RADIO Alkmaarsche Boys slaat R.C.H. Alcmaria wint in Heemskerk Hollandia moest beide punten aan A.P.G.S. afstaan Verdiende zege van Helder Schagen verliest in Zaandijk Nieuw Noordhollondsch Dagblad 5 in een spannenden en snel gespeelden wedstrijd Vecht Forward tegen windmolens? MAANDAG 14 OCTOBER 1946 De Boys hebben een kleine, maar niet onverdiende overwin, ning op RCH weten te bevech ten. Het was een uitstekende en spannende wedstrijd, een strijd waarnaar men met genoegen keek Dikwijls zag men prima s' aaltjes voetbal van beide zij den. Misschien waren de Haar lemmers technisch iets beter, maar dat weinig.e verschil heb. ben de Boys ruimschoots ver goed door hun enthousiasme. Er werd in een hoog 'tempo gespeeld dat ook na de rust goed werd volgehouden. De Boys kunnen op een uitste kenden wedstrijd terug zien. De ach' erhoede was weer prima op dreef en de middenlinie in deze samenstelling voldeed uitste kend Zoowel verdedigend als aanvaüend was deze linie heel goed In de voorhoede waren Gouds blom, 'jlitied en de Grand de ge vaarlijkste spelers, vooral Gouds, blom met zijn goede voorzetten stichtte veel verwarring in de Haarlemsdie verdediging, RCH, zooals het hier speelde viel ons niet mee. De verdedi. fing had nogal wat moeite met e Boys voorhoede. De voorhoede deed af en toe wel aardig werk met de bal, maar hield het spel toch veelal te kort. Na een gelijk opgaand begin, nam RCH na een tien minu en spelen de leiding, toen de mid denvoor goed op een naar voren gespeelde bal toeliep en onhoud baar voor Kramer inschoot. 01. De Boys komen dan meer op zetten en nadat eers een paar kansjes onbenut zijn gelaten, weet Un'ied met een mooi doel. punt gelijk te maken, 11. Met dezen stand komt de 'rust. Direct na de hervatting pakt RCH flink aan en het moet ge zegd, dat het Boys-doel eenige benauwde oogenblikken beleef, de, maar de achterhoede wist toch, zij het dan soms op 't nip pertje, de situatie meester te blijven. Daarna maakten de Boys zich uit de omklemming los en kwamen meer in den aanval en het doel van RCH kwam nu da. nig in het nauw. Met een mooien kopbal uit een goed genomen hoekschop namen- de Boys de leiding 21-. De Alkmaarders bleven druk' uitoefenen op 't RCH-doel en bij een doelworste- ling weten de Boys hun voor sprong te vergrooten. 13 Tegen het einde komen de Haarlemmers nog even opzetten en in de allerlaatste minuut wis. 'en zij den stand nog op 32 te brengen. Direct daarop was 't einde daar van dezen bijzonder spannenden en vooral snellen wedstrijd. In de omstreeks 1660 gevestig de klokkengieterij te Aarle- Rixtel heerscht ongekende drukte. Een kijkje tijdens de vervaardiging van een groote luidklok. Alcmaria is er in geslaagd haar vierden wedstrijd in successie te winnen. Dit moet zeker een uitstekend resultaat genoemd woraen, temeer daar drie uit-wed- strijden werden gewonnen en een thuis-wedstrijd. Tien minuten na het begin wis, Geseling, die de plaats in nam van v. Wieringen, met een fraaien kopbal uit een voorzet van Schmidt Alcmaria de lei ding te gevend 01. Na ongeveer een half uur spe len kopte Goseling nummer twee in het net, maar tot aller Toen de rust met 10 voor APGS inging was ondanks deze achter stand de stemming in. het Hollandia kamp uitstekend. Het spelbeeld immers gaf een ster_ ker Holladia en na rust zouden de rood witten bovendien den wind nog' mee hebben ook. En inderdaad toen na rust Hollan_ dia een overwicht demonstreerde van nog eens zoo, scfheen het dat het maken van doelpunten slechts 'n kwestie van tijd zou zijn. Het zou echter anders afloopen. De veldmeerdertoeid bleef vrijwel voortduren maar meer nog dan tot nu toe bleek de kracht van. de ach terhoede van de gasten welke, uit stekend gesteund door