Nieuw Noordhollandsch Dagblad iSiad eu O mtrek MAANDAG 4 NOVEMBER 1946 NACO DIENSTREGELING ALKMAAR, WIERINGERMEER EN SCHAGEN Met ingang van 4 Novem ber zal de autobusdienst Alk- maar-W'meer-Schagen wor den geopend. Bijzonderheden zie men in de advertentie in dit nummer. alkmaar VAJNAVUMD K. V.l'.- V RUU AU JO king Hedenavond om 8 uur vindt in het Wapen van Heemskerk de jaarvergadering van de Katholie ke Volkspartij plaats, tijdens wel ke een geheel nieuw afdeelings- bestuur en een nieuwe voorzitter worden gekozen. Het is te hopein, dat voor deze belangrijke vergadering de be langstelling ook en vooral van de jongeren! zeer groot zal zijn en 'dat de opkomst beantwoordt aan de verwachtingen die men zich heeft gesteld naar aanleiding van het feit, dat zulk een groot aantal candidaten werd ingediend. Commissie voor grensregelingen De Minister van Binnenland- sche Zaken heeft een commissie ingesteld, belast met het ont werpen van een regeling voor samenwerking van steden en de randgemeenten inzake onder linge grensregeling Prof mr, Koelma is tot voor zitter dezer commissie aangewe zen. a.m.h c..nieuws Het eerste heerenelftal speel de tegen Amsterdam III. De wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijk spel. jubileum bij v. d Vandaag vierde de heer H. J. Stoelinga, magazijnehef bij - Vroom en Dreesmann den dag, waarop hij 40 jaar bij deze firma in dienst was. De jubilaris, die met zijn vrouw per auto van huis was afgehaald! en op feestelijke wijze door het personeel werd ontvangen, wefd toegesproken door de directie, die hem compli menteerde met zijn jubileum en hem prees om zijn nauwgezette plichtsvervulling, waarbij hij menigeen ten voorbeeld en hét bedrijf tot grooten steun is ge weest, De directie gaf van haar waardeering uiting door h-»t aan bieden van bloemen en een ca deau onder couvert Vervolgens werden namens collega's en het overige personeel gelukwenschen aangeboden, die vergezeld gin gen van geschenken in den vorm van ene fraai antiek kastje, boek werken etc. Na door allen gefe liciteerd te'zijn en ook van den afgevaardigde van V. D. te Hoorn cacleaux en felicitaties te hebben ontvangen, werden de heer en mevr. Stoelinga naar huis begeleid, waar het feest werd voortgezet ap. C.-nieuws I—Petten I 5—2 A.F.C. IV—Kolp. B. II 0—1 B.S.V. II—A.F.C. IV 3—2 Vrone 3—A.F.C. V 2—2 Zeevogels Jun. aA.F.C. a 21 Overige wedstrijden afgelast. Het eerste won en verdiend. Dat zijn weer 2 punten en die hebben wij wel noodig ook! Het vierde verloor, dat was niet noo dig, maar ja als er te veel gepin geld wordt kan het ook niet. Het vijfde behaalde haar eerste winst punt, goed zoo. De jun. verloren nogmaals, dat was niet noodig. A.F.C.-ers denkt om de trai ning, niemand onlbreke! Nieuwe leden en donateurs blij ven nog steeds van harte welkom. R.K.A.F.C. moet hooger op, dus allen geven hun steun, het is voor de R.K. Sport in Alkmaar. De P.P.C.-er „de bergerhoffers" In het Wapen van Heemskerk presenteerde gisterenavond de buurtvereeniging „Bergerhof' 'n cabaret-revue, geheel verzorgd' door eigen Krachten. Er werd een zeer aardig pro gramma geboden en verschil lende stukjes werden niet on verdienstelijk ten toorseele ge voerd. Onder de pauze werd een ver loting gehouden, waarbij zelfs kostbare prijzen weyden uitg*f>, loofd De avond werd besloten met een gezellig bal, onder lei- Veilig Verkeer Aansluitend op en gestimu leerd door de „Week voor Vei lig