STELLING EN iLTHE RHUUR DE COMMISSIE-GENERAAL VERTROK MET VERTRAGING Nieuwe Engelsche politiek tegenover Griekenland bepleit KOFFIE ALMELO reimsgen aCs ast dbet! Voor Alkmaar en omgeving Wij zijn gemachtigd te ieekenen als zich geen complicaties voordoen -m- 'Ék Nederland krijgt weer crediet van België Parlementscommissie brengt rapport uit Vertraging in het proces tegen Christiansen Sjarifoedin tracht Soedirman te verloochenen MERK pera-Concert J KLEIN TOT. GROOT. MELOT Revolutionair com plot in Hongarije ,De Hei is uitverkocht" Zijn rede is verkeerd uitgelegd" m I tk 10 Januari a.s. rachtig als voorheen >duct sntje qualiteit COORN's Bruin Merk verk van den ederlandschen A. N. W. B. Januari 1947 LARD in de zaal van de zaal van het Park- in de zaal van Café i", aanvang half acht LN HEEMSKERK Alkmaar DE BRUNI, sopraan RANZA, tenor Henk Franke, bekende opera's, lème in costuums. Henk Franke. 'R AANVANG 8 UUR E 2,- (rechten inbegr.) idel Klooster en Kie- ;n„ en 'sav. a, zaal plank in eert vloer leg of een „boet" bouwen: geen opdracht, is ons te klein, geen order te groot! ROPJESKUIL 64 ALKMAAR w garderobe door ing van NIEUW L TE ALKMAAR: 10 - TELEF. 4208 bielbedrijf N.V. sfoon 3444 17 TELEF. 3464 t hier prachtig zitten ge- van de vogels, van wind met de bladeren, tien door de bomen. Dui- hier echt fijn. lyiaar wat ar boven in de boom zit daar al jonge vogeltjes er eieren in liggen. O, :o nieuwsgierig, dat moet loet hij zien. Het is wel Maar Duimelot kan goed eens even kijken. Zal het nestje meenemen? de boom. iter.-; 9.50 Vroolijk progr. 10.35 Fransche opera's; Julia de de Gruyter; 12.00 Kwintet met 13.00 Nieuws daarna ka_ .50 Orgelbespeling; 14.15 programma; 14.35 15.00 Gevarig^rd pro_ Radio_dansorkest; 18.00 muziek door de A'dam. .05 Gram. pi.; 19.25 Dri« te; 19.46 Muziekpraatje, 20.00 Nieuws; praatje; 20.40 Beleende 20 Hoorspel; 22.00 Gr. ieuws; 23.15 Dansmu- HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.40 per kwartaal; 1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam-ber. 20 c. p. mm.; in alle edities 30 ct. Buiten God. is nergens veilig (Vondel) MAANDAG 6 JANUARI 1947 42e JAARGANG - NUMMER 11118 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.), K 2200. HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGEN: Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank D JE COMMISSIE-GENERAAL is Zondagmorgen vroeg naar Indonesië vertrokken, met eenige vertraging, die we maar niet als een slecht voorteeken kullen beschouwen. Om half zeven startte n.l. het vliegtuig, om na een kwartier weer terug te keerenWat was er gebeurd? Gelukkig warén er in dit kwar tier geen slechte berichten uit Indië ontvangen, maar er was een mankementje aan den automatischen piloot, den zgn. koers- tol. De passagiers stapten weer uit en begaven zich weer in het restaurant. Na een half uur, precies gezegd om vijf minuten voor half acht, vertrok het vliegtuig en nu voorgoed. Er hadden zich tallooze fami lieleden en vrienden op Schiphol verzameld, ondanks de vroegte en cTe koude. De Commissie Generaal bestaat zooals men weet uit de heeren prof. Schermerhorn, Max van Poll en F. de Boer, die ver gezeld worden van mr. P. San. ders, secretaris, mr. C. C. J. Maas- sen en dr. I. Samkalden, advi seurs, en mej. J. A. Lenderink, secretaresse. In Cairo zal de advi seur van dr. van Mook, kolonel Abdoel Kadir met zijn echtge- r.oote, zich bij het gezelschap voegen. Tot degenen, die uitgeleide de den, behoorden de secretaris van den minister-president, Hars Hermans, die secretaris-generaal van het Departement van Over- zeesche Gebiedsdeelen, de heer A. Kiveron, en verder behalve de familieleden, eenige kopstukken van de Partij van den Arbeid. In een vraaggesprek met een A N.P.