Cor Coppens Stad en Omtrek ALKMAAR U.K. JONGENSSCHOLEN In verband met de Bevrijdings leesten moeten de leerlingen der onderstaande scholen Donderdag 30 Augustus des namiadags om 3 uur naar hun eigen schoolgebouw komen, waar hun eenige instructies zullen gegeven worden. Alle leerlingen die in het afgeloo- pen schooljaar stonden ingeschreven, worden verwacht. Dus niet de nieu we eerste klas. Plaats van samenkomst is dus': St. Adelbertusschool. Nieuwlander- singel; St. Aloysiusschool, Koarnlaan; St. Bavoschool, Nieuwstraai; St. Wil- librordusschool, Oudegr^cht; St Lau- rentiusschool voor het Voortgezet Lager Onderwijs Keetkolk. EIGENWIJS Het eigenwijze drukfoutenduiveltje heeft gisteren de opzet van onze re dactie doen mislukken, om boven het bericht van het aftreden van mr. Bosman een uitdrukking te gebrui ken, welke als een gevleugeld woord in onze stad geldt. Inderdaad stond op de copie, dat dit bedanken van mr. Bosman geschiedde „om hem mouveerende redenen". Dat is m dit geval iets anders dan „motiveerende redenen", hetgeen trouwens „dubbel op" zou zijn. BLIJVEND AANDENKEN De zware spermuren van het harde gewapend' beton worden door de op- ruimingsmannen verwijderd; een werk, dat door het gebruik van het primitieve materiaal slechts lang zaam vordert. Wij vernemen, dat de groote be tonnen bunkers bij de Molen van Piet en in het plantsoen tusschen Wilhelminalaan en Kennemer Staat- weg niet zullen worden gesloopt, doch niet zoozeer als blijvend aan denken aan de Duitsche bezetting, dan wel uit militaire overwegingen zullen worden gehandhaafd. Zij zul len dus blijvend ons stadsbeeld ont sieren. Misschien kunnen ze door be planting of- anderszins iets meer aan het oog worden onttrokken. DAT GAAT NIET» Zondag werd alhier een personen auto in beslag genomen, welke niet werd gebruikt voor het doel, waar voor de rijvergunning was afgegeven Men bezocht er n.l. de draverijen mee. Twee Amsterdammers, die zich tij dens de draverijen onledig hielden met het bieden van gelegenheid tot hazardspel, werden gearresteerd. Een som gelds werd in beslag genomen. VERLICHTING EN VERSIERING Bij het gemeentebestuur en de di rectie van de Lichtbedrijven komen verschillende verzoeken binnen om van particuliere zijde electriciteit te mog'en gebruiken voor verlichting van straten en pleinen waar festivi teiten plaats vinden tijdens de a.s. feestdagen. Aan deze verzoeken wordt zooveel mogelijk voldaan. De nog beperkte hoeveelheid energie laat echter niet toe de straten te versieren met electrlsch verlichte guirlandes. 12«/t JAAR KAPELAAN De WelEerw. Pater H. J. Kooien vierde Zondag zijn koperen jubileum als kapelaan der St. Josephparochie. Ttes morgens droeg hij met assisten tie van Pastoor W. Mol en Pater Troosten een plechtige H. Mis van dankbaarheid op. Het zangkoor o.l.v. den heer Jac, N. Al zong zeer ver dienstelijk de Missa Festiva van Ph. Loots. Jammer, dat het orgel juist in revisie was, waardoor de orgar.ist deze feestelijke Mis niet kon accom- pagneeren. zooals wenschelijk was. Des avonds werd door den jubilaris een plechtig danklof