II Regeling herstelbetalingen In de verklaring van de „Big Three" Uf,at toe unet eeni gAaaq, wiltexi tueten De zuivering der Staten Generaal De gezondheidstoestand van de Koningin Het Kabinet van den Minister-president Grootscheepsche actie in Denemarken Het reisverbod Radioprobleem Zal ons rookertje op tijd komen? Slad en (Dm hek Komt de vernieuwing ^van de Ka tholieke Politieke Partij in ons land' alleen maar neer op een verandering ir; de vorm? Doen wij aan gevel restauratie, voeren wij, om een be kende uitdrukking te gebruiken, een vernieuwingscomedie op? Er zou in dit verband nog meer te vragen zijnl „De Tijd" is beducht, dat het ant woord op dergelijke vragen bevesti gend moet luiden. Wij hopen, dat het blad ongelijk krijgt, en dat het artikel terzake, waarin ironie en sar casme om den voorrang streden, als een sportieve bijdrage tot de politie ke onënteerlng der Katholieken ge waardeerd kan worden. Wij verwach ten en vertrouwen, dat de vernieu wing van ons partijverband inaeraaad radicaal zal zfjn. Wij herinneren ons levendig, en hebben het trouwens na geslagen. een uitlating var. oud-mi nister Verschuur z.g. in het Partij orgaan van Februari 1941, -% let op den datum! waarin de toenmalige voorzitter van de Partij schreef, oat cte nieuwe orde na den oorlog in elk geval het stempel van de overwin naars zou dragen, en dat men niet moest denken, de staatkundige orga nisatie in die omstandigheden te kunnen oplappen; er zou een gron dige vernedering dienen plaats te hebben. Wat dit laatste Betreft, dit moge in deze dagen na ruim vier jaar ons wel geducht voor ooger; staan. Dezer dagen beluisterden" wij in ander verband een spreker, ede heel veel over vernieuwing sprak en uitvoerig en welsprekend nieuwe vormen v. katholiek organisatieleven toelichtte. Toen bekroop ons wel de vrees dat men duchtig aan het ver nieuwen van den buitenkant zou doen, maar het innerlijke zou ver geten. Dat mag niet en nooit. Dat zou met de redelijke verwachtingen van ons katholiek volksdeel in strijd zijn. Niet. omdat dat volksdeel zich zou laten intimideeren door die ra dicale vernieuwers, die van het oude niets goeds meer willen weten en dat liefst maar „ondergronasch" zouden willen wegwerken, maar omdat het inderdaad duidelijk is en moet zijn, dat er gezond-radicaal te werk moet worden gegaan en geen heilige huis jes mogen worden ontzien. Voor een gezonde samenwerking tusschen oud en nieuw tusschen ervaring en on stuimigheid, Is het politieke klimaat in ons land nog niet voor 100 procent geschikt, maar wij hopen en vertrou wen. dat dat nog komt. De gezind heid van beide partijen kan daar veel aan deen Een besluit van 2 Aug. 1945, dat in Staatsblad F 131 van 4 Augus tus werd gepubliceerd, beoogt de eerste phase van de totstandko ming van een nieuwe volksver tegenwoordiging te verwezenlij ken. Er wordt een commissie van vijf leden ingesteld, welke tot taak heeft, de „oude" Kamers te zui veren vgn personen, die zich op onvaderlandslievende wijze heb ben gedragen. De normen, vol gens welke de zuivering geschiedt zijn dezelfde als die. welke in het nieuwe zuiveringsbesluit (dat eveneens op 4 Augustus in het Staatsblad werd gepubliceerd) zijn genoemd. De commissie bestaat uit den vice-president van den Raad van State (voorzitter) en de voorzitters van de Eerste en van de Tweede Kamer, van de Nationale Adviescommissie en van de groote Adviescommissie der Illegaliteit (leden). Bij deze com missie kunnen klachten worden ingediend door de leden van de Eerste en Tweede Kamer zelf en door de leden van de Nationale Adviescommissie. Van de aldus gezuiverde Staten Generaal wordt de Tweede Ka mer bijeengeroepen, echter uit sluitend om te beraadslagen over de regeling van het noodparle- ment; wordt