OVEREEM groot BAL C. SCHUT OVEREEM 2 Nieüw Noordhollandsch Dagblad! sSlacl en (Dm trek RUMOER ONDER BAND LEIDERS RIJWIELHANDEL Eenvoudig meisje Rijwielhersteller of halfwas Moffelt, repareert ZONDAG 6 JAN. Schitterende MUZIEK Heerenkapsalon Stolling, Reparatie J. C. M. DE WILD Boekhouden M. O. VOORJAARS CURSUS Schaatsen slijpen ZATERDAG 5 JANUARI 194S ALKMAAR BtJRGEM. VAN KINSCHOT VOOR DE RADIO-DISTRIBUTIE Repatrieerenden helpen een nationale daad. Gisteravond sprak Alkmaar's burgemeester Jhr. Mr. v. Kin schot via de radio-distributie tot de Alkmaarsche bevolking. De burgemeester begon met een terugblik op het pas afgeloopen jaar, dat onze bevrijding bracht. De bevolking van onze gemeen te kan dankbaar zijn en daarom ook een daad van dankbaarheid stellen. Sar. heeft in de eerste ja ren van de bezetting gedacht aan Indië, hoe daar geld en goederen zijn ingezameld voor ons. In 1942 is Indië ondergegaan na een held- haftigen strijd. Daarna een ang stige stilte; 1945 bracht onze be vrijding en kort daarna kwamen de geruchten binnen van Japan's capitulatie. Wat zou men in Indië vinden? Berichten kwamen schaarseh binen, maar allengs werd het dui delijk, dat daar groote offer? zijn gebracht en vele leege plaatsen in een zeer groot aantal gezinnen zijn gekomen. Thans is opgericht het Comité „Nederland helpt #ndië" en ook in Alkmaar is een afdeeling opge richt. waarvan spr. eere-voorzit- ter was. De burgemeester deed een be roep op allen de nooden te helpen lenigen. Het is een nationale plicht de repatrieerenden te heipen De groote collecte voor Zater dag beval spf. speciaal aan. Laat men door royalen steun uiting geven aan zijn dankbaarheid voor onze bevrijding. Na deze collecte is van 712 Jan. een Indische week georgani seerd, waar op allerlei wijzen zal worden getracht gelden bijeen te brengen. De burgemeester wees op de vertooning van de tropenfilm, de uitvoeringen van De Bonte Spe lers enz. Vrijdag is er een oliebollen avond in Hotel Irene en Zaterdag in dezelfde lokaliteit een theeuur, borreluur en rijsttafel. Tenslotte wees spr. er op, dat de ontvangst der eerste groep repatrieerenden in Alkmaar goed is verloopen. De tweede groep wordt Zaterdag ver wacht. Het Comité gaat door met het verzamelen van adressen en zal nog gaarne bericht ontvangen van hen, die repatrieerden, een te huis willen verschaffen. Wij in Alkmaar, aldus spr., moeten klaar staan en begrijpen, dat nooden gelenigd moeten wor den. De burgemeester besloot zijn toespraak met de opwekking, dat van onze stad gezegd moet kun nen worden: Alkmaar is klaar. Publiek betaalt bet zwarte trommeltje? Er is veel rumoer rondom het amu sementsbedrijf als gevolg van de onlangs uitgevaardigde bepaling, dat de prijzen van deze groep moesten worden verlaagd tot de basis van Mei 1940. Bandleiders en bandleden vooral blazen het alarm uit de jazz- trompet. Zij komen in alle toonaar den op tegen deze prijsbeslissing van cïe betreffende instantie, omdat de prijzen die werden verlangd vóór het afkomen dezer verordening niet zoo schandalig hoog zouden zijn als in breeden kring wordt verondersteld. De muzikanten zijn het er mede eens dat de prijzen hoog zijn, doch niet dat zij tè hoog zijn en dat is een hemelsbreed verschil. Dat het prijsniveau zooveel hooger ligt dan in Mei 1940 is niet de schuld der mu zikanten, zoo heet het in deze krin gen. De instrumenten op de aller eerste plaats zijn in prijs enorm ge stegen en het zou een normale zaak zijn dat b.v. drumstellen die vroeger ca. 500 gulden kostten, thans graag voor 2000 gulden van de hand gaan. Een ordinair trommelvelletje, vroe ger ca. 3.50, noteert thans 25. Wij zijn het er roerend mee eens wanneer de heeren muzikanten mee- nen daarom een hoogeren prijs te