NIEMEUER geval schriftelijk aan het Bureau voor Sociale Zaken in de Doelen straat mededeeling te doen vanwaar dit autovervoer dient te geschieden. Voor d'e zieken van het St. Elisa- beth-ziekenhuis zal de optocht door de Juliana van Stolberglaan langs de aangrenzende tuinen van het zie kenhuis trekken. SLUITING GEMEENTEDIENSTEN. Op de dagen der Bevrijdingsfees ten hier ter stede, op Vrijdag 31 Aug. en Zaterdag 1 Sept. a.s., zullen de gemeentebureaux gesloten zijn. Het bureau van den Burg'el. Stand is uitsluitend' voor spoedgevallen ge. opend op Zaterdag 1 Sept.. van half 12—12 uur. VREEMDELINGEN die wonen of verblijf hebben of ver toeven in Alkmaar en om bepaalde red'enen niet hebben voldaan aan de vordering zich tusschen 20 en 23 Aug. bij de politie te melden en vrouwelijke personen van vreemde nationaliteit, di|e wonen, verblijven of veroeven in Alkmaar en na 15 Mei 1940 in het buitenland met Ne derlanders zijn gehuwd, en die zich nog niet hebben aangèmeld bij de politie te Alkmaar, kunnen zich als nog in persoon en voorzien van iden titeitspapieren melden op het politie bureau, K 10 en wel op Woensdag en Donderdag 29 en 30 Aug. a.s. van 9 12 en van 1418 uur. GEEN VUURWERK Namens het Bevrijdingscomité wordt medegedeeld, dat het niet mogelijk is op de a.s. feestdagen een vuurwerk af te steken wegens on overkomelijke technische moeilijk heden. Van hen. die een bijdrage daarvoor mochten hebben gestort, mag worden verwacht, dat zij goed keuren, dat hun bijdrage wordt be steed voor de bestrijding van de al- gemeene kosten der festiviteiten. GESLAAGD Voor het op 25 Juli alhier gehou den exeamen van de „Verg. van Leeraren in Stenografie en Machine- schrijven te Den Haag" slaagden de volgende candid aten, allen leerlin gen van Instituut S. A. Lutterot- K'amper te Alkmaar. Handelstypisten: de heeren J. v. d. Pol. W. M. Lutterot te Alkmaar, J. W. 'Schalkwijk te Bergen. Kantoortypisten: d'e, dames G. T. Otto, E. de Haas, T. A. Slot, C. E. Daas. E. A. L. Arentsen, M. R. Blom- maert, N. Eldermans te Alkmaar, F. M. Peys te Koedijk en de heeren M. D. de Haas, J. P. Pijning, G. Spaans, P. Nordeman, P. Venmk J. Vogelaar, J. Schoen te Alkmaar, N. Mul te Oudorp. Kantoorstenografen: de dames J. Brouwer, C. G. Frijn. N. A. M. Bött- ger, M. C. Jonker. H. D. Suzenaar, E. A. L. Arentsen te Alkmaar, F. M. Peys te Koedijk, M. Broertjes te Ursem, A. M. 'A. Borst te Bergen en de heer J. Vogelaar te Alkmaar. Kantoorstenografen in de Engel- sche taal: Mej. A. J. v. d. Brink te Alkmaar. SCHORSINGEN Door den Militairen Commissaris te Alkmaar zijn op advies van de betreffende Zuiveringscommissies de volgende personen in hun functie geschorst: Per 23 Juli 1945: 1. Mej. G. Moes kops telefoniste PTT Alkmaar; 2. J. Morriën, ambtenaar distrlbutiedienst Alkmaar; 3. J. Scheren, timmerman bij de Gemeenteplantsoenen Alkm.; 4. A. J. Kemp, bewaker gemeente gebouwen; 5. Mej. C. Houtman, amb tenaresse Personeelscentrale Alk maar; 6. Mej. G. Bakker, ambtena- resse Dlstributiedienst te Alkmaar; 7. D. E. Henstra. ambtenaar Distr.