Nieuw Noordhollandsch Dagblad iSiad en (DntlreU ONZE REDACTIE KAPPERSBOND Viering van hef 55-jarig bestaan (2aafsfe nteutvs NIEUWE SCHOENEN BONNEN BAAS IN EIGEN HUIS WOENSDAG 6 MAART 1946 MET INGANG van 1 Maart is de heer Frans Otten weer aan de redactie van ons blad verbonden.; hij is belast met de leiding van de redac tie in het rayon Alkmaar. De heer P. J. Si'gon, voorheen redacteur-verslaggever voor dat. rayon is belast met de leiding van de reportage in bimnen. en buitenland. De heer L. Hammecher, voorheen verbonden aan de redactie van de Provinciale Noordbra- bantsche Courant te 's -Her togenbosch, is met ingang van* 15 Maart aan de redactie verbonden. Wij vertrouwen, dat een en ander, naast de nog in bewerking zijnde uit breiding van de redactie door aanstelling van nieuwe jour nalisten, de verzorging van ons blad. binnen de beperkte mogelijkheden der papier- schaarschte, zeer ten goede zal komen. ALKMAAR STILLE OMGANG VOETGANGERS Aan degenen, die zich te voet naar Amsterdam zullen begeven om den Stillen Omgang mede te maken, wordt nog net vólgende medegedeeld. Daar zich een voldoend aan tal mannen heeft opgegeven, zal de Omgang ook voor bedevaart- gangers-te-voet doorgang vinden. A.s. Zaterdag, des middags om 3 uur, vindt het vertrek plaats van den hoek Kennemerstraat. wegEmmastraat. Te Zaandam worden de kaartjes uitgereikt aan hen, die zich tot nu toe op gaven; tevens zullen dan nadere mededeelingen worden gedaan. Er bestaat alsnog gelegenheid zich aan te sluiten, doch retour kaartjes kunnen in dat geval niet meer worden verstrekt. INSPECTRICE VOOR DE JEUGD Binnenkort zal een Inspectrice bij de Kinderpolitie den strijd aanbinden met de verwildering onder de Alkmaarsche jeugd. Mej. mr. D. Haremaker zal op 18 Maart a.s. officieel in deze functie treden; haar werkzaam heden zullen echter eerst in April aanvangen. katholieken van alkmaar en omstreken. Binnenkort zullen er weer, zooals vóór den oorlog, conferenties over het katholieke geloof worden gege ven voor niet-katholieken. De bedoeling daarvan is niet om cL'eze niet-katholieken direct te "be- keeren" of om "zieltjes te winnen". De allervoornaamste bedoeling is om het wantrouwen en de vöoroordeelen die andersdenkenden nog steeds te genover ons geloof en tegenover onze Kerk koesteren, weg te nemen. Wij willen hen in kennis stellen met het wezenlijke van onze levensbeschou wing en zoo trachten eenige toenade ring te bewerken tusschen de chris tenen van eenzelfde land. Ook al denken zij er nü niet en nooit over om tot onze Kerk over te gaan, wij meenen toch reeds ruimschoots onze moeite beloond te zien, wanneer de kloof die de christenheid tot verschil lende stukken verscheurt, eenigszins verkleind is en er op niet-godsdien- stig terrein een vruchtbaarder sa menwerking _kan plaats vinden dan vóór den oorlog het geval was. En als er dan ten slotte nog een enkele ontkerstende, een ronddolen de buiten het Christendom, werkelijk bekeerd zou worden, dan beschouwen wij dat als toegift. En wie zal ons zulk een bekeering kwalijk durven nemen? De geloovige Protestanten zeker niet. Nu roepen wij onze Katholieken op om te trachten op tactvolle wijze niet-katholieke kennissen en vrienden te bewegen deze conferenties bij te wonen. Misschien kent u persoonlijk een andersdenkende; die gaarne op de hoogte gesteld wil worden van de katholieke leer. Welnu, introduceert u hem op deze conferenties. U kunt hem daarbij zoo noodig vergezellen. De conferenties worden gehouden op vijf achtereenvolgende Vrijdagen om 8 uur 's avonds; te beginnen den 15en Maart, in de St. Dominicuskerk aan de Laat. De Weleerw. Z.Gel. Pater