Alkmaarsche Boys ver beneden haar vorm H.R.C. weerstaat Alcmaria Schagen in eigen huis door O.V.V.O. geklopt RADIO Forward's eerste zege een feit loris Voetangel in de Jacht door New-York Nieuw Noordhollgndsch Dagblad 5 MAANDAG 18 NOVEMBER 194S In den wedstrijd tegen Hilver sum hebben de Boys geen oogen. blik hun vorm kunnen benade ren, waarmede zij de vorige week AFC tegemoet traden. De Boys waren ditmaal leelijk uit vorm en zelfs Kramer was niet de zekere doelman, zooals men dat van hem gewend is. De beste in de achterhoede was zonder twijfel Slikker, die voor den Hilsersum-aanval een geducht struikelblok was. In de middenlinde waren dè kanthalfs de besten De voorhoede, al had deze linie dan weinig steun, bleef toch onder de maat. Hilversum liet voor de rust een pittig spelletje voetbal zien, waarbij de voorhoede van een prima spelende middenlinie goe den steun ontving. De linksbui ten ontpopte zich als een snel len speler, die den bal goed voorzette. Toch was de 'afwer king der aanvallen matigjes. Zoo kreeg de rechtsbuiten een paar kansen om van te smullen, maar hij profiteerde cfaarvan slecht. De doelpunten van Hilversum, die men elk oogenblik verwacht te, kwamen onverwacht kort achtereen en vlak voor de rust. Beide malen was er een hevige doelworsteling voor 't Boys-doel, waarbij de bal over de lijn werd gewerkt. De Boys kregen voor de rust ook een mooie kans, maar waren toen niet gelukkig, want de lat voorkwam een doel. punt. Na de rust, welke met een 20 voorsprong voor Hilversum in ging, was het vertoonde spel be langrijk minder en ook bij Hil versum was het spelpeil deerlijk gezakt. De Boys waren toen meerendeels in den aanval, maar de aanvallen waren te onsamen hangend om tegen de Hilsersum- verdediging succes te hebben. Toch slaagden de Boys er in den achterstand te verkleinen toen bij een doelworsteling van Zon het beslissende tikje wist te geven. 12 De spanning kwam er daarna geducht in, maar hoe de Boys 't ook probeerden, 't mocht niet gelukken den Hilver sum doelman te passeeren. En kele minuten voor 't einde wordt 't nog 13 voor Hilsersum, wanneer de rechtsbuiten van H. een ver hoog schot inzendt, dat juist onder de lat in het doel verdwijnt. Met dezen stand komt 't einde van een wedstrijd, dien de Boys maar spoedig moeten vergeten. PROGRAMMA DINSDAG 19 NOV. HILV5RSUM I (301 M) AVRO: 7.00 en 800 Nieuws; 8.15 Van alles en nog' wat; 9.30 Arbeidsvitaminen; 12.00 Lyratrio; 13.15 Skymasters;; 14.00 Knipcursus; 15.15 Orkestklan ken; 16.40 De schoolbel; 18.00 Nieuws 18.30 Ned. Strijdkrt; 20.15 Bonte trein; 21.35 Contact; 23.00 Nieuws; 23.45 Platen van lxet Swingcollege. HILVERSUM II (415 M) KRO: 7.00 er.' 8 00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.50 Lichtbaken; 12.30 Orkest 2ondeT naam; 13.00 Nieuws; 13.15 Schutte en de Raaff; 14.00 Nieuwe platen van overzee; 15.00 Voor de vrouw; 1600 Zonnebloem; 16.30 Vuurduivel; 19.00 Nieuws; 19.30 De Brug; 22.00 Nieuws 23.00 Klaas van Beeck. In een vlot gespeelde wed strijd waarin beide partijen zich ten volle gegeven hebben, kon Alcmaria bet niet verder brengen dan een gelijk spel. De Alkmaarders hebben een goede indruk achtergelaten en wij gelooven wel dat zjjj hun weg zullen vinden. Speciaal de rechtervleugel en de linksback waren er goed in. Aan Roo- meyer en de Werker was het te danken, dat Alcmari^ het niet tot een overwinning kon brengen. Even half drie brengt de Vries den bal aan het rollen en de bal komt voor het Alcmaria-doel, de Boer loopt door, maar een Alk- Op een zeer glad veld ontving Schagen I de Amsterdamsdhe cluJb OWO I. We hadden van de hernieuwde opstelling flinke verwachtingen, maar als we zeg gen, dat aan deze verwachtingen niet voldaan is, drukken we ons zeer zeker nog te zwak uit. De geheele weds-trijd was eigenlijk min of meer een teleurstelling. Bij den aftrap had OVVO het windvoordeel_ Schagen bouwde al spoedig, 'we zouden haast zeggen met jeugdigen overmoed, een paar flinke aanvallen op, die evenwel strandden op OV VO's hechte verdedigingslinie. Binnen 10 min. kwam evenwel de krach, welke den strijd reeds definitief zou beslechten en de overwinningsfllusies, zoo de geel zwarten die ooit hadden, geheel en al in rook deed opgaan. Bij een OWO.aanval speelde een der Schagenspelers op doel man Slikker wat al te forsch terug, Slikker wilde den bal kei hard wegtrappen, dóch miste, zoodat het leder onder zijn voet door in het eigen