De Boys krijgen in Enkhuizen meer dan hen toekwam Een sensationeele ontmoeting tusschen twee oude rivalen Blockpool-doelman munt uit tegen Chelsea Joris Voetangel in de Jacht door New-York Nieuw Noordhollandsch Dagblad 5 De Racing klopt O.V.V.O. met 4-1 MAANDAG 4 NOVEMBER 1946 Van de scheepswerf Verschuere Co. te Amsterdam werd met goed gevolg de zee-tin baggermolen „Dendang" te water gelaten. De „Dendang" is de derde van de zes tin baggermolens van het type „Karimata", welke in Nederland voor de tinbedrijven in Ned.- Indië in aanbouw zijn. (A.N.P.) Een uitslag waar de Boys meer dan tevreden mee mogen wezen Twee goals van West.Frisia keurde de scheidsrechter ten on rechte af en 3 zuivere hands ballen in het strafschopgebied van de Boys werden door den zelfden scheidsrechter over het hoofd gezien. West-Frisia is den geheelen wedstrijd in de meerderheid ge weest, maar door de bovenge noemde feiten en ook door het buitengewone keepwerk van doelman Kramer wisten zij het niet verder te brengen dan een gelijk spel, 11. Al gauw bleek, dat de regen, die den geheelen wedstrijd als gast fungeerde, den spelers par ten speelde. Een voorzet van de Boys rechtsbuiten Goudsblom wordt door Ubels netjes gestopt. De Boys probeeren nog eenige, aan vallen op de West-Frisiaveste, maar verder dan de backs komen ze niet. Dan'neemt W.F. den aanval ter hand en via links belandt de bal bij S. Stelling, die een hard schot inzendt, wat door Kramer netjes wordt gestopt. Meerdere aanvallen volgen met harde schoten van Danger- mond en Stelling, echter zonder gewenscht resultaat. Het is juist in deze periode van WF.overwicht als de Boys een snellen uitval op het WF- doel ondernemen. Een voorzet van de Grand naar Indri en van dezen belandt de bal over Ubels in het net. Dit doelpunt wordt' door den arbiter, geheel juist, als buitenspeldoelpunt geanu- leerd. Weer neemt WF den aanval ter hand. De prima spelende Boys-backs werken als paarden om den bal weg te krijgen, maar steeds komt WF terug. Na on geveer een half uur spelen be landt de bal onverwachts bij den Boys.half Bart, deze schiet door naar Goudsblom, een voorzet en de bal belandt na falen van beide WF-backs bij Untied, die geen fout maakt en onhoudbaar mkogelt, 10. Verwoed komt WF opzetten en even dachten we den gelijkma ker tfe zien scoren maar het harde schot van Dangermond weet Kramer uit den hoek te' drukken Dan weer een aanval van de Boys en het WF.doel gaat weer eens door het oog van de bekende naald, als Ubels den bal laat vallen en Untied rakelings naast schiet. Even voor de rust weet Dan germond met een kogel Kramer te passeeren, maar de scheids rechter keurt het doelpunt af wegens buitenspel. Met een hard zwoegend WF in den aanval komt de rusf met een 10 voor sprong voor Alkmaarsche Boys, Na de thee zit WF direct weer voor het Boys-doel en doelman Kramer moet al zÜn talenten toonen om de gevaarlijke scho ten van Simons en Stelling te keeren. Roosendaal geeft prachtige voorzetten naar Muskee, maar deze brengt er niet veel van te recht, evenmin als Edelenbos, die mooie kansen onbenut laat. Kooiman verricht uitstekend werk WF is sterker en een goal kan niet uitblijven. Een kogel van Untied weet Ubels uit den hoek te drukken, van Ubels gaat de bal hoog over alles heen naar Roozendaal, van dezen naar Simons, eenige spe lers worden door hem handig omspeeld en vervolgens geeft dezelfde speler van den rand van het strafschopgebied een kogel op doel welke Kramer te mach tig bleek, 11. WF zit, geducht voor het Boys. Weer geeft Simons een doel prachtig staaltje voetbal te zien, een pass naar den toegeloopen Muskee en deze brengt den stand op 21. Tenminste dat dachten wij, maar de scheidsrechter gaf buitenspel en de stand bleef 11. Een hevig protest leverde niets op Het gevolg is een zwaar offen sief van WF en er wordt forsch gespeeld. Goudsblom van dê oys en Roozendaal van WF moeten als gevolg hiervan door blessures het veld verlaten. Drie minuten voor het einde blies de scheidsrechter plotseling af, terwijl WF in den aanval was. En onder hevig protest van spelers en publiek verliet de scheidsrechter het terrein en was er een einde gekomen aan een wedstrijd