Nieuw Joego-Slavië eischt gebied van Oostenrijk Polen wil erkenning van zijn Westelijke grenzen „Wij maken thans de grootste crisis op godsdienstig gebied door Nieuwe Staatsleening op komst? ;elo krijgt1 een lyceum li MD VA imlabak Mixture en -OT Voor Alkmaar en omgeving Vereeniging met de Slovenen in Karinthië en Stiermarken Ramadier vormt coalitie-kabinet De eerste kleine mogend heid in Londen gehoord Ook Griekenland vraagt Duitsche steenkool DE GAULLE WEIGERT ONDERSCHEIDING Nederlandsche grondstoffen naar Duitschland Eerst op 6 Februari Tabaksbonnen voor veer tien dagen tegelijk Katholiek minister uit regeering-Giral Koningin op SI Januari naar Soestdijk Prins Gustaaf Adolf in ons land DE KOMENDE BLIJDE GEBEURTENIS Toewijzingen voor trac- tatie aan de jeugd TERAARDEBESTELLING C. J. A. SLEWE Burgers van Muider ramp begraven Grootheid van het Christendom moet volhardend beleefd worden Belangrijke woorden van den Paus Met den stok achter de deur Kees Andriessen f DE GASPERI KABINETSFORMATEUR HOOVER NAAR MIDDEN-EUROPA Marine van Goudswaard nog in leven mm fesjyww -MSSm m impioen Willy Quen- len Engelschen half ronden in de tweede che" op hei lichaam Reuter P. d. Zij leiden „gehuur- arde"-troepen op in waarin Poolsche en che nationale legi- incentreerd zijn. s wordt verborgen facade van „arbeias- en transport- en ar- ïenigingen, aldus het i als dit zijn vrij e Sowjet-pers ver- ldus Reuter. 5 Carmeliefcen, die o.m. voor middelbaar on_ ;itten te Oss, Zienderen al, zullen het landgoed el" te Hengelo aankoo- Jt in de bedoeling daar een lyceum te bouwen. ;d is indertijd aangelegd industrieel ir. C. F. F uiÜOBt ije makent jiip- en naailes jn Boven kost i vier va/i zulke een rokje ma in rokje maken ilg THUIS deze ijke cursus. proefles! (stellingen kun- len opgegeven >ad - Alkmaar irteerd met /AN: ibrevet (met nep) ;rafist (Rijks- Jiddenst. Di- ;ch, Duitsch, en conver- L.O-leerlingen. I4, 69 aan Ikmaar, Tele. 3705 lite. Heel onver- deftig Ijeer v0(tr errast op, als daar stjat. Hoe is het thuis. Ze h,ebben niet ggzien. Ieder iet eigen werk in ip komt al gauw :cp, wie daar toch it fijn, Oom Voet Is weer eens iets Oom Voet te ver- HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.40 per kwartaal; 1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-;-Fam.ber. 20 c. p. mm.; in al'e edities 30 ct. Buiten God is 'i nergens veilig (Vondel) DONDERDAG 23 JANUARI 1947 42e JAARGANG - NUMMER 11133 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.), K 2200. HOORN: Draaf singel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGEN: Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank Bidault blijft minister van buitenlandsche zaken Ramadier is thans gereed ge komen met de vorming van zijn kabinet. Hij heeft de lijst met de namen van zijn ministers aan den President voorgelegd. Het is een coalitie-kabinet, waarin behalve de vertegenwoordigers van de drie grootste partijen, ook conservatieven en radicalen zitting hebben. Bidault blijft minister van buitenlandsche zaken terwijl de financieele specialist van de M-R-P. Robert Schumann de portefeuille van financiën krijgt te beheeren. Het ijniniste- rie van Nationale defensie is in handen van den communist Bil- loux. Minister van oorlog is Floret (M.R.P.) en Jacquinot (onafh. cons.) is minister van Marine. Vice-premiers zijn de communist Mauric Thorez en Pierre Tqitgpn (M-R-P.). Er zijn drie ministers van Staat, waar toe ook de vroegere premier Felix Gouin behoort. JOEGO-SLAVIë was de eerste der kleine geallieerde mo gendheden, die gisteren door de speciale plaatsvervan gers van de ministers van buitenlandsche zaken te Lon den werd gehoord bfj de be handeling van het vredesver drag met Oostenrijk. De Sloveen, Dr. Joze Vilfan, bracht namens