DRAVERIJEN TE ALKMAAR ER IS WEER DRUKTE IN NOORDWIJK AAN ZEE 2 Nieuw Noordhollandsch Dagblad Stad en Omtrek KWEEKSCHOOL NAM AFSCHEID Van Kaar oud-directeur Van internationaal naar nationaal MAANDAG 22 JULI 1946 ALKMAAR Zaterdagmiddag waren van heinde en verre leerlingen en oud-leerlingen van de Rijks kweekschool in de groote zaal van het Gulden Vlies bijeen om den vroegeren directeur van deze school, den heer J. v. d. Worp, voor de laatste maal de hand te drukken en hem succes toe te wensclipn in zijn nieuwen werk- kring als Ikispecteur voor het Lager Onderwijs in het district Hoorn Op initiatief van d'e Schoolvereeniging Tonegido was een uitgebreid programma sa mengesteld, dat den geheelen middag op de aangenaamste wijze vulde Nadat de huidige directeur van de Rijkskweekschool, de heer Knook, den middag had geopend en bijzondere woorden van wel kom had gericht tot den heer G. C. Dun, inspecteur L.O. te Alk maar, constateerde hij niet groote voldoening dat zoovèlen aan de uitnoodiging hadden gevolg ge geven om den heer v. d Worp uitgeleide te doen en inderdaad: van de 197 leeHingen die tijdens het directoraat van den heer v. d. Worp de school met de acte verlieten, waren er velen aanwezig. De heer Kroeskop sprak na mens leeraren en leerlingen een zeer sympathiek woord van af scheid en memoreerde in het bijzonder de blijmoedigheid en het optimisme dat den scheiden den directeur altijd gekenmerkt heeft. Als een stoffelijk blijk van deze dankbaarheid bood de heer Kroeskop den heer v, d. Worp de inschrijving op de nieuwe ENSIE-encyclopedie aan Dp heeren Dun en Feringa spraken meer woorden van wel kom tot cfen Hher Van der Worp, daaar deze nu den kring van in specteurs binnengetreden is en op deze wijze de vruchten van zijn eigen arbeid aan de Kweek school kan aanschouwen. Zij spraken den wensch uit, dat de heer v. d. Worp daarbij niet an ders dan prettige ervaringen zou opdoen Aan mevr. v. d. Worp werden rose-anjers 'aangeboden, terwijl de leerlingen en oud-leerlingen van de Kweekschool de talrijke aanwezigen wel wisten te boeien met zang, dans en declamatie. Zeer getroffen door de over weldigende belangstelling en de warme sympathie die uit dezen middag heeft gesproken, dankte de heer v d. Worp alle aanwe zigen BURENGERUCHT In den naeht van Vrijdag op Zaterdag ondervond ergens in deze stad een bovenbewoner hin der van den huurder van een \sakhuis onder zijn woning, die omstreeks één uur nog aan het werk was. In zijn sTSap gestoord. Zaterdag Jim Wilkes in handen van den pikeur W. H. Geersen wint den Prijs van Bovenkerk en den Kortebaanprijs. De heer D. de Graaf lag beslag op den Prijs van Amstelveen in de amateurrijderscourse met Freddy Scott, waarin Frits van Silladar goede tweede werd en de favoriet Gratie Hanover niet aan de verwachtingen voldeed. Heat-draverijen zijn dikwijls zeer interessant. Weinig hebben wij zoo'n pracht heat gehad J Wagenaar won op schitterende wijze de eerste. Fred Mc Klyo K won de tweede met neusverschil voor Excellentie Brewer, welk paard in de derde, tevens be slissende heat het eerst door den start ging, gevolgd door Boyke. Laatstgenoemde