De Keith. Arbeidersbeweging op het keerpunt Eet Nieuw Noordhollandsch Dagblad sSlad en (Dntlrek Over de barricades De zoetwatervisscherij WOE WOENSDAG 20 MAART 1946 ALKMAAR R.K. ORATORIUM VER „ALKMAAR" De leden van de R.K. Oratorium- vereeniging worden herinnerd aan de Vrijdagavond in „Central' te houden repetitie, welke voor de dames-sopranen aanvangt om kwart vóór 7 en voor de overige dames en heeren om 8 uur. Met het oog op de in Mei te geven uitvoering van 'n Requiem van Verdi mag geen enkele repetitie meer worden verzuimd. PATER M. HELLING O.P. In de plaats van den Weieerw. Pater P, J. Smulders O.P. werd tot assistent aan de St. D'omini- cusparochie benoemd de Z.E, Pater M. Helling O.P., die pas toor was'te Leeuwarden en voor dien ook eenige jaren kapelaan was van de St. Dominicusparo. chie. OORLOGSTUIG GEBORGEN In gezelschap van een Alk. maarschen rechercheur begaven zich twee jeugdige personen naar de Berger duinen, om een hoe veelheid zich aldaar bevindende springstoffen op te sporen. L'en aantal handgranaten, eemge doosjes met ontstekingsbuisjes en 'n hoeveelheid zwarte staven van een niet nader geïdentifi ceerde brandbare stof konden worden geborgen en bij het pio nier-detachement te Bergen ge deponeerd. Een aantal landmij nen werd met roode vlaggetjes aangeduid. "BLANK EN BRUIN" IN ALKMAAR Dinsdag 26 Maart a.s. zal "Het Zu:d_ Hollandsch Tooneel" (artistieke lei ding Christine van Meeteren) in de Schouwburgzaal 't Gulden Vlies een voorstelling geven van liet veelbe sproken actueele tooneelwerk "Blank en Bruin" in de nieuwe bewerking van Chrispijn Jr. Dit successtuk be- hanoelt de oorzaken van den strijd welke thans in Indones.gestreden wordt en doet dit op zeer sterke wijze en in al zijn felheid. Overal waar dit stuk in Nederlanc. wordt opgevoerd zijn pers en publiek enthousiast. EXPOSITIE "DOORWERKEN" De Schiidersvereeniging "Door werken" ontving bij gelegenheid van haar tweede lustrumtentoonstelling vele felicitaties en bloemstukken; o.m. van den Beschermheer Mr. K. de Lange en van "Kunst zij ons doel", vertegenwoordigt door de heeren Th. Groothuizen en R. Bankert. Mr. de Lange constateerde in zijn openingswoord een algemeenen voor uitgang van het peil van het werk der leden. Zondag 24 Maart is de laatste c.ag der expos .tie. 7 ALKM. KAASMARKT Op Maandag 18 dezer verga derde ten Stadhuize van Alk maar een comité, door het ge- meentebestuur van Alkmaar in gesteld, waarin vertegenwoor digd de Bond van op Coöpera tieven grondslag werkende Zui velfabrieken, de Vakgroep Kaas handel, het Kaas- en Botercon. trólestation voor Noord-Holland, de Kamer van Koophandel en Fabrieken, vereen igmgen voor vreemdelingenverkeer en het College van Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, ten einde de kaasmarkt te Alkmaar tot nieuw leven te wekken. De vergadering was eenstem mig in haar oordeel, dat de kaas markt, althans in de zomfrmaan. den, behouden dient te blijven als de meest doeltreffende en meest economische reclame voor de Nederlandsche kaas en tevens ter bevordering van het vreem delingenverkeer in Nederiand, Daarnaast achtte men het van belang, de mogelijkheid en cTe wenschelijkheid te onderzoeken van de totstandkoming van een kaasbeurs, op dezelfde wijze als dit in Leeuwarden het geval is. Daartoe zal een commissie uit het comité binnenkort een be zoek aan de zuivelbeurs te Leeu warden brengen, om zich daar van den gang van zaken op de hoogte te stellen. Op verzoek van den burge meester verklaarde mr. dr. L N. Deckers, oud-Minister van'Land! bouw en Visscherij, voorzitter der Algemeene Ned. Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, zich bereid, het voorzitterschap der commissie op zich te nemen. SPORTDAG ST. ADALBERTUS- SCHOOL Den vrijen dag van het St. Joseph, feest heeft de St. Adalbertusschool benut met onderlinge sportwedstrij den in het sportpark. Om half 3 stonden de jongens voor de tribune voor de opening met het zingen van het schoollied en het aanhooren van de openingsspeech van den Eerw. Broeder Camillus. Op het program ma stonden drie wedstrijden tegen de Willibrorcusschool, die met élan en enthousiasme werden gespeeld. De 6e klassen van beide scholen bleken aan elkaar gewaagd; de uit slag was 11; doch na de gebruike lijke strafschoppen werd de W.S. winnaar. De overige uitslagen luidden: St. A. Sch.—5e kl. St. W. Sch. 4—2. Werpbal: 4e kl. St A. Sch.St. W. Sch. 29—51 Van de onderlinge wedstrijden der St. Ad. Sch. waren de uitslagen: Werpbal: 6e kl. DFK—DFO 19—12: 5e kl. VI. Holl.—DVW 35—30. Hoogspringen: 6e kl. ie prijs Tijs Otten. 2e Jaap Staats; 4e kl.: Ie K. Praat, 2e pr. Ben Grootenbreg. Vérspringen. 6e kl. Ie Ben Vink, 2e Tijs Otten; 5e kl.le Ad. Boom, 4e kl.: le B. Grootebreg, 2e K. Praat Hardloopen 80 M.6e kl. le B. Vink, 2. W. Moens; 5e kl: le Joop Stroomer, 2e Ad Boom; 4e kl. le B. Grootenbreg, 2. J. Breed. Tijdens de pauze werden de jon gens getracteerd op limonade. De prijswinnaars ontvmgeïl een fraai diploma. Na afloop heeft Br. Camillus met een c-ankwoord dezen geslaagden sportmiddag gesloten. AANRIJDING Óp den Kennemerstraatweg alhier vond gisterochtend een aanrijding plaats tusschen een auto en een wiel rijder beiden komend uit de richting Alkmaar. De wielrijder begaf zich plotseling en zonder daarvan waar schuwing te geven naar links en kwam op den rijweg, juist toen een auto hem achterop reed. De bestuur der trachtte nog eert aanrijding te voorkomen door naar rechts uit. te wijken. Daar echter de wielrijder gelijktijdig naar het rijwielpad wilde terugkeeren, botste de auto tegen het rijwiel, met het gevolg dat de wielrijcer kwam te vallen en aan het hoofd werd gewond. Na in het Centr. Ziekenhuis verbonden te zijn kon hij echter weer naar huis te rugkeeren. Het rijwiel werd ver bogen. ALKM. KEGELBOND 240 ballen-wedstrija Nu de 240 ballen.wedstrijd zoo goed als afgeloopen is, kan men tot klassificatie der clubs over. gaan. In 'de superklasse (boven 7800 hout) komen slechts 3 clubs: Koekoek 8684, OKA 8527, Alcm. Victrix 7883 hout. Seniorenklasse 16 vijftallen: ZEKZ? 7748, TOP 7729, Koekoek 7687 OKA 7554, de Burg Onze Club' 7535, Cubo 6520 (1040 bal len gem. 6.26), Op de Lat 6668 (1100 ballen gem. 6.06), Hout hakkers 6862 (1140 ballen gem. 6.02), Met z'n Tienen 7055, ZE KZ? 7048, Onder Ons 6970, de Club 6405 (1120 ballen gem. 5.72), Alcm Victrix 6811, OZEK 7696. Houthalers 6794, Victoria 6526 (1180 ballen gem. 5.53). Juniorenklasse 7 vijftallen: Cubo 6592, De Sociëteit 6577, de Burg Onze Club 6479, Houthak kers 5207, Meer Gooien 5463, Met z'n Tienen, OZEK. Dames 7 vijftallen:' Ophouden Wint 6111 (1140 ballen gem. 5.36), WIK 6219 (1180 ballen gem 5.2), Onder Ons 5421 (1100 ballen gem. 4 93), Zet 'm Op, Meer Gooien, Ophouden Wint 2, WIK 2. Op Zaterdag 23 Maart Zondag 24 Maart en op Zondag 31 Maart zullen de wedstrijden tusschen de samengestelde vijftallen wor den gehouden om het afdeelingS'- kampioenschap van Alkmaar en wel op de banen 3, 4, 5 en 6, op iedere baan 10 ballen. De kampioensvijftallen van iedere afdeeling zullen ieder in hun afdeeling deelnemen aan den rondgang met de afdeelings. kampioen van Schagen en de K C Op de Lat te Purmerend. STUDIE- EN AANMOEDIGINGS FONDS 1945 Op initiatief van den Socialen Raad; Districts-Armenraad te Alkmaar c.a. werd in het leven geroepen de Stich ting "Studie, en Aanmoedigingsfonds 1945". Dit fonas heeft ten doel begaafde jongeren uit onbemiddelde gezinnen in staat te