G. J. M. v. d. Wildenberg burgemeester van Bakel 2 Nieuw Noordhollandsch Dagblad Stad en (Dm trek Sportnieuw s DINSDAG 26 MAART 1946 Mgr. Huibers ter bedevaart Op Maria Boodschap ging Z.D.H. Mgr. J. P. Huibers ter bedevaart naar O.L.Vr. ter Nood, alleen vergezeld van Zijn secre taris, den Weleerw. Heer J. P. J. Solleveld. Te 9.15 uur droeg Mgr. een stille H. Mis op in de Genadekapel en reikte zelf de H. Communie uit aan de plm. 200 aanwezigen. In zijn toespraak zeide Mgr. hier gekomen te zijn, om op deze hei lige plek bijzonder dank te bren gen aan Maria voor de- zichtbare hulp. vooral aan ons Bisdom ge geven, voor het verkrijgen van den vrede en voor ons behoud In het bijzonder spoorde Mgr. aan Maria vooral hier te vereeren en allen mede te helpen Haar bedevaartplaats groot te maken. „Waartoe ook Wij ons best zul len doen", aldus Mgr. Onderscheiding pastoor J. C. van der Loos De hoogeerw. heer J. C. van der Loos. pastoor te Uitgeest, is door Z. H. den Paus benoemd tot geheim Kamerheer van Z. H. Haarlems Bisschop, mgr. Hui bers, heeft pastoor v. d. Loos persoonlijk van deze onderschei ding mededeeling gedaan. De nieuwe monseigneur verkreeg de ze benoeming ter gelegenheid van het feit, dat hij dit jaar zijn gou den priesterfeest hoopt te vieren; als erkenning van zijn vele ver diensten op kerkhistorisch ge. bied. Vooral over het bisdom verschenen van zijn hand vele publicaties. ALKMAAR „JE KUNT 'T TOCH NIET MEENEMEN" De Tooneelvereeniging Cante. cleer zal aan het einde van Mei haar seizoen besluiten met de opvoering van het brillante Amerikaansche blijspel „Je kunt 't toch niet meenemen", dat te Amsterdam bij het gezelschap van Cees Laseur maandenlang volle zalen trok. In een uitstekende bewerking van Piet Mossinkhof heeft Can. tecleer hiermede de première voor Nederland. Onder de regie van Jos. Groenland zullen eerst daags de repetities van dit door zijn beweging en humoristisch optimisme sprankelende spel be ginnen, waarbij zoowel aan de 15 medespelenden als aan den regisseur hooge eischen worden gesteld. Nadere mededeelingen - ook betreffende het aantal opvoerin gen, dat voorloopig op 2 gesteld js volgen te zijner tijd. GUL AMERIKA Wederom is te Alkmaar een groote partij kleeding, schoeisel etc gearriveerd. Ditmaal is het wel een zeer bijzondere schen king, daar een deputatie der Amerikaansche schenkers zelf de uitdeeling ter hand neemt. Het betreft nier een inzameling door en voor de Doopsgezinde gemeenten. Ook andere plaatsen als Amsterdam, Beverwijk, Haar lem, kortom alle steden in Ne derland van eenige beteekeriis, mochten van de gulheid der Amerikanen genieten. OPSPORINGSDIENST PRIJ SBEHEERSCHING ALKMAAR Er werden 4 personen, verbali. seerd ter zake van overtreding der prijsvoorschriften. In hun respectievelijke woningen wer. den groote hoeveelheden koffie. boonen, Engelsche chocolade, sigarettenvloei, sigaren en En. gelsche sigaretten aangetroffen, welke partijen bestemd waren om tegen hooge prijzen te wor den verkocht. Alles werd in be slag genomen'. Tegen den winkelier F. te Ber gen werd proces.verbaal opge maakt, omdat hij bij de laatste inventarisatie van textielgoede. ren verschillende goederen niet had opgegeven, met 't oogmerk, deze tegen te hooge prijzen in den handel te brengen, nl. 35 wollen dekens; 9 overhemden; 2 rollen keper; 2 rollen flanel; 2 rollen markiesgoed; 2 rollen lin nen; 20 jongensbroekjes- 26 stuks dlv. ondergoederen; 2 dozijn bretels; 6 borstrokken: 2 onder broeken; 53 paar kinderkousen; 7 paar dameskousen en 3 dames. japonnen. REGELWED STRIJDEN Om 't kampioenschap A.K.B. Zaterdag en Zondag