Eichelsheim wint Alkmaarsche bsljarttournooi De Schermer is in rep en roer 2 Nieuw Noordhollandsch Dagblad Serie van 345 caramboles van Teegelaar! De schietpartij aan den Westerweg Installatie van burgemeester afgelast TWEE JONGETJES VERDRONKEN Tragisch ongeluk te Grootebroek Jongste bediende gevraagd MAANDAG 21 JANUARI 1946 Zoo is dan Zondagavond het vierdaagsche tournooi om 't kampioenschan van Neder» land klein biljart, cadre 35/2, te Alkmaar geëindigd met 'n overwinning van Eichels. heim. Deze biljarter heeft in deze wedstrijden den meest con» stanten vorm getoond. Spanning was er bij de laat» ste wedstrijden in overvloed. Hieronder laten wij een ver» slag volgen van de wedstrij den van Zaterdag en Zondag De partijen van Zaterdag Zaterdagmiddag speelde Teegelaar teg^n Lubach een uitstekende partij. In 6 beurten maakte hij de partij uit. De mooiste partij was wel die van Schmidt tegen De Cock. Toen Schmidt na 5 beurten op 133 stond, maakte hij met een prachtig ge speelde serie van 26? de 400 vol. Verder won Weevers van Bokhoven en_ v. d. Veen van Eichelsheim. waren: Teegelaar 400 6 193 66.66 Lubach 297 6 158 49.50 Wevers 400 11 194 36.36 v. Bokhoven 184 11 101 16.72 Eichelsheim 259 12 129 21.50 v. d. Veen 400 12 102 33.33 Schmidt 400 6 267 66.66 De Cock 191 6 89 31.83 In de avondpartijen slaagde Lubach er in zijn eerste overwinning te be halen. Ofschoon deze speler met een prachtig gemiddelde speelde, had hij tot nu toe geen enkele partij gewon nen. Nu won hij van Wevers in 6 beurten. Wevers, die den vorigen avond den nastoot zoo uitstekend benutte om een remise uit 't vuur te sleepen. miste thans den acquitte- stoot, zoodat hij op 177 bleef staan. De Cock had een prachtige kans de partij tegfen v. d. Veen te winnen. Nog slechts 6 caramboles ontbraken aan de 400 toen hi1 een niet moeilijke stoot miste. v. d. Veen. die op 246 stond, greep de kans die hem nog geboden werd en maakte met een slot-serie van 155 caramboles de partij uit. Een verrassing was *e overwinning van v. Bokhoven op Se'rmidt. temeer daar de Brabander ziek was en er eerst nog sprake van was dat v. Bok hoven niet zou spelen. Eichelsheim won van Teegelaar in 7 beurten. Wevers 177 6 91 29 50 Lubach 400 6 241 66 66 Teegelaar 204 7 87 29.14 Eichelsheim 400 7 170 57.14 Schmidt 228 14 76 16.23 v Bokhoven 400 14 96 28.57 v. d. Veen 400 9 155 44 44 De Cock 394 9 162 43.77 De partiien van Zondagmiddag Na de 5e ronde dus tot en met Za terdagavond. gingen Eichelsheim en Schmidt aan den kop met 7 punten gevolg' door Teegelaar, v. d. Veen en van Bokhoven ieder met 6 pun ten. 't Eigenaardige was dat Lubach met slechts 2 punten, het hoogste gemiddelde had. Zondagmiddag echter verloor hij van v. d. Veen, waardoor zijn ge middelde daalde. Wevers won van de Cock in 14 beurten. waardoor Wevers een mooie kans behoudt. De strijd Eichelheimvan Bokhoven was zeer spannend. Steeds had van Bokhoven de leiding en hij had de overwinning voor 't grijpen, maar hij strandde op 399! Een niet zoo heel moeilijk massee werd door hem gemist. Eichelsheim kreeg hierdoor nog een kans. ofschoon hij op 228 stond. Hij benutte zijn kans schit terend en met een slotserie van 172 maake hij de partij uit. Hiermede verspeelde van Bokho ven zijn kans en behield Eichels heim zijn leidende positie. Op 't andere bljart stelde Schmidt teleur, hij verloor van Teegelaar. De laatste kwam door deze over winning1 op de tweede plaats. De uitslagei v. d. Veen Lubach Wevers de Cock Schmidt Teegelaar Eichelsheim v. Bokhoven De stand na de slotpartijen was: Eichelsheim 9 punten, Tege laar en v. d. Veen 8, Schmidt 7, Wevers en van Bokhoven 6, Lubach en de Cock 2 punten. Voor de middagpartijen be stond reeds groote belangstelling en het laat zich begrijpen, dat deze voor de avondpartijen nog grooter was. Lybach won van de Cock in 8 beurten. Wevers klopte v. d. Veen en had daar 9 beurten voor noodig. Hiermede was de kans voor v. d. Veen weg. Een buitengewoon interessante partij was die tusschen Teegelaar en van Bokhoven. Teegelaar was hierin in pracht. vorm en na in twee beurten 55 caramboles verzameld te hebben. 