FEESTAVOND A.K.B. Dokter van Oppen in het zilver 2 Nieuw Noordhollondsch Dagblad R.K. A. F. C. uw club! RoMeiü en vellen PAKPAPIER Marktberichten MAANDAG 2. DECEMBER 1946 Prijsuitreiking Als slot van de jubileum viering, waaraan een groot kegelconcours verbonden was, hield de A.K.B- Zater dagavond een groote feest avond in 't Wapen v. Heems kerk, waaraan de prijsuit reiking, die ruim een uur in beslag nam, voorafging. De zaal was nauwelijks groot genoeg, om alle feestgenoolen te bevatten- Geposteerd achter een groote tafel, waarop de talrijke prijzen, hield d!e bondsvoorzitter Joh. Diepen een speech, waarin hij wees op het uits lekend sla gen van jubileumviering en concours. Hij bracht dank aan allen die voor het concours prij zen. hadden beschikbaar gesteld, in het bijzonder aan H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bern- hard, die medailles hadien ge geven. Door het zingen van hel Wilhelmus'' werd mede aan deze dankbaarheid uitdrukking gegeven. Aan Koekoek, de eer ste uit den korpswedstrijd, viel de eer te beurt de medaille van H.M. in ontvangst te nemen. De voorzitter, die zelf tot deze club behoort, werd even ver vangen door den heer Oostinga, die Koekoek met het succes ge luk wenschte, dat des te grooter was, omdat er zooveel kapers op de kust waren, vooral onder de jonge kegelaars. De heer G. Jonker, die zoo'n groot aandeel had in de technische voorberei ding van het concours, nam den eersten prijs in ontvangst en uitte denwensch, dat zich een corps van jonge kegelaars mocht voimen, om de eer van den AKB hoog te houden in de toe komst. Dat de jongeren nu alreeds Nu RK AFC de eerste helft van de competitie achter den rug heeft, mag ik voor deze club nog wel eens even uw aandacht vragen. Haar 'prestaties in dit seizoen zijn het ten volle waard. Van de 10 wedstrijden er acht wiru nen, één geiijk spelen en één verliezen, is mderdaad! een pracht prestatie! Daar door heeft zij zich ook aan den kop geplaatst op de ranglijst. Wanneer de 2de helft, welke vorigen Zondag is begonnen, even vruchtbaar is, dan krijgt Alkmaar ongetwijfeld het vol gend jaar ook een katholieke club in de gelederen van den KNVB, hetgeen voor de katho lieken van onze stad zeer ver heugend kan genoemd worden. Wil dit echter bereikt worden, dan moet ik nog eens een be roep doen op katholiek Alk maar. Uw donateurschap of lid maatschap is zeer welkom, maar van veel grooter belang is, dat u de wedstrijden bezoekt. Im mers het is de belangstelling van het publiek, die de spelers het noodige enthousiasme bij brengt em een wedstrijd te winnen. De bewering: publiek of geen publiek, de spelers moeten zich toch voor 100 pet. geven, is eenvoudig dwaas! Iedere sportman weet: een wed strijd zonder publiek verliest veel van zijn aantrekkelijkheid! Gelukkig zijn er vele sportvrien den in Alkmaar, die dat be grijpen en door hun belangstel ling niet alleen meewerken aan den onverbiddelijken wil van AFC om dit jaar KNVB.er te worden, maar zij steunen daar door ook het werk van het be stuur, dat de katholieke belan gen van een 300 jongens en jonge mannen te behartigen heeft. Moge dit laatste vooral voor katholiek Alkmaar een aansporing zijn de wedstrijden te bezoeken. J. H- van den Hoek, Geestelijk adviseur. geduchte kegelaars zijn, bleek wel uit het verdere verloop der prijsuitreiking, waarbij menig jong kegelaar een eerste of an deren hoogen prijs voor zijn prestatie in ontvangst had te nemen. Ook onder de dames waren er, die op behoorlijk ,,-hout'j konden bogen, zooals uit de concours-uitslagen 'bleek, :iie wij vc> ge week publiceerden. Met kwistige hand deelde de voorzitter thans de prijzen uit: gouden kegels, medailles (w.o. ook van Gemeentebestuur en VW), kunstvoorwerpen en enveloppen met inhoud en voor eiken prijswinnaar had de heer Diepen een waardeerenf woord totdat