Burgemeester v. Kinschot te Leiden geïnstalleerd 2 Nieuw Noordhollandsch Dagblad Een verklaring van de Partij van den Arbeid SCHOORL Agent-bezorger WEERBERICHT DE Marktberichten Bericht Goede raad DINSDAG 18 JUNI 1946 DIN£ De nieuwe burgemeester van Leiden, de heer van Kinschot, oud-burgemeester van Alkmaar, is officieel in zijn functie ge ïnstalleerd. De nieuwe burgervader met zijn echtgenoote na de plechtigheid. Anefo P Uiteraard, aldus spreker, geldt dit protest niet de persoon van Jhr. van Kinschot, wien spreker de loyale medewerking van zijn fractie toezegde, doch het is ge richt tegen die regeeringsinstan- ties, welke voor deze benoeming verantwoordelijk zijn. De burgemeester sprak een kort dankwoord, den heer van Dijk verzekerend, dat hij er naar zal streven, een warm verdediger te zijn van de belangen van alle be volkingsgroepen Na afloop volgde een druk be zochte receptie in de Stadsgehoor zaal, terwijl des avonds tientallen Leidsche vereenigingen den bur gemeester een serenade brachten, welke deze vanaf het bordes van het Leidsche stadhuis, in ont vangst nam. In de middaguren vond hij nog gelegenheid orfi een bloemstuk te leggen aan den voet van het mo nument voor de oorlogsslacht offers. NIEUWE KRAAMINRICHTING Het is ongetwijfeld een ver heugend initiatief, dat uitgegaan is van de welbekende kraamver pleegster Zuster Stam, om in Alkmaar een particuliere kraam kliniek in te richten. Dat deze kliniek recht en npodzakelijk- heid van bestaan bezit blijkt wel uit het feit, dat de beide zieken huizen voortdurend een over stelpend aantal aanvragen voor kraamverpleging ontvangen. Door de prachtige medewer king van de betreffende instan ties is de beschikking verkregen over „Huize Rosmade" aan de Parkstraat Men is reeds druk bezig het gebouw voor zijn nieuwq bestemming in te rich ten. Er moet een grondige res tauratie plaats vinden en al het meubilair moet nieuw worden aangeschaft. Het ligt in de bedoeling de kliniek, die wat de medische uit rusting betreft uitstekend wordt geïnstalleerd en toch een gezel lig en fleurig karakter krijgt, einde Augustus of begin Septem ber te openen, Intusschen wen- schen wij Zuster Stam met de verwezenlijking van haar plan nen veel succes. LETTER H Woensdag 19 Juni is de letter H aan de beurt voor het afhalen der nieuwe bon-, tabaks-, ver snaperingen- en gecombineerde kaarten. SUCCESSEN VOOR DE ALKMAARSCHE TENNISCLUB ATC I versloeg jl. Zondag in haar voorlaatst en competitie wedstrijd Aemstelspelers II in Amsterdam met 70 en heeft thans een uitermate fraaie kans om op de eerste plaats in haar afdeeling in de tweede klasse te eindigen, hetgeen kan geschie den door een overwinning a.s. Zondag tegen KZTV I in Koog aan de Zaan. de hekkesluiter van de afdeeling. Aemstelspelers IIATC I 07 De gedetailleerde uitslagen waren: J. SchmidtMr H. Schuurman 68, 57; A. Janus -ld. Deetman 57, 79; Mevr. Janusmej. Koppen 3—6, 16; mej Koopmansmevr. Schuur man 16, 16; A. Janus en J. SchmidtJ. Deetman en J. Kok- In tegenwoordigheid van een groot aantal genoodigden, onder wie het College van B. en W van Alkmaar, de oud-burgemeester van Leiden M A. van de Sande Bakhuyzen, de Rector-Magnificus en de President-Curator der Leid sche Universiteit, prof. dr B G. Escher en J C. Baron