Wat nog meer BETAALD MAG WORDEN Nieuw NoordKollandsch Dagblad 3 Dokter en deurwaarder moeten ook leven Stad en Omtrek Vrijdag 28 September 1945 In de Deblokkeerir.gsbeschikking Wordt tenslotte o.a. nog bepaald: Nog meer vrijstellingen Artikel 15. (1) Van het in artikel 7, eerste lid, gestelde verbod, als mede, indien en voorzoover de ge blokkeerde rekening van den be langhebbende geen of onvoldoende tegoed aanwijst, van het in artikel 5, tweede lid; gestelde verbod, wordt vrijstelling verleend ten behoeve van de betaling van loonen, salarissen- pensioenen, wachtgelden en lijfren ten, zulks tot het bedrag, dat res teert na aftrek van loonbelasting, bijdragen in sociale verzekeringen, premiestortingen in pensioenfondsen en dergelijke, die niet aan den be langhebbende in contanten worden uitbetaald, een en ander onder de voorwaarden, gesteld in het derde en vierde lid. (2) Van het in artikel 7, eerste lid, gestelde verbod, alsmede, indien en voorzoover de geblokkeerde reke ning van den belanghebbende onvol doende tegoed aanwijst, van het in artikel 5^ tweede lid, gestelde ver bod, wordt vrijstelling verleend voor de betaling van uitkeeringén op grond van sociale verzekeringswet ten, van onderstandsuitkeeringen van instellingen, voorkomende op de lijst, bedoeld in artikel 3 van de armen wet, alsmede van interest, dividend en tantieme, betaalbaar gesteld na 25 September 1945. (3) De vrijstelling tot het ver richten van de betalingen bedoeld in het eerste en tweede lid, geldt slechts voor het geval de rekening houder jegens het lid van de be drijfsgroepen effectenhandel, han delsbanken, landbouwcreaietbanken of spaarbanken; in welks boeken de geblokkeerde, respectievelijk de gi rale rekening' is geopend, uitdrukke lijk verklaart, dat het te betalen be drag noodig is voor de doeleinden, vermeld in het eerste lid' en dat hij niet uit andere hoofde over voldoen de betaalmiddelen en tegoed op vrije rekening beschikt om aan zijn ge noemde verbintenissen te voldoen. Nadere bepalingen. (4) Onverminderd het bepaalde in het derde lid geldt de vrijstelling tot het verrichten van de betalingen, be doeld in het eerste lid, slechts inge val de rekeninghouder jegens het lid van de bedrijfsgroepen effectenhan del, handelsbanken, landbouwcrediet- banken of spaarbanken, in welks boeken Ge geblokkeerde, respectieve lijk de girale rekening is geopend, uitdrukkelijk verklaart, dat de loonen en salarissen, bedoeld' in het eerste lid, al dan niet zijn bepaald in over eenstemming met de van regeerings- wege vastgestelde normen. 5) Indien de rekeninghouder ver klaart dat de loonen en salarissen, bedoeld in het eerste lid, afwijken van de normen bedoeld in het vier de lid is het betrokken lid van de bedrijfsgroepen effectenhandel, han delsbanken, lanabouwcredietbanken of spaarbanken gehouden zoodanige mededeeling over wij ld ter kennis te brengen van het college van rijks- bemiadelaars. (6)Het lid van de bedrijfsgroepen effectenhandel, handelsbanken, land- bouwcredietbanken of spaarbanken, in welks boeken de geblokkeerae, respectievelijk de girale rekening is geopend', is bevoegd zich door inzage van loon- en salarislijsten of andere bescheiden te vergewissen, dat de aanvraag tot het bekomen van de vrijstellingen, bedoeld in het eerste en tweede lid, rechtmatig wordt ver richt. (7) Bedragen, overgeschreven van een geblokkeerde, resp. een girale rekening krachtens de vrijstelling, bedoeld in heteerste en tweede lid, worden op vrije rekening tegoed' geschreven. (8) Het afleggen van een valsche verklaring als bedoeld in het derde en vierde lid, wordt beschouwd als misdrijf. Zelfstandige beroepen. Artikel 16. (1) Van het in ar tikel 7, eerste lid, gestelde ver bod, alsmede, indien en voorzoo- ver de geblokkeerde rekening van den