hij, die al schor was toen hij begon, tenslotte heelemaal geen stem meer over had. Nog geruimen tijd bleef men hierna gezellig bijeen. gCLFllHMFUBELE v'erdr-oord 46 TEIEF 4572 NOG EENMAAL HET ZWEEDSCH DANSTHEATER Het succes van het eerste op treden in Alkmaar van het Zwesdscih. Danstheater was in derdaad zoo overweldigend, dat herhaling hiervan zeker op zijn plaats is. Om ook de inwoners van de buitengemeenten gele genheid te geven deze unieke voorstelling bij te wonen, wordt deze gegeven op Zondagmiddag .8 December half drie. Voor de ngenen die deze opvoering reeds hebben gezien is het verheugend te weten, dat er eeri geheel nieuw programma ten tooneele gebracht wordt, w.o. De Lichfl zinnige, De Verloren Zo°n> Kringloop v. h. leven, Meermin nen aan den boemel, De Booze Koningin, De Herberg.-^ Vanaf Maandag 2 D-ec., dag. van 111 uur, bestaat er gele genheid aan de cassa van 't Gulden Vlies kaarten te koopen en plaats te bespreken. Huur Stedelijks Muziektuin In de Raadsvergadering van 24 October -had de heer Asjes be weerd, dat de pachter van e'en Stedelijken Muziektuin aan een sportvereeniging voor het gebruik van den Muziektuin van 26 uur een huur heeft gevraagd van f 250,De Raadsfractie van de C P-N, heeft thans laten weten, dat dit, op een misverstand be rust. Een zoodanig bedrag wordt n.l. door den pachter gevraagd wanneer tengevolge van de ver huring van den Muziektuin een reeds vastgestelde dansavond niet kan doorgaan en de musici 'nochtans moeten worden be taald. Is er geen dansavond vastgesteld, dan geschiedt de ver huring van den muziektuin tegen een normalen prijs. Gemeentesubsidlie FJssportvereenigingen In de Donderdag gehouden Raadsvergadering were? nog be sloten aan de Alkmaarsche IJs club ten behoeve van het ge reedmaken van de ijsbanen op ae Singels en de Verkeersbanen voor hel winterseizoen 1946'47 een subsidie van f 100,per dag te verleen en voor ten hoogste 14 dagen, bij goedgekeurd ijs- Aan de IJsclub „Omwai" werd eveneens voor 14 dagen een subsidie van f 20.per dag ver leend ten behoeve van de ijs baan op de Noordervaart. Van den C.d-K. was een mede- deeling ontvangen dat aan den burgemeester van 26 Nov. tot 17 Dec- '46 verlof is verleend, om zich buiten de gemeente op te houden T ribunaal-agenda Woensdag 4 Dec. zullen voor het Tribunaal verschijnen: J. Derksen, Oudorp, W. Sweerts te Bergen, A. C. Marijn, vroe ger te Bergen, J. C. Weber te Heiloo en H. Jongsma te Alk- WINKELZAKKEN voor elk doel- VLEESCH-SCHAALTJES Fa. JU KUKÜE, Achter de Vischmarkt Een slechte ruil Dit weekend zijn er twee rijwielen gestolen; een stond er voor een café, het ander'in een rijwielstalling. Voor het laatste rijwiel werd een oud karretje in de plaats gezet. Een kwade ruil. Tevens werd tegen eenige personen procesverbaal opge maakt' wegens het onbeheerd laten staan van hun rijwiel. RIJ WIELD IEF GEGREPEN 2teterdagmiddag werd bij het Pension Aat te Bergen een rijwiel ontvreemd. Door sa menwerking tusschen de poli tie te Alkmaar en te Bergen gelukte l?et, den dader bij de spoörboomen te Alkmaar te grijpen. Het bleek een Am- sterdammer te zijn, die al meermalen met de politie in aanraking is geweest. Hij is in verzekerde bewaring ge steld. A.F.C.-NIEUWS Winkel I—AFC I 0—5. AFC adsp.ADO a 01. Welpen; AFC aAlkm. Boys a 13. Alcm. Victrix bAFC b 20. Het eerste kwam met dikke winst thuis, 't Kan nog beter, AFC.ers. We b-lijven zoo door gaan. De overige uitslagen vielen wat tegen, dat was jammer. Aan heel r.k. Alkmaar! 