Landwachters hebben twee moorden op hun geweten Nieuw NoordHoilandsch Dagblad Stad en Omtrek Drie arrestaties te Alkmaar De alkmaarsche p.o.d. o.i. Bon voor schoenreparotie Bonnen voor petroleum Woensdag 21 November 1945 ALKMAAR. WAAROM IS R.K. MIDDEN STANDSORGANISATIE NOODZAKELIJK? De heer v. d. Brule tot de R.K. Middenstanders. \/OOR DE PLAATSELIJKE afdeeling van den R.K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem heeft gisteravond de wnd. voorzitter van den bond, de heer H. E. v. d. Brule, gesproken over het onderwerp „Waarom is R.K. Middenstandsorganisatie noodzakelijk?" Het moet ons onmiddellijk van het hart, dat dit onderwerp toch wel zeer belangrijk, zoo met ac- cuut genoemd mag worden voor de R.K. Middenstanders. Daarom was de zeer schrale opkomst een onbegrijpelijk en overtuigend bewijs, dat de R.K. Alkmaarsehe Middenstanders blijkbaar nog niet beseffen, hoe dringend hun organisatie juist nu is. Zelfs het kleine bovenzaaltje van „Het Wapen van Heemskerk" bleek nog te groot voor de minimale belangstelling. Alkmaar telt bij na 400 R.K. middenstanders. Even zoovele convocaties waren door het bestuur verzonden. Slechts een dertigtal gaf acte de presence. Voor de zoo bekende en nog vitale figuur uit het R.K. Middenstandsleven, den heer v. d. Brule, was dit echter geen be zwaar om een heldere uiteenzet ting te geven van de noodzaak, om tot betere organisatie te ko men van den R.K. Middenstand. De spr. merkte in zijn inleiding allereerst op, dat men de organi satie moet gaan zien als een be weging, die tot doel heeft, alle sociale, economische, cultureele en godsdienstig-zedelijke belan gen te gaan behartigen. Plaatselijk, gewestelijk zoowel als landelijk, worden alle pog'ingen in het werk gesteld, om de midden standers tot elkaar te brengen. En gelukkig komen er weer landelijke Contacten tot stand. Dit is noodza kelijk, want er ligt een groote taak voor de middenstanders in het com plex van maatregelen dat straks ge nomen gaat worden. Voor den oorlog was er een ten- denz, het vrije handelsleven terug te dringen. De liberale economie was aan. het afbrokkelen. Interna tionaal kwamen er overal contin- genteeringen, nationaal een vloed van regelingen. In overeenstemming met "Q.A." brak de gedachte zich baan, dat het beter was het bedrijfs leven bepaalde richtlijnen op te leggen en aan bepalingen te binden, in plaats van het oude principe te huldigen van "Vrijheid, blijheid". Er moest bedrijfsvrede komen, con tact en samenwerking tusschen werk gever en werknemer. In den oorlog is meer en meer de overtuiging ge groeid, dat wij moeten streven naar ordening en samenwerking. Het be grip strijd werd steeds meer los ge laten en vervangen door overleg. Dat streven was ölom te bespeu ren en breekt zich ook nu, steeds meer baan. De middenstand is ook betrokken bij die ontwikkeling van het maatschappelijk leven, want zij is intermediair tusschen consument en groothandel. Er is in veel bedrij ven tijdens den oorlog een verschui ving geweest van het grootbedrijf naar het kleinbedrijf. Thans trach ten de grootbedrijven het publiek weer tot zich te trekken. Dit maakt het noodzakelijk liet probleem te bezien, rekening houdend met de gegloeide omstandigheden, die dit vraagstuk beheerschen. Wanneer er «temmen op gaan, om de marge tus schen fabriek en consument te ver kleinen, dan raakt dit den midden stand. Daarom is een organisatie poodig. Hoe wij de zaak aok gaan bezien, vast staat dat de komende ordening' zoodanige verhoudingen zal scheppen, dat de middenstand daar bij ten nauwste betrokken zal zijn. Er bestaat ook nog liet probleem van vele jonge middenstanders, die jaren lang door de Vestigingswet niet konden beginnen en thans een