WIJ H CARNAVAL IN OETELDONK CJ 3& JE"B Aid PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD - Maandag 17 Februari 1947 Uitbundigheid in Brabant sSportnieuws NIEUWE TEXTIELKAARTEN Valsch geld in Frankrijk Advertenties een nieuwe kachel STAATSLOTERIJ K. N. Ruitenschild, 3 ongem. kamers, Missionarissen van MARIANNHILL Noordhollandsch Dagblad een prima MOTOR - MONTEUR te AKERSLOOT bij Hotel Igesz, Schagen Maandag 17 Febr. GROOT VASTENAVOND BAL 500e NEDERL. STAATSLOTERIJ S. Vogelzang, Callantsoog, telef. 218 H.H. AANNEMERS! Granito-werk en S u R e r Naadlooze Vloeren Firma Bruna en Dellevedove, Rubberiaarsjes Overschoenen F. FE IJ EN, S. KROM n.v. £)ïTi5 ,n maak.' "Pt! Radio programma AVONTUREN VAN DUIMELOT Hier is dai voor half i Prinses. Vc zes en vee en kind het QM 12 Mil medeged< Prinses, die schiedde, eei naaste omge sing, zelfs vo baron Baud, richt terston< cieele waars< u gereed", ko het eerste w< en het officie panne van vi Carnavalis in het land, en overal in het Zuiden wordt de Prins der Zotheid met uitbun dige vreugde ingehaald, om ge durende drie dagen zijn scepter te zwaaien over de bevolking, die zich maar al te graag aan zijn macht onderwerpt. In Oeteldonik werd Amadeiro 16 ingehaald en de bewoners van Den Bosch, welke stad van ouds her vermaard is om haar groteske carnavalsfeesten, stonden in dich te drommen langs den weg ge schaard, toen Amadeiro, per extra trein gearriveerd, zijn triomftocht begon. Onder al dat dwaas vertoon komt er meer en meer de stem ming in, zoodat na een goed ma tte een uitgelaten menigte Ama deiro omstuwt, wanneer hij om vijf uur en elf minuten op het Marktplein het standbeeld van „Knillis" onthult, den Oeteldonk- schen boer, symbool van het car naval. Kinderen dansen op straat in costuums van gaas of in een ge leenden onderrok van moeder met een te groolen Brabantschen kap en een onwerkelijk oude-men. schengezicht, maar als de avond valt, gaan zij langzaam en schor van het zingen huistoe en komen steeds meer de grooten in hun veelkleurige costuums. Onafge broken stroomen de stoeten der feestgangers, elk met eigen mu ziek, naar de paleizen van ver maak. De stad gonst en dreunt van ongemeten vreugde. Dit is het leven van den schijn. Maandag en Dinsdag zullen de hoogtepunten zijn van dit eeu wenoud folkloristisch feest. Een Breugheliaansche maaltijd met honderden deelnemers in origi- neele kleederdracht vormt na een grooten optocht de clou van het uitgebreide feesiprogram, waar- In de Parijsche winterbaan moest van Vliet Zondag de meer derheid erkennen van de Fran- schen Gerardin en Senffleben. Derkens was 5de. Tegelaar uit Leiden behaalde te 's-Gravenhage het nationaal kampioenschap tweede kl. drie banden biljart met 5 gewonnen partijen en een alg. gem van 0.586. In een schaakwedstrijd om het bondenkampioenschap won de Twentsche Schaakbond van den Noordelijken Schaakbond met 6V22 y2 en 1 afgebroken partij. Hierdoor werd Twente nummer één in de noordelijke groep. H.C.S.V. speelde in de hoofd klasse-competitie van den Nted. Schaakbond togen Het Centrum uit Rotterdam. De Rotterdam mers wonnen met 64. Het Amsterdamsche V.A.S. speelde tegen het tweede team van D.D. uit Den Haag. V.A.S. won met 82. Een ontmoeting Utrecht-Amers- foort liep uit op 8V21K vo°r Utrecht. Zenuwpatiënte