doel hobbelde (0—1). Onmiddellijk en fel organi seerde Schagen een revanche poging, waarbij vrij goed spel geboden werd. De poging mis lukte en weer komt de zeer ge vaarlijke OVVO.midvoor met zijn even geduchte rechtsbuiten aansnellen. Nu is het Grootes, die het gevaar door terugspelen op den keeper wil bezweren. De bal ontgaat Slikker echter en verdwijnt, nog even aangezet door den OVVO.midvoor, in de touwen, Schagen's aanvalsgeest was nog niet gebroken, er kon im mers nog van alles gebeuren, al zagen ze wel in, dat het tech nisch superieure spel van hun tegenstanders nu op z'n hoogst een gelijk spel zou gedoogen. Een uitstekend opgezette aan val bezorgde Schoorl den bal, hij schoot onmiddellijk en kei hard in. Deze prachtbal had een beter lot verdiend,, dan om juist tegen het randje van de doellat te komen. Popingen om den om laag gekomen bal er en massa in t« loopen mislukten De OV VO-ers beschikten blijkbaar over een wonderbaarlijk weg- werk-instinct, want tot ieders verbazing, niet in het minst van die der spelers, waren inmid dels alweer een paar roodbroe- ken een aanval aan het onder nemen. Kort na de rust was het weer Schoorl, die van het aanvanke lijk goed spelende team den bal ontving en voortreffelijk in. schoot. Met een ferme stomp wist ©WO's keeper evenwel op het nippertje een doeldoorboring te voorkomen. Duid hoerageroep van de Schagensupporters kondigde aan dat de eer gered was. Helaas leverde de volgende aanval een „clandestiene" goal op. Dit zat zoo: Schagen's midvoor schoot den bal tegen en op de doellat. De bal rolde .evenwel terug voor de toesnellende geel-zwarten, die het'leder temidden van een onbeschrijfelijke chaos in het net deponeerden. De scheids rechter had echter inmiddels uitgemaakt, dat de bal een mm achter de doellat geweest was, zoodat de goal niet erkend werd en de OWO'ers een vrije schop van de doellijn kregen. Hoewel Schagen's aanvalsgeest nooit ge heel en al weg was, raakte toch het verband weg en ontaarde de wedstrijd in een niet zeer aan trekkelijk heen en weer getrap, waartussehen af en toe goede spelmomenten opflikkerden. Schagen verloor, verloor niet eens met eere, doch, had kunnen winnen. j, maarsche voet weet erger te voor komen. Mooie aanvallen worden door H.R.C. opgebouwd, maar de Alcmaria achterhoede staat pal. Langzamerhand komen nu ook de Alkmaarders er beter in en het spel golft snel op en neer. Tegen de rust krijgt A. een klein over wicht. Het prima ingrijpen- van keeper Boon en weinig goed ge plaatste schoten op doel waren de oorzaak dat de rust met een blan co stand" ingaat. Na de rust wordt het hooge tem po direct weer opgenomen. Plotse ling krijgt Rijkers den bal mooi toegespeeld, prachtig schiet hij het leer voor doel en de Boer geeft keeper Vasbinder het nakijken. (1—0). Alcmaria laat het er niet bij zitten en het tempo wordt zoo mo gelijk nog meer opgevoerd. Een zware druk wordt op het, H.R.C.. doel uitgeoefend. Tot tweemaal toe is Boon reeds gepasseerd maar Bais haalt béide keeren den bal van de doellijn af. Een doelpunt hangt dan ook in de lucht. Van Wieringen krijgt de bal op zijn hoofd en Boon heeft geen schijn van kans (11). Alcmaria ruikt de overwinning en komt steeds weer terug. Toch blijven de Ra- cinguitvallen gevaarlijk en doel man Vasbinder moet meerdere ma len zijn kunnen toonen. De Alk maarders geven echter de toon aan. In deze periode verzet de Jong (HRC) bergen werk. Onder groote spanning verstrijken de laatste minuten, doch gescoord wordt er niet meer. Rapiditas moge dan al geen al te goede naam hebben, doch spelend als gisteren tegen Forward valt op de Weespenaren, de oude club uit het stadje Weesp welke club te vens doet denken aan een onzer beste oud-interlandspelers nl. de linksbuitenspeler Buwalda, niet het niinst aan te merken. Hun spel was niet daverend doch ook zeker niet minder dan van Forward, dat we b.v. tegen D.E.M. stukken beter zagen spe len. Technisch speelden de gasten ietwat beter doch voor doel wisten ze zich niet vrij te spelen en verre schoten hield Brandt er keurig uit De Greef speelde uitstekend doch mistten oenen male de snel heid waarmede van der Pol de aanval zoo vaak met zich mee weet te trekken waardoor ener- veerende momenten voor het vij andelijk doel ontstaan. Tensen is en blijft een speler waaraan men in het veld niet al te veel heeft doch die met zijn uit stekende kopballen voor verras singen kan zorgen. Dit keer