VICTORIA THEATER Harmonie Theater 2 Nieuw NoordKollandsch Dagblad Nationale wedsrijden van den Kolfbond OPZIENBAREND ONTSLAG Zondag 9 September CONCOURS HIPPIQUE Sportpark Alkmaar Bekwaam Etaleur NAAISTERS Confectie Atelier „SCHACE N" VRIJDAG a.s. Uurprogramma Aanval op Engeland en Wereldnieuws i Nationale Hulpactie Roode Kruis I c O De grootste verschrikking van den oorlog in Nederland, de zal enkele dagen tentoongesteld worden te Alkmaar in de Rochdaleschool op 7, 8, 9 en 10 Sept. a.s. Dagelijksch geopend van 10-22 uur. Entrée 50 cent per persoon Kinderen zonder geleide geen toegang ~<5 2 Donderdag 6 September 1945 Stad en Omtrek ALKMAAR DIRECTIE LICHTBEDR1J VEN Een vreemde benoeming De burgemeester heeft tottijdelijk, waarnemend: directeur van de Ge meentelijke Lichtbedrijven benoemd Ir. W. M. van Rossum du Chattel, uie Inspecteur voor de werkverrui ming op non-actief was; de benoe ming is geschied oneer voorbehoud van rechten t.a.v. den heer A. J. Th. Hofman, met wiens mogelijke^ te rugkeer als directeur der Lichtbe drijven rekening gehouden is. De benoeming van den waarne mend' directeur die zich zelf voor deze functie had aangeboden heeft eenige ontstemming gewekt bij het personeel der Lichtbedrijven, niet alleen omdat men dezen tijdelijken functionaris als een volkomen onin gewijde in dit bedrijf beschouwt, de heer van Rossum is civiel-inge nieur of omdat de zaken zonder hem heel goed marcheerden maar vooral omdat hij ten kantóre ver scheen zonder dat het personeel vooraf met zijn benoeming in kennis was gesteld. De burgemeester heeft daarom het personeel ten stadhuize ontboden en het officieel deze be noeming medegedeeld. Wij vragen ons af, of deze benoe ming geschied zou zijn, als een Ge meenteraad erover had moeten be slissen. GROOTE RAMEN VAN KLEINE RUITJES Vele kleintjes maken een groote. Met het vele glas, dat in onze "hui zen ongebruikt op zolders en in kas ten ligt, kunnen de bewoners van de g'ehavenee huizen in het Zuiden en Oosten des lands voor den winter hun tochtige huizen dicht maken. Dank zij de glas-in-lood-industrie kunnen van tal van kleine stukjes glas duurzame glas-in-lood-ramen gemaakt worden. In een onderhoud met den heer S. v. d. Veer, directeur van de Glas- en Verfindustrie Sabelis en Kerre- bijn N.V. te Haarlem en Alkmaar, wörd ons medegedeeld, dat in 'Haar lem. waar een glas-actie op touw is gezet voor het zwaargetroffen Ven- ray en Nijmegen, de schooljeugd honderden vierkante meters glas heeft verzameld. H'et glas comité al daar. waarin ook de heer v. d. Veer ziting heeft, heeft zich voorgesteld in elke woning in Venray minstens een kamer glasdicht te maken; daar voor alleen is 3000 M2 glas noodig. Voor het maken van het benoo- digde g'las-in-iood voor Venray en Nijmegen zou 20.000 kg. lood noodig zijn. Dit materiaal was er, noch het Bureau voor non-ferro-metalen wil de het niet beschikbaar stellen, uit vrees, dat er ook van andere zijden aanvragen voor dit doel zouden ko men, in welk geval dan het tienvou dige noodig zou zijn. Een eigenaar dig' motief o.i. om dit verzoek af te wijzen. Het glas wordt nu in zink gezet, hetgeen niet zoo snel werkt en daar door ook duurder is, terwijl het ook minder duurzaam is dan glas-in-lood. Wanneer het lood door ae afnemers wordt ingeleverd komt het glas-in- lood op f 12 per M2; is dit niet het ge.val dan Wordt het f 18 M2. In ieder