Nieuw Bestand wordt nog steeds niet nageleefd DUITSCHE MIJNWERKERS dreigen het werk neer te leggen PLESMAN WIJT VLIEGRAMP NIET AAN DE DAKOTA Geallieerde luchtmacht bracht Duitschlands nederlaag Britsche vrouwen en kinderen moeten Palestina verlaten Voor Alkmaar en omgeving Veel hoofdigheid der Indonesische leiding een belemmering? Waar blijft de order: „Staakt het vuren?" De muiterij op de „Boissevain" Protest tegen grenscorrecties J Ook in het luchtverkeer spelen menschelijke fouten een rol! MacArthur verbiedt millioenen-staking Hitler had minachting voor zijn marine Een aanslag op Franco? V HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.40 per kwartaal; 1.20 per maand; ihcl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm.; minimum ƒ2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in al'e edities 30 ct- Buiten God is 'i nergens veilig (Vondel ZATERDAG 1 FEBRUARI 1947 42e JAARGANG - NUMMER 11141 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 fadm-l, 2047 fred.), K 2200. HOORN: Draafsingei 59, Tel. 4243 (K 2290') 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank QE LEGERCOMMANDANT Luitenant-Generaal S. H. Spoor heeft Vrijdag middag op een persconferentie te 's-Gravenhage er den nadruk op gelegd, dat van Nederlandsch-lndische zijde alles is gedaan om het be stand eerlijk de jure en de facto uit te voeren. Dat nochthans de verliescijfers aan onze zijde aldus de generaal hooger zijn dan voor het bestand, is teleurstellend. Het vindt een hoofdoorzaak in de veel hoofdigheid der leiding aan de andere zijde. Na de overeenkomst op 14 October vorderden de uitvoerings besprekingen niet in het minst. De Indonesische onder handelingscommissies verschenen niet ter vergadering, een generaal was dan weer ziek en stuurde een kapi tein. Daarop heb ik, aldus generaal Spoor, tenslotte eenzijdig de demarcatielijnen vastgesteld. Het is moei lijk gebleken tot overeenstemming te komen met een wederpartij, die op zeer elementaire punten te weinig terzake kundig is. De Generaal bracht hulde aan de troepen van de Koninklijke Land macht, Kon. Ned. Ind. Leger, en aan de Mariniers, die op uitnemende wijze, zoo zeide hij, hun zware taak uitvoeren. De order staakt het vuren is van Indonesische zijde nog steeds niet gegeven en de infiltratie, het rooven en branden, noodzaken ons in deze situatie vaak tot handelen. Voortdurend worden de Indonesi sche troepen door hun voorlichting tot nieuwen strijd aangespoord. Hieraan moet een einde komen. Het is verder een eigenaardige moeilijkheid, dat aan Indonesische zijde de opperbevelhebber, Soedir- man, niet zooals elders gebruike lijk is onder den minister van defensie staat, maar met dezen ge- lijjc. Dit maakt de strijdigheid van beider, kort na elkander afgelegde, verklaringen duidelijk. Het bestand werd voorts aange gaan met de republiek, maar het strekte zich niet uit tot de eigen- georganiseerde strijdorganisaties. Dit heeft de Tri wel als dekmantel gebruikt voor eigen acties. Wellicht is samenwerking voor orde en rust met de Tri op zekeren tijd mogelijk, maar dan zal toch, zoo zeide de generaal, deze Tri duchtig moeten worden gereorganiseerd. Sprekende over de moeilijkheden voor de Indo-Europeesche groep de in Indië gewortelden wees de generaal op de psychologische pro blemen daarvan. De Indo Europee- sche soldaat, die meer geleden heeft dan de uit Nederland gekomen sol daat, toont echter desondanks be paald zelfbeheersching in zijn op treden. Wjj hebben alles in het werk gesteld om door een goede en verantwoorde voorlichting de politieke ontwikkeling bjj te honden. Natuurlijk gelukt dit maar ten deele en natuurlijk worden er ook aan onze zijde door de troepen fouten gemaakt In aanvulling op de berichten, welke melding hebben gemaakt van de muiterij op de „Boisse vain", heeft de Nederlandsche legatie