zijn de wedstrijden om het kampioen schap van den Alkmaarschen Kegelbond aangevangen. Voor deze wedstrijden bestond groote belangstelling en op de banen van De Unie heerschte weer als vanouds de bekende, prettige sfeer. Reeds Zaterdag en Zondag traden prominente vijftallen in he+ krijt. Het tweede vijftal van O.K.A. gaat thans aan den kop, maar of zij op deze plaats zullen Blij ven is nog een groote vraag, daar nog eenige sterke vijftallen moeten gooien. De stand na de wedstrijden van Zaterdag en Zondag is: Senioren: OKA II 1332; Hout. hakkers 1300; CUBO 1291; Op de Lat 1289; TOP 1268; OZEK 1176; Met z'n Tienen 1154; Hout. halers 1147. Junioren:' CUBO 1197; Op de Lat 1133; Met z'n Tienen 1028; Meer Gooien 999; OZEK' 975; Houthalers 974. Dames: Ophóuden Wint 1085; WIK I 1061; WIK II 1029; Meer Gooien 908. De wedstrijden worden Zater dag en Zondag a.s, voortgezet. Zondagavond vindt' de groote strijd plaats in de super-klasse :usschen de vijftallen van OKA, Koekoek en Alcmaria. UITGESTELD De Commissie in zake Huishou. delüke Voorlichting en Gezins leiding verzoekt ons mede te dee_ len. dat de voor heden- en mir- genavond aangekondigde bespre king -wer kinderverzorging we gens ziekte van de spreekster met doorgaat. HELP SCHIJNDEL! Alkmaarders, toont nog eens wie u bent. Zaterdag "is de groote inzame ling voor Schijndel geweest. De buurten, welke afgewerkt kon den worden, hebben nog zooveel opgebracht, dat het zeker tot te vredenheid moet stemmen. Daar. om zullen de wijken, waar nog niet werd opgehaald, a.s. Zater dagmiddag 30 Maart hun beurt knjgen.Wij verzoeken alle be woners van bedoelde wijken hun gaven klaar te willen zetten. De padvinders zullen het dan buurt- gewijze verzamelen. Bewoners van reeds bewerkte wijken, die nog iets hebben, verzoeken wij dat even op te geven aan Ned. Volksherstel, Kennemerstraat. weg 103, tel. 2459 en 3640. Begrijpt goed. dat er nog land- genooten zijn, die geen behoor lijke stoel, tafel of bed hebben, die om de beurt koffie of thee moeten drinken en gezamenlijk met één bord moeten doen, om nog maar niet te spreken van vloerbedekking of wandversie ring. Geeft wat u maar eenigs. zins missen kunt. JUBILEUM Maandag 1 April aanstaande herdenkt de heer H. A, de Man, Kennemerpark 20 alhier, den dag, dat hij 25 jaar geleden zijn alom bekend staande Admini stratie. en Accountantskantoor heeft opgericht. Door zijn sym pathieke en werkkrachtige per soonlijkheid staat hij bij vele za ken en particulieren genoegzaam bekend en derhalve mag de ver wachting worden uitgesproken, dat het nem op dien dag zeker niet aan belangstelling zal ont breken BURGER IJSCLUB Gistermiddag reikte het be stuur van de Burger IJsclub de toewijzingen uit voor brood en kruidenierswaren aan hen, die daarvoor van één der leden van de IJsclub een bon hadden ont vangen. De gang van zaken bij deze sympathieke instelling is, dat de leden tegen een contribu tie van 1.10 per jaar een diplo ma ontvangen, waaraan een bon is vastgehecht, die men aan een behoeftige ka'n geven. Deze ver krijgt op dezen bon de toewij zing van het bestuur. Er wa'-en dezen keer 478 bon nen uitgereikt, terwijl slechts een aantal van ruim 100 weer werd ingewisseld. Wellicht een teeken, dat de sociale toestanden verbeterd zijn? Sinds 1890, het jaar dat de club werd opgericht, is nog ieder jaar de traditioneele uitdeeling ge houden. Slechts in den honger winter van het vorig jaar werd zij achterwege gelaten, omdat er mets uit te deelen viel. Van de oprichters is thans de heer J Merkx, penningmeester, nog het eenig overgebleven bestuurslid met tezamen 55 