Geslaagde jaarvergadering der rundveefokkers WILLEM SCHMIDT RADIO PIMPEL GAAT IN PENSION L.T.B- Langendijk spreekt zich uit voor coöperatieven afzet Teraardebestelling dijkgraaf C. Kramer Giijnis 77 September fokveedag te Hoorn PAG. 2 NIEUW NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD- Zaterdag 1 Maart 1947 ALKMAAR EN OMSTREKEN NASSAU GARAGE Voor het Tribunaal INBRAKEN OPGEHELDERD Marktberichten Deze winter eerste op de ranglijst Passieavond R.K. Vrouwenbond De afd. Alkmaar van den R.K. Vrouwenbond organiseert Woensdag 5 Maart in 't Gulden Vlies een Passie-avond. De voordracht - kunstenaars Rien Nout en Cees Griffioen zullen hun gehoor leiden door die we reld van schoone gedachtdn, die het H. Lijden van Christus wekt in de zielen van dichters en andere kunstenaars; de muzika le omlijsting van Jurriaan An- driessen wordt uitgevoerd door het parochiaal zangkoor. Middenstandsretraite Van 15 tot 18 Maart wordt in het Retraitenhuis, te Bergen een besloten retraite gehouden voor Middenstanders, die allen van harte welkom zijn. Geen spreekuur Naar men ons verzoekt mede te deelen, is wethouder Lees berg verhinderd a.s. Maandag zijn gebruikelijke spreekuur te houden. Tweede Abonnements concert H.O.V. Het Tweede Abonnements concert, dat de Haarlemsche Orkest Vereeniging in 't Gulden Vlies te Alkmaar zal geven, zal plaats vinden op Vrijdag 7 Maart a.s. Het zal ditmaal onder leiding staan van Marinus Adam, ter wijl de pianiste Anneke Wester haar solistische medewerking zal verleenen. Vóór de pauze brengt het or kest een uitvoering van de Vier de Symphonie in Es gr. terts van Ant. Bruckner. Na de pauze volgt optreden van de soliste met Cesar Franck's Variations symphoniques voor piano en or kest, waarna dit concert zal worden besloten met drie dee len uit „La damnation de Faust" van Hector Berlioz. ALKMAAR. Voor het door de H.M.V. gehouden examen te den Haag slaagde voor onder wijzeres costuum- en mantelvak mej. W. v. d. Riet. Bonnen afhalen Dengenen, wier naam met Q. en R. begint en Vrijdag ver geefs naar het distributiekan toor gegaan zijn, bieden wij ons excuus aan voor het onjuiste bericht van Donderdag j.l. (Be doeld waren letters E. en F.). Maandag komen aan de beurt, degenen, wier naam begint met letter G., Dinsdag en Woensdag letter H. Apotheken Gedurende de week van 2 tot 9 Maart wordt de Zondags- en nachtdienst Apotheken waarge nomen door de apotheek van de Wed. Wanna, Mient 11. JULLASCHOOL „ULO" TE ALKMAAR Alle leerlingen van bovengenoem de school worden Dinsdag 4 Maart a.s. weer op school verwacht. Aan vang der klassen om 9 uur. Mocht het onverhoopt hard vrie zen (7 gr. of meer) dan blijft de school tot nadere aankondiging ge sloten. Zr. M. Julie, hoofd der school ■"-ALKMAAR. Ten gevolge van de sneeuwval kon vanmorgen de tram naar Warmenhuizen niet rij den. Er werd direct begonnen met sneeuwruimen, zoodat wordt ver wacht dat deze dienst in den loop van den dag weer hersteld zal wor den. Bij de N.A.C.O. vernamen wij, dat alle busdiensten hedenmorgen wer den gestaakt, zoowel rond Alkmaar als elders. Verkenningsploegen wer den in diverse richtingen uitge stuurd om de wegen te verkennen. ALKMAAR. In ons raadsver- slag laten wij dhr. Venneker spre ken over „onrecht' in de stad n.a.v. de woningdistributie. Dhr. V. sprak echter niet van „onrecht" maar van „onrust". EXCURSIE H. LANDSTICHTING De commissie, die vorig jaar met zooveel succes de reis naar de Passiespelen te Tegelen ver zorgde, is voornemens dit jaar, half Juni, een reis naar de H. Landstichting te organiseeren, waaraan enkele andere uit stapjes zijn verbonden. Zonder zich te binden, kan men zich in beginsel reeds opgeven aan den secretaris R. Scheltinga, Nieu- wesloot 99, Alkmaar. Boekenweek De Alkmaarsche boekhande laren hebben naar aanleiding van de Boekenweek 1947 den heer