Lector A. v. Gróenewoud' O.P. Zal deze conferenties geven en spre ken over deze vijf onderwerpen: Is godsdienst wel noodig? Welke is de ware godsdienst? Wat geeft die gods dienst? Wat vraagt die godsdienst? Is die godsdienst geen politiek? BURGERLIJKE STAND Geboren: Tijman J., zoon van Johannes Vonk en E. A. Houter; Philippe R zoon van Albert E. Tondu en W. J. van der Laan; Jan, zoon van Johan C. de Kui ter en A. Helder; Robert, zoon van Pieter Boer en J. Klut' Cor nells J., zoon van Simon J. Er- kamp en C. R. M. Koopman. Gehuwd: JoHannes C Th. Vink en Afra C. Heijnis; Klaas'Kooij en Diderica F. Stadegaard. Overleden: Maria A. E. van de Poll, oud 64 jaar. gehuwd met D, Tesselaar; Hendrika J. Auber- tijn, oud 1 jaar. de kajottersbeweging voor het voetlicht Zaterdag- en Zondagavond j.l. or ganiseerden de Alkmaarsche Kajot- ters hun eerste uitvoeringen in het gebouw aan de Nieuwstraat sinds het oprichten van de Kajottersbe- weging. De Zaterdagavond was spe ciaal bedoeld voor de leden en hun dames. De avond werd geopend met gebed; de groet; het ontplooien van de driekleur en het Kajotterslied. Na een kort welkomstwoord door den voorzitter A. Buissink werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. In een bonte mengeling wisselden sketches; solo's en koornummers elkander af. Spe ciaal verdienen vermelding de Oekrainsche volksliedjes; die ten gehoore werden gebracht door Jo- sefa Sahamitska. In de pauze werd een verloting gehouden. Het hoogtepunt na de pauze vormde "Voor den Bloed raad"; een operette in 2 bedrijven voor soli; koor en piano. Goede zang en voordracht vielen hier te bewon deren. Het spel en de zang van den herbergier die in dit "drama" de hoofdrol speelde; verdienen wel bij zóndere vermelding. Zooals aan iederen avond kwam ook aan dezen een einde. Na de officieele sluiting volgde nog een gezellig samenzijn waaraan de dansmuziek niet ont brak. Zondag was de zaal weer tot in alle hoeken gevuld met de ouders van de leden en verdere genoodig- den. Een prima strijkje zorgde voor de muzikale omlijsting. Na Ge ope ning werd het woord gegeven aan den Aalmoezenier van de K.A.J. den Weleerw. heer Zoutenbier. Deze sprak er zijn voldoening over uit cat de Kajottersbeweging thans sinds haar korte bestaan aan de bui tenwereld kon toonen waartoe zij reeds in staat is. Vervolgens zette spr. het verschil tusschen de K.A.J. en de St Josephsgezellenvereeniging uiteen. Wa? het in de St. Josephsge zellenvereeniging de praeses; die bovendien nog geassisteerd werd door een raad van bestuur; die de leiding in handen had; thans wordt de geheele vereeniging gedreven door cTe leden zelf. De praeses, ook wel gezellenvader, heeft afgedaan. De huidige aalmoezenier is stemge rechtigd bestuurslid. Het hoofdbe ginsel in de K.A.J. is de zelfwerk zaamheid van de leden. Het pro gramma dat na deze inleiding volg de; werd met zooveel animo opge voerd dat deze avond een nog groo- ter succes werd dan de vorige. Ook nu werd in de pauze een verloting gehouden en na de pauze de operette opgevoerd. In zijn sluitingswoord bracht de voorzitter dank aan den heer Overtoom, den dirigent van de zangclub; aan den regisseur, den heer Groothuizen en aan allen die deze avonden hadden doen slagen. De Alkmaarssche Kajottersbewe ging kan terugzien op fwee bijzon der geslaagde avonden; die er niet weinig toe zullen bijdragen haar reeds gevestigde reputatie te ver- hoogen. ONTSLAG POLITIEAMBTENAREN Naar thans bekend wordt, zijn de volgende politieambtenaren door den heer Directeur-Gene raal van Politie te 's-Gravenhage op grond van het Zuiveringsbe sluit uit hun functie ontslagen: met ingang