gecelebreerd, w.o. het Te Deum werd g*ezongen. Van de gelegenheid den sympathie, ken kapelaan geluk te wenschen, maakten velen gebruik, des middags in de pastorie. DE PALESTINA-BRIGADE VERTROKKEN Eind vorige week zijn de Canadee- zen, alsook de manschappen van de Palestina-Brigade weer uit Alkmaar vertrokken. DE BAKKERS OP DE FEESTDAGEN Ook de Alkmaarsche bakkers willen feest vieren; zij zullen de beide feestdagen Vrijdag en Zaterdag a.s. een brood bezorgen en geen klein rood bakken. Tot 12 uur zijn de winkels open voor het afhalen van het brood. SCHORSINGEN De Militaire Commissaris te Alk maar maakt hierbij bekend, dat» op advies van de betreffende Zuive ringscommissies de volgende perso nen door hem in hun functie zijn geschorst. Per 7 Augustus 1945: 1. P. Kroon Kzn., Oudkarspel, bestuurslid van de banne Oudkarspel; 2. IJ. Koster, machinist v. d. Koog en Bleekmeer- polder; 3. J. Doornbos, Zd. en Nrd. Schermer, poldermeester van de Schermeer; 4. D. Molenaar, Winkel, molenmeester van de Lagelar.dspol- der. Per 9 Augusus 1945: 1. W. de Vries, Rijksklerk le klasse, parketambte naar Openbaar Ministerie te Alk maar; 2. J. J. Hildebrand. Rijksklerk le klasse ter griffie kantongerecht Alkmaar. Tevens wordt er bij dezen op ge wezen, dat de onlangs geschorste ambtenaar van het Arbeidsbureau Alkmaar, Afd. Metaal, L. Reynders xdet verward mag worden met den heer G. J. N. Reinders, ambtenaar van het Arbeidsbureau Alkmaar (Chef afd. Bouwvakken). WEDEROM VERANDERING IN DEN TREINENLOOP In de dienstregeling der Neder- landsche Spoorwegen worden den laatster, tijd nogal eens wijzigingen aangebracht. Met lngrang van Vrijdag j.I. vertrok de trein 's morgens uit Alkmaar om 9.45 uur. Dit is met in gang van Maandag j.I. weer veran derd. De vertrektijd uit Alkmaar is nu 9 uur, de tijd van aankomst in Den Helder 10.42 uur. OPBRENGST COLLECTE De in de St. Dominicuskerk ge houden collecte voor de getroffen Dominicanerkloosters in de getroffen gebieden heeft opgebracht de mooi som van 5.186. Een mooi resultaat. DS. F .KUIPER Doopsgezind predikant alhier, heeft als zoodanig ontslag aangevraagd; hij gaat zich in dp/journalistiek bewegen als medewerijjer aan „Vrij Nederland" DE BLOEMENKLOK Dp oloemklok, die destijds bij het station was aangebracht, is daar ihans verwijderd; het ligt niet in de bedoeling de klok daar ter plaatse weer aan te brengen. Aanvankelijk bestond het plan de kltSk over te brengen naar het bolwerk voor de Molen van Piet, zoodat men, vanaf den Kennemerstraatweg komend, kan zien hoe laat het is. Ons lijkt deze plaats ook beter geschikt, dan in het verborgen hoekje bij het station. Het Gemeentebestuur zal echter met de uitvoering var. dit plan wachten, tot de gemeentefinanciën dergelijke luxe uitgaven weer veroorloven. MUREN SPRINGEN! Technisch personeel van Rijkswa terstaat helpen de DUW-mannen n har.dje met het opruimen van de be tonnen spermuren in de stad. Vooral op den Bergerbrug vormde deze mas sieve muur een geweldig verkeers obstakel. Om 9 uur gistermorgen be gon men met "dynamiet de muur te laten springen. Het werk vlotte niet, zooals