2 Nieuw Noordhollandsch Dagblad Stad en Omtrek RONDOM DE PARTIJ VAN DEN ARBEID DE PLECHTIGHEDEN IN ROME GEEN NATIONALISATIE VAN HET VERVOER De officieele uitslag der Belgische verkiezingen Nederlandsche arbeiders geven het voorbeeld DONDERDAG 21 FEBRUARI 1946 ALKMAAR ZILVEREN JUBILé bjj het Hoogheemraadschap Op Zaterdag 2 Maart a.s., des morgens 11 uur, zal ten gemeen, landshuize alhier het zilveren ambtsjubileum worden gevierd van aen heer J. W. Boersma, thans secretaris van het Hoog heemraadschap „NoordhoHands Noorderkwartier". VERSTANDIG Door de politie is jl. Zondag in alle Alkmaarsche bioscopen en dancings alsmede in de café's een speciale controle gehouden op de jeugd. Het resultaat was, dat er 11 bezoekers, die beneden den vastgestelden leeftijd waren, uit de bioscopen moesten worden verwijderd en slechts één uit de dancings. Een verlofhouder, die sterken drank in zijn veriofs. localiteit verkocht, is terzake be. keurd. A.B.C.-NIEUWS Het bestuur van 't Alkmaarsch Bevrijdings Comité heeft, samen met het Werkcomité, na gehou den besprekingen, de plannen vastgesteld voor de herdenking en viering van den 5den Mei. Deze plannen zullen nu ter goed. keuring worden voorgelegd aan de buurtvereenïgingen, die daar. toe in vergadering bijeen komen op Donderdag 21 Februari a.s., in Hotel Irene. Het samenstellen der plannen heeft veel hoofdbrekens gekost en nog zijn alle moeilijkheden niet uit den weg geruimd. Zoo is een groote handicap het besluit van den Minister, om op 4 Mei (Zaterdag) geen vrijaf te geven. Niet alleen worden de oorspronkelijk opgezette plannen danig in de war gestuurd, doch de organisatoren worden door deze beperking gedwongen, eerst na den middag een aanvang te maken met de voorbereidende werkzaamheden, welke anders 's morgens vroeg gedaan konden worden Het Comité erkent ten volle het bezwaar van den Minister om niet meer vrijaf te geven dan hoogst noodzakelijk is, omdat ieder arbeidsuur in dezen tijd van .wederopbouw benut moet worden. Doen is dit verlies niet te ondervangen door de uren van den Zaterdag in de week daar. vóer in te laten loopen? De slui ting op Zaterdag geeft boven dien energie, en brandstofbespa ring. De 5e Mei moet toch, ais na tionale dag, door geheel ons volk herdacht kunnen worden. Het Comité hoopt, dat het besluit van den Minister niet onherroe pelijk zal blijken te zijn. JOHAN KAART KOMT IN ALKMAAR Maandag 25 Februari, 8 uur, zal het gezelschap De Komedian ten O.I.V. Johan Kaart in "t Gul den Vlies een voorstelling geven van Johan v. Bokay's blijspel „Papa is verloofd**. In dit blij spel werken mee: Johan Kaart, Anny de Lange, Heny Alma, Joh. Valk, Joh. Bouwmeester-Kluun, Lo v. Hesbergen, Joh. Blaaser. Het belooft een gezellige Johan Kaart.avond te worden. DE EBBENHOUTEN OLIFANT Abonnee's die aan ons Bureau kaarten besteld hebben voor de uitvoering van Cantecleer op Donderdag 28 Februari worden verzocht deze zoo spoedig moge lijk af te halen. Kaarten die niet vóór Zaterdag a.s. zijn afgehaald kunnen niet meer beschikbaar worden gesteld. MIDDENSTAND Vrijwel alle katholieke ver. eenigingen zijn na den oorlog met frisschen moed weer aan den slag gegaan. De jeugdbeweging in haar rijke schakeering, de stands, en vakorganisaties, de clubs voor ontspanning en vor ming, alles is na den gedwongen winterslaap tot nieuw leven ont waakt. Alleen als het ging over de middenstandsorganisatie, mochten wij tot nu toe óf geen feta id óf slechts sombere Han en hooren. Daar schijnt nu ech ter verandering in te komen. Een aantal katholieke middenstan ders hebben een comité gevormd dat den heropbouw van een ver nieuwde, frissche katholieke