had een slechte tweede heat geloopen, zoodat op punten H. C. ten Hagen één werd Gisterenmiddag was de be langstelling gröoter en W. H. Geersen was weder winnaar' van 2 eerste prijzen. Hij lag beslag' op den Prijs van Warmond, onbedreigd en de heat werd in twee heats gewonnen met Joe Axkit. De heer D. de Graaf wist met Freddy Scott de amateurrijders course te winnen. De Prijs van Oegstgeest viel Gratie Hanover ten deel, rijder D. Leeuwenkamp De Prijzendraverij Internatio naal werd gewonnen door Guy Hanover in den tijd van 2.56. af daalde de bewoner verbolgen de trap af en uit het onderhoud dat tusschen de beide personen volg de, ontstond een vechtpartij, waarin aan de argumenten met stukken ijzer kracht werd bij gezet. Beiden werden min of meer ernstig gewond en één van hen werd d'oor de politie op den openbaren weg in half bewuste- loozen toestand aangetroffen. De man is naar het Centraal Zieken huis overgebracht. Het onderzoek naar de schuld is nog gaande ZIEKENDIENST K.V.P. Op Dinsdag 23, Woensdag 24 en Donderdag 25 Juli houdt het be stuur van de Kath Volkspartij in het Gulden Vlies zitting voor het noteeren van namen van hen die Vrijdag 26 Juli moeten wor den afgehaald, teneinde hen in de gelegenheid te stellen hun stem uit te brengen op lijst 2. Het Bureau houdt zitting van 78 uur 's avonds. Met reeds vroeger gedane op gaven wordt geen rekening ge houden. Voorts wordt medegedeeld, dat „St. Cecilia" Woensdagavond niet vóór half acht van net Waag- plein zal vertrekken naar het Gulden Vlies. Katholiek Alkmaar wordt dus tégen half acht op 't Waagplein verwacht om vandaar gezamenlijk op te trekken naar net laatste appèl van de K V P in het Gulden Vlies. OPENING IJSSALON Zaterdagmiddag is geopend „Li berty Ice Cream" aan het Ver- dronkenoord 107. Deze nieuwe ijs- salon is geheel nieuw ingericht en voldoet aan de meest moderne en hygiënische eischen. Reeds op den openingsmiddag en -avond mocht deze nieuwe inrichting zich in een groote belangstelling verheugen. ALKMAARSCHE WANDEL- SPORTVEREENIGING „DE JEEP '45" Hedenmorgen vroeg vertrokken 11 deelnemers van bovenstaande vereeniging, om deel te nemen aan de Vierdaagsche afstandmar- schen te Nijmegen Onder de deel nemers bevinden zich 3 dames, die hun krach'en zullen probeeren op de 40 K.M. per dag. Voor de heeren bedraagt deze afstand 55 K M per dag. MARIA-CONGREGATIE ST. LAURENTIUS De leden van d'e Maria-congre- gatie parochie St Laurentius worden er aan herinnerd, dat de bus Dinsdagavond 23 Juli om 6 uur vertrekt vanaf het Waag plein. Gelieve bonnen mede te brengen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem M., Zoon van Pieter Hoeben en A. C. E. Len- gers; Isabella C., dochter van ornelis Wetsteyn en H P. Gan- zevoort; Johanna P. E., dochter van Gerardus J. Horn en J. Bestenbreur; Cornelis J M., zoon van Nicolaas J. Veeken en H, Breetveld; Johannes zoon van Abram de Leeuw en J <fe Jager; stand 2040 m. Tot slot wón Ju Ju in handen van J, Ham de Kortebaanprij- zendraverij. De uitslag van beide course- dagen is als volgt: Zaterdag Prijzendraverij voor paarden, welke nog geen f 2000 hebben gewonnen. Afstand 