men aanvankelijk veronder steld had. De boorgaten waren niet al te diep gemaakt, zoodat slechts brokken aan den buiten en onder kant werden weggeslagen; aan den bovenkant bleef het harde gevaarte vrijwel intact, al ontstonden er flinke barsten, vanwaaruit de sloopers hun werk gemakkelijker kunnen voortzet ten. Het werk, dat men in eenige uren dacht op te knappen, zal echter wel enkele dagen vorderen. De omwonenden hadden uit voor zorg hun ramen opengezet of met planken betimmering beschermd, hetgeen wel noocig bleek, want toch zijn er nog enkele ruiten gesneuveld; velen hadden ook de ramen, geheel uit de kozijnen verwijderd. De brok ken puin kwamen in den wijde om trek terecht; er hebben zich echter geen persoonlijke ongelukken voorge daan. Wel sloeg een paard op hol, dat van het Scharloo met een wagen t Heden overleea', zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, mijn innig geliefde Echtgenoote en der kin deren zorgzame Moeder Be huwd- en Grootmoeder JOHANNA VELTMAN In den ouderdom van 59 jaar. Uit aller naam: A. Huitema. Burgerbrug. 21 Aug. 1945. De H. Uitvaartdienst is gehou den op Zaterdag 25 Augustus, 9.30 uur n.t., in de Parochiekerk van O. L. Vrouwe Geboorte te Burgerbrug. Heden nam God' tot Zich onze jongste lieveling KEESJE in den aanvalligen leeftijd van 3 weken. Zijn diepbedroefde Ouders: P. SchotvangPr Ch. Schotvanger-Brugman Peter en Paula Egmonc' a. d. Hoef. Aug. '45 Heerenweg 511 Verloofd: JOOP SCHENK en TONY ROOSENDAAL Alkmaar, 16 Aug. 1945 Vermeerstraat 17 Dankbetuiging Hiermede be tuigen wij onzen hartelijken dank aan familie, collega's, buren en kennissen, voor de vele blijken van belangstelling, betoond op mijn 25-jarig ambtsjubileum bij de N. S. op 16 Augustus j.I. B RÖHOF en kinderen Slootgaard 210, Harenkarspel Langs dezen weg betuigen wij onzen dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwe lijk ondervonden. Ook namens de wederzijdsche familieleden. C. Houtenbos N. Houtenbos-Admiraal Bergen. .Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan vrienden, buren en bekenden en het spoor wegpersoneel voor de overgroote belangstelling, betoond bij het plotseling overlijden van onzen lieven zoon, broer en verloofde SIMON. N. Sneek A SneekButter broers, zusters en verloofde Alkmaar, 19 Aug. 1945 Bergerweg 38 Voor DAKREPARATIE RITSEVOORT - ALKMAAR kwam aangereden; het paard kwam tegen het verkeershek voor den Ber gerbrug tot stilstand, waarbij de be stuurder en een jongetje op het paard terecht kwamen; de wagen was be schadigd. BUURTFEESTEN Laat Begunstigd door het mooie zomer weer heeft de Laat Maandag oiJvuit- bundige wijze buurtfeest gevierd'. Reeds 's morgens werden de kin deren met diverse spelen bezig ge houden. doch 's middags werd het hoogtepunt bereikt met „de attrac tie van den dag, de Derbyrace". Na dat de kinderen nog volop van den poppenkast en den goochelaar had den genoten, liep het feest voor hen ten einde, 's Avonds wist de heer P. Cloeck het gezelschap in hotel „Irene" op een vlotte manier te amu seeren. Boterstraat en Houttil waren schitterend versierd; Nadat de kinderen een rijtoer door de stad hadden gemaakt, werd een begin ge maakt met dit zeer geslaagde buurt feest. Vooral het oliebollenhappen voor de kleintjes leverde een aardig resultaat op. Ook hier werden de kinderen vermaakt met een poppen kast en goochelaar, 's Avonds gingen de ouderen in optocht naar café „Central", waar een gevarieerd pro gramma de noodige afwisseling' bracht. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Catharina A. M.. d'.v. Cornelis P. Bakker en, M. J. Dele- marre; Tjeerd A., z.v. Tjeerd A. H. Adema en D. Harder; Roelof, z.v. Jan H. A. Tasche en S. A. van Daa- len; Hermanna J., d.v. Johannes Vee- nirfga en H. Pranger; Robert George, z.v. Clemens M. v. Veen en Maria C. Keune; Johanna H.. d.v. Adrianus J. Kraakman en H. Mak; Adriana, d.v. Hendrik C. Machielse en G. Kneifer; Jan J., z.v. Gerrit C. Kaaij en Geer tje Rus. SCHERMERHORN Als eerste nummer voor de Bevrij dingsfeesten te Schermerhorn ver meldt het programma het houden van een historische en folkloristische op tocht op Woensdag' 29 Aug. 's mor gens 8.30 uur. De optocht wordt be geleid door het harmonie-corps St. Caecilia uit Alkmaar. De opstelling van de stoet heeft plaats op 't Oost einde. De route loopt via Westeinde naar Stompetoren en vervolgens we- Dankbetuiging Met deze betui gen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van on ze jongste lieveling KOOS; in het bijzoznder aan Dr. van Hil- ten en de zusters van het Centr. Kinderziekenhuis, familie, buren en kennissen P.' W. Hoebe M. G. HoebeMartin en kinderen Dansschool Trianon Verdronkenoord 65, Alkmaar Dankbetuiging. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, die wij bij ons huwelijk hebben ondervonden, betuigen wij hier mede aan allen onzen hartelij ken dank. D. Knijn N. Knijn-Hoek Waarland (Weelweg D 140a) Augustus 1945 Gevraagd: een R.K. knecht, goed kurm. melken en met paarden omg. Wed. Nannen, Kogendijk 80, Bergen. G. SLIJKERMAN. Electr. Bakkerij Scheermesjes. Levert uw bonnen R 16 in bij ons. P. Schrieken, kap oer, Burgerbrug'. SINT BONIFACIUS SCHOOL Alphen aan den Rijn TWEE ONDERWIJZERS (ESSEN) gevraagd, zoo spoedig mogelijk. Eén tijdelijk. De ander ex. art. 56, 2e lid, met kans op vaste aan stelling. Eén der akten j, k, r en eenvoudige huishoudkunde" of „vrouwelijke handwerken" kan nuttig zijn, maar is niet noodza kelijk. Brieven aan den H E. Heer L P. M. Nieuwenhuizen, Paradijslaan 6, Alphen aan den Rijn. Gevr.: naaister v. 2 dg', in de week. Br. no. 11030. bur, v. d. bl., Alkmaar Gevr.: net R.K. meisje, niet ben. de 18 j. Jb. Molenaar, Waardijk D 30, Oudkarspel, gem. Langedijk. Gevr.: net meisje v.d'.e.n. Aanm. 's avonds. Mevr. v. Hilten, Oude gracht 102, Alkmaar. Gevr.: net R.K. meisje, leeft. 16-17 j. v. dag of d.e.n. D. Berkhout, A 200, Zuid- Scharwoude. 