hekenden inhoud: „Buig of breek". Gebombardeerd werden o.m. Toya- ma. Hatsjioji, Nagaoka en Mito, alle op Hondsjoe; voorts het petroleum- centrum Kawasaki. Dit was de laatste actie, die werd geleid door generaal-majoor Lemay, voor hij het bevel over het twintig ste luchtleger overgaf aan luitenant- generaal Twining. In het communiqué van generaal Mac-Arthur lezen wij, dat ondanks slecht weer industrieele doelen en verbindingswegen werden bestookt. Vijf en dertig schepen langs c:e Azia tische kust werden tot zinken ge bracht of zwaar beschadigd. K'loesjoe werd aangevallen en vliegtuigen, be- hoorende tot het luchtleger van ge neraal Otto Ruge, braahten schade toe aan Kagasjima, waar de Japan ners springstoffen en mijnen ver vaardigen. Te Miyasaki en Maroesjl ma wernen fabrieken getroffen. Een geslaagde aanval had plaats op Sa- sebo, een van de vier belangrijkste Japansche marinebases. Nabij Naga saki vormden schepen en opslag plaatsen het doelwit, terwijl bij Sjl- monoseki schepen wérden vernietigd. Thunderbolts en Mustangs beschoten doelen in het gebied' van Nagoya en Kobe. De geallieerden ondervonden geen tegenstand in de lucht (van ja gers). maar vier geallieerde vliegtui gen gingen verloren. De bijzondere correspondent van de ..Daily Mail" te New York bericht dat de geallieerden misschien ophou den met de „aankondigingspojitiek", waar het te bombardeeren Japar.sche steden betreft, daar d'e vijand geal lieerde krijgsgevangenen bij voor keur schijnt over te brengen naar punten, die uit de lucht worden be dreigd.' Militaire autoriteiten meen en daarentegen, dat de waarschuwingen: vóór het bombardement hun nut al hebben bewezen. De Amerikaansche derde vloot heeft zich teruggetrok ken na de laatste Japansche vloot- eenheden nabij Westelijk Hondsjoe te hebben verpletterd. Een Ameri kaansch slagschip bestookte Japan sche stellingen op het eiland Wake. d'at tevens werd aangevallen door scheepsvliegtuigen. Volgens het communiqué van Ni- Wie weet iets van deze lieden De P.O.D. in* Velsen vraagt aan het publiek inlichtingen over een aantal leden van de politieke politie aldaar, die onder de Dultsche bezetting hun verderfelijk werk in de geheele pro vincie Noordholland hebben verricht. Hun namen zijn: A. Harrebomee, kapt. van politie; P. J. A. Spannen burg, kapt. van politie; A. Kipp, luitenant van politie; C. B. Moor man, onderluitenant; H. F. Jager, agent vrijwilligers-hulppolitie; A. Visser, wachtmeester; J. de Jong, wachtmeester; J. Langendijk. wacht meester. Klachten over deze perso nen en de door hen gepleegde mis daden kunnen bij den P.O.D. in Vel sen worden ingediend. Tevens vraagt de P.O.D. te Velsen Inlichtingen over Tj. O. van der Weide, die in den Duitschen bezet tingstijd burgemeester van Velsen was. (Vervolg van pag. 1) Duitschland een gemiddelde levens standaard te handhaven, die niet uit gaat booven den gemiddelden levens standaard der Europeesche landen (exclusief Groot-Brittannië en de Sovjet-Unie). De controle zal ook een billijke verdeeling verzekeren van de essen- tieele goederen in de verschillende zönes, ten einde een evenwichtige huishouding in geheel Duitschland tot stand' te brengen en de behoefte aan invoer te verminderen. Deze controle omvat mede controle op de Duitsche industrie en op de interna tionale transacties, teneinde Duitsch land te verhinderen een oorlogspo tentieel tot or.twikkelnng te brengen en andere doelstellingen te bereiken. Voorts zal controle worden uitge oefend op alle Duitsche openbare of particuliere wetenschappelijke licha men, die verband houden met econo mische bedrijvigheden. 16. Bij het opleggen en handha ven van de economische controles zal een verantwoordelijke Duitsche bestuursmachinerie in het leven wor den geroepen. 