-verslaggever zei de prof. Schermerhorn o.m.: „De toekomst is onzeker, maar wanneer de ge hoopte overeenstemming wordt bereikt, betèekent dit een unicum in onze historie. Dat op zichzelf teekent al de groote moeilijk heden, die overwonnen moeten worden. Wij zijn r.iet de eenigen, die met dit soort moeilijkheden hebben te kampen." In dit ver band zeide prof. Schermerhorn, dat hij niet verantwoordelijk zou willen zijn voor de politiek, zoo als die op het oogenblik in Indo. Cbdna wordt gevoerd. Wat de te bereiken overeen komst betreft, dit zal in de eer ste plaats van d'e beslissingen af hangen, die de Indonesiërs zullen nemen. Aan de opdrachten, die rog aan de instructie voor de C.G. worden toegevoegd en waarover prof. Schermerhorn zich niet wenschte uit te laten, wordt nog gewerkt. „Welke invloed zal de radio rede van Soedirman naar uw meening op de besprekingen hebben?" ,J)ie rede moeten wij niet al te ernstig nemen", luidde het antwoord. „Bovendien ben ik over de berichtgeving niet al te gerust. Soms zijn de be richten, die ons in dit soort gevallen bereiken, niet heele- maal waar en soms zelfs hee_ lcjnaal niet waar." Hoe lang de C.G. in Indië zal blijven staat uiteraard nog niet Het Hongaarsche ministerie van binnen!andsche zaken heeft officieel de reeds eerder verspreide berichten over de ontdekking van een „gevaar- hik en wijdvertakt anti.repu- blikeinsch complot" bevestigd. Doel van het complot was de omverwerping van de Hongaar sche republiek en het herstel van het regiem van Horthy dbor mid. del van gewapenden opstand, welke had moeten samenvallen met het terugtrekken van de Sowjet-Russische troepen na de ratificatie van het vredesverdrag. De beweging stond onder leiding van een raad van zeven personen, van wie er zes zijn gearresteerd, aldus d'e rnedcdeeling. Volgens de samenzweerders zou Geza Laka- tos. de voormalige Hongaarsche minister-president, nimmer zijn van admiraal Horthy ontvangen opdracht hebben teruggegeven en aldus recht hebben op de functie van minister-president. De raad, bestaande uit zes generaals en een kolonel, had in den herfst van 1946 een zoogenaamden onder- grondschen staf gevormd. Tot op heden zijn. vijf en vijftig arres taties verricht en alle gearres teerden zouden een bekentenis hebben afgelegd. NAAR DE WEST De parlementaire commissie voor West-Indië zal op Woensdag 8 Jan. a.s. per KLM-toestel naar Paramaribo vertrekken. De reis loopt via Rio de Janeiro. De com missie zal op Zondag 12 Januari te Paramaribo arriveeren. vast. „De practijk heeft wel ge leerd, dat een regelmatig contact met de regeering noodzakelijk is en we zullen dus wel niet al te lang weg blijven." Over de uit breiding der C.G., die d'oor de commissieleden zelf is verzocht, kan thans nog niets naders wor den gezegd. Tenslotte zeide prof, Schermer horn: „Als er geen complicaties komen, dan zullen wij de over eenkomst teekenen. Wij zijn ge machtigd dit Ie doen zonder eerst overleg te plegen met de regee ring. Mochten deze zich wel voor doen, dan ligt het houden van ruggespraak voor de hand." De heeren van Poll en de Boer waren zeer gereserveerd in hun uitlatingen. Zij gaven zeker geen blijk van pessimisme over de ko mende gebeurtenissen, al meen den ook zij, dat er nog moeilijk heden zullen moeten worden over wonnen. De nog te benoemen le den ter aanvulling der C.G. zullen naar het zich laat aanzien spoedig na hun benoeming eveneens naar Indonesië vertrekken. HANDELSACCOORDEN MET POLEN EN DENEMARKEN Nederland neemt deel aan Poolsche weder opbouw In November werden te Den Haag met een Poolsche dele gatie onderhandelingen ge voerd. Deze hebben geleid tot het onderteekenen van een handels- en betalingsovereen