V-1 Tentoonstelling Nieuw NoordKollqnclsch Dagblacf 3 BISCUIT OP BROODBON Bon R 16 voor scheer mesjes *5 Nationale Hulpactie Roode Kruis "3 "5 c .O Duitschland's verschrikkingswapen te zien bij Fa. HEUSEVELDT, Langestr.-v.d. Boschstr. Toegangsprijs f 0.50 Kinderen zonder geleide geen toegang Volledige uiteenzetting Opbrengst ten bate v.d. oorlogsslachtoffers .22 o "3 "3 c O Dinsdag 11 September 1945 schoonste geheel Bernard' en Jo viaal. XI Concours van tweespannen Hackrjey's, open klasse: Dainty La dy en Flectro Nightingale, eig. Jac. Rijks te Nijmegen; Lady Love en Queensy, eig. C. Otjens te Dongen XII. Springconcours voor amateurs en professionals; eenvoudig parcours van 13 hindernissen met 15 sprongen niet hooger dan 1.20 M. alleen open voor ruiters die meer dan drie eer ste pT ij zen hebben gewonnen, tijd 90 sec.: Present.- elg. v. d. Eynd'e te Hummels, 70 sec. foutloos; 2. Tonny eig. Jac. Rijks te Nijmegen, 75 sec., foutloos; 3. Intrigant, eig. dr. P. C. Otjens te Den Bosch, 76 sec., fout loos; 4. Flou Flou, eig. J. Rijks te Rotterdam. 77 sec., foutloos; 5. Al- verstoke Shou, eig. mw. v. Heer- waarden te Mijdrecht, 86 sec.. 4 fouten. XIII. Concours van tandems langspannen, aangespannen voor 2- wielig rijtuig: Hackney's: Dainty Lady en Flectow Nightingale, eig. Jac. Rijks te Nijmegen; 2. Lacy Lo ve en Queensy, eig. C Otjens te Dongen; tulgpaardenHendo en Nu- bert. eig. gebr. de Jong, Amster dam; Vowa en Wosa, eig, gebr. v. Delden te Amsterdam. Met trotsch kan de organisatie op een geslaagt'en sportdag terugzien. CONCERT „DE POSTFANFARE» Dat de Alkmaarders verheugend' zijn dat hun plaatselijke muziek- vereer.igingen weer aan de beoefe ning van de kunst kunnen gaan werken en hierin medeleven, bewees wel de enorme belangstelling Zater dagavond in den Sted. Muzïektuin. Reeds voor den aanvang' stonden* honderden in de rij, om toegelaten te worden. Zijn we nu allen zoo mu zikaal geworden, of speelde de dans vloer hier ook nog een rol? Hoe het ook zij, het was voor de Postfanfare een verheugend verschijnsel en een sterken stimulans om vol moed de toekomst in te gaan; dit is ook van toepassing op het mannenkoor Or pheus. dat zijn medewerking ver leende. Het concert werd geopend met het „Wilhelmus", door allen staande aangehoord, dit was werke lijk een indrukwekkend oog'enblik. Dirigent Anderson had een vrij een voudig programma samengesteld en wist met zijn corps zéér te waardee- ren momenten te bereiken*. Het heeft onze bewondering, dat men na zoo'n moeilijken tijd, nog zoo goed voor den dag kon komen. We twijfelen er niet aan*, of de Postfanfare zal door serieuze studie zijn muzikale prestatie's in de toe komst belangrijk weten op te voe ren. In het welverdiende succes had ook aandeel dirig'ent Karei Böhne, met ons mannenkoor „Orpheus". Ecce qomodo moritur, van Handel, werd ter herdenking van de geval lenen, ontroerend gezongen. Dat Les Martyres aux Arènes van Rille en 't Geurenvendel van Roeske een grooten bijval hadden, behoeft wel geen betoog. Met een marschpot- pourri werd deze zeer geslaagde con certavond besloten. W. Schreurs WIT-GELE-KRUIS Op het gehouden examen, 8 Sept. j.l. slaagden in het St. Elizabeth Ziekenhuis te Alkmaar voor kraam verzorgster alle candidaten, n.l. de dames: A. C. Bleyendaal. 