slaat haar gastvrouw neer De 33-jarige mej. L., die te Delft bij twee bejaarde men- schen inwoonde, heeft getracht haar hospita van het leven te berooven Vanaf haar tweede jaar was de daderes in huis bij deze familie W. Zij is echter verscheidene jaren opgenomen geweest in een inrichting. Een dezer dagen or-tstond een woor denwisseling, welke zoo hoog liep, dat de 74-jarige mevr. W. mej. L. buiten de deur wilde zetten. Deze heeft daarop mevr. W. met een bijl op het hoofd geslagen, tengevolge waarvan het slachtoffer bloedend ineen- zeeg. De daderes heeft zich bij de politie aangegeven, welke het slachtoffer in hopeloozen toestand aantrof. Nader wordt gemeld dat de toestand van mevr. W. nog steeds zorgwekkend is. Het slachtoffer van den aan slag is Zaterdagavond half ne gen in het oude- en nieuwe gasthuis te Delft aan de beko men verwondingen bezweken. Faculteit voor tandheelkunde te Groningen Om tegemoet te komen aan het nijpende tandheelkundig te kort in Nederland, zal met Sep tember een nieuwe tandheelkun dige faculteit aan de rijksuni versiteit te Groningen worden geopend. Tevens ligt het in de bedoeling de opleiding voor tandartsen te verbeteren. Dit zal waarschijnlijk den duur der opleiding iets verlengen, doch verwacht wordt, dat de voorge stelde verbetering de animo voor de tandheelkundige studie bij de aanstaande studenten sti- muleeren zal. Kocht Franco een kasteel in Ierland? Volgens Jose Giral, tot voor kort eerste minister van de Spaansche regeering in ballingschap, weten de Spaansche nieuwsbladen te berich ten, dat generaal Franco een kasteel in Eire heeft gekocht. „Men verwacht in Spanje alge meen, dat Franco, indien hij uit zijn macht wordt verdreven, de wijk zal nemen naar Eire", deelde Giral mede op het vliegveld Shannon (Eire). Giral is op weg naar Mexico in welke stad hij zijn vroeger ambt van professor in de chemie aan het polytechnisch instituut weer hoopt op te nemen. mede Oeleldonk het 65-jarig be staan van zijn leidende carnavals club viert. Zaterdagmiddag is ook te Ber gen op Zoom met een extra-trein de „Prins der Zotheid, Nilles I" met groot gevolg gearriveerd. Omstuwd door een groote menigte „krabben", zooals de bewoners van Bergen op Zoom zichzelf gaarne betitelen, begaf Zijne Hoogheid zich naar de Markt, waar hij werd begroet door bur gemeester ir. B. J. Witte. Hierna voerden een twaalftal jonge mannen een symbolische zwaarddans uit, een pantomine, düe het dooden van den winter voorstelt. Hiermee werd een ge bruik in eere hersteld, waarmede men in Bergen op Zoom 500 jaar geleden de carnavalsdagen placht in te luiden. Dinsdagmiddag zal te Bergen op Zoom de „blauwe schuit" uit trekken. Voorafgegaan en gevolgd door vele allegorisohe groepen en wagens. Den overigen tijd zal men in het „Krabbegat" besteden aan dansen en „leut maken", want de Prins heeft als devies voor dit jaar uitgegeven: „As ge maor leut et" <ORTE KUNST-KRONIEK Ko Arnoldi heeft het verzoek ontvangen voor de nieuwe Rot- terdamsche Schouwburg een eigen tooneelgezelschap te vor men. Paul Storm is mede voor de regie aangezocht. Te Maastricht is overleden Eugene Roomberg, een der bekende Limburgsche jongere schilders. Het Haagsche matrozenkoor o.l.v. Theo van Elferen gaat naar Parijs en zal in de Notre Dame aldaar een