Textielkoorts in de stad HET FEEST VAN DEN ARBEID mm wmmmm Nieuw Noordhollandsch Dagblad Hedenavond 8 uur Een manifestatie van de jeugdstandsorganisatie BENOEMINGEN MILL HILL Marktberichten WOENSDAG 17 ÏULI 1946 Het schijnt, dat het optreden van de Prijsbeheerschingsambte- naren een goede uitwerking heeft gehad. Laten wij eerst nog ver rellen, dat Maandag voor de derde maal nog een partijtje textiel bij <Ie fa. Engeln in be slag is genomen en dat de oudste firmant van de drie gebroeders voorloopig in arrest blijft. Maan dag werd bij de fa. Droge in de Langestraat een partij textiel in beslag genomen ter waarde van ongeveer f 7000. In totaal werd bij deze firma voor een bedrag van 150.000 gulden aan vcoroorlogsche textielgoed'eren in beslag genomen. Een belang rijke hoeveelheid, die ter gelege ner tijd op normale wijze in de distributie zal komen; dit zal echter, naar ons werd medege deeld, nog wel eenigen tijd du ren. Men vraagt zich af, hoe het mogelijk is, dat 14 maanden na de bevrijding zoo'n partij nog steeds in geheime schuilplaatsen kon blijven liggen, zoo zelfs, dat de kwaliteit er onder begon te lijden. Wij kunnen ons inden ken, dat een winkelier, toen de oorlog uitbrak, er niet voor voelde zijn voorraden aan de autoriteiten, die het toen voor het zeggen hadden, op te geven; er was alle aanleiding om te ver- ondersteilen. dat de Duitschers er zich voor zouden interessee ren. Maar na den oorlog was er weer een ander motief, dat de winkeliers er toe bracht hun voorraden nog even geheim te houden De geldsaneering, die aanvankelijk allen handel stil legde, was oorzaak, dat men ook op dit terrein de kat even uit den boom wilde kijken. Maar toen de geldsaneering voorbij was, was er toen nóg aanleiding om zijn voorraden nóg langer achterbaks te houden? Hoe groot was niet de textielhonger onder de bevolking, die de linnenkast in zes jaren niet had kunnen aanvullen. Hoeveel textiel zal er in de oorlogsjaren van de geheime bergplaatsen verhuisd zijn naar de linnenkasten van de boeren in ruil voor boter, vleesch, graan, brood, vet, eieren, aardappelen enz. enz.? Hoeveel winkeliers, die 'tot dusver aan de greep van de ambtenaren van de Prijsbe heersching ontsnapt zijn, hebben daarvan in de oorlogsjaren ge profiteerd, terwijl zoovele stad- genooten, die niet over ruilmid delen beschikten, honger leden en ook op het gebied van de tex tiel in grooten nood verkeerden? Tot 15 Augustus van het vorig jaar hadden alle winkeliers de gelegenheid hun oude voorraden textiel op te geven, zonder dat van de zijde van de overheid strafmaatregelen tegen hen zou den worden genomen; zij zouden slechts bij liet uitreiken van nieuwe toewijzingen niet op ge lijke manier behandeld worden als die winkeliers, die uitver kocht waren En dat was niet meer dan billijk, zoolang zij nog op hun oude voorraden konden teren. Madr vele winkeliers ver zwegen ook na dezen datum hun voorraden; de oorlogsjaren had den hun geleerd, dat textiel een welkom ruilmiddel was en menig stukje textiel werd wat men noemt onder de toonbank ver kocht. Deze handelwijze is wel eenigszins te verklaren, want, toen de geldsa neering in aantocht was, voelden zij er niet veel voor, om hun oude voor raden vóór de geldzuivering van de hand te doen, niet wetende, waar zij aan toe waren met hun geld. Liever verzwegen zij hun voorraden, welke zij beschouwden als een veilige geld"- «belegging. Maar na de zuivering van het geld, was het nog niet zoo ge makkelijk om de oude voorraden tegen redelijke prijzen van