17. Er zullen snel maatregelen ge nomen worden om het noodzakelijke herstel van het transport ten uit voer te leg'gen, de steenkoolproduc tie te vergrooten, de landbouwpro ductie tot een maximum op te voe ren en noodherstellingen van' wonin gen en noodzakelijke openbare nuts bedrijven te verwezenlijken. 18. Gepaste stappen zullen worden genomen door den controle-raad' voor het uitoefenen van controle op «en het afwikkelen van In Duitsch be zit zijnde buitenlar.dsche activa. 19. De herstelbetalingen zullen voldoende hulpbronnen laten om het Duitsche volk in staat te stellen zon der bijstand' van buiten te bestaan. Er móeten middelen verschaft wor den om te betalen voor goedgekeur de Importen. De opbrengst van ex porten zal irj de eerste plaats be schikbaar zijn voor de betaling van dergelijke importen. mitz boden de Japansche kustbatte- rijen '"slechts geringer*: tegenstand. Aan Amerikaansche vaartuigen werd nauwelijks eenige schade toegebracht. Vliegtuigen van de marine hebben de spoorbrug tusschen Mandsjoerije en Korea ïr: de lucht doen vliegen. Ook op Borneo werden met succes luchtaanvallen uitgevoerd en de Australische infanterie maakt vorde ringen bij Balik Papan en de baai van Broenei. Ir*' 1946 zullen de Amerikanen voor het Japansche front drie millioen man noodig' hebben. Senator Johnson is dan ook van meening, dat vijf millioer: man, die thans deel uitma ken van het acht m Uioen sterke le ger der V.S., naar huis gestuurd die. nen te worden. In het vervolg van het proces te gen maarschalk Petair: werd een brief voorgelezen van admiraal Leahy, die ambassadeur is geweest van d'e Ver. Staten te Vichy, waarin c.eze zegt den indruk te hebben ge had, dat Petain het welzijn van het Fransche volk op het oog had. Vaak had Petain gezegd, te hopen, dat de nazi-overweldigers vernietigd zouden worden. Deze zitting werd opnieuw geken merkt door telkens zich herhalende zeer felle debatten tusschen Weygand en Reynaud. Laatstgenoemde uitte telkens op scherpen toon zware be schuldigingen tegen den oud-opper bevelhebber. De woordenstrijd' liep vaak zoo hoog. dat Mornet de openbare aanklager Reynaud tot de orde riep en hem toevoegde, dat Petain en niet Weygand hier de be klaagde was In een later stadium van de zitting riep Weygand woedend uit: .Reynaud heeft de grootste mis daad bedreven die voor een premier mogelijk is. Hij miste besluitvaardig heid, hoe waagt hij het menschen als ons uit te dagen? Frankrijk was twee jaar bij Duitschland ten achter in de industrieele en militaire organisatie van het land. Petaln's politiek heeft er toe bijgedragen, Frankrijk over de moeilijkheden heen te brengen. Pe- tain's politiek heeft den Engelschen tijd verschaft de wapens te .smeden. Petain's politiek heeft Frankrijks be vrijding mogelijk gemaakt." Tijdens het getuigenverhoor van heden verklaarde Mornet, dat hij niet over de „noodzakelijke gegevens be schikte om met zekerheid de rol te kunnen vaststellen van de personen die deel hebben genomen aan de sa menzwering tegen den staat." Hij zei- de, dat het feit, dat hij geen bewijs kon leveren omtrent verstandhou ding van Petain met andere samen zweerders, niet beteekende dat hij niet in staat zou zijn om te bewijzen dat Petain met Voorbedachten rade had gehandeld. Waarschijnlijk zal het openbaar ministerie thans geen ver dere pogingen meer doen om te be wijzen dat Petain in verstandhouding stond' 'met een geheime fascistische ver eenlging. De getuige Chaudet, leider van- verscheidene verzetsorganisaties, zei, dat Petain's voornaamste daad van verraad is geweest het uitleveren van de Fransche soldaten aan de Duit- schers en het tot zinken brengen van de Fransche vloot in Toulon. Generaal Georges, de rechterhand van Weygand in 1940, verklaart, dat Frankrijk onvoldoende