Concours Hippique te Alkmaar iStad evt Omtrek 2 VERKIEZINGS-^I UITSLAGEN V.J Embargo opgeheven Marktberichten Nieuw Noordhollandsch Dagblad VRIJDAG 26 JULI 1946 ALKMAAR Verbinding Alkmaar- Hoorn verbeterd Ingaande Maandag 29 Juli gaat des avonds tusschen Alkmaar en Hoorn vice-versa een trein rijden, die nog niet in het vouwblad van 5 Aug. a.s. is vermeld De bedoel de trein rijdt op Zen- en werk dagen en vertrekt van Alkmaar 2110, Heerhugowaard 21.22, Ob- dam 21.34, en arriveert te Hoorn om 21.51. Vertrek Hoorn: 22.15, Obdam 22.29, Heehugowaard 22.39 aankomst Alkmaar 22.49. Knip dit uit en plak het in uw dienstregeling Extra-trein Passie spelen Daar de termijn van aanmel ding voor de deelname aan de reis per extra-trein naar de Pas siespelen te Tegelen wat kort ge bleken is, bestaat thans nog de mogelijkheid zich tot en met Za terdag a.s. hiervoor aan te mel den aan het bureau van ons blad en bij den heer R. J Scheltinga, Nieuwesloot 99, alhier. In den loop van Zondag kan men zich echter uitsluitend schriftelijk opgeven bij den heer Scheltinga. Voor verdere bijzonderheden over deze reis op Zondag 15 Sep tember zie men ons blad van Woensdag j.l. LEDENVERGADERING KVP Hedenavond om 9 uur zal er in 't Gulden Vlies een bijeen komst gehouden worden van de afdeelings Alkmaar van de KVP, Laten wij hopen, dat deze bijeen komst zal staan in het teeken van de overwinning bij de ver kiezing van vandaag. Doch niet alleen zal de uitslag van de venkiezing hier bespro ken (en gevierd') worden, doch aan de orde komt ook de candi- daatstelling voor het bestuur van den Rijkskieskring en voor der. Partijraad; zij, die het ernjtig meenen met de vernieuwing en verjonging van de partij en dat zijn natuurlijk op de eerste plaats de jongeren worden in het bijzonder tot deze vergade ring uitgenoodigd. Geven zij aan deze uitnoodiging geen gevolg, dan ontnemen zij zichzelf het recht tot critiek, als later blijkt, dat de verschillende partij-in stanties niet naar hun inzichten vernieuwd zij-n Dus, alle leden van de KVP vanavond naar 't Gulden Vlies. INTOCHT DER GLADIATOREN Zaterdagmiddag om 4 uur kee- ren de leden van de WSV „De Kaaskoppen", die aan de Vier- daagsche te Nijmegen hebben deelgenomen, binnen deze veste terug. Het bestuur van de Wan- delspórtvereemging bereidt hen met medewerking van de Fost- harmonie aan het Station een feestelijke ontvangst, waarna een kleine rondgang door de stad zal worden gehouden. DE BATH-SPORTDAG De Sportdag, welke 27 Juli m het Sportpark wordt gehouden ten bate van het Sportcomité, dat de baten aanwendt voor de uitzending van Alkmaarsehe sportlui naar Bath begin Sep tember, zal om 2 uur beginnen met een muzikalen optocht door de Postharmonie. welke op dat uur van het Waagplein vertrekt, met de sportd'eelnemers; via Langestraat, Choorstraat en Rit sevoort marcheert men naar het Sportpark, waar van 2.30 tot 3.30 uur een turndemonstratie wordt gegeven door de keurploegen- dames en heeren van den Turn kring; van 3 304.10 worden worstel- en boksdemonstraties gehouden; van 4.104.30 uur Athletiek, met een Olympische estafette, waaraan 8 ploegen zul len deelnemen- van 4.305.40 wordt een handbalwedstrijd ge speeld, terwijl op het Tennispark een heeren-dubbel wordt ge speeld tusschen Fr. BeekF. Dijkstra en