't Gaat weer goed. Sluit u aan als lid of donateur van uw eigen R.K. V.V. AFC. De PPC-er. BURGERLIJKE STAND Geboren: Theodora d. v- Abram Vroegop en E. P. v. d. Meer; Maria cKv. Antoon Hof land en M. J. Kunnen; Jozef, z-v. Klaas Bindinga en J. C- Schut; Johannes z.v. Jan van den Elskamp en M. T. Wijs- ma; Marion d.v. Gerard O- Neef en R J. Butter; Jossy d.v. Gerrit G. S. Hooning en J. H. W. Zuijderduijn. Overleden: Pieter J. Hees been, 44 jr., geh. m. G. Vos. LIMMEN GEMEENTERAAD In de j.l. Vrijdag gehouden i wijzigd blijft, raadsvergadering werd aan mej. J. H. Hanstra, wegens benoe. ming te Langedijk, eervol ont slag verleend ais',.onderwijzeres aan de Openbare Lagere School Besloten werd aan den Tuin. bouwcursus 1946-^-1947 een sub sidie ie verleenen van f 50. met ingang van 1 Januari 1947 het liimaaatsdhap van den Sportkring Alkmaar op te zeg gen, tot hei aangaan van een kasgeldleening van f 40.000 en in rekening-courant overeen komst van f 7000 voor den dienst 1847. Voorts werd besloten tot vast stelling van een verordening in gevolge de Woningwet, waar door het voortaan verboden zal zijn een pand te belrekken zonder bewijs van een erkend deskundige op het gebied van wandgedierte. Voor de aanschaffing, van een trekauto voor de motorspuit en waterdichte kleeding voor het brandweerpersoneel werd B. en W. een crediet verleend van f 3000. Tenslotte werd bes!o en tot het leggen van een waterbeek aan den Schoolweg gedeeltelijk achter de heg en tot aankoop hiervoor van 410 m2 grond. Een en ander in aansluiting op het uitbreidingsplan. Bij de 'rondvraag werd door verschillende leden gepleit voor keen betere verlichting^ van de Oosterzijdte en de Pruikenlaan, alsook voor een bushalte aan den Visehweg. HEERHUGOWAARD DE OMLOOPDIJK TE VEEiWIUIZEN De {fagelijksc-he bes'.uren van de polders Heerhugowaard en Veenhuizen hebben een bespre king gehad betreffende den om. loopdijk, te Veenihuizen. Men was van oordeal, dat de dijk tegenwoordig geen nut meer heeft en dat hij zelfs een moeilijkheid' oplevert ten aan zien van de huizen, die aan den eenen kant er van staan en de landerijen, die aan de andere zijde liggen. Toch was men algemeen van meening, dat de dijk niet» ver der geslecht dient te worden. Ook' "wenscht men geen verbe. I tering aan te brengen, zoodat de toestand vanaf heden onge. LIMMEN De gemeente uit haar dankbaarheid op grootsche wijze Dat dokter .Van Oppen be mind was bij zijn patiënten in Limmen en HeüoO was be kend in de wijde omgeving. Nooit in de 25 jaren, dat hij zijn besle krachten gaf aan de verzorging van zieken, vond de dokter eenige reden om van standplaats te ver anderen, zocals de jubilaris het zelf zeide. Gister was het 25 jaar geleden, dat dr. F. van Oppen zijn benoeming tot ge meente-arts te Limmen aan vaardde- Van dit feit heeft de gemeente gretig gebruik gemaakt om haar dankbaar heid te uiten voor al wat de dokter in die jaren had ge daan tot lichamelijk en gees telijk heil, niet alleen van noodlijdend, doch van ge heel Limmen. Nadat in de morgenuren tot intentie van den jubileerenden arts een plechtige H. Mis was op gedragen in de parochiekerk te Limmen verzamelden* raadsleden en gemeente-ambtenaren zich in den middag, om in een buiten gewone zitting van den gemeen teraad, den dokter te huldigen in bijzijn van diens echtgenoote, kinderen en familieleden. Burge meester J. J- Nieuwenbuysen, die reeds burgervader was, toen dr. Van Oppen naar Limmen kwam, sprak zijn groote waardeering uit' voor de wijze waarop de dokter 25 jaar lang zijn taak vervuld heeft. Velen van de gemeentena ren zag hij komen en gaan. In deze periode verrichtte hij onge veer 2000 verlossingen- Met recht uitle spr. de dank van zijn gemeentekinderen. Als stoffelijk blijk van deze dank overhandig de de burgemeester een prachti ge bloemenmand bok de echt genoote van den jubilaris mocht een bloemstukje ontvangen als blijk van waardeering voor wat zij aan de zijde van haar man voor de gemeente had gedaan. In een dankwoord sprak de ju bilaris zijn blijdschap uit over zooveel bijken van waardeering en genegenheid- In het bijzonder dankte hij den burgervader, met wien hij immer in zulk een goe de