te Cairo medegedeeld, dat de moeilijkheden, welke neerkwamen op wrijving tus- schen de troepen en de 300 pas sagiers aan boord genoten. De troepen waren afgunstig op grond van de betere accomo- datie, welke de betalende pas- sageirs aan boord genoten. Spoedig na de oplossing van het conflict heeft de „Boisse vain" de reis voortgezet. en inbreuken op het bestand. Het getal echter van 350 geval len tusschen 1 Nov. 1946 en 31 Dec. 1946 van inbreuk van In donesische zijde, overtreft verre dat van de fouten, aan onze zijde gemaakt. Wanneer wij een demarcatielijn overschrijden, dan geschiedt dit ook zeer vaak om een mortier tot zwij gen te brengen, dat onze troepen beschiet. De sfeer is bepaald niet prettiger geworden in de laatste maanden en nog steeds zijn er Ja- pansche instructeurs aan Indonesi sche zijde. Ik heb, aldus de legercomman dant, hier al eerder gezegd, dat een „koloniale oorlog" een volslagen ob soleet begrip is. Het is bovendien duidelijk, dat de politiek niet in die richting gaat. Deze politiek van de regeering bepaalt het gebruik van het leger. Maar geen democratie zou aan de militairen willen verbie den elk een eigen meening te heb ben. Ik kan aan de troepen positief vertellen, waar wij heen willen. Maar dit' kost tijd. Constateert men dus soms een afwijkend inzicht bij de mannen, dan zegt dit zeker niets over dat leger als zoodanig. Al deze mannen doen toch, wat zij doen moeten en zij handelen correct vol gens hun opdracht. In antwoord op een desbe treffende vraag zei de generaal voorts neg zeer nadrukkelijk, dat indien de toenadering met alle goede wil aan beide zijden toch onverhoopt mocht mislukken onze militaire kracht overzee voldoende is om dan desnoods eenzijdig orde en rust te herstellen. Bij de besprekingen over de troe pensterkte aan beide zijden is men ook weer uitgegaan van de T.R.I., aangezien de ongeregelde strijd krachten niet geregistreerd zijn, zoodat men volkomen onkundig is van hun sterkte. Naar de meening van generaal Spoor zal het dan ook niet licht vallen deze ongeregelde troepen naar huis te zenden, ook al omdat de manschappen voordeelen genieten, die zij in het burgerleven zullen moeten missen. Zoolang ech ter de Staakt het vuren-order niet wordt afgekondigd, zullen er moei lijkheden blijven. En het bestand is toch een overeenkomst. Als een der partijen niet in staat is zijn deel daarvan te doen, dan moet de an dere zijde wel eenige druk uitoefe nen. Zoo heb ik in het geval Soera- baja verzocht de artilleriebe schietingen te staken, aange zien anders maatregelen te ver wachten waren. „Ik stel er nog steeds prjjs op commandant van een leger te zjjn en geen direc teur van een schiettent", aldus de generaal. „Er zijn nu eenmaal omstandighe den. dat het gezag zich moet doen gelden. De moeilijkheden, die wij thans hebben, zal de republiek straks ook op haar pad vinden. Al leen met behulp van een militaire macht zal het republikeinsche ge zag zich kunnen handhaven. Ling- gadjati eischt, dat recht en veilig heid ook buiten de demarcatielijnen gemeengoed zijn. Over het binnensmokkelen van wapenen zeide hij, dat dit natuur- lijk ongeoorloofd was, dat hij wist dat het voorkwam, doch dat het zijns inziens niet belangrijk was, aangezien de Japanneezen zulke enorme hoeveelheden wapenen had den achtergelaten. Tenslotte verzette generaal Spoor zich tegen de voorstelling van zaken in eenige dagbladen, dat hij naar Nederland zou zijn gekomen met het voorstel „eerst een klap uitdeelen en dan Linggadjati aanbieden" Hij achtte dit onlogisch, daar het leger slechts instrument is in handen der regeering. Het eenige wat van hem dus verwacht werd was het geven van een overzicht van den toestand. Onder de mijnwerkers en de arbeiders in de ijzer- en x staalindustrie in het Ruhrge- bied dreigt het tot een crisis te komen. Zij zijn niet