400 10 98 40.— 259 10 85 25.90 400 14 135 28.57 366 14 123 26.11 373 9 132 41.44 400 9 113 44.44 400 11 172 36.36 399 11 107 36.27 maakte hij in de derde beurt met een vlot en brillant gespeelde serie van 345 de 400 vól. Zijn moyenne was 133.33! Eichelsheim en Schmidt speel den op het andere biljart een moeilijke partij. De zenuwen spraken hier ongetwijfeld een woordje mee. Eichelsheim moest dezen wedstrijd winnen om kam pioen te zijn. Na 18 beurten ge lukte het hem de partij te be ëindigen. Schmidt, voor wien toch niet zooveel op 't spel stond, was ook niet bijzonder op dreef. De uitslagen waren; De Cock 176 8 59 21.25 Lubach 400 8 160 50. v. d. Veen 164 9 36 18.22 Wevers 400 9 139 44.44 Eichelsheim 400 18 117 22.22 Schmidt 374 18 68 20.77 v. Bokhoven .142 3 123 47.33 Teegelaar 400 3 345 133.33 De totaal-uitslag van het tour nooi is; pnt. 11 1. Eichelsheim 2. Teegelaar 3. Wevers 4. v. d. Veen 5. Schmidt 6. v. Bokhoven 7. Lubach 8. De Cock 10 8 h.s. 172 345 209 178 267 151 241 162 blijkt, dat de tweede gem. 35 41 49.52 36.76 31.66 31.40 28.44 41.98 27.60 Uit dezen uitslag Teegelaar met eere plaats bezet en dat het gemid. delde van Lubach, ondanks slechts twee gewonnen partijen, er zijn mag. Na afloop der wedstrijden hield jhr. Molerus, voorzitter van den Ned. Biljartbond, een geestige toespraak. Hij prees het werk der Centrale Commissie Alkmaar en in de twee jaar van haar bestaan heeft het bondsbe. stuur wel bemerkt, dat er door haar belangrijk werk is verricht in het belang der biljartsport. Dank bracht jhr. Molerus ook aan den heer Witte en uitte zijn waardeering voor de voortreffe lijke entourage van Het Wapen van Heemskerk voor deze wed strijden. Hij wenschte. dat het overal zoo was. Met een terug blik op deze wedstrijden, vroeg spr. zich af waar we naar toe gaan. Als men zich realiseert, dat er 55 series boven 100, 4 boven 200 en zelfs één serie van 345 caramboles gemaakt zijn. De eenige oplossing voor der gelijke spelers zag spr. in den overgang van het kleine naar het groote biljart. Daarna feliciteerde spr. den winnaar van het tour. nooi en overhandigde hem met een hartelijke toespraak de kam pioensmedaille. Namens de commissie Alkmaar werden hem bloemen aangebo den. Teegelaar sprak namens de 8 deelnemers een dankwoord. Hiermede behoorde dit tour nooi weer tot het verleden. Het was uitstekend geslaagd en de commissie Alkmaar en om streken kan met genoegen op dit tpurnooi terugzien. Naar aanleiding van ons be richt betreffende de schietpartij en de ontvluchtingspoging van 'n gedetineerde uit het kamp Wes terweg, voelen meerdere militai ren van de tweede compagnie (belast met de buitenbewaking) zich gegriefd. Unaniem ontkennen zij, dat op een gegeven oogenblik twee to rens onbewaakt waren. Wij hebben op dat moment niet Schermerhorn en vooral Noord en Zuid-Schermer zijn in rep en roer. tengevolge van de benoeming per 16 Jan. jl. van den Heer W. J. Driessen tot Burgervader dezer gemeenten. Wat toch is het geval? Woensdag zou de officieele in stallatie plaats vinden. Zooals