stellen hun gaven en ta lenten tot ontplooiing en ontwikkeling te brengen door het volgen van een hen passende studie aan een inrich ting voor Middelbaar of Hooger On derwijs. Het fonds zal er bovendien toe kun. nen bijdragen in het algemeen doch in het bijzonder onder de werkende jongeren stuciezin, eerbied voor den arbeid, plichtsbetrachting, trouw; eerlijkheid en andere maatschappe lijke deugden aan te kweeken door het uitloven van aanmoedigingspre mies1. Het oogmerk hierbij is op deze wijze de allerwege nog merkbare los bandigheid, onverschilligheid en het gebrek aan verantwoordelijkheids besef onder de jongeren, welke on vermijdelijk moeten voeren tot mate rieel en maatschappelijk verval, zon der dwangmiddelen te bestrijden. Teneinde het fonds te kunnen laten dienen voor het geheele ressort van den Socialen Raad zal iedere tot dit ressort behoorende gemeente in de Stichting vertegenwoordigd zijn. De 'geldmiddelen van het fonds be staan uit periodieke bijdragen, giften, schenkingen en legaten. Reeds werd van een aantal instel lingsbesturen, de toezegging ontvan gen van jaarlijksche bijdragen van 50.en 25. Thans wordt ook op de overige instellingen, gemeentebesturen, werk. gevers en particulieren een beroep gedaan om een bedrag voor dit doel te willen afstaan. Men kan zich daartoe schriftelijk wenden tot het secretariaat p.a. Soc. Raad. Langestraat 87 te Alkmaar. „PROF KLENOW" Vrijdag 22 Maart. 8 u., wordt een herhaling gegeven van een der meest besproken tooneelwerken der gehouden abonnementsvoor stellingen. Dit geschiedt niet in abonnement, zoodat iedereen de gelegenheid heeft de knappe cre atie, welke Cruvs Voorbergh van „Prof. Klenow in het gelijk namige stuk geeft, bij te wonen. Dit boeiende tooneelwerk van de Deensche schrijfster Karen Bramson is door - het Alkmaar- sche publiek zoozeer gewaar deerd, dat een herhaling hiervan zeker gerechtvaardigd is. Behalve Cruys Voorbergh treden hierin op Ank v. d Moer, Guus Oster, Henriëtte V. fCuyck en Dio Huys- mans. DE BOND VOOR HET GEZIN Vergadering van Kring VII Na een gedwongen rust van bijna 4 jaar is Kring VII van de R.K. Bond v. h. Gezin weer bijeen geweest. Deze vergadering welke onder lei ding stond van den voorzitter dr. J. C. C. Arnold uit Alkmaar werd ge houden op 9* Maart j.l. in Paviljoen Kinheim te Alkmaar. 36 Afgevaardig den vertegenwoordigden 21 afd. uit alle richtingen van ons gewest. Ook het Hoofdbestuurslid de heer G. Koster uit Bovenkarspel was aanwe zig. Iri zijn openingswoord memo reerde de voorz. de gedwongen op heffing der bond door onze toenma lige beschermers. Spr. verheugde zich er over dat zoovele bekende vrienden aan den oproep voor deze bijeen komst gehoor hadden gegeven; waar door tegelijk beslist is over de vraag of heroprichting van onzen bond ge- wenscht is. Allen zijn wij overtuigd van de noodzakelijkheid dat het hoofddoel van onze vereeniging is de moreele verheffing van huwelijk en gezin en daar naast te bevorderen; dat het economisch mogelijk zal zijn een groot gezin te stichten en in stand te houden. Uit de besprekingen bleek dat de heroprichting van de afdeelingen met groot succes is geschied. Enkele af deelingen zijn met een dubbel aantal leden begonnen. De heer Koster bracht verslag uit van de laatst gehouden Hoofdbe- stuursvergadering. Spr. deelde de plannen van het H. B. mede. Oa. is de uitgave van het voor de opvoeders zoo waardevolle bondsblad "Het Ge zin" weer aanstaande. De algem. besprekingen gingen hoofdzakelijk over de moeilijkheden en mogelijkheden van de wederop richting van de afdeelingen. Dit zal met spoed en kracht ter 'hand worden genomen. De eerstvolgende kringvergadering werd gesteld ov 13 April waarbij een algemeene bestuursverkiezing