komst, die op 1 Jan. j.l. In wer king is getreden. Het aceoord voorziet in een wederzjjdschen uitvoer ter waarde van ca. 15 millioen gulden per jaar. De Poolsche export bestaat o.a. uit steenkool, katoenen weefsels (voor Indië), ijzer en ijzerwaren, zink, zinkwit, kalizouten, glas, werkkleeding, gras- en klaver zaden. De Nederlandsche export- lijst bevat o.m. Fhilipsproducten, tin, rubber, chemische- en pihar- maceutische producten, laborato rium apparaten, werkpaarden, fokvee, haring, koffie en cacao. Naast de hierboven vermelde overeenkomsten zal Nederland deelnemen aan de wederopbouw van Polen, in het bijzonder op het gebied' van scheepsbouw, havens en waterwegen, te verrekenen met Poolsche steenkolenleveran- ties verdeeld over drie jaar. De uitbreiding van het handels verkeer met Denemarken heeft er toe geleid, dat op 2 Januari '47 een aanvulling op het Nederl.- Deensche handelsverdrag heeft plaats gehad Nederland zal aan Denemarken leveren: Electrotechnische instru menten en gereedschappen, tex- tield, chemicaliën, zout, tabak, vernis, ruw-ijzer, glas en vorm- zand, kunstzijden garens, machi nes, apparaten .instrumenten en onderdeelen, duigen, verschillen-? de andere producten tezamen voor een bedrag van 9 millioen Deensche kronen. De nieuw benoemde secretaris generaal van het departement van Landbouw, Visscherij en Voedselvoorziening, mr. J. T. Bonnerman. (N.F.B. P.) //E Romme naar Indonesië Morgen, Dinsdag 7 Jan. zal prof. dr. C. P. M. Romme per Skymaster naar Indonesië ver trekken ten einde contact op te nemen met de Indische Katho lieke Volkspartij Een geschenk aan de Groote Drie De Fransche romanschrijver Maurice Dekobra, auteur van „de madonna der slaapwagens", heeft zijn nieuwe boek, „de hel is uitverkocht"opgedragen aan de heeren Bevin, Byrnes en Molotof. De toelichting luidt: „heeren, moge het jaar 1947 de goede resultaten van uw moeilijke on derhandelingen aanschouwen. Zoo niet, dan zullen de arme vertegenwoordigers van het blanke ras electronen-vleesch worden en dan zal er in de hel zelfs geen staanplaats meer over zijn. Satans theater zal uitverkocht wezen. Heeren, de- ruiters uit de openbaring waren vier in getal. U bent maar met uw drieën. Laat de pessimisten de hoop, dat drie man te voet minder kwaad kunnen doen dan vier te paard". Johannes, Hubertus Veefkind, geboren 16 Sept. 1918, die werk zaam is geweest bij den Sicher- heitsdienst en door het geheele land als zoodanig huiszoekingen en arrestaties verricht heeft. Het hoofd van de P.R.A. ver zoekt om inlichtingen betreffen de dezen persoon. ANP P. '"T~ 1 - iiSi V.v fcf.-v ïsét&AiA üf Vijf passagiers loerden gedood en vijftig gewond, toen de post trein uit Londen in een dikke mist met een vaart van 60 K.M. op een anderen trein liep, die in het station Gidea Park bij Romford in Essex stond. De botsing was zoo hevig, dat verschillende rij tuigen over het perron werden geslingerd en een deel der over kapping verbrijzelden. Op de plaats van het ongeluk. Reuter P. Ook besprekingen over het Duitsche vraagstuk Gisterenmorgen werden te Brussel de financieele bespre kingen voortgezet, na afloop waarvan de leider der Neder landsche delegatie Prof. F. A. G. Keesing verklaarde, dat een oplossing was gevonden voor de moeilijkheden, welke voor Nederland op de Belgische ka pitaalmarkt bestonden. Er was door de Nederlandsche en Belgische delegaties een accoord bekrachtigd, dat nog gisteren aan de onderscheidene ministers van financiën zou worden voorgelegd. Op grond van deze overeenkomst zal de Belgische Nationale Bank, na goedkeuring,- onmiddellijk weer overgaan tot het verstrekken van credieten aan Nederland, naar prof. Keesing mededeelde zou dit waar schijnlijk reeds morgen het