geval is het glas-in-zink, dat in verschillende maten volg'ens bestel ling geleverd wordt te prefereeren boven het cellophaan, •/aarmee ook velen hun ramen dichten, of boven het z.g. Veluwplex. d.i. geprepareerd carton met enkele ronde ruitjes, niet grooter dan een rijksdaalder. Bovendien geven deze Veluwplex platen slechts 24 pCt. licht, tegen het glas in- zink 100 pCt. Ook wat de duurzaamheid betreft is glas in-zink te prefereeren boven het Veluwplex, dat nog' f 10 per M2 kost. doch niet temin bij duizenden vierkante meters geplaatst werd. Van het ingezamelde glas m Haar lem werden reeds 11 kisten niet voor glas-in-lood geschikt voor direct ge bruik naar Venray gestuurd. De Katholieke Kerken in Haarlem schonken 150 M2 glas aan de Kerk der Paters Franciscanen te Venray die zelf voor het lood' zorg den. In 3 weken tijd werd dit glas in food gezet Ook m Alkmaar is voor Heusden en Vlijmen een glas-actie op touw gezet en er zijn met de fa- Sabelis en Kerrebijn onderhandelingen gaande, om ook dit glas, in zink gezet, pas klaar te maken voor de woningen in Brabant. Reeds ligt er een g*root kwantum glas m alle maten gereed, ooch er is nog veel meeJ noodig,ld Haarlem werden o.a. 2a000 gat teven van 12 x 18 bij de glasactie ingezameld hetgeen prachtmateriaal is voor de glas-in-zink-industrie. Een voorbeeld ter navolging. Daarom, eenieder kijke zijd huis nog eens na, allicht ligt er nog wat oogenschijn- lijk waardeloos glas. dat van nut kan zijn voor onze geadopteerde landgenooten van Heusden en Vlij men. SCHOOLTREIN ALKMAAR— SCHAGEN Mede ten gerieve van de school gaande jeugd is er op het traject AlkmaarSchagen met ingang van 4 Sept. een tweetal treinen v.v. in dienst gesteld. Vertrek Alkmaar 7.15 en 16.30 u. Aankomst Schagen 7.52 en 17.07 u. Vertrek Schagen 8.02 en 17.22 u. Aankomst Alkmaar 8.39 en 17.o9i u. De trein stopt te Noord-Scharwou- ClQ en H.H. IVaard. De eenige treinverbinding' Alkmaar —Den Helder is- nog steeds de goede rentrein' die om 9 uur uit Alkmaar vertrekt'; uit Schagen om 1D.5 u. en om 10.42 u in Den Helder aankomt. Vertrek Den Helder om 13 uur, Schagen 13.55 uur en aankomst Alk- mDeze14treinT'opt niet te Oudesluis. doch op verzoek wel te H.H. Waard, Noord Scharwoude en Anna Poulow- na. Daar deze trein een goederen trein ia, wordt deze dienst niet ge garandeerd. BUURTVEREEN. ,,'T VISSERTJE" Men schrijft ons; De omgeving Westerweg, Vissers laan enz. vierde op 2 September in de Nic. Beetsschool haar bevrijdings feest. Om 1 uur 30 arriveerden de feestgangers door muziek voorafge gaan in de keurig versierde zaal. Nac.at de voorz. een kort openings woord bad gesproken, werd een aan vang gemaakt met het programma der leden, o.a, tooi.eel en zang afwis selend, waarvan veel werd genoten. Tusschendoor stelde de conferencier André Carrel de lachspieren danig op de proef, terwijl Co Siewerts de stemming nog verhoog'de. Na de pauze met verloting wera' de rest van liet programma afgewerkt tot 3 uur. Hierna het bal dat onder leiding van André Carrel tot 5.30 duurde. CONCOURS HIPPIQUE Na onderbreking van een jaar verleden, jaar werd het con cours afgelast, omdat de tijden te ongunstig waren en de' in schrijvingen zoodanig, dat geen eersteklas-programma kon wor den geboden heeft het comité voor de ruitersport dezen zomer zijn handen weer in elkaar ge slagen en is er in geslaagd, een sportmiddag in elkaar te