zal plaats hebben. Hierna volgde sluiting POLITIERECHTER 18 Maart 1946 Een viertal personen uit Alkmaar; P. H., H. B., Th. M. en C. W. waren in April 1945 aangesteld als bewakers van bunkers in de Bergerhout en van het Gymnasium. Zij gaven blijk zelf nog bewaakt te moeten worden. Im mers; inplaats van alles goed te be waren, gingen zij op rooftocht en stalen stukken van de rubbervloer bedekking en eenige kastplanken. De eerste beklaagde had de overigen rondgeleid. Het doel was ruilen tegen aardappelen. Alles was een volgenden dag in beslag genomen. De Officier maakte verschil tusschen de verdach ten. H. en W. waren aangesteld om diefstal tegen te gaan. Daarom eischte hij tegen H. 75.en 1 maand voorw. met 2 proefj., tegen W. 75.of 20 dagen en 1 maanc voorw. met twee proefjaren. B. en M. hoorden 40. of 20 dagen tegen zich eischen. De rechter vonniste H. 40.of 12 d. met 1 m. voorw. W. 25.of 10 da gen en 1 m. voorw. B. 2 maanden voorw. met 2 proef j. en M. 40. of 12 dagen. Een chauffeur uit Schoorl G. Z. was zoo vrij geweest op 11 Juli '45 met zijn zwager een 6 tal dennenboo- men in de Staatsbosschen om te za gen. Herhaalde verzoeken om hout bij den opzichter hadden niets uitge werkt. Daarom waren zij zelf maar aan den slag gegaan. Dit eigenmach tig optreden wenschte de officier ge straft te zien met 35 of 15 dagen; waartoe beklaagde werd veroordeeld. - Zekere Roelof N. te Koedijk ging 8 Nov. '45 op bezoek bij een vriend maar trof het niet best. De familie was niet tlru.s. Rondsnuffelende ont dekte hij een partij tabaksbladen welke hij meenam. Bovendien zag hij een collectie gereedschappen: nijp tang; hamer; ijzerzaag; benevens 2 kettingen; welke ook als buit weroen ingepikt. De officier vond 't stelen bij een vriend een hoogst ernstis feit en vroeg 1 maand gevangenisstraf. De politierechter deed er nog een schep je op en veroordeelde Roelof tot 2 maanden TXJITJEHORN DE PARTIJSTEMMING Tweede Kamer Uitgebracht 212 stemmen, waarvan 175 gel dig. Politiek advies: mr. fiomme 174, v. d. Weijden 162, Steinmetz 24, Hooij 25, Groen ITO. Uit alph. lijst: Buisman 33, Duijvesteijri 118, Sjerps 123, Schrijver 10 Plv PA..: dr. de Boer 170, Vink '160, Diisselbloem 9, Alberts 6, Lefeber 13*2 Plv alph. lijst: Giezen 125, J. Weel '129, J. de Boer 20, Elders 1(L Prov Staten: 'Uitgebracht 220 stemmen, waarvan 199 geldig. P.A J. Groen 197, P Luyckx 185, J" Weel 187, S. J H. Bos man 1'94, C. P. Jong 198. Alph. lijst: J. de Boer 18. „Wij moeten ons realiseeren, dat wij in deze jaren op een keerpunt in de wereldgeschiede nis staan. Een keerpunt, dat wij bij het teruggaan in het verleden eerst tegenkomen aan het eind van de achttiende eeuw: de Fransche revolutie. Het toen ge decreteerde opkomende Libera lisme heeft de geheele maat schappij tot heden toe doordron gen. Thans kunnen wij wederom van een ware revolutie spreken; van een omwenteling, die uit een systeem van bandeïooze vrijheid leidt tot een organische en na tuurlijke gemeenschap, waarin samenwerking bestaat tusschen de klassen.'' Aldus de heer Ar.f-é Wolf, secretaris van het verbondsbe- stuur van de Kath. Arbeidersbe weging, die gisteravond voor de arbeiders en Kajotters van Alk maar sprak over het onderwerp „De Katholieke Arbeidersbewe ging in nieuwen vorm". Zoowel om het belang van het behandel de als om de enthousiaste en populaire wijze, waarop spr, zijn onderwerp helder uiteenzette, hadden zeker eenige honderden leden méér aanwezig moeten zijn. Wij kunnen in ons korte plaa'tsbestek slechts de hoofd lijnen van sprekers betoog aan geven. Ontbinding van het organisme bracht den na 1500 groeienden vrijheidsgeest. De geleidelijke ontkerstening vernietigde het fundament van de niet alleen