Hoogmis zin gen; ook zal het koor een gala concert geven. Er zijn be sprekingen gaande om Leopold Stokowski en zijn philharmo- nisch orkest dezen zomer een tournee door Europa te laten maken. Nog dit jaar zal het tweede deel van „de vocale muziek van Jan Sweelinck" door Sigtenhorst Meyer in druk verschijnen. Te Moskou is een expositie geopend van oude Russische schilderkunst. Ms.r dan 300 inzendingen, bestaande uit iconen, miniaturen en schil deringen uit kloosters en kathe dralen zijn er te bezichtigen. Peter Kieuder, de bekende componist, zal voor vijf jaar naar Amerika gaan. De Vlaamsche studenten organisee- ren een congres voor de geheele Nederlandsch sprekende uni versitaire gemeenschap, dat te Gent zal worden gehouden. Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat de distri butiediensten tegelijk met de bonkaarten voor voedingsmid delen K, L, O en P 705 nieuwe textielkaarten zullen uitreiken. Bij deze nieuwe textielkaarten Va 705 wordt geen verschil meer gemaakt tusschen kaarten voor babies, kleuters, meisjes, jongens, vrouwen en mannen. De nieuwe kaarten zijn dus voor iedereen dezelfde. De pun ten der nieuwe kaarten zijn nog niet geldig. Te zijner tijd zul len hierover nadere mededee- lingen gedaan worden. Een groote hoeveelheid valsch bankpapier alsmede zeer veel nage maakt Amerikaansch leger-„scrip"- geld, waarvoor Amerikaansche sol daten in geheel Europa in legerwin- kels terecht kunnen blijkt den laatsten tijd. in Frankrijk in omloop te zijn gebracht. Het valsche bank papier is soms pas na minutieuze onderzoekingen te onderscheiden van echt. De Fransche politie is in samenwerking met Amerikaansche militairen een uitgebreid onderzoek begonnen. De Fransche politie heeft boven dien gedurende de laatste dagen goud ter waarde van twee-en-een- half millioen francs op de zwarte markt ontdekt. KARD. VON PREIjSING TE NEW YORK De bisschop van Berlijn, kardi naal Von Preysing, is in de Veree- nigde Staten aangekomen. In gezel schap van kardinaal Spelmann, aartsbisschop van New York, be zocht mgr. Von Preysing de aldaar gevestigde diensten voor de hulp verleening aan vluchtelingen. De Duitsche Prelaat maakte van de ge legenheid gebruik om deze organi satie te danken voor de hulp welke zij aan de overwonnen landen ver leende en waarvan het bedrag in het afgeloopen jaar acht millioen dollars bedroeg. Op een vraag hoe het met het nationaal-socialisme in Duitschland stond, antwoordde mgr. Von Preysing, dat dit nimmer vat heeft gehad op de massa der boe renbevolking en dat ook de bevol king van Berlijn, dat zijn diocees is, niet veel van het Hitlerdom moest hebben. Kardinaal Spelmann maakte van zijn kant de opmerking, dat alle ge allieerde landen zwaar door den oorlog hebben geleden, vooral Frankrijk en Engeland en dat het moeilijk is zich een beeld van de tegenwoordige ellende in Europa te vormen, indien men déze niet ter plaatse aanschouwd heeft. Voor de huisvrouw heeft de koude en de sneeuw nog een, zij het dan kleine, goede zijde. Zij stellen haar in staat haar pakjes bevroren groente zonder bezwaar goed te houden, (v. d. Reyken) K.A.B.