belanghebbende onvol doende tegoed aanwijst, van het in artikel 5, tweede lid, gestelde verbod, wordt vrijstelling ver leend aan hen, die een zelfstandig beroep uitoefenen, met dien ver stande, dat zij ten laste van hun geblokkeerde, resp. hun girale rekning wekelijks over honderd gulden kunnen beschikken. (2) Als zelfstandig uitgeoefend beroep wordt aangemerkt het be roep v. notaris, deurwaarder, ge neesheer, tandarts, dierenarts, ac countant, .advocaat, architect en deelgenoot in een firma zonder salarisbeding, alsmede die beroe pen, die als zoodanig door den minister van financiën worden aangewezen. He beroep moet door den belanghebbende worden aan getoond aan het lid van de Be drijfsgroepen Effectenhandel, Handelsbanken, Landbouwcre- dietbanken of Spaarbanken, in welks boeken de geblokkeerde, resp. de girale rekening is ge opend. Artikel 17. De vrijstellingen, bedoeld in artikel 15, eerste en tweede lid, en in artikel 16, eer ste lid, eindigen op 16 December 1945, behoudens verlenging door den minister van Financiën. Artikel 18. (1) Vergunningen zoo wel bijzondere als algemeene, tot het verrichten van overschijvir.'gen of uitbetalingen in afwijking van het verbod' gesteld in artikel 5, tweede lid', moeten door tusschenkomst van het lid der bedrijfsgroepen effecten handel handelsbanken, landbouw- credtetbar.'ken of spaarbanken, in welks boeken de geblokkeerde, resp. de girale rekening van den belang hebbende geopend is, worden aange vraagd bij de hoofdbank, de bijbank of het agentschap van d'e Nederland- sche Bank, afdeeling deblokkeering, ir.' het ressort waarvan de aanvrager is gevestigd. Overtredingen van d'e bepalingen van deze beschikking' worden aange merkt als misdrijf ALKMAAR NOODSCHOUWBURG „DE KORENBEURS" Uit een gisteren door het be stuur der Stichting „De Nood- schouwburg" gehouden korte persconferentie blijkt, dat er in het standpunt, dat B. en W. des tijds hebben ingenomen t.a.v. de plannen tot verbouwing van de Korenbeurs geen enkele wijziging is gekomen. Het gemeentebestuur zal in elk opzicht zijn moreelen steun ver- leenen. Vanzelfsprekend stelt het daarbij den eisch, dat de plannen tot verbouwing ondergeschikt moeten zijn aan de belangen van de gemeente in het algemeen en meer in het bijzonder die van het marktwezen. Voorop staat dus, dat het beursleven niet in het ge drang mag komen. Men heeft gemeend hierin een oplossing te hebben gevonden, door op de beursdagen het losse meubilair weg te nemen. De ruime 35 meter breede foyer zal op die dagen dienst doen als koffiekamer voor de beursbezoekers, hetgeen een goede verbetering zou beteeke- nen. Wat betreft de geldinzame ling, kan worden medegedeeld, dat deze naar wensch verloopt. Dat onze nieuwe „nood"-schouw- burg voor de arbeidende klasse in een behoefte zal voorzien, blijkt wel uit het feit, dat er juist uit arbeiderskringen veel geld is in gekomen en de inzendingen van 10 gulden domineeren. Men verzoekt ons te vermelden dat het nog steeds mogelijk is, bijdragen te storten of dit in verband met het „tientje van mi nister Lieftinck" toezegging tot latere betaling te doen. T l i WAAR J J INITIATIEF Een commissie uit onderwijs kringen hier ter stede heeft het initiatief genomom de kin deren van Heusden een St. Ni- colaasfeest te bereiden In - een circulaire, gericht aan de hoofden en het personeel der lagere er Ulo-scholen, roept zxi daartoe de medewerking in var het onder wijzend personeel, om een actie onder de leerlingen op touw te zetten gedurende de maand Oc tober. De bedoeling is, dat de leerlingen van hun eigen speel goed iets, dat nog bruikbaar is, of gemakkelijk te repareeren, af staan. Ook boeken zijn van harte welkom. De inzameling geschiedt schoolsgewijze. Het ligt in de be doeling van de initiatiefnemers, de verzamelde geschenken naar een centrale opslagplaats te bren gen, waar zij dan door de be langstellenden kunnen worden bezichtigd. Op deze wijze hoopt men de kinderen van het zoo zwaar geteisterde Heusden op 5 December een prettigen dag te bezorgen. Inderdaad een lofwaar dig initiatief. ALCM. VICTR.