Alkmaar had Bath te gast Welverzorgde optocht te Alkmaar Openluchtspel groot succes „Plant den Meiboom' te Alkmaar Ook Heusden en Vlijmen vierden het feest mee <Sfad eti Om frek &ió£lt£utiemeiuw Zaterdag ook dag van de sport Koninginnedagviering De eerste Koninginnedag viering na de bevrijding is een spontaan alge meen-gevierd feest geworden. De stad was in feesttooi gestoken, niet alleen de binnenstad, ook de buitenwijken hadden er het hunne toe bijgedragen d'e stad een feestelijk aanzien te geven. Ook tal van gevels waren smaakvol gedecoreerd, zooals het Hooge Huis, het Stadhuis, beide des avonds geïllumineerd. Overal, zoowel van de openbare ge bouwen en de kerktorens, als van heel veel woningen wapperde de na tionale driekleur in den wind en oranje was de domineerende kleur in het feestelijk kleed, waarin Alcmaria gestoken was. Het feest stond ook in het teeken van de verbroedering* met het Bui tenland en van de vriendschap tus- sohen Noord' en Zuid. Gasten aanwezig. Uit Bath, dat onze stad zoo bereid willig adopteeïde. waren als gast aanwezig de heeren Wallis G. Garter, Vooz. van de Rotaryclub van Bath en de heeren Fred'. Wills en Basil Hall als leden van het Adoptie comité. Ook uit Heusd'en en Vlijmen was een deputatie naar Alkmaar ge komen, om de feesten mee te maken in de stad, die hen geadopteerd had. Aan den vooravond van Koningin nedag zijn deze gasten uit Eng'eïand en Brabant ten stadhuize ontvangen door het gemeentebestuur. Hier werden toegespraken gewis seld tusschen den Burgemeester en den heer Wills namens de gasten uit Bath. Een telegram, verzonden aan H. M. de Koningin door de gasten uit Engeland werd door H. M. met een danktelegram beantwoord. Ontvangst op het Stadhuis. Burgemeester van Kinschot richtte zich in het Engelsch tot de gasten uit Bath en betreurde de afwezigheid van den burgemeester van Bath, Mr. Edgar Clements, eereburger van Alk maar die wegens belangrijke ambts bezigheden niet kon komen. Spr. be groette echter gaarne d'e andere eere burgers van Alkmaar, de heeren Fr. Wills en Wallis Carter, alsook de heer Hall die op zoo voortreffelijke wijze de belangen van Alkmaar heb ben gediend. Reeds, aldus spr.. zijn er 50 kisten uit Bath aangekomen, die, uitgepakt, onze groote bewonde ring wekten én na uitdeeling in vele gezinnen voorziening zullen brengen. Daarnaast zien wij met groote be langstelling tegemoet de voor de eerste 1000 Pond aan te schaffen bi bliotheek van Engelsche boeken, als blijk van cultureele samenwerking tusschen beide steden. Spr. sloot met den wensch, dat de band tusschen, Bath en Alkmaar bestendigd mocht blijven en verzocht de dank van Alk maar over te brengen aan den bur gemeester en de bevolking* van Bath. Hierna richtte spr. zich tot de ver tegenwoordigers van Heusd'en en Vlijmen, wien spr. de verzekering gaf, dat Alkmaar, indachtig de liefde van Zuid voor Noord! niets na zal laten om de actie Noord helpt Zuid te doen slagen. Mr. Wallis begon met mede te dee- len. dat de burgemeester van Bath tot zijn spijt verhinderd was naar Alkmaar te komen. Spr. heg*reep, dat de Alkmaarders' trots op hun stad waren nu hij Alkmaar zelf gezien had. Hij uitte d'e beste wenschen voor een wederzij dsche vriendschap. Nadat de heer Fr. Ringers in een toespraak drie cheers had' uitgebracht op den Engelschen koning en de gas ten prettige dagen in Alkmaar had toegewenscht. dankte mevr. Van Goor uit Heusden "d'e heeren uit Bath voor hetg'een zij ook voor Heusden en Vlij men deden. Mr. Fr. Wills deed eenige mededee- Iingen over de actie voor Alkmaar in Bath en zegde nog menige zen ding goederen, w.o. medische artike len toe. Spr. wilde Alkmaar echter niet beschouwen als een dochterstad, doch als een zusterstad vanwaar bij met de meest aangename herinnering naar Bath zou terug'keeren. De gemeentesecretaris van Vlijmen bood met