K. Norel bereid gevonden voor het Alkmaarsche publiek een lezing te houden over eigen werk. In samenwerking met het bestuur der Volksuniversiteit werd bepaald, dat voor de leden dezer vereeniging een beperkt aantal kaarten tegen geredu- ceerden prijs wordt beschikbaar gesteld. Het ziet er naar uit, dat het den heer K. Norel zeker niet aan belangstelling zal ont breken, zoodat hen, die dezen avond willen meemaken, wordt aangeraden, zich vroegtijdig van plaatskaarten te voorzien. Bijzonderheden zijn bekend ge maakt in de betreffende adver tentie in het nummer van gis teren. 100-JARIG BESTAAN DER NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR >s ALKMAAR Op den 30sten Maa«t a.s. zal het honderd jaar geleden zijn, dat hier ter stede door het Departement Alkmaar der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen <fe Nutsspaarbank werd opgericht. Commissarissen en di recteur willen dit in de annalen der Spaarbank zoo bijzonder ver heugend feit niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Zij besloten daarom voor alle jonggeborenen, die in de maand Maart in Alk maar of in een der aangrenzende gemeenten (Heiloo, Akersloot, Zuid- en Noord-Schermer, Ou- dorp, Koedijk, Bergen, Egmond- Binnen) het levenslicht aanschou wen, een jubileum-spaarbank boekje beschikbaar te stellen, waarop een eerste inleg van drie gulden zal zijn ingeschreven. Vanzelfsprekend wordt aan dit jubileum der Spaarbank nog ver der aandacht geschonken. Zoo zal binnenkort een gedenkboek ver schijnen, waarin de stichting en de ontwikkeling der Spaarbank gedurende een eeuw uitvoerig zijn beschreven. Men mag aan nemen, dat in de komende weken deze instelling in het teeken der algemeene belangstelling zal staan, zoowel hier ter plaatse als in de omliggende gemeenten. Het is ons gebleken uit het on langs versohenen jaarverslag over 1946, dat het inleggerskapitaal der Spaarbank reeds geruimen lijd boven de tien millioen gulden uitgaat, zijnde in de boeken der Spaarbank een recordcijfer. Het aantal inleggers nadert de 25.000. Het zou voor het bestuur der Spaarbank ongetwijfeld een groo- te voldoening zijn, indien op den dag der herdenking, welke is vastgesteld op Zaterdag 29' Maart, het aantal inleggers de 25.000 zal hebben overschreden. Blijkens ons verstrekte inlichtingen ontbreken hieraan echter nog een 350-tal inleggers, zoodat het zich laat aanzien, dat het bereiken van dit tweede recordcijfer eerst na den gedenkwaardigen 29sten Maart zal vallen. ALKMAAR De Directie van de Gem. Lichtbedrijven verzoekt ons opname van het volgende: De mogelijkheid be staat, dat lichtgas, afkomstig van lekkage in het buizennet van het gasbedrijf, geen uitweg kan vinden door het hard be vroren wegdek en op de een of andere wijze onder of door de fundeering in woonhuizen komt. Hierdoor kan voor de bewoners levensgevaar ontstaan en men wordt dan ook met klem ver zocht bij het bespeuren van gas- lucht onmiddellijk het gasbe drijf te waarschuwen. U leert op prettige wijze autorijden indien U zich opgeeft voor de lessen van de Nassau-Rijschool! Les- wagens met dubbele be diening. Gediplomeerde in structeurs. Vlugge en gron dige opleiding voor het rij'examen. Meldt U neg heden telefonisch I tel. 3545 Nassauplein 1 Alkmaar (Advertentie) ALKMAAR Onder groote belangstelling had gistermiddag te Stompetoren de teraardebe stelling plaats van den overleden oud-dijkgraaf van de Sohermeer, den heer C. Kramer Giijnis. Vele belangstellenden hadden zich te gen half drie in het kerkje te Stompetoren vereenigd; onder de aanwezigen merkten wij o.m. op burgemeester prof. mr. A. Koel- ma van Alkmaar, ir. Thomese, dir. van den Prov. Waterstaat en diens voorganger jhr. Reigersman, dr. W. Voorthuysen, nol. Krui mel, dr. Huygens, burgemeester van Bergen, en voorts vele voor aanstaande figuren uit