Verkeer" heeft men ook in Alkmaar het initiatief geno men tot het heroprichten van een Vereeniging voor Veilig Verkeer voor Alkmaar en om geving. Deze vereeniging heeft ook voor den oorlog bestaan, hoewel de aetie te zwak ge voerd werd om bliivende re sultaten te behalen. Tiidens de bezetting werd de actie stil gelegd. Jonge krachten en. =teld ziin noodzakeliike voor waarden voor succes. Het ligt in de bedoeling ook op de scholen weer verkeerslessen te geven en diploma's uit te rei ken, bergen kunstkring De Kunstkring, die voor den oorlog de bekende avonden orga niseerde waarop beroepsgezel schappen optraden is heropgericht met een nieuw bestuur, bestaande uit J. Schekkerman Vz., de dames Diesfeldt en Huygens en de hee- ren Haakman en Wolff Peere boom. Van de vier uitvoeringen die dit seizoen gegeven zullen worden, kan de eerste deze maand verwacht worden. haagsch knapenkoor Op 27 Nov. a.s. zal het Haag- sche Knapenkoor o.l.v. Henk Hoo- gervorst .,De Rustenburger Koor knapen" in de Rustende Jager een concert geven, waaraan het Ber- gensch Meisjeskoor o.l.v. Mevr. Moree-Dol zal medewerken, even als de Heldersche violist H. v. Loo. voor de gevallenen Zondag 10 Nov. a.s. wordt on der auspiciën van het Plaatselijk Comité v. Oorlogsgraven op het kerkhof een bijeenkomst gehouden ter herdenking van de geallieerde soldaten, die hier begraven liggen. Nadat door ouderen en kinderen bloemen op de graven gelegd zul len zijn, zullen Pastoor Th. van Beers en Ds. Bierman het woord voeren. Bergen's Harmonie en Bergen's Mannenkoor verleenen hun medewerking. heerhugowaard nog geen zwembad Dezer dagen werd wederom bij het gemeentebestuur aangedron gen op stichting van een zwem bad, teneinde het gemengde ba den in kanalen e.d. de a.s. zomer te voorkomen. De tijd voor uitvoe ring van het officiëele in het uit breidingsplan opgenomen ontwerp is echter nog niet gekomen. Ar beidskrachten en materialen zijn nog voor urgenter objecten noodig. bouw nieuwe woningen De uitwerking der plannen vindt gestadig voortgang. In prin- ,cipe is thans besloten de uitvoe ring door de Woningbouwverèeni- ging te doen geschieden. vakteekenschool De avond-vakteekenschool, die zonder lokaliteit was geraakt door overdracht van de voorm. o.l. school aan het R.K. Schoolbestuur 't Kruis, wordt voorloopig voort gezet in een lokaliteit van het raadhuis. ONTSLAG GEVRAAGD Mei. M. van Gaaien heeft wegens vertrek naar Amster dam per 1 Nov. a.s. ontslag gevraagd als gemeentevroed- heiloo consumentencrediet Aanvraagformulieren voor het aan het Postkantoor, moeten uiter- Consumentenerediet verkrijgbaar lijk 9 Nov. en Raadhuize worden ingeleverd. egmond aan de hoef Zeevogels jubileerde Ni De RKVV Zeevogels vierde isteren haar 15-jarig bestaan. Jadat 's morgens tot intentie van d"e leden in de parochiekerk eèn H. Mis was opgedragen, ver- eenigden de leden zich in de zaal van Mooij aan een feestelijk ont bijt. 's Middags werd de compe titiewedstrijd tegen Vrone ge speeld die met 11 eindigde. Na afloop bracht het Hoever Fanfarecorps de jubileerende vereeniging op den Slotweg een serenade. Des avonds had er een feestelijke bijeenkomst plaats voor leden en genoodigden. LIMMEN GLASACTIE De glasactie mag hier als ge slaagd beschouwd worden. Er werd 50D m2,glas bijeengebracht benevens een bedrag aan geld. Een mooi resultaat. EEN GOUDEN BRUILOFT Heden, Maandag 4 November, viert het echtpaar J. P. Kuijs- van der Velden zijn 50-jarig huwelijksfeest schagen glasactie schitterend geslaagd De door enkele ingezetenen op touw gezette glasactie, overeen komstig „Ruiten Troef", heeft Za terdagmiddag een tot volle tevre denheid stemmend resultaat opge leverd. Verkenners-Padvinders en A.J. C.