Kermisverrassing Gulden Vlies De Raad van Akersloot bijeen FILMS VAN DE WEEK 2 Nieuw NQordhollandsch Dagblad Kajotters slaan op den trommel Oneenigheid om f 200.- ZATERDAG 24 AUGUSTUS 1946 De DIRECTIE van 't Gulden Vlies heeft haar bezoekers voor de kermisweek een gTOO- te verrassing bereid. Het was voorheen een feit, dat er in de schouwburgzaal geen aange name sfeer heerschte; de zaal- aankieeding, de beschildering en de verlichting maakte een langdurig verblijf in deze zaal nu juist niet bijzonder aangenaam. Ware de oorlog er niet geweest, de schouwburgzaal van 't Gulden Vlies zou reeds lang verbouwd en vergroot zijn en er zou geen kwestie-Noodschouwburg bestaan ir. Alkmaar. Deze verbouwing van 't Gulden Vlies zal nog moeten wachten tot betere tijden, wanneer de woningbouw niet zoo urgent zal zijn als thans het geval is Met de bereikbare middelen echter met een minimum aan materiaal, doch met een maximum aan animo is er de laatste maand gewerkt in de schouwburgzaal, die thans een ver_ rassende metamorphose heeft onder, gaan. Direct valt op de heel wat betere verlichting, zoowel de dag- verlichting' door het aanbrengen van nieuwe ramen als de moderne indirecte avond verlichting het'ben de sfeer in 't Gulden Vlies voor i00 pet. veraangenaamd. Het geheel werd ge restaureerd onder leiding van den architect Bierlee Aitena te Amster dam door de firma Ringers en, wat het schilderwerk betreft, door de fa. W. Koster, die de zaal in een fris. scihe, lichte sfeer heeft weten te herscheppen. De smaakvolle ver. licb'ing werd aangebracht door het E'ectroieohniscfh Bureau Pedroli. Een belangrijke verbetering is de ver dwijning' van het buffet, waardoor 't nan'al zitplaatsen uitgebreid kon worden tot 500; ook het bordes voor het tooneel is ruimer geworden en is via twee vanui' de zaal onzicht bare trapjes te bereiken. Het gemoe delijke trapje, dat voorheen 'oezang tot het tooneel gaf. is verdwenen, terwijl de twee toegangen, aan weerszijden van het tooneel. meer in stijl zijn uitgevoerd. Ook het ven. tiia'ie„systerm is belangrijk verbe terd. Het lig't nog in de bedoeling op de wanden een muurschildering aan te brengen, waarin de eeschiedenis van het Gulden Vlies zal worden weer gegeven. Er blijven wellich' nog desi derata, wat deze schouwburgzaal be treft, dooh onder de gegeven om standigheden was niet meer bereik baar. Deze geslaagde restauratie zal den schouwburgbezoekers het verblijf in 't Gulden Vlies echter in belangrijke mate veraangenamen. Het Kermisprogramma Tooneelliefhebbers kunnen in de kermisweek van twee goede looneelstukken genieten. Maandag en Dinsdag wordt door het Am- sterdamschRotterdamsch Too- neeigezelschap onder leiding van Alb. van Dalsum het spannende Fransche verzetsstuk opgevoerd „Er kom; 'n vriend vanavond", dat van de binnen- en buitenlandsche tooneelstukken van dit genre ze ker het beste genoemd kan wor den. De twee volgende dagen wordt door hetzelfde gezelschap het Fransche tooneelstuk „Zesde etage" opgevoerd, dat ons de ken nismaking met Ko Arnoldi doet Ons schreef: EEN HUISVADER die de heele week zijn 5 kinde ren beloofd had Zondag met hen naar de kermis te gaan. Hij werd onaangenaam getroffen door de politioneele mededeeling dat de kermis Zondag niet vóór 8 uur open gaat Hij schrijft ons dat een groot deel der burgerij het daar niet mee eens is, omdat het Zondagavond na 8 uur te Jaat en te druk wordt voor de kinderen en menig huisvader door de week geen gelegenheid heeft met zijn kinderen de kermis te