—ALKM. BOYS Voor den N.V.B.-beker Het programma der bekerwed strijden vermeldt voor Zondag de plaatselijke ontmoeting Alcm. VictrixAlkmaarsche Boys. Den voetballiefhebbers staat op het Sportpark een aardige en naar wij verwachten spannende ontmoeting te wachten. SCHIETPARTIJ OP DEN WESTERWEG Het was de politie ter oore geko men dat er in den gar;g van de woning' d'er familie F. aan den Wes- terv.'eg, cAe geïnterneerd is, textiel- goederen de kennelijke inhoud var.- de linnenkast lagen opgesta peld, gereed om vervoerd te wor den. Ten dien einde had' een der rechercheurs in den nacht van Zon dag op Maandag post gevat in de woning'. Klokslag 12 uur verscheen een schim voor het venster. Het raam werd opengeschoven en een vrouw glipte i;aar binnen. In de kamer gekomen werd zij onmiddellijk vast gegrepen Goor den rechercheur. Voorts was het opgevallen, dat er aan de overzijde van de straat een man heen en weer liep. De recher che, die verband legde tusschen be doelde inbraak er; de aanwezigheic van den man, wilde den man aan houden, die daarop de vlucht nam. De politie zette een achtervolging ln en loste meerdere schoten, ech ter zonder resultaat. Bij het verhoor van de gearres teerde vrouw bleek, dat haar zuster een dag tevoren reeds eenig linnen goed uit de woning had gehaald. De daders bleken tevens schuldig te zijn aan de eenlge weken g'eleder; gepleegden diefstal in de Forester- straat, eveneens in een woning van geïnterneerden. „DRIE MEISJESHUIS" Zoo trok de Hoofdstad-Operette twee stampvolle zalen in het Gulden Vlies, en wist onmiddellijk de har ten der toehoorders te veroveren; en geen wonder, want er viel inderdaad voor oogen oor zeer veel te ge meten. Maar niettegenstaande het voortreffelijk spel en de niet minder voortreffelijke zang', hebben we toch met eenigszins gemengde gevoelens dit werk beluisterd'. Schubert's ro- mantlsche melodie, laat zich nu éénmaal niet goed verstaan met de Nederlandsche taal, zood'at de ver taling in artistiek opzicht niet ge heel verantwoord was. Ook enkele grapjes, die met Schubert's tijd niets van doen hadden, vielen wat uit den toon. Voor 'de rest kunnen we voor het spel en zang van dit ensemble niets dan lof hebben. Wij zouden dar; willen memoreeren Dora Schra- ma, die de rol van Har^erl uitne mend speelde en zong', Paul Harden, als Hofglazenmaker, was in een woord kostelijk. Bijzondere vermel ding verdient ook Bert Silvester als Baror; Schober. Ook de overig# zan geressen en zangers waren uitste kend. Een groot aandeel in het succes komt ook toe aan het orkest onder leiding van Pim de la Fuente, dat voor een vitale en zeer genuanceer de begeleiding' zorg droeg. Jammer dat men wel eens wat te sterk speel de en hierdoor somwijlen de zang overstemde. Het publiek was zéér enthousiast en liet het aan hartelijk applaus niet ontbreken. Dit pas ge vormd operette-ensemble is tot prachtige prestaties in staat, wan neer ze de artistieke toon maar niet uit het oog verliezen. We durven hen een succesvolle toekomst te voorspellen, en hopen daar ook hier ter stede getuige van te zijn. W. Schreurs. NUTSSPAARBANK De geldzuivering geeft vanzelfspre kend op alle g'eldkantoren en het distributiekantoor een massa werk. Door de Nutsspaarbank te Alkmaar werden ons enkele cijfers verstrekt, die den omvang van het werk stellig weerspiegelen. Van Maandag 10 September af tot en met Woensdag 19 Septemebr, al- zoo over 9 werkdagen, werd op c>e spaarrekening ingelegd f 798.252,57 (gemiddeld per