welke het aankij ken tot 10 minuten voor het einde zeker wel waard was. Het heeft aan spanning niet ontbro ken De belangrijkste wedstrijd voor de 3e klasse D werd gisteren op het Alcmaria Sportterrein ge speeld tusschen Alcmaria en het Hoornsche Hollandia Het was als vanouds: spannend en sensa tioneel. Hef laatste vooral in de tweede helft. Eerst werden twee spelers, de linksback van Hollan dia en de rechtsbuiten van Alc maria, die dreigden handgemeen te worden, door den scheids rechter van het veld gestuurd en niet lang daarna moest nog een speler van Hollandia de kleed kamer opzoeken. Later moesten twee spelers van Alcmaria uit vallen wegens blessures, nl. de Grand en Schmidt, die nog ver- zal"maken, vangen werden door de Waal en Swierts. Het was voor scheids rechter Hoogewoning uit Haar lem een zeer zware wedstrijd, maar hij kweet zich goed van zijn taak en trad zeer streng op, wat ook noodig was Er bestond voor deze ontmoe ting een buitengewone Belang stelling, ook uit Hoorn. Om bijna kwart voor drie kwamen de beide ploegen in het veld en di rect werd begonnen. Hollandia startte direct in een geweldig tempo en de eerste tien minuten was er feitelijk maar één elftal, dat speelde en dat was de Hoorn sche ploeg. Steeds weer werd 't Alomaria-doel aangevallen, waar de verdediging het zwaar te ver antwoorden kreeg. De thuisclub wist echter dien druk te weer. staan en langzamerhand meer in het offensief te komen. En zie, na 17 minuten kwam het eerste doelpunt voor Alcmaria na goed samenspel tusschen linkervleugel en v Wieringen. Daarna ging de strijd langen tijd gelijk op, met wisselende kansen. De Alcmaria. - achterhoede en speciaal ook Vas- binder waren echter prima en voor de rust werd niet meer ge scoord. Na de hervatting werd er direct flink van leer getrok ken. Hollandia trachtte fanatiek gelijk te maken, wat tot botsin gen aanleiding gaf, met de hier boven vermelde gevolgen. Toen Hollandia met negen man speel de, wist Alcmaria diverse kansen te benutten Na een half uur werd het 20 en in het laatste kwartier kwamen er nog twee doelpunten bij, zoodat het ten slofte een groote overwinning werd voor de leiders in 3D, die nu met-12 punten uit 6 wedstrij den mooi aan den kop gaan. De Alcmaria-verdediging was bijzonder goed. Maassen, Hen driks en Vasbinder kunnen op een prima wedstrijd terug zien. De middenlinie werkte hard, ter wijl de voorhoede meermalen fraaie aanvallen opzette, die de aandacht trokken van de voet balkenners. Hollandia blijft een ploeg waarmee men terdege re kening moet houden en die het nog menigen tegenstander lastig De uitslagen der Leaugue- wedstriiden eerste divisie lui den: ArsenalSheffield Unit. 23. Aston VillaManch. U. 00. Blackburn R.Liverpool 00. BlackpoolChelsea 10 BrentfordBolton Wanderers 10, Derby CountyPreston North End 22, Everton Grimsbv Town 33. Hudders- field TownCharlton Athle tic 51: Portsmouth-Leeds U. 41. SunderlandStoke City 01. Wolverhampton Wande rerMiddlesbrough 24. De zeven achtereenvolgende successen van de „Wolves" wer den door Middlesbrough onder broken, dat met 42 triumfeer. de Middlesbrough scoorde drie maal, voordat de Wolves een kans kregen en toen werden vlak voor het einde in vier mi nuten drie doelpunten gemaakt: twee door de Wolves (Mullen en Pye) en in aé laatste minuut van den strijd door Walker van Middlesbrough. Vooral de back van het Engelsche elftal Hard. wick was een voortdurend strui kelblok voor den aanval der Wolves, terwijl ook doelman Cumming prachtig speelde. Dodds, de Schotsche interna tional, die, zooals gemeld, voor de eerste maal voor zijn nieuwe club Everton uitkwam, vierde zijn terugkomst in de Engelsche league (hij speelde voordien in Shamrock Rovers, Dublin) met een doelpunt, maar dit mocht Everton slechts aan een gelijk spel tegen Grimsby Town hel. pen, Eén der eigenaardigste wed strijden in Londen was die tus schen de Arsenal en de hekke. sluiters Sheffield United. De Ar senal begon met een voorsprong van twee doelpunten te behalen door Logie en Lewis, maar Shef field United herstelde zich we'l- dra, nada^de Arsenalspil Comp- ton in eigen doel had getrapt. In de tweede helft was Sheffield overtuigend