van 7 Mei 1945 J. Vink, luitenant bij de gemeen+e. Dolitie; met ingang van 31 Jan. 1946 J. J Sauer, kapitein en P. v. d. Strüijs, opperwachtmeester bij de gemeentepolitie alhier. VEEMARKTEN De veemarkt van Zaterdag jl. vond geen doorgang wegens het ontbreken van aanvoer. Gisteren telde de markt 4 paarden, in prij zen varieerende van f 800 tot 1200, terwijl voor de Centrale werden aangevoerd 28 vette koeien, 2 graskalveren en 241 nuchtere kalveren. TE DURE KAPSELS Naar wij vernamen, zijn door de Prijsbeheersching verschillen de bekeuringen uitgedeeld aan de dameskappers van Alkmaar. Deze laatsten waren in overtre ding, daar zij te hooge prijzen berekenden; de prijzen varieer den van 4.50 tot f 10.voor permanent. Kapperszaken wor den echter'in verschillende klas sen ingedeeld: luxe klasse, le klasse, middenstandklasse, enz. De prijzen zijn dus dienovereen komstig ook verschillend. Door dat echter de Alkmaarsclie kap pers nog geen bericht van den NKB hadden ontvangen in welke klasse zij waren ingedeeld, wa ren zij hier gezamenlijk een prijs overeengekomen, die naar het oordeel van de Prijsbeheersching aan den te hoogen kant was. Deze zaak zal echter nog nader wor den uitgezocht en men vertrouwt dat de Ned. Kappersbond het zijne er toe zal bij dragen, om tot een goede oplossing te komen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Carla, d.v. Abraham B. van der Linde en F. van Wen- del; Anna M., d.v. Theodorus M. A. Pot en E. C. Bijl; Peter, z.v. Jacob Jansen van Jorksveld en J. E. de Rover; Wilhelmus J. M., z.v. Hendrikus T. Smorenberg en A. J. J. Langendijk. Gehuwd: Pieter de Buijzer en Geertruida J. van Gaaien. Overleden: Cecilia Brakenhoff, oud 72 jaar, gehuwd met J. Koo- ge; Willem A. G. Lebbing oud 1 jaar. biljart-wedstrijden Zaterdag en Zondag werd in het Noord-Hollandseh Koffiehuis van den heer A. j. de Wit een aanvang gemaakt met de wedstrijden om 't kampioenschap van Alkmaar 2e kl. cadre 35/2. De uitslagen waren Zaterdag: P. Schouten (N.G.) 200 23 39 8.69 C. ce Boer (N.G.) 85 23 19 3.69 t. Bruin (N.G.) 200 47 18 4.25 C. Smit (Alc.) 198 47 21 4.21 J. Mbrs (Drie r.) 76 33 10 2.30 W. Watertor (ZEKZ) 200 33 33 6.06 S. Seerig (ZEKZ) 177 34 33 5.20 t. de Vries (Drie r.) 200 34 67 5.88 P. Schouten (N.G.) 200 43 18 4.65 J. Mors (Drie R.) 172 43 14 4 Zondag: S. Seerig (ZEKZ) 200 46 17 4.34 C. de Boer (N.G.) 193 46 10 3.02 P. Schouten (N.G.) 163 42 13 3.88 W. Watertor (ZEKZ) 200 42 32 4.76 j. Mors (D.R.) 128 41 20 3.12 t. Bruins (N.G.) 200 41 23 4.87 t. de Vries (Drie R.) 200 23 33 8.69 C. Smit (Alc.) 111 23 18 4.32 C. de Boer (N.G.) 189 44 15 4.29 j. Mors (D.R.) 200 44 18 4.54 Zaterdag en Zondag a.s. worden d'e wedstrijden voortgezet. jubileum schaaktournooi V. V. V. De Alkmaarsche Schaakclub V.V.V. die onlangs haar 40-jarig bestaan ge vierd heeft; organiseert deze maanc een groot schaaktournooi in Hotel Irene; n.l. op Zdterdag 23 en Zondag 24 Maart. Er worden vier kampwed strijden gespeeld n.l. voor hoofdklas se; le 2e en 3e klasse. In schakers- kringen blijkt bijzonder veel belang stelling voor dit tournooi te bestaan; de leiding heeft reeds van verschil lende zustervereenigingen toezeggin gen gekregen van deelname van vele leden. De bedoeling is thans een of meerdere "Eeregroepen" te' vormen. Er wordt gelijktijdig een jeugotour- nooi gehouden waaruit men t.z.t. de naar voren gekomen jongeren t.m. 17 jaar wil uitnoodigen om het jeugd kampioenschap van Alkmaar te spe len. De Alkmaarsche kappers heb ben gisteren op passende wijze het 55-jarig bes. aan vSn den Ned. Kappersbond' gevierd. Zij zelf'zijn reeds circa 70 jaar ge organiseerd, aanvankelijk