het betaamt bij dergelijke gebeurte nissen, was i.e. door den ioco- burgemeester. den Heer Valburg de bevolking verzocht, den nieuwen Burgemeester waardig te ontvangen. De dorpsomroeper had al uitgeklonken, dat het g'eheele dorp werd verzocht te vlaggen en de gemeentenaren, verheugd ein delijk weer een burgemeester te bezitten, deden zulks spontaan Totdat er een kink in den kabel kwam. Het was eenige gemeente naren namelijk ter oore gekomen, dat onlangs de commissie iot zui vering van gemeenteambtenaren advies tot schorsing van den heer Driessen als ambtenaar ter secretarie der gemeente Castri- cum had uitgebracht, in verband met diens houding in den bezet tingstijd. Hij zou o.a. hebben deel genomen aan de graafwerkzaam heden in de duinen ten behoeve van de Weermacht en zelfs andere gemeentenaren daartoe hebben aangespoord. En hangende deze zuiverings kwestie is de benoeming afgeko men tot burgemeester. Onmiddellijk toen dit was door gelekt, heeft de raad van Noord en Zuid-Schermer vergaderd en men stelde zich op het standpunt: een dergelijken burgmeester wil len wij niet! Schermerhorn en Noord en Zuid Schermer zijn gemeenten die mas saal en eendrachtig waren in hun verzet tegen den vijand. Zij heb ben bloedige offers gebracht en er liggen meerdere graven van ille gale helden. Begrijpelijk dus, dat de bevol king zich op het standpunt stelt: wij willen wel een burgemeester, maar dan een die volkomen smet teloos isj Unaniem werd besloten, dat, mocht burgemeester Driessen zijn intrek nemen in de gemeente er niemand bij zijn installatie zou tegenwoordig zijn. Dat zou natuur lijk het begin van het einde be- teekenen. Toen men tot dit besluit geko men was, oordeelde men het beter, van een en ander burgemeester Driessen in kennis te stellen, die het daarop wijselijker bleek te vinden niet te komen. Misschien is dit ook beter, want er heerscht momenteel in den Schermer een stemming van: als ie toch komt, staan wij niet voor de gevolgen in De installatie is dus voorloopig afgelast. Of zij ooit nog doorgang zal vinden? Dat hangt er van af. Men zou thans bij de hoogste instanties stappen ondernemen, om klaarheid in deze zaak te brengen. Eerst wanneer zou blij ken. dat het advies van de zuive ringscommissie ongegrond zou zijn is de burgerij bereid, den heer Driessen als Burgemeester te er kennen en hem met vertrouwen tegemoet te treden. In het andere geval, moeten wij er niets van hebben, zegt men in den Scher mer. Intusschen zit men met het uit zonderlijke geval, dat de gemeente wel officieel een burgemeester heeft, doch een die als zoodanig nog niet fungeert. En de Schermer wacht.... anders gezien. Wij wisten niet beter dan dat de consignes luid den; Niet van de post af! Intus. schen bleek in verband met de koude verlof te zijn ver leend, af en toe den toren te verlaten en onder aan den voet wat heen en weer te loopen. Onze ergernis betrof echter hoofdzakelijk de o.i. onverant. woordelijke schietpartij. Wij heb. ben thans den betrokken schut, ter gehoord, die pertinent be. weerde, niet de bedoeling te hebben gehad, raakt te schieten en ook .,iets" boven de (ver moedelijke) vluchtelinge gedoeld te hebben. Daarover kan men natuurlijk redetwisten. Doch wanneer dit werkelijk het geval is geweest, dan had de soldaat evengoed in de lucht kunnen schieten. Wij hebben voorts reeds ge meld. dat men ons in het kamp met een kluitje in het riet stuur de. Zeer duidelijk vroegen wij naar den wach'commandant van de buitenbewaking en konden dus niet anders verwachten, dan even later met hem inderdaad te spreken. Het blijkt