bezoe ken Wij vernamen van de politie echter dat het aanvangsuur op Zondag vastgesteld is overeen komstig een ministerieele be schikking, waarvan niet mag worden afgeweken. DE A.S. WETHOUDERS- BENOEMING Gisterenavond vergaderde de afdeeling van den PvdA ter be spreking van het advies van de raadsfractie t.a.v. de a.s, wethou dersverkiezing. Hoewel er aanvankelijk van de zijde van den PvdA pogingen wa ren ondernomen om een college van 3 wethouders (een PvdA, een RK en een Comm.) te formeeren, waartegen van de zijde der KVP bezwaren werd gemaakt, werd eenstemmig besloten het advies van de fractie te volgen dat de samenstelling beoogt van een col lege van vier wethouders nl, twee PvdA en twee Katholieken. DE WITTE-KRUIS COLLECTE De gisteren door het Witte Kruis gehouden collecte voor de t.b.c.- bestrijding heeft f 1820,12 opge bracht Aan gevers en collectan ten wórdt hartelijk dank gebracht. hernieuwen; ook een interessant stuk. waarin goede spelers de hoofdrollen vervullen. De laatste dagen van de volgende week komt het Bouber-ensemble met een stuk uit de oude doos, het kermisstuk- bij-uitstek „Oranje Hein", dat nog altijd het groote publiek trekt. Voor het Variëté-programma, dat heden- en morgenavond wordt gegeven, moeten wij een streng voorbehoud maken; het optreden van dit gezelschap in Hoorn was voor ons aanleiding ons van elke aanbeveling te onthouden en aan gezien hetzelfde programma werd aangekondigd, moeten wij zelfs een bezoek entraden. Voor de kinderen wordt Zondag 1 Sept. een kindervoorstelling van ..Roodkapje" gegeven. UITSPRAAK PERSZUIVERING Tegen den heer Keesman, di recteur van de Schager Courant, werd" door de Perszuiverings commissie een uitsluiting voor den tijd van 2 jaar uitgesproken. Tegen Keesman had de eisch 3 jaar geluid MODERNE ZAAK De bekende zaak in Wijnen en Gedistilleerd van Ferwerda Tieman heeft een grondige ver andering ondergaan, welke een groote verbetering genoemd moet worden en waardoor deze zaak tot een der modernste gerekend mag worden Wie kende niet deze oude zaak aan het Verdronkenoord en wan neer men dezelfde zaak thans ziet, val", het groote verschil wel bij zonder op. Allereerst treffen ons de beide etalages, die bijzonder smaakvol zijn ingericht, waardoor het ge- etaleerde goed tot zijn recht komt. De winkel zelve herkent men in het geheel niet meer. Het geheel is in mooi licht eikenhout gehou den, waarbij het kwistig gebruikte glas-in-lood het bijzonder goed doet Een verbetering is ook, dat de rekken met flesschen geheel afvsloten zijn, waardoor deze ge- htci stofvrij zijn. Daar ook hier gias-in-lood is gebruikt, wordt toch een mooi effect verkregen. Het achter den winkel gelegen, kan oor, dat ook in de moderni seering werd betrokken, sluit zich mooi bij het geheel aan. Al met al heeft men bier een bedrijf verkregen, dat de toets der critiek glansrijk kan doorstaan. Het reclame-etalage bureau „Redo" van den heer Balder, dat bet plan ontwierp, heeft wel eer van haar werk. Dit geldt ook voor de overige medewerkers de heeren Jac. Pannekeei, S. Koster en M. H. Erkamp, die resp. het timmer werk, het schilderwerk en de ver lichting verzorgden. BELANGRIJKE OPDRACHT Door het Gemeentebestuur van Doetinchem is aanbesteed het sloopen van nog aanwezige opstal len, kelders, fundeeringen en puften en andere bijkomende werken. Een en ander begroot op f 89 000,Laagste inschrijver was de heer J. Habbé Jr., alhier voor f 91.900, Heden bntving de heer Habbé Jr bericht dat hem bovenstaande werkzaamheden zijn opgedragen. Het gaat met 't komende K.A.J.