het desbetreffende door de regeering ingediende wetsontwerp aangenomen komt ook de gezuiverde Eerste Kamer ter behandeling van het wetsontwerp bijeen. De gelegenheid om klachten in te dienen is alleen opengesteld voor leden der Staten-Genreaal en van de Nationale Adviescom missie. Dit moet ten spoedigste gebeuren bij den voorzitter, p.a. Raad van State, Binnenhof, den Haag, daar de commissie reeds 25 Augustus met haar werk gereed moet zijn. Naar wij vernemen, blijft de gezondheidstoestand van H.M. de Koningin zeer bevredigend. Toch zal H.M. gedurende de maand Augustus zich nog moeten ontzien en zich van groote vermoeiennis- sen moeten onthouden. Het is de wensch van de Koningin haar eersten verjaardag na de bevrij ding in Nederland in alle stilte in haar familiekring door te brengen. De volgende overeenstemming over de herstelbetalingen is tot stand gekomen: 1. De herstelbetalings-eischen van de Sovjet-Unie zullen vol daan worden door het wegvoeren van goederen uit de zóne van Duitsch- land, die bezet is door de Sovjet-Unie en door Duitsche buitenlandsche valuta. 2. De Sovjet-Unie neemt op zich de hersteibetalingseischen van Polen te regelen uit haar eigen aandeel in de herstelbetalingen. 3. De hersteibetalingseischen der Vereenigde Staten, Groot-Brittannië en de andere landen, die recht hebben op herstelbetaling, zullen voldaan worden uit de Westelijke zones en uit de buitenlandsche activa. De Regeeringsvoorlichtingsdienst meldt: Aan de leden var; oen minis terraad worden op het oogenblik al lerlei zaken voorgelegd, waarvan een nader onderzoek gewenscht is. Naast /.aken van uitsluitend' persoonlijken aard is er daarbij tevens een groot aantal, die een verder reikende be teekenis hebben, die slaan op de werking van ambtelijke apparaten enz. Ten einde in bijzondere gevallen langs den kortsten weg de belang rijkste van deze zaken te kunnen be handelen, zal aan het kabinet van den minister prsident een aantal per sonen worden verbonden en zullen an&eren daarbij worden gedeta cheerd. De eerste hiervan is de heer Koos Vorrink, die aldus werkzaam Is met den persoonlijken titel van re geeringsgemachtigde .in algemeenen G'ienst. De taak van de betreffende heeren is uitsluitend een adviseeren- de. Voor het uitbrengen van hun ad viezen zal in vele gevallen een diep gaand onderzoek noodig zijn. In Nederland' is een vertegenwoor diger van het Deensche Comité voor Hulpverleening aan Holland aange komen. Deze deelde in een onderhoud' mede, dat op het oogenblik in Dene marken een groote hulpactie in voor bereiding is onder het motto „collega helpt collega". Midden Juni j.l. werd' in Kopenha gen onder auspiciën van de Deensche regeering het Deensche „Help Hol land Counsel" opgericht. Tot dusver re werden ongeveer 2.500 ton levens middelen ingezameld, waarvan reeds 65 pet. met Nederlandsche schepen naar ons land werd vervoerd. Het comité heeft aan gelden een bedrag var; 4Vs millioen kronen ontvangen. Eind' Augustus zal in Denemarken een nationale inzameling worden ge- „C4V. houden onder het motto „collega danhelpt collega". Een tfmmermar; zal voor een Nedqrlandschen timmerman gereedschap afstaan, een smid voor een smid enz. In Denemarken liggen nog onge veer ruim 100 Nederlandsche kust vaarders met Nederlandsche beman ningen. Deze zullen worden geladen met goederen, bestemd voor ons land. BESTRIJDING VAN DEN ZWARTEN HANDEL. De Amsterdamsche politie heeft herhaaldelijk zwarte handelaren gearresteerd, die echter dan van de rechterlijke instanties slechts een geldboete kregen welke straf uiteraard niet bevorderlijk is voor een doeltreffende bestrijding van den zwarten handel. Daarom wordt in overleg met den militai ren commissaris voor Noord-Hol land een ander systeem