„Christiaan Huygens explodeert Draverijen te Alkmaar Er komt jam Bij Westcapelle in zinkende toestand - Bemanning gered Oereldtti j3alkan-gordijn teuws Program der Kath. Onderwijzers Politieke raadselen Brood zonder bon Stad eu Omtrek „Het ruim 16.000 ton metende mail -stoomschip „Christiaan Huygens", op weg van Antwarpen naar Rotterdam, is tengevolge van een zware explosie, 10 mijl West-Noord-West van West-Capelle, langzaam zinken de, doch de kapitein probeert met behulp van een sleepboot het schip op dc Zuidsteenbank aan den grond te zetten" zoo werd Zondagavond uit Amsterdam gemeld. Het s.s. „Tiba" van de N.V. Vracht- vaart, alsmede alle beschikbare ber- gings'- en sleepbootmaterlaal, zijn van Hoek van Holland en. Vlissingen onderweg naar de plaats van den ramp. De machinekamer staat onder water en verschillende ruimen ma ken water. Een deel van de bemanning, onge veer 300 man groot, is aan boord ge bleven in verband met het aan den grond zetten. De overige leden van de bemanning zijn in de .reddings booten gegaan. Naar wij nader ver nemen heeft de „Tiba" de beman ning van de reddingsbooten opge pikt. Voorzoover bekend, wordt een olieman vermist. De familie is in middels hiervan in kennis gesteld. Het m.s. „Christiaan Huygens" van de Stoomvaartmij. „Nederland" vaart de laatste jaren in dienst der geal lieerden. Het was op weg naar Am sterdam, waar een transport kinde ren zou worden opgenomen voor verblijf in 't buitenland. „Christiaan Huygens" is in 1928 gebouwd' bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maat schappij te Amsterdam en heeft een bruto tonnenmaat van 16.287. Het schip was *s ochtends van Antwerpen vertrokken, waar het m dok geweest was en de machine-in stallaties gereviseerd vas. Oorzaak twijfelachtig Omtrent de explosie op de Chris tiaan Huygens wordt nader medege deeld, dat de oorzaak nog steeds niet vaststaat. Werd eerst vastgesteld dat er sprake was van een mijn, laiere berichten spreken dit weer tegen en zelden dat er zich aan boord een ontploffing had voorgedaan. Thans wordt weer gev.eld, dat ook dit niet vaststaat en dat het volgens de Kon. Marine wel degelijk mogelijk is. dat de Chrystiaan Huygens op een mijn is geloopen. DE OLYMPISCHE SPELEN zullen in 1948 worden gehouden, dat staat vast. Gegadigden voor d'e spelen zijn Londen, Lausanna, Los Angelos, Minneapolis, Philadelphia en Balti- DE OLYMPISCHE SPELEë zullen in 1948 gehouden worden, dat staat vast. Gegadigden voor de Spelen zijn Londen, Lausanne, Los Angelos, Minneapolis, Philadelphia en Balti more. DE RADIOREDEVOERINGEN van H. M. de Koningin, gedurende d'e be zettingsjaren te Londen gehouden, zullen dezer dagen in boekvorm ver schijnen. Het feit, dat in de Oost- Europeesche gebieden nog geen perscorrespondenten ter vrije uitoefening van hun voor lichtende taak zijn toegelaten, ook al is dit punt in het com muniqué van Potsdam duide lijk toegezegd, heeft ten ge volge dat er een gordijn staat tusschen hier en daar en wij nog niet in staat zijn ons een helder overzicht te vormen van hetgeen zich in wezen in den Balkan afspeelt. Uit het be schikbare nieuws komt duide lijk naar voren, dat zich hier een gecompliceerde strijd af speelt, in het binnenland der verschillende naties tusschen min of meer autoritair getinte reactie en algemeen links ge oriënteerde bewegingen eener- zijds, tusschen extreem link- sche groepeeringen en de meer democratische elementen an derzijds; in de buitenlandsche politiek tusschen de verschil lende opvattingen van de Wes- tersche geallieerden en de Sov jetunie. Duidelijk kwam dit in het licht, toen