dienstjaren. Het beheer der penningen is hem dus wel toevertrouwd! LETTERS B en D Voor het afhalen der nieuwe inlegvellen en textielkaarten zijn morgen, Woensdag, aan de beürt zij, wier geslachtsnaam begint met de letters B of D. Stamkaart overleggen en inlegvelbonnen GA t.m. GE inleveren. BABYLON DE „HEILIGE STAD" De meeste menschen interes seeren zich voor het hedendaag- sche en de toekomst; maar dat er ook zijn, die zich interesseeren voor hét grijze en nog oudere verleden,, bleek gisteravond in de Bosboom Toussaintzaal van Ho tel „Irene", waar prof dr. F. M. Th Böhl, hoogleeraa'r aan de Rijksuniversiteit te Leiden, voor de leden van het Vooraziatisch Egyptisch Gezelschap „Ex Orien. te Lux" een lezing met lichtbeel den hield over Babyion, de eens zoo schoone stad van Koning Nebukadnezar. Dr. Böhl, die zelf tweemaal de opgravingen van Babyion bezocht, vertelde aan de hand van een interessante serie kaarten, teekeningen en zelfge maakte foto's van de geschiede nis van deze stad, die eens de centrumstad der wereld genoemd werd. De bouw. en beeldhouw kunst in die dagen stond reeds op een hoog peil en de opgra vingen hebben veel van dat oude schoon voor het nageslacht te voorschijn gebracht, dat in ver. schillende musea is onderge bracht. De "voordracht van dr Böhl werd met veel aand.> ht gevolgd. Dr. J. Kamerbeek, uie den spr'. ingeleid had, bracht hem namens den studiekring Alkmaar dank voor zijn interessant betoog. MARKTBERICHT Op de Maandag en Zaterdag jl. gehouden veemarkten werden aangevoerd 35 paarden in prij zen, varieerende van 500 tot 1600; 63 kippen voor f 15 tot 25 per stuk; 57 konijnen voor 2 tot 18 per stuk. Voor levering aan de Centrale waren aangevoerd 20 vette koeien, 368 nuchtere kalveren en 1 graskalf. BILJARTWEDSTRIJDEN De uitslagen van de op Zater dag gespeelde wedstrijden om het kampioenschap van Alkmaar 3e klasse, cadre 35/2 luiden als volgt: Bloothoofd 150 27 21 5,55 Sluys 70 27 12 2,59 Kranenburg 112 37 16 3,02 Bloothoofd 150 37 21 4.05 Sluys 150 47 41 3,19 Smit 141 47 38 3,— Rolie 112 46 19 2,43 Smit 150 46 17 3,26 v. Wonderen 77 29 13 2,65 v/d Pavert 150 29 17 5,17 De wedstrijden van Zondag 24 Maart, hadden het volgende resul taat: de Goede 150 39 17 3,84 Kranenburg 99 39 12 2,53 Kranenburg 150 52 22 2,88 Smit 150 52 14 2,88 v. Wonderen 150 41 20 3,65 Bloothoofd 141 41 39 3,43 v/d Pavert 150 40 14 3,75 Rolie 122 40 14 3,05 de Goede 91 45 13 2,02 Rolie 150 45 12 .1.33 De eindstand is als volgt: Kampioen: De Goede 7 991 285 21 12 3,47 v. Wonderen 7 974 242 33 10 4,02 Bloothoofd 7 1021 257 39 10 3,97 Kranenburg 7 877 287 23 7 2,94 v/d Pavert 7 931 278 21 5 3,34 D. Smit 7 924 279 38 5 3,19 Rolie 7 898 324 19 4 2,77 J. Sluys 7 878 323 41 3 2,71 De voorz. der CCA, de heer Kooi, sprak eenige woorden van hulde tot den kampioen en roemde het materiaal en de organisatie der wedstrijden verzorgd door de B.V. Alc. Victrix. Hierna sprak de heer Haring als vice-voorzitter der B.V. Vic trix en overhandigde de prijzen, voor deze- wedstrijden beschikbaar gesteld. BURGERLIJKE STAND Geboren: Emgud, z. v. Barteld de Kroon en G. H. Ullings Lies. beth. d. v. Hendrik J. Kokkes en A. M. Rus Catharina, d. v. Abraham J, van Zanen en J J. Willemse Johan T. L. B., z.. v. Theodorus J. G. M. de Boer en G. A. H. Lütjeharms Joannes P. M„ z. v. Nicolaas A Spruijt en J. H. van der Geest Henricus J. J. z. v. Antoon J. Gödden en M J: Thomassen Theodorus. z. v. Th. Pepping en A. Kraakman Johan M„ z, v. Joh. M, Constant en A. Dekker Sijmen J„ z. v. Jan K. de Boer en J. Fopma. Ondertrouwd: Henry H. Jack en Janny Booij. Overleden: Jan Koeman, 80 jaar wedn. van M. Volger Geertje Uitgeest, 80 jaar, wed. van A. Bakker Johanna E. Storm. 