middenstandsvereeniging ten doel heeft. Een eerste stap van dit comité is om die midden standers, die vroeger lid waren van de K.J.M.V.. op de hoogte te brengen van hun plannen. Daartoe is op Maandagavond a.s. om 8 uur een ontmoetingsavond belegd voor alle oud. K.J.M.V.. ers met hun dames, in de zaad van de Harmonie. Tot deze bij eenkomst wordt bovendien uit. genoodigd elke katholieke mid denstander, die iets voelt voor aaneensluiting in een frissche katholieke organisatie. Ook zijn echtgenoote wordt verwacht. Wie nu denkt daar een zwaren avond te krijgen met veel ern stige toespraken, vergist zich: de vroolijke leden der K.J.M.V. hebben de leiding. Het zal een gezellige ontmoetmgsavond zijn. Zal de middenstand nu eindelijk ontwaken? DIEFSTAL EN DRONKEMANS PRAAT (Zaken v. d. Arrondissements De destijds aangehouden zaak van Fred. K. monteur, gedetineerd in het interneeringskamp Schaepmankade te Alkmaar, werd opnieuw behan deld. Het betrof den diefstal met braak in het perceel Boterstraat van Gebr. Winder, waarbij ctoozen met suikerwerk en chocolade werden ont- vreemd. De reclasseering adviseerde yéen voorw. veroordeeling. De officier ging hiermede accoorcf en vorderde 6 maanden voorw. met 3 proefj. Ver dediger Mr. de Groot vdnd deze op lossing het beste. C. v. d. B. chauffeur en J. S. bloemist beiden te Heiloo had den op 9 Maart '45 aldaar een brutaal stukje uitgehaald door van een auto, staande onder een kapberg, 0 auto- wielen met banden weg te nemen. S. had nog wel toezicht op genoemde auto! Do banden waren voor een hooge som verkocht. Het motief van den diefstal was voor het O.M. niet duidelijk. Een flinke correctie was noodzakelijk, waarom tegen ieder 7 maanden gevorderd werd. De verde digers resp. Mr. Berkhouwer en Mr. de Groot bepleitten voorw. veroor deeling, terwijl de laatste de vraag stelde of het diefstal of verduistering was. Een nette jongeman H. N. geb. te Den Haag 1923: administrateur: had te Alkmaar op 28 Juni '44 uit de gang van zijn pension 2 overjassen en 1 regenjas meegenomen en deze te Amsterdam verkocht voor 87.50 en f 20. Een wel brutaal stukje! Het rapport van dr. Vaessen achtte hem niet geheel normaal. Ofschoon het een ernstig feit noemende ging de. officier met de conclusie van het rapport accoord en vroeg 5 maanden voorw. met 3 proefj. Mr. Smal schet ste den persoon van verdachte en zijn familie en concludeerde eveneens tot een voorw. veroordeeling. Ger. K. geboren te Alkmaar 1925 had te Koedijk uit een schuur van Klaas F. 2 motor buiten en 2 dito binnenbanden gepakt en deze op den zolder verborgen. Beklaagde verkeer, de in geldnood. Het over hem uitge brachte rapport achtte de reclassee- ringskansen gunstig, waarom de of ficier 6 maanden vroeg voorw. met 3 proefjaren. Mr. Lesterhuis besprak het geheele geval, beklaagde was erfelijk belast, 3'maand, voorarrest vond verdediger een goede correctie. Hij vroeg de voorl. invrijheidstelling van. verdachte. De rechtbank besliste alzoo. W. v. V. en S. H. de eerste wonen de te Santpoort, de laatste te Heer Hugo waard, waren zoo vrij geweest op 23 Juni 45 van het terrein van •een school te Alkmaar een motorrij wiel te ontvreemden en daarmede weg te rijden. De behandeling van deze zaak vorderde geruimen tijd. Allerlei rapporten werden voorgele zen waauit bleek dat beiden in den bezettingstijd veel illegaal werk had den verricht, maar uit het rechte spocrr waren geraakt. De officier vroeg 3 maanden voorw. met 3 proefj. Mr. Sehenkeveld verdediger van v. V. sloot zich hierbij aan. Het was van Th. de W, 60 jaar, geb. te E'gmond, wonende te Stroet gem. St. Maarten, dom en hoogst