steun van zijn bond'genooten heeft ontvangen en dat hij Weygands verzoek om wapenstil stand heel goed heeft kunnen begrij pen. Volgens getuige Leon Noel, de Fransche ambassadeur, die bij het sluiten van den wapenstilstand te genwoordig is geweest, heeft Pétain den wapenstilstand slechts gesloten, omdat hij niet anders kon. Tegen over generaal Serigny verklaarde Pé- ain, dat hij met zijn hart aan de zijde van De Gaulle stond, maar dat hij in Frankrijk wilde blijven om de slagen op te vangen. Charles Trochu, die door Pétain was benoemd tot voorzitter van den Parijschen gemeenteraad, verklaar de, dat Pétain naar Montoire was gegaan, omdat Laval hem had' ver zekerd, dat hij door Hitier persoon lijk te onmoeten, de vrijlating van de krijgsgevangenen zou kunnen ver krijgen. President Harry Truman van de Vereenigde Staten en Koning George van Engeland hebben dan Donderdag een historische ontmoeting gehad aan boord van het slagschip „Renown" voor de reede van Plymouth, de plek, waar in het jaar 1620 de eerste Britsche kolonisten melt de „May flower" uitvoeren naar Amerika. De koning en de president hebben aan boord van het slagschip samen het noenmaal gebruikt. „Welcome to my country" wel kom in mijn land met deze woor den heette de Koning den president welkom op diens eerste bezoek aan Engeland als Amerikaansch staats hoofd. Na ce belangrijke besprekin gen te Potdam was Truman Donder dagochtend per vliegtuig nabij Ply mouth aangekomen. Gekleed in eer: lichtgrijs costuum en een vilten hoed, beg'af de presi dent zich aan boord van het slag schip, waar de koning, in admiraals uniform. vergezeld van den Britschen ambassa'deur te Washington Lord Halifax, hem opwachtte, terwijl het orkest van ae „Royal Marines" het Amerikaansche volkslied speelde. Tot de aanwezigen behoorden verder James Byrnes, de Amerikaansche mi nister van buitenlandsche zaken, en admiraal Leahy, de chef van den Amerikaanschen' admiralen staf. Truman inspecteerde de eerewacht en stelde de andere personen var: zijn gezelschap aan den koning voor. Vervolgens begaven de president en de koning zich in de admiraals- vertrekken, alwaar zij, voor het noenmaal, een onderhoud hadden van 20 minuten. Toen Trumans auto Plymouth bin nenreed. werd hem door een enorme menigte' een bijzonder geestdriftige ontvangst bereid. Na het vertrek van den president werd hem een koninklijlfe boodschap geseind met de beste wenschen voor thuisreis er: veilige aankomst. De koning ging vervolgens van boord en verliet Plymouth per trein. Zeven Britsche fregatten escorteerden de „Augusta", toen zij de thuisreis aan vaardde. Plesman koopt vliegtuigen Plesman van de K.L.M. is verge zeld van de heeren van Balkom en IJsselstein Maandag in Suriname aangekomen. De heer Plesman ver klaarde, dat hij naar de Ver. Staten gegaan was. om vliegtuigen aan te koopen voor het transport van Ned. soldaten en burgers naar Indië. Het luchtverkeer is speciaal geschikt voor het doordringen in het Surinaamsclie achterland, aldus Plesmar:. Nederlandsche oorlogsschepen Met kort verlof De nieuwe torpedobootjager „Jan var: Galen" en de onderzeebooten „Zeehond" en de „Dolfijn" zullen binnenkort in Rotterdam binnenloo- pen. De Regeerings- voorlichtingsdienst Over de leiding van der: Regee- ringsvoorlichtingsdienst zijn voorba rige berichten gepubliceerd. Juist is het volgende: De Regeeringsvoorlïch- tingsdienst begint thans te werker:. De technische en organisatorische leiding is opgedragen aan den heer P. A. Wansing. voorheen journalist o.a. aan het „Algemeen Handelsblad" te Amsterdam. Hij is in 1941 door de Duitschers veroordeeld en heeft vier jaar in de gevangenis gezeten wegens begunstiging van den vijand. Hij was o.a. ook directeur van het bureau der vereeniging „Eenheid door* Democra tie". De titel van den heer Wan- sink is directeur van der: Regeerings- voorlichtingsdienst. De leiding in al- gemeonen zin berust bij den heer dr. H. Brugmans. voorheen o.m. lid van de Tweede Kamer voor de S.D.A.P., en door de radio bekend als de Pa triot. Hij heeft in gijzeling gezeten en is lid van de N.V.B. Hij heeft den titel van Regeeringscommissaris bij de Rijksvoorlichtingsdienst. De voor lichting omtrent Nederland in het buitenland zal uitgaan van het de partement van buitenlandsche zaken. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen zoon PETER. P. Dekker M. J. Dekker-v. d. Putten Oudegracht 58 Alkmaar 1 Aug. 2945 MORGEN Ier eere v.h Onbevl Harf van Maria Var: 6 tot en met 11 Augutsus is onze zaak wegens vacantie GESLOTEN. HERMAN DE GRAAF - ALKMAAR Zijdam 8-9 HARDDRAVERIJ TE ALKMAAR Zaterdag 4 en Zondag 5 Augustus beidé dagen VROOLIJKE MUZIEK bij JAN DE RUIJTER op de Laat. Achterstr. 50, Alkmaoi TELEFOON 2052 (morgen) Zaterdag prima Tandpasta OPROEP, Ondergeteekende, door den Militai ren Commissaris voor het District Alkmaar aangesteld als beheerder over het privé- en bedrijfsvermogen van J. J. ROOS. wonende te Alk maar, Gedempte" Nieuwesloot B. 57, verzoekt allen die iets te vorderen hebben of verschuldigd zijn aan ge noemden persoor:, goederen of gelden en/of andere waarden van deze in hun bezit hebben of tot hem in eeni- gerlei rechtsbetrekking staan, hier van zoo spoedig mogelijk, niaar in ieder geval vóór 10 Augustus a.s. schriftelijk opgave te doen. Het niet voldoen aar: dezen oproep is strafbaar krachtens besluiten Her stel Rechtsverkeer en Vijandelijke Vermogens. A. C. SCHOUTEN, Beheerder. Tesselschadestraat 4. Alkmaar. Demonstratie rondom Churchill Het nieuwe Engelsche Lagerhuis is voor het eerst bijeengekomen om een speaker (voorzitter) te kiezen. Toen Churchill binnenkwam en zijn plaats innam aan de zijde van de oppositie, werd hij door de con servatieven luide toegejuicht en werd hem toegezongen: „For he's a jolly good' fellow". De tegendemonstratie bleef niet uit en de Labourleden zongen het lied van „De roode vlag" waarop eveneens luide toejuichingen voor Labour volgden. Met het traditioneele ceremonieel werd vervolgens d'e speaker kolo nel Clifton Brown (conservatief) gekozen. Daarna ging het Lagerhuis uiteen. Inspectie op z'n Amerikaansch Een comité van elf leden van het Amerikaansche Huis van Af gevaar digden. hetwelk een snelle inspectie tocht maakt door Engeland en West- Europa, zal Maandag 6 en Dinsdag' 7 Augustus eer: bezoek brengen aan Amsterdam en Den Haag. Het comité komt zich op de hoogte stellen van de situatie in Europa betreffende voedsel, kleeding, herstellingen en wederopbouw. De comitéleden zullen te Amsterdam per vliegtuig arrivee- ren op Maandagmorgen. Na 'r: lunch in Amsterdam zullen zij doorreizen naar Den Haag, aldaar overnachten en Dinsdag weer per vliegtuig naar Duitschland' vertrekken. ALKMAAR TEXTIELGOEDEREN Voor de oorlogsgetroffenen, gere- patrieerd'en en geëvacueerde' getrof fenen bestaat de mogelijkheid, om op speciale vergunning van den distri- butiedlenst, na beoorde j ling door een speciale commissie, textielgoede- rer: te krijgen. Voor de distributie zijn aangewezen de fa. H. S. Cloeck voor heeren- en jongensbovenklee- dlng'; de fa. Heeger voor dames- en meisjesbovenkleeding; de fa. Spruyt Kofa voor dames-, heeren- er: kinderond'erkleeding en 'de fa. V. D. voor dames-, heeren- en kinder- onderkleeding er: dames- en meisjes bovenkleeding. De distributie vanuit deze winkels strekt zich uit over ce gemeenten Alkmaar, Bergen, Schoorl K'oedijk, Oudorp. Oterleek, Scher- merhorn en Ursem. De goederen zijr: uit het buitenland' door de Nederl. Regeering aangekocht, de zgïi. Shaef. goederen. Het is allemaal nieuw, doch var: buitenlandsch model; zoo zijn bijv. dé heerenbroeken wat nauw en van smalle pijpen zonder omslag voorzien. De fa. Cloeck heeft o.a. 100 jongenscolberts. 