Nieuw Noordhollandsch Dagblad sStad eu Omtrek VRIJDAG 7 JUNI 1946 alkmaar victory parade bij v. en d. De Victory Parade in Londen belooft een schouwspel te worden, zooals zelfs in Engeland en Ame rika nog maar zelden werd be leefd. Legerafdeelingen van alle naties en uit alle volkeren van het Empire zullen uren lang ondei de oogen van honderdduizenden defi- leeren voor het Koninklijk Huis en de Regeering. Een getrouwe copie van dit zeer interessante schouwspel zal men morgen kunnen bewonderen in een etalage van Vroom en Drees- mann; de moeite waard om eens te gaan kijken! door locomotief aange reden Gistermiddag werd op het sta tionsemplacement de rangeerder D. A. door een hem achterop ko mende locomotief aangereden en aan het hoofd gewond. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht en kon vandaar, na verbonden te zijn, naar zijn woning terugkee- ren. veertig jaar machinist! Wel een zeer gedenkwaardig jubileum vierde gisteren de heer A. Stipkes, machinist bij de Ne- derlandsche Spoorwegen. Veer.ig jaar geleden nl. kwam de heer Stipkes als leerling-machinist te Schagen bij den lichten dienst van de „Spoor". Van de locomotievenloods waai de de vlag. En thuis bij den jubi laris in de Stationsstraat vond des morgens een huldiging plaats door superieuren en personeel, dat óen heer Stipkes een fraai bloemen- stilleven aanbood. Op hoogen prijs stelde het de gouden machinist, dat in den middag tijdens de druk-bezochte receptie zelfs nog den vorigen depotchef, de heer Willemsen, die sinds 3 maanden met pensioen is, hem kwam ge- lukwenschen. Talrijk zijn de ervaringen, die de heer Stipkes vanaf zijn zeven tiende jaar bij de N.S. heeft opge daan; en het heeft maar wemig gescheeld of hij zou zijn gouden feest niet meer in die goede ge zondheid hebben meegemaakt als waarin hij zich thans nog ver heugt; Tijdens een beschieting van zijn „loc" bij Westwoud sloegen er nl. zes kogels eenige centime ters boven zijn hoofd in den ten der. De spoorwegen leven weer Als ras-spoorman slaat de heer Stip kes de gestadige groei met vol doening gade. En wanneer hij terugziet op hetgeen de N.S. in het verleden presteerden, is het met trots, dat hij mededeelt dat het bedrijf, waaraan hij veertig jaren zijn beste krachten gaf, in Europa bekend stond als het best-geoutil leerde en vooral als het meest veilige spoorwegapparaat. drie kringen-wedstrijd In den Muziektuin Op 23 Juni wordt in den mu ziektuin, bij slecht weer in het gebouw der groentenveiling, op turngebied een belangwekkende wedstrijd gehouden. Dan vindt nl. een wedstrijd plaats tusschen de turnkringen; de Kennemer, de Zaansche- en de Alkmaarsehe. Van iederen kring nemen 8 dames en 8 heeren deel, die ieder naar eigen keus oefenin gen verrichten aan: ringen, hnog- rek, brug, paard en vrije oefenin gen. Op 't gebied van turnen kan men hier zeker spreken van een evenement, want aan de oefenstof worden de hoogste eischen gesteld en men ziet hier practised de keurploegen der drie kringen aan 't werk. Voor 't resultaat van deze ontmoeting telt de uitslag der zes beste deelnemers (sters) van iede ren kring en telt dus dat der twee laagst geplaatsten niet mee. Winnaar is die turnkring, welke het hoogste aantal punten behaald, waarbij dat der dames en heeien behaald, bijeen gerekend wordt. zal alcmaria zich hand haven? De strijd begint Nog nimmer in de geschie ienis van de oudste Alkmaarsehe Voet- balvereeniging is het gevaar voor degradatie naar de derde klasse zoo nabij geweest als thans. Ongetwijfeld waren er in de 38 jaar, welke Alcmaria Victrix in de tweede klasse uitkomt, vele moeilijke jaren, waarin vaak alle zeilen moesten worden bijgezet om aan dé fatale onderste plaats te ontkomen, maar steeds was het nog gelukt. Dit seizoen is het echter zoover gekomen en is het een harde wer kelijkheid: Alcmaria zal haar tweede klasseschap moeten verde digen tegen de drie kampioenen der derde klasse. Het zag er anders voor den 'ian- vang der. competitie niet naa, uit, dat Alcmaria op de onderste p'.f.ats zou belanden. In verschillende vriendschappelijke ontmoetingen behaalde het elftal goede resulta ten. In het begin der competitie en in den loop daarvan vielen en kele goede spelers uit, zonder dat men daarvoor goede plaatsver vangers had. De resultaten waren dan ook, behalve in de thuiswedstrijden tegen O.S.V. en Z,V,V, teleurstel lend. Inderdaad moet geconstateerd worden, dat het Alcmaria dit sei zoen niet meeliep, maar men zal ook moeten toegeven, dat er wel wat haperde aan den goeden g«=est in net elftal. En juist een goede geest in een elftal is een onmisbare factor om successen te kunnen oogsten. Intusschen is thans de tijd van handelen gekomen, want reecL op 2en Pinksterdag wordt de eerste promotie- en degradatie-wed strijd voor de tweede klasse ge speeld. Dan ontvangt Alcmaria het Amsterdamsche S.D.W. en wij twijfelen er niet aan of de spelers zullen zich bewust zijn van hun plicht de eer van hun 48 jarige vereeniging zoo hoog mogelijü ie houden en het tweede klasseschap tot het uiterste verdedigen. van je buren moet je het maar hebben Bi] de politie werd door den be zitter van een volkstuin aangifte gedaan, dat uit zijn tuin jmge tabaksplanten waren gestolen De politie stelde een onderzoek in, waarbij als verdacht van deze diefstal een mede-volkstuinder werd aangehouden, die de plantjes reeds in eigen tuin had overge plant. canbidatenlijst p. v. l a, In de gisterenavond gehouuen ledenvergadering van de P. v d. A, werd de uitslag bekend ge maakt van het referendum iver de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. De candidatenlijst is ais volgt: M. Coert; A. Sietsma; K. Kirpen- stein; A. Steenis; J. J. Fermga; K. de Wilde; Mw. Kommer van der Zwaard; R. Bakker; W. K. Bos; J. Wiese; H. Koot; Mw A, Koster-Schouw; W. Koster; I G. W. Lafleur; H. W. Kaagman J, Lubbers; Mw, van Rossum-Du Chatel; J. Kroon; F. W. Vlotman; J. H. Olthof; W. F, Dekker. P, Termaat en E. Schinkel. Een voorstel van de communis ten om met een gemeenschappe lijke lijst uit te komen werd afge wezen. „goed wonen" Op de laatstgehouden bestuurs vergadering werd als secretaris fekozen de heer P. Zeegers, 'uinstraat 69, Alkmaar. Tot wo ninginspecteurs werden' benoemd de heeren J. Buur en J de Boer. werkgunning Het onderhoud van de Heider- sche Zeewering ged. 1946 van Rijkswaterstaat, volgens bestek 6, is gegund aan P. Daalder's Aannemersbedrijf N.V te Alk maar. voor de somma van f 29.300. burgerlijke stand Geboren: Marijke K. d. v .Klaas Kirpensteijn en A. Ottes. Ondertrouwd: Jasper Schutte en Elisabeth Ringers, Charles H. Hom en Grietje R. Broekhuizen, Johannes Kuiper en Geertje P. Meylhoff, Wilhelm J. Schoonho ven en Fenje de Vries; Johannes Habbé en Alida Docter; Antoni van Mook en Cornelia Goudsblom; Petrus Knijn en Alida Evers; Ge- rardus de Graaff en Anna Ender; Jacob Huige en Hendrijna M. van Kuilenburg; Arie van Wiermgen en Reiniera F. Tengnagel. Overleden: Grietje Spaan, oud 89 jaar weduwe van J. Borst Geboren: Jacoba C. d. v. Johannes Sturkenboom en P. Sijm; Paul K z.v. Dira T. Butfer en J. M. Winter;*Ger_ rit J. z. v. Caret E. Ruder en J. de Graaff. Gehuwd: Johannes W. Fransen en Margaretha Swart;; Jacob Veen en Cornelia Th. de Munnik; Sjaak J. Drost en Cornelia Bruin; Nicolaas J. van der Veen en Annigje M. Bakker Cornelis Buys en Geertje Wagenaar; Pieter ter Burg en Ing'ena den Hartigh. hoe komt dat toch? Herhaaldelijk komt het voor, dat met een stemming - biljetten ongeldig zijn, door het verkeerd invullen. Helaas ook stemmen van katholieken Ondanks het feit, dat de KVP huis aan huis is gegaan, om nog eens precies te vertellen, hoe men