geval zijn. Deze nieuwe regeling zal du ren tot 1 Juni 1947 waarna een ge heel nieuw verdrag tot stand zal komen. Van Nederlandsche zijde namen, behalve prof. Keesing, aan de be sprekingen deel de heer mr. H. L. Jacob, directeur-generaal van het ministerie van financiën en de heer D. P. Spierenburg, directeur van de Nederlandsche handelsovereen komsten. Tezelfder tijd vond op het minis terie van buitenlamdsche zaken een bespreking plaats inzake het Duit. sehe vraagstuk. Hieraan nam van Nederlandsche zijde deel jhr. mr. H. L. F. C. van Vredenburch, hoofd van de afdeeling politieke zaken van het ministerie van buitenland- sche zaken, dr. M. Hirschfeld, advi seur van den minister van buiten- landsche zaken en den heer dr. H. R. van Houten, ambassaderaad te Brussel. VLIEGRAMPEN TIJDENS T WEEKEND Vier en veertig dooden In China is een machine van de nationale Chineesehe Lucht vaartmaatschappij verongelukt, waarbij alle acht en dertig pas sagiers om het leven zijn ge komen. Het vliegtuig was op weg van Sjanghai naar Tsing- tao. De piloot was kapitein Char les Sharkey uit Lawrence, in de V.S. Tot de slachtoffers behoo- ren twee katholieke zusters. Een Brazilïaansch vliegtuig is in de Amazonerivier gestort. Zes inzittenden kwamen om het leven. Naar de Times meldt heeft de Amerikaansche marine mede gedeeld, dat een watervliegtuig van de Zuidpoolexpeditie met negen personen aan boord sinds dertig December vermist wordt. Een Engelsche Parlements commissie, bestaande uit vier Labour-, twee Conservatieve le den en een liberaal lid heeft na een bezoek aan Griekenland een rapport gepubliceerd, waarin een geheel nieuwe politiek voor dit land wordt voorgesteld. Deze nieuwe politiek bestaat uit ze ven conclusies. Engeland zal Griekenland, aldus het rapport, moeten steunen bij het vormen van een regeering, waarin alle partijen, uitgezonderd misschien uiterst links, vertegenwoordigd zijn. De commissie zal een tournee maken door Griekenland, Joego slavië, Bulgarije en Albanië om een onderzoek in te stellen naar de grens-incidenten, welke ver vat zijn in de klachten over bui- tenlandsche inmenging, die Tsaldaris, de Grieksche eerste minister, onlangs naar voren gebracht heeft. Volgens het rapport woedt in deelen van Macedonië en in de bergachtige gebieden van Thes- salië een soort miniatuur-bur geroorlog tusschen ongeregelde troepen. Nieuwe verkiezingen moeten worden gehouden op grond van bijgewerkte kiezerslijsten. Voorts pleit het rapport voor terugtrekking van de Engelsche troepen behoudens strategische en politieke overwegingen. De eerder gekozen vertegen woordigers van de vakvereeni- gingen moeten toestemming krij gen hun werk te verrichten, totdat nieuwe verkiezingen zijn gehouden. Leeningen moeten in de toe komst alleen aan Gfiekenland worden verschaft, indien de be voegdheid van de Britsche eco nomische missie aldaar wordt vergroot. Rechtsgeoriënteerde ongere gelde troepen oefenen in de dor pen terreur uit en persen ieder, die rijk genoeg is, geld af. Vol gens deze commissie wil onge veer 85 pet. der Grieksche be volking rustig leven. Naar aanleiding van de be richten, dat sommige linksche troepen hulp en ondersteuning ontvangen van de andere zijde van de grens zégt het rapport het volgende: „dat is waar schijnlijk het geval. Het zou echter onjuist zijn aan te nemen, dat het optreden van deze groe pen geheel door niet-landge- nooten is geïnspireerd. In een bij het rapport bijge voegde clausule verklaart het conservatieve lid Vane, zonder bepaaldelijk zijn instemming met de feiten uit het rapport te willen intrekken, dat het ac cent anders gelegd moet wor den. Het rapport is volgens hem niet eerlijk tegenover de huidige Grieksche regeering en dreigt