onder den naam „Eendracht", waarin uitdrukking werd gegeven aan het doel, elkander bij ziekte of andere noodgevallen bijstand te verleenen; later vormden zij een af deeling Alkmaar van den NKB. Zij meenden het jubileum niet beter te kunnen herdenken dan door een kapdemonstratie in Hotel Irene, waarbij de Figaro's uit Amsterdam, Haarlem, Alk maar en Hoorn knappe staaltjes van hun kapkunst vertoonden. D„e voorzitter van de feestcom missie, de heer J. Jonker, sprak vooraf een welkomstwoord, spe ciaal tot de technische club „Marcel", die aan de demonstra tie haar medewerking verleende. Hij deelde mede, dat de nestor van de Alkmaarsche kappers, het eerelid Janus de Louw, ver hinderd was het feest mee te vieren; daarom had men hem als blijk van medeleven vergqst op een feestgave in den vorm van een plukje tabak. Janus de Louw is een oudgediende in de Alkmaarsche kapperswereld, die destijds naar Koedijk kuierde, om zijn klanten daar te bedie nen; ook in het Hof van Sonoy en het Centraal Ziekenhuis was hij langen tijd „de" kapper. Na de demonstratie vereenig- den de feestvierende kappers zich aan een gezamenlijk diner, waarop een feestavond volgde. Over de kapdemonstratie la.en wij gaarne.het oordeel over aan onze deskundige vrouwelijke medewerkster Jacqueline. Een demonstratie die er zijn mocht! Nu niet alleen meer avondcoiffures, maar ook zeer aardige origineele draagbare kapsels vielen te bewon deren. Een zeer veelzijdige show, die zelfs het knippen van 'n school jongen 'demonstreerde. Ook hier bleek dat knippen en knippen twee is. Het was zeer jammer dat vele Alkmaarsche kappers verstek had den laten gaan temeer; daar dit een specifiek Alkmaarsche demonstratie was. Onze stadgenooten toonden hun "kunnen" in watergolf en on dulatie. Kapsels van eenvoudigen stijl maar alle getuigend van eigen inspiratie en smaak. De figaro's van "buiten" gaven aan de demonstra tie meer het grootsteedsche accent. Zoo vertoonde de coiffure van den heer de Jong uit Haarlem weer eenigszins den Fransehen stijl. Van voren hoog opgewerkte kuif en van achteren het haar nu niet laag uit gewerkt maar meer op het achter hoofd. Een zeer fraai kapsel dat met de aparte glans; ontstaan door de combinatie van verven en blondeeren veler aandacht trok. De heeren San ders en de Jonge uit Amsterdam demonstreerden een zeer moderne avondcoiffure ook in Fransehen stijl. Ook hier kwam duidelijk tot uiting dat met den vorm van het gezicht wel degelijk rekening dient te worden gehouden. De heer Bij 't Vuur uit Hoorn de monstreerde een meer draagbaar kapsel waarbij de kuif even meer uit het gezicht werd opgewerkt. De eenigste vrouwelijke demon- strante toonde dat zij voor menig mannelijk collega niet onder be hoefde te doen. Er heerschte een zeer gezellige sfeer; waaraan het thee complet 'n feestelijk karakter gaf. BEKENDMAKING De wnd. Commissaris van Po litie maakt bekend, dat zij die op 4 Mei 1945 de Duitsche dan wel de Oostenrijksche nationaliteit bezaten, alsmede zij die op ge noemden datum staatloos waren, doch voorheen de Duitsche natio naliteit bezaten, evenals de uit hen geboren nakomelingen, die niet de Nederlandsche nationali teit bezitten, uiterlijk 15 Maart 1946 bij hem een verzoek moeten hebben ingediend om vergunning tot tijdelijk voortgezet verblijf in Nederland. Dit geldt niet voor hen die zulks reeds mochten hebben ge daan. Zij, die op 15 Maart 1946 geen verzoekschrift als bovenbedoeld hebben ingediend, zullen uit Ne derland worden verwijderd. EGMOND AAN ZEE RAADSVERGADERING Onder voorzitterschap van v..n. burgemeester M. Niele kwam de gemeenteraad Zaterdag in verga dering bijeen. Met