zetten, die klinkt als een klok. Het groo te concours hippique, dat in den loop der laatste jaren een uitste kenden klank heeft gekregen, zal Zonidag a.s. blijken een groote verrasing te zijn. De inschrijvin gen zijn verrassend goed te noe men en vrijwel alle Nederland- sche paarden die een vooraan staande rol spelen op dergelijke hippische sportdagen zijn inge schreven. Het publiek kan dus al bij voorbaat verzekerd zijn van uitstekende sport. Behalve het concours zelf vragen twee spe ciale nummers aller aandacht; het groote springconcours waar voor niet minder dan 18 inschrij vingen zijn ontvangen en de jachtrit, welke ook een zeer fraaie collectie deelnemers telt. Het bestuur deelde ons mede, dat het concours precies om 1 uur begint en dat de loketten om 11 uur geopend zullen worden, zulks voor degenen, die geen gebruik maken van den voorverkoop. Alkmaar wacht U Zondag a.s, in dichte drommen op het Sport park! Alkmaar biedt U een schoo- nen middag van hippische sport! TOURNEE DEEN West-Indonesies gezelschap Het Deen's World theater tracL' deze week in »t Gulden Vlies op met een gezelschap West-Indonesi sche zangers en dansers. De vele dagen van feest en uit gaan- zullen wel oorzaak geweest zijn, dat de opkomst van het publiek maar matig was; hetgeen d'it West Idonesisch gezelschap presteerde, verdiende echter een uitverkochte zaal en wij gelooven dat dit ensem ble van Rijksgenootën uit Suriname bij een her optreden in Alkmaar zeker een volle zaal zou trekken. De Mongo-troep bracht een aantal aardige Surinaamsche liedjes met begeleiding van banjo's, contrabas, tamtam en viool. De Crooner met zijn sympathieke basstem droeg' de songs aardig voor. De neger- songs zijn vrijwel alle van hetzelfde mo notone gehalte en hetzelfde rythme; zelfs het „Come let us be joyfull" werd zoo droef en monotoon gezon gen. De muzikale begeleiding gaf er kleur aan. De solodansen van Alick Adjah waren als kunstprestatie de meest- hoogstaande nummers van het pro gramma; oogopslag en gebaren van dezen danser waren van geweldige expressie. In Fantasie Burlesque van het exentrieke danserspaar Tipsy en Topsy werd o.i. een demonstratie der leelijkheid gegeven van een dans, die een mixture is van de ne gerdans en de dans uit het Ameri- kaansche cabaret. Ook leelijkheid kan boeien, vooral als daarbij acro batische toeren worden verricht, zooals door dit danspaar. Tenslotte was er een fakir, die op glasscherven danste en vuur at als of het een gerookte paling was. H'et geheel vormde een onderhou dend programma. Fr, O. POLITIERAPPORT E-en 76-jarige heer werd, toen hij bij het oversteken weifelde, aangereden door een fietser; hij kwam te vallen en werd licht gewond; hij werd ter observatie naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. Als verdacht van diefstal van een autowiel met band uit een garage is de 42-jarige v. d. L. gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Het wiel is in beslag genomen. Uit een gebouw van de 3. S. aan de Nassaulaan is een schrijfmachine, merk Mercedes, entvreemd. Voor de nationale wedstrijden van den Ned. Kolfbond, welke van 611 September op de kolf baan van den heer Th. Rijper te Zuidscharwoude worden ge houden, hebben ziöh ruim 400 deelnemers opgegeven. De uitslag van den aan deze wedstrijden voorafgeganen 50- slagen-wedstrijd ïuidl als vcfgt: le klasse: 1. P. Molenaar, Zuid Scharwoude 484 