2040 meter. Kitty K, rijder L. Combee, af stand 2080 m, tijd 3.24, km-tijd 1.388. Karei Diamant, rijder J, N. Vis, afstand 2000 m. Kitty Axville, rijder W Leeuwenkamp afstand 2000 m, Prijzendraverij voor Neder- landsche paarden, welke f 6000 of meer hebben gewonnen. Af stand 2300 m Voor ama'teur- rijders. Freddy Scott, rijder D. de Graaf, afstand 2360» m, tijd 3.348, km-tijd 1 31. Frits van Silladar, rijder M J. Kluvers, afstand 2400 m. Gratie Hanover, rijder T Leeuwenkamp, afstand 2340 m. Prijzendraverij voor Neder- landsche paarden, welke f 2000, doch nog geen f 7500 hebben ge wonnen. Afstand 2040 m. Jim Wilkes, rijder W H. Geersen, afstand 2080 m, tijd 3.101, km- tijd 1.314. Eton Brewer, rijder A. Bakker, afstand 2100 m. Ju Ju, rijder J de Vlieger, afstand 2100 m. Heat-Prijzendraverij Interna tionaal voor paarden welke f 7500 of meer hebben gewonnen. Af stand 164Q m. Caecilia M.. dochter van- Celicus Jan Hayteriia en S. Haytema; H. A de Zeeuw en E. W. M. Spaan; Maria C., dochter van Willy, dochter van Willem Schut ter en A M T Klein- Pieter T., zoon van Jan H. H. C. Vrijman en C D. F. Eerèlman Gehuwd: Nicolaas J. van der Steen en Maria E. van Wamel; Egbert Akkerman en E. van Oor schot. Overleden: Margareth ten Bruggencate, 2 weken; Willem Schoen, 78 jaar, gehuwd met E. Swaan STEMMING GEMEENTERAAD Dc burgemeester der gemeente Alk maar brengt ter algemeene kennis-, dat de stemming ter verkiezing van den leden van den Gemeenteraad zal plaats hebben op Vrijdag 26 Juli a.s., van des voormïddagt; acht tot des namiddags vijf uur. Art. 128 van het Wetboek van Straf recht luidt "Hij die zich opzettelijk voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar." Art. 150a der Kieswet luidt: "Hij die bij een verkiezing als ge machtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoog ste één maand of geldboete van ten hoogste j 1000. Krachtens art. 72, 2e lid der Kies wet is ieder die bevoegd is tot de keuze mede' te werken, verilHcht zich binnen den voor de stemming bepaal den tijd ter uitqefening van zijn kies recht bij het stembureau aan te mel den tenzij voor hem een geldige reden van verhmdering bestaat. De stemming geschiedt ten over staan van het stembueau van het voor iedercn kiezer op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. Stemmen in een andere gemeente kan bij deze verkiezing met plaats hebben. Alkmaar, 20 Juli 1946. De Burgemeester voornoemd; G. VAN SLINGERLAND lo.B. ZAMPA KRIJGT HET ZWAAR TE VERANTWOORDEN! Op het concours hippique te Alkmaar De organisatoren van het con cours hippique te Alkmaar kun nen tevreden zijn Het welbe kende paard van Stehouwer, Zampa, nog steeds ongeslagen sinds meerdere jaren krijgt in Alkmaar een gevaarlijken tegen stander in Domburgzoon van den stal Veldstra, een stal uit het Noorden, die nog nimmer op een Alkmaarsch concours vertegen woordigd is geweest Reeds dat feit is voldoende om het belangrijke van het a.s. hip pische festijn te demonstreeren, maar er zijn veel meer inschrij vingen, o.a. d'e stal Rijkx, die van mevr] de Geer en vele an dere We mogen dus veronder stellen. dat het beste in Alkmaar in den