cfe hand te doen, want de controle was scherp en veelvuldig en men zou direct in de gaten loopen als men het oude goed ging verkoopen. Vooral zij, die groote partijen hadden achtergehou den, wisten er om zoo te zeggen geen raad mee, omdat zij niet de vrije hand hadden. De fa. Engeln zal heusch de eenige firma niet zijn, die met dit vraagstuk zat en naar wij van welingelichte zijde vernamen, zou er nog heel wat textiel op de toonbank komen, voor redelijke prijzen en voor iedereen, wanneer de Prijsbeheersching b.v. de win keliers de vrij hand liet en hen ongestoord die oude voorraden zou laten verkoopen. Dit zou on_ getwijfeld het publiek ten goede komen, want textielnood is er nog steeds! Wellicht vindt de Prijsbeheersching hierin aanlei ding* tot een "wapenstilstand" van 1 maand. Daarom, al lijkt het op het eerste gezicht a_sociaal, dat de winkeliers n<og steeds hun oude voorraden ver borgen houden, eenig begrip voor hun moeilijkheden dient men wel te toonen. Intusschen schijnt het optreden van de priich°heersc*r'^'* meerdere win keliers tot nadenken gestemd te heb ben. Er schijnt ineens meer voorraad te zijn en hier en daar ziet men heel den dag vrouwen, die er den tijd voor hebben, een queue vormen, om de nieuwe koopjes te halen. Arme moeders met kleine kinderen, die daar niet aan toe komen door haar vele andere beslommeringen. Mis» schen weten de winkeliers er iets op te vinden, om ook haar van den "uitverkoop" te kunnen laten profi teer en. Het Hoofd van de Prijsbeheer sching verzoekt ons, naar aanlei ding van de vele bij hem binnen gekomen verzoeken, zoowel van particulieren als van instellingen, om voorrang bij verkoop van de in beslag genomen goederen, het publiek er op te wijzen, dat in geen geval, aan wie dan ook voor rang zal worden verleend. Ook zal, wanneer de in beslag genomen goederen verkocht worg den. er op worden toegezien, dat niemand voor meer textielpunten koopt, dan waarop hij of zij recht heeft, terwijl ook maatregelen genomen zullen worden, dat de goederen niet in den zwarten handel zullen verdwijnen. spreekt Paul de Waart voor de Katholieke Volks partij in verband met de a. s. Gemeenteraadsver kiezingen. Dringend raden wij onze lezers aan deze vergade ring in het Gulden Vlies te bezoeken. De vergade ring vangt aan te 8 uur. DE KONINGIN ZORGT VOOR BANDEN Een oorlogsweduwe, wier man in de Meidagen van 1940 gesneu veld was, kreeg dezer dagen een schrijven van H.M de Koningin, waarin de nagedachtenis van haar man werd geëerd en deelneming betuigd wera met het verlies. De öeirefiende weduwe, wier man destijds een melkslijterij had alhier, richtte hierop een dank schrijven tot H.M., met het ver zoek of de Koningin Haar mede werking zou willen verleenen voor het verkrijgen van drie fiets banden voor den melkwagen. Tot haar groote voldoening kreeg de vrouw enkele dagen later een antwoord, dat zij door bemidde ling van den burgemeester op het distributiekantoor de gevraagde banden kon in ontvangst nemen. WINKELSLUITING Van de zijde der politie wordt er nogmaals op gewezen dat voor het sluiten van winkels wegens vacantie's, inventarisa tie's en dergelijke geen toestemming meer vereiseht is. GESLAAGD J. O. Huiberts alhier slaagde aan de M.T.S. afd. Vliegtuigbouw eindexamen. GEVAARLIJKE GLADHEID Gisteren morgen moest op de Ken» nemerstraatweg ter hoogte van café Koekenbier een militaire vrachtwa gen twee, aan weerszijden van den weg geparkeerde auto's, passeeren. De chauffeur remde voor een tegen ligger maar zijn wagen slipte op het natte asphalt, maakte een halve slag om en kwam in botsing met een ge parkeerde auto die vrij ernstig be schadigd werd1. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. R.K. A.F.C. NAAR AMSTERDAM De adspiranten van AFC maakten Zondag een uitstapje naar Amster dam. Met liefst zeven elftallen werd deelgenomen aan een tournooi tegen RK WA en RKAV. Van half een, tot half vijf werd op zeer prettige wijze het wedstrijdprogramma vlot afge werkt. Lang zullen de Alkmaarsche spelertjes nog aan dit voetbal^stijn denken. Jammer dat den scheidsrech ter de twee. buitenspelgoals tegen RKVVA a ontgingen anders had AFC ook nog' het genoegen gesmaakt de Amsterdamsche kampioenen van het voorbije seizoen te verslaan. Nu moesten zij met een 34 nederlaag de overwinning in Amsterdam laten. Maar men rekent er vast op. dat AFC In staat zal zijn om op 1 September a.s., wanneer de Amsterdammers in onze kaasstad op bezoek komen, re vanche te nemen. Na de wedstrijden werd een wan deling gemaakt door de stad en even op een gezellig plaatsje de inwendige mensch versterkt. Hierna bood de Reederij Pels in een prachtige luxe boot een tocht aan door de havens van Amsterdam. Vele prachtige sche pen uit diverse landen die langs de kaden lagen werden bewonderd. Ge zegden als: ''En op dit schip jongens is een tennisveld en een groot zwem» bass'mg" maakten grooten indruk op het jeugdige publiek. Precies op tijd om den trein te ha- Ien werd AFC netjes voor het Cen traal Station afgezet. Amsterdam had In tegenstelling met Alkmaar, voor AFC een t apart rijtuig gereserveerd en klokslag negen uur waren de jong ste leden van de groote AFC_familie weer thuis. Waarschijnlijk zijn er 's nachts in het land der droomen nog heel wat wedstrijden gespeeld en gewonnen, want allen waren vol van dezen heer lijken adspirantendag. HARMONISCHE LICHAAMSONTWIKKELING Be afdeeling Alkmaar en Omstr. van de HLO heeft wel zeer succesvol gewerkt. Ze vatte nl. haar taak niet al te eng op door alleen maar de proeven, noodig voor het veroveren van het HLO_diploma; te laten afne men, maar zij organiseerde zelf onder deskundige leiding oefenavonden op het Gemeentelijk Sportpark in Alk maar. Dat standpunt neemt het comité ook thans nog in en zoo zal van Maandag a.s. af eiken Maandag en Vrijdagavond een paar uurtjes ge oefend. worden. Natuurlijk kan dat niet gratis ge beuren; want het sportpark moet gehuurd en de leeraar betaald wor den. Daarom is een traningsgeld van 2 p. p. (voor jeugdige trainers beneden 16 jaar 1.50) vastgesteld. Trainingskaarten zijn verkrijgbaar o.a. bij den heer Snel; Bleekerskade te -Alkmaar en bij den heer v. d. Griendt, directeur der Overdekte en van het Zomerbad. Natuurlijk zullen ook op de trainingsuren kaar ten verkrijgbaar zijn. Aan den slag dus! Het Feest van den Arbeid! Schrik niet lezer; het wordt geen 1 Mei-betooging met roode vlaggen en dseigende Interna tionale; geen feest van roode tul pen en schreeuwende eischen, die aan den arbeid slechts de waarde toekennen van een middel om geld te verdienen. Arbeid is nog iets anders dan een middel tot stoffelijken wel vaart, nog iets anders dan een middel, om in materieele nooden te voorzien. Arbeid is een zegen, een gave Gods, een middel om het levens doel te bereiken; arbeid is een geluk Zooals een vogel geschapen is om te vliegen, zoo is de mensch geschapen voor arbeid; ieder naar zijn eigen talenten en gaven ieder op zijn aangewezen plaats en naar eigen vermogen; ieder om zijn eigen taak te vervullen in de gemeenschap van