Nieuw B00 passagiers bij scheepsramp verdronken POOLSCHE VERKIEZINGEN IN ZWAAR-VERTROEBELDE SFEER Pilotenhelpers gedecoreerd KONINGSKINDEREN BIJ KNIE Voor Alkmaar en omgeving De handel met Duitsehland Heden beginnen de besprekingen Kolenexport uit Ruhrgebied blijft gehandhaafd INTERNATIONALE BIDWEEK V_J DAT WAS K.A.! Grieksch schip loopt op een mijn VOORLOOPIC GEEN ONTSLAG bij de distributie Gesneuveld in Indonesië DE NIEUWE GEZANT in Italië De „Lilian" nog niet vlot SCHEEPSRAMP BIJ Sjanghai Honderden dooden Ruim 7 ton voor den Kardinaal VETO TEGEN SOEKARNO Van hef Knip werk-comité Prof. Romme bij de soldaten Vreugd en angst in de circustent Dit is geen vrije uitspraak van het Poolsche volk" Amerikaansche ambassadeur spreekt Amerika helpt Griekenland Puntenwaardèering kinderkleeding Mr. G. A. J. M. Mufsaerts t De ontploffing te Muidon C. J. A. SLewe t Deken v. d. Waarden t HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Pr. Otten, Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.40 per kwartaal; 1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in al'e edities 30 ct. Buiten God is 'l nergens veilig (Vondel) MAANDAG 20 JANUARI 1947 42e JAARGANG - NUMMER 11130 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.), K22QP- HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGEN: Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank Vandaag beginnen te Den Haag de besprekingen over he herstel van de ecoqomische betrekkingen tusschen Neder land en de EngelschAmeri- kaansche bezettingszone van Duitsehland. Deze besprekingen zullen wor den gevoerd door een gecombi neerde Engelsch-Amerikaansehe delegatie, welke onder leiding staat van een Engelschen en een Amerikaanschen voorzitter, die ieder voor de gebeele delegatie optreedt. De naam van den En gelschen voorzitter luidt: mr. E. A. Seal, vice-president van de economif subcommission, die van den Amerikaansche voorzitter luidt: dr. D. D. Humphrey, depu ty-director negotitaion economie division. De Nederlandsche dele gatie staat onder leiding van dr. A. B. Speekenbrink, directeur- generaal voor de buitenla'ndsche- ■economische betrekkingen. Plaats vervangend voorzitter van de Nederlandsche delegatie is mr. S. Th. J. Teppema, directeur voor' de buitenlandsch-economische be trekkingen. Generaal Robertson, plaatsver vangend rpilitair gouverneur van die Rritsche zone deelde ons he den mede, d£t de onderhandelin gen met de 'Nederlandsche regee ring de eerste groots opgezette handelsbesprekingen van de ge combineerde zones zijn en voeg de hier aan toe, dat de Britsche en Amerikaansche autoriteiten zich ten zeerste verheugen over de uitbreiding van den Duitschen handel met Nederland. ,.Wij zijn er van overtuigd hoe groot de be- teekenis van d'en wederzijdschen handel voor beide landen steeds is geweest." zoo zeide generaal Robertson. Generaal Robertson, plaats vervangend militair gouver neur van de Britsche zone heeft medegedeeld, dat de Dnitsche kolenexpprt uit het Ruhrgebied zal worden gehandhaafd en dat verlaging van dpi export zelfs reeds ten deele is hersteld. Hij noemde de stijging van de productie na de moeilijke weken van streng koud weder bevredigend. Op 14 Januari j.l. bedroeg de pro- ducfie weder 109.801 ton. Robertson herhaalde, dat het geheele Duitsehe herstel afhangt van de kolenpro- cjuctie. Het militaire bestuur zal al het mogelijke doen om meer mijn werkers aan te werven, want het aantal mijnwerkers is nog steeds 100.000 minder dan voor (jen oorlog. Dit vraagstuk zaj dan ook een der voornaamste onderwgjpen uitmaken van de discussies, die deze maand te Minden tusschen de Duitsehe mi nisters van economische zaken ge houden zullen worden. Intentie voor Dinsdag 21 Januari: Terugkeer en onderwer ping van de Anglikanen aan het gezag van den H. Vader. IN PINKSTERVUURhet maandblad nan de Katholie ke Actie in het bisdom Haar lem, vertelt de secretaris, de heer Kemna, in een artikel over dr. Houben, die Commis saris van de Koningin werd in d? provincie Limburg, dat hij K.A.