zijn toch zoo eenvoudigen stemplicht moest vervullen; is het werkelijk onverklaarbaar, dat toch nog fouten werden gemaakt. Zoo kwam het voor, dat met de Ka merverkiezingen in het stem bureau te Groet een biljet uit de bus kwam, waarop géén enkel hokje was 'rood gemaakt, doch onderaan lijst twee, was met forsche letters geschreven: Rom- me. Met de verkiezing voor de Provinciale Staten was in het stembureau Schoor! een biljet waarop alleen het lijstcijfer 6 was rood gemaakt. Laat het nu toch eens vopr eens en altijd duidelijk zijn: Wanneer men gaat stemmen, moet men alleen één hokje rood maken en wel het hokje vóór deja naam van den candidaat, die men heeft uitver koren. Als men zich heeft ver gist, kan men eenmaal een nieuw stembiljet ontvangen. Laat dus met de verkiezing voor leden van den gemeenteraad geen en kele katholieke stem verloren gaan. Het bestuur van de KVP is steeds bereid alle mogelijke inlichtingen te verstrekken. UITSPRAKEN VAN DEN TUCHTRECHTER met milde, doch kwistige hand Heel wat prijsopdrijvers genoten gistermiddag de eer bij den Tucht rechter op het matje te komen. Allen hadden züj te veel berekend, maar bij sommigen waren de om standigheden van dien aard, dat zij er met een milde straf af kwa men. Daar was b.v. de heer I., die een damespolshorloge had aange boden voor het bagatel van hon derd gulden. Hoewel op dit gebied geen uitgesproken voorschriften zijn gegeven is f100 toch wel wat hoog. Mr. Berkhouwer scheen aanvankelijk terrein te winnen met de opmerking, dat voor het betrokken soort artikel geen be schikkingen bestaan; hij moest echter capituleeren, tóen mr. Blaisse uit den lijvigen bundel voorschriften 'n geniepig artikeltje opvischte, dat het berekenen van hcogere prijzen voor artikelen, gelijksoortig aan die welke reeds op 9 Mei 1940 verkocht werden, strafbaar stelde, f150 boete luidde het vonnis. Een schriftelijke waarschuwing en de in beslag genomen waar re tour ontving de winkelier B die het waarschijnlijk te goeder trouw met de prijzen voor wrijfwas niet te nauw genomen had. B. bleek wel' een man van goeden willé te zijn; bij het af scheid verzuchtte hij tenminste: „Ik hoop hier niet meer terug te komen", waarop de Tuchtrechter welwillend repliceerde: „Ach, waarom niet? li bent hier toch vriendelijk ontvangen R.. ijshandelaar, stond terecht terzake van het te duur verkoopen van consumptie-ijs. Boete f40. Zijn werkgever H.. kwam er met twee- sotido'd vulden wel wat zwaarder af. Vervolgens verschenen na el kaar vier veehouders, die voor zichzelf of hun huisvrouwen rij wielen hadden gekocht van om en nabij de f350 Het werd ten slotte een stortvloed van dokters attesten. die om strijd getuigden, dat de betrokkenen wegens r. at- aderen en andere mysterieuze kwalen volstrekt niet op anti-plof mochten rijden In verband met deze omstandivheder? vorderde de Tuchtrechter oer zwarte fiets f100 hoete en teruggave van de in be- 'ag genomen rijwielen. De vee houders hadden dus weinig reden at klawn De leverancier var, de 'wart? karretjes werd bii verstek veroordeeld tot d" -wa'erhe vtri f7Rn koedijk-ztt-d groslijststemmïng Zondag werd door de afdeeling Koedijk-Zuid van de K.V.P de groslijststemming gehouden voor de a s gemeenteraadsverkiezing De uitslag luidde als volgt: 1 G. Brammer; 2 W Hes; 3. Jn. Schouten: 4. dr v Veen; 5 J. v Zelm: 6 A Groen oude niedorp groslijststemming k v.p. De uitslag van de op Zondag 2 Juni gehouden groslijststem ming voor de a s. gemeenteraads verkiezing is als volgt: 1 P. J. Tromp 260; 2. J Wit, Jz 259- 3. W. Kolkman 258: 4 Th. J Stade- gaard 188; 5 P de Jong 145; 6 M C Hoebe 135: 7. F Th Jong 135: 8 P. v d Fluit 98: 9 A. Bruin 85; 10 C Klaver 78; 11. J Nijman 75: 12. P Klaver 68; 13 H Tamis 32: 14 Th Broersen LANGEDIJK INZEGENING HOOFDKWARTIER Het nieuwe Hoofdkwartier van de