van Wester- sche zijde de wenschélijkheid werd verklaard van toezicht op de vrijheid der verkiezin gen in Bulgarije, terwijl men van Russische zijde hier niet van weten wilde op het mo tief, dat dit „inmenging in bin- nenlandsche aangelegenheden zou zijn" maar tevens te kennen gevende, dat men met de ontwikkeling in dit land zeer wél accoord kan gaan. Ten aanzien van Griekenland doen zich soortgelijke moei lijkheden voor, ook al liggen hier de partijverhoudingen ra dicaal anders. De communistische strqdkrach- j ten in China hebben twee ste den in de provincie Kiangsoe ingenomen. De Grieksche ccmmunistenleider heelt gezegd, dat by voortduring der monar chistische provocaties de Elas de wapens weer zal opnemen. - De Chineesche ccmmunistenlei der Mao Tse gaat naar Tsjang Kai Tsjek om te onderhandelen. Chineesche troepen hebben de deer de Japansche veroverde steden Nanking en Sjanghai be zet. Het verbod van de Britsch-Indische Congrespartij is opgeheven, Lord Wavell, de onderkoning, is in Londen aan gekomen. Volgens een ver klaring van de Ganlle en Tru man bestaat er fundamenteele harmonie tusschen de na-oorlog- sche doelstellingen van Frank rijk en de V.S. Verschillende overgangsmaatregelen zijn vast gesteld, om te voorzien in de leemten, ontstaan door het plot seling opzeggen van de leen- en pachtwet. Het program van actie van het Katholieke Onderwijzers Verbond in Nederland luidt: 1. Te komen tot één bond van d'e Katholieke onderwijzers ln Neder land, echter met behoud van zelf standig werkende commissies of be sturen in ieder Diocees voor zuiver Diocesane aangelegenheden. 2. De samenwerking met d'e Christelijke en openbare collega's in het Algemeene Nederlandsche On derwijzers Verbond (A.N.O.V.). dat in 1940 werd gesticht, voort te zetten en te verstevigen, echter met behoud' van het federatief karakter. De be doeling van het A.N.O.V. is om als eenheidsorganisatie van alle onder wijzers in Nederland in overleg te reden met de regeering. 3. Permanente samenwerking van schoolbesturen en onderwijzers zoo wel diocesaan als landelijk, alsook met de onderwijsgevende congrega ties. 4. De verwezenlijking van recht- streeksche invloed van alle school besturen en onderwijzers in Neder land bij de totstandkoming' van on derwijswetten en van onderwijs- en onderwijzersaangelegenheden in een onderwijsraad voor Nederland met zoo mogelijk verordenende bevoegd heden. 5. Een *hctie ten einde de ons ont stolen bezittingen terug te krijgen. 6. Een krachtige salarisactie ten einde voor de onderwijzers die plaats in het bezoldigingsbesluit te ver krijgen. die hun in overeenstemming met de waarde van hun ambt toe komt. 7. Actie voor verbetering van de pensioenen. 8. Actie voor verbetering van de opleiding tot onderwijzer. De toegevoegde secretaris van het ministerie van buitenlandsche za ken der Vereenigde Staten, Nelson Rockefeller, heeft Argentinië een hevige uitbrander geg'even. over een volgens hem dubbele rol, die zij heeft gespeeld. Ondernemingen en invloeden van het facisme werden vrij spel gelaten. Later werd gemeld, dat Rockefel ler ontslag heeft genomen. Hij zou worden opgevolgd door den tegen- w'oorcigen ambassadeur der V. S. in Argentinië Braden. FRANKRIJK EN DUITSCHLAND Op een persconferentie in Washing ton heeft generaal de Gaulle, die Truman bezoekt, verklaard, dat naar zijn' meening Duitschland bezet moet blijven door de vier mogendheden, de Ruhr moet geïnternationaliseerd worden en Frankrijk moet de con trole behouden over den linker-Rijn oever. Frankrijk verlangt geen Dultsch grondgebied. Het hoopt op steun van Amerika voor