- Congres bijna hetzelfde als met het Sinterklaasfeest voor kinde ren; hoe dichter de groote dag na dert, hoe grooter de spanning wordt. En a.s. Zondag is het zoover! Iedere deelnemer kent zijn in structies, ieder weet zijn taak, ieder heeft zijn uniform klaar lig gen. Dat wordt onze dag, gran dioos, enthousiast! Onze nieuwe vlag ligt klaai en zal trots voor ons uit waaien In onze gedachten marcheeren we al dwars door Amsterdam. Hoor je de K.A.J.-liederen al tegen de muren daveren? Zie je de Am sterdammers al staren naar die lange rij jonge kerels met trom mels, vaandels, vlaggen, allen in smetteloos wit gekleed? Kajotters. let goed op! Zondag morgen om 7,15 uur 's morgens zijn we allen present in ons gebouw aan het Luttik Oudorp. Dus n e t naar het station gaan! Komt stipt op tijd, want bij de start moet al les in orde zijn. Kajotters tot Zondagmorge i in onze tent. Weest paraat met. je daad. Zing je liederen nog eens door. Kom op tiid. Mannen, suc ces! Het zal gaan! APOTHEKEN In de week van 25 Aug. tot 1 Sept werdt de Zondag- en nacht dienst waargenomen door de apotheek van Dr. H. Hartong-van Ark, Langestraat 1. MELK OVER STRAAT Bij een botsing tusschen twee handkarren op den Koningsweg viel een melkbus op straat, waar door 35 L melk verloren ging. WAAR GAAN WE HEEN? Bioscoop: Victoria: „Karavaan" 18 jaar; Harmonie: „Geef 'm de sporen Cowboy", alle leeftijden; Cinema: ,,'t Zit in ae luch't", alle leeftijden; A.B.T.: „De Ratel slang", le deel, alle leeftijden Gulden Vlies: Maandag 26, Dinsdag 27 en Woensdag 28 Aug.: „Er komt een vriend vanavond". Donderdag 29 Aug.: „Zesde etage" Kermisvermakelijkheden van Zaterdag 24 tot Donderdag 29 Aug. TERUG UIT ENGELAND Na een voorspoedige veis bij kalme zee en met vlotte treinverbindingen is de eerste ploeg scholieren uit En_ •geland- weer tihuisgeikomen. De jongens en meisjes zagen er eilleimaal ondanks de reis van anderhalven dag goed uit. Begrij_ pelijik dat de begroeting links en recöii's vrooüjk was en er heel wat Engelsdh rondslingerde. En al g'auw ^kwamen de Engelsche cigaretten voor de hunkerende vriendenschaar los. De begeleiders waren vol lof over de ondervonden gastvrijheid" in Bath en over de hartelijke tegemoetko ming der menschen. LUNAPARK In den romp van een Dakota_vlieg_ tuig is Janvier naar Alkmaar ge trokken en heeft zijn uitzonderlijke woning op het Kof plein geplaatst. Een bijzondere kermisattractie is zijn Lunapark dat ongetwijfeld een groot aantal bezoekers zal trekken, welk aantal hij nog heeft willen ver_ grooten door aan de lezers van ons dagblad een bon te verstrekken van drie extra.ritten. Waarlijk de moeite wmard. Het zal de kermis"dolheid" verhoogen. KERMISPROGRAMMA BIOSCOPEN De Al'kmaarsche bioscopen hebben alle een echt kermisprogramma; d.w.z. programma's die vooral het kermispubliek trekken. Het is bijna alles cowboy wat dc klok slaat. In de Harmonie is het de Holland- Amerikafilm "Geef 'm de sporen cowboy" waarin de cowboy_komieken Bud Abbott en Lou Castello de bios_ coopbezoekers uitbundig laten lachen Overigens is de inhoud nogal bom bastisch en onsamenhangend. Het journaal is iQteressanti; o.m. een op_ name van West-Zeeuwrsch Vlaande ren; dat vijf weken oorlogstooneel was en van de laatste sportgebeurte nissen. In Cinema Americain trekt George Formby weer volle zalen in zijn succesfilm ,;'t Zit in de lucht", een film die niet nieuw is doch het nog* steeds doet; vooral bij het jongere geslacht. En