toegepast. De politie rukt thans op volkomen onverwachte tijdstippen uit naar de speciale centra van den zwar ten handel in Amsterdam, ar resteert iedereen, de zich daar be vindt en schift de gearresteerden vervolgens op het politiebureau, waarbij degenen, die met den zwarten handel niets te maken hebben en slechts toevallig op het bepaalde punt aanwezig waren, natuurlijk in vrijheid worden ge steld. Met dit systeem heeft men reeds 12 zware jongens, d.w.z. zwarte handelaren die als zooda nig reeds herhaaldelijk waren ge signaleerd, en ook eenige mannen, die nog straf tegoed hadden, te pakken kunnen krijgen. Zij wer den naar het kamp van de colla borateurs en de N.S.B.-ers aan 4. De Sovjet-Unie zal ter aanvul ling uit de Westelijke zones krijgen: a. vijftien procent van de bruikbare en volledige industrieele machine uitrusting der metaal-, chemische en machinebouw-industrieën, welke or;- noocig is voor het Duitsche vredes- bedrijfsleven, in ruil voor een gelij ke waarde aan levensmiddelen, pot- asch, steenkolen, zir.k, hout, aarde werkproducten en petroleumproduc- ten. b. tien procent van de incus- trieele machineuitrusting, die onnoo- dig is voor de Duitsche vredes eco nomie. Deze zal worden overgedra gen aan de Sovjetregeerlng, op re kening van de herstelbetalingen, zon eter daartegenover ter betaling of in ruil iets wordt verstrekt. 5. De hoeveelheid uitrusting, die op rekening van de herstelbetalingen- zal worden weggevoerd uit de wes telijke zónes, moet binnen zes maan den worden vastgesteld. 6. Het weghalen var; de indus trieele machine-uitrusting zal zoo spoedig mogelijk beginnen, en binnen twee jaar na de vaststelling, waar- NEDERLANDS-VOLKSHERSTEL (Hark) Hoe staat het met Uw linnenkast? Hebt gij Uw naaidoos al eens nagte- zlen? Kunt gij nog iets missen? Weet U, dat in tientallen dorpen in het Zuiden geen linnenkast meer te vinden is? Laat staan, dat er nog lets in te vinden zou zijn. Geeft van Uw overvloed'! Geeft zelfs van Uw tekort! Het moet een offer zijn! Hebt gij het soms beleefd, dat heel het gezin de beschikking heeft over éér; kop en schotel? Het lijkt wat humoristisch. Ik zie het al. No. 1 drinkt, even omwasschen No. 2 chinkt, even omwasschen enz. En dan moet er nog visite komen! In het Zuiden treft men deze ge vallen aan. Helpt dus! Het is Uw plicht! over gesproken is ir; paragraaf 5. De levering der producten, die vallen oneer 4a. zal door de Sovjet-Unie verricht worden in overeengekomen termijner; binnen vijf jaren en de vaststelling' van de hoeveelheid en den aard der industrieele machine- uitrusting, beschikbaar voor herstel betaling. zal worcen verricht door den cor.troleraad (met medewerking van Frankrijk) afhankelijk van de definitieve goedkeuring van den be velhebber der zöne, waaruit de uit rusting zal worder; verwijderd. 7. Alvorens de totale omvang der uitrusting, die zal worden verwij derd, zal worden vastgesteld, zullen leveringen vooraf gtedaan worden, die zullen worden vastgesteld door den cor.troleraad. 8. De Sovjet-regeering heeft afge zien van alle eischen met betrek king tot herstelbetalingen op aan- ceeïen in Duitsche ondernemingen die gevestigd zijn in ae Westelijke zones en op Duitsche buitenlandsche activa in alle lander;, met uitzonde ring' van die, welke omschreven wor den in paragraaf 9 hieronder. 9. De regeeringen van Groot-Brit tar.nië en de Vereenlgce Staten doen afstand van hun eischen met betrek king tot herstelbetalingen op aan- deelen van Duitsche ondernemingen, gevestigd in de Oostelijke zöne en op Duitsche buitenlandsche activa in Bulgarije. Finland, Hongarije, Roe menië en het Oosten van Oostenrijk. 