16-jarige leerl. bankwerker, dipl. Ambachtsschool, zoekt plaatsing in motor- of machinevak. Br. onder no. 11039, bur. v. d. blad'. Alkmaar. Terst. gevr. w. huwelijk van zijn dochters: flinke R.K. dienstbode. J. Brum Dz., Hoogebrugweg, Waarland Kroon's Levensm.bedr., v. Woude straat 45, Tel. 3891, Alkmaar vraagt een nette kruideniersbediende. Net dagmeisje gevr. Jacobse, Oude gracht 205, Alkmaar. B.z.a.: ervaren electriciën. Br. no. 11081 bur. v. d. blad. Alkmaar. d'erom terug, langs het Zuideinde naar het punt van uitgang. Men heeft ons verzocht er met nadruk op te willen wijzen, dat tijdens het opstel len van de stoet de bewoners van de andere deelen van het d'orp niet op 't Oosteincte mogen samenscholen, daar dit d'e voorbereiding' van den optocht ten zeerste zou kunnen be moeilijken en vertragen. Men be- dwinge zijn nieuwsgierigheid tot de stoet zich in beweging zet. EGMOND. Egmond vier zijn Be vrijdingsfeest. Egmond heeft Za terdag' op een zeer spontane wijze zijn Bevrijdingsfeest gevierd. Reeds in alle vroegte kon men de enthou siaste Egmonders overal aantreffen, om daar, waar nog een kleinigheid aar.' de versiering, die Vrijdag door regen en wina' op een jammerlijke manier gteleden had', viel aan te brengen. Ondertusschen werd een aanvang gemaakt met het opstellen van de groote optocht, die zich om ongeveer half elf in beweging zette. Voorafgegaan door Eg'mond's mu ziekcorps „Eensgezindheid'" maakite de stoet een ware zegetocht in en om het smaakvol versierde dorp. De optocht, vfelke bestond uit een der tigtal wagens muntte uit door orgi- nallteit en enthousiasme. Het spreekt haast vanzelf, dat d'e meeste ontwerpen terugsloegen op de vijf bezettingsjaren, welke nog versch in ons geheugen liggen. Zelfs zagen we een afdeeling der B.S. die een zeer goed geïmmiteerde „Drop ping" ten aanschouwe g'af. Verder was d'e sprookjeswereld vertegen woordigd. evenals de zigeuners, die blijkbaar niet op zoo'n gelegenheid gemist kunnen worden. Een bijzondere vermelding heeft Egmonc.' West 1 zeer zeker verdiend met hun afdeeling' „Hollancsch Roem'' waarmede zij dan ook de 1ste prijs verwierf. 's Middags werd groot en klein op het feestterrein met volksspelen be ziggehouden, welke, vooral als' d'e „oudere garde" hieraan deelnam, groote hilariteit verwekte. Onder de vele toeschouwers merk ten we ook Pastoor J. Duyves op, die de aanwezigen met een hartelijk woord* toesprak, er op wijzende, dat toen hij vóór 4Vs jaar in Egmond aangesteld werd, hij nimmer g*e- dacht had. dat de Egmonders op een dergelijke wijze in staat waren hun vreugde te uiten. 's Avonds werd het feest, waarop Gevr.boerenknecht, goed k. melken of g»en. te leeren. Adres: Jacob Kuijs Baakmeerdijk 7, Bergen. Gevr.: verstelnaaister en meisje voor halve d'gn. Adres: no. 11096, bur. v. d. blad, Alkmaar. R.K. meisje zoekt vriendin, leeft. 18 j. Br. no. 11106, bur. v.d. bl., Alkm. Te koop gevr. platte wagen op lucht Moet beslist in g. cond. zijn. Draag- verm. 2 tot 2»/s ton. C. Kaandorp, Oosterzij 10, Limmen. Te koop: hazewindhond, oud 4 m. C. Vader, Fuik 15, Warmenhuizen. Vergroote B.M. te koop. Br. no. 11049 Bur. v. d'. blad, Alkmaar. Te koop gevr.: mengmachine, kuip- inh. 50 kg'. P. Oudejans', bakkerij, De Rijp. Bet. onder gunstige cond. Tevens gevr.hakkershalfwas. Te koop gevr.: een in g. st. z. weeg bascule. Br. aan agent J. Kaptein, De Rijp, Regtestraat 19. Vergrootte B.M. te koop gevr. Br. no. 11048, Bur. v. d. blad. Alkmaar. Te koop: 3 voorhamers. J. Jansen, Molenbuurt 6, Alkmaar. Te koop aangeb.aanrecht m. eter- nite platen-bed. en gootsteen plus looden afvoer. Ook ruilen v. huisk.