deze te veel met West-Europee- sche en te weinig met Oost- Europeesche maatstaven te me ten. De Veiligheidsraad heeft tij dens een informeele zitting be sloten dat de commissie die door den Veiligheidsraad is ingesteld om een onderzoek in te stellen naar de grensincidenten tus schen Griekenland mi Joego-Sla- vië op 30 Januari te Athene voor het eerst zal bijeenkomen. De instructie, gevoerd door den raadsheer-commissaris bij het Bijzonder Gerechtshof te Arnhem tegen den voormali- gen generaal der vliegers Christiansen, tijdens de bezet ting bevelhebber der Duitsche troepen in Nederland, wordt thans vertraagd door het nog steeds niet overleveren van eenige stafofficieren van Christiansen door de geallieer de militaire autoriteiten in Duitschland. Reeds maanden lang duren de verhooren door dezen raadsheer- commissaris afgenomen. De staf chef van Christiansen, luitenant- generaal von Wuhlisch., ,ig wel aan de Nederlandsche justitie uitge leverd. Hij is ook reeds talrijke malen aan een verhoor onderwor pen, evenals de otoerst Fullriede, de commandant van de Hermann Göringdivisie, destijds in Utrecht, dde ook een rol heeft gespeeld in het drama van Putten, in het na jaar van 1944. Rauter -als hoherer S.S. und polizeifuhrer ep 0°k de general der polizei, dr. Sehöngarth, die het commando voerde over de Sicher. heitsdienst in Nederland, hadden evenwel in de uiteindelijke „straf' zeer veel medezeggenschap en beslissing. Sinds eenige dagen wordt Rauter te Arnhem verhoord. Voor het onderzoek is het intus- schen zeer te betreuren, dat, dr. Sehöngarth niet meer gehoord Ijan worden, omdat hij reeds op gehangen is door de Britsche auto riteiten in Duitschland. IN EEN RADIOREDE te Djog- ja heeft de Indonesische mi nister van defensie, Sjarifoedin, nadrukkelijk verklaard, dat de radiorede van Soedirman door velen ten onrechte was uitge legd als een oproep tot den strijd. „Ik kan niet nadrukke lijk genoeg zeggen, aldus Sjari foedin, dat dit onjuist is. De Republikeinsche regecring is niet voornemens wapengeweld te gebruiken en zal daarin ook nooit toestemmen." Spreker bracht de woorden, die president Soekarno onlangs gespro ken had, in herinnering: „Laten wij het conflict op vreedzame wijze op lossen, want dan alleen kan een be slissing over hetgeen hier gebeurd is genomen worden." Verder heefl mr. Sjarifoeddin o.a. de vervanging van de geal lieerde troepen door d'e Neder landers besproken. Toen was het voor de republiek het oogeniblik, aldus Sjarifoeddin, om zoo dui delijk mogelijk haar houding te bepalen. „Wij waren overtuigd", vervolgde Sjarifoeddin, „dat de Nederlanders zich anders zouden gedragen dan de Britten en dat zij, zoo noodig met wapengeweld, het oude gezag zouden willen herstellen. Wij werden toen over gehaald tot het voeren van be sprekingen om te trachten het ge schil vredelievend op t'e lossen en gingen accoord met wapenstil stand. Niet alleen op het gevechts terrein, doch ook op ander ter rein deden zich misverstanden voor. Intusschen werd het ac coord van Linggadjati gesloten. Bij de Nederlanders kan men naast het streven van progres sieve elementen ook de acties van „aceoordverwerpërs" op merken. Sjarifoedin noemde in dit verband het werk van den Nederlandschen Legervoorlich- tingsdienst. Over de kwestie Buitenzorg zeide Sjarifoedin nog, dat mogelijk vas republi keinsche zijde hier onjuist is op getreden, doch dat men in elk geval den weg van den vrede had willen bewandelen. (?