ook de ouderen kunnen nog eens hartelijk lachen om de dolle grappen van dezen filmkomiek; die vooral in zijn won derlijke vliegtocht een stuk sensatie geeft; die het publiek in spanning houdt. In het journaal de interes sante opnamen van de atoombom onder-water bij B'ikini; dit journaal is alleen al een gang' naar Cinema waard. Victoria. Deze week draait er in dit theater een film van bijzonder gehalte. Ste wart Granger; bekend uit de film "De Madonna van de zeven maanen" speelt hier in Karavaan weer een van zijn prachtrollen. Het gegeven draait in het Engeland van eind negentiende eeuw en in Spanje van de schoone signorita's1 en de prachtige dansen. Een arm schrijver komt via een roofoverval in contact met een rijken Spanjaard die hem een opdracht geeft voor Spanje. In dat land van lieflijkheid en wilde hartstochten wordt deze schrijver overvallen en verliest zijn geheugen. Daaruit ont wikkelt zich natuurlijk een conflict en het gaat nu om een Engelsch en een Spaansch meisje. Na veel ver wikkelingen de een nog spannender dan de andere; komt alles weer gped en wordt de bedreigde onschuld van den armen maar knappen schrijver weer in het juiste licht gesteld met als1 belooning veel geluk. De film munt uit, door een treffen de montage en door zeer goede op namen van het mooie Spanje; maar bovenal munt zij uit door zuiver ac_ teeren van de verschillende hoofd- rolvertolkers. Alleen de titel "Kara vaan" is ons niet duidelijk. Vooraf eenig actueel nieuws o.a. de races te Zandvoort; de zwoegende renners op de Cauberg' en een re portage uit Zeeuwsch Vlaanderen. Leeftijd 18 jaar en niet; zooals bij vergissing was bekend gemaakt; 14 jaar. Alkmaarsch Bioscooptheater "Het geheim der bergen" is de ti tel van het eerste deel der tweewe. kelijksche cowboyfilm "De Ratel slang"; welke in het Alkm. Bioscoop theater wordt vertoond. Het is een buitengewoon spannende film waarin een schurk die telkens zijn visite kaartje met de ratelslang achterlaat, een sinistere rol speelt. Maar Ken Maynad, de dappere detective met zijn wonderpaard Tarzan, heeft deze zaak in handen en zal deze zeker tot een goed einde brengen. Span nende avonturen maakt men mee; doch gelukkig ontbreekt ook hier niet de komische noot. Voor liefheb bers van een mooie cowboyfilm om van te smullen. Vooraf interessant nieuws. De nieuwe gemeenteraad hield zijn eerste vergadering onder voorzitterschap van den heer v. d Heuvel. Na de beëediging en wethoudersbenoeming was aan de orde vaststelling van de ge meenterekening 1944. De heer Otte (Pvd'A) maakte bezwaar tegen vaststelling, daar 't batig saldo van de Jachthaven f 200 te laag zou zijn. De voorzitter betoogde, dat goedkeuring van de gemeente rekening kon geschieden. De rekening over 1944 was reeds goedgekeurd en bij de vaststel ling van de rekening Jachthaven 1945 kon de heer Otte zijn be zwaren naar voren brengen. Spr. achtte de zienswijze van den heer Otte fout en verwachtte, dat met d'en nieuwen raad ook een nieuwe sfeer van vrede en vertrouwen zou heerschen. De heer Otte zal op de 'reke ning 1945 van de Jachthaven terug komen. Met dit voorbe houd wordt de rekening 1944 vastgesteld met voor den ge wonen dienst een batig saldo van f 31.965.46 en voor d'en kapi- taaldienst een batig saldo van f 4 072.66 De voorzitter deelde mede, dat de f 200, die de heer Erdsieck over 1944 te veel heef ontvangen, van zijn salaris '46 zullen worden ingehouden. Ingevolge een verzoek van het Burg Armbestuur werd! beslo ten he presentiegeld