- tafel. Te koop gevr.: tafelkleed'. P. v. 't Riet, West-Friesche dijk 67, Krab bendam. Blokfluiten. Kapelaan vraagt voor meisjesclub 20 blokfluiten te koop. Br. no. 11104, bur. v. d. bl., Alkmaar Te koop gevr.broodbakkerij, liefst gem. bedrijf. Brieven no. 11105, bur. v. d. blad', Alkmaar. Te koop: nachthok v. pl.m. 7 kippen in prima staat. Nic. Beetskade 70, Alkmaar, na 6 uur. Aangeb. m. mantel 7-10 j., v. m. man tel, it. 12-14 j. of j.-jas. lt. 8 j. B. de Wit, IJm. pl. 3, Egmond aan Zee. Te ruil aangeb.: z.g.a.n. br. wollen dameswinterjas teg. donkerbl. gummi dames regenjas, geen Falcon of Ga bardine, beiden m. 44. Westerweg 5, Alkmaar. Ruilen: Dames bontjas m. 42, te rui len v. 2 kinderjurkjes, leeft. 7 j. en een lap stof v. dames japon. Br. no. 11021, bur. v. d. bl., Alkmaar. Wie wil ruilen:- z.g.a.n. oude kwal. priesterpak v. lang slank pers. voor prima radiotoestel. Br. no. 11023. bur. v. d. bl., Alkmaar. Ruilen. 1 p. wit linnen schoenen m. 39-40, tegen schapenwol; 1 bl. taftz. jurk tegen winterjurk m. 44, p.a. J. Schaper, Heerenweg A 32, Oudorp. Ter ruiling aangeb.: donkerbl. da- messch. m. 40 v. zw. damessch. m. 39 P. W. Hoebe Alkmaar, Verdronken oord 65. Ruilen: 3-pits petroleumstel v. tabak en vloei. Laat 156a, Alkmaar. Ruilen: 2-pits petroleumstel v. snij- boonenmolen. Laat 156a, Alkmaar. 1 p. werksch. m. 41 ruilen voor lage schoenen m. 41-42. K. Hakvoort, Fr. Halsstraat 10 Alkmaar. Ruilen: prima Ital. accordeon, piano klank, 80 bassen 3-korig, voor een knopaccordeon desgew. m. bijbet. Br. no. 11066, bur. v. d. bl.f Alkmaar iedere Egmonder met tevredenheid karj terugzien, met een gecostumeerd bal besloten. OFFICIEELE PUBLICATIE. RIJKSBUREAU CHEMISCHE PRODUCTEN Het Rijksbureau chemische pro ducten en de sectie verf en verf- grondstoffen van dit bureau zijn van Donderdag* 30 Aug. a.s. af gevestigd irj den Pensioenraad, Benoordenhout- scheweg 46, 's Gravenhage. In ver band' met deze verhuizing zijn voor noemde bureaux op 27, 28 en 29 Aug. voor bezoekers gesloten. In het vervolg zullen slechts des Maan dags. Dinsdags en Woensdag of na voorafgaande afspraak bezoekers kunnen worden ontvangen. De nieu we telefoonnummers zullen nog'nader worden bekend gemaakt. ALLE HOUTPRODUCTEN ONDER RIJKSBUR. HOUT Het Rijksbur. v. hout maakt be kend. dat m.i.v. 10 Aug. '45 weder om alle houtproducten onder haar ressorteeren. Alle aanvragen betref fende meubelen, huishoudelijke arti kelen, enz. kurk en kurkproducten. dienen met ingang van dien datum tot dit bureau, Driekoningstraat 4, A'dam, te worden gericht en niet meer tot het Rijksbur. v. g'las, kera miek en houtpr. te Den Haag. Alle op 10 Augustus van kracht zijnde, ter uitvoering van- de glas, keramiek en houtproducten-beschikking '43 no. 1. vastgestelde bepalingen en geno men maatregelen, voorzoover betrek king' hebbende op onderwerpen, wel ke in de houtbeseh. '41 