Forward speelde aanvallend De Boys verloren ondanks veldmeerderheid Alcmaria moet weer een yeer laten 'n Verwachte zege voor Helder f Joris Voetangel in de Jacht door New-York Nieuw NoordHollonHscH Dagbla3 5 wat haar de nederlaag* bracht MAANDAG 25 NOVEMBER 1945 Het begin van den wedstrijd AlcmariaAPGS was wel bijzonder sensationeel. Nog geen twee minuten na den aanvang hadden de Amster dammers reeds de leiding, zij 't dan op ietwat fortuin lijke wijze. Van rechts werd de bal voor doel gezet en over den Alcmaria-doelman heen verdween het leer in 't uiterste bovenhoekj e van het doel. Dit fortuintje was voor de Amsterdammers van onschat bare waarde, wan^ zij hebben daaruit een moreelen steun ge put, waardoor zij voor de rust zeker niet de minderen waren van de Alcmarianen. Integen deel, de aanvallen van de AP GS-ers waren dikwijls zeer ge vaarlijk en Vasbinder moest er meermalen aan te pas komen. Na de rust echter bleek, dat de Amsterdammers het tempo van voor de rust niet meer kon den volhouden en Alcmaria was toen uitgesproken de meerdere. Het was een strijd tusschen Alamaria-voorhoede en APGS- achterhoede. De keeren dat Brouwer, die Vasbinder na de rust verving, meest ingrijpen, zijn te tellen op de vinger van één hand. Niette min hield de Amsterdamsche verdediging lang stand en het duurde nog een half uur na de rust eer de Amsterdamsche doelman voor een fraaien kop bal van v. Wieringen uit een voorzet van rechts moest capi- tuleeren. Al met al was het een span nende strijd, waarin de punten werden gedeeld, een uitslag, waarmede APGS dik tevreden mag zijn. Het Alcmaria-elftal kan op een uitstekenden wedstrijd te rug zien. De achterhoede was goed op dreef en de midden linie deed vooral verdedigend aardig werk. De voorhoede heeft meerdere en goede pogin gen gedaan om de Amsterdam sche verdediging te passeeren, maar was niet gelukkig. APGS beschikt over-een goed elftal zonder, meer, waarin voor al het werk der verdediging het meeste opviel. Over het verloop van den wedstrijd nog het volgende: De eerste aanval is voor Alcmaria en levert een hoekschop op, maar de bal gaat via Bodenhui zen hoog over. Na ongeveer P/2 minuut wordt een bal van rechts, voor gezet en tot ieders verbazing verdwijnt de bal in het1 doel en heeft APGS de leiding (0—1). Alcmaria komt dan goed op- zettenj doch de APGS-verdedi- ging 'verdedigt stug. Bij een mooie pass van Schmidt naar v. Wieringen gaat de bal juist over. De AIcmariaverdediging krijgt W. S. V.RANDERS 0—0 Randers-doelman was niet te passeeren Met de sterke wind tegen trapt R. af en zien wij volgen een van weerszijden vlug gespeelden wedstrijd welke voor R. in de eerstehelft danik zij doelman Blom in een gelijk spel voor de rust eindigde 00- Wel zien wij van weerszijden mooi opgebrachte ballen en zoo wel Jansen der R. als de mid denvoor der thuisclub missen eenige mooie kansen. Na de rust hetzelfde spelbeeld waar van de keepers hun kun nen werd verlangd. Vooral doel man Blom speelde een prachtige partij. De achterhoede der R. was op haar post.. Van de zijde der W. S. V-ers speelde het drietal Nooy's een goede partij evenals de middenvoor. Vele corners worden genomen die gezien de zeer sterke wind niet tot hun recht kwamen. Al met al moge beide partijen tevreden zijn als het einde nadert in een gelijk pel 00. intussohen ook druk werk en meermalen moet Vasbinder de handen uit de mouwen steken. Eenmaal redt hij mooi ten koste van een hoekschop. Het was een spannende strijd van twee ge lijkwaardige ploegen, waarin de verdedigingen baas bleven. Na de rust was Alcmaria onbetwist de meerdere en de aanvallen op het APGS. doel waren talloos. De verdediging der Amster dammers ha<J er echter geducht het °°g °P> waardoor de Alcma. ria-aanvallen zonder succes ble ven. Na ongeveer een half uur spelen was het dan v. Wierin gen, die met een fraaien kop bal de partijen op