tevre den m.et de broodrantsoenen. In een mijn bij Essen ligt het werk reeds stil, terwijl in een mijn te Stoppenberg een sit- downstaking is uitgebroken. De burgemeester van Essen, tezamen met vertegenwoordigers uit de Krupp-fabrieken en van de mijnwerkers, heeft een be spreking gehad met den regio nalen commissaris voor Noord- Rijnland-Westphalen, William Asbury. In het vooruitzicht van deze bespreking is een dreigende sta king bij Krupp afgelast. Bij de staking in de Zoll- verein-mijn te Essen zijn 600 man betrokken. Na te hebben geprotesteerd tegen de lage rantsoenen hebben zij het werk neergelegd zonder overleg met de leiders der vakvereeniging. In Britsche kringen had men geen stakingen verwacht, daar de steenkoolproductie geduren de de afgeloopen week een re cordhoogte had bereikt, n.l. 220.000 ton per dag. Sommigen meenen, dat deze hooge profluc- ■I :f i:: Het stoffelijk overschot van prins Gustaaf Adolf wordt van de Zweedsche kerk in Kopenhagen naar den kruiser „Oscar II" overgebracht, om naar het vaderland te worden vervoerd. tie is bereikt door beloften van extra jenever, cigar etten en verbetering van den woning toestand. De mijnwerkers, die onder den grond dienst doen, krijgen in Duitschland het hoogste rantsoen, 4.000 calorieën, ter wijl het basisrantsoen voor de Duitsche bevolking slechts 1-500 calorieën bedraagt. Tijdens de bijeenkomsten van mijnwerkers werden ernstige ver wijten gericht tot de verantwoorde lijke instanties. In verschillende mijnsteden zijn leuzen op de muren geschilderd van den volgenden aard: „Entweder Oder", „geen brood, geen kolen". Officieel is medege deeld dat de plaatselijke storingen in de broodvoorziening het gevolg zijn vdn vervoersmoeilijkheden door de bevroren waterwegen. Heden morgen heeft een deputatie der vakvereeniging een bespreking ge voerd met het bestuur der Britsche mijn. In Essen staan sinds vele da gen weer lange rijen voor de brood winkels, doch hedenmorgen was een transport van 600 ton meel op weg naar de stad. De leiding van de mijn Koenigin Elisabeth heeft in een brief aan den oberbuergemeis- ter van Gelsenkirchen gezegd dat de situatie als zeer''ernstig moet wor den beschouwd. De kamers van koophandel van Aken, Duisburg, Wezel, Muenchen-Gladbach en Muen- ster, hebben een'verklaring ge publiceerd, waarin geprotesteerd wordt tegen de Nederlandsche eischen betreffende de grens correcties. De kamers zeggen, dat het economische leven in 't Rijngebied door inwilliging van de Nederlandsche eischen zeer getroffen zou worden. Volgens de verklaring is het grenscor- rectiegebied langs Limburg van groot belang voor de voorziening van de bevolking in het Ruhr- gebied. Het bezit rijke kolen- lagen en heeft voorts een be langrijke productie van dakpan nen. De door Nederland ge vraagde mijnconcessies worden door de kamers aangemerkt als een blijvende bedreiging voor de kolenvoorziening van Duitschland. DR. PLESMAN pres.-directeur der K.L.M. Tijdens zijn verklarin gen voor persvertegen woordigers omtrent de oorzaak van de vlieg ramp op het vliegveld Kastrup bij Kopenhagen. Een definitieve reconstructie van het ongeval is door de com missie van onderzoek nog niet bekend gemaakt. Volgt men ech ter de theorie van de tot dusverre beschikbare gegevens, dan kan het volgende worden gezegd: start een vliegtuig normaal, dan be staat er absolute gehoorzaamheid aan de roeren. Wanneer een vliegtuig start, dan slart het met den kop in den wind. Zoodra het vliegtuig voldoende startsnelheid heeft, geeft de be stuurder een zachten druk aan het hoogteroer, zoodat het toestel langzaam omhoog gaat. De reconstructie De reconstructie van het onge val heeft reeds thans uitgewe zen, dat na de landing op-'t vlieg veld een lid van de bemanning naar achteren is geloopen, ten einde, in verband met den zeer sterken wind, het