echter, dat dit de wachtcommandant van de binnenbewaking is geweest, die ook werkelijk van niets af wist. Immers toen de vluchtelinge weer in het kamp wegd af ge. leverd, was daar nog met be merkt, dat zij verdwenen was. Hadden wij den juisten per soon aan den draad gehad, dan zou deze wellicht w e 1 verteld hebben, wat er gaande was. Zoo wij nog vernemen, heeft soldaat J. Admiraal, die het be wuste schot heeft gelost, zelfs voor den troep een pluim gekre gen voor zijn optreden op eigen initiatief, waardoor de vluchte linge weer zoo spoedig kon wor den achterhaald. NIET OP HET IJS! Bij een langs de binnenwate ren gehouden controle werd een aantal personen van het ijs ver wijderd. Anderen, die minder gewillig waren de schaatsen af te binden, zagen hun dierbare ijzers in de handen der Politie overgaan. Van de zijde der Politie maakt men de betrokkene er op attent, dat men zich ingevolge art. 105 der Algemeene Politieverorde ning van het ijs dient te verwij deren- indien zulks wordt bevolen Zaterdag was het ijs misschien wel geschikt om enkele tiental, len personen te dragen, maar nog niet sterk genoeg om aan den toeloop van honderden weer stand te bieden. ONBEHEERD De Poitie bekeurde een mans persoon, die zijn rijwiel onbe. heerd had laten staan. Men mag anderen nu eenmaal niet in be koring brengen! NAAR EEN EXPEDITIE. COMBINATIE Zaterdagmiddag was een vijf. tigtal expditeurs uit het z.g. „wilde vervoer" van Alkmaar en Omstreken in café de Koren beurs bijeengekomen om de voor. en nadeelen van coördinatie in het ongeregeldé vervoer tegen elkaar af te wegen. Door de heeren Kroon en Koop, die de vergadering leidden, werd vastgesteld, dat aan coördinatie een dringende hehoefte bestaat. Er moet eenheid gebracht wor den in de prijzen; het mag niet voorkomen, dat de een wagens te kort komt, terwijl de ander da gen lang geen vracht kan krij gen. Wanneer een centraal bu reau gevormd wordt, dat de vracht rechtvaardig verdeelt, zal het slechts sporadisch voorko men. dat een wagen geen terug vracht kan krijgen. Het spreekt echter vanzelf, dat de een wel eens wat minder zelfstandigheid zal bezitten, wanneer het alge- Zoodra de vaderlandsche kippen eindelijk weer hun plicht inzien en hun eieren beschikbaar willen stellen voor Pets' Advocaat zal dit smakelijk, goudgeel artikel de harten van onze dames-cliënten weer ver overen. Pels Zoon - Alkmaar (Ingezonden mededeeling) Zaterdagmiddag had te Grootebroek een ernstig on geluk plaats, het verrader lijke ijs, eischte niet minder dan twee slachtoffers; twee gezinnen werden in rouw gedompeld. De 8-jarige Everardus Dud Pz., geraakte met een kameraaadje, de zevenjarige Simon Groot Gz.. (op een slee gezeten welke door een der broertjes geduwd werd) in een wak, met het droevige ge volg dat de kinderen onder het ijs schoten. Op het geschrei van het kleine broertje kwam even la- wak. doch mocht er slechts ini Jacob Essen Jzra. begaf zich zelfs onmiddellijk nog te water in het wrak. doch mocht er slechts hl slagen een der twee onder het ijs vandaan te halen, het andere kindje werd na eenigen tijd met een stok opgehaald. Pogingen de levensgeesten op te wekken mochten bij beiden helaas niet meer baten. meen belang van de combinatie dit eischt. En zooals verwacht: de verga dering viel 't blijkbaar zwaar, royaal over deze consequentie heen te stappen. De een wilde, hoewel z'{n wagen niet voor spe ciaal vervoer was ingericht, toch zijn voorkeur voor bepaalde arti kelen behouden, terwijl anderen een hun aangeboden vracht niet graag zagen toegewezen aan een expediteur, die voor