sociaal-economisch, maar ook cultureel en godsdienstig-zede. lijk voortreffelijk georganiseerde gilden-maatschappij uit de veel gesmade Middeleeuwen. Welbe wust verbrak het Liberalisme den natuurlijken band tusschen de beide zuilen van de maat schappij: Kapitaal en Arbeid; elke revolutie na die van 1789 spitste de tegenstelling tusschen de beide machten toe. En daar men in de natuur van een orga nisme niet straffeloos kan in grijpen, behoeft het geen ver wondering te wekken, dat de maatschappij op zekere punten dérailleerde. Men denke slechts aan een getal werkloozen van 400.000, aan een overproductie, waarbij levensmiddelen moesten worden vernietigd, aan een doo- delijken concurrentiestrijd. Bij loven en bieden werden op de markt uitvindingen en ma chines, grondstoffen en beweeg kracht, maar ook de mensclie- lijke arbeid gekocht. In het mid delpunt van den belangenstrijd ■lag de materie, de doode stof, teiwiij de eigenlijke kern, de meiis^- met zijn hoogere waar den, als verlengstuk van het productie-apparaat werd be schouwd. Quadragesimo Anno: Herstel van de natuurlijke orde De taak van de Kath. Arbeidersbe weging ligt in bet herstellen van de natuurlijke orde, de samenbrenging van alle belanghebbenden in de be drijfsorganisatie. Daaraan voorop gaat de Zedelijke vernieuwing: het vernietigen van de liberale scheiding tusschen godsdienst en leven; het belijnen van den godsdienst metter. daad, niet alleen des Zondags in de kerk; maar ook in het economische leven van allendag. In de nieuwe beweging zijn raden ingesteld' voor <ïe behartiging van 'en propaganda voor de intensieve ver zorging van de moreele, cultureele en sociaal-hygiën sche belangen van den arbeider, bijzondere aandacht wordt besteed' aan den zorg voor vrouwen en meisjes en voor de jeugd De jeugd is het immers die het werk moet voortzetten. Als de jeugd niet berekend is voor (ie komende taak zal de beweging ondergaan en de maatschappij zal ten prooi vallen aan de dictatuur van bet Commu nisme. Thans treedt de Kath. Arbeicers- beweging u t de aloude defensiepoli tiek. A's een stormtroep moet de beweging over de barricades, het parool is: veroveren! De arbeicer moet zichzelf competent maken voor het aanvaarden van de medezeg- gingsschap in het bedrijf, voor mon digheid in de publiekrechtelijke or ganisatie. De arbeider Behoort zijn idealisme in het propagandistisch Apostolaat naar buiten te kunnen uitdragen. Nu wordt de eindstrijd gestreden. Er is maar één alternatief óf het Christendom overschrijdt als eerste de eindstreep, óf bet Com munisme grijpt de macht. De andere groepen hebben als beginselorgani saties afgedaan Van de Kath. Arbei dersbeweging hangt het af of gij zich aan de linkerzijde zullen scha ren óf dat zij Christus als middel punt erkennen en den strijd aan binden tegen het Communisme, dat den arbeider opnieuw tot slaven dom zal brengen aan de productie een slavernij, erger dan de kapita listische period'e ooit heeft gekénd. De zoetwatervisschers hebben nog met verschillende moeilijk heden te kampen. Materialen zijn heel schaarsch. En duur! Wat denkt u: de zijde b.v. kost den handelaar f 70.per kg, inkoop. Dan 'is pootvisch wel te krij. gen, maar duur. alhoewel de prij zen nog niet officieel bekend zijn en de tijd nadert van bestellen. Pootaal zou gemakkelijk uit het IJselmeer kunnen word'en opge diept, evenwel zal de meerder heid der IJselmeervisschers hier bezwaren tegen inbrengen. Er 'behoefde niet apart voor' ge. vischt te worden, gezien men bij de gewone vangst een en ander over de zeef kon sorteeren. Monté, afkomstig uit Engeland, zal aanmerkelijk duurder zijn dan uit eigen land. Bestellingen kunnen inmiddels 'gedaan wor den bij de Ned. Heide Mij. Een visscher