de Vos van Steenwijk, vertegenwoordigers van het plaatselijk garnizoen, van de rechterlijke macht, van handel en industrie e.d is gisterenmid dag in een buitengewone zitting van den gemeenteraad de nieuw benoemde burgemeester, Jhr. Mr F. H, van Kinschot, geinstalleerd als burgemeester van Leiden Nadat het desbetreffende Ko ninklijke Besluit was voorgelezen en de heer en mevrouw van Kin schot waren binnengeleid, waarbij aan laatstgenoemde een bouquet bloemen werd aangeboden, hield de loco-burgemeester wethouder J. A. Ridel een rede, waarin hij o.a, wees op de eischen, welke in dezen moeilijken tijd aan een stad bestuurder worden gesteld. Nadat spreker met waardeeiing gewag had gemaakt van hetgeen hier door uiteenloopende groepen op kunstzinnig gebied was tot stand gebracht, sprak hij de hoop uit, dat ook de nieuwe burge meester zal streven naar cultu- reele samenbinding, waar dit mo gelijk is. Moge onder uw bewind, aldus besloot spreker, die nieuwe1 geest zich ontwikkelen, welke in een mengeling van voortvarend heid en van wijs bewaren van hetgeen waarde heeft, strek i tot inspiratie van het opgroeiend ge slacht Nadat spreker den burgemees ter den ambtsketen had omhan gen, hield Jhr. van Kinschot een rede, waarin hij allereerst dank bracht aan H. M de Koningin en haar adviseurs, voor zijn benoe ming en waarin hij voorts zijn vreugde erover uitsprak als bur gemeester te mogen terugkeeren in de stad, waar hij zijn weten schappelijke vorming ontving. Spreker gaf de toezegging, dat hij de gehechtheid der burgerij aan alles, wat de herinnering aan het roemrijke stadsverleden levendig kan houden, met kracht zal steu nen Doch daaifiaast zal hij de tij dens de oorlogsjaren versterkte verbondenheid van ons volk over politieke en godsdienstige ver schillen heen, met kracht stimu- leerën. Spreker besloot met een beroep tot medewerking op den raad en naaste medewerkers. Nadat het oudste raadslid in zittingsjaren, mevrouw Braggaar, geb. de Does, namens den ge meenteraad woorden van welkom had gesproken en had gewezen op de moeilijke-taak van den weder opbouw, welke den nieuwen bur gemeester wacht, legde de fractie voorzitter van de Partij van den Arbeid, de heer D. J. van Dijk, een verklaring af, waarin hij na mens deze fractie er zijn teleur stelling over uitsprak, dat waar de Partij van den" Arbeid ook in -de naaste toekomst verreweg de grootste in den Leidschen ge meenteraad zal zijn, in Leiden geen voorstander van een demo- cratisch-socialisme als burgemees ter is benoemd kes 26 ,46; mevr. Janus en J. Schmidtmevr, en mr H. Schuurman 36, 36; 'mej. Koopmans en A Janusmej. Koppen en J. Kokkes 63, 46, 3c6. ATC II nam revanche voor de indertijd in Krommenie geleden nederlaag en won met 52 van Smash II. Door deze overwin ning is het vrijwel zeker, dat ATC II in haar afdeeling in de derde klasse de competitie bo venaan zal hesiuiten met een gelijk aantal punten als Smash ATC II—Smash H 5—2 De uitslagen waren: J Haas broekJ. Kroon 63, 5—7, 16- mr. C. BerkhouwerD. Kal 6—4 61; mevr. Krommej Sonne- velt 86, 57, 62; mej van Amerongenmej. W. Kok'60, 57 6—2; Mr. C. Èerkhouwer en J. Haasbroek—-J. Kroon en D. Kal 62, 46, 6-^-4; mej. van Amerongen en J. Haasbroek— mej Sonnevelt en J. Kroon 06, 57; mevr. Krom en