Joego-Slavië „be wijzen vam Oostenrijks oor logs. schuld naar voren. Volgens Vilfan is Oostenrijk het aanvullende gedeelte van de oor logsmachine der Nazi's geweest, niet alleen als resultaat van de anschlusz, doch ook ais resultaat van alle politieke tradities van Oostenrijk. Oostenrijk zou altijd bereid geweest zijn in eenig ver bond te treden, dat gericht (yas tegen de volkeren, „die van zijn overheersching waren bevrijd". Vilfan bracht de aanspraken van zfjn land op vereeniging met Joego-Slavië van de Slo venen in Karinthië en Stier- markep naar goren, alsmede op waarborging van de rech ten der Kroaten in Burgen- land, Joego-Slavië geeft in het aan- vullqpd memorandum aan de plaatsvervangers geen bepaald be_ drag voor schadevergoedingen, van Oostenrijk te eischen, aan. Wel wordt aangedrongen op betaling in Amerikaansche dollars. Joego slavië stelt Oostenrijk met name verantwoordelijk voor de schade, welke tijdens den oorlog is aan gericht in de gebieden van Noord- Slovenië. In een verklaring van dr. Leo pold Figl, den Oostem<g$kschen kanselier, Is niting gegeven aan de vastbeslotenheid van Oostenrijk, zich te verzetten tegen de Joegoslavische terri toriale aanspraken. De eischen, die Joego-Slavië t.a.v. Oostenrijk ?an de plaatsver vangers der ministers van buiten landsche zaken heeft voorgelegd, Het voornaamste punt van hef Memorandum, dat de Pool sche regeering aan de plaats vervangers te Londeq zal doen overhandigen, betaeft de erken ning van Polens westelijke grenzen. Polen verlangt verder politieke eenheid voor Duitsch land. Het vredesverdrag moet in Warschau geteekend worden. Duitschlands economie moet zich op vredesplan ontwikkelen met uitsluiting van de wapen industrie. De communistische waarnemende minister van buitenlandsche zaken der Poolsche voorloopige regeering, Modzielewski, die juist uit Moskou is teruggekeerd, verklaarde, dat bij zijn onderhoud met Molotof was ge bleken, dat de houding van beide landen ten aanzien van Duitschland op vele punten overeenkomt. Hij voegde hieraan toe, dat hij gaarne een bezoek aan Londen en Washington zou brengen als hij slechts wist, dat het Poolsche stand punt daar even goqd zou worden begrepen als te Moskou. De Grieksche ambassadeur te Londen, Thanassis Aghnidas, heeft in een exclusief interview met Reu ter de eischen aan Duitschland be kend gemaakt, die Griekenland aan de speciale plaatsvervangers van de ministers van buitenlandsche zaken zal voorleggen. Duitschlands aansprakelijkheid moet zoo hoog mogelijk gestéld worden ten einde een vergoeding van de geweldige schade, die Grie kenland geleden heeft, mogelijk te maken. Generaal de Gaulle heeft ge weigerd de militaire medaille, welke de Fransche regeering eveneens aanjoood aan Churchill Stalin en wijlen President Roo sevelt, te aanvaarden. In een brief aan Leon Blum verklaart de Gaulle o.a., „dat voor een man, die zichzelf de missie stelde Frankrijk en de Fransche Unie te leiden van de ramp en slavernij tot de over winning en vrijheid, er geen an dere aanvaardbare belooning is dan die van geslaagd te zijn". De herstelbetalingen zullen mede uit de loopende productie dienen te geschieden, zoodat Griekenland 500.000 ton steen kool per jaar zal kunnen ont vangen. Duitschland zal verplicht moeten worden gedurende 20 jaar na het teekenen van het vredesverdrag jaarlijks een even groot deel van zijn import uit Griekenland te be trekken als het gemiddelde in de jaren 1935-1939. Deze voorziening staat voornamelijk in verband met de Grieksche export van tabak. Verder eischt Griekenland Duitsch oorlogsmateriaal waaronder schepen en vliegtuigen, en 30.000 stuks vee, bij voorkeur paarden. werden gevolgd door een discussie tusschen den Britschen plaatsver vanger, Lord Hood en den