dag f 88.694.en terugbetaald f 78.092,31 (gemiddeld per dag f 8.676.Aantal nieuwe spaarders: 545 (gemiddeld per dag 60). Aantal posten van inleg: 3696 (gemiddeld per dag 410). Het kapi taal der spaarders op 1 Januari 1945 f 7.121.008.en bedraagt thans f 10.758.561,15. Het aantal spaarders op 1 Januari 1945 18.956, is geste gen tot 21.855. In verband met nog te verwachten grooten toeloop van het publ'iek, is het kantoor der Spaarbank tot en met 2 October a.s. op alle werkdagen onafgebroken ge opend van negen tot vijf uur. Volg nummers kunnen alsdan echter niet meer worden afgegeven. BEGRAFENIS WILLEM ZWART Nadat om 9 uur in de St. Do- minicuskerk een plechtige H. Mis was opgedragen door den Wel eer w. Pater A. J. M. Keijser, bij gewoond door de familie en vele belangstellenden, bad om 11 uur de begrafenis plaats op het R. K. kerkhof „St. Barbara". De B.S. had zich aldaar opgesteld en droeg de kist de kapel binnen, waar de Zeereerw. Heer Pastoor Oorsprong het lijk ontving. Op het kerkhof hadden velen zich om het graf verzameld. De gebe den en ceremoniën werden ook hier door den Zeereerw. Heer Pastoor Oorsprong verricht. Toen de kist in de groeve was neer gelaten en vele kransen en bloe men waren neergelegd, trad de heer Bonsema naar voren om te getuigen van de groote vriend schap, welke Willem Zwart bij de B.S. had genoten en hoe hij als slachtoffer van de wreede terreur was gevallen. Een familielid bedankte de B.S. en verdere aanwezigen voor de overgroote belangstelling. Diep ontroerd verlieten allen den doo- denakker. ONZE MUZIEKVEREENIGINGEN Op 13 Sept. is opgericht een co mité van samenwerking tusschen de Alkmaarsche muziekcorpsen Soli Deo Gloria, St. Cecilia, De Posth'armonie en Excelsior. Het comité stelt zich ten doel, om door volledige samen werking, op verjaardagen van leden van het Koninklijk Huis, nationale en hoogtijdagen, 8 October, alsook het Landbouwfeest, de feestvreugde te verhoogen en ook d'e muzikanten zelf deelgenoot van de feestvreugde te doen zijn. Het comité wordt gevormd uit de d'agelijksehe besturer; van bovenge noemde corpsen. Het corresponden tie-adres is: Comité Alkmaarsche Muziek vereen. Kortweg: C.A.M., Postkantoor, Alkmaar. Vereenigingen en Comité's, die op de bovengenoemde dagen feesten, optochten enz. voor de geheele stad organiseeren en daarbij de mede werking van de muziekcorpsen wen- schen, wenden zich dus tot de C.A.M. FOKVEEDAG In plaats van d'e jaarlijksche ten toonstelling van de afd'. Alkmaar var; de H.M. v. L. is een fokveedag gehouden van het Texelsche Scha penstamboek en het Varkensstam boek. Varkens waren door tijdsomstan digheden in geringe mate aange voerd; de kwaliteit dér tentoonge stelde dieren was uitstekend. Er waren' zeer veel schapen geëxpor teerd van buitengewone kwaliteit. Voor ramlammeren werd f 500 tot f 550 betaald. De belangstelling van buiten de stad was niet groot, zulks tengevol ge van vervoersmoeilijkheden. HEUSDEN—VLIJMEN Om de hulp aan Heusden en Vlijmen zoo intensief mogelijk te doen zijn, de kosten tot het nood zakelijke te beperken, te kleine doch ook te groote zendingen te voorkomen en een eerlijke ver deeling over de beide genoemde gemeenten mogelijk te maken, wordt een ieder verzocht alle zelfstandig optreden slechts te doen in overleg met het kantoor, Kennemerstraatweg. ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR F. H., wonende te Alkmaar, stonG' terecht ter zake dat hij als hulpbe waarder in Juli 1.1. door onoplettend heid een gedetineerde, welke ir; het St. Elisabethgesticht verpleegd werd, de kans geboden had te ontvluchten. Wegens grove nalatigheid eichste de officier f 50 of 25 dagen. Twee vrienden, Th. R. en zekere Z. L., hadden 2 rijwielen weggenomen, welke voor het café stonden, waar de beklaagden iets gebruikten. Het ge beurde te Ouce-Niedorp op 21 Dec. '44. De officier qualificeerce 't feit als diefstal ir; vereeniging en vroeg voor R 10 maanden en voor Z. L. 1 jaar. De derde zaak betrof J. N. D., schipper, geboren te Harenkarspel, die verschillende rijwielen had ont vreemd, maar na gebruik ze eenvou dig in het water Geponeerde. Boven dien had hij kans gezien 2 balken weg te nemen, welke hij voor f 180. had verkocht. Het was een buitenge- woor; ernstig geval en de officier aarzelde niet 1 jaar en 6 maanden te vragen, met last tot onmiddellijke gevangenneming'. De rechtbank besliste na raadka mer conform. Vervolgens verscheen een jonge vrouw, J. N., geborer; te Norg en wo nende te De Haukes op "Wieringen, beschuldigd' zekere v. d. M. gede tineerd' gelegenheid gegeven te hebben autobinnen- en buitenbanden met wielen weg te nemen, welke ver stopt waren ln een stroomijt. 4 maan den was de eisch. Mr. Berkhouwer pleitte clementie. J. T. te Anna Paulowna stond te recht voor het feit, dat hij de be wuste banden uit de vorige zaak in zijn woning had bewaard'. Wegens opzettelijke heling was de eisch vier maanden. Beklaagde vroeg voorwaar delijke veroordeeling. Zekere P. was ook bij die banden- geschiedenis betrokken. Hij zou f 100 belooning genieten. Daarvan kwam niets. Wel een eisch van een maand. Mr. Berkhouwer vroeg vrijspraak of een geldboete. De laatste zaak betrof J. B. te Alkmaar, beschuldigd, zijn bemidde ling te hebben geboden om aar; vrou wen en meisjes uit 't kamp levens middelen te verschaffen, 't Was door het Militair Gezag ten strengste ver boden, zei de officier en eischte f 100 of 30 dagen. Mr^Leesberg vroeg een straf gelijk aan Ge prevenieve hech tenis en onmiddellijke vrijspraak. Na raadkamer gelastte de rechtbank de invrijheidstelling var; beklaagde. COMITÉ VOOR ANNEXATIE VAN DUITSCH GRONDGEBIED Ten stadhuize had Woensdagavond een bijéénkomst plaats van het Alk maarsche Comité voor Annexatie van Duitsche grondgebied, waar als^spre- kers optTaden de heeTen C. van Kos sem en A. Eriks. De heer van Rossem gef een histo risch overzicht over den groei van Nederland en van Duitschland'. Hij schetste, hoe Napoleon een uitsteken den kijk had gehad op het Pruisi sche gevaar en dit land had terug gebracht tot het gebied tusschen Elbe en Oder. Nederland' had in de dagen dér republiek gemakkelijk uit breiding naar het Oosten kunnen krij gen, doch men stelde daarop geen prijs. Spr. gaf een uitstekend over zicht van de schade hier door Duitschlandaangericht en toonde aan hoe door dit land eigenlijk alleen schadevergoeding kan worden gege ven in den vorm van grondgebied. VOLKS-HERSTEL (H ARK.) Over geheel West-Friesland, den Langeafjk en zoo spoedig' mogelijk ook andere streken, wordt een grootscheepsche actie ondernomen voor het inzamelen van gereedschap en glas. De „Wederopbouw" eischt gereed schap. Enhet is er zoo goec als t-let. Ergens in een verloren hoek bij U liggen misschien nog' een hamer, nijptang, schroevendraaier, spijkers.. Helpt mede. Zoekt uw huis, uw schuur eens door en allicht vindt ge nog wat. Als men bij U komt vragen, zorgt d'an, dat één stuk gereedschap min stens door U wordt afgestaan. Wat hebben de getroffenen aar; ons medelijnen, als we met tranen in a'e oogen de verwoestingen daar in oogenschouw nemen. Geen mede lijden, alleen maar meeleven, mee doen. Voeg de daad bij het woord. Haalt uw gefeeaschapsbak voor den dag en geeft weg, wat U missen kunt. En als ge wilt, is dat r.og' veel. Septembermaand! - Gereedschaps- maand! Noord helpt Zuid er boven op! Hij zag' lr; een dergelijke vergrooting belangrijke militaire voordeelen, te meer waar zelfs tegen atoombom men op het oogenblik reeds weer afweermiddelen zouden bestaan. Na de vreesachtigheid en de moreele overwegingen der brave