moeten bedingen. Doch evenzeer ge- looven wij, dat de prijzen, die vóór deze verordening golden, veel te hoog lagen. Het is ons bekend dat er band leiders zijn, die in weinige maanden zeer kostbare instrumenten schoon verdiend hadden; instrumenten, die jaren meegaan en waarvoor men in de prijzen van het amusementsbedrijf derhalve slechts een bepaald percen tage aan afschrijving had mogen verdisconteeren. Ook wordt er in het kamp der mu sici op gewezen, dat slechts de win ter een loonend seizoen voor hen is, een dooddoenertje dat natuurlijk niet opgaat, omdat ook vóór den oorlog winters overstelpend druk en zo- 'mers uiterst slap waren. Een bandleider, naar zijn standpunt in deze amusementskwestie gevraagd verduidelijkte ons, dat de gewraak te prijs van f 5.per uur en per persoon slechts voor die bands geldt die nu eens hier een avond dan weer elders eenige uren optre den. Bij deze categorie zou het met vaak voorkomen, dat vele avonden aaneen gewerk wordt zoodat zij wel hooge prijzen moeten vragen. Voor z.g. "vaste bands" bestaat bet con tractloon, dat niet gebaseerd is op f 5.per uur doch belangrijk lager ligt. Het is duidelijk, dat zaalhouders door de hooge prijzen van optreden de artlsten ook mee omhoog moesten Het één is nu eenmaal onafscheide lijk met. het ander verbonden. ïntusschen heeft men van over- heids7ijde ingegrepen, voor ons een bewijs dat de prijzen ook werkelijk veel te boog waren, want de kwes tie schijnt alvorens deze beslis sing werd genomen zeer grondig te zijn bestudeerd. Men is o.i. zeer soepel te werk gegaan, want er werd zelfs ruimte gelaten voor een kleine, billijke verhooging indien Zulks werkelijk verdedigbaar is. Daardoor is het dus mogelijk, in cidenteel, waar werkelijk noocïig, afwijkende prijzen in overeenstem ming te brengen met afwijkende kosten. BIOSCOPEN Chinema Amerlcain Drie jonge trapeze-artisten, Jeanne Pierre en George ontmoeten op hun weg naar het groote succes in de film "Variétés", vele moeilijkheden. Wanneer zij tenslotte het geluk heb ben m Parijs te mogen optreden en meenen het. toppunt van hun glorie te bereiken, beginnen de tegensla gen pas goed. De brj allen welbe kende Cupido brengt een hoogloo- pende oneenigheid tusschen de beide mannelijke partners en in een adem benemende trapezescene ziet men 'n catastrophe aankomen. Hoe de zaak dan toch nog een bevredigend einde krijgt verklappen wij niet. De drie hoofdpersonen Fernand Gravey, Annabella en Jean Gabin gaven goed spel; terwijl een mana ger voor veel vroolijkheid zorgt. In het voorprogramma zien wij o. a. een overzicht van het Neurenber- ger proces. "Achter de Horizon" was echter niet werkelijk en over tuigend genoeg om ons zeer te kun nen bekoren. Al met al een programma dat wel een gang naar de Doelenstraat waard is, al neme men de leeftijdsgrens in acht. R. Harmonie-theater Aan de hoofdfilm ging deze week vooraf uitgebreid binnenlandsch nieuws, waarbij opnamen van de openstelling van den Moerdijkbrug, het optreden van den Franschen Chansonnier Charles Trenet in ons land en een aardige vergelijking van Oudejaar 1944 en van dit jaar. De Fransche film "9 Vrijgezellen" geeft de geschiedenis weer van een man, die profiteert van een Fran sche wet waarin bepaald wordt, dat allen van vreemde nationaliteit het land moeten verlaten. Daarom sticht hij eén tehVs voor oudevrijgezellen, dat weldra be volkt is met allerlei straattypen. Deze "heeren" gaan met dames van vreemde nationaliteiten en die graag Francaise willen worden, een schijn huwelijk aan wat tot allerlei dwaze situaties aanleiding geeft, temeer wanneer wordt besloten het huis te verlaten en hun resp. "echtgenoo- ten" op te zoeken. Het is' een wel wat luchtig gege ven, maar als geheel zal men zich wel