af- keuringswaardig in een dronken bui beleedigende woorden te uiten jegens het Koninklijk Huis. Het geval had zich afgespeeld bij de Oude School. Een drietal getuigen waren opgeroe pen. om een. en ander te bevestigen. Ofschoon er veel "vergeten" was ('t gebeurde in Juli '45) achtte de offi cier het feit bewezen en requireerde f 200 of 60 dagen. De verdediger mr. Berkhouwer, betwijfelde of er opzet tot beleedigen was en vroeg primair vrijspraak subsidair vermindering van straf. HEERHUGOWAARD T.O.S. OP DE PLANKEN Op Zondag 24, Dinsdag 26, Donderdag 28 Februari en Zon dag 3 Maart zal de Sportvereeni- gïng T.O.S. weer op de planken komen met een reveu, die wij onzen lezers ten zeerste kunnen aanbevelen. HUGO BOYS-NIEUWS Hugo Boys IDirkshorn 1 4—2. Hug,o Boys HDirkshorn II 32 DTS aHugo Boys a 70. Zondag had Hugo Boys een goeden dag: Het eerSte heeft Dirkshorn van de bovenste plaats gewipt en kroop er zelf op. Het tweede won ook van Dirkshorn II en klimt ook hooger op. De adspiranten könden het tegen 't veel zwaardere DTS echter niet bolwerken. Over den wedstrijd het volgen de. Dirkshorn wint de toss. H.B. zet tegen wind een offensief in en is voortdurend in den aanval, wat na een kwartier beloond wordt met. een schitterend doei. ,punt. Even later veroorzaakt H.B. penalty (1—1). H.B. Iaat zich niet ontmoedigen en is voortdurend in den aanval, maar tot scoren komt het niet meer. Rust 11. Na rust maakt H.B. er spoedig 21 van. Nu golft het spel meer gelijk op en komt DTS ook soms gevaarlijk opzetten, maar de verdediging van H.B. weet stand te houden. Na ongeveer een half uur spelen maakt H.B. met een kalm schot er 31 van. Wie nu gedacht had dat DTS het op zou geven, was er naast, want na een snellen aanval maakt DTS er 31 van. Nu gooide H.B. er nog een schepje op en spoedig maak te zij er 4-2. van, waarmede het einde kwam van een goeden en sportleven strijd, waaraan ook de scheidsrechter een groot aan deel had. BERGEN NOODZIEKENHUIS De aanleg van de centrale ver warming en de warmwatervoor ziening m het Noodziekenhuis te Alkmaar is opgedragen, aan het Technisch Bureau F. Jimmink, alhier. Naar wij nader vernemen, wordt onder dit noodziekenhuis een aantal barakken verstaan, die momenteel op het terrein vam het Centraal Ziekenhuis in aanbouw zijn. Zij vormen een uitbreiding van het Centraal Ziekenhuis en zijn dus niet, zoo als wel werd beweerd, bestemd als particuliere verblijfplaats (Voor tuberculosepatiënten. Ook van het feit, dat de barakken een Zweedsch geschenk' zouden zijn, is* ter bevoegder plaatse niets bekend. KNEPPELBRUG IN WORDING Eenigen tijd geleden meldden wij, dat het in de bedoeling lag de bekende Kneppelbrug ten spoedigste te herbouwen. Thans is. het materiaal in zoodanige hoeveelheid aanwezig, dat de eerste vijf palen in den bodem van den Smgel geheid konden worden. Hoe lang het zal duren voordat dit werk beëindigd is, valt niet te zeggen; dat hangt af van de vraag, of het hout regel matig zal worden aangevoerd. SINT MAARTEN CONTRöLE BEVOLKING De inwoners der gemeente St. Maarten worden, voor zoover zij hieraan nog geen gevolg gege ven hebben, nogmaals verzocht op een der hieronder genoemde dagen met trouwboekje, tweede distributiestamkaarten en per soonsbewijzen op het secretarie te komen. Dit in verband met distributie, verkiezingen en reconstructie van het Bevolkingsregister. Op dé volgende dagen zal hiervoor zitting worden gehou den: Vrijdag 22 Februari Sint Maarten van 912 en van 24 uur; Zaterdag 23 Febr. Valkkoog en Groenveld fan 912 uur; Maandag 25 Febr. Stroet van 9 12 en van 24 uur; Dinsdag 26 Febr. Kijpje en Eiburg idem. TUITJEHORN TE WATER