Verkennerij, dat, dank zij de kracht dadige financieele steun van de ge- heele parochie, kon worden aange kocht en is opgebouwd op het R.K. Sportterrein achter de Kerk, is Zondagmiddag op grootsctre wijze Ingezegend en officieel in gebruik genomen. De Verkenners en Welpen hielden Zondagmiddag, begeleid door de tonen van bet R.K. Fanfarecorps "Apollo" door een gedeelte van Zd. en Nrd Scharwóude waarna het ter rein werd betreden. Het Hoofdkwartier werd na het openingsgebed plechtig ingezegend door den ZeerEerw. Heer Pastoor Moons, waarna de vlag werd gehe- schen. De Burgemeester van Langedijk, de Edelacïïtb. Heer H. Schelhaas sprak vervolgens Verkenners, Wel pen en belangstellenden toe. Spr. juichte het toe dat de jeugd hier zoo actief is tot heil en zegen van Kerk en Maatschappij. Spr. zegde alle steun toe, welke noodig mocht zijn. De Zeereerw. Heer Pastoor ver heugde zich over deze nieuwe vorm van Jeugdbeweging, welke onge twijfeld tot groot nut zal strekken van Kerk en Gemeenschap. Natjat eenige oefeningen waren gehouden dankte Aalmoezenier Don. kers voor de groQte belangstelling. Op de eerste plaats dankte spr. den Burgemeester en den Pastoor voor hun medeleven, alle stichters voor hun financieele steun en allen die op andere wijze hun steun hebben ge geven. Hierdoor is het werk zeer verlicht. Na bezichtiging en diverse oefeningen werd gesloten met gebed. Het geheel werd opgeluisterd met pittige marschmuziek door het fan farecorps. Ondanks het minder aangename weer gaven talrijke parochianen blijl^ van hun medeleven door hunne aan® wezigheid op het terrein. LANGEDIJK HELPT SLUIS Sluis, 'n stadje in Zeeuwsch- Vlaanderen, heeft veel oorlogsschade geleden. Talrijke huizen zijn puin- hoopen geworden. Zeeuwsch Vlaan deren behoort tot 'n gebied dat tot nu toe zeer onvoldoende werd ge holpen. Terwijl talrijke plaasten in Nrd. Brabant en elders door anderen werden geadopteerd, werd Zeeuwsch Vlaanderen vergeten. Thans is hierin verandering of beter gezegd verbe tering gekomen. Langedijk heeft prachtig werk gedaan in Ammer- zoden, thans zet het de schouders onder Slu,s. Van 17 tot 29 Juni a.s. zal 'n lijstcolleete worden gehouden ten bate van Sluis. Geeft me; milde hand. zuid-scharwoude jaarvergadering „de koophandel" Dinsdagmiddag hield „de Koop handel" haar algemeene tevens jaarvergadering te Zuid-Schar- woude. De voorzitter, de heer H. Stenneberg wees op de aspecten voor de export en. hoopte dat ae nieuwe regeering de erkenning en bevordering van de binnen- en buitenlandsche handel in het kader van de wederopbouw van het land krachtig ter hand zal nemen. Uit het jaarverslag van den Penningpieester, den heer J Kra mer Jz. vernemen we dat er 'n batig saldo is van f4285.97. Hier van is f3188.05 geblokkeerd. Het kassaldo bedroeg f178.05. Het jaarverslag Sociale Verze keringen ten behoeve van de transportarbeiders wees 'n voor- deelig saldo aan van f4285.97. De heer M. Wagenaar die in op dracht van „De Koophandel de sociale verzekeringen behartigt verrichtte deze werkzaamheden thans 25 jaar. Bij dit zilveren jubileum werd de heer Wagenaar gecomplimenteerd en' werd hem namens bestuur en leden 'n zilve ren vork en lepel aangeboden In de plaats van den heer P. Kamp werd in- het bestuur gekozen de heer J. de Nijs. 