't Zand. M. C. Heijmans, Alkmaar. M. C. de Jong Assendelft, B. J. Toés, den Hele er, Theod. Wijte. Wogmeer en Cathr. Wortel, Wormerveer. HET LEVEN IN INDIE In de bovenzaal van het „Wapen van Heemskerk" hield onder auspi ciën van de Ver. Oost en West, de heer van Rossum Zaterdagmiddag de eerste van een viertal lezingen voor de militairen, behoorende tot het In- dië-detachement. dat binnenkort naar Indië zal vertrekken. POLITIERAPPORT Een 13-jarige scholier S. die Zaterdag op den Hoeverweg aan een wielrijdster vroeg, of hij mee mocht rijden, kreeg, naar hij vertelde van dezen een klap tegen zijn hoofd, waardoor hij bewusteloos op den grond viel. Een boer vond hem daar later en belde de politie op, die er zorg voor droeg, dat hij naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd werd, waar hij eenige dagen rust moet nemen. Baldadige individuen had den in den nacht van Zaterdag, op Zondag de onaardigheid uit gehaald, de ophaalbrug over de Oude Gracht bij het Groot Nieuwland, die niet afgesloten kan worden, op te halen, waar door er gevaar ontstond voor het verkeer. Waar men al aardigheid in heeft! Bij het zeilen in de buurt van Purmerend brak de stadge noot B. een been; hij is in het Stadsziekenhuis te Purmerend opgenomen. DEEN'S WORLD THEATER TOURS Cabaretgezelschap „De Zwarte Kater" Dit cabaretgezelschap, dat Zon dagavond in Het Gulden Vlies voor het eerst in 'Alkmaar optrad, bracht niet datgene wat wij er van verwacht hadden. Het pro- delt een conflict tusschen vader gramma bevatte vele solo-zang nummers in de Russische, Tsje chische eni Spaansche taal en werd afgewisseld door Hawaiian muziek van The Wailana Hawai- ians van Aart Boender. Jacques Verdy nlaakte een vlotten indruk en zong aardige liedjes; Celia BofilLe viel eenigszins tegen met haar Spaansche zang en dansen;* Jeanne Bacileck beschikte wel over een zuivere stem, doch was hier en daar wat zwak* Wegens ziekte was de pianist Jules Su san verhinderd en kwam in zijn plaats Cas Rus, die een mooie rapsodie ten> gehoore bracht. Na de pauze oogstte het optreden van Tipsy en Topsy in hun dol komische tapdance-voordracht veel succes. Kortom, het was een cabaretavond, die door niets uit stak boven 't middelmatige peil. ST. PANCRAS. De firma Groen won op de te Leiden gehouden dahliatentoonstelling den prijs van H. M. de Koningin, HEILOO. R.K. Tooneelver. „Het Masker". Voor een uit verkochte zaal werd Zaterdag avond in de Rustende Jager de eerste opvoering gegeven van „Zonsopgang" van Joh. v. Eêke- len door de R. K. Tooneelvereen. „Het Masker". Het stuk behan- en zoon, die door een jeugdfout van den laatste van elkaar ver wijderd raken, doch later als blijkt, dat de zoon zich tot een vooraanstaand burger heeft op gewerkt, weer op gelukkige wijze tot elkaar komen. Dit blij-eindi- gende familiestuk werd door Het Masker onder de bekwame regie van Jean Robert tot een goede opvoering gebracht. De voor naamste rollen waren bij R. Morsch en J. Kaandorp resp. als vader en zoon en bij de dames C Wessel-Scnouten I'lly Kroeae en Afra Zoon, als de moeder. (?o"Lter en vriend,r Henay m goede handen. Ook décor en grime waren uitstekend ver zorgd, zoodat het geheel tot een zeer geslaagde opvoering werd. Zaterdag en Maandag a.s. zal een heropvoering plaats hebben; een bezoek kunnen wij van harte aanbevelen. HEILOO. Jubileum. Zaterdag vierde de Eerw. Broeder Valerucus, econoom van de St. Willibrordus- stiehting zijn zilveren professieleest. De kerkelijke viering geschiedde Za terdag j.l.. doch Woensdag 12 dezer zal het huiselijk worden gevierd'. ZUID-SCHAR W OnjDE Onze plaatsgenoot, de heer S. Kruij er Hz., slaagde te Amsterdam als drs. ini de chemie. WEER EEN EI VOOR KINDEREN VAN 0 TOT 4 JAAR Het Centraal Distributiekantoor deelt mede. dat niet ingang van Dinsdag 11 September bon D 698 der 6e noodkaart geldig is verklaard voor bet koopen van één ei. Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat de nog bij bakkers, winkeliers en speciaal zaken aanwezige voorraden En- gelsche biscuits uitverkocht mogen worden op broodbonnen. Per bon voor 400 gram brood kan men 300 gram Engelsche bis cuits koopen. De inleveringstermijn van bon R 16 voor scheermesjes ls ver lengd tot 20 September a.s. Ut Ui <U -a O O OS .22 o <0 -e ju "S <0 Z <L) 1 as (0 jD. Wmmt 0 GEEN AUDIëNTIE Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zei Woensdag 52 Sep tember géén audiëntie verleenen. Nog treurende over het verlies van onzen dier baren Echtgenoot, Vader en Zoon JACOB RUIJTER, bereikte ons heden het droevige bericht, dat ook onze Zoon*. Broieder en Kleinzoon JOANNES RUIJTER geb. 24 Nov. '22, op 13 Febr. 1945 in het con centratiekamp Neuen- gamme is overleden. Wij bevelen onze dier baren aan* ln uw4 bijzon der gebed' en nagedach tenis en berichten U tevens, dat de gezongen Requiem voor beiden zal plaats hebben Donder dag 13 dezer, om 9.30 u. in de Parochiekerk van St. Bavo te Ursem. Wed'. G. Ruyter- Deckwitz Jacob Wed'. A. Ruyter-Smit Ursem, 7 Sept. 1945. 1920 1945 Op 13 September a.s. hoopt de heer NIC. V. DIJK den dag te herdenken*, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij Wessanens Konink lijke Fabrieken N.V.. Wor merveer. Namens Ech/tgenoote en kinderen. Heiloo, Hoogeweg L 110 DANKBETUIGING Hartelijk dank aan familie, vrienden en kennissen, in* 't bijzonder onzen dank aan familie C. Dekker, voor de vele blijken van belangstel ling ondervonden bij onze 12J/2-jarige echtvereeniging. N. H. Pronk A. M. Pronk-v. Schaik Warmenhuizen, Sept. 1945 DANKBETUIGING COR GLAS en G. GLAS- BOEKEL betuigen hun op rechten dank voor de vele bloemen en gelukwenschen bij hun huwelijk ontvangen. Kalverdijk, Sept. 1945 De Buurtbewoners van de Buurtvereeniging ,,'t Visser tje" danken alle bestuurs leden en die daaraan mee geholpen hebben voor den schitterend geslaagden feest avond. De buurtbewoners Alkmaar, Sept. '45 D ANKBETUIGIN G Wij betuigen onzen oprech ten dank aan allen dïe d'en dag van ons 121',2-jarig hu welijk voor ons tot een on- vergetelijken dag hebben gemaakt. R. Stam A. Stam-van den Bergh Schoorl September 1945 Mevr. Worm, Kastanjelaan 6, Bergen N.H.. vr. 'n net meisje v. d*. oag of d.e.n. Mevr. Stoel Roos, Kennem. park 28, Alkmaar, vraagt: meisje v. heele of halve dg'. Gevr.flinke bakker, half was. Kloet en Vosse, Ver- dronkenoord 18, Alkmaar. Voor 3 d. p. wk. net meisje gevr. bij G. Kramer, Spek- eter. Waarland. De Burgemeester van Lan- gedijk, Hoofd van den Dis tributiekring, roept sollici tanten op naar de betrek king van PLAATSVERV. LEIDER van den Distributiedienst. Alleen zij. die volledige ken nis bezitten van de Distri- butievoorschrïften, komen hiervoor in aanmerking. Salaris volgens Rijksrege ling. Schaal VI. Uitvoerige sollicitaties op zegel te zen den aan den Burgemeester voornoemd te Nrd.