eenige woorden van dank de vlag zijner gemeente aan; het zelfde werd' gedaan door de echtge- noote van den burgemeester van Heusden. Ds. v. d. Berg uit Vlijmen richtte zich vervolgens nog in het Engelsch tot de gasten uit Bath om ook het gemeentebesuur van Alk maar nog dank te brengen voor den ontvangst. Burgemeester van Kinschot bracnt onze vrienden uit Brabant dank voor hun geschenken, waarna het stadhuis bezichtigd werd. De klokken van de stad' luidden oj den morgen van Koninginnedag het feest in. Een triest regen: ie, uitloo- per van de zware regenbui, die des nachts was gevallen, viel over de versierde straten; maar het vroolijke gebeier der klokken joeg' de sombere regen van de lucht; de ruimende Noordenwind kwam daarbij helpen en het werd lichter. Voor het stadhuis, waar gemeentebestuur, Bevrij dings- comité en gasten aanwezig waren, voerde Joh. Kuiper met een vrou wen-, meisjes- en jongenskoor, met medewerking van een strijkorkest 'n Bevrijdingscantate uit. Het druilerige weer was oorzaak, dat de belangstel ling hiervoor niet zoo groot was, als die wel was verdiend'; de uitvoering van deze mooie cantate stond op hoog peil en genoot een welverdiend, dankbaar applaus. Met begeleiding van Soli Deo Glo ria werd' dit eerste programma-num- met geopend met het Wilhelmus; na de cantate zong het publiek geza menlijk nog „Hollands Vlag". De Bath-brug Het bevrijdingscomité en de gasten uit Bath, Heusden en Vlijmen maak ten hierna een korte wandeling door d'e versierde stad om stil te houden voor de oud-Hollandsche brug voor het Waaggebouw, welke ter gelegen heid van het Engelsch bezoek was herdoopt in Bathbrug en versierd was met de wapens van Alkmaar en Bath.. Deze dankbare attentie werd' door de gasten uit Bath zeer op prijs gesteld'. Intusschen hadden 5000 schoolkin deren zich op het Waagplein opge steld voor d*en optocht. Met vier muziekcorpsen in de bijna eindelooze fleurige stoet, trokken de zingende kinderen door de Langestraat, waar de autori teiten weer op het bordes van het stadhuis hadden plaats genomen. De kinderen droegen vlaggen pn toepas selijke teksten mee in d'e stoet, als ook vele bloemen, waaronder smaak volle kransen, die in den Wilhelmina- laan neergelegd werden aan de voet van het monument der aldaar ge vallen vrijheidshelden. Bijzondere vermelding verdient de R.K. Meisjes school, die de kinderen met oranje getooid had, zooals ook de Tessel- schadeschool. Terwijl de fleurige kinderstoet de stad doortok, kwam het zomerzon netje, d'at altijd den Koninginnedag d'e noodige luister bijzet, door net ge broken wolkendek schijnen, om ons dien dag' niet meer te verlaten. In den muziektuin verzamelden zich d'e kinderen, die daar werden toegesproken door den Inspecteur van het L.O., den heer Ch. Dun, die er op wees: hoe het liedje: „Wij willen Holland' houen", uitdrukking geeft aan den geest die ons volk tijdens d'e bezetting beziel de; daarom werd' dit liedje na het Wilhelmus gezongen. Op zijn voor stel zongen daarna de jongens: ,,'t Is plicht, dat ied'*re jongen, terwijl de meisjes zong'en: 't Is plicht dat leder fcieisje, en zij deden voor elkaar niet onder, de jongens en meisjes van Alkmaar. Burgemeester van Kinschot herin nerde eraan, dat sedert '38 Koningin nedag niet meer gevierd kon worden. Maar de Oranje-harten kloppen nog als vanouds m Alkmaar, dat bleek dezen dag, Spr. dankte de kinderen voor d'e bloemenhulde aan de geval len helden. Spr. deelde onder spon taan g'ejuich mede, cat zij allen straks op school van het gemeente bestuur een mooi portret van H. M. de Koningin zullen ontvangen. Na mens de kinderen van Alkmaar bracht spr. den heer Wills uit Bath de dank voor d'e kinderen van Bath over. die ook haalden meegeholpen aan 'de actie voor Alkmaar. Een drie werf hoera op de jarige Koningin was het besluit van deze toespraak, waarna de kinderen