- dienst Alkmaar; 8. R. Schaap; opper, luitenant der Marechaussee (afd. comm. te Castricum); 9. M. J. v. d. Linden, wachtmeester der Mare - chaussee groep Heiloo; 10. A. A. Borstlap, onderluitenant der Mare chaussee te Castricum; 11. A. Bergs- ma; hoofdwachtmeester der Mare chaussee groepscomm. Uitgeest. Per 24 Juli 1945: Th. Waalkens, portier stadhuis te Alkmaar. Per 30 Juli 1945: 1. J. Jumelet hoofd O.L. school, Egmond aan Zee; 2. A. G. Akse ambtenaar Gewestela Arbeidsbureau Alkmaar. Per 31 Juli 1945: -. Mej. J. A. de Nijs, kantoorbediende te Schagen, postkantoor; 2. Mej. M. Vethman. ia. te Schagen; 3. P. Geus, Alkmaar, helper monteur Gem. Lichtbedr. Per 6 Augustus '45: 1. N. J. Meijer; 2. A. Kuipers; 3. M. Rol; 4. C. Los; 5. H. P. Koorn; 6. L. Reynd'èrs; 7. J. E. K. de Buyzer; 8. M. E. Schuur man; 9. F. J. J. Musman; 10. J. C. Duym; 11. A. van Borssum Waalkes; 12. J. N. Poppes; 13. J. van Har;e- ghem; 14. Th. v. d. Reep; allen Ge westelijk Arbeidsbureau Alkmaar; 15. W. Bruines. opperwachtmeester groep Schoorl; 16. A. E. Stins, ambt. Gew. arb. bureau Alkmaar; 17. J. Bakker, id. ENGELAND IN OORLOGSTIJD Voor de lezing van den heer Eli Prins over Engeland in oorlogstijd gezien door een Hollandschen bril, bestond groote belangstelling. De zaal van 't Gulden Vlies was geheel bezet. De heer Voorthuijzen opende dezen avor.d namens de Volksuniversiteit en dankte Eli Prins voor zijn bereid'- wllligheid iets over Engeland, waar hij gedurende d'en oorlog verbleef, te willen vertellen. Ook bracht hij dank aan den heer Mooij, die zijn zaal gratis beschikbaar stelde voor dezen avond. De heer Prins vertelde allereerst waarom Nederland als klein land' in de geallieerde landen zoo'n belang stelling had. De houding van verzet In de bezette landen is voor de En- gelschen een aansporing geweest om door te zetten. Vooral de Engelsche vrouw heeft veel gedaan in oorlogstijd, niet alleen in fabrieken en werkplaatsen, maar in alle denkbare beroepen verving zij den man, d'ie actief aan den oor log deelnam. Dat de slag om Engeland gewon nen werd, schreef spr. mede voor een groot gedeelte toe, aan 't werk der vrouwen. Wanneer deze slag verlo ren was, zou de overwinning niet zoo zeker zijn geweest. Uitvoerig schetste spr. het karak ter van het Eng. volk dat, naar onze opvattingen dikwijls minder aan trekkelijke zijden heeft maar dat in tijden van nood het volk tot een eenheid' vormde in den strijd tegen den vijand. De Eng. boeren hebben in de oor logsjaren hard moeten werken. Werd in 1939 1/3 van het verbruik zelf ver bouwd en 2/3 ingevoerd, in 1944 werd' 2/3 zelf verbouwd en 1/3 ingevoerd. Spr. besloot zijn causerie met als zijn meening te kennen te geven, dat het Eng. volk een volk is dat leeft, dat fouten heeft, maar die ziet. Enkele vragen wercen daarna nog gesteld. Op een desbetreffende vraag, deelde de heer Prins mede, dat het onderwijs in Engeland weinig gele den had. Alles was gedaan om het onderwijs, zoowel aan de lagere- als de hoogere scholen zooveel mogelijk voortgang te doen vinden. BERGEN ONNOODIGE AFBRAAK Aan de Sluisiaan staan drie ge bouwen, destijds door de Düitschers als schijnboerderij g*ebouwd. Het wa ren soliede gebouwen, doch zij drei gen binnenkort ruïnes te worden. Er worat n.l. op ergerlijke wijze aan ge sloopt; ieder haalt er van weg, wat van zijn gading is en als 't zoo door gaat. zal er gauw niets meer van staan, dan wat puin. Zou het niet op den weg van de gemeene liggen het sloopen een halt toe te roepen en aan deze gebouwen een of andere nuttige bestemming te geven ten al- gemeene nutte; zijn ze niet