mr Schuurmanj! Deetman, Aan dén bokswedstrijd nemen deel d'e tot de A-klasse behoo- rende boksers Zevenhek en de Rooij, terwijl in den worstelwed strijd de oud-kampioen van Ne derland Sam Schut den oud kampioen West-Nederland van Lienen tegenover zich zal zien; gevolgd door een wedstrijd tus schen Liefting en Boersen uit Alkmaar. Op Zondag 25 Augustus zal het Bath-elftal uitkomen tegen een eerste klasser, hopelijk tegen Haarlem; Zaterdag tevoren zal het Bath-elftal spelen tegen een combina+:" van Alkmaarsehe spelers, terwijl in de pauze een demonstratie gewichtheffen wordt gegeven. De polo- en zwemwedstrijden in de Overdekte beginnen Maan dag 26 Augustus om 9.30 uur. Het gezelschap Aikmaarders, dat van 4 tot 9 September naar Bath gaat bestaat uit circa 50 dames en heeren, w.o, een voet balelftal, 13 turners én 12 zwem mers. Nadere bijzonderheden volgen. AFWEZIGHEID VAN DE JON GEREN VERKLAARD Het blijkt, dat bij de op Woens dagavond j.l. gehouden verkie zingsvergadering van de K.V.P. den Jongeren ten onrecht#' een verwijt is gemaakt van hun ge deeltelijke afwezigheid. De Woensdagavond is nl. vol gens een door voorzitters en mo deratoren der jeugd- en jongeren- groepeeringen opgestelde regeling altijd gereserveerd voor bijeen komsten der mannelijke jeugd- en jongerenbeweging en voor de Ka tholieke Actie. Wellicht dat het in de toekomst op den weg van het K.V.P.-bestuur ligt hierover nader in contact te treden. Veel meer dan bij ouderen^het gevai is, zijn de jongeren in hun avonden over beds' met lessen, huiswerk, gods dienstige bijeenkomsten ei', verga deringen van hun organisaties GESLAAGD Onze stadgenoot de heer B. W. Jaspers slaagde te Den Haag voor het examen M.O. Boekhouden (K. XII). KAASMARKT 26 Juli: Vooïiocpige noteering 21000 kg fabriek.skaas fSI>.5Q per 50 kg; boerenkaas f61.25 per 50 kg. VOETBALVEREENIGING ALCMARIA VICTRIX In café Centraal hield Woens dagavond de voetbalver. Alcmaria Victrix haar jaarvergadering, wel ke door 125 leden bezocht werd. Na opening door den voorzitter werden de jaarverslagen uitge bracht en goedgekeurd. Bij de daarna gehouden bestuursverkie zing werd de heer T. Bonsema met groote meerderheid van stem men als voorzitter herkozen. De heer J. Groet werd even eens als bestuurslid herkozen, terwijl in de vacature v. d Pol als bestuurslid werd gekozen de heer Soutendijk. Daar de leden van de hoo- gere elftalcommissie zich niet meer beschikbaar stelden, werd een nieuwe commissie benoemd, welke zal bestaan uit de heeren P. Lengers, G. Keppel en M. Dog- genaar. De lagere elftal-commis sie wertl herkozen, terwijl de adspirantencommissie door het bestuur zal worden samengesteld. Het bestuur kreeg machtiging alles in 't werk te stellen om een Engelschen trainer te engageeren De begrooting werd conform goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND Gelooren: Maria E. d.v. Nico- laas Leek en J M. Jt. Pieters; Elisabeth S M d.v. Gerardus Bekker en N. Bouwmeester Gehuwd: Jacobus Insing en Elisabeth C. v. Wonderen; Evert Prachtig zomerweer, een goed ver zorgd programma, veel belangstel ling, een succesvolle dag voor het organisatie_comité. Óm negen uur verzamelden zich de landelijke rijvereenigmgen, terwijl na den middag het Springconcours en Concours Kippique gehouden