p.; 2. G. Mettes, Noordscharwoude 481 p.; 3. P. Gelder, Oudkarspel 174 p Serie-' prijs A. Berkhout, Zuidschar woude 105 puruten. Tweede klasse: 1. G. Langedijlt Jr., Noordscharwoude 475 p.; 2. P. Kat, Oudkarspel 454 p.; 3. J. Boes, Spanbroek 444 p. Serieprijs K. de Geus, Zuidscharwoude en K. de Bakker, Noordscharwoude 99 p. Derde klasse: 1. G. Sevenhuy- sen, Warmenhuizen 428 pt.; 2, L. Schrijver, Noordscharwoude 426 pt.; 3. J. Schuit, Noordschar woude 413 pt.; serieprijs J. Pan neman, Spanbroek 97 pt. Sajetballen: 1. J, Dil, Koog a. d. Zaan 446 pt.; 2. D. Blauwboer Barsingerhom 443 pt; serieprijs S. G. Wit, Nieuwe Niedorp 90 pt. Uit protest tegen de wijze waarop de eereraad voor de mu ziek in de zuiveringskwestie op getreden is, heeft Jan Koetsier ontslag genomen als tweede di rigent van het Concertgebouw orkest te Amsterdam. Hij zal zich terugtrekken uit het Ne- derlandsche muziekleven, „tot het oogenblik waarop de onpar tijdigheid en het recht zullen zegevieren". Het bestuur van het Concertgebouworkest heeft dit ontslag niet aanvaard. VERBETERD BERICHT In het A.N.P.-bericht over het aan tal gehangenen op Java was gisteren foutief opgegeven, dat het aantal ge- ir.-terneerden 623.532 bedraagt, dit moet zijn 62.532. HENK DEKKER en LIZE GROOT hebben de eer kennis ts geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Dinsdag 25 Sept. a.s., des voorm. 9.30 uur, in de parochiekerk van cje H.H. Petrus en Paulus te Bergen N.H. Berggn N.H., 27 Aug. 1945 Receptie: 25 Sept., van half 3 tot half 4. café Oldenburg' Toekomstig adresLoudels- weg, Huize Joke, Bergen N.H. DANKBETUIGING Mijn hartelijken dank, in 't bijzonder eten heer Direc teur van het marktwezen, voor de vele belangstelling, ondervonden bij mijn 40-ja rig jubileum als veedrijver. M. de Jongh Bfloemstraat 29 A 1 De plechtige H. Mis uit dankbaarheid ter gelegen heid' van het 25-jarig Huwe lijk van den Heer en Mm J. T. A. KüHNE-HONIG zal worden opg'edragen op Zondag 9 Sept. a.s., om 9.15 uur, in de St. Laurentius- kerk. Verdronkenoord 113-115 Receptie: 2.30 tot 4 uur DANKBETUIGING Langs dezen weg zeggen wij hartelijk dank. ook namens wederzij dsche ouders, voor de vele blijken van belang stelling bij ons huwelijk on dervonden. A. Baltus-Jannis W. Baltus Alkmaar. 22 Aug. 1945 West dijk 9 DANKBETUIGING Langs dezen weg zeggen wij hartelijk dank aan familie, buren, vrienden en kennis sen .voor de groote belang stelling betoond aan onzen zoon Jan, bij zijn thuis komst uit het land der mid dernachtzon. Jac. Groenveld Pz H.H. Waard, 31 Aug. 1945 Groot Nationaal SPRINGCONCOURS MET 18 INSCHRIJVINGEN Jachtrit Minstens 14 rubrieken 3250.aan prijzen Aanvang precies 1 uur Loketten open 11 uur. Voorverkoop Cor de Grand, Waagplein, Alkmaar. Entree f 3.50, f 2.50, f 1.50 Wie wil Zuster van der Poll helpen, v. vijf weken aan 'n fiets' of aan luchtbanden? Een patiënt Mevr. Eckmann, Friesche- weg 40, Alkmaar, vraagt een net meisje v. d. ochtenduren of werkster v. spoedige in diensttreding. Te koop aar.'geb.roeibootje Bevr.A. Oud, Burg. v. d. Heuvelstraat D 16, Ursem. R.K. juffr. zoekt plaatsing in huish. of op atelier. In tern. Omg. Haarlem. Br. no. 11394, bur. v. d. blad, Alkm. H.H. Kappers. B.z.a. fl. jon geman, die opgeleid wil worden v. heerenkapper, m. kost en inw. als verg. Br. no. 11397, bur, v. d'. blad.. Net persoon zoekt NET KOSTïtUIS bij eenv. nette menschen, liefst klein gezin of juffrouw alleen. Eigen ledikant, met toebehooren aanwezig. Br. no. 11380, bur. v. d. blad. Het ACCOUNTANTSKANTOOR B. ZON Zn. te Anna Pau- lowna - (Tel. K 2233 - 365) Leden Eerste Ned. Gen. v. Acc. en Bel.