amuseeren. K. Victoria-theater Na de vele oppervlakkige films is het werkelijk een verfrissching weer eens kennis te maken met een film, welker inhoud niet alleen interés - sant en van buitengewoon histori sche waarde voor het nageslacht is maar ons tevens duidelijk doet aan- toonen "waarom onze bevrijding zoo lang duurde". De film "Vrij en On- verveerd" laat ons de wer.eldworste- lmg weer eens opnieuw beleven. Een prachtige documentaire film, die niet alleen de moed en vastberaden heid toont van de vreemde naties maar ook van onze eigen dappere Hollandsche jongens, die leven en bloed veil hadden voor Koningin en Vaderland. Een film die laat zien hoe een Vorstin verbannen uit haar land dat land geen moment vergeet en de zonen van haar volk gastvrij op de thee ontvangt. Het Prinselijk Gezin in zijn huiselijke omgeving ii\ Ottawa; o.m. de eerste zwempogingen van Beatrix en Irene, de doopplechtigheid van Margriet. Wie voelt zijn hart niet sneller kloppen van vaderlandschen trots, wanneer hij de dapperen van de Ne- derlandsche Kon. Marine met Schout bij Nacht Doorman in de slag ziet op de Javazee, wanneer hij de Prin ses' Iren©brigade op het doek ziet verschijnen en echte Hollandsche piloten in hun kist ziet stappen voor hun gevaarlijke tochten. Zoo zouden wij door kunnen gaan. Vooraf inte ressant Wereld- en Nederlandsch Nieuws en een filmpje van de Ned. Werkgemeenschap over «de herstel werkzaamheden van het'zoo zwaar getroffen eiland Walcheren. v. L. A.B.C.-NIEUWS Men deelt ons mede, dat na dé vergadering van 28 November jl., het bestuur van het Alkmaarsch Bevrijdingscomité niet heeft stil gezeten. Nadat door de leden 9 bestuursleden waren gekozen, zijn de functies daarna onderling als volgt verdeeld: A.-öe Waal, voorzitter; D. Slinger, secretaris; D. Woldendorp, penningmeester; C. Kieft. vice-voorzitter; Mw. Kommer," 2e secretaresse; W. Spruijt, 2e penningmeester en commissarissen: G. de Rie, J. v. d. Pol en W. Kamstra, waarvan laatstgenoemde als schakel zal fungeeren tusschen bestuur en werkcomité. Het werkcomité bestaat uit 20 dames en heeren, samengesteld uit even zooveel btiurtvereeni- gingen verspreid over de geheele stad. Reeds hebben plm. 50 buun vereenigingen zich voorloopig aangesloten. Dit aantal vormt, met de aangesloten leden, reeds bijna de helft van Alkmaars in gezetenen. Voorwaar een aardig resultaat. Toch zijn er nog buurt verenigingen, die. doordat zij op de laatstgehouden vergadering niet aanwezig konden zijn,# nog steeds geen opgave hebben inge zonden. Bedenkt echter dat, in dien u niet aangesloten is, uw buurtvereniging niet aan de te organiseeren feestelijkheden kan meedoen. Secretarissen van buurtvereenigingen, zendt alsnog uw opgave in bij den heer W. Kamstra, Huigbrouwerétraat 4, vermeldende de namen en adres sen van uw bestuur plus het aan tal gezinnen aangesloten bij uw buurtvereniging. A.F.C.-NIEUWS H.S.V. I—A.F.C. I, vriepdsch. A.F.C. IIBergen II, 2 uur. A.F.C. IIIEgmond ia-JI, 12 u. A.F.C. IVJong Holland II. Zaterdag 2.30 uur. Alcm. Boys jun. aA.F.C. jun. a. 12 uur. Een aardig program, mits er gevoetbald zal worden. Zoo ja, dan alle elftallen succes. Zoo neen, dan: A.F.C.'ers, houdt de spieren in beweging, bindt de schaatsen onder, maarkomt vooral Woensdagavond op de training. Ik zou willen eindigen met aan alle lezers en lezeressen een Zalig Nieuwjaar toe te wenschen en dat u in 1946 met nog meer belangstelling de verrichtingen van de A.F.C.'ers moogt volgen. Good luck. De P.P.C.'er. AANRIJDING Donderdagmiddag werd in den Houttil een bewoner van de Kin- heimstraat aangereden door een militairen wagen. Na bij omwo nenden te zijn binnengebracht, werd hem eerste hulp verleend. Per motorzijspan kon hij naar zijn woning worden vervoerd. DE KAASMARKT Op de gisteren alhier gehouden kaasmarkt schitterde de kads zelve door afwezigheid. Geen enkele stapel werd aangevoerd. NACHTDIENST APOTHEKEN De Zondags- en nachtdienst van de apotheken wordt op 6 Jan. waargenomen door de apo theek van de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11. 