-Schar- woude, uiterlijk 15 Sept. a.s. H.H. Kappers! Te koop aan- geb.: permanenttoestel, merk Wella, 'n waschbak en haar droger. Br. no. 11539. bur. v. d. blad, Alkmaar. Gevr.: werkster v. schoonh. kantoorlok. Aanb. aan K'eu- Tingsd. Noordholland, Lan- gestraat 48. (Na 12 Sept. Nassauplein 43). Terstond gevr.R.K. meisje boven 20 j. Wed'. J. Apel doorn. Held. weg 11, Bergen Gevr.: flink meisje, zelfst. k. 'werken, v. dag of d.e.n. Mevr. v. Driel, Kerm.straat- weg A 315, Heiloo. Aardappelrooiers gevr. bij R. Krul, Zuidervaart 366, Zd.-Schermer. B.z.a.: net R.K. meisje v. naai- of werkh, 2 of 3 dgh. p. w. Adres; B. Groen. Ju- lianaweg 146, Akersloot. Net meisje gezocht v. cen traal verw. mod. flat in A'dam Zuid', door echtpaar m. 1 kind. Aar.b. bij mevr. Dr. Lankamp. tijd. Hotel Bakhuis, Breelaan 55, Ber gen Binnen. Gevr.: R.K. boerenknecht op gem. bedr., goed k. melken en m. paarden omg., om m. 1 Oct. in dienst te treden. Vorige knecht 5 j. geweest, moest thuis komen. W. Kla ver. Langereis E 3. Winkel. Terst. gevr.net meisje, v. d. of d.e.n. of werkster een of enkele d. p. w. Ben.' een huisnaaister (ééns p. mnd.) Mevr. Uilbrand, Corfstraat 31, Alkmaar. B.z.a.: Ie bakkersbediende, v.g.g.v. Br. no. 11525. bur. v. d. blad', Alkmaan De N.L.-ZAAK - Mient 16, Alkmaar vraagt personeel: RIJ WIELHERS TELLER WINKELBEDIENDE KANTOOR- tevens WINKELJUFFROUW Eenige kantoorroutine vereischt. gevr.: R.K. dagmeisje bij Hoedjes, D. 30, Heerhu- gowaard N. B.z.a.: nette R.K. jongen v. garage of exp.-werk, liefst omg. Alkmaar. Intern. Br. no. 11478, bur. v. d. blad. Gevr. v. 1 Oct: R.K. boe renknecht, g. k. melken en m. paarden omg. C. Th. v. d. Velden, Boekelermeer B166 Heiloo. Gevr.gev. bakkersleerling. Bakkerij Randshuizen, Pr. Hendrikstraat 5, Alkmaar. Gevr. z. sp. mog. in directe omg. Alkmaar: hulp in de huish. v.d. of d.e.n. Br. no. 11496, bur. v. d. blad, Alkm. Op ons atelier kunnen nog enkele naaisters gepl. wor den. Prettige werkkr., goed loon. Modehuis v. .Keulen Houttil 60, Alkmaar. B.z.a.bekwaam chauffeur 25 j. Br. no. 11514, bur. v. d. blad Alkmaar. Te ruilen: 1 p. meisjessch., m. 36, i.g.st, v. m. 37 of 38. Schuursma. LeeuwenbekstA 27, Alkmaar. Te ruil aangeb.mod. kin derwagen*, tev. te gebr. als wieg, mod. Beatrix, o. kw., z.g.a.n., tegen radiotoestel, event, m. bijbetaling. Duits, Baansing^el 28, Alkmaar. Spinwerk gevr. bij A. Zut, Middenweg (in het pad) D. 102, H.H. Waard'. Voor goed werk wordt ingestaan Te koop aangeb.huiska mer buffet, eikéhhout. Zoe kerstraat 55. Alkmaar. Ruilen: 1 p. J. schoenen en 1 p. werksch. m. 42 v. werk schoenen m. 46 of 47. Ie Landcwarsstr. 19, Alkmaar. OFFICIEELE PUBLICATIES RTJKSBUR. CBEMISCHE PRODUCTEN Het Rijksbur. Chem. Producten, Benoordenhoutscheweg 46 te 's Gravenhage. is tot nadere aankondiging' onder de navolgende nummers telefonisch te bereiken: 721609 direc tie-aangelegenheden, voor zoover het geen verf en verf grondstoffen betreft. 721663 directie-aangelegenheden verf en verf grondstoffen: 721622 administratie, boekhouding en personeelszaken; 721847 toewijzingen chemische producten (behoudens voor verf en verfgrondstoffen); 721342 alle ove rige aangelegenheden het R.C.P. betreffende toewijzingen verf en verfgrondstoffen. De bezoeker van hét R.C.P. kun nen het gebouw slechts via den controlepost Vesting" op den Boschlaan bereiken. Alleen toegang met een bewijs van bezoek", hetwelk door het R.C.P. bij het verlaten van het gebouw wordt afgestempeld' en bij genoemden post moet worden ingeleverd. DISTRIBUTIE RIJWIELBANDEN De directeur van het Rijksbureau voor Rubber maakt aan grossiers