be stonden deze uit twee uitstekende doelpunten. Dan liet de Forward voorhoede een paar maal dotjes .van kansen liggen om van te. De wedstrijd Na den aftrap van de gasten is het Forward dat de eerste aanval len opzet. Zij is het dan ook die de eerste hoekschop te nemen krijgt. Doch dan werkt Rapiditas zich los en komt de Forward verdedi ging vaak danig in den knel. Een maal krijgt Groot vlak voor doel den bal verkeerd op zijn schoen. Gelukkig voor hem stoof de bal net langs den buitenkant van d^n staander. Dan is Forward weer in den aanval doch de snelle Rapi ditas verdediging geeft de zwart witte voorhoede geen kans ge vaarlijk te worden. Na een pooze van vrij gelijk op. gaanden strijd komt Forward weer geducht opzetten en krijgt eerst Harj en daarna Pieterse een vrij goede kans doch het wilde niet ge lukken. Hierna wordt de strijd die tot nu toe vrij tam was iets leven diger. De aanvallen zijn iets snel ler. Gevaarlijke momenten blijven vooralsnog uit. Kort voor rust veroorzaakte Freesen een vrije schop die schitterend door Groot voor doel wordt weggekopt. De tweede helft is nauwelijks begonnen of Rapidi. tas heeft al een hoekschop te ne men. De bal wordt overgeschoten. Direct hierop een Forward aanval waarbij Hart den bal vlak voor doel voor het inschieten heeft. Hij maaiji echter grandioos over den bal heen. Weer leeft het spel op. Vooral Rapiditas komt geducht opzetten. Brandt komt er aan ook herhaal delijk aan te pas doch haar voor hoede is evenals die van Forward niet schotvaardig. Het spel gaat dan gelijk op. Eenige snelle aanvallen van For ward worden gekeerd. Weer een aanval. Een keihard schot van Verkroost laat de Rapiditasdoel- man glippen, de bal ligt voor de doellijn en het is de Greef die den bal het beslissende tikje geeft, (1—0). Rapiditas is nu niet meer te houden. Ze zit regelmatig op de Forward helft. Forward geeft 'echter geen krimp en werkt zicl1 weer los. Met open aanvallen tracht ze de Rapiditas achterhoede uit baar evenwicht te krijgen. Eenmaal ligt de bal vlak voor de doellijn doch er is geen Forward man om den bal achter deze doel lijn te werken. Toen echter een aanval wel vlotte was buitenspel oorzaak dat het doelpunt werd ge annuleerd. Steeds pittiger werd de strijd. Rapiditas trachtte de achterstand in te halen en Forward haar voor sprong vast te leggent De laatste gelukt dit wanneer de bal uit een voorzet van rechts door Tensen ingekopt en via het hoofd van een Rapiditas back hoog in doel ver dwijnt (20). Groot enthousiasme in het For. wardkamp en angstige spanning daarna wan^ geweldig zooals Ra piditas hierop reageert. Forward wordt volkomen op haar helft te rug gedrongen. Een vrije schop even buiten het strafschop gebied bracht de noodi- ge spanning. Ondanks het feit dat het Rapiditas overwicht aanhield bleek deze meerderheid niet direct verontrustend voor de Forward aanhang. Rapiditas nl. toonde zich weinig doortastend terwijl de For ward achterhoede uitstekend geas sisteerd door haar stopperspil zeer veilig speelde. De uitvallen die Forward zoo nu en dan ondernam bleken uiterst gevaarlijk en toen een uitval van rechts besloten met een hooge voorzet uitstekend door Tensen in gekopt, Forward's derde doelpunt bracht, speelde Rapiditas een ver loren spel. Na nog een uitstekend hoog schot op het Forward doel, schitterend door Brandt overge- stompt, kwam het eindsignaal. Scheidsrechter Hessink leidde deze ontmoeting feilloos. 29. Fluitend bond Perolt het bootje vast, terwijl hij voelde dat de agent hem gadesloeg. Toen Perolt hier mee klaar was besteeg hij de steenen trap en deed alsof hij nog steeds niets van den diender had bemerkt. Onderwijl haalde hij uit zijn waterdichte cigarettenkoker een cigaret'te voorschijn doch stak deze opzettelijk niet aan. Hij zou aanstonds, wanneer hij den agent in het oog kreeg, deze om een vuurtje vragen. Doch zoo. ver liet de agent het niet eens komen. Deze was kalm, alsof het heel toevallig was dat hij die kant ging, naar het einde van de steenen trap geslenterd en toen Perolt boven op de kademuur was aangekomen zei de agent: Goeie middag meneer.... U is nogal nat. Met een ruk draaide Perolt zich om alsof hij niet verwacht had hier iemand aan te treffen. Aha, riep hij met vroolijk- heid in zijn stem Goel middag agent, ja ik ben nat. Zou jij dat niet geweest zijn als je in het water had gelegen?

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 5