HendTikken te hebben bestreden, besloot hij zijn inleiding. De heer Eriks behandelde eerst de grootte van een eventueel te an- nexeeren gebied. Te g*roote begee- righeid zou hier schadelijk zijn, aan gezien onze begrensde mogelijkheden ons beperkingen opleggen. Hij stel ae vervolgens in het licht, hoe daarnaast een krachtige Nederland sche politiek noooig zal zijn, die is gericht op het behoud van onze zelfstandigheid. Deze zal zich moe ten richten tegen het herstel van 'n nieuw groot Duitschland, waarvan wij alleen maar gevarenhebben te duchten. Daarnaast wees hij er op, hoe ons land slechts tot bloei zal kunnen komen, indien we kunnen bouwen op een bloeiend achterland. Hieraan cienen we dus mede te werken, dit dient echter zoodanig te geschieden, dat geen nieuw groot rijk ontstaat. Spr. behandelde ver volgens de positie van Nederland iu een eventueel N. W.-fEuropeesch statenblok waarin we een leidende positie zouden moeten innemen. Na een gedachtenwisseling werd de vergadering door den voorzitter, den heer Ringers, gesloten. BERGER DUINEN NOG NIET ZUIVER? Bij de Hollandsche pioniersgroep te Bergen aan Zee zijn ook eenige bur gers werkzaam. Toen het uitlekte dat er zich een verkapte S S.-man onder hen bevond', koos hij het ha zenpad in de duinen. Terwijl zijn S.S.-natuur weer boven kwam, schoot hij op een B.S.'er. Afgeloopen Vrij- aag volgde een klopjacht, doch zon der vangst. Wei v-crd er een flesch melk en een versch brood in een bunker aangetroffen. Ook in de duinen bij Egmon-d stootte reeds eerder een B.S.-pa- trouille op een half dozijn Duitschers, waarvan er één voor goed bleef lig gen, en de anderen het leven kozen van sprinkhanen en wilde vruchten Of zijn er nog dwazen, die dwazen te eten geven? LANGEDIJK. Het kiescollege. Het kiescollege, dat den voorloopigen gemeenteraad zal moeten kiezen, be staat uit de volgende personen: Broek op Langendijk: A. Dirkmaat, A. v. d'. Gragt, P. W. v. d. Molen, J. E. Pluister, H. Glas, C. Oyevaar, J. Bakker, W. Giltjes, Jac. Vroegop, B. J. Schooneveld; Zuid-Scharwoude: P. Groot, P. Gut ter, M. Kuiper, J. Weel, J. A. Bruin N. Kramer, G. G. Post, J. H. Bruijn, S. Hansma; Noord-Scharwoude: N. Kooij, J. Keizer, H. Slikker, C. J. d'e Vet, P. Beers, L. Schrijver, J. C. Stoop, P. Duyvis, P. F. Slot, R. v. d. Ploeg, K. v. Dijk; Oudkarspel: C. Borst, P. K. Vol kers, P. Mienis, ds. W. A. Nell, Jac. Beentjes, T. J. C. Verduin, J. J. Eecen V. Polman en B. Bommer. HEILOO HEROPRICHTINGSVERGADERING „HANZE" AFD. HEILOO Dinsdagavond hield' de R.K. Mid- censtandsverver.igir.g ,De Hanze" een her-oprichtingsvergadering. De opkomst kon goed genoemd worden, (38 heeren). De leiding van dezen avond was in handen var; den heer Jb. Kroon. De heer Kroon opende de vergade ring met den chr. groet en verwel komde de aanwezigen. Hij liet in enkele woorden de vijf achter ons liggende 'jaren de revue passeeren. Hij herdacht de heeren D. Bakker en H. Zonderhuis, die beiden lid; waren gewéest van de Hanze, maar in het laatste oorlogsjaar door moordenaarshanden voor hun va derland vielen. Vervolgens "werd' overgegaan tot' de bestuursverkiezing. Gekozen werden de heeren Jb. Kroon voorz.; S. Deutekom; P. Burger wij; t. Beer- se en H. Verver. De bestuursfuncties zullen op d'e eerst komende be stuursvergadering verdeeld worden. De rondvraag leverde geen bijzon derheden op. Tot slot sprak d'e WelEerw. Heer Kapelaan A. v. d. Voorn als Geeste lijk Adviseur den wensch uit, dat de Hanze ii; Heiloo tot groote bloei zal komen en weer vooral op een prima samenwerking tusschen be- stuurderen en leden. Als die er is, dan zal de vereeniging zeer zeker tot groote bloei komen. Hierna sloot de voorzitter deze ge. animeerde vergadering met den chr. groet.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3