algemeene stemmen werd de heer J. de Waal, hoofd van de Chr. school, benoemd tot lid der commissie tot werking van school verzuim. Het exploitatie voorschot over 1946 te verleenen aan de R.K. school, groot f 929.39 en de Chr. school, groot f 555.22, werd goed gekeurd. Voorts kwam nog het voorstel tot aflossing van de geldleenin- gen loopende bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten tegen 4 a °/o en het sluiten van een nieuwe leening tegen een rente van 30/o bij parikoers. via het ban kierskantoor Staal en Co. N.V. te 's-Gravenhage, waardoor naai de secretaris mededeelde een rente besparing van f 15.000.werd verkregen. De raad gaat hiermede accoord. Bij de rondvraag vroeg de heer Koeman, of er niets tegen de zand verstuivingen rondom Mij. Zee bad gedaan kan worden. De voor zitter deelde mede, dat deze duin terreinen geen gemeente-eigen dom zijn, maar zegde toe den eigenaar te zullen schrijven. BURGERBRUG VERGADERING PROPAGANDACLUB Dezer dagen vergaderde de Propagandaclub in het Kerke. huis. De voorzitter verwelkomde in zijn openingswoord vooral het bestuur van de afdeeling der R.K. Volkspartij, dat aanwezig was met het oog op het houden van een zakelijke bespreking. Daar de secretaris wegens ziekte verhinderd was, werden de notu. en voorgelezen door den pen ningmeester. Van den heer P. Koortens was een schrijven in gekomen, waarin hij bedankt als bestuurslid. Na gehouden stem ming werd met groote meerder heid de heer J. Visser als be stuurslid gekozen. Hierop hield te Geestelijke adviseur een in leiding over de sociale kwestie welke met groote aandacht werd ;evolgd. Vervolgens werden de wijken toegewezen aan de ver schillende propagandisten voor het makeli van propaganda voor de Kath. Volkspartij, waarna men nog geruimen tijd gezellig bij een bleef. URSEM DE GRABBELMAND Zondagavond trad in de zaal den heer Mulder het Revue, en Cabaretgezelschap ,,De Grabbel- •nand" op onder leiding van den heer Siem Spruit en voerde ten ooneele de revue „De zon breekt door". Alhoewel dit gezelschap nog maar zeer korten tijd in de rijen der „artisten" is opgenomen kan en mag gerust gezegd worden, dat het gebodene tot in de pun- jes verzorgd was. Het spel van Piet Kroon met verschillende black-outs, als Kees Stet van Ierswoud e.a., de twee alom bekende Sylva's met hun gitaar, het teekenwonüer Dick Horst, Henk Schinkel met zijn „gouden" stem, was van zoo danige kwaliteit, dat gerust ge sproken kan worden van eerste klas artisten. Het publiek .enoot ten volle van de „gezonde" humor en be wees zijn waardeering door een donderend applaus. wArmenhuizen l.T.b. 25 jaar De afd. Warmenhuizen van den L.T.B. bestond 28 Febr. 25 jaar; het aantal Jecen, dat bij de oprichting 18 bedroeg, groeide uit tot 176; alle boeren en tuinders uit de parochie zijn thans lid. Het jubileum werd kerkelijk gevierc. met een H. Mis, waaronder gezamenlijke H. Commu nie, hierna volgde in het patronaats gebouw een gezamenlijk ontbijt, waarbij de voorzitter de heer W. Dekker met een toepasselijke toe spraak opende. De secretaris her dacht in een overzicht het feit d'at de heer Dekker 25 jaar voorzitter en de heer W. Molenaar, aanvanke lijk penningmeester, ook 25 jaar deel Sjahrir heeft gisteren een be zoek gebracht bij Clark Kerr, Nederlandsche troepen hebben de hoofdstad van Bali bezet, de of ficieele overgave van de Japan ners zal morgen plaats hebben Japan krijgt een nieuwe grond wet. Mandsjoerije zou onder jurisdictie van Mac Arthur ko men. Perzië heeft te Moskou officieel geprotesteerd tegen het handhaven der Russische troepen. Het centraal distributiekantoor deelt mede, da_t met ingang