Joego- Slavischen afgevaardigde, dr. Vil fan. Over de waarde van de volks tellingen van 1864 en 1910 voor het vaststellen van de grootte der Slo- weensche minderheid in Oostenrijk. Hood was van meening, dat de volkstelling van 1910, waarvan te vens gebruik was gemaakt bij de Italiaansch-Joegoslavische bespre kingen over Venezia Giulia, be trouwbaarder is dan de telling van 1864, doch Vilfan bracht hiertegen in, dat het intensieve germanisee- ringsproces de betrouwbaarheid van de latere telling verminderd heeft. Vervolgens kwam de Joegoslavische meening ter sprake, dat de volks stemming, die na den eersten we reldoorlog in de grensstreken van Karinthië en Stiermarken gehouden is, onzuiver is geweest, in antwoord op een vraag van den Sowjet- plaafsvervanger, Goesef, antwoord de Vilfan, dat zijn regeering de aanwezigheid in .Oostenrijk van verplaatste personen, onder wie „vele oorlogsmisdadigers", een be dreiging voor den vrede en voor de zuivering in Oostenrijk acht en hij stelde vopr een memorandum over deze aangelegenheid aan de plaats vervangers voor te leggen. Een groote mate van overeen stemming is bereikt bij de on derhandelingen tusschen de Ne derlandsche regeerihg en de Britsch-Amerikaansche delega tie inzake het zendefi van Ne derlandsche grondstoffen naar en voor bewerking in Duitsch land. Ook zou men tot overeen stemming zijn gekomen over vereenvoudigde procedures voor den handel tusschen Nederland en de Britsch-Amerikaansche zóne. Een Amerikaansche bron meent te weten, dat als gevolg van het zich terugtrekken van het-militaire bestuur uit het ge- heele beheer over he handels verkeer, „de 14 handelingen, die voordien vereischt waren om 'n handelstransactie af te sluiten, gereduceerd zullen worden tot slechts enkele". Het C.D.K. deelt mede, dat in afwijking van het eerder ver schenen persbericht, de bonaan wijzing van (Ie tabakskaart op 23 Januari nog niet voor 14 dagen tegelijk zal geschieden, zulks in verband met de bevoorrading van den handel. Op 23 Januari zal een bon voor twee rantsoenen worden bekend gemaakt, geldig t.m. 8 Februari a.s., terwijl op 30 Jan. a.s. wederom een bon voor twee rantsoenen zal worden aangewe zen, welke eveneens t.im. 8 Febr. geldig zal zijn. Het ligt in het voornemen om van 6 Febr. a.s. af de bonnen voor tabaksartike len voor 14 dagen tegelijk aan te wijzen. Manuel Sanchez Cuerra. kath. minister in de Spaansche repU- blikeinsche regeering in bal lingschap, is afgetreden. Guer- ra was niet tevreden met de lei ding van Giral, den premier. Guerra meende, dat men con tact moest zoeken met rechtsche groepen en dat men den weg moest volgen, welke bepaalde mogendheden, die de behulpza me hand kunnen biedert, had den aangegeven. Aldus zou men, meende Guerra, rret vreedzame middelen langs legalen weg Franco kunnen verwijderen. H.M. de Koningin zal op 31 Januari a.s. haar verblijf in de Hoofdstad beëindigen. Op dien datum vertrekt H.M. naar het paleis Soestdijk. Prins Gustaaf Adolf, zoon van den Zweedschen kroonprins, ar riveerde Woensdagavond om ongeveer half 8 met de Scandi navië Express op het station te Amersfoort. Prins Bernhard stond op het perron om zijn gast, die korten tijd op uitnooi diging van den Prins in ons land zal vertoeven te begroeten. Prins Bernhard drukte Prins Gustaaf Adolf hartelijk de hand en te- asemen begaven de beide Prin- sen zich naar de voor het sta tion gereedstanade auto. Met groote snelheid ging het daarop naar he paltis Soestdijk. Van daag zullen Prins Gustaaf Adolf en Prins Bernhard ter jacht gaan in de kroondomeinen nabij het paleis 't Loo. Teneinde de viering van de aanstaande blijde gebeurtenis op scholen voor gewoon lager en voorbereidend onderwijs mo gelijk te maken heeft de directie van de voedselvoorziening van het