mee begeleiding van Excelcior nog enkele vaderland- sche liederen zong'en. Eén verschijnsel detoneerde gedu rende deze overigens uitstekend ge slaagde kind'eroptocht, n.l. het schrij nend gemis aan behoorlijk schoeisel bij onze kinderen, hetgeen aan de aandacht van onze gasten uit Bath niet ontsnapte. Moge deze leemte, een der na weeën van den vijfjarigen oorlog*, spoedig verdwijnen. De opvoering van- dit openluchtspel in het Alkmaarsche sportpark is een groot succes geworden, voor d'en schrijver W. Snitker, die de gevoel- lige tekst schreef, voor Han van Koert, die de muziek componeerde, voor Joh. Kuiper, d'ie de muzikale uitvoering hiervan voor zijn rekening had genomen, voor Anton Sweers1, die het klaar had' gespeeld', om in slechts' luttele weken de regie tot een suc cesvol eind'e te brengen van een Iee- kenspel met 500 medewerkenden en tenslotte voor de medespelenden zelf. Het bevrijdingscomité deed een goede keus. toen het na een bezoek aan Heerhugowaard, waar dit spel 'n maand eerder werd' opgevoerd, be sloot het tot een der programmapun ten van d'e Alkmaarsche bevrljding*s- feesten te maken. Dank zij het goede weer zijn de twee opvoeringen ins alle opzichten een succes geworden. Het décor was goed verzorgd. Van de medespelenden noemen wij den heer Berkhout, die den bootsman met overtuiging speel de; zijn flink stemgeluid was voor de vierduizend bezoekers goed verstaan baar en zijn spel viel te loven. Mevr. Haasbroek g"af een sympathieke ver tolking van de Nederlandsche Maagd. Mej. Lutterot vertelde met overtui ging van het wreede leed. onze jeugd door den bezetter aangedaan. Gronds- ma Sr. declameerde op de bekende wqze ons volkslied en vulde met zijn prachtig stemgeluid' de wijde ruimte. Piet Cloeck had de dankbare rol van den Duitschen aanvoerder, die hij met verve speelde. Het boeiendst waren de scenes van de massaregie, zooals die van den hong'eroptocht, misschien wat cru, maar daarom niet minder ontroerend. Ook op d'eze wijze mócht er nog wel even aan herinnerd' worden, waar onze bevrijders ons van verlost heb ben. Aangrijpend was ook het dok tersprotest. De bevrijdingsscène was wat gerekt wat de Ingelaschte volksspelen be treft doch de hulde aan ons vorsten huis was een waardige apotheose. Spontaan zette het publiek na het spel het Wilhelmus in. waarna Bur gemeester van Kinschot zich de tolk maakte van de toeschouwers, om spe lers, regisseur en muzikale leiding 'n BEVRIJDINGSFEESTEN TE BERGEN Een donderbui met zware slagre gens kort vóór den aanvang leek al les wel in het water te doen vallen. Doch even na 2 uur verschenen er 23 gecostumeerde harddravers. Op vallend was o.a. de heer W. de Vries op „Ribola" uit Alkmaar, als een Egyptische sheik, gehuld in een witte bournous terwijl twee knapen van nauwelijks 11 jaar ook hun mannetje stonden. Na een strijd van drie uur bleven de volgende vijf overwin naar: 1. C. Admiraal op Corrie; 2. J. Schreuder op Lotje; 3. J. Brum op Zwarte; 4. B. Hollenberg op Corrie; 5. W. van den Bosch op Bob. In een romantisch hoekje van de oude Ruine-kerk tusschen eeuwen oude steunbeeren. Gothische ramen en diep-gToene kastanjeboomen, wer den onder leiding van de dirigenten K. Bohne. G. Druiven en C. Mole naar elk met zijn zangkoor eenige nummers ten gehoore gebracht, o.a. respectievelijk Ecce quo moritur, Halleluja van Haendel en Het lied'je van den Bergenaar. Het romantische hoekje was uitstekend gekozen, zoo dat de accoustiek en de degelijke uit voering' der nummers een waar mu ziek-genoegen was voor den aandach- tigen toehoorder. hartelijk dank toe te roepen voor hetg'een zij het feestvierende Alkmaar in dit spel hadden laten genieten. Een opmerking moet ons nog van het hart; de zit plaatsen voor de tribune gaven het publiek niet voldoende gelegenheid het spel goed' te volgen; velen zagen b.v. van a'e gevechtsscène