hun tactisch spelende halflihie, de stormloopen de rood witte aanval wist te weer staan. Bovendien slaagde deze middenli nie er zoo nu en dan in haar aanval aan het werk te zetten en op te stu wen en had deze aanval niet zoo veelvuldig in de buitenspelval ge_ loopen dan had er na rust zeker nog meer dan één doelpunt g'ekomen. Tenslotte vonden we de samen stelling van de Hollandia aanval met den nieuwen aanwinst Van Halderen niet althans nog niet de ge_ wenschte oplossing. In ieder geval was deze keer de aanval minder ge vaarlijk als in de vorige wedstrijden. De Politie had de wind mee en was daardoor het meest aanvallend. PROGRAMMA DINSDAG 15 OCT. HILVERSUM I *301 M.) AVRO 7.00 en 8.00 Nieuws; 8.15 Rhythmisch ont_ bijt; 9.30 Arbeidsvitaminen; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Orkest Malando; J5.30 Ars nova et anticjua; 17 00 Muziek voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20.15 Bonte Trein; 21.35 Gr. pl. van den luisteraar; 23.00 Nieuws; Skymasters en sluiting. HILVERSUM II (415 M.) KRO: 7.00 en 8.00 Nieuws; 8.15. Pluk den d*g; 9.50 Lichtbaken; 11.00 Musique de la Garde Republicaine; 12.30 Lunchconcert; 13.00 Nieuws; 13.15 Radioikwintet; 14.00 Gr. pl.; 36.00 De Zonnebloem; 16.30 De vuurduivel; 17.45 Vibrafoonsextet; 19.00 Nieuws; 20.45 Fitóokw^rtter; 21.0J Metropole orkest: Öft* Nieuws; 22.50 Bïuno Wal ie* De snelle uitvallen van de rood- written waren echter uiteTst g'evaar- lijk. Gevaarlijker zelfs dan die van de Politie, daar deee het tegen de zwaar' versterkte verdediging van de roodwitten extra zwaar had. Zoo hadden we dus een strijd met vrije gelijkopgaande kansen. Éénmaal dachten we APGS te zien scoren wanneer de linksbuiten een van den doelman terugspringenden bal terugkrijgt. Zijn schot gaat voor langs net naast. Langzaam maar zeker werkt Hol landia zich dan los en is van een APGS veldmeerderheid geen sprake meer. Integendeel. Dit bracht echter ook mee dat de Politie aanval meer bewegingsvrij heid kreeg. Toen dan ook de linksbuiten van APGS er eens snel van door gaat, treft zijn laag schot doel (0—1). Eigenlijk een verrassing want o.i. had dit doelpunt voorkomen kun nen worden door beter grijpen. Hollandia trachtte nog' voor rust gelijk te maken doch- de weinige doortastendheid in haar aanval was mede oorzaak dat niet gescoord werd Na de rust neemt Hollandia het initiatief direct handen. De eene aanval volgde op de andere. Een schot van Van Hal deren gaat via de staander naast. Nog even hielden de stormloopen aan en toen werkte APGS zich los en ging de strijd vrij g'elijk op. Dan werd de strijd even gestaakt voor Horman die met den Amster damsehen lfnksbuiten in botsing was gekomen. Nog even speelde Hors man mee doch moest zich al spoe dig laten veivangen. In deze periode kreeg' APGS nog een paar zeer fraaie kansen waar van Timmerman de eerste en de paal de tweede keesde. Toen was-het meteen met de Poli tie gedaan en werd de druk op het APGS- doel zoo, dat een doelpunt als het 'ware in de lucht zat. Tactisch doch ook vaak vinnig verdedigden de Amsterdammers. Een tweetal vrije schoppen werden door hun dToelman keurig onschadelijk gemaakt. Na deze" druk werkte APGS zich nogmaals los en ondernram ook zij weer eenige aanvallen die echter op buitenspel doodliepen totdat een maal de rechtsbuiten den te ver op gedrongen de Rooy te snel af was en met een strak hoog schot was Tim merman voor de tweede maal ge passeerd (02). Nog even zet Hollandia de tanden op elkaari doch toen het ook nu niet gelukte zakte het spel geducht af en gebeurde er tot het einde practisch niets meer. verbazing keurde de scheids rechter dit doelpunt af. Rust 0—1. Na de rust was Alcmaria steeds in den aanval, maar de achterhoede van