eigen zaak zouden willen oprichten. Dit alles schept problemen, die op gelost moeten worden en willen de middenstanders daarop invloed uit oefenen, dan is het noodig dat zij georganiseerd zijn. Nog meerdere vraagstukken heeft spr. in korte trekken naar voren ge bracht, waarbij hij concludeerde dat het een eerste eisch is. dat de mid denstanders zich hecht aaneenslui ten. Dat zij dit moeten doen in een katholieke organisatie is duidelijk. Immers de oplossing van de proble men van de toekomst is een kwestie van beginselen. Beginselen vormen bet fundament, waarop het maat schappelijk leven is gebouwd. De katholieken vormen in Nederland nog steeds de grootste groep en zij moeten dus in dit opzicht voortrek kers zijn. Dat kunnen zij niet zonder hun organisatie in katholiek ver band. Tenslotte heeft de spr. nog uitvoe rig uiteengezet, hoe de komende nieuwe katholle!** middenstandsor ganisatie zal zijn en hoe haar afdee- fintfen en secties zullen worden ge vormd. daarbij naar voren brengend dat er in de toekomst geen schei ding meer zal zijn tusschen stands- fen vakorganisaties. Vooral dit laat- is een der grondslagen van het reorganisatieplan. De wnd. voorz. de heer G. J. W. Goes, heeft daarna mededeeling ge daan over de Centrale Raadsverga dering, welke heden zou worden ge houden, waarna de bijeenkomst Ward BELANGRIJKE ZWEMWEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Revanche kampioenschappen. Ter gelegenheid van de feeste lijke heropening van de Alk maarsehe Overdekte Bad- en Zweminrichting zijn door D.A.W. op Zaterdagavond a.s. zeer be langrijke zwemwedstrijden ge organiseerd. De pogingen, door het ijverige bestuur van D.A.W. aangewend, om de revanche-wedstrijden van de kampioenschappen, welke laatste Zaterdag en Zondag in het Amsterdamsche Sportfond- senbad zijn gehouden, in Alk maar te doen verzwemmen, zijn met succes bekroond. Hierdoor heeft men een prachtige gelegen heid kennis te nemen van de prestaties van de bekende en de beste Nederlandsche zwemsters en zwemmers, die terecht een Europeesche vermaardheid genieten. Verder zal een demonstratie gegeven worden in schoonsprin- gen door deelneemsters en deel nemers met een reputatie op dit gebied. Tot slot is er een polo-wed strijd. WEDEROM EEN KINDJE VERDRONKEN. Dat speelde aan den waterkant. Het driejarig dochtertje van de fam. B., wonende aan den Omval is Maandagmiddag spelenderwijs te water geraakt in het Noord- hollandsch Kanaal. Toen het meisje op het droge werd gehaald, bleken de levens geesten reeds geweken te zijn. Dit is het tweede geval van verdrinking van aan het water spelende kinderen, binnen enkele dagen. Een ernstig waarschuwend woord aan de ouders, hun kin deren van het water vandaan te houden, is hier zeker op zijn plaats. WANDELSPORT- VEREENIGING „DE KAASKOPPEN". De wandeltochten, welke door bovenstaande vereeniging op 24 en 25 November gehouden zullen worden, beloven een groot succes te worden. Daar er slechts .500 medailles konden worden besteld, wordt hen, die nog niet ingeschreven hebben, dringend aangeraden dit zoo spoedig mogelijk te doen om teleurstelling te voorkomen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Joannes C. M., z. v. Chr. H. Dekker en J. M. Bilars; Gerrit M., z. v. G. K. Hagenbeek en T. Paarlberg; Aaltje T., d. v. J. Siedsma en T. Koeman Gehuwd: Willem Hoevers en Maria Zondag: Jacob Hulswit en Johanna A. de Haas; Jan Muis en Geerte J. den Ouden. Overleden: Cornelsi Bijl G2 jaar, geh. m. A. M. Stuijfbergen; Albertus G. J. Middelveld, 3 weken; Heintje ten Have 60 jaar. geh. m. A. Broek huizen; Gerrit Visser, 4 jaar. OndertrouwdHendrik W. Bettink en Maria C. Mors; Reindert van Heugten en Geertruid'a Sneekes; Hendrik A. van de Hoef