-lid was in hart en nieren: „Daarvan kan de communist,ge tuigen, die bij hem het gas kwam afsluiten en zich ver baasde, omdat, terwijl hij over al met gemopper en gevloek werd begroet, hij bij dr. Hou ben werd ontvangen met een kop koffie en een sigaar. Wan neer ik, aldus had dr. Houben gezegd, tekort geschoten ben tegenover de gemeenschap, dan doet u niet meer dan uw plicht, met bij mij het gas te komen afsnijden. Ik denk er dus niet aan, u een verwijt te maken, omdat ik zelf in gebreke ben gebleven. Dit eerset korte ge sprek gaf aanleiding tot vele andere en de arbeider is thans geen communist meer, maar een geloovig katholiek." Inderdaad, de kracht van de K.A. ligt niet zoozeer in groot- scheepsche activiteit, maar nog meer in rustige, maar gestadige beïnvloeding van het milieu, waarin men verkeert! En be keeringen, als hier worden ver meid, komen uiteraard niet el ke week bij dozijnen voor, maar het is toch typeerend, dat zij voorkomen. Het Grieksche schip, de „Chi- marra" is op ongeveer 20 kilo meter ten Ou van Athene op een mijn geloopen en gezonken met ais gevolg, dat ongeveer 300 van de 500 opvarenden verdronken. Reuter meldt nader, dat de boeg aan stuurboord geheel ka pot werd geslagen. De electri- sche installatie raakte defect, zoodat geen S,p.S.-seinen uit gezonden konden worden. Twintig minuten na de explosie was de „Cliimarra" gezonken. Enkele overlevenden konden "de kust al zwemmende bereiken. Het schip was een voormalig puitsch hospitaalschip, dat als herstelbetaling ter beschikking van Griekenland was gesteld. Onmiddellijk na de explosie brak er een paniek ujt. Er waren vijf honderd passagiers aan boord, die allen „als haringen in een ton" op elkaar gepakj waren. In de volsla gen duisternis, waar ook het maan licht ontbrak ontstonden wanhopige gevechten om de reddingsbooten. Veje opvarenden sprongen over boord. Een volgeladen reddingsboot, die door rondzwemmenden vastge klampt werd, sloeg om. De marco nist vertelde, (jat hij met den kapi tein tot het laatste oogenblik toe aan boord was gebleven. Het schip had reeds zwaar slaggij gemaakt, maar richtte zich nog even op, voordat het definitief met de boeg vooruit zonk. Op dat oogenblik wa ren zij in het water gesprongen en Naar verluidt zullen de nieu we distributiemaatregelen, met name de verandering in de me thode van bonaanwijzing, geen afvloeiing van ambtenaren tot gevolg hebben. Docfr het vrij groote verloop onder het per soneel der distributiediensten verscheidene ambtenaren zijn teruggekeerd in het bedrijfsle ven zijn er vacatures ont staan, die moeilijk waren aan te vullen. Doop den nieuwen maatregel is het echter moge lijk geworden, in deze vacatu res te voorzien^ zoodat een be tere werkverdeeling verkregen kan worden. Op djen diiur zal, bij verder gaande maatregelen, een zekere afvloeiing plaats vinden. De regeerirug maakt bekend, dat tot haar leedwezen in de afgeloo- pen week de navolgende verlie zen zijn gerapporteerd. Gesneuveld of overleden ten gevolge ypn oorlogshandelingen: Kon. Landmacht: Huzaar Bakker, afkomstig uit Amersfoort, gesneuveld bij Medan op 8-1-1947; Soldaat Heutink, afkomstig uit Enschedé, overleden te Medan op 8-L-1947 tengevolge van bekomen verwondingen bij vijandelijke ac tie. Soldaat le kl. Verdoord, afkom stig uit Lisse, gesneuveld te La- boean bij Belawan op 9-1-1947; Soldaat Van Meerendonk, afk. uit Fijnaart, gesneuveld te Sema- rang op 9-1-1947; Rjes. le luit. Van Gerven, afkom, stig uit Tegelen; gesneuveld op 9-1-1947 te Semarang. Kon. Ned.