mr. C. Berkhouwermej W Kok en D. Kal 1—6, 6—1,'7-^5. ATC III tenslotte overwon Schagen II met 4—3 en de ben- jamins nemen een bevredigende plaats in op de ranglijst in de vierde klasse. ATC in—Schagen II 4—3 De uitslagen waren: P Adolf A. Barneveld 63, 6—1: K'. KloosterboerD Rus 63 63; mej. van Loonmej. Ige 1 86, 63; mej. Hoekmeyermevr. v. d. Capelle 5—7, 3—6; P. Adolf en de BrynE. Barneveld en D. Rus 63, 86; mej. van Loon en K. Kloosterboermej Igesz en E. Barneveld 57, 7—mej. Hoekmeyer en de Bruynmevr v d. Capelle en D. Rus 61, 6—3 GESLAAGD Voor h,et diploma Chiropodiste (pedicure en algeheele voetver zorging) slaagden onze stadge- nooten de dames J Kammeijer en B Röring. AFC-NIEUWS De beslissingswedstrijd Eg- mondia I—Zeevogels I is Zater dag'pas afgelast, zoodat er door de V.V. AFC geen bericht van af lassing kon "worden gegeven; wij hopen, dat de personen, die dezen wedstrijd wilden bezoeken en een vergeefschen gang naar den Westerweg maakten, ons dit niet kwalijk willen nemen Uitslagen van Zaterdag: AFC IVAlkm. B. V 02 Het Boys-elftal' was de meer dere van A. IV, Jammer! De adspirantèn wisten in het adspirantentournooi den eersten prijs te behalen Keurig jongens! A.s. Woensdagavond: AFC vet. tegen Politie-elftal. Aanvang 7.15 AFC-veteranen 'doet uw best, want een politie-elftal is nooit een -gemakkelijke opgave, maar wij rekenen op de oudere garde. Dus tot Woensdagavond. De P.P.'C,-er. BURGERLIJKE STAND Geboren. Alida d. v Cornells J. Lakeman en G Luchies: Hen drik, z. v. Jacob Rol en A Veis- Jacobus T, z. v. Petrus J, G, Nuytemans en C. Dekker, Jan, z. v. Arend Slomp en L. Heins; Elisabeth M„ d, v, Hendrik Ma- ioor en E. Haring. Geboren: Margaret L., d. v. Gerardus van Husseler en F Hogerhuis; Jennigje, d. v. Ja cobus E. Lenstra en T. A. Kuipers; Frank P., z. v. Her man Coerman en A. W. Stroe- k-r; Rudolf S. P., z. v. Hen- drikus J. Kuilboer en W. Veen Gehuwd: Antonius H. J. van Amsterdam en Carolina F. M. Ooms. BIERAVOND „OUD ALKMAAR" De vereeniging „Oud Alkmaar" organiseert Vrijdag a.s na de jaarvergadering in de Nieuwe Doelen een Bieravond in navol ging van het Kaasdragersgilde, waarover de heer J Lütjeharms vooraf een inleiding zal houden. Ook de traditioneele lange pij pen zullen aanwezig zijn Voor tabak zullen de deelnemers echter zelf moeten zorgen. TEXTIEL Tegen verscheidene personen werct proces_verbaal opgemaakt wegens het verhandelen tegen veel te hooge prij_ zen en zonder het in acht nemen van de distributiebepalingen van textiel, goederen. In beslag genomen Werd een hoe_ veelheid textiel en een partij sigaret, ten, welke artikelen in de gifhandel waren verkocht en die nu op weg waren naar een nieuwen kooper. Een bewoner van de Boomkamp- straat kreeg een proces.verbaal ter zake van het op ongeoorloofde wijze voorhanden hebben van textiel. SCHOORL R.K ONTWIKKELINGSCLUB We hebben al eerder melding gemaakt van het feit dat de Ont wikkelingsclub voornemens is een excursie te organiseeren op Dins dag 25 Juni a.s. naar de Sint Adel- bertusakker te Egmond. Zooals bekend mag worden verondersteld wordt het feest van St Adelbert telkenjare gevierd met een plech tige H. Mis in de open lucht. Men kan zich voor deelname opgeven bij den heer Joh. Louter tot en met Donderdag 20 Juni. Voor