voor de vergaderingen van dat college wan f 2 tot f 3 te verhoogen, De benoeming van 2, nieuwe raadsleden in he bestuur van de Stichting Jachthaven werd aangehouden, in afwachting van de voordracht van 't S ichtings- bestuur, dat ook 2 nieuwe be stuursleden zal adviseeren De PRETTIGE KERMIS Amusement) voor jong en oud. Vanmiddag begint de kermis te draaien. Dan gaan de kramen open en de verschillende andere kermis attracties trekken stroomen publiek, vooral naarmate het; later wordt. Het centrum van druk kermisver maak is het Canadaplein en de Paar denmarkt waar we behalve het vroo- lijke rad, een caJÉe_waIk, een rups_ baan, een micky mouse caroussel; een benzine racebaan en een Turk- sche schommel de "Karima'ta" aan treffen; voorts een zweefmolen, een autoskooter en een kinderdraaimolen. Via tenten, kramen en stalletjes ko men wij over de' Nieuwesloot op het Hofplein aan, waar een groot Luna- park en het bekende Variété theater van Mullens de kermisbezoekers trekken. Ook op de K'orte Nieuwe sloot staat een variété theater van Oip'hof waarover wij nog nader iets hopen te kunnen vertellen. Op het Waagplein heeft de bekende kinder, draaimolen van Van Dam een plaats gekregen; die voorheen op de Laat stond. Op de Steenenbrug bij' de Mient staat als vanouds de poffer tjes. en wafelkraam waar het steeds een va-et-vient is van de ouderen, die hier even komen uitrusten van de vermoeiende kermiswandeling. Alkmaar en omgeving heeft in ja ren geen kermis gehad en kan deze week zijn hart ophalen, wij wen. schen al onze lezers een vroolijke kermis toe in gepaste vreugde en alle kermisexploitanten een druk be zoek. GESLAAGD Als leerlingen bij het Wit-Gele Kruis slaagden dezer dagen voor het examen van kraamverzorgster de dames J. Meijer tje Bergen; J. Zoon te Heiloo; T. Ketel te Opmeer; G. Dekker te Scha gen en onze stad'ge- noote J. van Veen. BUITENLANDS CH BEZOEK AAN DE KAASMARKT De kaasmarkt mocht zich ook gis ter nog in een groote belangstelling verheugden. Niet alleen tal van Ne_ derlandsehe vacantiegangers waren naar Alkmaar gekomen; er was ook weer buitenlandsch bezoek. Des mor gens arriveerden twee autobussen met Engel sche jongens en meisjes; die natuurlijk de kaasmarkt niet oversloegen; zij toonden voor het schilderachtige gedoe op de kaas markt en in het Waaggebouw groote belangstelling. Vooral tegen elf uur, het uur van de Ruitertjes van den Waagtoren, stond een enorme men. schenmenigte op Bathbrug en langs den Voordam; om het bekende tour_ nooi op de torentirans gade te slaan. Tot de buitenlandsche gasten, die de kaasmarkt bezochten, behoorde ook de Gezant van Venezuela; Z.Exc. Fortoul, die met zijn gezelschap ten stadhuize door den Gem.secretaris, Mr. Koelma werd ontvangen en daar na het stadhuis bezichtigde. In Res taurant Du Passage op het Scharloo gebruikte zijn gezelschap de lunch; waarna het gezelschap per auto ver trok naar de Zuivelfabriek te Lutje winkel, waar dit groote bedrijf werd bezichtigd; ook werd een bezoek ge bracht aan de modelboerderij van den heer Groneman in Wieringer- waard. De Eng'elsche jongens en meisjes; die eeni'ge uren in de stad vertoefden voorzagen zich in de diverse winkels van Alikmaarsche souvenirs, die hen; na terugkomst in hun home nog lang aan het stadje van de Hollandsche kaas zullen herinneren. heer Otte stelde voor de Alkm. Roei- en Zeilvereeniging te la ten weten, dat, als de heer Erd sieck geadviseerd wordt, deze kans loopt niet door den raad benoemd! te worden De voor zitter