67 j. HOCKEY Eerste dameselftal kampioen 2e klas Het was gisteren een „Zon nige" dag voor de AMHC. De Naar wij vernemen, is de heer G. J. M. v. d. Wildenberg, gemeentesecretaris van Heer- Hugowaard, benoemd tot bur gemeester van de gemeente Bakel, bij Helmond. Bakel is een uitgestrekte gemeente van 7200 H.A. met een inwoner tal van bijna 4000 zielen. De benoeming gaat 1 April in. Morgen wordt de nieuwe bur gemeester beeedigd. De functie van burgemeester van Bakel is gecombineerd met die van secretaris van deze ge meente De heer v. d. Wildenberg is 29 Juni 1903 te Loon op Zand gebo ren. Hij genoot zijn eerste oplei ding aan het St. Odylphus-Lyceum te Tilburg en begon daarna zijn ambtelijke loopbaan aan de secre tarie te Kaatsheuvel. Na eenigen tijd werkzaam te zijn geweest op de secretarie te Oisterwijk, kwam hij te Loon op Zand, waar hij chef 'was van de afd. Algemeene Zaken en Financiën. Hij behaalde middelerwijl de diploma's gemeenteadministratie, gemeentefinanciën en is candidaat gemeente-accountant. In 1938 volgde zijn benoeming tot gemeentesecretaris te Heer. Hugowaard. Hier maakte hij de sensaties van den bezettingstijd mee. Toen de Duitschers al te las tig werden met opdrachten, ver dween eerst in den zomer van 1944 de burgemeester, de heer Sutman Meyer, daarna weigerde de heer v. d. Wildenberg de func tie van waarnemend burgemees ter, waarna een N.S.B.-functiona- ris opdrachten doorgaf voor het aanwijzen van menschen om aan de kustverdediging te werken. De heer v. d. Wildenberg vond daarin aanleiding te verdwijnen en de geheele secretarie volgde zi5n voorbeeld, zoodat in die dagen, ge lijk men zich herinneren zal, heel de gemeentesecretarie verweesd Intusschen vielen er wel an dere slachtoffers van de Duitsche vervolging, zoo werd o.a. Mevr. v. d. Wildenberg door de S.D. opgepakt en naar Vught ge bracht, waar zij tot de bevrijding in gevangenschap gezeten heeft. De heer v. d. Wildenburg was ondergedoken in Zuid-Limburg en later in dé "Brabantsche Kem. pen, tot de bevrijding van deze gebieden in October 1944. Hij is van Januari tot Mei '45 waarnemend burgemeester ge weest van de gemeente Veld hoven. dames van het le elftal hebben met een 61 overwinning op Pinoké I de naam van de AMHC weer iets van haar oude roem terugbezorgd. Door deze overwinning op Pinoké I, wat een Nederlandsen Slftalspeelster onder haar ge- ederen telt, is zij kampioen van de 2e klasse. Volgend seizoen dus promotie klasse. Een buitengewoon prettige jportieve wedstrijd, welke goed samenspel te zien gaf. Zorgde de ■nelle rechtsbuiten "(L. Rolff) voor 3 doelpunten, de 2 binnen. speelsters (T. Kroon en M. Rolff) .ieten zich ook niet onbetuigd en maakten het halve dozijn vol. Slechts eenmaal wist de tegen partij door de achterhoede heen e breken en de keepster te pas seer en. Overige aanvallen, waarbij het soms warmpjes toeging, werden keurig gepareerd door een ach- erhoede, die uitstekend op el kaar ingespee'd bleek. Geen won der, dat de mtane' bloemrijke ontvangst ii. Alkmaar door den voorzitter en medeclubgenooten een feestelijk cachet gaf, en door de speelsters buitengewoon gewaardeerd werd. Doch ook het lè Heerenelftal begint haar leven te beteren en wist tegen het sterke Be.Fair I een 22 gelijk spel in de wacht te slepen. Het 2e heerenelftal gaat ook met rasse schreden haar kam poenschap tegemoet en speelde e Amsteerdam 11 tegen Fit H. HEERHUGOWAARD HET ZIEKENFONDS Als vertegenwoordiger van het A.A.Z.A.K. is voor Heerhugo- waard gekozen de heer