tusschen matrozen en de Duitschers niet meer dan een moffenhelm. Het publiek ging aldoor staan, waardoor weer an deren gehinderd werden en er nogal eens wat rumoer ontstond. Avondfeest Des avonds heerschte er in de stad een feestelijke stemming, welke ver hoogd werd door de muzikale mede werking van de vier plaatselijke mu ziekcorpsen, die onvermoeid op ver schillende punten musiceerden. In de Langestraat en op de Mient was wel het centrum der bedrijvigheid; vele etalages waren verlicht; een draai orgel speelde populaire deuntjes en de jeugd zong van Oranje en bevrij ding. In de Muziektuin vermaakten zich enkele duizenden met dansmu ziek; de verschillende buurtvereni gingen hadden in- de openlucht een dansvloer gelegd', zooals het Hofplein, Landstraat enz. In d'e Overdiestraat en op de Oudegracht was een comj plete kermis ingericht welke druif bezocht werd. DEN HELDER VIERT FEEST Op uitbundige wijze heeft Den Hel der de bevrijdingsfeesten gevierd. Twee dagen lang heeft men in- een feestroes verkeerd'. Er is gedanst, ge zongen. er zijn bijna overal buurt feesten georganiseerd'. De eerste dag was het hoogtepunt. Veel schoone herinneringen zullen ons daarvan bij. blijven. Ook Julianadorp heeft gefeest op een wijze die niet voor Den Helder onderdeed. Met d'e allegorische op tocht heeft Julianadorp zich zeker niet de mindere van Den Helder ge toond'. De kermis in de Spoorstraat was een attractie waaraan heel de burgerij vreugde heeft beleefd. Op beide feestdagen komen we uit voerig terug. SCHAGEN R. K. VOLKSBOND In het nummer van vorige week Maandag kwam een aansporing voor, welke g'ericht was tot de werknemers met hoofd' en hand', om zich te laten inschrijven in deze organisatie om tot gepaste samenwerking te komen tot het verkrijgen van en het verbe teren der sociale toestanden. Op Dinsdag 4 September a.s. zal een vergadering worden gehouden d'es avonds om 8 uur in de Roode Leeuw, waar zeer actueele vraagstukken zul len worden behandeld'. Laat het nu eens niet zijn dat het vergaderlokaal een dorre heideheuvel is met hier en daar een grassprietje, maar tot in d'e uiterste hoekjes gevuld'. Laten we nu eens een voorbeeld nemen aan de af- deeling Heiloo welke voor 1940 80 leden telde en nu bij haar heroprich ting 189 leden boekte Het kan en het moet ook hier goed zijn, maar dan ook allen de schouders er onder. We zien met belangstelling deze avond tegemoet. Brandstoffen. Voor brand stoffen moeten uiterlijk 8 Sept. de bonnen 45 BV en 46 BV wor den ingeleverd, elk voor één eenheid vaste brandstoffen. Men mag niet van leverancier veran deren. Nieuwe bonkaarten zullen al weer worden uitgereikt vóór 23 September a.s. Er wordt weer onderscheid gemaakt tusschen stad- en landkaarten Voor ontbijtkoek moet bon 646 van de zesde noodkaart worden voor-ingeleverd, uiterlijk 8 Sept. T.z.t. zal op regelmatige tijden een bon voor ontbijtkoek worden aangewezen! Voor schoenenreparatie is bon 647 geldig verklaard, ter waar de wederom van 25 gram leder Voor kookdoeleindcn kunnen houders van kaarten voor petro leum voor kookdoeleinden van 'i tot 30 September verkrijgen vier liter petroleum per bon' van de Zaterdagmorgen was ge^sjd aan de sport. In het Noordholl. Kanaal had den kanowedstrijden plaats, waaraan door slechts 19 kanovaarders werd deelgenomen. In de klasse van 13 tot 16 jaar werd' Buis winnaar; in klasse boven 16 jaar werden Gilles en Mar- witz elk in hun afdeeling winnaar, terwijl in de meisjesklasse mej. Mar- witz winnares werd. Na afloop gaven de deelnemers nog een gezamenlijke wedstrijd te zien. De Postfanfare luisterde dezen drukbezochte wed strijd op. Aan de Estafette wedstrijd, die zich niet in een groote belangstelling mocht verheugen, namen drie voet balverenigingen deel. Winnaar werd' AFC; de 2de prijs won Alcmaria-B. Alcmaria Veteranen Haarlem Veteranen