Nieuw Noordholtondsch Dagblad 7 Stad en Omtrek Opening Tivolitheater 'n Vijf en twintig-jarig jubileum DINSDAG 26 NOVEMBER 1946 LANGEDIJK Een door velen jarenlang ge koesterde wensch Is eindelijk in vervulling gegaan: „De. Langedijk heeft thans haar eigen theater." De kolfbaan van den heer J. de* Bakker is dezen zomer omgebouwd tot 'n vast theater. Het resuitaat mag er zeker zijn. Het interieur is keurig afgewerkt, het is een lust voor het oog. Het voldoet aan alle eischen van com fort en aan alle eischen die de moderne mensch kan stellen. De opening ging met eenig cere monieel gepaard. Voor de ope ningsvoorstelling waren uitgenoo- digd het college van B. en W., de raadsleden, de leden van de plaat selijke bioscoopcommissie en de besturen van alle Langedijker vereenigingen. De heer J. Keizer opende de avond en zeide dat de directie zich ten doel stelt om door het brengen van cultureele films het kunst leven van de Langedijk omhoog te brengen. Namens het gemeentebestuur sprak Burgemeester H. Schelhaas woorden van waarieering. Voor het eerst werd daarna in het gemoderniseerde gebouw 'n programma vertoond.. Laten we hopen dat de films steeds van dien aard zijn dat, zij door eenieder kunnen worden gezien en genoten. KOSTELOOZE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en Wethouders van Langedijk maken bekend, dat op Woensdag, 27 November 1946 de gelegenheid wordt opengesteld tot kostelooze inenting of herinen ting tegen pokken van hen, die zich daartoe op dien datum aan melden. Te Broek op Langendijk in het v.m. gemeentehuis aldaar, des na middags 1.30 uur (precies); te Zuid-Scharwoude in de van. Openbare Lagere School des na middags 2 uur (precies); te Noord-Scharwoude in een der lokalen" van de U.L.O. school om 3 uur (precies) en te Oudkarspel ten huize van den Heer J^de Wit, arts aldaar, om 2 uur (precies). De geschiktste leeftijd om kin deren in te enten ligt tusschen 3 maanden en 2 jaar. Het is gewenscht te voren den huisarts te raadplegen. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van de namen en geboor tedatum der kinderen is het ge wenscht, dat. bij de aanmelding worden medegebracht trouwboek jes der ouders of geboortebewijzen der kinderen. BERGEN. BERGEN'S HARMONIE In een dezer dagen gehouden bijeenkomst van bestuur Ber gen's Harmonie en uitvoerend comité ter viering van het gou den jubileum van Bergen's Harmonie werd! definitief be- besloten het nationaal muziek concours te houden op 15, 22 en' 29 Juni 1947, bij voldoende in." sohrijvingen ook nog op 6 Juli d.a.v. De, spontaan verleende mede werking der burgerij voor het vormen van een garantiefonds, alsmede het toetreden van een groot aantal donateurs heefy cfit besluit mogelijk gemaakt. Het concours zal worden gehouden' op het terrein aan de Maesdam- merlaan, waar vroeger 't open luchttheater zich bevond, wel willend voor dit doel afgestaan door de familie van Reenen. Het ligt twens in het voorne.' men ook op de werkdagen ge durende hetconcours verschil lende concerten, instrumentaal zoowel als vocaal, te organisee. ren. Indien de voorteekenen ons niet bedriegen, belooft de vie. ring van het 50-jarig jubileum een grootseh muziekfeest voor Bergen te worden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria Huberta d. v. Johannes Leonardus Zeitsen en Anna Agatha Kroes; Neeltje The- resia d. v. Andries Kleverlaan en Gijsbertje Ravenhorst; Wilhelmus Cornelis Maria z. y. Cornelis Jo hannes