92 GEREPATRIEERD EN IN VEILIGE HAVEN De stad vlagt. In den loop van den namiddag en den avond zijn gisteren de eerste 92 gerepatrieer aen uit Indië in onze stad aangekomen.. Vrijwel ^ongemerkt is deze ge beurtenis, voorbijgegaan, omdat de aankomst verspreid plaats vond. Merderen werden door familiele den of kennissen afgehaald aan het station, anderen arriveerden per auto. In de stad werd op vele plaat sen gevlagd, bedoeld als een har telijk welkom aan hen die ons dierbaar zijn en die jaren van bestialiteit in een moordend kli maat hebben doorleefd. Alkmaar zal hen liefdelijk op nemen. Het actieve comité „Ne derland helpt Indië" zal alles in het werk stellen om het den re patrieerenden zoo aangenaam mogelijk te maken. DE BONTE SPELERS EN DE INDISCHE WEEK Zooals reeds in een annonce vermeld werd, verleenen ook de Bonte Spelers met twee cabaret avonden hun medewerking aan deze Indische week. In een ge sprek, dat wij met de leiding van dit amateur cabaret-ensemble hadden, bleek ons, dat zij voor deze avonden grootendeels een ander repertoir samengesteld heeft, dit in tegenstelling met haar oorspronkelijk voornemen: alleen, nummers te brengen uit de pas opgevoerde 8 October- cabaret-revue. HEILOO FANFARECORPS „ST. CAECILIA" Dezer dagen gaf St. Caecilia haar donateursavond. De voorzit ter de heer C. Zoon, opende den avond en heette alle aanwezi gen hartelijk welkom in het bij zonder de. H.H. Geestelijken. Hierna begon St. Caecilia haar concert. Er werd zéér goed en zuiver geconcerteerd. Gaarne zouden wij St. Caecilia met een zelfde programma in de Muziek-, tuin hooren, dan zou alles nog meer tot zijn recht komen. Na de pauze kwam het R.K. Gem. Tooneelgezelschap „Het Masker" onder leiding van den heer Jean Robert voor het voet licht met de "klucht in 2 bedrij ven „Een raar stelletje men- schen". Alhoewel de medespe lenden slechts twee weken van voorbereiding hadden gehad, werd er vrij goed gespeeld. De rolkennis was over het algemeen zwak. De aanwezigen hebben zich echter buitengewoon ver maakt en vele malen uitbundig om de dolle situaties gelachen. St. Caecilia kan op n goed ge slaagden avond terugzien. H.S.V. TE HEILOO Een ieder, die reeds een H.S.V.- avond voorheen meemaakte, zal ook nu zorgen deze jaarlijksche feestavonden, die Maandag en Woensdag a.s. gegeven worden, niet te missen. Het gezelschap van Menno Grondsma zal de avonden op een wijze verzorgen, zooals alleen zij dit kunnen. De avonden worden besloten met een bal onder leiding van een uitstekend muziekgezelschap. Kaarten zijn bij het bestuur verkrijgbaar en., eventueel nog voorradig, 's avonds aan de zaal. Maar vóór deze feestavonden aanvangen, valt eerst nog het feestelijk gedeelte voor de H.S. V.'ers zelf, nl. op Zondag 6 Jan., 's morgens 8 uur in de H. Mis, waaronder alle leden ter Heilige Tafel zullen naderen en daarna een gezamenlijk ontbijt wordt aangeboden in het Gezellenge- bouw. Zondagmiddag wordt de zoo bij uitstek pittige wedstrijd gespeeld tusschen twee oude ri valen, nl. om half drie tusschen H.S.V. I en A.F.C. I uit Alkmaar. De vele Heilooërs zullen graag deze twee clubs nog eens tegen over elkander.'willen zien. Het belooft dus een pittige wedstrijd te worden en uit alles blijkt, dat H.S.V., wanneer zij feest viert, dit op een bijzondere wijze doet. Tot onze diepe droef heid overleed in het St. Elizabeth Ziekenhuis, na eén geduldig gedragen lijden en na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze innig geliefde Vrouw en Moeder LENA BRIJ IN-MULDER Echtgenoote van Johannes Bruin, in den leeftijd van 34 jaar. Haar diepbedroefde echtgenoot en Keesje Alkmaar, 4 Jan. 1946. Baansingel 17a. De plechtige Uitvaart dienst zal plaats hébben Maandag 7 Jan. a.s. om 9 uur in de Parochie kerk van den H. Willi- brorcTus te Heiloo, waarna de begrafenis op het R-K. Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden des avonds 7 uur in het St. Elizabeth Ziekenhuis. Breedstr 29-31, Alkmaar R.K. Jongeheer, 29 jr. zoekt serieuze kennismaking met R-K. net Meisje. Geheim houding absoluut verzekerd. Br. aan het bureau van cïit blad onder no. 15257. Terstond gevraagd 'n flinke Bakkersknecht. Indien zelf standig kunnende werken geen bezorgen. En een Leer ling of Halfwas. C. v. EGMOND, Burgerbrug A 42 Heden overleed in het St Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar, na een ge duldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde echtgenoote, moeder, be. huwd- en grootmoeder GEERTRUIDA KLAZINA HOOGERVORST Echtgenoote van Johannes Kramer, in den ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: J. KRAMER Heiloo, 4 Jan. 1946. Heerenweg F 158. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Maan dag 7 Januari a.s. des morgens te 9 uur in de kapel van het St. Elisa beth Ziekenhuis te Alk maar, waarna bijzetting in het familiegraf op het R.K. Kerkhof St. Bar bara aldaar. Gevr. R.K. Huishoudster leeft. 3040 jaar, bij vader en zoon. Wed. met een kind geen bezwaar. Br. no. 15289 bur. v. d. blad. Gevraagdeen Arbeider. D. WAGENAAR, Middenweg A 83 te Heer Hugowaard. gevr. v d. huish., intern. Br. of aanm VERHEUL, Singel 364 bv., A'dam-C. Vraagt: Terstond gevr.: Net Meisje als hulp in de huishouding voor dag of d.e.n. door H. HAVIK, Meubelhandel Gr. Oost 2. Telefoon 4529. Gevraagd: 2 vaste arbeiders voor de Wieringermeer. D. Pijper. Gouw H 48 Hoog woud Op 13 Januari hopen onze geliefde Ouders P. J. MUILEBOOM en A. MUILEBOOMKRAMER hun 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen Piet en Grarda Kees en Marie Frans Nol Bertus Jannie Jan Theo en Marietje Greta en Truus Henk en Gerard. Kalverdijk, Harenkarspel, Te koop: een prima Radio toestel. Te zien en te hooren Gr. Nieuwland 60. Te koop: 2 paarden; zwarte gr. merrie, 10 j.; blauwe gr. merrie 2 j. C. L. v. Bohee- men, ZukJ Schermer 412. Te koop gevraagd: Sierteelt vergunning. Open grond A of B. Ook ruilen voor drie dubbele groen ten ver gunning J. MUIJS, Middenweg B 52 te Heer Hugowaard. Te koop: Mooie WINTER MANTEL, oude kwal. m. 42. Bevr. Stationstraat 61 te Alkmaar. SNEL, GOED EN GOEDKOOP in de zaal van 't Kruis H. HUGOW.-Z. Te koop: platte wagen op luchtbanden met lemoen, dissel en langstok. Bij P. J. Boersen, Kapel L 184 te I Heiloo. Te koop: CIrc. Kolenfornuis (emaille) of te ruilen voor autobanden 16x500. J. Bak ker te Egmond Binnen. Aangebodea: met flinken omzet Parfu- meriën; wegens vertrek Brieven no. 15283 bureau van dit blad. MÉISJESMANTELTJE, Ift. 1112 j. ruilen voor gesp. schapenwol. Costerstraat 22 te Alkmaar. Voetbalschoenen! Ter rui ling aangeb. i paar z.g.a.n. voetbalsch. m. 45 voor 1 p. z.g.a.n. 1. heerensch. m. 45 Wognumschebuurt 15 te Alkmaar Verloren: een slinger van 'n luxe auto, gaande v. Egmond Binnén n. Alkmaar. Teg. bel. terug te bez. bij J. Bak ker te Egmond Binnen. HAALT en BEZORGT Telefoon 3100 Leerares Emmastraat 7 - Alkmaar Opleiding voor examens en de praktijk. voor beginners en gevorderden tevens voor zelf gevormde en familie clubjes Privéles dagelijks Inl en inschr.: alle werk dagen van 11-12 en 4-6 u. aan ons privè-adres: Kennemerstrweg 101 Breedstraat - Alkmaar

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2