-ledental in het Bisdom Haarlem passeert de 50.000 Aan den grooten groei van het ledental der Ned. Kath. Ar beidersbeweging heeft het Bis dom Haarlem ook haar deel bij gedragen. Ging de Haarlemsche Diocesane Bond in 1941 ten on der met ruim 36.000 leden, dit aantal was in Januari 1946 reeds gestegen tot ca. 42.000. Bij het afsluiten van het jaar 1946 mocht echter worden vast gesteld, dat per 31 December 1946 het ledental de 50.000 num was gepasseerd, zoodat de aan was in 1946 op ruim 8000 leden mag worden vastgesteld. De bond stelt zich thans ten doel, in het jaar 1947 dit aantal te brengen op 60.000 waartoe een grootscheepsche propaganda momenteel wordt voorbereid. Geheimzinnige branden te Dinteloord Naar aanleiding van de be richten betreffende de geheim zinnige branden op een boerde rij te Dinteloord, vernemen wij, dat het onderzoek heeft geleid tot een volledige bekentenis van het dochtertje van den boer zelf. Het meisje heeft zonder bepaald den opzet te hebben om brand te veroorzaken, eenige malen een begin van brand doen ontstaan, hierbij toegevende aan een door omstandigheden ont stane bijzondere gemoedstoe stand. In het dorp Dinteloord, dat door de raadselachtige brandjes eenigszins in opschud ding was gebracht, is de rust weergekeerd. Grieksche guerillastrijders bevrijden gevangenen 250 man Grieksche guerilla- troepen zijn een gevangenis te Sparta binnengedrongen en zij hebben 233 politieke gevange nen bevrijd. Bij den aanval op de gevangenis werd een gevan genisbewaarder ontvoerd, ter wijl vier personen werden ge dood. Nederlandsche militaire missie naar Amerika Binnenkort zal een Nederlandsche missie naar Amerika vertrekken voor de bestudeering van de toe passing van natuurwetenschappelijk onderzoek in de oorlogvoering. Deze missie bestaat uit officieren van den technischen staf, welke deel uit maakt van den generalen staf. Aan het hoofd staat de luitenant-kolonel J. van Ormondt, terwijl verder deelnemen majoor ir. G. Wildschut en majoor dr. A. W. J. H. Hoitink. De missie zal ongeveer vijf maan den in Amerika verblijven. Er zul len bezoeken gebracht worden aan legerinrichtingen en Universiteiten, „Medal of Freedom" voor kloosteroverste Ter gelegenheid van he 12'/^- jarig bestaan van het St. Lidui- nagesticht te Schijndel heeft de heer Wannee, secretaris der In telligence Service van het Ame rikaansche leger, de Moeder overste dezer dagen de „Medal of Freedom" overhandigd. Ter wijl de Duitsche staf in Septem ber 1944 boven huisde, verborg zij 24 Amerikaansche piloten in het sousterrain van het kloos ter. Namens de talrijke evacué's die in het klooster onderdak vonden, werden gebrandschil derde ramen aangeboden. NIEUWE BONNEN VOOR PETROLEUM Het Centraal Distributiekan toor deelt mede, dat gedurende het tijdvak van 23 Februari tot en met 5 April a.s. de bonnen 61-3 en 62-3 algemeen, recht zullen geven op het koopen en afleveren van twee liter petro leum. Deze bonnen worden drie weken eerder dan normaal gel dig verklaard met het oog op de huidige moeilijke brandstof- fenpositie. Er wordt evenwel de aandacht op gevestigd, dat in de zomermaanden deze pe riode zal moeten worden inge haald. De bonnen 59-1 en 60-1 blijven geldig tot en met 15 Maart a.s. Dankbetuiging van de Koningin De minister van Economische Zaken heeft bij een bezoek aan Heerlen een persoonlijk door H. M. de Koningin geteekende boodschap meegebracht, waarin Hare Majesteit haar dank be tuigt aan de mijnwerkers