gelijken voet bracht. Ook daarna bleef Alc maria sterk in den aanval, het spande dikwijls geducht voor 't ^doel der politiemannen, maar 't zoo' begeerde en ook wel ver diende winnende doelpunt bleef uit. Het einde kwam alzeo met 11, een uitslag, waarmede APGS wel iets meer kreeg dan haar toekwam. Blauw-Wit stuurde D.H.C. met een nederlaag naar huis. Een spelmoment uit den te Am sterdam gespeelden wedstrijd. De Wekker kopt binnen 10 minuten na den aanvang voor de tweede maal langs den doelman van de Delft- sche club. (A.H.F. P.) De conclusie van velen na afloop van den wedstrijd, nl. dat Forward dezen wed strijd niet had behoeven te verliezen, is misschien juist, maar dan had Forward moeten spelen volgens de door haar beproefde metho de, waarbij meest verdedi gend wordt gespeeld. Nu speelde Forward sterk aan vallend, zoo sterk zelfs, dat de aohterspelers zoo nu en dan tot op de helft van het speelveld stonden en juist deze vooruitstrevendheid kostte Forward twee doel punten Bovendien werd de aanval, zooals we weten het zwakste gedeelte van het Forwardteam, juist door de opdringende achterhoede en middenlinie in zijn bewe gingsvrijheid geducht belem merd. DTS speelde dus, zooals wij dit zoo graag van Forward hadden gezien, sterk ver dedigend en, zooals de uit slag weergeeft, met succes. -De wedstrijd Het eerste kwartier ging de strijd vrij gelijk op, zonder dat een van de partijen kans krijgt tot de doelwachters door te dringen. Doch daarna kwam DTS er even uitstekend in. Een maal redde Loos keurig door zich moedig voor den aanstor menden DTS-aanval te werpen. DTS hield aan en was eenigen tjjd zeer gevaarlijk met haar snelle aanvallen. Het was dan ook niet te verwonderen, dat do bezoekers eenmaal uit een scri- mage voor doel het n®t wisten te vinden. Gelukkig voor For ward had de scheidsrechter bui tenspel geconstateerd. Even hield DTS nog aan en toen kreeg Forward haar kan sen. Ze waren moeilijk, inder daad, doch met wat meer zelf- beheeisohing waren doelpunten niet uitgebleven. Spoedig echter werkte DTS zich weer vrij en kreeg de For. ward-achterhoede opnieuw ge legenheid genoeg haar talenten te toonen. Het verdedigen ging haar vrij goed af, doch het weg werken van den bal liet veel te •■.wenschen over. Zoo zagen we Freesen eenmaal keurig redden en kort daarop den bal zoo slecht plaatsen, dat het uitein delijk, zij het dan met een groote dosis geluk, een doelpunt werd. De bal belandde nl bij den linkshalf, die keurig afgaf aan den linksbuiten, een hoege voorzet volgde en belandde bo ven de spelers precies in het ^uiterste hoekje van de goal via "den staander in het doel (01). Kort hierop kwam de rust. Na de thee zat Forward er al aanstonds ge ducht op. Eenige kleine kansjes weten de Forward-aanvallers niet te benutten. Herhaaldelijk zit Forward voor het DTS-doel, doch voor doel wil het niet gelukken. DTS werkt zich los en nu gaan de partijen vrij gelijk op, doch lang duurt dit niet en For ward neemt weer het initiatief. De eene hoekschop na de andere volgt, maar hoe er ook gespeeld wordt, tot doelpunten komen de ziwartwitten niet. Steeds verder dringen de backs op en hoe gevaarlijk dit is bleek alras, toen een ver schot 'van een van de DTS.backs ach ter de Forward-backs terecht kwam en de watervlugge mid- voor den bal oppikt en vrij voor Brandt komt die met een listig schot wordt gepasseerd. Dat Forward nu alles op den aanval gooide is niet te verwon deren, doch niets mocht geluk ken. Bovendien liepen de For- Het begin van den wedstrijd liet een gelijk opgaanden strijd zien. Na 10 minuten slaagde Untied er in zijn club de leiding te geven. Kort daarop kende de scheidsrechter aan HVC een ;(32). strafschop toe wegens afhouden door Slikker. HVC benutte deze kans cwn den stand gelijk te maken (11). Kort hierop liep de midden voor van HVC den bal uit de handen van Kramer en het was 21. Uit