ministerie van landbouw, visscherij en voedselvoorziening toestemming verleend, dat via de plaatselijke distributiedien sten toewijzingen zullen worden verstrekt, waardoor per kind 'n tractatie van een beker chocola demelk en 25 gram versnape ringen zal kunnen worden ge geven. Nader zal nog worden mede gedeeld, op welke wijze zij, die zich met het organiseeren en financieren van deze tractatie wiilen belasten, een verzoek om toewijzingen kunnen indienen. Onder zeer groote belangstelling is Woensdag de directeur van die Volkskrant, dé heer C. J. A. Slewe in Hilversum ter aarde besteld. De plechtige H. Mis van Requiem werd in de stampvolle O. L. Vrouwe- kerk aan de Naarderstraat opge_ dragen door mgr Van Schaik. Daar waren, naast het geheele personeel van de Volkskrant, aan wezig de directeuren van de mees te katholiekedagbladen alsmede mr. Baas, directeur van de Natio'. nale Rott. Crt., de heer N. van der Drift, directeus van de Waarheid mr. Steketee, namens de Neder landsche Dagbladpers, de heer P. Speet, directeur van den KRO. Na de uitvaartdienst zette de stoet van ruim 40 auto's zich in beweging naar het kerkhof aan den Boschdrift. De absoute werd hier verricht door pastoor Th. Bremer. Namens de familie dankte de heer J. Nieuwenhuis aan de groeve voor de belangstelling. In Amsterdam is op de JNIoor- derbegraafplaats het Amsterdam, sche slachtoffer van de ramp in Muiden. de soldaat J.'Klarenbeek van den M.O.D. te Leiden, met militaire eer ter aarde besteld. Bij de groeve speelde de Militaire kapel van de eerste militaire af- deeling te Amsterdam het'Wilhel mus. Nadat de kist met het stof felijk overschot in het graf was neergelaten, loste het vuurpele. ton een eeresalvo. li Een broer van den overledene dankte voor de belangstelling. |1V EEN AUDIËNTIE welke de Paus verleende aan vierhonderd vrouwelijke leden der St. Vincentiusvereeniging, die een be weging stichtten voor de herleving van het christendom, hield Pius XII een lange redevoering waarin hij o.m. zeide, dat wij thans de grootste crisis op godsdienstig gebied doormaken, die de menschheid, sedert het ontstaan vayi het christendom heeft gekend- Hoezeer ook een beredeneer de en wetenschappelijke uiteen zetting van de waarheid van het geloof tot de werkzame genade mogen bijdragen, dit is niet genoeg. Wij moeten thans de grootheid van 't chris tendom in zijn volheid met vol harding beleven. Wij hebben drommen van mannen en vrou wen noodig, die in de wereld verkeerende, te allen tijde be reid zijn voor hun geloof te strijden, voor de wetten Gods De Eerste Kamer heeft zich Dinsdag en Woensdag bezig gehouden met het voeren van algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting voor het jaar 1947. Deize begonnen met een betoog van den communistischen heer Van Santen, die te kennen gaf, dat de ondernemers te kort schie ten en fel protesteerde tegen de begrootingen van Oorlog en Ma rine. Prof. Molenaar van de Partij van de Vrijheid meende, dat alles gedaan moet worden om het ini tiatief van de inidustrieelen te prikkelen. Hij vroeg levens om ingrijpende maatregelen op kor. ten termijn, die een einde moeten maken aan de begrootingstekor- ten. Ook de anti-revolutionaire heer Rip wees op den omvang van de staatsschuld en vond, dat de minister daar veel te rustig over was. De saneering- moet bij den Staat zelf beginnen. De heer Bos (C.H.) verklaarde, dat zijn fractie tegen de heffing in eens zal stemmen. Geheel van anderen aard was uiteraard de loon van de rede van den heer Van de Kieft (PvdA), die betoogde, dat zijn fractie ach ter de financieele politiek van de regeering slaat en van meening was, dat de groot-bankiers en be drijfsleiders het vertrouwen heb ben verloren en dat goede raad gevingen uit die kringen niet gaarne