van Eigk-'en Margaretha Schouten. Ondertrouwd: Hendricus Alber- tus Leijen en Martina Sijtske Brons. Getrouwd: Henri Antonie Da niël van der Meer en' Hillegonda Dijkshoorn; Johan Gerrit Beek en Catharina Oukes;. Cornelis Groen en Catharina Rietveld. Overleden: Meinouwtje de Groot 61 jaar, echtgen. van Klaas Beets; Johanna Maria Grdenewoud 74 jaar, ongeh.j Gerrit Jan Meijer, 72 jaar, echtgen. van Tonia Frede- riks; Geertruida Johanna Cornelia Overpelt, 6 maanden. LIMMEN Zondag 1 December a.s. hoopt dokter van Oppen, arts te Limmen, den dag te .herdenken, dat hij voor 25 jaar geleden werd benoemd .tot geineente-arts te Lim men. Die dag zal voor den dokter en ook voor de ge meente niet onopgemerkt voorbijgaan. Heel de gemeente wil die ge legenheid te baat nemen, om den dokter te huldigen voor alles wat hij ged!urende een kwart eeuw voor de lijdende mensohheid in deze gemeente heeft gedaan. Ook vanuit Hei. loo, waar de jubilaris vele pa tiënten telt, wil men den dokter komen, complimenteer en. Ongetwijfeld zal iedereen den geaahten dokter dién dag de hand willen drukken en bij jmen enkel hiuis zal de vlag- ontbre ken,- ten teeken van vreugde en medeleven met dit heugelijke feit. Om 8.45 wordt er een plech tige H. Mis opgedragen in de parochiekerk te Limmen tot intentie van den jubilaris. Twee uur 's middags buiten gewone zitting van den ge meenteraad, waar de dokter 'door 't gemeentebestuur zal ge complimenteerd- worden. Kwart voor drie huldiging van den jubilaris in. 't Parochiehuis „St, Maarten" door de bevolking van Limmen en de patiënten van Heiloo. Iedereen wordt ver zocht daarbij tegenwoordig te zijn. 't Harmoniecorps „Excel sior" en de R.K. Gem. Zang. vereeniging zullen deze bijeen komst opluisteren. Na de hul diging receptie tot pbn. 5 uur. GLASACTIE In de afgeloopen week heeft de gemeente Limmen het ver zamelde glas verzonden naar Bergen op Zoom. Het transport, dat geheel gratis door de firma Winder werd uitgevoerd, had een vlot verloop en werd ont vangen door' den burgemeester van voornoemde gemeente,die ons op de hoogte stelde van den nood die er heersehte in zijn gemeente. Alhoewel met deze zending glas de geheele nood nog niet gelenigd is, voelde de •burgemeester zich gedrongen zijn algemeenen hartelijken dank over te brengen" aan al degenen, die aan deze actie heb ben deelgenomen, o.a. schilders, expediteurs, muziekcorps Ex celsior, verkenners, degenen die voor de emballage hebben zorg gedragen en allen,* die hun glas voor dit mooie doel geschonken hebben. LIMMEN I—BERGEN I 4—3 Zondagmiddag hebben wij in ■het Limmen-sportpark genoten van een mooien, spannenden wedstrijd. Limmen heeft ver diend gewonnen en heeft daar mee de leiding van Befgen over genomen. Beide ploegen kwamen voor het eerst tegen elkaar uit, het begin is dan ook ietwat zenuw achtig. Door slecht samenspel van de L'.-aohterhoede krijgt Bergen een kans en opent de 'score (01). Gesteund door de aanmoedigingen van het talrijke publiek komt Limmen steeds meer opzetten. De gelijkmaker hangt dan ook in de lucht en als de midvoor een niet te mis sen kans krijgt, is het 11, Lim men is nu sterker en uit een goed genomen corner wordt het tweede doelpunt geboren (21). Na de rust maakt Bergen spoedig gelijk (2—2). Een doel punt waarbij keeper Bakker te vroeg uitvalt. Limmen dwingt nu Bergen het spel op en in deze periode maakt Metselaar- 2 doelpunten, waarvan de laatste geannuleerd wordt wegéns bui tenspel (32). Maar als Bergen weer een snellen aanval onder neemt, is het weer gelijk. Er wordt nu hard gestreden om hst winnende doelpunt. Limmen krijgt dan de kans van den dag, maar het is weer de lat die voor Bergen redding brengt, doch 't is uitstel van executie, want even later scoort Limmen het winnendte doelpunt, waarna speedig het einde daar is. De scheidsrechter leidde correct. HEERHUGOWAARD MISSIE-AVOND Hedenavond zal de Z. E. Pater C. Does in het patronaatsgebouw (parochie H. Familie) een. lezing houden over Indië en de Missie. Door de Verkenners zullen Flori- neesche dansen worden gedemon streerd, terwijl de r.k^ zangvere niging haar medewerking zal ver- leenen. RIETSCHOTEN VERDWIJNEN Van deskundige zijde deel-de men ons mede, dat het voor het behoud van de rietschoten nood. zakelijk is, dat het riet niet vóór Maart geschoren wordt welke bepaling de meeste keuren dan ook hebben opgenomen. In <Je practijk blijkt op ver schillende plaatsen en niet alleen te Heeitougowaard hiervan te worden afgeweken en zoo is men reeds nu* bezig met het scheren van bladriet, wat gebruikt wordt voorhet afdekken van kuilen. Met dit vroege scheren staan de, scho ten echter beslist ten doode op geschreven. Na één jaar t® vroeg scheren zijn de sporen reeds duidelijk waar te nemen. Uit een oogpunt -van natuur schoon is het te betreuren ,als de mooie schoten langs onze vaarten zullen verdwijnen. Maar ook uit practised oogpunt is het dringend gewenscht dat de schoten behouden blijven, zij vormen nl. een behoud voor de dijken. WIERINGEN FEESTVERGADERING Zaterdagavond hield de afd- Wieringen van de R.K.A.B. voor haarlieden met dé dames een feestavond id* het Parochiehuis. Lfe voorzitter deed-' een beroep op de vrouwen om een steun te zijn t'oor haar mannen in het or ganisatieleven'en vroeg haar me dewerking als de mannen'worden opgeroepen voor een vergadering, niet een zoo als deze van plezier en genoegen, maar van, ernst en strijd tegen ongeloof en commu nisme. De Geestelijk Adviseur, Pastoor Kouwenhoven sloot zich bij dit ernstig woord ten volle aan. Als wij niet vechten bereiken .wij niets. We moeten laten zien "wat .Christendom is, vasthouden en altijd.jong, frisch en fier zijn zoo verklaarde de pastoor. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met muziek, voordrachten en'zang, terwijl ook de inwendige mensch niet werd vergeten. Het geheel was een prettige en gezellige avond waar de leden ze- Kkej- met genoegen op terug zullen zien. Na afloop dankte voorzitter al len die aan het welslagen van de zen" avond hebben meegewerkt. SUCCES—KW 5—7 In een' enerveerende; spannende kamp is het gtlukt aan de preten denten voor de bovenste plaats om N.V. PHIUPS1 VERKOOP-MAATSCHAPPU V. NEDERLAND L Advertentie) de punten, mee naar Krommenie Assendelft te nemen. Voor de rust. die mei» 5—1 achter stand voor Succes Inging: was het al KW wat de klok sloeg. Het team werk, koppen en afgeven- der bal was1 beter dan van Succes. Na een verkwikkende rust echteT liet Succes wat anders zien. 