-adv. en Ned. Instituut v. Bel.-cons, vraagt voor spoedige in diensttreding: a Privé-secretaresse (met boekhoudk. bekwaamheid') b Geroutineerde boekhou- ders(sters) c Boekhouder met ruime ervaring op verzekerings- gebied' d Typisten (mnl. of vrwl.) e. Jongste bedienden (mnl. of vrwl.) Voor geschikte krachten, goede vooruitzichten. Pen sion is ter beschikking. Alleen schriftelijke sollicita ties. Gevr.bekwame loodgieters knecht en 'n leerling. Cor Coppens, Ritsevoort 58, Alk maar. Gevraagd zoo spoedig moge lijk een net meisje. Goede kost en behandeling. Huise lijk verkeer bij G. Rutten Bloemendaalschestraatweg 21, telefoon 8707. Santpoort (Station) Vulcaniseer Inr. „Brunie" Achterom 115 Hoorn Wij repareeren auto binnen- en buitenbanden. Gevr.: zit-slaakamertje voor eenv. heer m. of z. pension, liefst omtr. spoor. Br. no. 11383, bur. v. d. bl.. Alkmaar Te ruil: 2-pers. opklapbed m. ombouw teg. stalen spir. 2-pers. Te koop: halflinnen dames jas. Schaepmanstr. 17, Alkmaar. Ruilen: -winterjas, leeft. 16 j.. v. h.-regenjas of 2 linnen lakens. A. P. v. d. Vlugt, Wogn. buurt 12, Alkmaar. Te ruil aangéb.auto-bui- tenb. m. 30x5; tegen nvt fietsband m. 26xll/s of 2 ge bruikte fietsb. v. die maat. J. de Vriest Heilooërdijk, Alkmaar. Aangeb. nw. meisjessch. m. 34. v.o. kwal., i.r.v. dito m. 28. Verder plusf. cost, z.g.a.n. i.r.v. mod. radiotoestel, v. d. Broek, Westerw, 109, Heiloo N.V. ALKMAARSCHE OVERDEKTE Canadaplein Telef. 3500 Maandag 3 September: Openstelling DOUCHE- en KUIPBADEN Geopend: alleen op werkda gen: van 7.00 uur v.m. tot 9 uur n.m. Directie 4%e STAATSLOTERIJ Trekking 4e kl. Maandag 10 Sept. a.s. Trekkingen 5e kl. Maandag 24, Woensdag 26 en Vrij dag 28 Sept. a.s. Kantoor: Emmastr. 21, Alk maar Telef. 4319 A. M. DE RUYTER-ENGELS Ter ruiling aangeb.: ZEIL BOOTJE (Sharpy) m. vaste kiel, 8 m2. zeil; voor motor fiets of automatisch gramo- foonpl. wisselaar. Schrijft U onder no. 11391, bur. v. d. blad, Alkmaar. ZANGKLASSE LEO PIELAGE wordt deze week nog uit gesteld wegens omstandig heden. Ter ruiling: 1 p. z.g.a.n. voetb.- of hockeysch. m. 38, v. 1 p. damessch. m. h. of doorl. hak, m. 37 of 38. Adres P. Vink, Nassaupl. 19, Alkm. GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding Persoonlijke aanmelding gewenscht. jr. W .A. HEUSEVELDT, Langestraat 24, ALKMAAR Op ons atelier kunnen nog eenige geplaatst worden. Prettige werkkring en flink loon. Verdronkenoord 15, ALKMAAR Gevraagd: PENSION door net persoon. Liefst geen beroepspension. Eigen lied'i- kant met toebehooren dis ponibel. Br. r.-o. 11381, bur. v. blad, Alkmaar. ■in ..mm. 7 uur, 8.15 9.30 dagelijks ZONDAG 2 uur - 3.15 u. - 4.30 u. - 5.15 u. - 7u.-8.15u. en9.30 u. Iedere leeflijd beneden 14 jaar alleen onder geleide iiiiiiiiiiiiiiiimiimiiiiiiiii 3 U 0) ~0 O O 04 .2Ü O (3 _a "3 -C <0 m* 4-* 13 2 V-1 3 u 0) -o O O O (3 _a 3 -C JJ c mo (3 Vanaf Vrijdag a.s. dagelijksch 2 voorstellingen 7 uur en 9.30 uur Zondag aanvang 2 uur, 4.30 uur, 7 uur en 9.30 uur J-let begon mei met Deanna Durbin, Charles Laughton e.a. Woensdag MATINÉ 2.30 uur Leeftijd 14 jaar Kaartenverkoop 11 1 uur

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2