degenen die niet per fiets gaan, zal getracht worden de be schikking te krijgen over een ander vervoermiddel. Het spreekt vanzelf, dat ook niet-leden aan deze mooie excursie kunnen deel nemen Des middags is men weer thuis, zoodat men niet veel tijd behoeft te verzuimen. Bovendien kan men den verzuimden tijd moeilijk beter besteden. Geeft u dus direct op, ook wan neer men van plan is per fiets te gaan Voor de bezorging van ons blad te Schoort zoeken wij een ijverig en accuraat per soon als Aanmeldingen worden inge wacht aan ons bureau: Lan- gestraat 42 A, Alkmaar. CANDIDATEN VOOR DEN GEMEENTERAAD Voor de op 26 Juli a.s. te hou den gemeenteraadsverkiezing zijn vier lijsten ingediend, met de vol gende candidaten: Kath. Volkspartij: C Kaandorp; N. Kaag; A, J, Dapper; M. J Lau; N Kleverlaan; P. J, Bijl, Partij van den Arbèid: H. Sel- horst; W. Sevenhuysen; P. Blan- kenstijn; H. J. Meedendorp; Mw. A, P. BantGroot; K. L. Otsen Sr.; J. J,' Korver; A. Bogtman; H, Mulder; J. Stam; Mevr. J, Roos Breed; A. Selhorst. Schoorl's Belang: J. Ens Jr.; S. Gutker; C. Hoogvorst Az.; Mw. W. Jansen—Breevaart; T. Leeu wenkamp; J. v. d. Oort; A. Ruis; K, P. Zuurbier. CPN „De Waarheid": C. Duin; F. Wezel; R, G, de Rover; J. Roos; D, Leegwater; J, Pool. HEERHUGOWAARD GEMEENTERAAD In een vlot .tempo gingen Don derdagavond de diverse agenda punten van den tijdelijken Raad onder den hamer door. Eenige opmerkingen werden slechts ge uit in den rondvraag. Zoo kwam de subsidieering van het voorbe reidend onderwijs ter sprake, waarbij de voorzitter uiteenzette, dat aanvankelijk de kleuter school aan het Kruis wel een subsidie genoot. Bij de latere noodlijdendheid van de gemeente verleenden Ged. Staten hieraan echter geen sanctie meer. Thans schijnt bij dit college echter weer eenige soepelheid te bestaan, zoodat een eventueele aanvrage met de goedkeuring van den Raad wellicht eenige kans op succes zou hebben In de commissie tot wering van schoolverzuim werden ge kozen de heeren Jb„ Blokker, IC. Kramer en C. Schneiders. De Raad trok het besluit in, waarbij de wnd burgemeester op 20 April 1944 hét bedrag per leerling van de R.K. centrale school voor v.g.l.o voor de vergoeding ex art. 101 der ll.o, wet bepaald had op £12 i.p.v. f10,21. Het aan tal werkuren, waarbeneden aan het administratief personeel geen vergoeding voor overwerk zal worden uitgekeerd, is thans 'wederom gebracht op 42. Tenslotte werd de gemeente rekening over het jaar 1943 voor- loopig vastgesteld overeenkom stig het ter inzage liggende ont- werp-besluit. KERMIS EN WINDHOND EN- RENNEN Zondagmiddag om kwart over drie namen de windhon- denrennen, op keurige wijze georganiseerd door de Alk- maarsche Windhondenrenver- eeniging een aanvang. De ver eeniging kan op interessante en snelle courses terugzien; zeer goede resultaten werden behaald door de Gebrs. de Geus te Heerhugowaard, die met 5 eerste prijzen gingen strijken! Op de kermis maakten in tusschen draai-, zweef- en automolens en kramen goedé Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt; geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond: KOEL! Wisselende bewolking met en kele buien. Koel weer; matige; tijdelijk krachtige westelijke wind. AARDAPPELZIEKTE In het etmaal van 's avonds 15 tot 's