zijn weder opbouw. „Het Vrije Volk" deelt mede, dat het in de bedoeling ligt, om per 1- September de verkoop van brood vrij te geven. De meelpositie is thans is ons land voor een jaar veilig. Per 1 October komt de jam in distributie. Voorloopig een pond per persoon in de vier weken. BOTER NAAR ENGELAND? Een onzer lezers stelt ons de vraag, of de geruchten, als zou onze boter naar Engeland gaan, juist zijn; ik kan niet gelooven, zoo schrijft hij dat onze Regeering boter naar Engeland stuurt, die het uitgemergelde Westen, gezien de lage vetrant- soenen, nog best gebruiken kan. Wij hebben ter bevoegder plaatse ons licht eens opgesto ken en vernamen dat daar van uitvoer van boter niets bekend is. Wel worden in de koelhuizen groote hoeveelheden boter op geslagen, niet voor export be stemd, maar voor de distributie onder het Nederlandsche volk gedurende den komenden win ter, als de melkstroom en dus ook de boterproductie daalt. Op den duur zullen we natuur lijk tot export, ook van boter, moeten komen. Onze regeering moet van alles uit het buitenland koopen: graan, textiel, vleesch, schoenen, glas om maar en kele artikelen op te noemen. Wat hebben wij aan boter, als wij geen schoenen en dergelijke kunnen krijgen Daar moet dus een tegenprestatie tegen over staan door export. Reeds vormen de beroemde Neder landsche bloembollen, die we nu niet meer behoeven te eten, een waardevol exportartikel. De boter was dat vroeger ook en zal dit zeker weer worden WAT ER VERLOREN GING van de Bibliotheek der R.K. Universiteit te Nijmegen. De bibliotheek der R.K. Universi teit te Nijmegen heeft ontzettend ge leden door den oorlog. Een groot ceel ervan is verbrand. Geheel ver loren gingen: de leeszaal met al haar opslagwerken. het theologisch Insti tuut (een aantal vertrekken met boeken, speciaal op theologisch ge bied in den ruimsten zin, dus ook kerkgeschiedenis, hagiographie enz.) het instituut voor oude en het insti tuut voor nieuwe geschiedenis het instituut voor kunstgeschiedenis, het insti.uut voor philosophie, het in stituut voor psychologie met alle boeken en instrumenten. Er wordt nu een beroep gedaan op katholiek Nederland, vooral op de katholieke intellectueelen om de zoo zwaar gehavende bibliotheek weer aan de ontbrekende boeken en tijdschriften te helpen, opdat zij haar taak in het katholieke centrum van wetenschap weer spoedig naar be- hooren zal kunnen vervullen. Allereerst worden natuurlijk ge vraagd boeken en tijdschriften op een der hierboven genoemde gebie den. doch ook uitgaven op ander ge bied zijn welkom. Zij worden voor Noordholland gaarne In ontvangst genomen door B. van der Laan, Kinheim-Uitgeverij te Heiloo. die ook gaarne opgave ontvangt van geheele bibliothe.ken, die voor dit doel zouden kunnen worden aange kocht. Er wordt echter ook een beroep gedaan op hen die, hoewel zelf geen boeken of tijdschriften kunnende afstaan, deze actie toch willen steu nen door ter plaatse de inzameling te organiseeren of te helpen organi- seeren. Ook zij gelieven zich tot het hierboven vermelde adres te wen den, vanwaaruit hun dan spoedig nadere gegevens worden verstrekt. Laat onze eigen R.K. Universiteit, toch immers ook een der zwaar-ge- troffenen, geen vergeefsch beroep op uw medewerking doen! ALKMAAR „OM HEM MOTIVEERENDE REDENEN" heeft Mr. J. P. Bosman bedankt als bestuurslid en daardoor als voorzitter van Alcmaria V.V.V. De voornaamste reden is wel, dat hij hiertoe uitgenoo- digd is door zijn medebestuurs leden. Hierdoor moet hij auto matisch zijn functies neerleggen van bestuurslid-secretaris van de Federatie van V.V."V."s in Noord-Holland en van bestuurs lid van de A.N.V.V. DE D.U.W.