menschen, die wij de maatschappij noemen. Bidden wij niet in ons morgen gebed: Heer, ik draag U op al,e werken, die ik zal doen, tot Uw glorie en tot zaligheid van mijn ziel? Daarom geldt voor den arbeid, wat ook voor den zang geldt: qui bene cantat, bis orat wie goed zingt, bidt tweemaal. Het zelfde kunnen wij zeggen van den arbeid; wie goed arbeidt, dat wil zeggen met de intentie, zooals die in de morgenbede tot uitdrukking komt, bidt tweemaal; hij heeft behalve materieele ook geestelijke verdiensten verworven; hij oogst behalve aroeidsvreugüe naast ma terieel ook geestelijk gewin. Om deze gedachte tot uitdruk king te brengen, hebben de leden der katholieke jeugd-standsorga- nïsaties, de Kajotters, de KJMV, de KLTB en de Jonge Vrouwen gemeenschap de handen ineenge slagen om gezamenlijk in een ma nifestatie op 15 Augustus in den Alkmaarschen Muziektuin he. Feest van den Arbeid te vieren. Een kleine 100 jongemannen en jongevrouwen zullen deelnemen aan de opvoering* van een zarg- en dansspel, waarin de aroein als Godsgeschenk gevierd zal worden. De R.K. Muziekvereeniging „St. Caecilia" zal hierbij medewerking verleenen. Het geheel staat onder auspi ciën van de kath. standsorgani saties, die eraan medewerken dit feest van den arbeid, dat in de schitterende omgeving van den Muziektuin gevierd zal worden, mogelijk te maken. Zoowel des middags als des avonds zal het spel: „Viert den Arbeid" worden opgevoerd, waarin aan zang en volksdansen een groote plaats is ingeruimd. Er wordt alle zorg aan besteed om deze opvoering in alle opzich ten te doen slagen; maar de or ganisatoren kunnen niet alles, er zullen ook bezoekers moeten ko men; niet honderden, maar dui zenden, om dit Feest van den Ar beid, ook financieel te doen sla gen De toegangsprijs is zoo laag mogelijk gesteld 1.zoodat er voor niemand een bezwaar be hoeft te zijn om dit feest mee te vieren. Men reserveere nu al reeds den middag of den avond van 15 Augustus voor een bezoek aan den Muziektuin. VROUWENBIJEENKOMST LAAT-KERK Vanavond 7 uur bijeenkomst voor alle gehuwde vrouwen en ongehuwde vrouwen boven de 30 jaar van de St. Dominicus Paro chie, Laat-kerk. Besproken zal worden het K.A.-onderwerp van deze maand: „Stijl in het volks leven." Wij vertrouwen en rekenen op aller opkomst. BENOEMD De Inspecteur van Politie, de heer Woortmeier, is met ingang van 1 Augustus a.s benoemd tot Inspecteur van Politie te Amster dam GESLAAGD Voor het onlangs gehouden exa men voor schrijver 2e klasse der Directe belastingen enz. zijn ge slaagd de heeren E. Pauw en J. Praat te Alkmaar en voor schrij ver 2e klasse der Reg. en Succ. mej. G. de Reus. BERGEN KERKCONCERT TEN BATE STUDENTENSANATORIUM Onder groote belangstelling gaf het Molet- en Madrigaal Vrou wenkoor onder leiding van den Hr. C. Jonker, met medewerking van de heeren P Dalenberg (bas), N F. Dorgelo (violon-cello) en Nico Akkerman (piano) een con cert ten bate van het Nederl. Stu dentensanatorium. Ds Bierman wees op het twee ledig doel van dezen avond. Men wenschte een avond van kunst genot te scheppen voor de aanwe zigen en verder krachtige sieun te verleenen aan de Stichting Ned. Studentensanatorium „Dennen oord" te Laren N.H. Geopend werd met orgelspel door C Jonker. Het vrouwenkoor zong zeer verdienstelijk eenige nummers van Schubert, Weber en Zagwijn. De heer Dorgelo bracht Elegie van S. Gravenzande en Adagio uit het B-dur concert van Boccherini. Prachtig en gevoelvol zong de baszanger P. Dalenberg het „In diesen heil'gen Hallen" van Mo zart, „Blijft