water- schapskringen en het landbouw organisatieleven, zooals J. de Veer voedsel commissaris, M. Groot van Akersloot, H. Klaver, mr. J. Be- lonje, H. Koster en J. Boersma, secretaris hoogheemraadschap, de heeren Wayboer en Blaauboer uit Kolhorn en de heer J. Dave- laar; ook uit de Schermeer waren vele belangstellenden aanwezig. Terwijl het stoffelijk overschot, bedekt met tal van kransen en bloemstukken, de kerk werd bin nen gedragen, speelde het orgel het Largo van Handel. De heer v. d. Stad opende de rij van sprekers en herdacht den overledene, die 15 jaar dijkgraaf was van de Uitwaterende Sluizen van Kennemerland en Westfries land; hfj prees den heer Kramer Giijnis als een strikt onpartijdig man en als een goede vaderlan der, die zich, toen tijdens de be zetting de vergaderingen te zijnen huize werden gehouden, een gul gastheer toonde; zijn nagedachte nis, aldus spr., zal bij ons steeds in aangename herinnering blij ven. Mr. J. Belonje, secretaris van de Schermeer, sprak nampns het bestuur en de hoofdingelanden, doch ook als vriend van den over ledene, waarmee spr. 15 jaar had samengewerkt, terwijl de heer Kramer Giijnis dijkgraaf was. Hij wees er op, höe de overledene steeds de belangen van den pol der voorstond en vooral ijverde voor goede wegen; met hem ging de 20ste dijkgraaf van de Scher meer heen. Dat de regeêring hem vorig jaar onderscheidde met zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau was Welver diend; hij heeft den poldér met eere gediend. Mr. Koeima sprak als burge meester van Alkmaar, dé stad, waarmee de .heer Kramer Giijnis als dijkgraaf zoo lang verbonden was; hij behoorde daardoor tot de groote gemeenschap van Alkmaar en het verheugt spr., dal die band met de Schermer, door de benoe ming van den schoonzoon van den overledene, den heer J. Posch,. tot dijkgraaf, niet verbroken werd. Voorts spraken nog de heer van Dok namens Aurora, E. Govërs namens de Fokvéreeniging Scher mer en dr. Heringa namens het Witte Kruis. De heer P. Blanken- daal uit Bergen bracht den over ledene dank voor de gastvrijheid, die hij als evacué drie jaar van hem had mogen ondervinden. Hierna ging dé. de Jong voor in gebed en geestelijke lezing, Waarna hij zich aansloot bij de woorden van genegenheid en waardeering jegens den overle- dene, die hij schetste als een man met een geheel eigen stijl, als een dór laatste vertegenwoordi gers van een generatie van men- schen, die bezig is te verdwijnen; hij. was een man, die trouw was in het kleine en het gróote, die verantwoordelijkheidsbesef had en een rechtschapen man genoemd mag worden. Hij was een waar dig mensch, die den last Van de verantwoording waardig wist te dragen. Tenslotte herdacht ds. de Jong den heer Kramer Giijnis als een correct, trouw en pliahtsbe. trachtend kerkvoogd en hij bad, dat de Eeuwige Rechter hem in genade mocht aannemen Onder orgelmuziek werd het stoffelijk overschot hierna hel kerkgebouw uitgedragen en op het kerkhof ter aarde besteld; ds. de Jong bad hier het Onze Vader, waarna de zoon, Dirk Kramer Giijnis, den voorganger, de spre kers efi de overige aanwezigen namens de familie dankte voor de belangstelling. HET HART DER WERELD URSEM Op Zondag 9 Maart a.s. komen de kunstenaars Rien Nout en Cees Griffioen onze pa rochie vergasten op een avond vol stijl en schoonheid. In de zaal van café Mulder, om half acht. Vrij entree voor alle volwassenen. Deze avond gaat uit van de Derde Orde van Sint Franciscus, die haar aanbiedt aan heel de parochie en eenige genoodigden. Zorgt dus dezen avond vrij te hebben voor het bijwonen van deze genotvolle uilvoering. Cos tumes en décor: Harry Sterk. Men zie voorts de aanplakbil jetten. LAN GEDIJ K. De plaatselijke afdeeling van den L.T.B. te Lange- dijk hield 'n ledenvergadering in de Burg waarvoor veel belangstelling bestond. De Voorz. de heer