geaccepleerd worden. Minister Lieftinck zegde in zijn antwoord prof. Mo lenaar, die om deblokkeering voor het bedrijfsleven had gevraagd, toe, dat in gevallen, waarin aan wijsbaar is te maken, dat deblok keering het eenige middel is om een bedrijf te heroutilleeren, na grondig onderzoek ddblokkeering zal worden toegestaan. Om tot verbetering van den budgetairen toestand te komen zal o.m, zware belastingdruk noodig blijven. In Eet systeem ervan zullen echter correcties moeten worden toege past. De minister erkende, dat 't streven naar bezuiniging de pri maire taak van de Overheid is. Als men de regeering het verwijt maakt geen voorbeeld te geven, dan dient men met concrete be wijzen te komen. De bewindsman nam het op voor de bankiers, die van meening kunnen verschillen met den minister, maar van wie men niet kan zeggen, dat zij een onbehoorlijk beleid hebben ge voerd. In verband met de opmer king van den heer Rip (AR), die weinig vertrouwen heeft in de be oogde spaarcampagne, gaf de minister te kennen, dat als een zoodanige campagne wordt inge zet, van alle zijden steun moet worden verleend. Intusschen is het niet on mogelijk, dat de Staat in de toekomst een beroep zal moe ten doen op de kapitaalmarkt langs den weg van leeningen met den stok achter de deur, hetgeen men dan zou kunnen betitelen als gedwongen spa- Wat de vervanging van oorlogs schade op basis van vervangings waarde betreft, waarom de heer Rip (AR) had gevraagd, merkte de minister nog op, dat hij op dit punt heel voorzichtig moet zijn. en voor den Christus op wien zij de oogen gericht moeten hou den als een voorbeeld ter na volging en als een aanvoerder dien zij in hun apostolisch werk te volgen hebben. Men heeft het christendom aan. geraden, zich aan te passen aan de wetenschappen en aan de krachten der techniek, wil het een zekeren invoed behouden en over het doode punt heenkomen, omdat anders zijn historischen vorm en zijn oude leerstellingen niet meer dan uitge brande fakkels zouden zijn. De Paus noeipde dit een schro melijke vergissing, die duidelijk aantoont wat er in da hoogmoe dig en oppervlakkige geesten om gaat. Het moderne denken en le ven moet naar Christus worden teruggebracht, Wiens Waarheid en Genade niet minder noodig zijn voor den modernen mensch, dan ze het waren voor die in het ver leden en zullen zijn in de toe komst. De eenige weg naar het heil is het katholieke geloof, dat niet verminkt of bloedarm of verslapt is ,maar een wezenlijk geloof, zui ver en krachtig. Het is in strijd met de katho lieke gedachte en anti-christe lijk wanneer men een scheiding zou willen maken tusschen godsdienst en leven, tusschen het bovennatuurlijke en het na tuurlijke, tusschen de wereld en de kerk, alsof deze niet met banden aan elkaar ver bonden waren en alsof de wet ten Gods geen enkele waarde hadden voor het dagelijksch bedrijfsleven. Hoe meer de duistere machten hun druk -uitoefenen en trachten kerk en godsdienst uit het lfeven te bannen, des te meer dient de kerk een krachtige houding aan te ne men ten einde alles op elk levens terrein aan de geboden van Chris tus te onderwerpen. Voor de kerk beteekent dit 'n zware laak, maar tzij die ter wille van een verkeerd begrepen supernaturalisme, de kerk op een ziuiver godsdienstig terrein zouden willen terugdrin gen zijn slechts onbewust deser teurs en zij spelen in de kaart van onze tegenstanders. Gij, aldus de H. Vader tot zijn gehoor, verzet u moedig tegen al deze stroomingen en gij hebt u een weg gekozen waarop gij met ver trouwen kunt voortgaan en waar bij gij u rechtstreeks tot uw me- demenschen richt om ze naar Christus terug te voeren. Welke methode gij ook daarbij mocht aanwenden,'het ware karakter dat hierbij overhieerschen moet is de geestelijke