ring zal verschijnen. En hoewel de inschrijvingen nog lang niet alle bekend zijn, werden reeds 26 deelnemers ge boekt voor het springconcours! De organisatoren hebben verder gezorgd voor een goedé en ge zellige entourage: het geheele terrein zal met bloemen en groen versierd worden, zoodat het ge heel een fleurigen en intiemen indruk zal maken. le heat: Bovke Norton, afstand 1720 m, tijd '%16, km-tijd 1.281. Fred Mc Clyu K, Don Brewer. Uitgeschakeld Caesar S. Gedis- tancieerd Ed'uard Anvil en Bar- tinus. 2e heat: Fred Mc Clyo K, af stand 1640 m, tijd 2.314, km-tijd 1.323. Excellentie Brewer, Don Brewer 3e heat: Excellentie Brewer, afstand 1700 m, tijd 2.308, km- tijd 1.287. Beslissing volgens puntentel ling: Excellentie Brewer, rijder H C. ten Hagen, afstand 1700 m', 7 punten Efbyke Norton, rij der J. Wagenaar, 1720 m, 7 pun ten Don Brewer, rijder A. J. Bakker, afstand 1680 m. 10 pun ten. Kortebaanprijzencfraverij vol gens de voorloopige prijzenbe- palingen. Afstand 690800 m. le serie geplaatst Henny's Gold 720 m, tijd 1.074; 2e serie Jim Wilkes, 700 m. tijd 1.033; 3e serie Hollandia, 720 m, tijd 1.033; 4e serie Guy Hanover, 760'm, tijd 1 01 Beslissing: Jim Wilkes, rijder W. H. Geersen, afstand 700 m; Güy Hanover, rijder M. Vergay, afstand 760 m: Henny's Gold, rijder E. Kruithof, afstand 720 m; Hollandia, rijder J de Vlie ger afstand 720 m Zondag Prijzendraverij voor paarden, welke nog geen f 2000 hebben gewonnen. Afstand 2040 m. Jen ny Sister," rij der W .H. Goersen, afstand 202Ö m, tijd 3.142, km- tijd 1.361. John D, 'rijder E. Kruithof, afstand 2080 m. Koh I Men weet, dat Woensdagmor gen reeds om 9 uur begonnen wordt met het kampioenschap van Noord-Holland-Noord voor de landelijke rijverëenigingen en dat de Hoofdnummers des mid dags tusschen 1 en 6 uur worden gehouden. AMBACHTSSCHOOL Van den cursus 19451946 werden gediplomeerd de volgende leerlingen: Afdeling Smeden en Batikwerken J. M. Brakenhoff; G. J. Brouwer; B. J. Coster; C. Dekker; C. Th. Dorre- stein; G. C. Goedhart; A. J. M. Gran_ dia; P. Klomp; C. Kluft; H. ThL Moes; J. N. Molenaar; W. J. Morsch; W. v. d. Neut; J. J, Otto; J. P. van Peenen; J. Pols; J. N. Schraper; G. P. Schouten; J. v. d. Sluis; W. J. Ven del; J. N. Wiering; J. de Winter; J. de Wit; M. Witte; J. J. v. d. Aakster; P. C. Asjes; J. Bosman; C. M. Dek ker; A. Docter; J. A. de Jong; A. H. Kareis; R. G. Kleinbekman; P. van Kraanen; J. Pater; J. Put; J. E. Ro_ zemeijer; W Rijkers; F. J. Stoop; Th. de Wit; W. A. de Wit; G. Bleeker; D. Los. Niet gediplomeerd werden 5 leerl. De leerlingen H. Th. Moes en J. de Wit ontvingen een eersten prijs. De leerling R. p. Kleinbekman een twee den prijs. v Afdeeling Motorrijtuig, en Rijwiel- herstellen: M. M. Bakker; C. Booij; K. Booij; Th. Buter; M. I. Duijf; P. J. van Eerden; H. Xvangh; P. Kip; Sj. Koop man; J. Nooij; G. Pastoor; H. Pelgrim C. Smit; J. J. Velema G. A. Vial; G. v. d. Vlies; J. Volger; J. Beentjes; P. W. de Boer; J. Burger; G. Gilles; R. J. Harder; K. Johannes; P. A. Keezer; J. Meijer; I. C. Min; L. Nierop J. Otjes; Ttr. v. d. Peet; G. M. Rus G. Staih: S. S. de Vries; J. M. van