en kleinhandelaren in rijwielbanden bekend, dat in verband met de tweede distributie van rijwielban den door de dstributiediensten aan daarvoor in aar.mer king komende verbruikers rijwielbandenbonnen zullen worden uitgereikt van 1 tot en met 10 September 1945. In aansluiting hieraan zijn voor grossiers resp. kleinhan delaren data vastgesteld, binnen welke zij de ontvangen bonnen moeten inleveren en wel als volgt: 1. Inlevering bonnen door verbruikers bij kleinhandelaren, uiterlijk tot en met 11 September 1945. 2. Inlevering bonnen door kleinhandelaren bij grossiers, uiterlijk tot en met 14 September 1945. 3. Verzending van bonnen door grossiers naar den secre taris van de Vakgroep Banden, Parkstraat 12, 's-Gra- venhage, uiterlijk op 15 September 1945. Den grossiers resp. kleinhandelaren wordt er met na druk op gewezen, dat zij de opgegeven data strikt in acht dienen te nemen, daar anders het gevaar bestaat, dat de bonnen hun geldigheid' zullen verliezen, waarvan de ver bruikers de dupe zouden worden. VOORSCHRIFTEN INZAKE TOEWIJZINGEN Het Centrale Distributiekantoor deelt mede, dat de m de week van 3 t.e.m. 8 September 1945 uitgereikte toewij zingen no. 130 recht geven op 250 gram bloem per rantsoen in plaats van 250 gram g"ort e.d. Voorts zullen detaillisten in de week van 9 te.m. 15 September a.s. toewijzingen no. 157. bestemd voor het koopen van gedroogde zuidvruchten, ontvangen. Deze toewijzingen 157 worden uitgereikt op basis van één rantsoen per destijds ingeleverde bon K 05 (rood en blauw) der M.G.-kaart, vermeerderd met 10 pro cent. Een rantsoen gedroogde zuidvruchten bedraagt 100 gram. De detaillisten moeten de toewijzingen no. 157 bij de plaatselijke distributiediensten inwisselen tegen gTos- sierstoe wijzingen en wel op Maandag 17 of Dinsdag 18 September a.s. De diensten zullen aan de grossiers toewtf - zing'en G 04 of G 05 uitreiken op basis van tweemaal het aantal ingeleverde toewijzingen no. 157, vermeerderd' met 10 procent. Met deze toewijzingen G 04 of G 05 moeten de grossiers zich tót een importeur wenden, waarna zij zoo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 29 September a.s. aan de detaillisten, die bij hen toewijzingen 157 hebben in geleverd, de g'edroogde zuidvruchten moeten afleveren. VOORRAADSHEFFING Het Hoofdbedr. Akkerbouwprod. maakt bekend dat een iecei\ die op Zaterdag 1 Sept. '45 te 24 uur granen, peul vruchten en zaden van den oogst '44 of ouder, alsmede van granen, peulvruchten en zaden* afkomstige derivaten (zooals o.m. bloem, meel, gort, havermout, afvallen der boelm-, gort- en havermoutindustrie, veevoederproducten voozoover geen ruwvoeder) voor eigen rekening in* voor raad had, een heffing verschuldigd is. gelijk aan het be drag, waarmede de prijs dier producten met ingang van 3 Sept. j.l. is verhoogd. Over op dat tijdstip verkochte, maar nog niet verzonden partijen betaalt de verkooper, over op dat tijd*stip varende partijen de ontvanger en over de op dat tijdstip in koop zijnde regeeringspartijen de Kooper. Van de heffing zijn vrijgesteld landbouwers vee houders, bakkers, detaillisten, suikerfabrieken hotel café- en restaurantbedrijven alle voor wat de tót die be drijven behoorende voorraden betreft. INZAMELING BINDTOUW BIJ DORS CHEN De landbouwers zijn verplicht bij het dorschen van gra nen welke met den graanmaaier zelfbinder gemaaid zijn*, de vrijkomende eindjes bindtouw in te zamelen en