geschikt te maken voor bewoning, of is er in Bergen geen woningmooa? LANGEDIJK VOOR DE BOMMELERWAARD In de vergadering van Neder- landsch Volksherstel Langedijk en Omstreken werd de nood in den Bommelerwaard breedvoerig bespro ken. Er wordt daar, in samenwerking met ae menschen uit Bodegraven veel goea werk verricht, maar ge zien den toestand, welke" thans nog in den Bommelerwaard heerscht, is er nog zeer veel te doen. Ten aan zien van het vee kan worden me degedeeld', dat Bodegraven er voor zal zorgen, dat de veestapel, welke totaal verdwenen was, op 80 pet. van het oorspronkelijk peil wordt gebracht. Een daad, welke wij gaar ne als voorbeela willen stellen, want ook van de inwoners van het rayon van N.V.H. Langedijk en omstreken zal nog het een en ander worden gevraagd. Er is nu een glas-actie gaande, welke moet slagen, vil men de wo ningen voor den winter dicht krij gen. Dan is er een groote behoefte aan veriichting'smiddelen. Er is daar gas noch electriciteit, zoodat de menschen aangewezen zijn op petro leum-verlichting. In den afgeloopen winter, toen wij het hier allemaal zonder electricteit moesten doen, hebben wij allemaal wel een petro leumlampje, groot of klein, kunnen branden. Die zijn nu niet meer noo- dig. Binnenkort zal een beroep op de burgers worden gedaan, deze pe troleumlampen voor den Bommeler waard af te staan. N.V.H. vertrouwt er op. dat ie»~2r, die de beschikking heeft iver een petroleum-lamp, deze voor onze geadopteerde Bommeler- waarders zal afstaan. Er zijn Dinsdag weer twee motor booten, afgeladen met meubelen, huishoudelijke artikelen, textiel e.d. naar den Bommelerwaard vertrok ken. Er moet echter nog veel meer heen! LANGENDIJK. „Als de kat van huis is dansen de muizen." Zoo is het ook in de Bommelerwaard. Ten gevolge van d'e oorlogshandelingen is daar zoo goed als geen enkel huis dier overgebleven. Muizen en ratten hebben zich nog weten te redden. Maar de natuurlijke vijanden van deze knaagdieren, de katten, zijn verdwenen. Daarom is het zeer ge- wenscht, dat met de eerstvolgende zending' naar het Zuiden ook een aantal van deze nuttige huisdieren meegaat. Zij die een muizen vanger ter beschikking kunnen rtellen wor den verzocht, hiervan opgave te doen aan de leden van Nederlandsch Volksherstel voor Langendijk en omliggende gemeenten, opdat zoo- dra er een schip naar het Zuiden gaat, de poesen kunnen worden op gehaald en naar hun jachtveld ver voerd'. Een mooi resultaat. De zangver- eenlging Gemengd Koor en het fan farecorps Kunst na Arbeid te Zuid- Scharwoude hebben het batig' saldo van de door hen gegeven gezamen lijke uitvoering, een bedrag van 238.72, aan Nederlandsch Volksher stel overhandigd. ZUID-SCHARWOUDE. Deelne mers aan de op 29 Augustus a.s. tij- c.ens de Bevrijdingsfeesten te hou den volksspelen dienen zich op te geven op Maan&ag 27 Augustus des avonds tusschen 8 en 9 uur ten lo kale van den heer P. Kramer, alhier. BEEMSTER. Lees dit stukje nietAls 'n Jan, Klaas of Piet, 'n paar regels, of tot aan de helft, neen, maar heelemaal uit en neem dan een kordaat besluit. In dezen tijd van vrede en vrij heid. houden we allemaal niet min der van gezelligheid'. Waar zullen we die anders zoeken dan in het huise lijk leven, dusluistert u even? Houdt u ook van een schoon ge veegde kamer, aie netjes is gestoft, met heldere