-red.) Soekaboemi is niet besehoten Antara meldde dat op 1 Janu ari Soekaboemi door de Neder landsche batterijen zou zijn be schoten en dat ce stad van vier zijden door Nederlandsche tr'oe- pep zou zijn aangevallen. Antara sprak van groote Indonesische verliezen. Van militare zijde te Batavia verneemt Aneta thans, dat hierover niets beltend is. Het bericht van Antara moet te meer onwaarschijnlijk worden geacht, daar in de omgeving van Soeka boemi geen Nederlandsche troe pen aanwezig zijn. Wel beeft op 31 December Nederlandsche artil lerie gevuurd op Indonesische concentraties bij Gekbron, dat vrij ver van Soekaboemi verwij derd ligt. Bij die gelegenheid heb ben de Nederlandsche troepen, de demarcatielijn niet overschred'en. Duitsche fabrieken naar Polen Volgens Radio Munchen zullen 9 fabrieken uit de Sovjet-Russi sche bezettingszone van Duitsch land als schadevergoeding naar Polen worden overgebracht. Vijf hiervan produceeren vliegtuig- onderdëelen, drie metaalwaren en een chemische artikelen. Het ijs en de scheepvaart De scheepvaart is gesloten voor het IJsselmeer in de om geving van Schellingwoude, Marken, Hoorn, Enkhuizen, Urk en den Oever. &Xjl liliWii Wii'liteafeè m mm De vorst is opnieuw ingetreden. Een ijszeilboot onderhoudt het verkeer tusschen Marken en Volendam. AHF GROOTE TROEPEN CONCENTRATIES IN NOORD-CHINA Zware strijd te wachten Het Chineesehe blad „Hsin min pao" meldt, dat de regee- ringstroepen zich meester ge maakt hebben van de voorste den van een belangrijke com munistische operatie-basis in de grensstreek van de provincies Sjansi en Honan. De communis ten zouden zich in Noordelijke richting terugtrekken. Andere Chineesehe bladen maken mel ding van hevige gevechten in de provincie Sjantoeng. De Chineesehe pers voorspelt groote veldslagen in centraal Hopei (Noord-China). Zoowel de centrale regeering als de communisten verplaatsen troe pen naar Paoting, 150 km. van Peiping. Het Chineesch minis terie van nationale verdediging te Nanking verklaart, dat zes communistische regimenten en 40.000 leden der communistische militie in Noord-Sjensi worden samengetrokken voor een aan val op Joelin, 150 km. afstand van de communistische hoofd stad Jenan. De Centrale regeering erkent het verlies van twee steden in Zuid-Oost Sjantoeng. Zwitsersche dirigent oogst succes te Haarlem De Zwitserche dirigent Wal ter Kagi, leider van het gym- phonie orkest te Bern, heeft bij zijn optreden met de Haarlem- sche orkestvereeniging een uit bundig succes geoogst. Onder zijn leiding gaf de"*H.O.V. een vertolking van de symphonie van Hindemith „Mathis der Mahler". AMELAND WEER GEÏSOLEERD Vliegtuigen brengen voedsel en 'n rookertje Nadat de bootverbinding van Ameland met Friesland gedu rende enkele dagen hersteld is geweest, heeft men deze weer stop moeten zetten \yegens laag water. Zoodoende heeft men sinds 14 December slechts djie diensten kunnen onderhouden per postboot, voor het overige was Ameland geheel aangewe zen op vliegtuigen, die dagelijks post en passagiers, alsmede de meest noodzakelijke artikelen aanvoerden. De voorraad der meest nood zakelijke levensmiddelen en van rookartikelen is weer aange vuld, zoodat de Amelanders met vertrouwen een verder isole ment tegemoet kunnen zien, waar het wel naar uitziet, nu de Zuidoostenwind veel ijs bij- eendrijft. Een herstel van de bootverbinding zal voorloopig wel tot de vrome wenschen be- hooren. Hevige koude in Oostenrijk De nieuwe koudegolf die zich over Europa voortbeweegt, heeft de temperatuur in Oostenrijk van 27 tot 29 graden onder nul doen dalen. Mede tepgevolge 'van de uiterst slechte brandstoffenppsitie wordt de toestand daar critiek. De verliezen in Indië De regeering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de afgeloopen week zijn gesneu veld of overleden tengevolge vgn oorlogshandelingen: van de Kon. Landmacht elf personen en van het Kon. Ned. Indisch Leger 3 personen. II II

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1