10. De Sovjet-regeering stelt geen eischen op het goud', dat buit ge maakt is door de geallieerde troepen in Duitschland'. In verband met de opheffing van het reisverbod wordt er op gewezen, dat dit alleen geld voor het binnenland. Het reisverbod naar het buitenland is niet opge heven. Uit welingelichte kringen ver nemen wij. dat de besprekingen van mr. L. A. Kesper, die door de regeering is benoemd tot voorzit ter van het bestuur der stichting Radio Nederland in den over gangstijd", weliswaar nog in het eerste stadium verkeeren, doch bevredigende voortgang hebben. Uiteraard zijn uitvoerige consul taties en voorbereidende werk zaamheden noodig, alvorens de stichting haar taak zal kunnen op vatten en de verantwoordelijkheid voor de radioprogramma's over nemen. Tot dat oogenblik zal „Herrijzend Nederland" zijn uit zendingen blijven voortzetten, waarbij er naar zal worden ge streefd. zonder verwijl zooveel bekwaam en betrouwbaar omroep- personeel in te schakelen als in de huidige omstandigheden verant woord is. Naar het Rijksbureau voor Ta bak mededeelt, ligt het in de be doeling dat vermoedelijk op 30 Augustus over heel Nederland een bon zal worden bekend ge maakt, welke recht zal geven op, naar keuze, een rantsoen sigaren, sigaretten of tabak. Men hoopt in de periode van September tot en met December geregeld twee rantsoenen im de L4 dagen aan te kunnen wijzen, Het is begrijpelijk, dat het sla gen van deze rantsoeneering in sterke mate afhankelijk is van het tempo waarin de aanvoer kan ge schieden: Dat hier groote moeilijk heden kunnen rijzen, zal een ieder duidelijk zijn. Zoo is Nederland voor den invoer van ruwe tabak geheel afhankelijk van het buiten land. Verder is het niet zeker, of voldoende scheepsruimte voor het transport hiervan beschikbaar ge steld zal worden. Het is dus niet uitgesloten dat er vertragingen in de aflevering zullen ontstaan, welke ondanks alle zorgen van de betreffende in stanties niet voorkomen kunnen worden. Het is zelfs mogelijk, dat soms de bonnen niet op den nor malen tijd aangewezen kunnen worden. Mocht dit het geval zijn, dan zal er echter steeds naar ge streefd worden, dat het totaal van de gedistribueerde rookartikelen gelijk zal blijven. Nederland gaat dus weer roo- ken, maar het zal moeite kosten, het rookertje op tijd te bezorgen. OFFICIEELE PUBLICATIE. OPROEP. 4 Aug. De Marine Voorlichtings. dienst maakt bekend: Dienstplichtig kader beneden den rang van officier, gediend hebbende bij het Marinebataljon, en oud-leden var; het korps mariniers eervol uit een zeedienst ontslagen er; den leeftijd van 54 jaren nog' niet be reikt hebbende, genegen zich v r ij - willig als instructeur voor de eer ste militaire vorming en voor bewa kingsdiensten beschikbaar te stellen, worden verzocht zich schriftelijk de Levantkade gebracht en metmeiden ba"den" Commandar.t"JKorps het eerstvolgende transport naar Mariniers Lange Vijverberg 8. s Gravenhage. VOORSCHOTTEN LANDBOUW- HERSTEL. Aan exploitanten en/of eigenaars van agrarische bedrijven, die door bezetting^- of oorlogshandelingen schade hebben geleden aan hun be drijf en daarvoor nog geen vergoe ding hebben ontvangen, kunnen, in- aien zij dringend' behoefte hebben aan fir.ancieele hulp voor de voort zetting van hun bedrijf, voorschotten worden verleend. Dit geldt voor ge leden schade aan alle land'- en tuin- bouwproGucten (ook bloembollen), voor pacht- en pachtwaaraederving' en voor de schade geleden aan be drijfsmiddelen er; bedrijf sinventaris. De aanvrage moet gericht woraen tot den Plaatselijken Bureauhouder v. d. Prov. Voedselcomm. in wiens district de beschadiging heeft plaats gehad' en die verdere inlichtingen ook omtrent schadeaangiften kan verstrekken. den Noord-Oostpolder gezonden om daar bij de ontginningswerk zaamheden te werk te worden ge steld. De razzia's hebben al flink den schrik onder de zwarte han delaren in Amsterdam gebracht. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Leeraar van het Seminarie „Hage- veld" te Heemstede: oer; weleerw. heer J. J. de Jong; tot kapelaan te Langeraar: oen weleerw. heer G. J. P. van Reisen, die kapelaan was te Brielle; Godscienstleeraar aan het R.K. Lyceum voor meisjes te 's-Gra- venhage: den weleerw. heer F. Grent, die kapelaan was te Alphen a. g'. Rijn; Godsdienstleeraar aan het R.K. Lyceum voor meisjes te Am sterdam: oen weleerw. heer G. F. de Beer; kapelaan te Haarlem (H.H. Elis. en Barb.): den weleerw. heer L. J. Beugelsdijk; kapelaan te Hille- gom (H.' Martinus) den weleerw. heer P. G. van Zijp; kapelaan te Langedijk den weleerw. heer J. M. Boeier;, die kapelaan was te Haar^ lemmerlieGe; tot kapelaan te Am sterdam (H. Ger. Maj.) den weleerw. heer H. Steur; kapelaan te Rotter dam (H. Barb.) den weleerw. heer J. Breedveld; kapelaan te Noordwijk den weleerw. heer N. M. Nooij; ka pelaan te Wateringen den weleerw. heer Th. G. Rosier, Gie kapelaan was te Berkel. Vervolgens tot kapelaan te Rotterdam (H. Will.) der; wel eerw. heer G. J. M. Groot; kapelaan te Zaandam den weleerw. heer A. A. van der Voort, die kapelaan was te Kwadendamme. Tenslotte tot kape laan te Amsterdam (H. Hart v. J.) oen weleerw. heer C. J. Roest; ka pelaan te Rotterdam (H. Ther. v. h. K. J.) den weleerw. heer C. M. Does wijk, die kapelaan was te Rotterdam (H. Nic.) en tot kapelaar; te Benne- broek den weleerw. heer J. A. L, Cramers, die kapelaan was te de Kwakel. ALKMAAR BUITENLANDSCHE JOURNA LISTEN BEZOEKEN NOORD HOLLAND Een 25 tal journaliste" van de Buitenlandsche Persvere-maakt deze week een excursie door Noord- hollanG'. gedeeltelijk aan boord van het Instructievaartuig Prinses Julia na van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Het programma omvat te: Maandag: vertrek van Amster dam naar Urk; vandaar naar Hoorn. Dinsdag: bezoek aan Zwaag (fruit veiling), Enkhuizen en Medemblik, vanwaar een vaartocht over het ver- d*ronken land'; dan naar Den Helder, waar de haven, de marinewerf en de vernielingen bezichtigd worden. Woensdag: Alkmaar ontvangst ten Stadhuize en op Huize Voorhout door het M.G. Bezoek aan de Zuivel fabriek Stompetoren. Donderdag: Bezoek aan de gr oenten veiling te Broek op Langendijk. aan het N.S.B.- kamp te Schoorl, Blo Vacantie oord' te Bergen aan Zee, het Internee- ringskamp Duin en Bosch te Bak- kum en aar; het kampement van het nieuw te vormen Ned. legter te Cas- tricum. Het jacht „Prinses Juliana" komt hedenavond te Alkmaar aan, waar mee de journalisten een bezoek brengen aan de Zaanstreek. Vrijdag: Zaanstreek. Zaterdag-: Velsen en Be verwijk, Hoogovens, Papierfabriek var; Van Gelder; ook de moedwillige vernieling aan de sluizen te IJmui- den zullen worden bezichtigd. ALKMAAR—BATH De Burgemeester vertelt. Reeds f 60.000 bijeenge bracht. Burgemeester van Kinschot vertel de MaanGagavond voor de radiodis tributie over zijn verblijf in Bath, waar hij hartelijk werG ontvangen. Bath is een zeer oude stad, nog dateerend uit den Romelnschen tijd en bekend' om zijn geneeskrachtige baG'enT Een kerk van 1400 domineert het stadsbeeld. De burgemeester vertelde, dat een dochter var; de fam. Prins Vlessing uit Alkmaar met een Engelschman is getrouwd en ln Bath woont, waarheen ook haar broer Ely ging. nadat hij 10 Mei 1940 uit ons land vertrokken was. Hij heeft het comité te Bath op het idee ge- bracht om Alkmaar te adopteeren; een grootscheepsche actie was er het gevolg van, geld en goederen werden ingezameld. Opschriften, op deze ac tie betrekking hebbend, komt men in Bath overal tegen. Den eersten avond' in Bath maakte burgemeester van Kinschot een g*root bal mede. d'at 600 pond voor Alkmaar opbracht.' In