voor den Zondagarbeid, dien zij in het landsbelang hebben ver richt. Ontevredenheid in de Poolsche Boerenpartij? Volgens een bericht uit War schau van het Sovjetrussische Nieuwsbureau valt de Poolsche Boerenpartij onder leiding van Stanislaw Mikolajczyk uiteen als gevolg van „ontevredenheid onder de leiding". Volgens dit bericht zijn gedurende de laat ste dagen in een district meer dan 1000 personen uit de Boe renpartij getreden, terwijl de ontbinding zelfs is doorgedron gen tot de provincie Polesië, die Mikolajczyk als zijn bolwerk beschouwt. Cyprus wil aansluiting bij Griekenland 25000 Grieken hebben Zondag op een plein te Nicosia (Cy prus) in een demonstratie „on middellijke vereeniging met Griekenland en verwerping van de Engelsche economische plan nen voor Cyprus" geëischt. De bijeenkomst, waarvoor de deel nemers uit geheel Cyprus wa ren bijeengekomen, was geor ganiseerd door den kerkelijken raad en alle Cypersche Griek sche politieke partijen. Volgens bisschop Makarios, leider van dezen raad, die na 15 jaren bal lingschap verleden jaar Decem ber op Cyprus is teruggekeerd, zal Cyprus de economische plannen van Engeland negeeren en elke andere oplossing dan vereenigig met Griekenland af wijzen. Teelt van Zaaiuien In tegenstelling met een vo rige mededeeling wordt er de aandacht op gevestigd, dat de teelt van zaaiuien voor het teeltjaar 1947 geheel vrij is. Voor de teelt van dit product worden dus geen bijzondere tuinbouwteeltvergunningen '47 uitgereikt. De teelt van poot- uien is toegestaan, wanneer ge dekt door een A-vergunning on der punt 4 ten name van den teler. Amerikaansche credief voor Hongarije De Vereenigde Staten heb ben een nieuw crediet van 15 millioen dollar verleend aan Hongarije. Naar het Amerikaan sche ministerie van buiten- landsche zaken mededeelde, is verdere economische hulp niet uitgesloten. Het crediet zal de Honsaarsche regeering in staat stellen overtollig oorlogsmate riaal in het bezette Duitschland aan te koopen. Vorig jaar heeft Hongarije eenzelfde bedrag ontvangen. Stoffelijk overschot van Grace Moore naar Amerika Het stoffelijk overschot van Grace Moore, die bij het vlieg tuigongeluk bij Kastup om het leven kwam, is aan boord ge bracht van het Amerikaansche schip „America" te Cherbourg. Haar echtgenoot, Valentin Pa- rera, zal op hetzelfde schip meegaan om de begrafenis in de Ver. Staten bij te wonen. Zeeuwsch-Vlaanderen nog in nood Sjef van Dongen, de bekende Poolreiziger der hulpexpeditie, die in 1928 werd uitgezonden vanuit Spitsbergen naar de vermiste groep Nobile, sprak in den schouwburg te Lochem over den nood, die nog in Zeeuwsch-Vlaanderen heerscht. Plaatsen als Sluis, Eede en Schoondijke zijn voor 90 pet. verwoest, terwijl Aardenburg en omgeving behooren tot ge teisterd gebied, waar na twee en een half jaar vrijheid de nood nog altijd zeer hoog is. Er bestaan plannen om voor elke plaats een centraal jeugdgebouw en sportterreinen aan te leg gen. Door middel van de jeugd organisaties wil men de moree- le gevaren voor de jeu<?d tot een minimum beperken. Om den nood in Zeeuwsch Vlaande ren bekend te maken aan het Nederlandsche volk, trekken 'talrijke sprekers door het land, niet om te bedelen, doch om een beroep te doen op ons volk, om Zeeuwsch Vlaanderen moreel en financieel te helpen. De passiespelen De Stichting Passiespelen te Tegel en heeft haar jaarverga dering gehouden, waarop een overzicht werd gegeven over de resultaten van 1946. 