werd. Voor alle nummers bestond veel animo maar vooral het Springcon cours werd met belangstelling ge volgd. Een daverend applaus brak los toen een der rijders de hindernissen zon der fouten had afgelegd. Bij het Springconcours M.A. moest driemaal gereden worden vóór de beslissing viel. Tweemaal werd fout loos gereden Bij de derde maal maakte Ryco 8 en Typhoon 4 fouten; zoodat laatstgenoemd nummer een werd. De voornaamste uitslagen zijn: Individueele dressuur Landelijke Ruiters: J. Hoogland "West-Fries land"; J. Zwaan "Rossinant'. üroepsdressuur voor viertallen; Landelijke Ruiters: Kapitein v. d. Wal. West Friesland n. Springconcours: J. Hoogland "West Friesland"; J. v. Nieuwenhuizen "Kapitein v. d. Wal". Eenspannen tiuigpaarden. Limiet, klasse 200.Hians, eig'. G. Mulder te Zwolle; Adelbert, eig. R. K. Vel. stra te Marssum. Eenspannen, stamboekmerries: De- metra, eig. K. Reijne Kzn. te Schagen Wlnda, eig. R. K. Velstra te Mars sum. Eenspannen tuigpaarden; limiet klasse 500.Eumelie, eig. H. Bur ger te Amsterdam: Sublien, eig. R. K. Velstra te Marssum. Eenspannen backneys, limietklasse 200.Brown's Cadet, eig. C. G. H. Otjens te Dongen; Lady Qualiti, eig. H. Hulshof te Lichtenvoorde. Eenspannen tuigpaarden, open W.: Het Nieuw Noordhol landsch Dagblad maakt hedenavond aan het bu reau in de Langestraat verkiezingsuitslagen met vergelijkende cijfers be kend. Ook in de verga dering van de K.V.P. om 9 uur in het Gulden Vlies zal men in de gelegen heid zijn van den uitslag kennis te nemen. Bindsingen en Elisabeth Buijs' Cornells Buijen en Anna de Winter; Willem Liefting en Mar- garetha A. Mak; Johannes H. Scheuesmah en Gerritje Klei neer. Overleden: Jacobus A L. Weh- nes 84 jaar, weduwnaar van H. S Janse BERGEN BENOEMING BURGEMEESTER Tot burgemeester van de ge meente Bergen is benoemd' dr H. Huygens uit Den Haag. De heer Huygens is een bekend figuur uit de illegaliteit en lid van de Partij van den Arbeid, VOETBALMATCH Onder matige belangstelling speelde het Gemeente-ambtenaren elftal Bergen NH een voetbalwed strijd tegen een elftal van het Gew. Arbeidsbureau te Alkmaaf, op het B.S.V terrein, alhier. De rust ging in met een 20 voor sprong voor het G.A.B. Het Ge meente-elftal zette echter alles op alles en slaagde erin de wedstrijd in zijn voordeel te doen eindigen met 54. De opbrengst bedroeg f41.85 welk bedrag bestemd is tot het organiseeren van een ontspan ningsdag of -middag voor de ouden van dagen. Het ligt in de bedoeling a.s. Dinsdag wederom een wedstrijd te spelen tegen een combinatie van gemeentenaren. Ook de op brengst hiervan is bestemd voor bovenvermeld doel. Het is te ho pen, dat er dan meer publiek aanwezig is, mede met het oog op het sympathieke doel. BERGEN AAN ZEE OPENING NIEUW PAVILJOEN Donderdagmiddag is te Bergen aan Zee een theehuis geopend. Het thans opgetrokken gebouw is be doeld deel uit te maken van het te herbouwen hotel „Trianon", gelegen aan de Pier Panderstraat. Het paviljoen is zeer gunstig gele gen en geeft een prachtig uitzicht op zee, ook het terras is aan de zeezijde gelegen Naar de eige naar, de heer Verver, ons mede deelde is de restaurantkeuken den geheelen dag geopend. Het pavil joen dat keurig is ingericht is ontworpen door ir. L. Boeke te Amsterdam. Zampa, eig. A. Stehouwer te Dub