ruiten, waardoor je voor plezier eens even kijkt naar buiten? En als alle weken alles helder wordt gewasschen en netjes wordt gestre ken? Houdt u ook van eenvoudige klee ding. netjes genaaid of zoo noodig versteld? En van een keurigen tafel, die zooals 't hoort, is gedekt, zoodat- bij het zien ervan de eetlust al wordt opgewekt. Met Kerstmis, Paschen en anaere feestdagen den tafel ook nog aardig versierd, dan zeg je, dat oogt, wordt daarmee de feestvreugde niet verhoogd? Daarbij dan nog het sma kelijk eten en drinken op z'n tijd, ornaat 't zoo goed mogelijk is be reid'. Bij thee en koffie rn «chocolade truffel of eigen-gebakken koekje, in 'n gezellig hoekje! Of houdt u niet op Oudejaarsavond van een oliebollenfuifom van te smullen, ik zie uw heus al krullen! U zegt ja. nietwaar maar hoe krijg Ik 't zoo in mijn huis, want dat is „Huishoudkunde". Vaders en moeders uw meisje van 12. 13 en 14 jaar, van de 7de en 8ste klas krijgen het zoo voor elkaar. In 2 jaar tijd kunnen zij koken, was- schen, strijken, naaien en tafeldek ken leeren op den Jisperweg 52, O. L. Vrouw van Lourdesschool. Wie komt het 3 Sept. bij ons pro- beeren? Neen. niet voor „even", want wat ze leeren is,... voor hur; heele leven. PROVINCIALE PUBLICATIE NUMMERTOEWIJZINGEN. Het C.D.K. maakt bekend, dat in de provincies Noord-Holland, Zuid- Holland' en Utrecht m.i.v. 19 Aug. voor vrijwel alle voedingsmiddelen toewijzingen in gebruik worden ge nomen. voorzien van een nummer in plaats 'van de aanduiding van het artikel. De toewijzingen van een be paald nummer doen slechts eenmaal cienst d.w.z. bij inlevering in een bepaalde week van de bonnen voor een bepaald artikel worden toewij zingen uitgereikt van een tevoren door het C.D.K. bekend gemaakt nummer. Bij inlevering van bonnen voor ditzelfde artikel in een volgen de periode worden toewijzingen van een ander nummer uitgereikt. Tel kenmale zal bekend gemaakt wor den, van welke nummers toewijzin gen voor een bejpaald artikel in een bepaalde periode worden verstrekt. Restantbonnen en rantsoenbonnen kunnen in deze periode op de nor male wijze tezamen met de bonnen, welke ingeleverd moeten worden, worden aangeboden. De nummertoe- wij zingen worden gedurende ten hoogste twee weken uitgereikt. De geldigheidsduur der toewijzingen van een bepaald nummer is voor detail listen en instellingen veertien dagen, loopende van den eersten dag af der week, volgende op de eerste week, waarin toewijzingen van dit nummer worden uitgereikt. Voor grossiers ge ven de toewijzingen recht op herbe- voorrading gedurende vier weken, loopende van het bovengenoemde tijdstip af. Detaillisten kunnen de toewijzingen onmiddellijk nadat zij deze ontvangen hebben, opzenden aan hun grossiers. Deze mag daarop evenwel eerst afleveren, nadat zij geldig zijn geworden. Een uitzonde ring hierop vormen de toewijzingen, welke voor melk worden uitgereikt, deze zijn n.l. slechts gedurende een week geldig en wel de week, volgen de op die, waarin de toewijzingen van dat nummer zijn uitgereikt. In verband hiermede zullen instellingen voortaan voor het artikel melk tel kenmale toewijzingen ontvangen voor een periode van een week. Op de toewijzingen v/orden geen code nummer. datum van geldigheid, stempel "e.d. vermeld, tenzij in nader aan te geven bijzondere gevallen. Grossiers kunnen in de periode, waarin toewijzingen van een bepaald' nummer worden uitgereikt de van detaillisten ontvangen toewijzingen bij de plaatselijke diensten ruilen te gen toewijzingen van hetzelfde num mer doch voor een grooter aantal rantsoenen per toewijzing. Van 19 t.e.m. 25 Aug. zullen voor de volgen de artikelen toewijzingen word'en uitgereikt voorzien van het er achter vermelde nummer: zout 102, peulvr. 