115.000 be zoekers hebben de spelen be zocht. De financieele resultaten waren zeer bevredigend en aan zienlijke bedragen kónden voor liefdadige doeleinden worden afgedragen. Met groote voldoe ning is gewag gemaakt van het bezoek van H.M. de Koningin. Reeds thans gaat men zich voor bereiden op de spelen in 1950. Ér zullen cursussen komen voor de speelsters en spelers en men zal studiereizen ondernemen naar passiespelen in binnen- en buitenland. Reeds nu komen uit het buitenland verzoeken om voor de Passiespelen in 1950 plaatsen te reserveeren. WEERBERICHT Weersverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot Dinsdagavond. AANHOUDENDE VORST Maitdge, tijdelijk krachtige Oost». lijke wind. In den nacht en vroegen ochtend op vele plaat. sen strenge vorst. Enkele over. drijvende wolkenveldengeen sneeuw. Gevraagd met 1 Maart flinke arbeider op landbouwbedrijf Adres C. J. HOEDJES, Molenweg C 15, Oterleek Te koop merk B D Boomkampstraat 4 WANDELSTOK laten staan voor het pand LAAT 69! Degene die deze stok gevon_ den heeft wordt verzocht deze terug te bezorgen: Laat 69. HAAKWERKEN zooals vlechten, prui ken, stukjes enz. wor den op eigen atelier vervaardigd. Maison JOH. KALKSMA, Hoogstraat 4, telef. 4453 MAANDAG 17 FEBR. loten verkrijgbaar TREKKING be gint 24 Maart Collectrice Singel 123, telef. 2591 DEN HELDER GEVR. TE ALKMAAR door echtpaar met twee volwassen dochters met kookgelegenheid of gebruik van keuken Brieven onder no. 10099, bureau van dit blad. (Zuid-Af rika) De trek naar Zuid-Afrika is weer begonnen. Ook voor Missionarissen 1 Vraagt inlichtingen voor Priester en Broeder opna me in onze Congregatie. Na de PAASCHVACAN- TIE begint de voorberei dende cursus. P. SUPERIOR St. Paul-Arcen L. Afgeknipt lang haar te koop gevraagd Maison Joh. Kalksma, Hoogstraat 4, telef. 4453 .ktëvfleahjgdfli 7 .Itos.lees jij don hiel', helr In SCHILDERS GARAGEBEDRIJF kan geplaatst worden Aanmelding schriftelijk of persoonlijk RIJKSWEG 115, LIMMEN op den Nat. Feestdag PRIMA MUZIEK! Aanvang 8 uur Muziek: Dans- en Show-orkest onder leiding van Coo Siewerts De verkoop der loten begint Maandag 17 Febr. 1947 en de trekking vangt aan op Maandag 24 Maart 1947. Bestelt nu reeds uw loten bij S. Vogelzang te Callantsoog. Prijs per lot f80,—, 1/2 f40,—, 1/4 f20,—, 1/10 f 8,—, 1/20 f 4,—, plus 10 cent porto. Zendt briefkaart of stort het bedrag op postrekening 190295 of per postwissel. Donderdags te Schagen in Hotel Igesz. Houders van loten, der laatste trekking, welke geen nader bericht hebben ontvangen, zijn uitgeloot met een NIET. Op no. 7808 viel f 1000,Door mij werd uitbetaald te 't Zand f 255,te Callantsoog f 552,50 en te Juliana- dorp f42,50. Bel. aanbevelend, Vraagt inlichtingen voor BETER Machinale afwerking Jan v. Scorelkade 37, Reekerstr. 6, Alkmaar Werkplaats: Spanjaardstraat 21, Alkmaar. Telefoon 3726 Alkmaar FAILLISSEMENT H. A. M. JASPERS TE HOORN De curator brengt ter kennis van crediteuren, dat de schuldvorderingen in bovengenoemd faillissement te zijnen kantore moeten zijn ingediend vóór 26 Fe bruari 1947 en dat de verificatievergadering zal wor den gehouden op Donderdag 13 Maart 1947, des mid dags te 12 uur in het Gerechtsgebouw te Alkmaar. Hoorn, 15 Februari 1947. De Curator: Groote Noord no. 25. Mr. D. H. Buiskool en Ifounnen wij nu weer repareeren Kennemerstraatweg E 166 MOFLEtftRANCtEB Chemische Wasscherij en Ververij ALKMAAR Telef. 