en Marie Strijder; Herman de Wit en Gerrit- jen M. Joostema; Wilhelmus J. Pe- droli en Wilhelmina I. Noort; Bal thazar Sin geling én Clazina Eij.binck. BESLUITEN GEMEENTEBESTUUR Burgemeester en Weth. van Alk maar hebben benoemd tot leeraar in teekenen aan het Murmellius-Gym- nasium den heer M. Beekhuis van Till, leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Den Helder en eer vol ontslag op zijn verzoek verleend aan den heer W. Strubbe, als onder wijzer aan de Rochdaleschool alhier. B. en W. hebben voorts de volgen de besluiten gen omen: a. tot toekenning voor 1945 van een voorschot op de gemeentelijke ver goeding in de kosten van instandhou ding, als bedoeld in art. 103 lid 6 der L.Oiwqt 1920 aan htft bestuur der R.K. Meisjesscholen alhier, ten be hoeve van de R.K. Meisjesschool voor voortgezet lager onderwijs; b. tot verhuring' aan het Rijk voor 8Ó0.per jaar van het houten kan toorgebouw in den turn van het Land- bouwhuis Noordholland alhier. egmond post jubileum mooy Het heeft den postjubilaris Mooy op zijn feestdag niet aan belangstelling ontbroken. De toe - loop van belangstellenden, zoowel van burgerij als van postkringen uit den omtrek, hield den heelen dag asn. Talrijke stoffelijke be wijzen van belangstelling moesten in ontvangst worden genomen. Ook het geschenk onder couvert ontbrak niet. In den avond werd het feest op geluisterd door de vroolijke Man ken van Egmond's Fanfarecorps Eensgezindheid" als besluit van dezen, voor den heer Mooy, zoo heuglijke dag. schoorl RA AD S VERGADERING De tijdelijke Raad der gemeente Schoorl kwam voor de eerste maal bijeen onder voorzitterschap van den waarn. burgemeester, den heer G. J. Lovink. In zijn openingswoord, memoreerde spr. de gevolgen van de bezetting voor de gemeente. Oorlogshandelin gen van beteekenis hebben zich hier hier gelukkig niet voorgedaan. Wel werden eenige malen aoor Gealli eerde vliegtuigen bommen afgewor pen vermoedelijk toevalstreffers waarbij helaas eenige vacantiegangers het leven lieten, terwijl enkele kee- ren beschieting met boordwapens plaats vond. Camperduin is tengevolge van de aangelegde verdedigingswerken on herkenbaar verminkt. Het café-rest. van den heer Minkema werd geheel afgebroken. Het gemeentebestuur zal trachten zich de medewerking te ver zekeren van den Wederopbouw, de Provincie, het Hoogheemraadschap en het Staatsboschbeheer, om in geza menlijk overleg te komen tot een goeden opbouw van Camperduin, op dat Schoorl als badplaats binnen af- zienbaren tijd zijn plaats van vóór den oorlog weer zal kunnen bezetten. De financieele toestand der ge meente is niet rooskleurig. De zeer belangrijke uitgaven ten behoeve van den vijand', inkwartiering, vordering, bewakingsdiensten enz., welke slechts gedeeltelijk konden worden, terug gevorderd, hebben de jaarlijksche nadeelige sald'i voor de gemeente be langrijk doen stijgen, waardoor voor 1945 een rijksbijdrage van 65000. geraamd moest worden. Er wacht den nieuwen Raad dan ook veel en hoogst belangrijk werk. De raadsleden werden daarna ge ïnstalleerd. Daarna volgde verkiezing van twee wethouders. Tot wethouders werden gekozen de heeren H. Selhorst en C. Kaandorp. ST. PANCRAS BURGERLIJKE STAND Geboren: Klaas Arie, zoon van C. Groen en N. M. Boot; Cornells Joh., zoon van K. de Geus en N. Buscher; Reina Janny, dochter van J. Dekker en A. Bakker. Ondertrouwd: Theodorus Eilander te Langedijk en Jacoba van Graft; Jan C. Kool te Langedijk en Barbara Mint je Smit; Jan Stins te Langedijk en IJtje Nierop. Getrouwd: Joh. Adr. Wessel te Rotterdam en Conr. G. van der Hurk; Theodorus Eilander te Langedijk en Jacoba van Graft; Jan C. Kool te Langedijk en Barber a Mint je Smit. Overled'en: Pieter van de Brugge, 