hoogteroer vast te zetten. Het richtingsroer was door een mecanicien van het grondpersoneel vastgezet. De grondmecanicien is niet op de hoogte geweest van het vastzetten van het hoogteroer door een lid vap de beman ning. Toen nu het toestel van het vliegveld Kastrup zou op stijgen, heeft de mecanicien van het grondpersoneel de startblokken verwijderd, als mede de klamp van het rich tingsroer. Hij heeft deze blok ken en de klamp aan den ste ward afgeleverd, denkende, dat hiermede het toestel dus startklaar was. De mecanicien heeft van zijn plaats, staande voor dén staart van het vliegtuig, niet kunnen zien, dat aan den achterkant van den staart van het vliegtuig de klamp van het hoogteroer was be vestigd. Wanneer het lid van de bemanning, dat volgens den heer Plesman niet de gewoonte had het hoogteroer vast te zetten, aan den mecanicien had medegedeeld dat hij het hoogteroer, in verband met den zeer sterken wind had vastgezet, dan zou zeer waar schijnlijk de mecanicien niet ver zuimd hebben ook de klamp <*ran het hoogteroer te verwijderen. De steward schijnt niet geweten te hebben, aldus verklaarde de heer Plesman, voortbouwende op de waarschijnlijke oorzaak van 't ongeval, dat de klamp van het hoogteroer niet was verwijderd. Zoodra hij dus de overhandigde blokken in ontvangst had geno men, was hij van meening dat het toestël startklaar was. Het starten. Men mag aannemen, dat de heer Geysendorffer niet op de hoogte is geweest van het vast zetten van het hoogteroer. V/as ex geen wind geweest, waardoor het spoedige starten vergemakkelijkt werd, dan zou de piloot bij een langeren aanloop zeker bebben gemerkt, dat het hoogteroer ge blokkeerd was. Door het vermoedelijk geblok keerde hoogteroer, aldus de beer Plesman, steeg het toestel onmid dellijk na het loskomen van den grond steil omhoog. Door het te snelle stijgen verloor het vlieg tuig aan snelheid, zakte het vliegtuig af met het bekende noodlottige gevolg. Aan het toestel is dus het ongeval niet te wijten. Het was volkomen in orde en zeer bruikbaar. Van eenige over belasting is verder geen sprake geweest. Waarschijn lijk zal deze ramp, welke tot dusverre nog nooit onder de gememoreerde omstandighe den heeft plaats gehad, tot gevolg hebben, dat voortaan een wimpel aan de klampen wordt aangebracht. Het denk beeld, dat is geopperd, een proefneming te honden onder dezelfde omstandigheden op beganen grond, achtte de heer Plesman niet verant woord. Wel zou een proefne ming op groote hoogte kun nen plaats hebben. Tenslotte legde de heer Plesiman nog eens den nadruk op het feit, dat dit vliegtuigongeluk in het juiste licht dient te worden ge zien. Het toestel was volkomen in orde. Door een noodlottigen samenloop van omstandigheden heeft dit droevig ongeluk kunnen plaats vinden. Evenals bij ver- keeersongelukken op den bega nen grond, bijv. het doorrijden van een trein door een onveilig signaal, spelen menschelijke kleine fouten of tekortkomingen, 'in het vliegtuigverkeer een zekere rol. Generaal Macarthur, de geal lieerde opperbevelhebber van Japan, heeft de algemeene sta king, welke vandaag zou begin nen verboden. Meer dan twee millioen regeerings- en spoor- wegemployes in geheel Japan stonden gereed om in staking te gaan als protest tegen de po litiek van de Japansehe regee ring. Macarthur verklaarde hier over nader: „Ik heb den arbei dersleiders medegedeeld, dat ik in de huidige omstandigheden van verarming en uittering van Japan niet kon toestaan, dat ge bruik zou worden gemaakt van een in sociaal opzicht zoo doo- ielijk wapen". Brandstoffenkaart T 606 bewaren De aandacht wordt er op ge vestigd, dat t.z.t. bij de uitrei king van de brandstoffenkaart voor het seizoen 1947/1948 de voorafgaande inlevering van 'n nader bekend te maken bon van de kaart „T 606" zal worden verlangd. Men beware laatstge noemde