't Sloot nu als ge heel veel heter en al spoedig had den de Successers de achterstand verkleind tot 3^*en alles' was nog te verwachten. Eenige doortastende aanvallen van KW echter leverden 2 doelpunten op zoodat de Krom- menieërs hun zenuwen weer de baas konden worden. Succes f.'af hel' ech ter nog niet op er.' wist de achter, süand nog tot 5—7 te verkleinen en daarmee kwam het einde en tevens 2 verliespunten meer. INTERDIOCESAAN JEUGDWERK Door Z. D. H. Mgr. Dr. J^de Jong Aartsbisschop van U',.'recht; is de ZeerEerw. Heer Pastoor H. Kouwen hoven van Hippolytushoef benoemd .als Ud van de commissie van het In terdiocesane Jeugdwerk., Hierin heb ben 2 priesters uit elke Diocees zit ting. Naas'J den ZeeaEerw. Heer Pastoor Kouwer.hoven is als verte. genwoordigend lid voor het Bisdom Haarlem uitverkozen de ZeerEerw. Rector van Spanje uit den Haag. KONINKLIJKE HARMONIE Herfstuitvoering Zaterdag, en Zondagavond gaf onze Koninklijke Muziekvereeniging "Harmonie" onder directie van den heer P. Kreijger haa bekende herfst, uitvoeringen in C'oince-rUzaal "Con cordia' te Hippolytushoef. Na ef'ti kort openingswoordje van den heerC. Bosker liet "Harmonie" haar beste klanken hooren. Het pro gramma w>as niet' te groot doch vooraf technisch uitstekend verzorgd. Behalve in het begin van Die schöne Galaihea was de stemming zuiver en alle werken in nuanceering' en frasee. rig uitstekend. Hoogtepunten warer.-: Die schöne Galathea van F. van SupéeMo, lenaaa en Nederland in lied en dans van J. Oomes. Aan het slot van dit nummer dat eindigt met het Wilhel, mus ging; het meer jeugdige pubiiela Zondagavond staan zooals het hoort-, de ouderen Zaterdagavond waren nog zoo onder den indruk van het speelde dat ze althans bleven zit ten Een hartelijk applaus voor direc. Kreijger en zijn mannen waren da belooning voor hun muzikale pre staties. Traditiegetrouw wordt er daarna eent tooneelwtrk gegeven. Deze keer had men daarvoor de beschikking over de kranige tooneelgroep De Ly_ ceïs'J uit Den Helder die onder regie van regisseur J. van Vendelo opvoer-"- de: De brievenbus, een blijspel in 4 bedrijven en een voorspel van A. den -Hertog. En we mogen gerust zeggen dat er door meerdere van da jeugdige tooneelisten uitstekend ge speeld werd. I ONDERWIJS De heer J. de Graaf te Scha- gerbrug, in »de laatstgehouden I vergadering vian den Raad be noemd tot onderwijzer aan dq openbare lagere school te Den Oever, heeft zijn benoeming] niet aanvaard. BURGERLIJKE STAND, Geboren: Margriet, doch te® van J. Keijzer en G- Steinfort; Wilhemina Nicolina dochter van C. Luike en J- M. Post; Etse Si mon, zoon van C- Kleijer en Al Snooij, Overeden: W. Lont, oud 79 jaren; Wilhelmina Nicolina Lui» ken, oud twee dagen; T. Vergat, oud 79 jaren, wed van D. Koonf en M. Kuit. Getrouwd: P. Wigboul en G- Lont. WINKEL CONSUMENTENCREDIET In deze gemeente waren aan hèt eind van de vorige week irl totaal adht aanvragen voor het consuanentencrediet ingediend. PLATTELANDSVROUWEN Voor de afdéelirag Winkel van den Bon<J van Plattelandsvrou wen hield dezer dagen mevrouw Oud-Stofberg een lezing over het bondsieven in andere landen en in het bijzonder in Zuid- Af rika. BREEZAND VOETBALUITSLAGEN VAN Z-A.P. ^an de vier door Z.A.P.-elf« tallen gespeelde wedstrijden le. verden- drie de volle buit op, tprwijl ZAP II met Kaagvogels I <Je punten deelde. De resultaten waren: ZAP I—VZV I 2—1 (rust stand 20). ZAP IIKaagvogels I 33, ZAP ni—Kaagvogels IH 2—1. Junioren: ZAP aSRC a 4—1. Miss Marjj. Churchill, wier verloving met capt. Scjames, mili tair attaché aan de Britsche ambassade te Parijs, «nlangs bekend gemaakt werd, arriveerde dezer dagen, vergezeld van haar moeder in de Fiansche hoofdstad, waar zij door haar verloofde verwelkomd werd. Het verloofde paar en mevr." Churchill bij de douane. (World Press P.)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 7