Zutphen; J. H. R. Asjes. Af deeling Electrotechïiiek: P. Backer; D. Bart; M. P. M. van Berkum; Th. B. J. Cramer; H. K. Deen; J. S. M. van Engelen; J. P. v. Etten; J. Ph. Ham; D. de Jongh; P. C. Klaver; P. Koudijs; G. Vel; Tb. A. Voskuil; P. L. de Wildt; N. Wols; De Nooid-boulevard iti Noord - wijk aan Zee stond Zaterdag middag welhaast in oude glo rie. Badgasten flaneerden in bonte kleederdracht over de boulevard; vlaggen in allerlei kleur gaven het geheel een feestelijk aanzien. Het was ook feest in Noordwijk. De Noord boulevard kon, dank zij nijve re handen, weer worden open gesteld voor de bezoekers. Voor den oorlog was Noordwijk een heel bekende pleisterplaats vooral voor buitenlandsche gasten en voor menschen uit eigen land met een ietwat- ruimere beurs. Daarom hing er steeds een bijzon dere sfeer. Het miste de drukke levendig heid van dagjesmenschen, zooals in het Scheveningen van voor den oorlog, maar bezat toch een zeke re gemoedelijkheid, die het verblijf in Noordwijk aan Zee tot een on verdeeld genot maakte. Dat is nu zeer veranderd. Het internationaal cachet heeft plaats Noor, rijder L Combee, afstand 2040 m. Handicapdraverij Internatio naal Voor amateurrijders Basis 1.32. Afstand 2000 m. Freddy Scott, rijder D de Graaï, afstand 2020 m, tijd 3.043, km-tijd 1.313 Abdullah Scott, rijder G. v d' Wal, afstand 2120 m. Alloiiez', rijder N. Doeven, afstand 2100 Prij zen draverij voor Neder- landsche paarden, welke f 8500, doch nog geen f 18 000 hebben gewonnen Afstand 2Ö40 m. Gra tie Hanover, rijder D Leeuwen kamp, afstand 2060 m, tijd 3.05, km-tijd 1,298. Hendrika rijder J. M v. d. Berg, afstand 2080 m Don Brewer, rijder A. J. Bak ker, afstand 2080 m. Uitgescha keld wegens galloppeeren en-on regelmatig draven Caesar S, 3e aankomende. Heatprijzeiidraverij voor Ned. paarden, welke f 20Ó0, doch nog geen f 8500 hebben gewonnen. Afstand 1640 m. le heat: Joe Axkit, afstand 1640 m, tijd 2.307, km-tijd 1.32. Dumas Hanover, afstand 1680 m' Farida, afstand 1700 m. Ingehou den Hallegheny, afstand 1640 m, Gedistancieerd George Wilkes eri Gretta Trothan. 2e heat: Joé Axkit, afstand 1640 m, tijd 2.315, km-tijd 1 325. Farida en Henny's Gold1. Beslissing: Joe Axkit 2 punten, rijder W H. Geersen Farida 7 Êunten, rijder P, Dekker. Eton irewer 8 punten, rijder A. J Bakker. Prijzendraverij Internationaal voor paarden welke f 17 000 of J. Brouwer; M. van Dijkhuizen; J. de Groot; J. D. Hes; J. M. B. Kolkman; H. J. Laas; L. F. van Meene; P. Ros; N. F. Vermeulen; J. D. Winkelaar en G. Witse. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. De leerling J. S. M. van Engelen ontving een tweeden prijs. Afdeeling Timmeren: J. A. Gerritsen; G. de Hoop; N. Jongejans; K. G. Jonker; A. J. Ko ning; G. P. Leuring'; N. J. Meijer; G. P. Olgers; G. J. Rotteveel; J. G. van Schoten; J. H. Schuurman; E. C. Swaan; J. P. Terluin; J. v. Twuijver; N. Verduijn; G. de Waal; P. Wijker; J. Balder; J. G. Braak: S. G. Dekker; W. J. Dekker; A. Duinker; P. v. Ee. ten; M. v. Elswijk; C. M. Glorie; P. F. Hes; W. J. van Loenen; P. Mooij; A. P. Mosk; S. C. Mul; P. Nobel; J. A. Ooijevaar; J. J. Stam; C. J. Tak; J. Visser