Terwijl in de Harddraverslaan esta fette-wedstrijden werden gehouden, werd op 't Gem. Sportterrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de veteranen-elftallen van Alc. Vic- trix en Haarlem. Voor deze wedstrijd bestond groote belangstelling. Bij de Alc. veteranen zag* men lal van bekende spelers, die m voorbije jaren de roem uitmaakten van het Alc. elftal. Noemen we slechts enkele namen: Bos, v. d. Pol, Keppel, Len- gers, de Grand; Rootring. Ze speel den er nog lustig op los deze vete ranen en bleken, 't nog lang niet ver leerd. Voor de rust waren zij meeren- deels in den aanval maar 't spel werd' te kort gehouden, waardoor een ver diend doelpunt uitbleef. Zooals het meer gaat. kwam een doelpunt juist aan den anderen kant. De linksbui ten der roodbroeken plaatste den bal voor doel en werd ineens ingescho ten. Met een 10 voorsprong' voor d'e Haarlemmers ging de rust in. Na de rust zagen de Alcmarianen hun werken beloond en maakten gelijk I1, waarmede ook 't einde kwam. Het muziekcorps Excelsior luisterde den wedstrijd op met pittige marsch- muziek. Voor den aanvang werd het Wilhelmus gespeeld. In de pauze werd een demonstratie gegeven van voetbal-tennis. De groote optocht had des middags een ontzaggelijke menigte op de been gebracht; overal, waar de stoet langs kwam stond het publiek rijen dik. Het harmoniecorps St. Caecilia opende de stoet en speelde een vroo lijke feestmarsch. Het eerste deel van den optocht gaf de verschillende perioden weer, tijdens welke ons land een bezetter had. vanaf de bezetting door de Ro meinen over de Germanen tot aan de Fransche Overheersching. Bijzondere vermelding' verdienen de nummers van Alkmaar's ontzet en de Hoorns des Overvloeds. Het tweede gedeele. door de Ille galiteit verzorgd, gaf frappante mo menten uit den bezettingstijd, wij zagen achtereenvolgens de onderdui kers, de Spoormannen^ ondergedoken in de Berg'ermeer, de illegale Pers en als slot een fraaie wagen van de POst- duivenhoudersver. Alcmaria. Toen deze wagen voor het stadhuis was aangekomen, werd vanuit het stad huis een tiental postduiven losgelaten die namens Gemeentebestuur. Be vrijdingscomité en deelnemers aan den Bevrijdingsoptocht een groet brachten naar H. M. de Koningin. Het derde deel van de Optocht beeldde de bevrijding uit, dikwijls op orig'lneele en amusante wijze. Veel hilariteit wekte het groote num mer van het wegtrekken der Duit schers uit ons land, verzorgd door de Brandweer. Ook de arrestatie van de N.S.B.'ërs werd uitgebeeld' in een nummer van den Repatrieerings- dienst. Toen d'e mooie wagen gewijd aan Bath het stadhuis naderde, werd even halt gehouden en werd' door 'n drie tal meisjes aan de gasten uit Bath een kaasje van Alkmaar aangeboden, waarvoor de heer Wills hartelijk dank bracht door de drie schenkster- kaartpn UA 510 bon 01-04; v d. kaarten UB 510 bon 01 en bon 03; van de kaarten UC 510: bon 61. De geldigheidsduur van- bon 543 van de vijfde noodkaart, voor drie liter petroleum, Is verlengd tot 30 September. Diversen. Als rantsoenbonnen voor zout zijn de bonnen ,.een rantsoen artikel C" aangewezen (100 gram). De nog niet aange wezen bonnen van de vijfde noodkaart kunnen vernietigd worden. WELKE BONNEN ZIJN OOK ELDERS GELDIG? Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de tot dusverre aangewezen bonnen van de zesde noodkaart en inlegvellen zoowel in het Westen (Noordholland, Zuidhol land en Utrecht) als in het Noorden en Oosten (Groningen, Friesland, Overijssel, Dren-the en Gelderland) des lands geldig zijn, met uitzonde ring' van: bonnen 607. A 665, D 663, en D 664 van de 6e hoodkaarten en E 15 van de inlegvellen, uitgegeven in het Westen des lands; bonnen 605, 607, 648. 