-ers zijn de geheele Zaterdag middag in de weer geweest, en brachten het kostbare glas met handwagens en karren naar het verzamelpunt. Het consigne indachtig „Geen geld, maar glas", werd door de jongelui heel weinig geld verza meld maar de hoeveelheid glas overtrof dan ook de stoutste ver wachtingen. Het geld dat ont vangen werd kan nu dienen om het transport naar Zeeland te be kostigen. Want het glas gaat naar een van de meest geteisterde Zeeuwsche dorpen, waar het zon der twijfel met gejuich zal wor den ontvangen. Verschillende Schager schilders verklaarden zich bereid het glas doeltreffend te verpakken om op deze wijze een goede overtocht te verzekeren, terwijl zij ook ver klaard hebben het ter plaatse in de geteisterde woningen aan te willen brengen Zoo zal' aan binnen enkele da gen een klein convooi glas en schilders vreugde komen brengen in vele vaderland.,che gezinnen. Nader vernemen wé nog dat niet eens al het glas ingezameld werd, want een 12-tal inwoners had zulke groote stukken staan, dat deze speciaal per auto afge naaid moeten ruen. De heer v. d. Kuijt, die per ge luidswagen de geheeien dag door de straten trok. om ie inwoners voor de glasactie te animeeren, kan dus ook op succes van zijn werk bogen. Maar bovenal hebben Jeugdvereenigingen en organisa toren. die deze dagen bergen werk verzetten, een woord van lof «stel lig verdiend abonnementsconcert In de groote kerk op het markt plein werd Zaterdagavond het eerste abonnementsconcert gege ven door de' solisten Louis Zim merman (viool) en Felix de No bel (piano). Toen de kerk te klokslag 8 uur tot de laatste plaats bezet was, werd aangevangen met de sonate opus 24 van Ludwig van Beetho ven. Vooral het dagio molto ex pressive hiervan maakte een diepe indruk. Het tweede nummer, de Sonate Opus 78 van Joh. Brahms werd eveneens onder ademlooze stilte genoten. Vervolgens viel een eigen compositie van Zimmerman „Lento ma non troppo" te beluis teren. Vooral de zeldzame tech niek uitkomende in het „tempo di tarantelle" bracht ieders be wondering gaande. Het laatste nummer was Sonate opus 13 van Edward Grieg. De enthousiaste toehoorders brachten de solisten staande een daverende ovatie. Deze spontane hulde noopte de solisten nog een toegift te brengen in den vorm van het reeds eerder gespeelde allegro animato uit het laatste nummer. Wij kunnen met groote dank baarheid constateeren dat door de tarijke aanwezigen intens van dit uitzonderlijk mooi concert genoten is. Het organiseerend comité heeft hiermede dus een uitstekend be gin gemaakt, want velen zullen nu verlangend uitzien naar het volgende concert. Bovendien mag men de opvoe dende kracht van dergelijke con certen zeer zeker n:et onderschat ten. DRONKEN CHAUFFEUR MAAKT BROKKEN Toen de chauffeur P. van het transportbedrijf Kaptein te Schaeen in een groote trei- ler met D.U-W.