-MANNEN PROVIN CIAAL GEORGANISEERD De vertrouwensmannen van de verschillende D.U.W .-werken in hun actie provinciaal voeren en hun organisatie provinciaal op bouwen. In een vanavond in de Harmonie te houden vergade ring komt deze organisatie o.m- ter sprake. ALKMAAR-BATH-HEUSDEN. Zooals wij reeds eerder be richtten, komen 6 inwoners van Bath, w.o. de burgemeester era zijn echtgenoote, deze week naar Alkmaar, om de bevrijdingsfees ten mee te vieren; ook uit Heus- den en Vlijmen, die door Alk maar geadopteerd zijn, zal een deputatie aanwezig zijn. Don derdagmiddag zullen de gasten ten stadhuize officieel ontvangen worden. Volgende week zullen de Engelsche gasten ook een be zoek brengen aan Heusden en Vlijmen, die in overleg met het comit-Bath van de actie-Bath zullen profiteeren. „DE JANTJES" In 't Gulden Vlies Der traditie getrouw geeft de di rectie van 't Gulden Vlies gedurende de kermisweek een serie tooneelvoor- stellingen; ditmaal komt het Bouber- ensanble met het populaire stuk „De Jantjes", dat gisteravond! voor het eerst wérd opgevoerd. Op de eerste plaats begrijp ik niet, dat Bouber nog' steeds met dit stuk uit de oud'e doos op de planken komt; mij dunkt, dat het gebeuren uit de laatste vijf jaar stof te over biedt voor iets nieuws; ook en mis schien juist, als het een stuk moet zijn uit het Amsterdamsche volksle ven. Het wordt tijd, dat oude stuk ken als de Jantjes en Zeemansvrou wen eens opgeborgen worden. Daar komt nog bij. dat de inhoud van dien aard' is. dat er weinig verheffends van uit gaat. Dat „het publiek" nog steeds van dit soort stukken smult, zegt mij al leen. dat het tijd wordt, dat de smaak van het groote publiek noodig' veredeld dient te worden. Het stuk wemelt van rauwe reali teit en van weeë sentimentaliteit. Mij heeft het geen moment geboeid. Dat neemt niet weg dat er vrij goed tooneelspel te zien werd' gege ven; de voornaamste rollen waren bij Lena Kemper, als Tante Piet, Wim Kouwenhoven als de Blauwe en Emmy Arbous als Blonde Greet in goede handen. De meeste acteurs en actrices kwamen echter niet uit bo ven het spel, dat wij hier van goede amateurs te zien krijgen. Het publiek gaf blijk met het spel en het stuk zeer ingenomen te zijn en was gul met applaus. Fr. Otten HOE IS HET MET DE TEXTIEL? Er prijken mooie pakjes en jurkjes en knappe stukken stof in etalages, om te watertanden, zeggen de dames, maar je kunt er niet aankomen, ^want er is nog' geen nieuwe textiel- kaart en er zijn geen punten en er komen geen vergunningen. Die wel komen, zijn bestemd! voor de oorlogs slachtoffers. De voorziening op dit punt is maar zeer beperkt Toch zal er nu, naar wij officieel vernamen, met dc distributie van textielgoederen, nu ook de laatste technische moeilijkheden zijn over wonnen, binnenkort een bescheiden begin worden gemaakt. Elk begin is moeilijk. Dit geldt ook voor de tex tieldistributie. Alleen in de meest dringende behoeften zal voorloopig voorzien kunnen worden. Er zijn kolen noodig; 45.000 ton kolen per maand zijn noodig alleen voor de textielindustrie, die voor de maand' Augustus 5.000 ton kolen heeft gekregen. 