zijn auto geen vracht of terugvracht zou hebben. Ook het systeem der z.g. „beunhazen", die, door een on redelijk lagen prijs te vragen, altijd volop werk hebben, maar tenslotte toch hun wagen moeten verkoopen en als chauffeur bij een bona-fide bedrijf gaan wer ken, zagen sommigen niet graag afgeschaft. Hoewel het den nor. malen gang van zaken in de expeditie dwarsboomt, verschaft het aan sommige expediteurs groot voordeel, doordat hun wagenpotentieel steeds sterker wordt. Na levendig debat besloot de voorzitter den knoop door te hakken en 'vroeg iederen aan wezige persoonlijk zijn vóór of tegen uit te spreken. Met over. groote meerderheid besloot daar. op de vergadering mede te wer ken aan den opbouw van een combinatie. SCHAGERBRUG HULP VOOR INDIK De dezer dagen alhier- gehouden collecte „Nederland help; Indië" heeft niet minder dan f 1283 op gebracht. voor kantoor en magazijn. Prettige werkkring. Br. met opgave van verlangd salaris onder no. 15775 bur. van dit blad. R.K. LYCEUM - ALKMAAR Gevraagd een WERKSTER voor de middaguren. Zich aan te melden bij den Con cierge, dhr. J. de Groot Leeuwerikkade 1, Alkmaar Te koop: een landboetje 2 bij 2 M. met puntkap en 'n waterdicht dekzeil 7'/j brj 3>/t. NIC. BROERSEN, Boe kei 6 te Akersloot. Te koop of ln ruil voor mo derne kinderwagen of gesp. schapenwol: een stel arm stoelen, tafel met tafelkleed een stel blauwe vazen en 'n gewone stoel. Adres: Wes- selingh. Voorstraat 97 te Egmond aan Zee. Te koop: 'n versche melkgeit ook ruilen voor 'n bok; 6 zwarte Minorca en 'n haan; 6 Patrijzenlegh. aan de leg. W. Stuyt, Kabel G 137 a te Heerhugowaard. op; ichre Te uit: rechte as met dubbele kogellagers, wielen en beste banden 750x16 en 2 kussens en rugleuning' 4-pers. cabine m. prima leerbedekklng; ge negen te ruilen voor banden 600x20 of 32x6 met binnen banden. G. VISSER, Oostcfijk G 255 Heerhugowaard Z. Te koop gevraagd goede ge bruikte radiotoestellen. RADIO STOKMAN, Sch. Hondsbosschelaan 79, Heiloo Te koop: Compleet BUREAU INVENTARIS z.g.a.n. Br. n. 15794 bur. van dit bl. Te koop: 3Vi pond prima vroeg wit koolzaad bij Jn. VAN BAAR, Bovenweg 1 te St. Pancras. Ruime solide WOONARK te koop J.4/4 m. Te bevr. of brieven P. MOOIJ, Rusten burg 35A te ZAANDAM. Te koop een BAK WAGEN z.g.a.n. met coll. assen en 'n werkgareel. P. BERST, Berk meer C 23 te Obdam. Te koop eenige zoo goed als nieuwe Philips Luidsp/ekers prijs 7.50. VAN RIET, Baansingel 38 te Alkmaar. Jrima KINDERWAGEN te koop. Te bevr. bij T.' PEP PING, Hoogenweg 78 C te Heiloo. Wie ruilt mijn 8-pers. tent voor een 4-pers. tent, met bij bet. adv. kosten. Beem- sterlaan 13, Bergen. Ruilen een paar nieuwe werkschoenen m. 4243 v. maat 4344. Adres J. Ursem Holleweg G 186 te Heiloo. RUILEN: Een Singer-hand- naalmachine welke prima naait, voor 4 jonge Kippen met hok. Na 6 uur. P. B. STOKMAN, Kennemerstraat- weg' 74; telet 3711. Wonlngruil van Den Haag naar Alkmaar 2e etage, twee kamers kabinet keuken tus- schenkamers en zolder. Zeer nette stand. Br. no. 15759 bur. van dit blad. WO NTNGRUIL! Mooie woning met voor- en achtertuin; centrum Heiloo; bev. 5 kamers en keuken; zeer geschikt voor gepen sioneerden ambtenaar. Huur prijs f 5.p.w. Te ruilen v. Woning ln Alkmaar, omtrek Station. Br. onder lett. M B Adv. Bur. AVIS te Heiloo. Te ruilen: een paar z.g.a.n. hooge heerenschoenen mt. 43 (waterdicht) voor 'n buiten band 28xl,/j. Adres: Brou- werstraat 18 Alkmaar. Verloren. Gaande van H.H. Waard Z. over Oudorp naar Alkmaar een schapenwollen want. Stationsweg 124 te Alkmaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2