deze bij den touwhandelaar tegen overgave van een officieel inleveringsbewijs in te leveren. De prijzen voor het inge leverde materiaal zijn dezelfde als in ae afgeloopen jaren, n.l. f 0.25 voor den handel en f 0.30 voor den fabrikant. Bij de vaststelling van toewijzingen bindtouw voor het volgencJ seizoen mogen deg'enen, die niet of niet voldoende eindjes touw gezameld hebben, er niet op rekenen dat zij toewij zingen voor bindtouw4 zullen krijgen. BRANDSTOFFENBONNEN 45 en 46 B.V. Den handelaren in* vaste brandstoffen in de provincies Gromng'en, Friesland, Drente, Overijssel Gelderland boven de Waal, Utrecht en Noord- en Zuicholland wordt medege deeld' dat zij de van particulieren en slijters ontvangen bon nen „45 B.V." en „46 B.V." van de bonkaart ,T. 509" van 4 t./m. 15 Sept. bij den Distributiecïenst tegen aanvullings- tóewijzin-gen kunnen Inwisselen. Voor de wijze van be voorrading op deze aanvullingstoewijzingen wordt verwe zen naar Ca. no. 629 van 28 Aug. '45 van het Rijkskolen- bureau. Turfhandelaren dienen de aaiwullingstoewijzingert zooals steecs op te zenden aan de Sectie Turf van het Rijkskolenbureau te Assen. OORLOGSPLEEGKINDEREN Het Departement van Justitie maakt bekend, dat bij K.B. van 13 Augustus 1945', Stbl. F. 137. is bepaald, dat ieder die een Joockch kind of een vondeling of een ander oorlogspleegkind bij zich heeft genomen of verzorgt, daar van* vóór 23 September 1945 aangifte moet doen bij de commissie voor oorlogskinderen of ter gemeentesecretarie. Dit geldt ook, indien het kind als eigen of onder een an deren valschen naam is ingeschreven. Het niet-nakomei. van deze verplichting wordt be schouwd als een misdrijf met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren. DIRECTIE MIDDENSTAND De Directie Mic-denstand is, wat betreft de afd. „Alge- meene Zaken" (secretariaat, actueele vraagstukken en or ganisatie) en de afd. „Financiën" en „Opleiding en Voor lichting" waaronder resp. ressorteeren de Middenstands botst ellingsfondsen, het Werktuigencrediet, de Spaar- en B'etaalzegelkassen en de financieele hulp aan den Midden stand in het algemeen en de vakopleiding en vakexamens, research en documentatie) gevestigd' Bezuidenhoutscheweg 39 te 's-Gravenhage, Tel. 72Ó060 interloc. letter G. De afd. „Middenstandsweken" (uitvoering Vestigingswet Kleinbe drijf B.A.V.K. e.a.) is voorshands nog gevestigd te Amers- fort, Utrechtscheweg 266. Paviljoen 9. GASMETERS Van 2 Augustus 1945 af is het aan fabrikanten, importeurs en grossiers verboden gasmeters te verkoopen of af te leveren zonder vergunning, verleend door de Vakgroep Gas bedrijven namens het Rijksbureau voor de Metalenverwer- kende industie. Vergunningen voor vergaderingen 27 Aug. Bij beschikking' van den Militairen Commis saris in de provincie Noord-Holland d.d'. 24 Augustus 1945 is algemeene vergunning verleend tot het houden van open bare vergaderingen, bijeenkomsten en optochten zonder po litiek karakter. Hiervoor is in d'e toekomst derhalve geen afzonderlijke vergunning' meer vereischt. Voor het houden van openbare vergaderingen, bijeen komsten en optochten welke wel een politiek karakter dra gen, heeft het Militair Gezag de bevoegdheid tot verleenen van vergunning overgedragen aan de plaatselijke burge meesters. Belanghebbenden dienen zich dus wat betreft dit laatste tot den burgemeester ter plaatse te wenden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3