-Indiscb, leger: Soldaat Borat, afkomstig uit Ned-Indië, gesneuveld op 5-l-'47 bij actie tegen extremisten. Militie-soldaat le kl. Guntbardt afkomstig uit Ned.-Indië, gesneu veld op 5-1-1947 bij actie tegen extremisten. Kon. Marine: Geen verliezen. hadden twee uren lang rond ge zwommen, totdat zij zich aan een ton konden vastklampen. Een an dere overlevende vertelde, dat hij tijdens de gevechten, die zich rond de reddingssloepen afspeelden, re volverschoten had gehoofd. De ka» pitein had nog een wanhopige po ging gedaan om de orde te herstel len. Onder de opvarenden bevonden zich ook 65 politieke gevangenen en enkele Grieksehe parlementsleden. Men vreest, dat zij allen verdron ken zijn. Volgens den marconist hp dolen alle opvarenden een red- dingpgordel maar zouden de meesten opder hen omgekomen zijn van de kou. Dezer dagen is de benoeming te verwachten van mr. F>. L. graaf van Bylandt tot H.M.'s buitengewoon gezant en gevol machtigd' minister te Rome. De heer van Bylandt was po litiek adviseur van den Luite- nant-GouverneurnGeneraal in Ned. Indië, dr van Mook. Vóór den oorlog was hij gezant in China. DEN HELDER. Veel wande laars profiteerden Zondagmiddag van het mooie weer om naar Huis duinen te gaan, van waar men de gestrande Lilian en de beide sleep- booten kan zien liggen. Zij mochten echter de sensatie van het vlot brengen piet meenjaken want de sleepbqpten slaagd'«n er ook gisteren niet in het Deensche vaartuig van de Razende Bol te trekken. Giste renmorgen heeft de sleepboot „Vel- sen" in Den Helder ankers opge haald en naar de Lilian overge bracht. Zij werden in zee uitge gooid en met trossen aan de winches van de Lilian bevestigd. Hierdoor hoopt men het vlot komen te be- spoediggjj. Inmiddels is de „Schel de" heden weer nqar Rotterdam te ruggekeerd. Zij is gecharterd voor een sleepreis naar Frankrijk. De „Hudson" zal het dus voorloopig alleen moeten opknappen. Een Chineeseh stoomschip is Zaterdagmorgen bij den in gang van de haven van Sjang hai in botsing gekomen met 'n sleepboot. Naar verluidt had het stoomschip ong. 1000 pas sagiers aan boord. Men neemt aan dat 400 personen den dood in de golven hebben gevonden. De overlevende passagiers, meest nog in bun natte klee- ren, hebben bij aankomst aan den wal het kantoor van de scheepvaart maatschappij be stormd, en om schadevergoe ding verzocht. De politie moest de orde herstellen. m ameling van Katho- -derland ter gelegen- Lu van de Kardinaalsver heffing van Mgr. Dr. J. de Jong heeft 715.000.opge bracht. De gelden zullen wor den besteed voor het herstel en den opbouw der ver woeste kerken in ons land. Radio Djogjakarta heeft me degedeeld, dat het werkco mité van het X.N.I.P. op 17 Januari het presidentieel de-' creet van Soekarno, houden de de uitbreiding van het zeteltal van het K.N.I.P. van 233 tot 413 zetels heeft afge stemd! Slechts 11 van de 17 leden van het werkcomité waren bij de zitting, waarin dit veto is uitgesproken, aanwezig. Van de 11 stemden 10 tegen het decreet. Het werkcomité wil een nieu we bevredigende toewijzing van de zetels in het K.N.I.P. Het is de eerste maal, dat een maat regel van Soekarno officieel te niet gedaan is. Bij het vliegveld Betoetoe zijn op eenigen afstand van den weg vier massagraven van door de Japanneezen ter dood gebrachte Nederlanders en andere Neder landsche onderdanen ontdekt. Prof. Romme is op zijn reis door Ned. Indië Donderdagmid dag in Semarang aangekomen en nog denzelfden dag door den Bisschop van Semarang, Mgr. Soegioprapoto ontvangen. Vrij dag bracht Prof. Romme in ge zelschap van Kolonel van Lan gen een bezoek aan de in Se marang gelegerde Nederland sche troepen. Prof. Romme gaf door allerlei vragen van zijn be langstelling voor het leven van de jongens