103, suiker 104 rijst/kindermeel 105, gort 106 boter 107, margarine 108 vet 109, kaas 110 melk 113, eipoeder 112, aardappelen 113/114. Zooals uit het vorenstaande volgt, zijn deze toewijzingen geldig voor detaillisten en Instellingen van 26 Aug. t.e.m. 8 Sept., voor grossiers van 26 Aug. t.e.m. 22 Sept. De toewijzingen 111 (melk) zijn evenwel g'eldlg van 26 Aug. t.e.m. 1 Sept. OFFICIEELE PUBLICATIE. VERGUNNING VERHANDELEN BEPAALDE CHEMISCHE PRODUCTEN In de Staatscrt. van 15 Augr '45 is een beschikking opgenomen van den Min. van Handel en Nijverheid', waarbij art. 5 der chem. prod, be schikking '41 no. 1 is gewijzigd, te vens zijn gepubliceerd een aantal be palingen ter uitvoering van dat ar tikel, ten gevolge waarvan aan on dernemingen het koopen en verkoo- pen van alle op de bij deze beschik king' behoorende tabellen a en b ver melde producten zonder schriftelijke vergunning van de directie van het Rijksbur. v. chem. prod, is verboden, terwijl het verbruik slechts is toe gestaan tot maandelijksche hoeveel heden gelijk aan het bemiddelde maand verbruik in het eerste half jaar '44. Aanvragen voor vergunnin gen kunnen slechts in behandeling worden g'enomen, indien zij behoor lijk gedocumenteerd zijn. Bovenbe doelde dispensatie van het verbruiks- verbod geeft geen aanspaak op be voorrading of toewijzing van ener gie. Alle vroegere regelingen, voor zoover hiermede in strijd, ook in dien zij zijn uitgegaan van het Rijksbur. v. chem. prod, te Breda en ^ijn districtsgemachtigden, zijn thans door bovenstaande uniforme regeling' vervangen. MINISTERIE VAN VERKEER EN ENERGIE De afdeehng Vervoerwezen van het Ministerie van Verkeer en Energie, Kanaalweg 3 te Scheveningen. oeelt mede, dat des Zaterdagsmorgens door haar ambtenaren geen bezoekers, met wien niet van te voren een afspraak is gemaakt, kunnen worden ont vangen. RIJVERGUNNINGEN De Wnd. Rijksinspecteur van het Verkeer m het District Noord-Hol land maakt het navolgende bekend: I. Het voeren van opschriften op personenauto's en motorrijwielen in den vorm van bordjes e.d.. waarop voorkomt de naam van den cienst of het beroep van den vergunninghou der, is krachtens artikel 8 van de algemeene voorwaarden waaronder de rijvergunning is verleend, verbo den. Slechts met schriftelijke toestem ming' van de Rijksverkeersinspectie is het geoorloofd een aanduiding als bovenbedoeld te voeren. II. De coor mijn bureau afgegeven rijvergunningen zijn in het algemeen ook geldig' voor het maken van rit ten op Zon- en Feestdagen. Echter wordt er met nadruk op gewezen, dat elke rit slechts mag dienen t.b.v. het beroep of bedrijf, zooals dit op de rijvergunning staat vermeld. In dien bij controle zou blijken, dat niet voor beroep of bedrijf gereden wordt wordt de rijvergunning' met daarbij behoorend herkenningsteeken inge trokken. Zeer speciaal zal worden gelet op het bezoeken per auto van vermaak- centra, b.v.Loosarechtsche plassen, badplaatsen, harddraverijen, voetbal wedstrijden enz. Op de rijvergunningen welke niet op Zon- en Feestdagen geldig' zijn, staat dit duidelijk als bijzondere voorwaarde vermeld. Openlijk dank aan de H. Maagd' voor genezing van een ziek kind na het houden der krachtdadige novene der dïie Weesgegroeten. J. P. te L. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig Huwe lijksfeest en bij het Huwelijk onzer kinderen ontvangen. Fam. C. de Waard Groet, Schoorl, Augustus 1945. Politieambtenaren zoeken te Alk maar volledig pension. Aanbiedingen kunnen, liefst met spoed, worden ge richt aan het Bureau van Politie (kamer 9) te Alkmaar. Schoenmakersknecht gevraagd, liefst voor direct, beslist prima vakman, in flinke schoenmakerij, in- of ex tern. Hoog' loon. A. C. Bruin te Ouakarspel. Te koop: 6 in prima staat zijnde eiken stoelen, met 2 bijp. armstoe len, moquet. Langestr. 39. Alkmaar ORGANIST De Parochie van O. L. Vrouw Ge boorte te Schermerhorn heeft drin gend behoefte aan een organist. Ook zij. die nog niet volledig ge oefend "zijn, kunnen in aanmerking komen. Adres voor mondelinge of schriftelijke inlichtingen en aanmel ding. Pastorie, Schermerhorn. Gevraagd: net R. K. meisje In ge zin met kinderen. Hoog loon. Geen boerenwerk. P. J. Witte. E 120, Texel. FLINKE WERKSTER gevraagd in huishouding van 2 pers. Een of twee dagen in ae week. Aanm. 's morgens van 810 uur of 's avonds van 79 uur. Mevrouw CAB'OS. Hoeverweg' 1 a. Alkmaar. Teief. 4355. In gezin m. 2 gr. zoons huishoud ster gevr., 50-60 j. P. Manshande, tuinder, veehouder, Oostersingel 32, Medemblik. N.V. „TRIO" - HOORN Wegens vacantie GESLOTEN van 27 Augustus t.e.m. 1 Sept. Een 1-pers. spiraal m. een 1-pers. bed, 3-dlg. en 'n fornuis, zw.. te te koop. De Groot, Bansingel 37, Alkmaar. FLINK DAGMEISJE gevraagd in hulshouding van 2 pers. Zondag-s en 2 dagen in d'e week vrij. Aanmelden 's morgens van 810 uur of 's avonds van 79 uur. Mevr. CABOS. Hoe verweg IA, telef. 4355. Dir. gevr.: timmerman, halfwas bij P. Dekker, H.H. Waard Zd. G 129 B.z.a.: R.K. banketbakkersknecht, 18 j. Br. no. 10929, Bur. v. d. blad Gevr.: werkster v. 2 dg. in de wk. of meisje voor halve dagen. Vink- Goes, F. Verscbuurstr. 12, Alkm. GEVRAAGD: EEN FLINKE WERKSTER voor 2 dagen per week. Tevens een handige NAAISTER voor 1 dag per week. Mevr. ENDEL-MACLAINE, Pont straat 30, Alkmaar. Gevr.: R.K. boerenknecht, goed k. melken. Hoog loon. W. Swart Wz. Zuid-Schermer, post W.-Grafdijk. P. C. COMMANDEUR Zuid-Schermer vraagt VASTE ARBEIDER en LOSSE ARBEIDERS. Uw adres voor scheeren en haar snijden is A. Schneiders, kapper, Turfhaven 40, Hoorn. Gevr.: in dokters en advocatengez. te A'dam twee zusters of vrien dinnen als hulp in de huish. Niet onder 28 j. Geh. zelfst. k. werken. Br. no. 10915, bur. v.d. bl., Alkm. Gevraagd: net meisje. Magdele- nenstraat 6, Alkmaar. Terstond gevr.: R.K. boerenknecht P. Glas, Boschweg K 14, 't Zand. Naaister gevr. v. 1 d. in de week, spec. v. kinderkleeren. J. Molenaar Wagenmaker straat 6, Alkmaar. VERREKENING LEVERANTIES VERSCHE VLEESCHWAREN ENZ. DETAILLISTEN In aansluiting op de deze week verschenen meaedeelir;g aan de de taillisten in Noorc-Holand, Zuid- Holland en Utrecht, welke met in gang van 25 Augustus a.s. zullen wor den ingeschakeld bij den verkoop van versche vleeschwaren, vleesch- en