82 jaar. URSEM. R.K. STAATSPARTIJ. De R.K. Staatspartij hield de zer dagen een algemeene verga dering. Tot voorzitter werd ge kozen de heer G. Sijets Cz. en tot bestuursleden L, Kroon, C. Schaap Cz., J. van Dam, J. A. Stam, G. de Jong en P. Witte. De voorzitter dankte de aan wezigen voor het vertrouwen, dat zij in hem stelden en hoopte, dat in de toekomst de R.K. Staats partij in de parochie van Ursem moge groeien en bloeien. R.K. E H B O. Dezer dagen hield de R.K. E.H.B.O. haar algemeene jaarver gadering. Er zal een actie worden ontplooid voor het werven van donateurs. Op verschillende pun ten in de gemeente zullen ver- bandtrommels worden geplaatst, daar deze nog onvoldoende aan wezig zijn. De heer B. N. Blok werd met algemeene stemmen herkozen tot voorzitter. Hij dankte de le den voor het vertrouwen, dat zij in hem stelden. LIMMEN HINDERLIJKE SANERINGSMAATREGELEN Op de gehouden vergadering van de plaatselijke afd. Bloembollencultuur kwam de ontevredenheid tot uiting van 't overgroote deel van vakg'enoo- ten die zich benadeeld zagen door de verschillende hinderlijke maatregelen in het vak. Bij de gehouden stemming werden de volgende cand'idaten gekozen: Vac. voorzitter Dr. A. Verhage (Heemstede); vac. W. Jonkheer: Jac. de Brabander (Hillegom); vac. C. Hoebe: G. Twaalf hoven (Uitgeest); vac. Chr. Kieft: C. Broeze (Wijk aan Duin); vac. P. Kramer: Jhr. W. Ph. Barr.aart (Vogelenzang); vac. S. Scho- neveld: Alb. te Haan (Rijnsburg). Bij de behandeling van de verschil lende moties bleek dat de vergadering geen enkelen vorm van sierteeltcen trale wenscht te behouden. Zij sprak zich met overgroote meerderheid uit i voor afschaffing van alle sar.eering- en sierteeltmaatregelen. WAARLAND DAMESZANGVEREENIGING De Waarlander Damesvereem- ging die opgericht is in verband met de bevrijdingsfeesten in Ha renkarspel eii die toen te Dirks- horn zooveel succes boekte is voornemens op Zondag 25 en Maandag 26 Nov. a.s. in de-zaal Bos een uitvoering te geven. Wij twijfelen er met aan of de dames zangvereeniging zal onder de artis tieke leiding van den heer A. Schmeddes die ook bij de be vrijdingsfeesten blijk heeft gege ven iets moois en tevens iets bij zonders voor het voetlicht te brengen ons eenige genotvolle avonden bezorgen. van den zeer actieven mr. Stein, maakt, vooral den laat- sten tijd, wél schoon schip. En telkens weer, blijkt wel een vaak onmenschelijk wreede rol de landwachters in den bezettings tijd hebben vervuld, een rol, die de zware straffen, die hen on getwijfeld wachten, nog tot zeer humane vonnissen moet bestem pelen. Het betreft thans de arrestatie van drie politieke „zware jon gens" en wel de landwachters Molenijzer en K. de Geus en de landwachtcommandant Schoen maker. Voor de reconstructie van het drama, waaraan deze drie aarts verraders direct of zijdelings schuldig zijn, moeten wij terug grijpen naar den oudejaarsavond van 1944. In de woning van den heer A. Frans te Heiloo was een zekeren J. Wage naar ondergedoken, eveneens woon achtig in Heiloo. Door de Grüne Po lizei werden op den genoemden on heilsavond, in combinatie met eenige landwachters w.o. Molenijzer en Schoenmaker, een overval gepleegd in de woning van den heer Frans, met het doel den ondergedoken Wa genaar te arresteeren, die bekend stond als illegaal werker. Hoewel Wagenaar zich min of meer vermomd had werd, hij door de landwachters onmiddellijk herkend aangezien hij de duim van de linkerhand miste, als gevolg van een schietpartij in den z.g. "slag van Ursem." De heer Frans, benevens zijn knecht werden gearresteerd en Wagenaar wachtte een zelfde lot. Op een zeker moment was er slechts één landwach- ter in de kamer waar de arrestanten zich bevonden en deze, onvoorzichtig