bljjk. De soldaten, waaronder zich voornamelijk Limburgers en Brabanders be vinden, yaren zeer verheugd over» hetbezoek. In een tpe- spraak tot* het 2e -bat. van het 13e regiment Infanterie gaf Prof. IJomme een uiteenzetting van de behandeling der ont- werp-evereenkomst van Ling- gadjati en wees hierbij op de eenstemmigheid van de Kamer ten aanzien van een duurzaam samengagn van Nederland en Indonesië. De Professor besloot zijn rede met een lofprijzing over het moreel der troepen en een aansporing om voort te gaan jpet hét toonen van zelfbeheer- sching nu en in de toekomst. Vreugd en angst iq de circus tent. Het circus is en blijft, de tij den door voop groot en klein een attractie. Voor de grooten is het een stukje romantiek dat ze in het dagelijksch leven maar al te vaak tevergeefs zoeken, voor de kleinen is het de verwezenlijking van droomen en vertelsels. Prinses Margriet, de 4-jarige Oranje-telg zal het bezoek, dat zij Zaterdag aan het circus Knie Te Utrecht is men op het terrein „1946" druk bezig mqt den bouw van de nieuwe expositieruimten, welke van beton worden opge trokken. Deze gebouwen zullen een permanente plaats innemen. mocht brengen in gezelschap van haar Grootmoeder en zusjes wal als een zeer welkome inleiding tot haar verjaardag gevoeld heb ben. Ook voor het publiek wgs het een verrassing H.M. de Koningin met haar klein gevolg en de drie Prinsesjes in de circustent te zien verschijnen. Het koninklijk gezelschap nam plaats vlak bij dert hoofdingang vanwaar het geheele programma weliswaar op een veiligen af stand goed kon worden gevolgd. Dat de kinderen er prider in had den is begrijpelijk, de kleine Mar griet stak haar enthousiasme niet onder stoelen of banken, zij klom enkele malen op haar stoel uit pure verrukking. Vooral het dan sende paard en de jongleur Ras- pini trokken de aandacht der prinsessen. Bij het tijgernummer kwam de schrik er bij de kleine Margriet even in en zij vond Tiet veiliger op den schoot van haar gouvernante te kruipen. Bij het verlaten van het circus viel het oog van Prinses Beatrix op een vijf weken oude pony wel ke zij gaarne wou inruilen voor de hare. De directeur van het cir cus gaf te kennen, dat hij gaarne het beest af zou staan, doch de gouvernante besliste, dat eerst het oordeel van de Prinses en de Prins gehoord moesten worden. Tegen half vijf was het pro gramma ten einde en reed het koninklijk gezelschap teryg naar het paleis terwijl de prinsesjes doorreden naar Soestdijk. IN POLEN zijn gisteren de verkiezingen voor het nieuwe parle ment gehouden. Het is er echt op zijn Poolsch toegegaan, al zijn er bij de stemming zelf blijkbaar, volgens iot nu ioe ontvangen berichten, niet veel gewelddadigheden voorgekqmen. Overigens echter geschiedde deze stemming, die volgens de afspraak van de Groote Drie te Yalta, vrij en geheim zou zijn, in een zwaar- vertroebelde sfeer. Er waren twéé groote partijen. Het zg. demo cratische regeeringsblok, en de Boerenpartij van Mikolajczyk. De Regeering steunde met alle macht het communistisch-ge- infiltreerde en Russisch georiënteerde blok der zg. democratische regeeringspartijen, dat allerlei voorrechten genoot, die aan de Boerenpartij onthouden werden. In zooverre was de „vrijheid" der verkiezing reeds een aanflui ting. ^r hebben voor de stemming van beide kanten terreurdaden plaats gehad. Het is nog niet ge makkelijk, de waarheid omtrent den gang van zaken te weten te komen. Mag men de mededeelin- gen van Mikolajczijk gelooven, dan was het een verkiezingsoperette in optima forma, en vele verslagge vers zijn van meening, dat ook het geheim van de stemming al lerminst gewaarborgd wordt. An dere journalisten evenwel laten ons, door den mond van Reuter weten, dat men niet kan zeggen, dat de vrijheid' van