GERAAKT De gezusters van Duin, beiden cursisten van de E.H-B.O., be merkten gisteren in het water van de Kerkbuurt een kindje drijvende. Zij wisten het jeugdige slacht offer, dat reeds in bewustelaozen toestand was,, op het droge te brengen en pasten onmiddellijk kunstmatige ademhaling toe. En inderdaad mocht het hen geluk ken de levensgeesten op te wek ken. Hetslachtoffer bleek een dochtertje te zrjn van den heer Schotten (Ingezonden) Mijnheer de Redacteur Iel de achter ons liggende weefc heeft in Uw blad "De Partij van den Arbeid" wel in het centrum, van de belangstelling gestaan. Er is, geloof ik, geen blad in Nederland dat zoo veel aandacht schonk aan het ver schijnen van deze nieuwe formatie. Alleen is het m.L noodzakelijk eenige opmerkingen bij; al Uw penne- vruchten te plaatsen. Ik hoop dat Uj zoo welwillend zult zrjn ze te plaatsen, daar de Katho lieken, die meenen de nieuwe partij te kunnen en. te moeten steunen; toch ook rechten hebben in o n s Ka tholiek Dagblad. 1) Ik zal zeer za kelijk en kort zijn en kom hierop* niet terug. Alleen is het mogelijk dat ik over eenige tijd het weer eens noodig acht een of ander recht te zetten. In. een Uwer artikelen "Blijf prin cipieel", herinnert U aan uitspraken van de Bisschop van Haarlem, de Bisschop van den Bosch en Mgr. Dr. Poels en besluit dan: "We hebben ze ernstig te overwegen en in den wir war van' eenzijdige en overdadige propaganda; het signaal te hijschen "blijf principieel.'" Nil vind ik dat een heel juist be sluit maar de Katholieken die niet mee gaan met de politieke opvattin gen van b.v. de Redacteur van dit Blad, mag men daarom maar niet beschuldigingen van miet-principieel te zijn. 2) En zelfs Katholieken die niet wenr sehen mee te werken aan een Kavho_ lieke Volks Partij, zijn daarom niet minder "principieel". Ja ze meenen zelfs, dat het niet principieel is, hec voor te stellen alsof Katholieken, willen ze principieel zijn, de K.V.P. moeten steunen, want het is niet juist. 3) Verder haalt U aan een uitspraak van Mgr. Mutsaerts, Bisschop van den Bosch, die inderdaad iets over de Partij van den Arbeid gezegd moet hebben, maar daarbij uitdruk kelijk heeft verklaard, te spreken als menscb, niet als Bisschop. 4) Ge lukkig maar, want het was een zeer ongelukkige uitlating,, die in de pers in het Zuiden niet zonder commen taar bleef. Ook de uitlatingen van Dr. Poels. (althans volgens verslag van de "Maasbode"), zou ik maar met te hoog aanslaan, want uit het verslag van de "Maasbode" blijkt wel dat de symphatieke figuurde werkelij ke situatie in Nederland niet meer begrijpt. 5) Blijf principieel, ik ben het er vanzelfsprekend uit de grond van mijn hart mee eens, maar noem niet alTes wat je graag wilt, principieel o.a. las ik een dezer" dagen in een verslag, "dat Katholieken er meer aan moesten denken, ook hun eigen economische instellingen te steunen." Tegen zulk een "Principieel zijn"; protesteer ik tqn stelligste; zoo kweekt men anti-papisten L 6) Ik ben P.(rineipieel) K.(atholiek). A. P. N. FIELAGE' Koor n. Opmerkingen van de redactie: 1) Die rechten erkennen wij gaar ne, maarhet gebruik ervan is niet ongelimiteerd. Wij zullen bijv- nooit toelaten» dat in ons blad pro paganda gemaakt wordt tegen de eenheid der Katholieken op staat kundig gebied. 2) Hetgeen wij dan ook niet ge daan hebben. 3) Dat kan theoretisch, allemaal, waar zijn, maar de practijk is anders In de feitelijke verhoudingen van het oogenblik en na alles wat er op politiek gebied in ons land gebeurd is, moet het zeker het meest-princi- pieel genoemd worden, als Katholie ken de Volkspartij steunen. 