voelde niets voor een der gelijk schrijven de raadsleden waren het met hem eens. Weth Schouten betoogde dat als hef bestuur den heer weer can- didaat stelt, het de consekwentie daarvan zal moeten aanvaarden Bij de rondvraag vroeg dé heer Kerssens toezicht op de maximumsnelheid op dqji Ko ningsweg en Julianaweg; de voorzitter zegde scherper politie toezicht toe. De heer Helder vroeg verlich ting in De Woude; de voorzitter zal met den technischen dienst van het PEN deze zaak bespre ken. De heer Schouten wilde dp rondvraag afschaffen en ver vangen door schriftelijke vra gen, doch de raad' wilde hier niet aan. De heer Putter wilde liefst 's middags vergaderen; de voor zitter zal met dezen wensch rekening houden Hierna slui ting. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth G. dochter van Cornells Overmeijer en G. Galis; Margaretlra J. dochter van Johannes Nuij en A. Schut Andreas N. zoon v. Simon P. Pover en C. C. Weel- Har mannus A. zoon van Brorager StanI neveld en T. Nooij. Ondertrouwd: Jan Kaper en Geer. trui-da M. Wi nik el aar; Jan G C Bette en Nelly Stoop; Jacobus j! Groen en Maria M. Scholten; Gerrit J. Hopman en Trijntien Post; Dirk H. J. Ellas en Theodora G. J. van Kuilenburg; Nicolaas J. Buur en An. OHofstee; Jan H*. Nierop en Trijntje Mooij; Petrus J. Hofman en Maria P. van Diepen; Cornells Koop. T3!1,en Geertruiöa van den Berg; Mattihijs Dekker en Elisabeth de Jong Johannes L. Bellekom en Anna ,?s; £:eter Kamminga en Hieke van der Hauw. WANNEER ZULLEN WE WEER OVER DE VLOTBRUG KUNNEN? Reeds anderhalve week wordt door vijf werklieden geijverd aan het herstel van de vlotbrug over het kanaal bij de Zaadmarkt. Het werk wordt uitgevoerd do-ir de firma Daalde* doch het herstel schijnt niet te willen vlotten, aangezien bij het vorderen der werkzaamheden steeds nieuwe deelen worden ontdekt, die nood zakelijk vernieuwd moeten wor den, daar de verrotting vier jaren lang ongestoord de brug heeft kunnen aanvreeten. Daarom zul len zij. die er belang bij hebben, nog eenige weken geduld moeten oefenen voor zij weer gebruik kunnen maken van de vlotbrug. Als het verder wat vlotten wil, zal over vier weken een omloop over de Friesche brug niet meer noo- dig zijn, ongetwijfeld tot groot ge noegen van menig Alkmaarder, want een omloop van ongeveer 800 meter bevordert niet het humeur en lokt menig hartig woordje uit Ook materialenschaarste doét geen goed aan den spoed van het her stel, terwijl de kisten onder de brug totaal verrot zijn, zoodat zelfs de schoeiing verzakt. Doch eens zal de vlotbrug weer haar traag zaam werk gaan verrichten. BIJ DE BALIE Voor de meervoudige kamer werd mr. C. J. Tijsen beëedigd als advocaat en' procureur bij de Alkmaarsche Rechtbank GESLAAGD Bij het te Amsterdam gehouden examen slaagde voor coupeuse de dames C. Molenkamp, B. Jonker, A. SntfSers, D Nierop, alhier. Allen leerlingen aan de Modevak school der Eerw. Zusters aan de Oudegracht. HEERHUGOWAARD DOKTERSDIENST 25 Aug Dr. Noorlander. LIMMEN ONDERHANDSCHE VERKOOP De heer J. Kooij heeft zijn be drijf, beslaande uit huis en tuin, gelegen aan den Hoogeweg, on- derhandsch verkocht aan J. Tuijn alhier. MINIMUMPRIJZEN Met ingang van Maandag 26 Aug. zijn de min. prijzen als volgt vastgesteld: Peen zonder lof I 7 50, II 4.20; roode kool en savoyekool 4.20; witte kool f5; kroten I (1/10kg. p. st.) 3 50, II ('A—l kg p st) 2.80, III (1—1% kg. p.' st.) 2.10; dé overige min. prijzen zijn onver anderd

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2