beldam; Domburgzoon, eig. R. K. Velstra te Marssum. Springconcours landelijke ruiters, KI. N. Handicap: J. Hoogland "West- Friesland"; J. Nieuwenhuizen "Kap. v. d. Wal". Eenspannen hackneys. Open klasse. Groote maat: Danly Lady, eig. J. Rijks te Nijmegen; Brown, eig. C. G. H. Otjens te Dongen. Tweesp. Landbouwtuigpaarden v. boerenwagen: Commantine en Gra_ vientje, C. Mooi te Sehoorldam; For- tuna en Akruna, C. Blankendaal te Bergen. Groepsprirgen landelijke ruiters: ,West_Friesland"; ..Kapitein v. d. Wal". Eenspannen hackneys; kleine maat: Chestnut Brown, C. G. H. Otjens te Dongen; Broampark Fireflash, Mevr. J. Stakenburg te Amsterdam. Tweespannen tuigpaarden, limiet klasse 300.Ajeanette en Benlo, C. Stapei te Hoog'karspel; Edeibloed en Hans, G. Mulder te Zwolle. Springconcours L: Murry, J. Rijks te Nijmegen, 8 fouten 94 sec.; Stiver- King, Parkmanege te Amsterdam, 11 fouten, tijd 103 see.; Old Pal Bubi; C. J. v. Westerioo te Den Haag, 11 fout, tijd 122 sec. Tweespannen; Open klasse: Zampa en Bayard, A. Stehouwer te Dubbel dam; Demburgzoon en Goldmanzoon; R. K. Velstra te Marsum. Tweespannen, open klasse; hack neys: Broompark Spotd en Broom- park Fireflash: Mevr. J. Stakenburg te Amsterdam; Lady Loeki en Queen of Holland, C. Kimenai te Dongen. Springconcours- M.A.: Typhoon, J.c. Rijks te Nijmegen; Ryco, R. J. W. Koster te Naarden_Bussum. Vierspannen, gereden voor mail- coach: 1. De heer R. K. Velstra te Marssum; 2. de heer G. v. Delden fe Amsterdam; 3. de heer Jac. Rijks te Nijmegen. GEMEENTERAAD VAN SCHERMERHORN Na opening vraagt wethouder Plugboer de aandacht voor een door hem ontvangen schrijven, onderteekend door minister Beel, waarin mededeeling .wordt ge daan, dat het Departement van Binnenlandsche Zaken een nader onderzoek heeft ingesteld naar de houding en gedragingen tij dens de bezetting van den burge meester. den heer W J. Dries- sen. Daarbij is komen vast te staan, dat de houding van den heer Driessen tijdens de bezet ting in hej algèmeen juist is ge weest. De heer Driessen heeft b.v. geen bemoeienis gehad met het. uitzenden van arbeiders naar Duitschl®id, terwijl is gebleken, dat hij bij het verrichten van werkzaamheden in de duinen van Castricum volkomen te goeder trouw in de veronderstelling ver keerde ten gunste van de geal lieerde oorlogvoering belangrijke gegevens te kun/ien verkrijgen Naar de meening van den minis- ter bestaat er dan ook geen en kele reden waarom de heer Driessen niet als burgemeester zou kunnen worden gehand haafd. De minister spreekt ten slotte de verwachting uit, d'at wethpuders en raadsleden, na kennisname van dit schrijven, hun werkzaamheden zullen her vatten, om in goede harmonie met den burgemeester het wel zijn van de gemeentere beharti gen (Dit laatste geldt feitelijk slechts voor de gemeente Z. en N. öchermer, daar wethouders en raadsleden van de gemeente Schermerhorn, met uitzondering van den heer Mantel,.de staking reeds ongeveer 6 weken geleden hadden beëindigd.) Wethouder Plugboer wenschté den burge meester geluk met het volledige eerherstel. Hij bedankte hem ook voor de correcte houding tegenover de stakende raadsle den, waarbij d'e heer Driessen volledig begrip had getoond voor de beweegredenen, die hen tot deze houding hadden bewogen. Ook de andere