avonds 16 Juni is in het midden des lands de weersge- steldheid critiek geweest voor het optreden van aardappel ziekte, behoudens iets te ge ringe bewolking. In het etmaal van 's avonds 16 tot 's avonds 17 Juni is de weersgesteldheid in de streek tusschen Alkmaar en Hoorn vermoedelijkcritiek en in het midden des lands critiek ge weest voor bet optreden van aardappelziekte. ZON opk. 4.19; ond. 21.02 MAAN opk. 0.01; ond. 8.32 zaken. De ouderwetsche koek- hakkraam was weer opgedo ken en kon zijn klanten bon loos bedienen.. In café Rus en v. Heijligenberg was het volop bal; gezelligheid en pret ver dreven de zorgen van het da- gelijksche leven. In café Veen- boer wist een trio de stamp volle zaal kostelijk te verma ken. De kermis, die nog twee da gen duurt, genoot reeds een zeer groote belangstelling en daarbij voortreffelijk weer. BERGEN CONCERT VAN BERGEN'S HARMONIE Door Bergen's Harmonie zal op Dinsdag 18 Juni a.s. te 8 uur een concert worden gegeven in de Mu_ ziektuin aan de Eeuwigelaan. Het programma omvat o.a. Op naar 't Bosch een marsch van J. C. Beek man; Ouverture Le Nouveau Seigneur du Village v. Boieldieu; fragmenten uit ''Tannhaüser" van Rich. Wagner; Fantasie uit Anna Bolena v. Donizetti fragmenten uit "II Trovator" van Verdi; Wals over Nederl. Volksliede ren en The Middy; marsch van K'enn. J. Alford. ALKMAAR, Veemarkten van 15 en 17 Juni. 11 paarden: rij- tuigpaarden 1000—1600; oude paarden 400—650; hitten f 400- 1000. Handel redelijk. Vette koeien voor de Centrale; 110 nuchtere slachtkalveren voor de Centrale; 11 vette schapen voor de Centrale; 121 kippen en hen nen: kippen 5—14; hennen •f 812 per stuk; 73 konijnen: 217 per stuk. HEILOO, 17 Juni. „St. Willi- brordus" Aardbeien 1.80 2.20; peulen 1.251,40; doperwten 951,05; postelein 0.320.38; ra barber 0,050,08; tuinboonen 0.26 0.32 per kg; asperges le soort 1,601.90, 2e srt 1,101,40 per bos; bloemkool le srt 4055 2e soort 1830 cent per stuk. LANGEDIJK, 18 Juni. Aangevoerd: 145 stuks bloemkool 2030; 2000 kg. rabarber 5; 12600 hos peen 1318.30; 25500 kg. aardappelen 16.90; klein 7. GROOTEBROEK, 17 Juni. Bloem kool I 3843; bospeen 131—38; sja lotten 17.20; sla I 2—3.40. HEM, 17 Juni. Bloemkool A I 43 61; I 2537; sla 2.303.90: peulen 1.401.60; slaboonen 2.20—2.40; bos_ peen 2224; rabarber 55.10; aard beien 12.40. NRD.-SCHARWOUDE, 18 Juni 5000 kg rabarber f5. Zaterdag verscheen onze krant in een omvang van acht pagina's, hetgeen om de veertien dagen toe gestaan is in verband met het for,, maat van het papier. i 2ELFS bij goeden wil onzer zijds kan onze vreeze des Heeren in slaafsche angst, on ze godsvrucht in farizeïsch vertoon, ons geestelijk weten in inbeelding en onze sterkte in uitdagende vermetelheid ontaarden. Het gaat om het juiste midden, de juiste maat in ieder voorkomend geval. Slimheid of geleerdheid helpen ons niet, doch de H'Geest, die als vijfde: de gave van raad heeft meegebracht. Soms fluistert Hij den. goeden raad ons rechtstreeks in, vaak brengt Hij ons met een goeden vriend, een wijs mensch,. een geestelijken leidsman in aan raking en maakt ons dan be reid om naar diens raad te luisteren. Aan de eigenwijzen gaat deze vijfde gave van den H. Geest verloren. MARCUS

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2