600 mannen broeken en 50 regenjassen. De aanvraag overtreft vooral wat de heerenkleeding betreft verre den aanwezigen voorraad, het geen te begrijpen is, als mer: be denkt, dat ook de vele gerepatrieer- den onder de categorie vallen, die voor een vergunning in aanmerking komer: .Voor heerenkleeding waren er reeds 1500 aanvragen. In dames- kleeding schijnt een grootere voor raad te zijn. De kwaliteit van de goederen is over het algemeen goed te noemer:. Te verwachten is. dat nog meerdere textielgoederen zullen volgen. In de kringen van de con fectie wir:kehers schijnt nogal ont- stemming te heerschen over het feit, dat maar enkele firma's zijn inge schakeld. Misschien kan het Commis sariaat Noodvoorziening bij een vol gende zending wat meer firma's voor de distributie inschakelen. BEVRIJDINGS WANDELTOCHTEN Om misverstanden te voorkomen, verzoekt men ons te willen mededee- len, dat mer: weer vr(j is in het dra gen van clubkleeding en dat wande len in sportcostuum niet verplichtend is. De clubvlaggen of vaandels mo gen weer worden meegedragen dit is zelfs gewenscht. Ook kan men nog inschrijven aan den start op beide dagen, 4 en 5 Aug. a.s. De deelname overtreft reeds verre de verwachtin gen. Het parcours gaat via Heilooër- dijk en Boekelermeer dopr Heilo, om terug te gaan door Heilooërbosch. langs West er weg Bergerhout, Singei en Wilhelminalaa'n naar de finish. De tijden van vertrek zijr: Zaterdag tus schen 2 en 3 uur, Zondag tusschen 11 en 12 uur. De tijden var: binnen komst Zaterdag tusschen 4.30 en 5.30 en Zondag tusschen 2.30 en 2.30 uur. LAATSTE PREMIEPEURING Voor de premiekeuring V.L.N. afd. Noordholland te Alkmaar was een honderdtal paarden aangegeven waarva er slechts een enkele verstek liet gaan. Het sportpark had hiertoe welwillend' een g'rasbaantje afge paald, terwijl de paarden in en bij de stallen ondergebracht kondén worden. De belangstelling was hier niet zoo groot als in Winkel en Schagen. De totaalindruk van de ju ry was, d'at het rondom Alkmaar ook hard vooruit gaat met de warm bloedfokkerij. En hiermede behoo- ren de premiekeuringen voor het warmbloed in Noordholland tot het verleden. Ondanks alle vorderingen en rooverijen is de fokpaardenstape! goed intact gebleven. Laten wij hierop voortbouwen en steeds blij ven streven naar beter. Het g'aat goed. maar het kan altijd nog beter. Er zouden nog enkele prima heng sten bij moeten komen en invoer van jong vrouwelijk fokmateriaal is er: blijft voorloopig zeer gewenscht Hier ligt voor het Afdeellngsbestuur nog een taak weg"gelegd'. Is de aan- en verkoop, zooals die in Overijssel gebeurt, niet iets voor Noordholland? Rempt BURGERLIJKE STAND Geboren: Anneke J., d. v. Albert Hofman en B. Volbeda; Emma H. E., d. v. Gerhard' W. J. Meijer en G. Adolf; Leonardus F. Th., z. v. Leo- nardus F. Th. van der Voort en G. C. van Hulst. Gehuwd: Jar: Groot huizen en Clasina Kaandorp; Gerar- dtis A. Op de Weegh en Lucia Vrou we; Marinus Drubel Ketner en Be- renc'ina P. H. Esser. O verleder:: Jan Oost. 63 jaar, geh. m. Catharina G. de Ruiter; Jannetje Schoen. 72 jaar. SINT PANCRAS Bevrijdings feesten worden hier gehouder: op 5, 6 en 7 September. Op 4 September zal bij de spoorhalte een herdenking worden gehouden van de aldaar ge fusilleerde landgenooten. Op 5 Sep tember zullen er 's morgéns kerk diensten worden gehouden en des middags een optocht. Den 6den Sep tember is het de feestdag voor de jeugd. 7 September worden volks feesten georganiseerd'. De avonden worden met muziek, zang en sport opgeluisterd. OFFICIEELE BONNENLIJST voor de 1ste week van de 9e periode 1945. 