raadsleden spra ken hun gelukwenschen uit. De heer Broersen sprak zijn spijt uit, dat het schrijven van den minister niet tijdig aan de andere raadsleden is doorgegeven, an ders was ook de heer Mantel op deze vergad'ering aanwezig ge weest De voorzitter zeg't dat het weinig ter zake dient om nu verder op de gerezen moeilijkheden in te gaan. Voor de gemeente Schermerhorn wa ren ze ook practisch reeds ten einde. De bevolking -heeft zich op zeer pret tige wijze tegenover hem gedragen. Vervolgens is aan de orde bef pro bleem van de noodzakelijke uitbrei ding' van de R.K. School met een derde klasselo-kaal. Van den minister en de andere betrokken autoriteiten is berichf binnengekomen dat tegen het plan geen bezwaar bestaat, zoo_ dat B. en W. den raad voorstellen het b-enoodigde crediet van f 25.000.be. schikbaar te stellen. Alle raadsleden zijn het eens over de urgentie van de voorgestelde verbouwing: enkelen willen echter de mogelijkheid doen onderzoeken of de verbouwing niet dp voordeeli&'er wijze kan plaats heb ben. Bij deze discussie komt naar voren dat bij de verbouwing rekening moet woj-den gehouden met een bin nen weinige jaren te verwachten nieuwe uitbreidng van de school met een vierde lokaal. Het gevraagde cre diet wordt toegestaan, waarbij de mogelijkheid van een nadere be_ schouwing van het bouwplan open- Voor den aanleg van 4 brandkranen welke in het dorp nog geheel ont breken, wordt een bedrag van 450 uitgetrokken. In verband met dit onderwerp wordt er op gewezen; dat de geoefendheid van de Brandweer veel te wenschen overlaat en dat een nader onderzoek op dit punt zeer ge_ wensebt is. Voor het ontwerpen van een plan tot restauratie van den kerktoren wordt een bedrag van 250 toege staan. Voor de kosten van restauratie zal de gemeente ong. 15 pet. hebben bij te dragen; de rest komt voor reke ning van Monumentenzorg en de provincie. Het onderwerp, dat de spoedige brjeenroepirag van deze vergadering noodzakelijk had gemaakt, betrof het Instellen van een woninghuurveror. dening. In verband met een urgent geval was het noodi'g dat B. en W. konden beschikken over de bevoegd heid om leegkomende woningen te kunnen toewijzen aan hen die daar aan de grootste behoefte hebben. Hoewel B. en W. slechts zeer ongaar ne een dergelijke bevoegdheid zou den toepassen en steeds zouden trach ten om het woningprobleem door minnelijk overleg op te lossen, moest het bezit van genoemde bevoegdheid föch noodzakelijk worden geacht. De nu door den raad vastge stelde verordening houdt in, dat voor het opnieuw doen bewonen van leeggekomen woonruimte een vergunning bij B. en W moet worden gevraagd. Bij de rondvraag wordt de toe stand besproken, ontstaan door de ophoopingen van kroos in de si no ten van den eilandspolder. De voorzitter stelt voor om door sa menwerking tusschen polderbe- WEERBERICHT Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M.I; te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond PLAATSELIJK ONWEER! Toenemende bewolking met reeds hedenavond of vannacht plaatselijke onweersbuien; die met hagel en rukwinden ge_ paard kunnen gaan en afkoeling brengen. Veranderlijke wind; tijdelijk omgaand naar het Westen. ZON opk. 4-52; ond. 20.39 MAAN opk. 3.04; ond. 20.29 stuur, gemeente en tuinbouwver- eeniging een