'n Voorstel om de contributie met SO0/» te verlagen werd zonder discussie aangenomen Op voorstel van het bestuur werden de tarieven voor de trans portarbeiders verhoogd. Deze ver hooging komt neer op 50% ver hooging van de tarieven vastge steld in het jaar 1943. WEERBERICHT Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt; geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond: WARMER! Zonnig en vrij warm weer met zwakke en veranderlijke wind. ZON opk. 4.22; ond. 20.56 MAAN opk. 14.11; öhd. 2.13 schoorl r.k. ontwikkelingsclub op excursie Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de R.K. Ontwik kelingsclub een excursie te or- ganseeren naar de St. Adelber- tusakker te EgmondBinnen en wel op het feest van St. Adelbert, Dinsdag» 25 Juni. Zooals ieder jaar. zal ook thans een H. Mis in de openlucht wtjrden opge dragen, welke dit jaar zal wor den gecelebreerd door den H.E. Abt van het Benedictijnerkloos- ter te Oosterhout. Nadere mede- d'eelingen zullen de leden in dep loop van de volgende week nog ontvangen. het zomerseizoen Het seizoen belooft nog niet te worden, wat het voor den oorlog was. Eensdeels is dit te wijten aan de geringe animo onder de genen, die gewend waren hun huis of gedeelte daarvan te ver huren, anderdeels door het ge brek aan verschillende noodzake lijke voorwerpen, zooals servies- en linnengoed. Gebrek aan aanvragen is er dus uiteraard niet en de prijzen, die gemaakt worden, zijn aange past aan de verhouding: „vraag en aanbod", dat wil zeggen: zeer hoog Wat betreft de veiligheid in de duinen, kan worden aangeno men. dat men overal vrij kan rondloopen. mits men blijft op de aangelegde wegen. De mijnen zijn vermoedelijk wel geruimd, dóch de volle zekerheid, dat dit werkelijk is geschied, kan niet worden gegeven Oo-k het strand is vrijgegeven, althans te Cam perduin De eerste 250 m vanaf de Hondsbossche Zeewering, kan zelfs weer worden geëxnloiteerd. bergen candidaten partij van den arbeid De candidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezing van de Partij van den Arbeid is samen gesteld als volgt: C. Brak, J. Onrust. L den Das dr! J Hemel rijk, F G. W. Gronert, D. P. Arkenbout, H H W Kleyberg, M. Gonlag, W" C. Mol, P. Blan- kéndaal, A Voorthuis, H. Bruin en A L Bakker Geen rapport, maar een vonnis, luidt de Spaansche reactie De Spaansche ambassade te Washington heeft in een verkla ring over het rapport van den Vei ligheidsraad vopr Spanje meege deeld, dat het rapport „een duide lijke interventie beteekent in de binnenlandsche aangelegenheden van een land". Het rappor* „schendt de beginselen belicffapmt in het Atlantisch handvest, de overeenkomst van Dunbaiton Oaks en het handvest zelf var.- de Vereenigde Naties Het is *een rapport maar een Vonnis" B.z.a.R.K. HUISHOUDSTER 30 jaar; bij man alleen of wedn. met één of twee kl. kinderen; liefst op klein boe renbedrijf. Br. onder no. 10713 bur. N.Nrd. Holl. Dagbl. NET DAGMEISJE gevraagd bij Mevr. SCHUDDEBOOM; Comansstraat 20. Zondags vrij Aanmelden 's avonds van 57 uur. R.K. MEISJE gevraagd P. W. HOEBE, Dansschool Trianon Verdronken oord 65 te Alkmaar. Gevraagd voor opleiding in d° Boek_ en Kantoorboek handel van MARIE OUDE- JANS Schoutenstraat 13 te Alkmaar, een FLINKE JONGEN of MEISJE Biedt zich aan: beste Aardappelen- of Bollenrooier bekend me1 het werk. Keizerstraat 32 te Alkmaar Te koop aangeboden: prima STOFZUIGER 65.— 125 V. Andbornstraat 3 te Alkmaar. HANDWASCHMACHINE te koop; in goeden staat. SCHERMERWEG 8. Te koop: een prima Damesrijwiel en een Heerenrijwiel zonder banden. Landstraat 19 te Alkmaar. Te koop aang'eboden 2 paards Maaimachine MAX CORMICK dunne balk; 4 messen; in prima staat. P. PRONK, Sta ionsstraat 14 te Warmen- huizen. Te koop 20.000 Roode koolplanten Jn. NOORDSTRAND; West kade te Waarland. Te koop: pracht eiken huisk. ameub. o. kw., best. uit 4 st.; 2 armst.; 1 haardf.; 1 damesf.; 1 dressoir; 1 tafel. Te bevr. I>. J. WIJMANS Reekerstr. 35 te Alkmaar. Ruilen: Damesschoenen z.g. a.n. mt 38 voor kindersch. mt 2930. Adres: Motorhan del Hoogland1 Kanaalkade 3 te Alkmaar. RASLOOS" TEEFJE dat plm. 14 Juni jongen moet; voor ongeveer 6 weken te huur gevraagd als tweede min. W. BUREN Akersloot. Avondvierdaagsche Attentie! De gelegenheid tot inschrijving staat nog open tot 10 JUNI A.S., na dien f 0,50 hooger

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2