A.D.O. wist stand te houden. Eenige aanval len van A.D.O. werden do)r den Alcmaria-doelman onderbroken. Een kwartier voor het einde wist Alcmaria's linksbuiten de Buijzer met een prachtschoi, den stand op 02 te brengen. Verwoede aanvallen van A.D.O. \olgden dan, doch de Alcmaria defensie met Hendr.ks aan het hoofd wist. de score blank te houden. Technisch was Alcmaria zeker de meerdere, maar het nogal on gelijke veld leverde verschillen de spelers moeilijkheden op. BERDOS I—BERKHOUT 3—0 In een zeer spannenden wed strijd is Berdos er in geslaagd een 3—0 overwinning te beha len Voor de rust werd niet ge doelpunt, maar na de rust kreeg Berdos een strafschop te ne men, welke wed benu't, 10. Tien minuen lae wis de midden voor den voorsprong te vergroo ten, terwijl de linksbuiten het 3e doelpunt voor zijn rekekning nam. Het was een strijd die het aanzien volkomen waard was. Forward heef den vierden uit wedstrijd weer verloren. De ma nier waarop deze wedstrijd weer verloren is, behoef Forward niet ongerust te maken Zij mocht niet winnen! De scheidsrechter was niet be rekend voor zijn taak; hij nam beslissingen die meer dan treurig waren, zoowel in het nadeel van VVZ als van Forward, Alleen werd Forward er meer door ge dupeerd. Wat is het toch jammer dat er zoo weinig goede scheids rechters zijn. Forward zal een protest over de leiding indienen, da t door het bestuur van WZ ondersteund zal worden. De wedstrijd Forward trapt af en het is VVZ die den eersten aanval opzet met als resul'aat een corner, zonder resultaat. Direct daarop krijgt Forward een corner die hetzelfde lol? ondergaat. Dan krijgt de linksbinnen van Forward een prachtkans, doch de bal. wordt hem op het laatste moment af genomen. Het spel gaat vliegens vlug van doel tot doel. WZ krijgt weer een corner, doch ook nu zonder - resultaat. Forward krijgt kor', daarop een dot van een kans doch de midvoor mist. De wedstrijd is dan 10 minu ten oud en beide ploegen heb ben hun kansen niet benu't. VVZ wordt nu sterker; 'hun samenspel is beter verzorgd en Brandt kan zijn talenten toonen. Menige aanval wordt door deri scheidsrechter ten onrechte on derbroken, ten nadeele van VVZ Tien minuten voor de rust ech ter wordt Brandt mg' een on houdbaar schot gepasseerd. 10. Forward pakt n.u geweldig aari Dit doelpunt doet hun er een schepje opleggen en Hart maakt gelijk, doch de scheidsrechter keurt dit doelpunt af wegens buitenspel. De rust kom' dan met. 10 in het voordeel van WZ. Deze 10 gaf de goede verhouding weer. daar WZ be ter speelde dan Forward, De tweede helft. Forward geeft nu den toon aan en elk oogenblik verwachten we de gelijkmaker. Bij een aanval van Forward wordt Tensen in het strafschopgebied gevloerd. Penalty! Mis hoor, de scheids.! rechter ..laat doorspelen. Dit werkt bij Forward ontmoedigend en WZ wee' zich los te werken en met een prachtschot maken zij er 20 van. Forward pakt nu weer aan en komt s' eeds gevaarlijk opzetten. De linksbuiten krijgt een pracht! kans, de scheidsrechter nam toen voor de zooveelste maal een on juiste beslissing en floot weer voor buitenspel. De speler wijs' met zijn hand naar zijn hoofd en wordt het veld uitges'uurd Forward» speelt met 10 'man verder, doch is me! 10 spelers ver in de meerderheid. Hun harde werken wordt dan eindelijk beloond* Verkroost krijgt de bal van den keeper terug en maakt geen fout. Tot verbazing van vriend en vijand keurt de scheidsrechter dit doel punt af. Nu zijn de poppen aan het dansen. De keeper vanVVZ is zoo sportieijfdat hij toegeeft dat het een zuiver doelpun' was. Maar na lang praten wordt het nie toegekend De verhouding in het veld wordt er nu niet betet op. Gelukkig komt spoedig het eiiide en Forward heeft weer eens onverdiend