45.000 ton per maand noodig5.000 ton beschikbaar. Bovendien zijn er andere feiten: er zijn niet voldoende arbeidskrachten. De vrouwelijke arbeidskrachten zijn voor een groot gedeelte niet in de fabrieken teruggekeerd. Maar ook al zouden er arbeids krachten voldoende zijn, de thans beschikbare hoeveelheden kolen zijn geheel ontoereikend. Alles grijpt nu een maal in elkaar. Elke tak van het bedrijfsleven is ontwricht en moet van den grond af worden opgebouwd. Zoolang de kolenpositie blijft zoo als ze is, is het niet mogelijk om een geordend en volledig productie- programma op te stellen. Met de be schikbare middelen wordt evenwel zoo economisch mogelijk gewerkt, waarbij vervaardiging van artikelen, die niet dringend noodzakelijk zijn wordt vermeden. TREINVERBINDING MET DEN HELDER De avondtrein naar Den Helder is vervallen en in de plaats is gekomen een trein, die om 9.45 uur uit Alk maar vertrekt en om 11.27 in Den Helder aankomt; uit Den Helder ver trekt de trein om 13 uur; aankomst om 14.45 uur. A. F. C. H. S. V. 3—5 Het moet geconstateerd worden, dat AFC in dezen wedstrijd niet zoo goed op dreef was als de vorige week tegen Alkm. Boys. Nadat de rust met gelijken stand was inge gaan. wonnen de Heiloërs tenslotte met *53, hetgeen niet onverdiend genoemd' kan worden. Het HSV- elftai vormde een beter geheel en haar spelers en vooral de voor- waartsen waren sneller en door tastender. Bij AFC schoot vooral de midcenlinie in haar belangrijke taak tekort, in 't bijzonder was d'e spil- plaats zwak bezet. In de voorhoede werd 't spel dikwijls te kort ge houden en zag men maar weinig goede voorzetten van de vleugel spelers. In het algemeen werd' de bal te laag gespeeld en dienen de AFC- ers vooral aandacht te schenken aan het plaatsen. A. F. C.-NIEUWS In verband met de bevrijdings feesten, is de training deze week niet op Vrijdag, maar Woensdag avond. Adsp. 67.15 en Jun. en Se nioren 7.159 uurè Allen aanwezig, het is noodig'. AFC 1 gaat Zondag a.s. naar het BSV-tournooi, als eerste plicht goed trainen en dan winnen! AFC 2 en AFC 3 spelen Zond'ag a.s. thuis. Hoe en wanneer wordt nog bekend gemaakt. Heel Katholiek Alkmaar spelend of steunenl lid van AFC, want AFC moet ook Uw club worden!!II PETROLEUMKAARTEN De wnc. directeur van de Distri- butiedlenst maakt bekend dat ge zinshoofden en alleenstaanden wier woning niet zijn aangesloten op gas- en-of electriciteit, vóór 31 Augustus de door hen ingevulde formulieren M.D. 323-10 aan de achterzijde be plakt met de bon 548 van de nood- kaart 5e serie van alle gezinsleden, en onder overlegging van de distri butie-stamkaarten van het geheele gezin moeten aanbieden aan het kantoor Oudegracht 168 tot het in ontvangst nemen van petroleum- kaarten voor kookdoeleind'en. Hij waarschuwt nadrukkelijk dat van personen die in strijd met de waarheid verklaren niet aangesloten te zijn op gas of electriciteit, d'e aansluiting zal worden afgesloten. BRANDSTOFFENBONNEN De Vakgroep Detailhandelaren in brandstoffen vestigt er de aandacht van het publiek op. dat de brandstof- fenbonnen 43 en 44 B.V. uiterlijk op 1 September moeten worden ingele verd, daar zij anders komen te ver vallen. Men denke daarbij vooral aan de feestdagen! DE BEVRIJDINGSFEESTEN En de zieken en ouden .van dagen. Teneinde ook de ouden van dagen, de patiënten uit de lighallen en de thuis-liggende zieken in de gelegen heid te stellen om den gïooten op tocht op Zaterdagmiddag 1 Sept. a.s., zonder moeilijkheden te zien voorbij trekken, heeft het comité met de betrokken autoriteiten de volgende regeling getroffen: Personen van 65 jaar en ouder zullen op vertoon van hun persoons bewijs Zaterdagmiddag om half drie bij het voormalige Burgerweeshuis vrijen toegang hebben tot d'e Wil- helminalaan, die in verband daar mede voor het overige publiek ge sloten zal zijn. Ook voor zieken en herstellenden wordt de Wilhelminalaan gereser veerd en zal er tevens een gelegen heid worden geschapen, om den op tocht zittend te kunnen gadeslaan'. Indien autovervoer van en naar huis voor laatstbedoelde categorie van personen noodzakelijk mocht zijn, zal het comité in samenwer king met de afd. Alkmaar van het Rood'e Kruis hiervoor zorgdragen. Het is echter noodzakelijk, in dit De uitslagen van de Zaterdag te Alkma'ar door het Paardensportco- mité „Vooruit" georganiseerde dra verijen luidden als volgt: Prijs van Pette. 