grootheid, waarvan de martelaar St. Ignatius blijk heeft gegeven. Te Hilversum is overleden de toonkunstenaar Kees Andries sen, qprichter en leider van het muziek-instituut. Andriessen die tevens geruimen tijd directeur van Toonkunst en het R.K. Kerkkoor was. Meer dan 100 liederen componeerde hij, ver scheidene zijner composities zijn door het U*5.0. uitgevoerd. De president der Italiaansche republiek, de Nicola, heeft den aftredenden premier, Alcide de GasDeri, opgedragen een nieuw kabinet te vormen. De Gasperi zou vandaag be ginnen met het raadplegen van politieke persoonlijkheden. De voormalige president der V.S. Herbert Hoover, heeft de uitnoodiging van Truman om in Duitschland een onderzoek in te stellen naar de voedselpositie en andere aanverwante econo mische aangelegenhedeh van de vereenigde Britsch-Amerikaan sche zönes, aanvaard. Hoover zal ook met een dergelijke op dracht een bezoek aan Oosten rijk brengen. Vermoedelijk zal hij aan het eind van de volgen de week per vliegtuig vertrek ken. Begrafenis burger-slachtoffers Het was voor Muiden weer een droeve dag toen drie ingezetenen, A. Huisstede, W. Wolvetang en M. Pauw, die in die kracht van hun leven werden weggerukt tij dens de explosie bij de Kruit- fariek, ten grave werden gedra gen. De deelneming was algemeen De droeve stoet werd opgesteld in de Weesperstraat. Achter de lijkwagens volgde het personeel der kruitfabriek. Voorts liepen in den stoet mede directeur en com missarissen der fabriek, Ir. Te Poel namens den M.O.D., Lt. ^er Zee Kraan, en een deputatie van den medischen dienst van het doorgangskamp Muiden, welke de eerste hulp verleende. Langzaam trok de stoet door de silraten, waarlangs zidb tallooze Muidenaren hadden geschaard om de laatste eer te bewijzen aan hen die bij dqze ramp het leven lieten. Overal hing de vlag half stok. Aan de groeve, waar o.m. bloemstukken werden neergelegd door den M.O.D., van directie en personeel der Kruitfabriek en het gemeentebestuur van Muiden, werd het woord gevoerd door ds. G. C. "Severijn. Voorts betuigde Burgemeester Coops zijn deelne ming aan de nabestaanden. De heer H. Donker, directeur van de Kruitfabriek, schetste in het kort het leven der werklieden en bracht dank voor de plichts betrachting en de prettige samen werking. De oud-wethouder der ge meente, de heer F. Bouvy, sprak de hoop uit, dat ver.' zoeken zouden worden gericht tot de autoriteiten, opdat maatregelen konden worden getroffen waardoor een her haling van een dergelijke ramp zou kunnen worden voorkomen. Tenslotte betuigde Majoor Dek kers zijn. deelneming namens den Opruimingsdienst. Op de algemeene begraafplaats Jaffa te Delft is met militaire eer het stoffelijk overschot ter aarde besteld van soldaat H. de Wilde. Aan het graf was een peloton van 25 man opgesteld, dat bij het neer laten van de kist in de groeve aen salvo loste. Er werd nog gespro ken door den legerpredikant ma joor van den Bosch. Marine van Goudswaard is het eenige lid van het gezelschap van Hans Snel, dat niet in het vlieg tuig, dat nabij Biak is neerge stort, is meegereisd. Haar juiste verblijfplaats is op dit oogenblik nog onbekend. Omtrent het vliegongeluk bij Biak vernemen wij van officieele zijde, dat het hier betrof een oefenvlucht van een militair toe stel, die'de artisten gaarne wilden meemaken. De sigarenbandjes van Chur chill. Nelly van Echteld uit 's-Hertogenbosch schreef on langs aan Winston Churchill een brief, waarin zij hem een gelukkig Kerstfeest en Nieuwjaar toewenschte en hem tevens verzocht om eenige.... sigarenbandjes. Een dezer dagen ontving zij van den heer Churchill een be dankbrief, waarbij tevens eenige sigarenbandjes voor haar en haar broertjes waren ingesloten. I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1