4) Hier heeft de heer Pielage een klokje hooren luiden; maar hij weet niet waar de klepel hangt. Vanzelf sprekend en natuurlijk heeft Mgr. Mutsaerts op deze vergadering als Bisschop gesproken. Meent de heer P. dat Mgr. op deze feestvergadering als particulier was uitgenoadigd? Wij kunnen den inzender, (niet op- grond" van eenzijdige voorlichting, maar aan de hand van den woordelijken tekst van het desbetreffende deel der rede), verzekeren; dat Mgr. o.a. zeide: "Mijne vrienden, blijft ook nü principieel. Men kan de katholieken wel lokken naar een Partij van den Arbeid, men kan wel schoone pro gramma's m. elkaar zetten, maar ik behoef geen Bisschop te zijn om u dit te zeggen, doch eenvoudig een mensch met open oogen en gezonde hersensweest voorzichtig. Blijft prin cipieel. Dan alleen rijt ge veilig. Niemand mag een ander fundament plaatsen dan hetgeen gelegd is en dal is Jezus Christus". Dat alles is,. dunkt ons, duidelijk genoeg, om te weten, wat de mee ning is, niet van zekeren heer Mut saerts, maar van Z. EL Exc. Mgr. Mutsaerts, sinds nog maar heel kort; du- heer jong en heel nieuw, Bis schop van het diocees 's Hertogen- boseh. En nu moest de heer Pielage behalve heel principieel,, ook eens heel verstandig zijn, net als de hon derdduizenden Katholieken in België die het afgescheiden groepje van de U.D.B. in de kou lieten zitten, om de nieuwe Christelijke Volkspartij weer tot de grootste partij te procla. meeren en zoo mee te werken tot een beslissende wending in de staatkunde bij onze Zuidelijke buren. Inzender en de zijnen wringen zich weer in allerlei bochten om er onder uit te komen, precies bijv. als indertijd de katholieke leden van zekere bewe- ging, die alsmaar wachtten op bis- J schoppelijke uitspraken en toen die kwamen, zeiden ze: Nu wachten we tot de Paus spreekt. En toen die sprak, kon Nederland het niet meer hooren, omdat Duitsehe vrienden van de beweging ons onder den voet ge- loopen hadden en alles wat princi pieel katholiek was in het openbare levenprincipieel hadden "Aus- radiert" I 5) Het is gelukkig, dat de heer P: dit niet in Limburg.gedrukt krijgt. De Roomsche Limburgers» die al eens eerder de leuze aanhieven: "Handen af van dr. Poels", zouden hem! Wij voor ons rijn van oordeel dat de meening van dr. Poels, fi guur van internationale vermaard heid niet hoog genoeg kan wor den aangeslagen. Hij heeft de si tuatie in ons land waar het op geestelijk terrein heelemaèl niet goed gaat volkomen door en be grijpt bliksems goed wat er aan de hand is. 1 6) De heer P. schijnt zich in elk geval principieel tot taak te steHe'n,. om "tegen" alles te zijn, wat ande ren op goede gronden als principieel verdedigen. Als men de zinsnede waar dé inzender hier op doelt, in haar verband leest» zal ieder onbe vooroordeeld toeschouwer erkennen dat er in het geheel geen reden is, om zoo hoog van den toren te blazen. De zaak is eenvoudig deze: In een vergadering van katholieke boeren is de situatie van den N_V. Han- delsraad van den LTB besproken Een instelling aan een katholieke organisatie annex. De leden van deze Katholieke Land. en Tuinhomwbond werden aangespoord, deze instelling, feitelijk een instelling van hun eigen katholieke organisatie, te steunen. Daar komen heelemaal geen theo rieën over nrfneipes bij te pas, het is een eisch van zelfbehoud, van eigen bedrijfsbeheer onder elkaar. Het is buiten alle maat, om in dit verband over anti-papisme te spreken. Dat heeft er niemendal mee te maken. Nu dé heer P. zegt het vanzelfspre kend uit den grond van zijn hart er mee eens te zijn, dat we principieel moeten wezen, (iets wat wij ook beweerden), zouden we ons af kun nen vragen, waar we