kaart dus zorgvuldig. EEN VERHAAL VAN X DOENITZ Admiraal Doenitz, Hitler's marinecommanf' ut, heeft een verhandeling geschreven over de oorlogvoering ter zee. Zij is door de Britsche Admiraliteit gepubliceerd. Hierin legt Doe nitz er den nadruk op, dat Duitschland eigenlijk niet was voorbereid op een zeeoorlog tegen Engeland. Toch had de strijd niet verloren behoeven te worden, als de gealli eerde bombardementen niet hadden verhinderd, dat hét nieuwste type duikboot in de herfst van 1944 ge reed kwam. Van de geallieerde aan vallen uit de lucht, aldus Doenitz, kan dus inderdaad worden gezegd, dat zij den oorlog heflben doen win nen, Doenitz, die zijn verhaal zonder behulp van documenten heeft ge schreven, onderscheidt vier beslis sende stadia in den afgeloopen oor log: 1) Na 'de snelle overrompeling van de lage landen en Frankrijk, toen de Duitsche marine niet in staat bleek een invasie in Engeland te ondersteunen, evenmin als de Luftwaffe. 2) Toen het tengevolge van de geringe capaciteiten der Ita- liaansche soldaten onmogelijk bleek het Oostelijk deel van de Middel- landsche Zee te beheerschen. 3) De geallieerde invasie in Noord-Afrika, die door de Duitsche marine niet kon worden verhinderd of bemoei lijkt. 4) De geallieerde invasie in Frankrijk, die een succes werd mede door de slechte Duitsche inlichtin gendienst en de te zwakke zee- en luchtmacht. Over het algemeen genomen schrijft Doenitz de Duitsche nederlaag toe aan de buiten- landsche politiek, die het land tot oorlog deed besluiten alvo rens de marine op voldoende sterkte was of omgekeerd aan de op het gebied der marine ge voerde politiek, die niet snel genoeg voor een doeltreffende bewapening zorgde. In het voorjaar van 1943 werd het merkbaar, dat de geallieerde vlieg tuigen en torpedojagers met radar waren uitgerust, want de verliezen aan duikbooten stegen spoedig van 13 tot 50 procent. Doenitz betoogt, dat de Duitsche duikbootbemannin gen van groote zelfopoffering en moed hebben blijk gegeven en dat Na een verblijf van een maand heeft H.M. de Koningin Vrijdag de hoofdstad verlaten en zich naar het paleis Soestdijk bege ven. Aan de grens .der gemeen te neemt de vorstin afscheid van Amsterdam's burgervader, mr.( Arn. d'Ailly. N- Sir Alan Cunningham, de Britsche Hooge Commissaris voor Palestina heeft naar aan leiding van de jongste gebeur tenissen in Palestina besloten de Britsche vrouwen en kinde ren en bepaalde andere burgers uit Palestina te evacueeren, op dat de regeering en de strijd krachten niet gehinderd zullen worden bij het handhaven van de orde. Naar uit betrouwbare bron wordt vernomen zal de evacuatie op 4 Februari begin nen. Naar schatting vallen 2000 gezinnen onder het bevel tot evacuatie. De regeering heeft alle Britsche verslaggevers aan geraden Palestina te verlaten. Indien zij wenschen te blijven, doeen zij dat op eigen risico. In het Lagerhui In het Britsche Lagerhuis heeft Oliver Stanley, tijdens den oorlog minister van Kolo niën, het debat over Palestina geopend. Hij drong aan op het volgen van een vaste politiek. Hij was van meening, dat de plegers van gewelddaden veel te toegevend worden behan deld. Boven het blijven volgen van een dergelijke politiek zou Stanley verbiezen het mandaat ter beschikking te stellen, of schoon zulks naar zijn meening een ramp voor Palestina zou beteekenen, waar het dan waar schijnlijk op een bloedigen bur geroorlog zou uitloopen. Naar officieel wordt medege deeld, is het besluit der Brit sche regeering om Britsche vrouwen en kinderen uit Pa lestina te evacueeren, uitslui tend genomen om orde en recht te handhaven. Het besluit is geen gevolg van eventueele ont wikkelingen tijdens de onlangs gevoerde besprekingen tusschen Britten en Arabieren te Londen of de informeele gedachtenwis- selingen tusschen joden en Brit sche regeeringsvertegenwoor- digers. Voorts