worden ge regeld. worden geacht op grond' van' de houtbeschikking '41 no. 1 te zijn vastgesteld en genomen en blijven van kracht totdat zij door nieuwe zijn vervangen. Zij, die voor hout producten waren ingeschreven bij i't Rijksbur. v. g'lasf keramiek, hout producten, worden zonder nadere opgaven overgeschreven naar het Rijksbureau voor hout. LINT IN DE KLEUREN ORANJE, ROOD-WIT-BLAUW EN ORANJE-BLANJE-BLEU In het vervolg zal lint In de kleu ren oranje, rood-wit-blauw en oranje -blanje-bleu mog'en worden verkocht, zonder inneming van textielpunten. Ruilen of te koop gevr. Aangeb. 4-p. keukengasfornuis, gr. model, 110 cm lang*, merk Krefft, bev. 2 bakovens, 1 bórdenwarmer, te ruilen voor een in g. st. verk. bekend' merk 4-pits keukengasfornuis met 1 bakoven. Laatste ook bereid 'te koopen. Te be zichtigen: 's morgens 910 uur en 's avonds 8—9 uur. Cabos, Hoever- weg 1 A, Alkmaar. Kamers. Te huur aangeb. 2 fl. on- gem. kamers (gestoffeerd), voorz. v. stroomend water en stookg*elegenh. Liefst aan dame b.b.h.h. Br. no. 11059 bur, v. Cf. blad'. Alkmaar. Te huur gevr.: zit-slaapkamer on- gem. en keuken of kookgelegenh. v. jongen man en vrouw. Br. no. 11027, bur. v. d. blad,1 Alkmaar. Te huur g'evr. omtr. Alkmaar: 4 5 H.A. best bouwland m. huis en flinke schuur. Event, m. recht v. koop. Br. no. 11009, bur. v. d. blad, Alkmaar. Weggeloopen: rood-br. Pinkingees. Teg'. bel. ter. te bez. J. Landman, K. v. 't Veerstraat 28. Alkmaar. Weggeloopen: zw. poes m. wit vlekje Fl. bel. bij ter. bez. Langestraat 73, Alkmaar. Inwoning aangeb. aan echtp. z. kind. op nader overeen te komen cond'. A. Postma, J. Oldenburgl. 27. Bergen Gevr.: een zit-slaapkamer m. pension door heer b.b.h.h. Liefst omgeving Blochove-park. Br. no. 11043, Bur. v. d. blad. Alkmaar. Pension gezocht in Alkm. Geen be roeps, door net meisje b.b.h.h. Br. no. 11014, bur. v. d'. blad', Alkmaar. Telefoniste P.T.T. zoekt kamer met pension in Alkm. Br. no. 93 aan Bur. Held. Crt. Koningstr. 78-82, Den Helder. Net R.K. meisje zoekt een slaapka mertje. Br. no. 11024, Bur. v. d. bl. Kantoorbediende, leeft. 17 j., zoekt net kosthuis. Br. no. 11031, bur. v. d. blad. Alkmaar. Net R.K. pers. zoekt goed kosthuis. Br. no. 11047. bur. v. d. bl., Alkmaar Tehuis gezocht v. netten jongeman, 13 j. Leerl. Lyceum Alkmaar. Adres: Bierkade 12, Alkmaar. DR. G. HOENEVELD - ALKMAAR houdt GEEN SPREEKUUR vanaf Woensdag 29 Aug. tot 12 Sept. Wederom bereikbaar onder tel. 4039 C. Rodenburg, metselaar en aanne mer, Koornlaan "7. Alkmaar. Wederom het oude no.: Telef. 4226 Schildersbedrijf J. VREEKER, Ken- nemersingel 7, Alkmaar. B.M. zeilboot t.o., voll. uitger. Te bevr. Jachtwerf „Victorie", Kabel straat 20,Alkmaar. ATTENTIE. De Gecombineerde Melkhandel van Alkmaar deelt mede. dat, in ver band met de bevrijdingsfeesten, op VRIJDAG 31 Augustus GEEN'MELK WORDT BEZORGD EN DE WINKELS G E S L O T E*N ZULLEN ZIJN; ZATERDAG 1 September GEEN MELK WORDT BEZORGD, DOCH DE WINKELS GE OPEND ZULLEN ZIJN VAN 8—11 UUR V.M.; MAANDAG 3 September wordt we derom normaal bezorgd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2