bij mij Heer" van Mink en „Ons Vaderland" van Hol. Bijzonder mooi was het door de solisten uitgevoerde ,die Tra nen des Herzens" van Weber Uitvoerenden en Comité kunnen met voldoening op dezen avond terugzien daar het tweeledig doel zeker bereikt is. ST. PANCRAS GEMEENTERAAD De Raad besloot met 4 tegen 3 stemmen 25.subsidie toe te kennen aan de H.M.v.L. te Alk maar voor de 25 Sept. te houden landbouwtentoonstelling; voorts om een rugsproeier te koopen voor de verdelging van onkruid. In verband met de afschaffing van de kermis zullen er twee volksfeest-dagen worden gehou den Een schrijven van den Min. van Binn. Zaken tot instelling van een bioscoopcommissie werd aangehouden tot de nieuwe ge meenteraad zal zijn gekozen. Op een verzoek om adhaesie ie betuigen aan het adres van de onderwijzersbonden voor een be tere salarieering van de onderwij zers, werd overeenkomstig voor stel van B. en W. afgewezen; ge zien de toezegging van de regee ring tot salarisherziening De rekening over 1944 werd vastgesteld in ontvangsten en uit gaven op 114117.21 met een ba tig saldo van 6557.27. EGMOND AAN ZEE KUNSTTENTOONSTELLING Voor de binnenkort te Egmond aan Zee te houden Egmondsche Kunsttentoonstelling wordt een ieder, die in het bezit is van Kunstvoorwerpen, zelfvervaar digde voorwerpen o.a. scheepjes, teekeningen, schilderijen enz. ver zocht deze in te zenden ter be oordeeling voor bovengenoemde tentoonstelling. Ook oude of nieu we schilderijen over het verleden of heden van de drie Egmonden worden gaarne ingewacht. Een ieder die wil meehelpen om deze tentoonstelling te doen slagen wordt verzocht boven omschre ven kunstvoorwerpen in te zen den bij den heer C. Wijker, Prins Hendrikstraat 18 Egmond a. Zee, liefst voor Zaterdag 20 Juli a.s. LANGEDIJK JAARVERGADERING APOLLO Het R.K. Fanfarecorps „Apollo" hield Donderdagavond haar jaar vergadering in de Burg. De Voorz., de heer D Witte, opende met welkom. Uit het jaar verslag van den secretaris, den heer A. Schuffel vernemen we dat er 36 leden en 14 adspiranten zijn. De penningmeester, de heer P. Sijm, deed hierna rekening en verantwoording over zijn gehou den beheer. De boeken sloten in ontvangsten en uitgaven met f3791.46. Bij de gehouden be stuursverkiezing werden A. Schuf- feler en K Quay, herkozen en in de vacature A. Henselmans werd tot bestuurslid gekozen G. Kam- De volgende benoemingen van de St. Josephcongregafie van Mill Hill worden gemeld; Missies: Sarawak: Fr J. Hou- ben; Oeganda: Fr. C. Juffermans, Fr. G. Frederiks, Fr. H Lampe, Fr. W. Peters Fr J] v.' <3 Hey- den, Fr. J. Keurentjes, Fr H. Lycklama, Fr. L Albers; Belgi sche Congo: Fr J, Janssen, Fr. B. Santbergen; philippijnen: Fr. J. v. Heiningen, Fr. C Huls- boself, Fr. B. Hartering, Fr J. Praat, Fr.' C.Stockmann, Fr, C.' de Wit Fr H. Zomerdijk: Kame roen: Fr J, Altink Fr. N. Groot, Fr. P. Heijmans, Fr. J. Jansen; N. Borneo: Fr W. Roetenberg; Nellore: Fr A. Bisschop, Fr. A. v (i. Heijden, Fr. W Grüride- mann, Fr. M. Reniers; Kisumu: Fr F. Körner, Fr. P. Janssen,- Fr. L. Linssen. Fr. C' Wolf. Colleges: Mill Hill;' Fr. D. Duivesteijn DD; Freshfield: Fr.' P Dirven- Roosendaal: Fr. J v. d. Dries (Rector), Fr. G. v. Hall PhD, Fr M. v. Énckévort, Fr. J, Kuipers, Fr. G'. Verheii; Tilburg; Fr. B. Holthinrichs; Burn Hall: Fr. J v. Schagen; Hoorn: Fr. H. Thijssen (procurator): Haelen: Fr. B. Roes (Rector), Fr. M Kei zer, Fr S. v d. Hoorn, Fr T. Omtzigt, Fr J Loonen. Hoogere Studies: Rome: Fr. J. Slaman, Fr J. Senders, Fr.G. Heuthorst. Fr. J. v