verstandhouding had geleefd en gewerkt. Vlaggen huis aan huis. gaven uiting aan de genegenheid welke de bewoners van Limmen koesteren voor hun dokter. Doch op nog andere wijze gaven zij hieraan uiting- In het parochie huis St. Maarten bereidden zij den jubilaris een onthaal, dat, naar hij het zelf uitdrukte, de zen dag voor hem onvergetelijk zou maken. De zaal was rijlcelijk getooid met groen en bloemen Tot de laatste plaats was de ruimte bezet Bij zijn binnen treden werd dokter Van Oppen onthaald met luid applaus. De heer Mok heette den dokter na mens allen welkom en de har monie Excelsior zette een vroo- lijken marsch in- Op waarlijk voortreffelijke wijze voerde hier na het R.K. Zangkoor „In pace nata" een lied uit, ter eere -Van den dokter, die als bestuurslid dier vereeniging een groot ver- éerder is van de muze. Namens de burgerij sprak hierna de heer J Valkering den jubilaris toe. Hij memoreerde het feit, dat on der de bezetting het huis van den dokter grootendeels werd' ver woest- Immer echter bleef de do-kter wat hij was, een hulp voor een ieder. Tevens namens de pa tiënte te Heiloo, in wier naam de heer Van Dongen het woord- voerde, bood' de heer Valkering den jubilaris een geschenk aan: een Perzisch tapijt en zes antie ke wandborden. Ook Limmen's herder, pastoor Van Leeu,wen i nam het woord. Veel moois hebt gij tot stand gebracht in uw ambt, dat een roeping moet zijn. Aldus drukte spr- zijn waardee ring uit voor den dokter. Namens .Ziekenzorg", bet Roode en Wit te Kruis, werden dankwoorden gesproken. Kortom één dankhul- de aan een man, die 25 jaren zoo ontzettend veel goed gedaan heeft tot heil van zijn patiënten Dok ter Van Oppen wist dan ook geen woorden genoeg te vinden om zijn gevoelens uit te dijikken. Zijzonder dankbaa wrsaoov Bijzonder dankbaar was hij voor de eerepoort, die men voor zijn deur had opgesteld- Hij dankte den burgemeester, de corpsen, het zangkoor, kortom allen die hadden medegewerkt om dezen dag te maken tot een „onvergetelijke dag". In lange rijen stroomden hierna de hon derden belangstellenden toe, om persoonlijk de hand te drukken van hun dokter, aan wien velen veel te danken hebben. PRIJZENCOMMISSIE Een negental personen uit diverse kringen in deze ge meente heeft een verzoek ont vangen, deel uit te willen ma ken van een plaatselijke prij- zencommissie, ter bevordering van de door de regeering ge voerde prijspolitiek. Het doel van deze commissie in meer engeren zin is het toezicht op de handhavng van de door de regeering vastgestelde prijs- normen. GROOTEBROEK- 30 Nov. "De Tuinbouw" Aangwoerd: 40.000 stuks bloemkool I 36.8048.70: II 13.10—25 30; I afw. 12.10—23.20; II afw. 4.90—13.20; Sav. kool geel 6.70: groen 6.7010 20; roode kool 1414.80 spruitkool 3546; uien groot' 12.60 13.50: grof 11.3012.60; drieling 9.90 —10.30; pasinaker.- 5.40; peen II 5.50: biet I 5.50—7.90: II 4—4.70. AVENHORN 30 Nov. Grove Sch. aardappelen: 5.50; spruitkool 339; bloemkool II 8; witte kool 5 205.30; roode kolo 4.9011.80: gele kool 6.706.90; uien: groote 8.8013.10; gewone 413 40; drielingen 58.33; nep 5.1010.20; Weten 29; idem groote II 2—5.80; modjo 2.906 20; wortelen: Flakkee Verbeterde 46.20 witlof I 54; n 33—38; andijvie 19.40; prei 6.10. WARMENHUIZEN 2 Dee. Aan. gevoerd: 22 200 kg. gele kool "7.10 7.20; 32.000 kg roode kool 7 60—10 90; afw. 5.30—8.60. LANGENDIJK 2 Dec. Aange_ Voerd: 15.300 kg roode kool 7.6011.40 58.000 kg gele kool 7.10—7.50; 21500 kg witte 5.106.20; 15.600 kg groene 3 50—12.30;; 1300 kg andijvie 40—42.60 1100 kg uien 8 80—11.20. NOORDSCHARWOUDE 2 Dec. Aangevoerd: 1400 kg' uien 13.40; driel. 8 40; 1000 kg. kroten I 7.60; 26600 kg witte kool 5.108 20: afw. 3.60; 33000 kg roode 7.60—12.60;: afw. 5.30—8.10; 24000 kg gele kool 7.10.7.40 1200 kg andijvie 2 28.90—38.60.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2