-personeel de pont bij de Hembrug afreed, botste een personenauto in volle vaart tegen ziin voertuig op. Hoewel de materieele scha de enorm was de personen auto werd een puinhoop en de treiter werd eveneens zwaar beschadigd bleven persoon lijke ongelukken uit. Het bleek dat de bestuurder van de per sonenauto zwaar onder alco- holischen invteed verkeerend, volkomen links van den weg gereden had. Een kraanwagen van garage Bonties sleepte het treilerwrak naar Schagen. DIENEN, DIENEN. Terwijl lichting 1947- succes sievelijk wordt ingelijfd M. »J. van Strien gaat op 9 Dec. a.s. naar het korps Mariniers wordt aan de voorbereiding van een nieuwe lichting reeds weer gewerkt, ditmaal lichting 1944. De jongens, geboren in •1924, krijgen dus ook nog de eer: het aantal dienstplichti gen van deze lichting bedraagt in onze gemeente 25. Concert Het Schager Dameskoor en de Schager Orkestver. eeniging, beide o.l.v. den di rigent Herman Zaal, uit Ber gen, hebben met de solisti sche medewerking van Maartje Kliffen uit Oudkars pel een overweldigend talrijk publiek een evenement ge boden dat noë zeer lang zal voortleven. In Januari van dit jaar maak te het Dameskoor haar debuut, toen met medewerking van (Ten bekenden zanger Theo Bayle, en we hebben kunnen constateeren dat de kwaliteit van den zang wederom aanmerkelijk is opge voerd, ja zelfs reeds een zeer hoog peil bereikt heeft. Was „Schoonheid" van Rönt gen eerst nog wat aarzelend, deze aarzeling was bij het „Wat de sneeuwvlokken zingen" van den zelfden componist al goeddeels overwonnen De gevierde sopraan Maartje Kliffen, reeds met een daverend applaus verwelkomd, ving haar repertoir aan met 2 licht roman tische liederen van H. Cuypers. „Dit Eiland" een eigen composi tie van H. Zaal, klonk heel an ders en we moesten aan den snellen overgang naar dit werk van den allerlaatsten tijd nog wat wennen, doch in „Zwerversle ven" van Zaal konden wij niet anders dan diepe bewondering kokesteren voor dzze magnifieke schepping, welke door de hoogst kunstzinnige voordracht van mej Kliffen wel ten "volle tot haar recht kwam. De jeugdige Geri van Nienis, die het Dameskoor en later koor en orkest pianistisch begeleide, deed dit op een wijze die boven elke critiek verheven is. Het laatste koorlied vóór de pauze, „Der Schmerz" van At Dvorak, bracht" wel aan het licht hoe groot Zaal's invloed was. Het lied werd zoo beffeerscht, zoo volkomen afgewerkt vertolkt, dat een daverende ovatie met talrijke opendoekjes het gevolg was. Dan vergastte de soliste haar gehoor op de rijke aria's „Ritor. tia Vincitor,, uit ..Aïda" van G Verdi en „Wie Nahje mir der schlummer" uit „Der Freischufz" van C M. v. Weber. Na de pauze kwam het groote en zware werk „Stabat Mater" van Pergolese. Voor het orkest, dat nu voor hef eerst optrad, be- teeke'nde dit wel een zware vuur doop. maar laat ons meteen zeg gen dat ze deze glansrijk heeft doorstaan Geen applaus, doch een devote stilte besloot dit zinrijke en toch vooral zoo heerlijke kunstwerk. FOKVEEKEURING Uitgaande van den Prov. Bond van Rundveefokvereeni- gingen afd. Schagen werd Donderdagmorgen een naiaars- stierenkeurig gehouden op het Torenplein. Zoowel wat de publieke belangstelling als de deelname aan de keuringen betrof, mogen de organisatoren op een uitstekend geslaagden dag terugzien. Het verhandelen van de ter keuring aangeboden dieren verliep vrii vlot. Het is echter niet eenvoudig hiervan een no teering te geven, want uiteen loopender priizen dan hier zal men welhaast nergens aan treffen. Om eens wat te noe men. Het gros van de dieren, dus die geen bijzondere eigen schappen hebben of niet voort komen uit beroemde stallen, Ping voor f 50 tot f 100 boven de slachtwaarde van de hand, dit is dus f 225350 per