Pinxte'ren, Fr. A. Boekraad; "Koloniale Cur sus: Fr H de Swaaf per. De Directeur, de heer L. Oly uit Bergen die voor 1 jaar was aangesteld werd thans voor vast aar; het korps verbonden Leden, die 3 x zonder wettige reden de repetitie verzuimen, zullen worden geroyeerd. De instrumenten zullen worden verzekerd. Zondag 14 Juli a.s. zal het corps zijn medewerking ver leenen aan de sportdag welke op het terrein achter de R K. Kerk wordt gehouden. WINKELSLUITING Zooals algemeen bekend was moest gedurende de laatste jaren voor het sluiten van zaken wegens vacantie vergunning gevraagd worden aan den Burgemeester Van bevoegde zijde deelt men ons thans mede dat dit niet meer noodig is, omdat artikel 9 van het Winkelsluitingsbesluit is komen te vervallen. (Stbl 1945. nr F 227). TELERSPRIJZEN VOOR GOEDGEKEURDE POOT- AARDAPPELEN VOOR EXPORT Uit zeer betrouwbare bron vernemen wij, dat de volgende prijzen zijn vastgesteld voor goedgekeurde pootaardappelen voor export (B.E.A.) Van de andere dan de genoemde rassen zijn de prijzen nog niet bekend. Eerstelingen en Roode Eerste lingen: klasse A 28/35 f 19. 35/55 f 16—; Klasse AB 28/35 f 17 35/55 f 14 50; Klasse B 28/35 f 15 50, 35/55 f 13 50; klasse C 23/35 f 14.50, 35/55 f 12—, Bmtje en Voran; Klasse A 28/35 f 18.80, 35/45 f 16.30, 45/ opw f 13.80- Klasse AB 28/35 f 15'70, 35/45 f 13 20. 45/opw. f 11'20; klasse B 28/35 f 13.10, 35/45 f 10 60, 45/opw. f 910; Klasse C 28/35 f 12.50, 35/45 f 10.-, 45/opw f 8.50. Keuringsdienst Noord-Holland NAK. AVENHORN 16 Juli 1946. Aan» gevoerd 116400 kg. groote Sohotsche 11; 8625 kg. roode kooi 19.6022.70; 10 kg. peulen 0.23; 61 kg. dubb. sla boonen z. dr. 1.68—1.83; 1940 kg. waschpeen I 12.50; 1800 kg. idem II 10; 5430 kg. tuinboonen 9; 42 kg. ra barber 1.40; 120 kg. roode bessen 1-12 —1.60; 60 bos bospeen 12.50. GROOTEBROEK 15 Juli "De Tuinbouw". 3850 stuks bloemkool f 23—58; 3900 kilo Roodekool 23.80— 25.10; 200 kilo peen 9.00—12.50; 60 kilo komkommers 18.ll kilo tomaten f 36.3350 baal aardappe» len 11.20; kriel 3.— NOORDSCHARWOUDE; 17 Juli. Aangev.: 47700 kg', aardappelen 10.80. BLOKKER 16 Juli. Prolofic 1.30 1.67; roode bes 11.09; witte bes 1.021.26; kruisbessen 301.40; Yel lows 151.30; peren 0.80; slaboonen 1.801.90: perziken 0.200.64. LANGEDIJK 17 Juli. Langedijker Groenteneentrale. Aangevoerd 340 kg. tomaten 73- -77; 380 stuks bloem kool I A afwijkend 31; idem I afw. 26; 275 kg. tuinboonen 9; 425 kg. waschpeen 1 12.50; 300 bos peen 15; 50 bos uien 15; 280 kg. snij boonen 125; 10 kg slaboonen 181; 63600 kg. roode kool 17.2022.10; 3500 kg. gele kool 2528.10; 42175 kg. aardappelen 10.80; groote aardappelen 12.30. OBDAM 17 Juli. Aangevoerd 2000 kg. roode kool 19.10; 400 kg. tuinboo nen 9; 3120 kg. waschpeen 1012.50; 50 kg. slaboonen 161177 per 100 kg.; 25 kg. uien 15; 10 kg. bessen 1.20; 35.000 kg. aardappelen 10.80. W ARMENHUI ZEN 17 Juli. Aan gevoerd 25625 kg. aardappelen 10.80. een hoog verv| motif heidf 't tea Volkl Prina" weesi Rijk I rig dj versil n en kelijll verhq 1815. zwarl Spref Ütreq ren aan nomel Univ^ uitinj voor i ten vl Na kwee| Valk pronu en del om ta gebruj hield j| geest! de Jo zeide, stredq Hec| mr. versu| den ol toraal dere HILY Uieuwd Nieuvs 10.15 ziekeiït) Indië; van Bé Blue Si NCRV 15.00 Pij 17.00 Fj gPr - 18.30 Nieuws 19.25 Voorlid 20.08 over dl zang; geluid; o verder HILY 7.00 Nil Nieuwsl 12.00 Ol Palla; Sextet; Ir*eratui 15.00 Vl Confetti) ma; 171 Het Rij The Sfc 19.15 CA Kurhaul Metrop onderu Harpkv ■mMMI

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2