verloren, W.S.V..ALKMAAR 4—0 In een snel gespeelden wed strijd werd Alkmaar op regel- ma ige wijze met 40 door W. S V. geslagen. Ruststand 20. In het veld was Alkmaar zeer zeker niet de mins'e. doch de voorhoede wist niet te scoren. WSV beschikt over een S'evige ploeg me een prima voorhoede. In een niet op hoog peil staan- den wedstrijd heeft Helder gis teren de beide punten thuis we ten te houden. In het begin werd er aardig gespeeld en reeds na zeven minuten wist Dorlijn het net 'e vinden O0). Hierna zakte het spelpeil en hoewel er nu en dan een goede voorzet werd gegeven duurde het nog een goed half uur voor Krab ui'r een van ach"er aangegeven bal doelpunt nummer 2 achter den keeper deponeerde. Hierna zette Ahrends alles op alles om een Aan den uitslag valt reeds te constateeren dat Schagen een pechdag had. Inderdaad is dit cijfer wel wat geflatteerd want op den keeper beschouwd hebben de geel-zwarten heel goed spel geleverd; ze waren dan ook wel 3/4 van den tijd in de meerder, heid. Dat ze dit niet in punten om wisten te ze ten ligt wel aan het totaal gemis aan schietkrach't cfer voorhoede Zaandijk daarentegen wist af en toe venijnige aanvallen te lanceeren en deze volledig uit te buiten ook. De wedstrijd. Reeds direct nadat Schagen aftrapt, we'en de geel-zwarten een goeden aanval in te zetten, zoodat men Schagen alle goeds voorspelde. De aanval strandde echter op een hechte verdediging Kort daarop krijgen de Zaandij kers een strafschop toegewezen op de Schager strafsehoplijn, welke door den toesnellenden Zaand linksbuiten keihard werd ingekopt, 10, De tweede goal was zelfs voor de gastheeren een verrassing. Een als veorzet bedoelde bal, 'n z.g dwalend schot werd door doelman Slikker verkeerd beoor deeld en verdween in het eigen net* 20, Na de'rust gooide Zaandijk er weer een schepje op en de zich kranig werende verdediging ten spijt wist rechtsbuiten. Binscho. ten de bal goed te plaatsen-en gaf den Schager doelman der halve nogmaals het nakijken 3—0. Nóg enkele minuten voor het einde weet Zaandijks rechtsbui ten nogmaals een goede aanval in te zetten Gasten en gasthee ren misten herhaaldelijk, doch alleen Zaandijks linksbinnen niet; van minder dan 2 meter voor he. doel wist deze ook dit maal Slikker te verschalken. Het was jammer dat Schagen zelfs de eer niet wist te redden en met een 40 nederlaag huis toe ging. Zooals gezegd gaf dit de verhouding lang nie'. weer. Ze had een beter lot verdiend guntje te scoren, doch keeper oogaard was in prima conditie en wist zijn doel schoon te hou. den Nadat Hoebe in het straf schopgebied met de hand een gevaarlijke bal wist te keeren, hetgeen den scheidsrechter ont ging, brak de rust aan. Na de rust werden beide hok ken onder vuur genomen, doch doelpunten bleven uit, hoewel de A-keeper door zijn verre ui"loopen meermalen gevaar voor zijn heiligdom deed ontstaan Langzamerhand begon het spei te verruwen en nu en dan moest de scheidsrechter een waarschu wing geven. Plotseling zette de rechtsbuiten van de tegenpartij de bal prachtig voor het Helder, doel, maar even mooi dook Boo. gaard de bal uit den hoek van daan. Nadat Dorlijn den A-keepeT nog eens beproefd had. waarbij de laatste hem te lijf wilde, floot de scheidsrechter het einde van dezen wedsrijd, die nog een on. aangenaam slot had, daar de A-keeper de Helder-kleedkamer wilde binnengaan Gelukkig werd dit door zijn aanvoerder verhinderd Nederland gaat ter walvischvangst. Met man en macht wordt bij de Ned. Dok Mij. te Amsterdam gewerkt, om den wal- vischvearder „Willem Barendsz" tijdig gereed te krijgen voor de lange reis, welke men voor het einde van deze maand hoopt te kunnen aanvangen. (A.H.F.)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 5