is geen visscher als hij geen laarzen heeft. De laarzen, die langs officieel en weg zijn verkregen, blijken echter in veel gevallen van zeer slechte kwaliteit te zijn; een gebruiks. duur van enkele dagen blijkt geen zeldzaamhied te zijn. Omtrent den export van de zoetwatervisch blijkt nog geen zekerheid te "bestaan. Tenslotte is er nog de concur rentie van den hengelaarsbond. HEERHUGOWAARD SLAGERIJ JONG IN ANDERE HANDEN De slagerij van den heer Jong aan den Middenweg is in eigen dom overgegaan op den heer Klaver van Zijdewind. TUINBOUWBEDRIJF VERKOCHT De heer Koeman alhier heeft zijn woonhuis met plm. 1 25 ha bouwland, alles gelegen' aan den Hensbroekerweg alhier, onder, handsch verkocht aan den heer Jn. Dekker eveneens te Heer- hugowaard. WAARLAND UITSLAG PARTIJSTEMMING Tweede Kamer: Uitgebracht 355 stemmen waarvan 21 ongeldig. Mr. Romme 303; v. cl. Weyden 255; Stein metz 63; Hooij 58; Groen 328; Buisman 55; Duivestijn 202; Sjerps 207; Luyckx 31; overige candiaaten tezamen 168. Plaatsvervangers: Dr. de Boer 332; V.nk 331; Dijsselbloem 124; Alberts 122; Lefeber 329; Giezen 210; Weel 211 overige candidaten tezamen 11. Prov. Staten: Groen 322; Luyckx 315 Weel 321; Bosma 281; Jong 273; Ber gen 38; De Boer 33; Schrijver 13; overige candidate!! tezamen 24. GOERING IRRITEERT ZIJN RECHTERS (Vervolg van pag. 1) Het geschreeuw van den Führer. Von Ribbentrop sprong van verontwaardiging op, toen hij zichzelf als .wouldbe moorde naar" hoorde betitelen en er was over deze uitspraak groote beroe ring in de verdachtenbank. Dahle- rus trok daarop evenwel zijn be schuldiging in en zeide, daj Goe- ring hem slechts gesproken had over „sommige menschen" die een- aanslag zouden kunnen be proeven. Hijzelf had daaruit poge- maakt, dat Ribbentrop bedoeld was. Kenmerkend voor de gees tesgesteldheid, waarin de Duit- sehe leiders in de dagen voor den beslissenden 3Oen Augustus 1939 verkeerden, was Dahlerus' schil dering van zijn ontmoeting met Hitier en Goering. waarbij Hitier zijn beheersching volkomen ver loor en Goering bij 't geschreeuw van den Führer geen spier van zi.in gezicht vertrok. Het grootste deel van de zitting werd gisteren in beslag genomen door het verhoor van dgn Zweed- schen staalmagrraat, Birger Dali- lerus. die in de dagen voor den overval od Polen als bemiddelaar tusschen Goering en de Britsche regeering optrad. Hij was door Goerings verdediger als kroonge tuige gedagvaard, doch zooals hij zelf reeds bij voorbaat gezegd had, viel zijn getuigenis niet be paald in Goerings voordeel uit. Dahlerus beweerde bij het scher- oe kruisverhoor door Sir David Maxwell Fyfe niet minder, dan dat hi.i bij zijp onderhandelingen den indruk had gekregen, dat Hit- Ier ..niet normaal" was en Góe- riiij „in een dwazen staat van geestelijke vergiftiging" verkeer de. Ribbentrop beschuldigde hij er zefs van. plannen te hebben gekoesterd tot een aanslag op Goerings vliegtuig, waarmede de onderhandelaar tusschen Londen en Berlijn op en neer vloog. Om Veth zi „Vool veldbotl men aal pleiter, f fiscaal'! had jel aan te de beze, Was hej bevoegd er geen dengenl Eenigl moedigt gaf de 1 verzoek van eert arbeidei op den OfsehoJ behalve toch meij maak ill! U er schoonmJ kleerkast! winterklêj we] eensL Wij gaanl de kleedj bet eers* Alvorer] een goed het eerst laten "lij wij het niet de 1. D.t gebej] lentezonrf Vervolg een doek- in watert] Het resif bluffend.] persen dl volgendel Het stJ luchtig f doek wa*| sen niet persen dd omgekeeq borstel, "kniëen" ais volgt 1 de knie perst u L deze ruiii cirkeltjesl geperst, d zorgt mei pantalon f bertcostui Waar sche cacll neer uw touwtje Dit is ec| Ook de zelf wassl te bewarï

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2