de stemming onderdrukt werd. Engelsche bla den hadden 'te voren reeds van een „groote comedie" gesproken en de regeeringen van Amerika en Engeland, die te Yalta met Rusland, dé vrijheid en het ge heim der stemming gewaarborgd hadden, hebben uitdrukkelijk ver- Vele hoogwaardigheidsbekleeders van civiele en militaire in stanties woonden de installatie van het constructie kabinet van Oost-Indonesië, welke in het voormalig gebouw van den Raad van Indië te Batavia plaats vond, bij. We zien hier vice-admi- raal Pinke, professor Romme en kol. Ir. Warners met elkander in gesprek. (Anefo P.) Te Maastricht werden Zater dagmiddag een aantal zgn. pi lotenhelpers door de Ameri kaansche gezant gedecoreerd, waarbij door dr. Stanley K. Hornbeck, de gezant der U.S.A. in ons land een toespraak werd gehouden! De ambassadeur der Ver. Sta ten in Nederland was bijzonder verheugd in staat te zijn uit drukking te geven aan de dank baarheid van het geheele Ame rikaansche volk voor het werk gedaan om Amerikaansche vlie ger? te helpen aan den vijand te ontkomen en, door honder den vliegers in staat te stellen den actieven dienst te hervat ten. Vooral treedt naar voren de dankbaarheid van menige Ame rikaansche familie die, zonder deze inspanning, thans niet zou kunnen genieten van de aanwe zigheid van geliefde familiele den. De plechtigheid welke plaats vond onder auspiciën der Ame rikaansche milit. autoriteiten. Een eenheid van het "Ameri kaansche leger heeft de taak gehad om de bijdragen na te gaan welke door duizenden mannen en tjrouwen in Neder land zijn geleverd bij het red den van piloten. Bijna twee jaar lang is dit onderzoek met groote zorg voortgezet. Het is bekend, dat meer dan 10.000 'dappere mannen en vrou wen van Nederland in verschil lende mate hebben deelgenomen aan de gevaarlijke taak var het redden van geallieerde vlie gers. De decoraties die zijn uitge rekt, zijn ecri 'bewijs en een symbool van dankbaarnoid. Bij dee.-- plechtigheden bood de re- seeiiijg der Ver. Staten haar offirieele erkenning aart in Ne •leiband aan mannen en vrou wen van dit land die op bijzon dere wijze, de gemeenschappe lijke zaak ljebbxen gediend. Aan hen die ^bijzondere dien sten hebben bewezen bood de Amerikaansche regeering de vrijheidsmsdaille aan. Deze de coratie symboliseert de werke lijke en blijvende dankbaarheid van het Amerikaansche volk. „Jn naam van de regeering en van het heele volk van de Ver. Staten zeg ik tot U, ieder dip bijdroeg tot dit groote en onvergetelijke werk: wij groe ten U. Wij waardeeren wat gij deed. Wij danken U", aldus be sloot dr. Stanley K. Hornbeck zijn toespraak. De V.S.. hebben besloten 11 millioen dollar aan Grieken land te schenken, om dit land in staat te stellen de eerste moeilijkheden te boven te kp- jnen. Tsaldaris, minister-presi dent van Griekenland, die een bezoek aan de V.S. heeft ge bracht om te trachten fjnan- cieelen bijstand te verkrijgen, is van dit bpsluit op de hoogte gesteld tijdens een bijeenkomst te Athene. De puntenwaardeering voor baby- en kleuterkleeding (04 jaar) is: aanknooppakje, bad- cap.e, badmanteltje, bacljasje, combination, doopjurk, doop- sprei, hansopje, jurkje, kimono, kruippakje, manteltje, overall, overjasje, 2-deelig p&kje, peig- noirtje, pyama, slobpakje, speel- pakje, trappelpakje, trappel zakje, trainingspakje 10 pun ten; overige baby- en kleuter- bovenkleeding 5 punten; luiers 4 punten; alle baby- en kleu- teronderkleeding 3 punten; kousjes en sokjes 2 punten; stoffen per vierkante meter' 5 punten; breigarens per 100 gr. 4 punten. Onverwachts overleed te Ois- .terwijk de heer mr. G. A. J. M. Mutsaerts, oud-secretaris van de Katholieke Jonge Werkgevers- vereenjging. advocaat en procu reur te Amsterdam. klaard, dat zij in die vrijheid geen