sterker en konden vooral Rickett en de reserve voor het Engelsche elftal Hagan, 'op den voorgrond treden Beiden scoorden een doelpunt, zoodat de Arsenal den strijd verloor, het geen overigens een zeer verdiend resultaat voor Sheffield United genoemd mag worden. Blackpool handhaafde zich op de eerste plaats door een magere zege over Chelsea, waarin vooral de Blackpool-doelman Wallace op den voorgrond trad door prachtige schoten- en kopballen van Tommy Walker en Tommy Lawton op meesterlijke wijze uit zijn doel- te houden. Blackpool heeft nu 21 punten uit 14 wed strijden, Liverpool staat tweede met 18 uit 13, Middlesbrough derde met 17 uit 12 en de Wolves vierde met 17 uif 14. Huddersfield Town en Leeds United deelen de beide laatste plaatsen met 7 uit 13, Hoe slecht Charlton tegenwoor dig speelt blijkt uit de 31 ne derlaag op eigen veld tegen het laaggeplaatste Huddersfield De stand in de tweede divisie is thans; 1. Burnley (19 uit 14), 2. Barnsley (18 uit 14) en 3 en 4 Newcastle United en de Spurs elk met 17 uit 13. Newport County is hier nog steeds hekke- sluiter met 5 uit 13. Evenals vorige week was het ook Zondag geen onverdeeld ge noegen om je voetballen. Het veld was spiegelglad, wat niet bevorderlijk was voor een mooi. en wedstrijd. O VVO was meer in den aanval, doah de HRC- keeper bleef op zijn post. Na een kwartier spelen begaat OVVO een overtreding, waar- .voor HRC een penalty toegewe zen krijgt. Roomeyer weet deze kans te benutten en schiet net langs den keeper heen (10) 25 minuten later breekt HRC door en linksbinnen Groot schiet den bal keurig in de touwen (2—0). OVVO begint nu een beetje aan de overwinning te twijfelen. De bal wordt door een goeden voorzet voor het HRC-doel ge bracht en is gemakkelijk door den keeper te stoppen, deze laat hem echter glippen, OVVO ziet haar kans schoon en de bal gaat tusschen de palen (21). Na de rust is OVVO wederom eenigszins in de meerderheid, hoewel HRC ook mooie kansen krijgt, die de voorhoede echter niet op de juiste wijze benut. Na een aanval van OVVO maakt de OVVO-back hands in het straf, schopgebied, zoodat HKC wed,er- orrf een penalty te nemen krijgt. Roomeyer schiet deze keurig in en verhoogt de score van zijn club tot 31 Over het alge meen volgt nu geen fraai spel, het is meer een glijpartij. Beide ,doelen komen meermalen in ge. vaar, doch de keepers houden de ballen buiten hun heiligdom. Kort voor het einde wordt een mooi opgezette aanval besloten met een goed schot van de Vries, die den bal, onhoudbaar voor den keeper, in het vijandelijke doel drijft (41), Linksbinnen Groot, die waar schijnlijk nog wel wat bereiken zal in de voetbalwereld, is o.i. nog te licht voor een eerste elf tal, waardoor hij dezen middag ook niet zoo goed voldeed als hij wellicht in een lager elftal zal doen De scheidsrechter bevredigde ons niet. We kregen af en toe den indruk, dat hij een zekere voorkeur voor HRC had, hetgeen de partij er niet fraaier op maakte. 17. Zóóó, zei Perolt ver lucht toen hij buiten was, daar ben ik weer best afgeko men. ïk heb dus ,een eerlijk ge zicht. Nu zal ik snel een taxi nemen, want ik geloof dat het tijd voor me wordt. En ter wijl Perolt zich in de zachte kussens van een taxi vlijde en zich met de meeste spoed in de richting van New York liet te rug rijden deed de dikke sta tionschef, toen hij het gemaak. te rapportje in zijn leeren por tefeuille wilde steken, een on aangename ontdekking. Drommels, mijn porte feuille, waar heb ik die gela ten? Hij voelde in alle zak ken, zocht onder zijn burea- en keek in alle laden, belde zijn vrouw op en vroeg of hij hem soms thuis had laten liggen Nee, hij lag er niet. Drommels, dat was vreemd, dat was vreemd. Een heel kort oogenblikje dacht hij eraan, dat die vreemde hem misschien.... maar neen, dat was niet mogelijk, daar had hij een te eerlijk gezicht voor. Hij zou hem wel op de een of andere manier verloren zijn. En onderwijl raasde Voetangel langs den weg om zoo snel mo gelijk Paterson te bereiken. Had hij eVen zijn hoofd naar rechts gewend, dan zou hij Pe rolt in de taxi hebben gezien, doch hiervoor had hij te veei haast.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 5