9 deelnemers. Af stand 2040 m. 1. H. Fozetti, rijder J. Hoogvorst, km.-tijd' 1 min. 42,4 sec. Winnend f 3.90, plaats f 1.50; 2. Is- kra, plaats f 1.60; 3. Harry Guy, pi. f 1.70. De tweede aankomende Hano ver Peter, uitgeschakeld wegens on regelmatig draven. 2. Prijs van Kamperduin. Heat-dra verijen, afstand 1740 m. Eerste heat: 1. Frlts, rijder J. Wagenaar, km.-tijd 1 min. 35,4 sec., winnend f 8.70, pl. f 1.80; 2. Don Brewer, plaats f 1.40; 3. Handsome Scott, plaats f 1.60; 4. Hanover, plaats f 1.90. 14 deelnemers 9 paarden gedistancieerd. Tweede heat. vijf paarden. 1. Frits, km.-tijd' 1 min. 34,8 sec., winnend f 7.50, pl. f 1.80; 2. Hanover, plaats f 1.60; 3. Don Brewer; 4. Farina. Totale uit slag: 1. Frits. 2 punten, toto-defini tief f 17.30, plaats f 3.20; 2. Don Bre wer, 5 pt., plaats f 1.60; 3. Hanover, 6 pt., plaats f 1.40; 4. Handsome Scott. 8 pt., plaats f 2. Prijs van Bergen. 3. Prijs van Bergen aan Zee. Prij- zendraverij Internationaal. Afstand 2040 m., 14 deeln. paarden. 1. Frans, rijd'er W. Geersen. km.-tijd 1 min. 31,5 sec., winnend "f 3.plaatsf 1.20; 2. Domina, plaats f 1.40; 4. Boyke Norton, plaats f 1.70; 4. Bruno, plaats f 1.60. Derde aankomende Guy Han over. uitgeschakeld wegens coupee ren. De berijder van der Oord' krijgt f 250.boete. Prijs van Egmond 4. Prijs van Egmond' aan Zee. Kor- tebaan-draverij. 20 paarden. Eerste serie: 1. Frits, 1 min. 5,4 sec., win nend f 1.20. Tweede serie: 1. Boyke Norton, 1 min. 5,7 sec., winnend' f 1.20. Derde serie: 1. Ina Bascom, 1 min. 6,5 sec., winnend f 1.20. Vier de serie: 1. Gretta Trotham 1 min. 12,8 sec., winnend' f 1.60. Finale: 1. Ina Bascom, 1 min. 4 sec., winnend f 1.60; 2. Boyke Norton; 3. Frits; 4. Gretto Trortham. Toto (dei!ikiitief1. Ina Bascom. winnend f 1.50, plaats f 1.10; 2. Boyke Norton, plaats f 1.20; 3. Frits, pl. f 1.40; 4. Gretta Trotham, plaats f 3.40. Zondag 26 Augustus Prijs var. Wijk aan Zee, 12 deelne-_ mers. Afstand 2040 M. H. Fozetti, afstand' 2040 M., tijd 3.228; Km. 1.394. Tot. winnend f 5.30; plaats f 2.00. George W. (2060 M.) Plaats f 1.80; Edeldame (2100 M.) Plaats f 2.60. Hallegheny (2000 M.) Plaats f 3.70. Prijs van IJmuiden. 12 Deelnemers. Afstand 2040 M. Hanover afstand 2040 M., tijd 3.104; Km. 1.333. Tot. winnend' f 2 20. Plaats f 1.30. Gratie Hanover (2040 M.) Plaats f 1.40. Dou glas (2060 M.) Plaats f 4.50. Don Brewer (2080 M.) Plaats f I.5O. Prijs van Zandvoort. 6 Deelnemers Afstand 2040 M. Jug'gler, afstand 2140 M. tijd 3.24, Km. 1.353. Tot. winnend f 1.70. Plaats f 1.50. Junoschka 2040 M. Tot Plaats f 2.10. Prijs van Noordwijk. 9 Deelnemers Afstand 2240 M. Domina, afstand' 2260 M., tijd 3.20. Km. 1.285. Tot. winnend f 1.80. Plaats f 1.10. Boyke Norton (2240 M.) Plaats f 1.30. Frans (2220 M.) Plaats f 1.30. Prijs van Katwijk. Kortebaandra- verij, afstand 690800 M. 17 Deelne mers. Ie serie Ina Bascom. tijd 1.038. Tot. f 1.30; 2e serie Frits, tijc5 1.07. Tot. f 1.40; 3e serie Akron B., tijd' 1.076. Tot. f 4.40; 4e serie Cisca B. tijd 1.058. Tot. f 1.60. Finale. Ina Bascom, tijd 1.024. Tot. f 1.30. Tot. Definitief: Ir.a Bascom (700 M.) Win nend f 1.70. Pl. f 1.50; Akron B (760 M.) Plaats f 3.10; Cisca B (740 M.) Plaats f 1.70.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2