649. A 660, B 660, C 660. D 664 van de 6e Noodkaarten. uitgege ven in het Noorden en Oosten des lands. De hierboven genoemde bon nen zijn uitsluitend in het Westen resp. Noorden en Oosten geldig. OFFICIEELE PUBLICATIE. ZAAIZAADREGELING 1945/1946 VOOR GRANEN. PEULVRUCHTEN EN FIJNE ZADEN 1. De handel in bovengenoemde producten is slechts toegestaan aan die handelaren, die in het bezit zijn van een voorloopige vergunning, af gegeven door het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed voor Akker en Weidebouw. 2. De omstandigheden maken het noodig, van den aanvang' af niet te velde gekeurd zaad voor de uitzaai vrij te geven, met uitzondering voorloopig van- groene erwten en Abed' Kenia gerst Dit niet te velde keurd zaad moet echter door den N.A.K. op partij worden goedgekeurd en geplombeerd. Op het niet te velde gekeurde zaad worct een zoodanige heffing gelegd, dat de prijs van het niet te velde gekeurde gelijk wordt aan den prijs van den volledig' gekeuraen ouderen nabouw. 3. De handel van boer tot boer wordt beperkt tot het verhandelen van zaaiproducten van eigen oogst, terwijl slechts afgeleverd mag wor den in ae eigen en aangrenzende ge meenten. Zoowel het te velde ge keurde als het niet te velde ge keurde zaad moet door den N.A.K. geplombeerd zijn. 4. Aflevering aan volkstuinders is voorloopig verboden. Een regeling hiervan zal t.z t. volgen. 5. In d'e administratieve regeling is eenig'e vereenvoudiging gebracht. De aankoop van den teler door den handelaar geschiedt op een koopver klaring, welke ook wordt gebruikt bij den aankoop van andere hande laren. Afleveringen aan telers ge schieden uitsluitend op bestelbon, terwijl de geleidebiljetten (Z.T. en Z.H.) vervallen zijn. Ontvangst-, verwerkings- en afleveringsstaten blijven bestaan, doch zullen zoo mo gelijk vereenvoudigd worden. 6. .De prijzen worden zoo spoedig mogelijk in een afzonderlijk persbe richt gepubliceerd." EEN V 1-TENTOONSTELLING In het kader van de hulp aan de door den oorlog* getroffen landgenoo- ten. zal de Ned. Hulpactie Roode Kruis (H.A.R.K.) het beruchte Duit- sche wanhoopswapen de V-l te Alk maar op 7 8 9 en 10 September a.s. in de Rochdaleschool tentoonstellen. De toegangsprijs bedraagt f 0.50 per per soon, terwijl de opbrengst hiervan geheel ten goede zal komen aan d« 900.000 oorlogsslachtoffers in het Zui den des lands. Doorloopend' zal een technische uiteenzetting worden ge geven door het aanwezige personeel. VOOR HEUSDEN EN VLIJMEN De firma Otto van Os heeft uit haar en-gros-afdeeling 100 lakens en uit haar confectiefabriek 25 costuums gratis beschikbaar gesteld voor Vlij men en Heusden, die deze geschen ken via de U.V.V. zullen ontvangen. Deze royale daad van de fa. Van Os. die zich tijdens de bezetting op ménig gebied' ook niet onbetuigd' heeft gelaten, verdient zeker in bree- den kring navolging, ten gerieve van het door ons geadopteerde Heus den en Vlijmen. VREEMD VERSCHIJNSEL In de Bleekerssloot langs de Van Houtenkade zwom Vrijdagmorgen 'n geweldige hoeveelheid visch, die het sterven nabij was. Door een ons on bekende oorzaak verzamelde d'e visch zich vooral in de hoek bij de Mau- ritsbrug, waar de spartelende bliek jes al spoedig den dood vonden. Den volgenden dag was de oppervlakte van het water bedekt met doode visch, waaraan de meeuwen zich te goed deden, zonder dat de hoeveel heid' nochtans merkbaar verminder de. tjes met een kusje te beloonen. Ook de hulp van Alkmaar aan Heusd'en en Vlijmen "werd op sympa thieke wijze In beeld gebracht. De drie uit Canada teruggekeerde prinsesjes hadden overal langs den weg een ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. Mooie nummers waren aan d'e be vrijding van Indlë en aan de hereeni- ging der Overzeesche gebiedsdeelen met het moederland' gewijd. Een Vredeswagen besloot 'den stoet, waarin door vier muziekcorp sen werd gemusiceerd. Overal langs den weg genoot de optocht een le vendige belangstelling.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3