C. Kok, Heerhugowaard (Z), in de vaca ture, 'ontstaan door het aftreden van den heer E- Tromp Sr. AKERSLOOT VERKOOPING Bij onderhandsche verkoopmg is het perceel van den heer Gras- boer alhier in eigendom overge gaan aan den heer L. Hoogen- boom DE TORENKLOK De torenklok van de Ned, Herv. Kerk alhier, die in deii bezettingstijd door de Duitschers was geroofd en naderhand onder den waterspiegel van het IJssel- meer onderdook, is thans weer in de gemeente terug. AFSCHEID PATER HOOGLAND Pater Hoogland, die zeer bin nenkort het vaderland zal ver laten om in de missie van Bor neo te gaan werken, nam Zondag 24 Maart tijdens de H. Mis in de predicatie afscheid van zijn pa rochianen. Wij wenschen Pater Hoogland Gods besten zegen op zijn reis en hopen, dat. zijn arbeid in Bor neo voor de Kerk rijke vrucht zal opbrengen. O- EN N—NIEDORP NEDERLAND HELPT INDIc De Stichting „Nederland helpt Indië" schrijft: Van het Landelijk Bureau van Nederlands Volksherstel vernamen wij van de prachtige opbrengst "an 1412.60 van de collecte, ten bate van ons comité in Uw ge meente gehouden. In verband met uw inwonertal RETRAITEHUIS „ST. PET'KUS CANISIUS" Twee bijzondere retraiten Van 69 April voor heeren van de Katholieke Actie. Gerekend wordt op minstens een vertegenwoordiger uit elke Parochie van Noordholland, meer dere vertegenwoordigers uit een parochie zijn echter zeer welkom. Van 1720 April (Goede Week) retraite voor heeren onderwijzers. Aanmelding bij de Directie van het Retraitehuis te Bergen (N.-H.) is dit een zeer fraai resultaat. Bij dezen danken wij dan ook de inwoners van Oude en Nieuwe Niedorp voor dit blijk van daad werkelijke belangstelling en warm medeleven met onze zoo zwaar ge troffen land- en rijksgenooten in Indië. Wij hopen aan deze gelden zoo spoedig mogelijk een nuttige bestemming te geven ten bate van allen die in Indië geleden heoben onder de Japansche bezetting HEILOO BENOEMING Tot onderwijzeres aan de R.K. Jongensschool is benoemd mej. J. Henselmans te Langedijk. MOEDERCURSUS De vereeniging „Het Wit-Gele Kuis" zal in den loop der maand April een Moedercursus geven. Dames boven 18 jaar. die dezen cursus wenschen te volgen, kun nen zich vóór 1 April a.s. opgeven bij den secretaris, den heer J. v. d. Wiel, Westerweg 238a. HSV-MUTATIES Vrijdagavond hield HSV' een vergadering. De vergadering be sloot het bestuur als volgt samen te stellen: de geestelijk adviseur, kapelaan Lagerberg, ïal tevens als voorzitter fungeeren; H. Pel, secretaris- J. Kueter, penning meester; L. Denneman G. Schip per, J. 'Schagen, J. Schuit, K. Keema'n en N. Nooij, bestuursJ leden. HUGO BOYS-NIEUWS Uitslagen van 24 Maart: Kolping Boys IHugo Boys I 0—2. Hugo Boys IIKaagvogels III 74, Hugo Boys aAlcm Victrix c 3—4. Hugo Boys I en II hebben Zon dag weer de beide punten bin nengehaald, al had Hugo Boys I een zware dobber in Oudorp; ze wisten toch niet 20 te winnen. Het tweede wil ook de boven ste plaats zien te bereiken en heeft de leiders, Kaagvogels III, geklopt, waardoor zij in de vijf wedstrijden, die ze gespeeld hebben, 10 punten wisten te be halen. De adspiranten moesten op het nippertje verliezen van Alcm. Victrix c. EGMONDIA I—VIOS I 1—2 Deze wedstrijd, te Heiloo ge speeld, was een gelijk opgaande strijd. Even voor de rust wist Vios een 10 voorsprong te ver krijgen. Na de rust, toen om beurten de ploegen weer in den aanval waren, wisten zij mede om beurten nog eenmaal te doel punten Totdat er moest nog plm. 10 minuten gespeeld wor den'de laatste bal uit elkaar sprong en de wedstrijd gestaakt moest worden

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2