vischconserven enz., maakt het Min. v. H. en N. aan de betrokkenen bekena'. dat de betaling' van aeze goederen zal dienen te geschieden door overschrijving van de verschul digde bedragen van rekeningen eer detaillisten bij de Nederlandsche Middenstancsbank op die var; de oblokleiders eventueel hoofdbloklei ders welke voor ae verdeeling der producten onder de detaillisten zorg- cragen. Daar andere wijzen van beta ling niet zijn toegestaan is het nood zakelijk nat betrokkenen zich wen den tot de plaatselijke kantoren der Nederl. Middenstandsbank teneinde 'zoo noodig, een rekening te hunnen behoeve te doen openen en in ieder geval aan ae bank opdracht te ge ven tot betaling var; de terzake van leveranties als bovenbedoeld ver schuldigde bedragen. Nadere inlich tingen worcen door de bankkantoren verstrekt. VERZAMELTOEWIJZINGEN LUCIFERS Het C. D. K. deelt mede, dat gros siers in de provincies Noord-Holland, Zuid Holland en Utrecht de var; de taillisten ontvangen toewijzingen van artikelnummer 68 voor lucifers op op Donderdag 23 en Vrijdag 24 bij den distributiedienst hebben kunnen inleveren ter verkrijging' van een verzameltoewijzing voor lucifers. De grossiers moeten zich met deze toe wijzingen tot de daarvoor ingestelde depóts wenden en vervolgens inleve ren aan d'e detaillisten. Bijzondere instellingen zullen m. 1. v. de 10e pe riode 1945 per periode een toewijzing voor 10 rantsoenen lucifers ont vangen. TOEWIJZINGEN MELK EN AARDAPPELEN Het C. D. K. maakt bekend, dat de plaatselijke distributieaiensten in de provincies Noord Holland. Zuicï- Holand en Utrecht in de week van 20 Aug. t. m. 1 Sept. a.s. voor melk- toe wij zingen van nr. 116 of 117 zullen uitreiken en voor aardappelen toe wijzingen van nr. 118, 119 of 120. De toewijzingen 118, 119 en 120 (aard'-' appelen) zijn geldig van 2 t. m. 15 Sept. voor detaillisten en van 2 t. m. 29 Sept. voor grossiers. De toewij zingen 116 en 117 (melk) zijn g'eldlg van 2 t. m. 8 Sept. INLEVERING SCHEERMESJES BONNEN R 16 De L.r. v. h. Rijksb. Metalenverw. Industrie maakt bekend', dat detail listen ae bij hen tusschen 20 Aug. en 6 Sept. in te leveren bonnen R 16 van de tabakskaart te hunner be voorrading op opplakvellen mh 10 moeten plakken. Deze zijn gratis bij de Kamers van Koophandel verkrijg baar. Beplakt met de ontvangen bonnen (blanco-vakjes door te stre pen door den detaillist) moeten zij vóór of op 8 Sept. a.s. aangeteekend opgezonden worden aan ae grossiers. Groote detailzaken, welke recht streeks van fabrikanten betrekken, kunnen opplakvellen aan dezen zen den. De verdere behandeling door grossiers en fabrikanten is geheel als bij de vorige periode. Detaillisten moeten voor ontvangen bonnen ont vangstbewijzen afgeven. Zij mog*en niet vóór een nader te publiceeren datum afleveren. en nu nog" ons ho]rje ECHTE koffie en thee van HEEFT U ZE AL BESTELD?? Ze vliegen weg onze colleclie's Bloembollen 5 Glashyacinthen in 5 kl. 1.85 20 pot-tuinhyacinth. 3.75 20 Enkh. vr. tulpen 2.30 20 Crocussen voor- potten 0.65 50 Crocussen voor den tuin 1.10 25 Narcissen voor den tuin 2. 10 Trosnarcissen v schalen 1.35 Behalve Tulpen leenen al deze collecties zich uitstekend om op grint en water gekweekt te worden. P. VRIEND Czn. - Andijk-West Bloembollen en Zaden Kleingouvv 70

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3