van 1 April a.s. nieuwe schoenenbonnen in gebruik zullen worden geno men. Omtrent de wijze waarop de ze bonnen zullen worden uitge reikt, zullen nog nadere mede deelingen volgen. In verband hiermede zullen de thans in omloop zijnde schoenen, bonnen na 16 Maart a.s. hun gel digheid verliezen. Zij zullen nog tot en met 9 Maart a.s. worden uitgereikt. Naar verluidt, heeft de Spaan sche regeering, in een Zondag j.l. door den Spaanschen ambassa deur aan het departement van buitenlandsche zaken te Wasn ington aangeboden nota. de regee. ring van de Vereenigde Staten gewaarschuwd, zich niet in Span. je's binnenlandsche aangelegen" heden te mengen. In de nota werd" verklaard, dat Spanje „alle bui tenlandsche pressie afwijst, daar het de kwestie van zijn binnen- landsch regiem beschouwt als een aangelegenheid, welke bij uitslui ting zijn eigen souvereiniteit aan" gaat." De nota vqegt er aan toe, dat alle verdere buitenlandsche pres sie slechts zal kunnen dienen tot het oprakelen van de nationale gevoelens van het Spaansche volk en dat de Spaansche regeering deze „afwijzende houding" deelt. uitmaakt van het bestuur; ook de 18 leden-oprichters herdacht hij in zijn overzicht, hen allen gelukwen- schend met irun jubileum. De Geest. Adv., Kap. Schoonebeek en Pastoor Dr. v. d. Lugt wenschten in een gloedvolle toespraak de leden geluk met het jubileum van hun organisa tie, waarna de heeren Jac. Groen; namens het hoofdbestuur en L. Dek ker namens den Landarbeidersbond! St. Deus Dedit bun gelukwenschen uitspraken. Des avond? '-rd een feestavond georganiseer? ?r ook de dames aan deelnar ider leiding van den heer C - als ceremonie meester zat c .nming er spoedig in; het Warmenhuizer Amusements orkest o.l.v. Jac. Groot zorgde voor de VTOolijke afwisseling, terwijl ver schillende leden op de planken iiun ;besite beentje voojzetken. Ook de humoristen Pronk en Vroom droegen daartoe niet weinig bij. De heer C. v. Baar, oud-plaatsgenoot en oud secretaris van den bond. hield een sympathieke toespraak. Ook de Mid denstand was vertegenwoordigd, De feestavond had een schitterend verloop en duurde tot diep in den nacht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Coenradina WilheL mina Maria, d. v. Th. v d. Mo len en P M. Nordt'; Gerardus Simon, zoon van S. v. Duin en A. Bleeker; Roelof, zoon van A. Glas en E. v. d. Wal; Jacoba Elisabeth, dochter van N. v. Duin en A. M. Holt; Pudentiana' Mar. garetha Maria, dochter van P. Zutt en M. C. Bleeker; Matheus Petrus, zoon van P. Smit en G. A. Hoogeboom; Jan, zoon van D. Vos en D. Biersteker. Overleden: Bartholomeus Moor. hoff, oud twee en zeventig jaar Ondertrouwd: P. Kemper, oud 32 jaar, tuinbouwer, Warmen huizen en M. W. Molenaar, oud 31 jaar, Warmenhuizen; F. J. Beemsterboer, oud 23 jaar, zaad handelaar, Warmenhuizen en G. A. Pronk, oud 22 jaar, Warmen huizen. Getrouwd: Geene. heiloo stille OMGANG In de dezer dagen gehouden ver gadering van de afd. Heiloo van den Stillen Omgang herdacht de voorzit ter de in de laatste 5 jaar overleden leden. In de samenstelling van het bestuur werd geen verandering ge bracht. Na een opwekkende toespraak van een Geest. Adv., Kap. v. d. Voorn werd de reis naar Amsterdam be sproken. Zaterdagavond 16 Maart is er een samenkomst om 11.30 in de kerk voor _een kort gebed, waarna vertrek per trein om 12.04. Zij die te voet naar Amsterdam willen, kunnen zich opgeven bij G. de Jong, Straatweg A 391. Verkoop spoorkaartjes en toe gangsbewijzen voor de kerk in Am sterdam alleen Donderdag 14 Maart tusschen 7 en 8.30 's avonds in de Bibliotheek naast de kerk.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2