organisatie in het leven te roepeen die dezen onhoud- baren toestand op doortastende wijze zal aanpakken. Mogelijk kan het tewerkstellen van een groep geïnterneerden een oplossing brengen. Tot slot worden de mogelijk heden tot uitbreiding van het sportterrein besproken. Dit onder werp zal nader worden onder zocht. LANGED1JK KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ. De afd. Langedijk van de KVP vergaderde Woensdagavond in de Burg. Als candidafén voor het bestuur van de Rijkskieskring werden naar voren gebracht J. Stoop Pz, L. Schrijver, Jac. Bruijn Dz. en P_ Bergen Az uit Noord- Scharwoude, Jac. Weel uit Zd.- Scharwoude en W. Dekker uit Schagen. Als afgevaardigden naar de vergadering van de Rijkskies kring werden gekozen J. Stoop Pz, Jac. Weel, L. Schrijver en P. Ber gen Az. Voor afgevaardigden naar den Partijraad werden candiclaat gesteld E. Clijnel uit Zaandai?., G. van Slingerland; uit Alkmaar, Jac. Weel en Jn. Stoop adden uit Langedijk. Na 'n geanimeerde rondvraag volgde sluiting van deze vergadering. Uitspraken Tribunaal P. Zut, Burgerbrug: twee jaar interneering. Komt vrij op 10 Mei 1947. P. Best, Beemster: 2 jaar in terneering. Komt vrij op 10 Mei 1947. J. Keyser Texel: 14 maanden. Onmiddellijk in vrijheid gesteld, met ontzetting van het recht in dienst te zijn van de Rijkswerf. A. Z.f Hoogvorst, Nieuwe Nie- dorp: 14 maanden. Werd onmid dellijk in vrijheid gesteld. B. P. Zeeman, Schagerbrug: 16 maanden. Vrij op 8 November. Verbeurdverklaring van zijn vermogen lot 2000 gulden. P. Slot Den Helder: 16 maan den. Heden in vrijheid. J. C. List, Beemster. Twee jaar. In vrijheid op 9 Mei 1947. Ver beurdverklaring van het geheele vermogen. Alle vonnissen luiden met ont zetting uit de kiesrechten en het verbod openbare ambten te. be- kleed'en. Gisterenavond heeft de be stuursraad van de vakbon den in den Staal Nieuw Zuid-Wales (Australië) de reeds tien maanden bestaan de boycot van Nederland- sche schepen in de wateren van Nieuw-Zuid-Wales op geheven. De motie om deze boycot op te heffen heeft van de zijde der communis ten heftigen tegenstand ont moet. Bij de discussie over de motie de boycot van Nederlandsche schepen op te heffen (hiertoe werd besloten door den be stuursraad van vakbonden in Nieuw Zuid-Wales) heeft een af gevaardigde van de vakvereeni- ging van scheepstimmerlieden verklaard, dat het een fout is geweest om te weigeren repara ties aan deze schepen te ver richten en ze niet te Iaden en te lossen. Dit is een internatio nale kwestie waarmee de Austra lische vakvereenigingen zich niet moeten bemoeien. Er zijn inter nationale lichamen gevormd om dergelijke zaken te behandelen "it hebben daar niets mee te maken. NOORD_SCHARWOUDE 26 Juli '46 133.000 kg-, aardappelen 9.20; 420 kg. waspeen 11.52 kg. slaboonen ï>7; 4700 kg. witte kool 5.606.50; 2100 kg. ttainboonen 8.50. Langedijker groentencentrale 26 Juli. 6000 kg. roode kool 55.20; 4800 kg', gele kool 11.10—13.30; 2800 kg. witte kool 6-506.60; 220 kg. s!a_ boonen 5468; 1400 kg. tuïnboonen 8.50; 100 kg. snij boonen 4183; 160Ö kg. bieten 5.50; 4200 kg. waspeen I 11—11.10; idi n 8.50; 1950 kg. to_ maten 6775; 160 krop sla 6.70; 40 stuks bloemkool I afw. 13; 111.000 kg. aardappelen 9.20.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2