de Guild hall (stadhuis) kwerd hij door den Major, die veel voor de actie deed, ontvangen. Hij bracht een bezoek aar; een groot kleedingdepot, waar vele kisten met textiel voor Alkmaar klaar staan; hij heef gedraaid' aan een draai-orgel, dat bij de actie voor Alkmaar ge bruikt werd waarbij 1000 ponG' werd bijeengebracht. Op V-dag werd in alle kerken voor Alkmaar gecollec teerd. Totaal werd reeds 6000 pond, d.i. ruim f60.000 bijeengebracht, waarvan de helft dten burgemeester reeds in den vorm van een chèque, kort na zijn aankomst, ter hand ge steld werd; hij heeft dit bedrag in Londen in bewaring gegeven. Reeds zijn 70 kisten met goederen naar Alkmaar verzonden; 90 kisten staan nog voor verzending klaar. Een aan tal kisten, reeds in Amsterdam aan gekomen, kar; dezer dagten in Alk maar verwacht worden. De burge- ipeester bezocht ook het Royal Hos pital. cat de beide Alkmaarsche zie kenhuizen van het noodlge zal voor zien; ook een postzegeltentoonstel ling bezocht hij, waarvan de bater; aan Alkmaar ten goede komen. Dankbaar was de burgemeester, dat hij dat alles persoonlijk gezien heeft en hij heeft voor Bath groote bewondering. Hij hoopt en vertrouwt dat deze actie mag leiden tot 'n blij- venden band tusschen Alkmaar en Bath. De hulp van Bath blijft niet tot Alkmaar beperkt. Alkmaar, dat gelukkig voor óorlogsvernieling is gespaard, zal, wat het zelf niet noo dig heeft, in naam var; Bath door geven aan andere getroffen steden, wellicht aan Heusden. dat op zijn beurt door Alkmaar is geadopteerd. De burgemeester besloot met den wensch d'at de actie van Bath mag leider; tot een nauwen en blijvenden banc tusschen Alkmaar en Bath, tusschen Engeland en Nederland. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna G. M. d. van Jo hannes M. Cornelissen en S. Roos; Bernardina M. d. van Cornells de Boer en M. Ursem; Iebeltje d. van Oeds Baron en I. Wagenaar; Yvonne A. M. d. van Franciscus de Boer en J. G. de Munk; Af ra A. C. d. van Cornelis J. Vredenburg en A. van Leiden; Catharina A. V. M. d. var.' Thomas A. Hoogervorst en M. Smo- renberg. Overleden: Neeltje Daalder, oud 71 jaar. weduwe van C. Tijsen. TABAKSTEELT 1945. Voor iedere teelt van tabak, grooter dan 1 are, is een vergun ning noodig van den Productie commissaris v. d. Tuinbouw en de Ooftteelt, Bezuidenhout 30, 's-Gra- venhage. Ondanks de reeds eer der gestelde termijn van aanvrage, welke op 20 Juli jl. eindig'de, blij ken nog vele grootere en kleinere perceelen zonder vergunning met tabak te zijn beteeld. Dezen ver bouwers wordt alsnog gelegenheid gegeven voor 15 Aug. een vergun ning aan te vragen onder nauw keurige opgave van grootte en ligging van het perceel. Na laatst genoemden datum zal door den C.C.D. een strenge controle op de overtreding van de desbetreffende bepalingen worden begonnen. BATEN VAN ORPHEUS „Orpheus" heeft aan het N.V.H. f 1108.35 afgedragen als opbrengst van de in de Groote K'erk gehouden con certen. „VOLKS-HERSTEL" (Hark). Ergens in een afgelegen vaart ligt een oude woonschuit. Je kunt er niet rechtop ir; staan. Toch woonden hier twee jaar lang menschen in. Ze za ten er schuil voor Gestapo, Land wacht enz. Meubilair is er niet te vinden. In gebogen houding hebben hier Nederlanders twee jaar lang in de grootste ontbering lief en leed met elkander gedragen. Ze zitten er nog. „Volks-Herstel" heeft er wat meubilair, kléecing en schoeisel ge bracht. Het wordt echter tijd, dat deze menschen in een normaal huis komen te wonen. Ze hebben al zoo veel geleden. „Volks-Herstel" zal de ze menschen verder helpen. Het kan dit echter slechts met dte hulp van geheel het Nederlandsche volk. „Al len voor allen". Steunt „Nederlands Volksherstel".

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2