wordt van offici- eele zijde verklaard, dat de be stemming van de geëvacueerde vrouwen en kindeken nog onbe kend is. zij een eerlijken strijd hebben ge streden. De Britsche Admiraliteit heeft ook gegevens uit de oorlogsdagboe ken van Hitler's vertrouwensman nen gepubliceerd, waaruit blijkt, dat Hitier zijn besluit om alle schepen grooter dan torpedojagers uit de vaart te nemen, genomen heeft na dat een klein aantal Britsche torpe dojagers in de Barentz Zee een sterk Duitsch eskader op de vlucht hadden gejaagd. (Oudejaar 1942). Uit een aanteekening van vice-ad- miraal Krancke blijkt, dat Hitier naar aanleiding daarvan met min achting over zijn marine sprak en woedend was geworden, omdat hij het nieuws over de slag in de Ba rentz Zee van Reuter moest verne men, terwijl de Duitsche berichten hem pas 24 uur later bereikten. Hitier stelde de Britsche marine tot voorbeeld, zeggende jat die ten minste tot het bittere einde vocht, terwijl de Duitsche schepen pp de vlucht gingen. Naar aanleiding van geruch ten, volgens welke op Franco 'n aanslag zou zijn gepleegd, is in officieele kringen te Madrid verklaard, dat men van een der- gelijken aanslag niets af weet. Franco jaagt dezer dagen in de omgeving van Toledo. Volgens de geruchten zou een der offi cieren uit Franco's gevolg, kolo nel Sanchez Alavarez, drie re volverschoten hebben afgevuurd waardoor twee andere officie ren licht gewond werden, ter wijl een der kogels langs den linkerschouder van den Caudil- lo geschampt zou zijn. De on middellijk gearresteerde kolonel zou verklaard hebben, niet de bedoeling te hebben gehad om Franco te dooden, doch door schoten in de lucht uiting te hebben willen geven aan zijn misnoegen over het gedwongen ontslag van den monarchisti- schen generaal Aranda, die nog kortgeleden in ballingschap ge zonden is. HET BEZOEK VAN SOEKAWATI De president van Oost-Indo- nesië, Soekawati, heeft Vrijdag een bezoek gebracht aan het rijksmuseum, speciaal om Rem brandt's „Nachtwacht" na de „groote schoonmaak" te gaan bekijken. De president werd ontvangen door dr. A. van Schendel en Ton Koot, conser vator en secretaris van het mu seum. Hij zeide opgetogen te zijn over de frischheid, die het schilderij nu heeft gekregen. President Soekawati is voor neméns zich Zondag a.s. naar Parijs te begeven, teneinde zijn aldaar verblijvende echtgenoo- te en kinderen te ontmoeten. Het ligt in zijn bedoeling on geveer een week te Parijs te vertoeven. Vermoedelijk op 20 Februari zal de heer Soekawati naar Indonesië terugkeeren. Nog meer mariniers- miliciens naar Indië Wederom zullen een aantal aanvullende transporten mari- niers-miliciëns naar Indië ver trekken om zich daar bij de mariniersbrigade te Soerabaja te voegen. Met de „Johan de Wit" vertrekt heden een deta chement van 50 man onder com mando van den tweeden luite nant der mariniers E. de Waal. Woensdag a.s. wordt het ge volgd door een detachement van 200 man, dat per „Johan van Oldebarneveld" de reis naar de Oost zal maken. Deze mariniers zijn afkomstig uit het mariniers depot te Tilburg. Omstreeks 19 Februari vertrekt tenslotte nog een transport van 200 man met de „Nieuw-Holland". Joego-Slavische nota aan het Vaticaan Naar radio Belgrado mede deelt heeft de Joegoslavische regeering in een nota aan het secretariaat van het Vaticaan verzocht om uitlevering van vijf Jaegoslavische oorlogsmisdadi gers, die uit Joego-Slavië zijn ontsnapt en, zoo wordt in de nota beweerd, zich thans op het grondgebied van het Vaticaan verbergen. In een tweede nota wordt be weerd, dat een Italiaansche priester, Andre Argenti, naar Zuid-Amerika is gezonden om de daar wonende Joegoslaven er toe te bewegen niet naar hun vaderland terug te keeren. Ar genti zou in contact staan met. oorlogsmisdadigers.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1