een goeden aanval scoorde de linksbuiten van HVC het derde doelpunt. Rust 31 Na de thee pakken de Boys flink aan en wisten zich een kleine veldaneerderheid te ver schaffen. Er waren ongeveer 10 minu. ten gespeeld, toen Untied den. achterstand wist te verkleinen De Boys bleven het meest in den aanval en het HVC.doel kwam nogal eens in gevaar. Paal en lat hielpen mee ver dedigen, terwijl eenmaal hef leder net aan van de doellijni kon worden weggewerkt. Vlak voor het einde een hoek schop op het' HVC.doel, waar bij alles wat Boys was voor dit doel stond. De bal werd echter weggewerkt, een snelle uitval val HVC volgde en het pleit was beslist (42). Helder heeft den naam van de club weer hoog gehou den door de-^ overwinning in eigen handen te doen ko men. Erg prettig weer om te spelen was het o.i. niet. Een harde koude wind stond dwars over het veld en ook het veld leek ons nog een weinig glibberig, gezien de vele valpartijen, die door de spelers gedaan werden. De bezoekers waren er niet erg in. Zij waren voortdurend in de minderheid en de goede ballen, die voorgezet werden, werkten de Helderspelers en niet te vergeten keeper Boo gaard keurig weg. Even over half drie brengt Dorlijn den bal aan het rollen. Meteen komt de bal op de SL TO-helft, doch na een poosje breekt de S.-midvoor door en drijft den bal voor het Helder. doel. Hij heeft een prachtige kans om een doelpunt te ma ken, doch keeper Boogaard is op zijn plaats en vangt den bal netjes op. De volgende twintig minuten wordt er weinig be reikt', beide doelen krijgen hun gevaarlijke momenten; het spel wordt echter van beide zijden te kort gehouden. wardspelers nog herhaaldelijk in den buitenspelval, zoodat het er gewoon hopeloos uitzag. Kort voor het einde glipte DTS er nog eens tasschenuit, waarbij de zege veilig werd ge steld (0—3). Een kwartier voor de rust krijgt van Horik een bal van links toegespeeld. Hij plaatst zich achter den bal en het leder verdwijnt in de touwen (10). 15 minuten later gaat de rust in met een voorsprong van Hel der. Na de thee is het tempo iets sneller. Helder speelt nu met wind mee, hetgeen niet zoo af mattend is. Na vijf minuten krijgt Kiesewetter den bal even buiten het strafschopgebied vrij en met een zuiver schot ver groot hij de score tot 20. De—bal zweeft nu boven hef SLTO-gedeelte. Af en t°e bre ken de gasten door en probee. Ten de eer te redden, wat ech ter niet gemakkelijk is, daar Boogaard zich niet zoo maar laat verschalken. De S.-linksibuiten krijgt den bal op zijn voet en schiet hem tusschen de palen maar da scheidsrechter constateert bui tenspel, zoodat het puntje niet telt. Ook de S„keeper laat zich niet onbetuigd, hij weet steeds die gevaarlijke ballen weg te werken. Plotseling breekt van Horik 'door, volgens de verwachtingen zou zijn schot in een doelpunt worden omgezet, maar de S— keeper weet op fenomenale wijze redding te brengen. Met een 20 overwinning van Helder eindigt deze wedstrijd, die weer een stapje nader.tot het kampioenschap brengt. 35. Geef me, begon Pa- rolt, eerst maar een glaasje. Er was geen twijfel meer, de caféhouder had Perolt herkend dóch hij het bet niet blijken. Ik zoek iemand, zei Pe rolt kalm, we hoeven geen comedie voor elkaar te spelen. Je weet wie ik ben, jij weet ook dat ik weet wat jij bent. Wat wil je weten? Waar Gake Baby zit. Ik hem hem noodig. Ik weet het niet. Ik heb hem nog nooit gezien. Hier heb je wat handgeld. Probeer nog eens je geheugen in te spannen, ik wacht wel even. Ik zal het eens aan mijn vrouw vragen, was het slu we antwoord, terwijl de man het geld gulzig opstreek. Perolt wist nu wat er ge beurde. De kastelein ging het natuurlijk niet aan zijn vrouw, maar aan Cake Baby zelf vra gen. En hij wist ook dat er van dien kant nog wel een paar guldens voor den slimmen kas telein te verdienen waren.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 5