leg'de zijn revolver een oogenblik op tafel. Wagenaar meende zijn kans te zien, griste bliksemsnel de revolver van tafel bedreigde daarmee den landwachter en wist uit de kamer te vluchten. Maar het geluk was niet op zijn hand, want bulten gekomen op het erf van de boerderij, werd hij waargenomen door een anderen land. wachter die in het helle schijnsel van de volle maan, de ontvluchtingspo- g'ing bemerkte. De landwachter loste enkele schoten. Getroffen in beide beenen, stortte Wagenaar ter aarde en kon opnieuw worden gearresteerd. Hij werd daarop overgebracht naar het Marinelazaret. De heer Frens werd vervoerd naar het gebouw van de landwacht en daar aan een scherp kruisverhoor onder worpen. Waarschijnlijk verliep dit verhoor niet naar den wensch der verraders. Plotseling viel. er een schot. Frans zakte ineen. Hij bleek doode- lijk getroffen en overleed eenige uren later. Daags daarop werd hij begra ven in het massagraf te Bloemendaal. Thans kwam uit het verhoor van de verdachten vast te staan, dat Mo lenijzer het was die 't doodelijk schot loste, hoewel hij zulks oorspronkelijk ontkende. De commandant Schoenmaker, hier in gehoord verklaarde, dat hij Mole nijzer onmiddellijk had gevraagd wat dit schot te beteekenen had. Deze zou daarop geantwoord hebben, dat Frans zich bij het verhoor had verzet, waarop hij genoodzaakt was zijn re volver af te trekken. Persoonlijk zou Schoenmaker echter gezien hebben, dat Molenijzer een revolver in de hand had g'ehad, kennelijk met de bedoeling op Frans te schieten, hoe wel daartoe geen aanleiding be stond want Frans zou zich niet verzet hebben. Wagenaar, nog niet genezen van zijn verwondingen werd in Februari van dit jaar overgebracht naar Naarden en op den weg Naarden Bussum gefusilleerd. De P.O.D. heeft thans uiteen gerafeld, op welke manier de Duitschers te weten zijn gekomen, waar Wagenaar zich ophield. Een boer, zekere v. d. Wekken, geëvacueerd uit Kerkwerve Z en eenigen tijd inwonend geweest bij den heer Frans, had begin December bezoek gehad van de landwacht en werd zoolang en zoo scherp ondervraagd, dat hij tenslotte vertelde, wac hij van Wagenaar wist. Hij heeft scould op zich geladen, door te verzui- I men Wagenaar en Frans op de hoogte te brengen van dit onder houd, waarop deze dan ongetwij feld hadden kunnen vluchten. Het blijkt ook, dat dezelfde boer zij het onder pressie de boerderij van den heer Frans heeft aangewezen. De gearresteerde K. de Geus uit St. Pancras heeft zich op de ergste wijze schuldig gemaakt aan verraad. Hij onderhield con tact met Schoenmaker en ver strekte inlichtingen over illegale werkers. Op zijn aanwijzingen werd naar Wagenaar gezocht. Het was hem n.l. bekend, dat Wage naar had deelgenomen aan de vechtpartij in Ursem. De Geus zeJ was N.S.B.-er en landwach- ter. Het tragische is wel, dat een broer van Wagenaar reeds ge sneuveld was in den „slag van Ursem". Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat bon „02 leder" der lederkaart in Nederland bo ven Haringvliet en Waal is aan gewezen voor het doen reparee- ren vara schoenen met een hoe veelheid van 25 gram leder en/of rubber zolen en hakkenmateriaal. Men dient dezen bon eerst bij een schoenhersteller af te geven wan neer deze in staat is de repara tie binnen ca 14 dagen te ver richten. Bon „02 leder" blijft gel dig en kan tezamen met de reeds aangewezen en nog aan te wijzen bonnen worden gebruikt. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede. dat in Nederland bo ven Haringvliet en Waal van 21 November t/m 24 December a.s. op de bonnen 169 en 269 der bon kaarten 512, 2 K liter petroleum beschikbaar wordt gesteld. In verband met de bevoorrading van den handel is het mogelijk, dat de petroleum niet overal direct verkrijgbaar zal zijn. Voor-inle vering der bonnen is echter niet toegestaan. NIEUWE NIEDORP GEMEENTERAAD Dinsdagavond 8 uur kwam de Nood- gemeenteraad van Nw. Niedorp in openbare vergadering' bijeen ten raadhuize onder voorzitterschap van waarn. burgemeester Bosma. Voorzitter verwelkomt de leden waarna hij een uitvoerig ovierzicht geeft van den gang van zaken gedu rende den bezettingstijd. Hieraan ont- leenen we het navolgende: De raad vergaderde voor de laatste maal op 23 Juli 1941. De gemeente- financiën verkeeren in uitstekenden staat. De bevolkingsaanwas is ook ver meldenswaard. Was het aantal per 1939 1736, in de daaropvolgende jaren tot 1944 werd dit achtereenvolgens 1789—1794—1860—1977—2051 personen. Hierna wordt overgegaan tot het beëedigen der raadsleden en hun in stallatie. Verkiezing Wethouders. De heer Ter Haar (SDAP) verklaart uit naam van zijn fractie, in samen werking met de partijloozen, dat be sloten is om zoolang een R.K. bur- vemeester aanwezig zou zijn, men geen katholiek wethouder zal kiezen. Voorzitter repliceert hierop dat hij vermoedelijk nog' slechts zeer korten tijd hier ambtsdrager zou zijn, omdat de minister inschrijving naar het burgemeesterschap van deze gemeen te had opengesteld. De daarop volgende stemming wees uit, dat de heeren Gaaijaard (SDAP) en Zwagerman (Partijloos) waren verkozen met 1 stem op den heer Leegwater. Voorzitter uit dan de beste wenschen in zake samenwer king in het college. Drie punten. Het raadslid Ter Haar had bericht gezonden te willen spreken over: a. de opgebroken brug over de Lan- gereis; b. de verwaarloosde bestraa ting' in het dorp; c. de wijze van les geven op de Ó.L. School. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten het laatste punt in comité te behandelen. De brug had reeds voorzitters aandacht. Deze schijnt van de Vier Noorder Koggen te zijn, waarmee hij de zaak per soonlijk zal opnemen. Het ligt wel in de bedoeling dat zoodra mogelijk een nieuwe betonbrug' op een ander punt wordt gemaakt. Ook is reeds opdracht verstrekt om de oude trambrug weer te monteeren. De Nïedorper bestraating heeft vele mankementen. Veel is zonder mate riaal niet te herstellen. Men zal ech ter het mogelijke doen. De heer Gaaijaard vestigt er dan de aandacht on. dat vermoedelijk op Texel nog millioenen straatklinkers aanwezig zün van het inmiddels weer gesloopte vliegveld. Op advies van B. en W. wordt het verzoek .van den heer Botman, om toekenning van een subsidie voor het vervoer van ziin zoon naar het R.K. Lyceum te Alkmaar, voor kennisge ving aangenomen. Subsidie voor vervoer wordt vol gens art. 13 L.O.wet alleen voor La ger Onderwiis toegestaan. Herdenking Luit. Bakker. De heer Gaaijaard herinnert aan de smartelijke verliezen die de gemeente geleden heeft. Het op de laatste zit ting nog aanwezige raadslid Lult. Bakker werd op gruwzame wijze ver moord. On 27 Nov. zal hij plechtig worden bii gezet. Spr. vraagt den ge- heelen raad dan de laatste eer te wil len bewijzen. Een der leden stelt dan voor in het Raadhuis oen monument voor Luit. Bakker te laten aanbrengen. Dit vindt all^r instemming. Nadat nog verzocht is het badhuis weer te heropenen en de vischvoor- ziening te begunstigen en eenige an dere punten zijn besnroken, volgt sluiting op de gebruikelijke wijze. Even weghalen Sommige mensehen staan voor niets en ook onder het gilde der inbrekers geldt dit devies voor waar Op een En- gelsch vliegveld werd n.l. een schroefloos vliegtuig gestolen en de Scotland Yard met haar befaamden speurzin heeft het dingetje nog niet kunnen te rugvinden. Zelfs huiszoekingen schijnen geen resultaat te hebben!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2