stuk. Daartegenover werd voor de bekroonde dieren uit algemeen bekende stallen zelfs wel f2000 per stuk gevraagd, en er zullen er nog wel heel wat voor den priis f 15002000 verkocht ziin. WEERINGEN „HET VIERDE BEEST" Ook Wieringen is de eer te beurt gevallen om „Het Vier de Beest" te mogen zien en beluisteren. Cinema de Haan was tot de laatste plaats bezet met Wieringérs van alle ge zindten, terwiil ook vele Wie- ringermeérbewoners acte de présence gaven. Na een har telijke begroeting door den heer Boon. hoofd van de O. L. School van Oosterland. speel de Pater Henri de Greeve zijn stuk. Het is een pracht avond geweest, een avond van diepe ontroering en aangrijpende momenten. De Kunstkring on der wiens auspiciën deze avond werd gehouden, had wel eer van ziin werk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia Helena, d.v. H. Hooze en A. Bomhoff; Hendrik Sieds Pieter, z. v. E. Jagersma en D. Berkenpas; Anionnette Pieternella There- sia, d. v. A. A. Kleiis en A. Schouwenaars: Grietje d. v. J. Jorna en R. Hegeman NALATIGE KIEZERS Nadat in deze gemeente ver schillende personen niet aan hun opkomstplicht voor de di verse verkiezingen hadden vol daan, en daarom ter verant woording ziin geroepen, zijn voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer 7. voor de verkiezing Prov. Staten 10 en voor de Gemeenteraadsver kiezing 18 personen in gebreke gebleven Zii zullen worden opgeroepen om op 26 Nov. a.s. te verschijnen voor het Kan tongerecht te Den Helder. BREEZAND R.K. BIBLIOTHEEK Nieuwe aanwinst nieuwe catalogi Eindelijk kan de bibliothecaris mededeeling doen, dat de al lang beloofde nieuwe catalogi ont vangen zijn Ook is er weer een aanwinst te melden van een 30-tal boeken. Morgen, Zondag 3 November, is de bibliotheek gesloten N.K.J.B..REVUE „ALLES KOMT IN ORDE" Dinsdagavond 5 November voert de Ned Kath. Jongeren beweging afd. Breezand een re vue op, getiteld „Alles komt in orde", in zaal Bbssen, aanvang half 8 De bedoeling dezer revue is te laten zien, wat <ïe N.K.J.B. eigenlijk is en waar de Breezand! sche jonge mannen toe in staat zijn. Laa^ dus niemand dezen avond verzuimen te bezoeken Uitnoodigingen zijn reeds ver zonden. Elk huisgezin heeft, één uitnoodiging ontvangen, waarop een onbepaald aantal personen vrij toegang heeft, althans per sonen boven de 17 jaar. Een ieder komt dus Dinsdag eens smakelijk lachen en bovendien hebt u kans, dat u met een van de 30 prijzen naar huis gaat, die onder de pauze verloot wor den. ANNA PA CLOWN A NED. KATH. ARBEIDERS BEWEGING Bovengenoemde afdeeling van den R. K. Volksbond hield in lokaal Kossen een leden vergadering. De belangrijkheid van de agenda en de ernst van dezen tijd vooral op sociaal en economisch gebied is door de leden dezen keer wel zeer goed gezien. Om die redenen kon voorzitter H. Strooper met volle tevredenheid deze flink bezette vergadering openen. In het bestuur was een va cature. welke werd aangevuld door de benoeming van den heer J. A. Smit als bestuurs lid. Verder nog eenige punten van bespreking van huishou- deliiken aard. o-a. vaststelling feestavond der leden, bespre king begrooting voor 1937 enz. De commisie voor „Herwonnen Levenskracht" bestaat uit de heeren J. v. d. Berg. A. van Loon. Th. Kroon. Commissie Hulp in Nood: W. Alkemade, Th. Warmerdam en Pijnacker. Na nog eenige punten in de rondvraag sluit de voorzitter de vergadering.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2