vertrouwen hadden. Rusland vond nadere intergeallieerde maatrege len ter bescherming van de rech ten van de democratie niet noo- dig, het voelt zijn inzichten bij de huidige situatie veilig In de Dailey Telegraph was Christophe Buckley van meening, dat deze verkiezingen niet zullen kunnen gelden als een graadmeter van den vul van het Poolsatie volk. Ook andere Angelsaksische berichtgevers zijn van meening, dat de uitslag van de verkiezingen die officieel pas 30 Januari bekend zal worden, al te voren vast stondEr is sprake geweest van langdurige onderdrukking, in_ timidatie en dwang. Vele leden van dg Boerenpartij waren gear resteerd en duizenden kiezers, die de Boerenpartij aanhangen, zijn niet op de kiezerslijsten gezet. Men verwacht volgens de be richten van de verkiezingen van gisteren een „overweldigende" meerderheid voor het Regeerings. blok Dit wordt „bevestigd" door de eerste cijfers, die hedenmorgen om kwart voor elven binnenkwa men. Volgens de eerste officieuze uitslagen, wint het „democra tische blok" het met 80.756 st. van de oppositie, Mikolajczyk's boerenpartij (15.286 stemmen). Waarnemers zijn van oordeel, dat deze cijfers geen zuiver beeld van de verhoudingen ge ven, daar zij een groot percen tage uitslagen uit het nieuwe gebied in West-Polen bevatten, waar de boerenpartij minder stemmen heeft behaald dan in eenig ander deel van het land. Voorloopige en onvolledige uit slagen uit de provincies toonen aan, dat de boerenpartij in ver schillende districten een percen tage aan stemmen heeft behaald dat tusschen 1 en 40 inligt, al dus een Reuter-bericht. Volgens de „bewerkte" kie zerslijsten zouden 12 millioer kiezers aan de stemming kun nen deelnemen. Het aantal dooden bij de ramp in Muiden is thans tot zeventienge stegen. Ook het stoffelijk overschot van dein 37-jarigen W. Wolvetang, die de "derde arbeider van de Ne derlandsche Springstoffenfabriek „De Krijgsman" is, die het leven heeft gelaten bij deze explosie, is geborgen. Hij werd vermist en laat een vrouw met twee kinderen acji- ter. Er was misverstand ov.er het aantal gedoode militairen, dit blij ken er nu toch veertien te zijn ge weest, nl. ook de soldaat van Heus- den uit Brakel. Verder is gedood de soldaat Cuus (en niet Klaessens) uit Zeist. In het geheel zijn dus 14 mi litairen en 3 burger-arbeiders ge dood. H. M. de Koningin heeft telegra fisch aan den burgemeester van Muiden Haar deelneming met de ramp betuigd. De schade bedraagt naar schat ting thans 350.000 gulden. De slachtoffers zullen naar hun resp. woonplaatsen worden vervoerd en daar ter aarde besteld. De Minister-President, dr, Beel, bracht een bezoek aan de door de ontploffingsramp getroffen gemeen te Muiden om zich op de hoogte te stellen van den toestand. Na een kortstondige ziekte is in de Katholieke Ziekenverple ging te Hilversum overleden de heer C. J. A. Slewe, directeur van de N.V. de Volkskrant, die in haar nummer van hedenmor gen waardeerende woorden aan den onverwacht gestorven lei der van het bedrijf brengt. De heer Slew» was, naar een woord van den directeur van het Vrije Volk, den heer v. d. Kieft, dje ook een In memoriam schrijft, een der bekwaamste onder de dagbladdirecteuren. Hij was 49 iaar oud. De begrafenis heeft Woensdag te Hilversum plaats. In den gezegende* ouderdom van 82 jaar overleed te Almelo de hoogeerw. heer H. P. A. C. v. d. Waarden, deken en pas toor te Almelo, eere-kanunnik van het Metropolitain Kapittel, officier in de orde van Oranje- Nassau; hij was in het zieken huis opgenomen wegens een beenbreuk en had daar longont steking bijgekregen. Peken v. d. Waarden was o.a. bekend als geestelijk adviseur van den Aartscjiocesanen Katholieken Boeren- en TuidBersbond.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1