5 t.m. 11 Aug. 1945, voor de proVincies Noordholland, ZuiA- holland en Utrecht. Noodkaart 5e serie: 500 501 502 A 550 A 551 A 552 400 gram brood B 553 250 gram rijst of kindermeel 503 200 gram bloem 505 1 tablet chocolade (55 g'ram) 506 B 550 125 gram suiker 513 B 551 B 552 2 liter melk B13 C 13 (inlegvel) IV* liter melk 514 100 gram versch vleesch of 4 oz (112 gr.) vleesch in blik of 4 oz (112 gr.) visch in blik 515 4 oz (112 gr.) vleesch in blik of 4 oz (112 gr.) visch in blik 516 517 A 555 1 kg aardappeler: Geldig tot en met 18 Aug.: A 553 600 gram biscuits 504 50 gram zout 507 B 554 125 gram boter 508 A 554 125 gram margarine 509 100 gram vet 510 100 gram kaas 511 100 gram eipoeder 512 ongeveer 50 gram zeep De levering van rijst of kindermeel is afhankelijk van den voorraad bij dén winkelier; de keuze berust der halve niet bij het publiek. Op de bonnen 514 zal zoo mogelijk versch vleesch worden geleverd. Is dit niet mogelijk, dan zal vleesch of visch in blik worden verstrekt. Op de vleeschbonnen 514 en 515 is, behalve de bovengenoemde artikelen, ook één rantsoen vleeschwaren per bon verkrijgbaar. Het vet op bon 509, het zout op bon 504 en het eipoeder op bon 511 zullen niet onmiddellijk bij den aan vang der periode van 5 t.m. 18 Aug. verkrijgbaar zijn, doch zullen eerst in den loop van dit tijdvak betrokken kunner: worden. De biscuits op bon A 553 zijn niet meer verkrijgbaar bij de bakkers, doch alleen bij de kruideniers en an dere zaken welke vóór 4 Sept. 1944 droge biscuits plachten te verkoopen. GELDIGHEIDSDUUR PETROLEUM- BONNEN 24 en 111 VERLENGD De directeur-generaal van het Rijksbureau voor aardolieproducten maakt bekend', dat de geldigheids duur van de in Noordholland Zuid holland en Utrecht voor petroleum aangewezen bonnen R24 en 111 der M.G.-kaarten wordt verlengd tot en met 11 Augustus 1945. Voor de kindérer:, die uit Schagcn met onze transporten vertrekken en die niet woonachtig zijn in de ge meente, worden voor één nacht ONDERBRENGINGSPLAATSEN gezocht. Benoodigd zijn 60-60 slaap plaatsen. Schriftelijke of mondelinge aanbie dingen (deze laatste uitsluitend tus- sche 912 en 1.304 uur) alléén uit de plaats Schag'en aan Districts-bu reau Kinö'eruitzending, Spoorlaan D 170, Schagen. Tel. 467. B.z.a. v. Noordholl: reiziger, 42 jaar, m. eigen auto. v. eiken handel. Br. no. 2966. bur. v. d. blad', Alkmaar. Disponibel: 2 gemeub. kamers met vrije keuken, op goeder: stand voor menschen z. kinderen. Br. no. 10133 bur. van dit blad'. Lichte hit te huur of ter overname gevr. om te venten. Bï. r:o. 10111, bur. v. d. blad, Alkmaar. B.z.a.: fl. R.K. chauffeur, v. vracht- of luxe auto's. Ook gen. met eigen lichte auto te rijden. Br. no. 10127, bur. v. d. blad. Alkmaar. STRAATVERLICHTING HOLL. en AM. VLAGGEN ENG. MIRLETONS DIV. SOORTEN MUTSEN MASKERS EN SPELDJES TIENENWAL 1 ALKMAAR BOEKENNIEUWS. L. Huizinga, „Zes kaarsen voor Indlë" i.oo H. Voshaar, „Eerste hulpverlee ning bij ongelukken", 3e dr. gebonden 2.90 M. Bertrand, „Leonardus van Veghel", gebonden 1.00 Goorts, „Handboek Kerkgeschie denis", gebonden 3.75 Martel, „De Wonderen van Fati- ma", herdruk 0.90 Br. Ambrosius. „In de leer bij Jezus", gebedenboek voor jeugd, arbeiders goud! snee 3.50 Uit voorraad bij: FIRAMA JAN KUHNE ALKMAAR Achter de Visclimarkt Tooneelvereeniging „DE MASKERS" Regie: R. Vóórhaar Op veler verzoek nog ééu, 'doch laatste opvoering van het tooneelspel „MOOI JUULTJE VAN VOLENDAM" op Zaterdag? 11 Augustus a.s., in het „Gulden Vlies", 'savonds 7.30 uur. Kaarten k f 2.p. p. verkrijgbaar bij: P. Godvliet. v. d'. Woudestraat 7, J. Doggér, Tuinstraat 42, J. Huygen, Ramen 22 en F. Holtes. Rochdale- straat 8. Plaatsbespreking op den speeldag van 11—12 uur aan de zaal.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2