eigenlijk over prèten. Of zou er toch verschil zijn. tusschen wóórd en daad? Redactie. URSEM HET VERZETSWERK Vrijdag 22 Februari a.s. om half acht in de zaal van Mulder zal 'n belangrijke lezing worden gehou den over het verzetswerk. Spre kers: Pater Huïssen, oud-Gardi aan van het klooster van Nieuwe Niedorp en de heer Haeck uit Alkmaar. Z. H. de Paus heeft gisteren aan1 de nieuwe kardinalen als tee- ken van hun waardigheid den kardinaalshoed overhandigd. De plechtigheid verliep volgens het traditioneele ritueel. De kardina len naderden den oauselijken troon, maakten een drievoudige kniebuiging als teeken van eer bied, kusten 's Pausen voet als teeken van onderdanigheid en knielden voor hem neer. De Paus plaatste hen vervolgens den hoed op het hoofd en omhing hein met den purperen schoudermantel. Mgr. Agagianian. de Armeen- sche patriarch, nam toen heit woord om aan den Paus den dank der kardinalen over te brengen. Pius XII hield vervolgens een toespraak en gaf den apostoli- schen -zegen. Gezeten in den draagstoel keerde de Paus ver volgens naar zrjn vertrekken te rug. In de Tweede Kamer is Dinsdag de bespreking' van vervoersvraag stukken aam de orde gekomen aan de hand van de Hegeerings- nota. Er waren maar weinig spre kers. Kernpunt van het debat was de kwestie van de nationali satie van het vervoer, waarover minister Schermerhorn indertijd bij een ander debat de moeilijk heid omtrent het standpunt van minister v. Schaik ontliep. Thans bleek wel degelijk verschil van gevoelen met een meermalen uit gesproken! regeeringsstandpunt te bestaan. Dit vertolke de heer van Braambeek, socialist, die meende, dat de heer van Seijaik met zijn opvatting niet in het kabinet nas- te! De minister wil het particu liere vervoer op den korten af stand zrjro volle kans geven in vrije ontwikkeling, de spoorwe gen ziet hij aangewezen voor het vervoer op langen afstand. De Minister wil niet de volkomen vrije concurrentie tusschen spoor en auto, maar redelijke afbake ning van bevoegdheid. Hij heeft nog eens uitdrukkelijk verklaard, dat van hem geen medewerking te verwachten is. om het ver voerswezen te nationaliseeren. De Minister verdedigde het werk vam de A.T.O. en zei. dat deze geen monopolie zal krijgen. Voor het particuliere vrachtvervoer komt er weer een stelsel van bedriifs- vergunningen. Het Belgische Ministerie van Bin- nenlandsche Zaken heeft omtrent de Zondag j.l. gehouden verkiezingen voor de Kamer de volgende offi cieele cijfers- verstrekt 1946 Partijen stemmen. pCt. zetels CVP 1.006.293 42.6 92 Lib. 211.143 8.9 16 Soc. 746.738 31.50 66 UDB 51.095 2.2 -1 Comm. 300.099 12.7 23 Lib. soc. Carter 37.844 1.6 4 (onder wie 3 soc. en 1 liberaal) Afzond erlijken 12.426 0:5 0 2.365.63ft Dus: Kath. 92; Soc. 69; Comm. 23; Lib. 17 en UDB 1. 1939- Partijen stemmen pCt. zetels Kath. partij 764.843 32.7 73 Soc. 705.969 30.5 64 Lib. 406.219 17.3 33 Comm. 125.C8 5.3 9 Afzonderlijken 46.687 L9 2 Hex 103.821 4.4 4 VNV 185,479 7.9 17 2.338.437 Nu de Nederlandsche industrie zelf weer een groet aandeel gaat leveren in onze voedselvoorzie ning. is het, een verheugend feit. dat één van onze grootste levens- middelenhedrijven. de~ bekende Honig's Fabrieken te Koog aan de Zaan en Nijmegen, alle hens aan dek heeft geroepen om top prestaties te leveren.. Met verdubbelde energie wer ken Honig's arbeiders aain da eervolle taak om elke Nederland sche huisvrouw in de gelegenheid te stellen Honig's artikelen te verkrijgen, en mocht er soms eens iets haperen, dan komt dat, omdat de vraag naar Honig's arti kelen zoo overweldigend groot is. (Adv.)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2