4041 (3 lijnen) FILIAAL ALKMAAR Langestr 64, tel. 2160 2E1G LIEVER:,, IHRBEf- U OVERL 5" minuTën TëlRpg WOENSDAG 19 FEBR. HILVERSUM I (301 M).: 8.00 Nieuws en gram. platen; 9.30 Orkestmuziek; 11.00 viool 11.45 Fami. bericht uit Indo nesië;; 12.00 Kwartet; 13 00 Nieuws en lunchconcert; 15.00 Kamerorkest; 18.00 Piano; 19.00 Nieuws er.' Engelsche les 20.00 Nieuws en Mariniers., kapel; 22.00 Nieuwe en orkest 23.00 Avond-concert. HILVERSUM II (415 M.): 7 00 Nieuws en ochtend gym.; 9.00 Gramm. muziek; H.00 Gevarieerd programma; 13.00 Nieuws; 1415 solisten;; 17.15 Orkest; 18.00 Nieuws; 19.00 Gram.; 20.00 Nieuws; 20.15 Orkestwerken; 21.15 Hoorspel; 22.25 Avondprogramma. S' p!J 117. Van bulten spelen komt voorlopig niets. De volgende dag zijn Duimelot en Teentje alles weer vergeten. Ze hebben lekker gegeten en mogen nu boeken be kijken. Teentje heeft een hele hoop boe ken vol met platen. Als zoete jongetjes zitten ze nu in de kamer en genieten van de mooie platen. Ze raken niet uitge keken. Toch ook wel fijn, samen zo thuis te zijn. 118. Teentje krijgt ook al les in orgel spelen. Daar staat Duimelot van te kijken. Maar Teentje zal Duimelot ook wel spelen leren. Kijk maar eens goed, hoe fo het moet. Het klinkt ook wat leuk. Dat spelen wil Duimelot k graag leren. En Moeder Voet vindt he, wat fijn. als de jongens zo rustig aan het spelen zijn. Moeder krijgt vanmiddag toch visite en dan is het pret tig, geen ondeugende jongens te moeten verbieden. Hoofdredacteur rayonredactei Directeur; E. Abonnementspr kwartaal; 1. incl. incasso. A 13 c. p. mm.; r in alle edities minimum 4.- p. mm.; in alt: OP De geboort] gebeurtenis regeerend Vorst: dere overweging' telg wel een bee niet In heel de were dichtbij en vèr-c jaagd of nauwel Nederland stc Zeker, het tem voorbijgegaan, geestelijken en s gevolgen 'grijnze: van barren wint Toch: een ge] moeizaam van c groote probleme van ons land e deeld; het is 't die ons benauw Toch: en gelu Want ergens Huis, door de Hc van het moment van een nieuw 1 te het Nederlanc len te vergeten, de geboorte van Het zou dwaa dat er onder d niet honderden i onverschillig laa wen als een fe beteekenis, die 1 als een registrat Stand, zooals e: per dag passeere Nederland, dat i: tijd nog naar w hart van Hollan: voor Oranje klo] Dat Nederland het gelukkige la: zijn Koningin, d< aan zijn vereerd gen Gemaal en Dat is het gel het Nieuwe Kinc wachten tegemo hartelijk verheuc De nieuwe telc We loot aan de c door het Nederl blijdschap begrc nieuwe versterkt: derland en Oran de verdere toeko: het beste verhop schen namens 1 naar het veelbesj als een Sprookje: belangstelling st( bezetter zijn sche zit geslagen, zoi tracht heeft, de v ken uit het hart De nieuwe tel Pand, dat de zei barbarij, ook in land en Oranje, Het nieuwe Pri «et symbool der °°kj in geestelijk vrij" weer zal zi; standig, in de c den hechten kete weer een schake Leve de nieuw: Leve het Prins: Leve de Konin< Leve het Vade

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4