en C. Zwaan. Niet gediplomeerd werden 4 leer lingen. De leerling P. Nobel ontving een tweeden prijs. Afdeeling Metselen: P. J. Bos; W. Dekker: K. van Duin: C.P. Kuiper; P. Maas; J. A. van Woeslk. De leerling J. A. van Woesik ontving een tweeden prijs1. Afdeeling Meubelmaken: W. P. Berkhout;; J. J. Haakman; A. Hoed; H. P Petie; B. J. Willers. Afdeeling Schilders: N. J. Hoogland; H. H. de Jonge; D. Langenberg; S. J. Renooij; M. D. Wesseling: F. M. Wiedijk. Afdeeling Kleermaken: B. de Boer;; A. W. Blom; J. Bos; T. v. d. Flier; W. Harms; P. C. W. M. Kok; D. Koopman; J. Overdijk; T. Tegel; G. Witteboi; P. Zwart. Niet gediplomeerd werden 2 leerl. zuid-scharwoude Ueslaagd Na een afgelegd examen te Doetinchem slaagden de dames A Appel en B Buter voor costu- mière en T. Hana, D. Hemke en A. Leering voor coupeuse. Allen leerlingen van de modevakschool van mej A Bruin. gemaakt voor echt-Hollandsche verpoozing aan eigen strand. Als straks het grensverkeer en vooral het internationaal geldver keer wat meer in normale banen is geleid, zal mogelijk Noordwijk aan Zee weer de ankerplaats wor den van buitenlanders Ir. Roos tot voor kort directeur van het streekbureau Rijnland van den dienst voor den wederopbouw te Katwijk, heeft zeker eer van zijn werk. Nu men tóch in deze badplaats moest breken en weer opbouwen, heeft hij de gelegen heid smaakvol benut. Daarvar is elke Noordwijker overtuigd De Noordboulevard is terug, maar schooner dan zij ooit geweest is. Dat, is de winst van een eens be treurd verlies. Gezellig was Zaterdagmiddag de drukte, vooral in en om restaurant „De Zeeleeuw". Uit de woorden van wnd burgemeester mr C. Punt klonk dankbaarheid op, dat zooiets in zijn gemeente tot stand gebracht kon worden. Er was nog een andere spreker, die de wensch uitte, dat de ge meente weer spoedig mocht ge noemd worden als voorheen de parel van Neerland's badplaatsen. Wij willen niet in conflict komen met chauvinisten. Maar hij had gelijk. Het zand van Noordwijk aan Zee zal wel hetzelfde zijn als van Scheveningen en de glans der schelpen identiek, maar de sfeer was hier rustiger, bezonkener en meer gericht direct tot de natuur. Mevr. Kesper stelde er een eer in, het lint te mogen doorknippen en den weg langs het strand zoo te mogen vrijgeven. Noordwijk aan Zee is weer her boren De opgewekte muziek die de plechtigheid vergezelde, beloof de het, de strandgangers onder gingen het.En de Noordwij- kers vierden feest P. S. meer hebben gewonnen. Afstand 2040 m. Guy Hanover, rijder M Vergaay, afstand 2040 m, tijd 2.56, km-tijd 1.263. Frits van Silladar, rijder J. v Leeuwen Jzn., afstand 2040 m. Edelman, rijder K Bakker, afstand 2020 m. Kortebaanprijzendraverij vol gens de voorloopige prijzenbe- palingen Afstand 690800 m. le serie Guy Hanover, 760 m, tijd 1.024; 2e serie Boyke Norton, 750 m, tijd 1.058; 3e serie Jim Wilkes. 700 m, tijd 1 03; 4e serie Ju Ju, 700 m, tijd 1.018. Beslissing: Ju Ju, rijder J Ham afstand 700 m; Guy Hanover, rijder M. Vergaay, 760 m; Jim Wilkes, rijder W. H. Geersen, 700 m; Boyke Norton', rijder J. Wagenaar, 750 m.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2