P. Duyves me moreerde de strubbelingen van den laatsten tijd: staking van de tuin ders, staking van üe groentenhan- del etc. Thans is men tot 'n verge lijk gekomen. Of de strubbelingen echter opgeheven zijn betwijfelde de Voorzitter. Er zijn thans vaste prijzen voor de tuinders, voor de grossiers en voor de consumenten. De maatregel is pas afgekomen en alle finesses zijn nog niet bekend. Coöperatie De Voorzitter deelde mede dat er 'n Coöperatie is opgericht te Broek op Langendijk. Door de staking van de groentenhandel kreeg deze Coö peratie haarr kans. Deze Coöperatie zou 'n erkenning krijgen. Er moest echter maar één Coöperatie komen. Als adviseerende leden van de Noordermarkfbond werden in deze Coöperatie benoemd de heeren Jo Dekker en P. K. Volkers. Laatstge noemde heeft inmiddels bedankt. Van deze Coöperatie kan men Ijd worden. Er is nog weinig bekend. Statuten en voorwaarden moeten nog opgemaakt worden. Pas na het bekend worden der voorwaarden zal men als definitief lid kunnen toe treden. De veilingleider, de heer J. Kos Wz. deelde mede dat er vanmiddag 'n vergadering was gehouden van het voorlooplg bestuur van de Coö peratie. De Coöperatie is uit de nood geboren Men is echter vast van plan om door te gaan met de Coö peratie. Als men als lid wil toetre den zal men 'n som moeten storten van tenminste f100. Het gaat er thans om leden te werven en de beschikking te krijgen over 'n ge deelte van de marktaanvoer. Alle aanwezige leden gaven zich in principe op als lid van de Coö peratie. De Coöperatieve gedachte leeft sterk in tuinderskringen. Men wenscht den weg van producent naar consument te verkorten en hiermede te bereiken hoogere prij zen voor de tuinders en lagere prij zen voor de consumenten. De beide aftredende bestuurs leden de heeren Jac. Weel en K. Bekker werden met nagenoeg alge meene stemmen herkozen. an de orde kwam de behande ling van de voorstellen voor de ver gadering van de Tuindersvakgroep. Algemeen was men van gevoelen dat men moet vasthouden aan gega randeerde minimumprijzen van 60 tot 80% van de kostprijs met vrije prijsvorming naar boven dus geen maximum prijzen voor de pro ducten. Wat betreft de kwestie der teeltvergunningen wa^ men van meening dat deze herzien moest worden. Er is voor dit jaar wel wat verruiming gekomen omdat er teelt vergunning is uitgegeven voor 1000 H A. bewaar-winterkool. De algemeene yergadering van de Noordermarktbortd wordt gehouden op Woensdag 2 April a.s. Voorge steld zal worden om de prijs van de Deensche Witte kool niet meer vast te stellen aan de hand van de prijs van de Witte kool welke in de herfst worden aangevoerd. De heer A. Zut drong aan op de bouw van 'n koelhuis van b.v. 500 spoorwagons. De Voorzitter bracht de ontzaglijk hooge kosten ter spra ke. Er zal geen voorstel hierom trent worden ingediend. Wel zal men dit ter sprake brengen. Als afgevaardigden naar de alge meene vergadering van de N.M.B werden gekozen de heeren J. Bruin Dz., A. Vonk, Jo Kamp, J. Kos Kz. en A. van Kleef Jz. Plaatsvervangers J. Dignum en K. Kos. W.A.-commandant en Oekraïne-vaarder Als W.A -commandant, die op zijn zwarten kraag drie mooie gouden sterren had gekregen, vond J. Jonker uit Alkmaar het toch een beetje beneden zijn stand om in de rijen der Germanen op te gaan trekken zonder die blin kende eereteekenen. Daarom liet hij zich burgerlijk inlijven als bouwvakarbeider en maakte de reis naar de Oekraïne. Hij was een oude rot in de be weging der N.S.B., want sinds 1933 stond hij bij de lage stam- boeknummers vermeld In de be zetting vond hij blijkbaar zijn kansen. Allereerst trok hij naar België ais W.A-contactman tus. schen de Duitschers en Hollan ders, kwam terug, werkte op het Bezirkverwaltung en ondernam toen den tooht raar Polen en Rus land, waar hij in de Oekraïne de ruïnes probeerde op te bouwen. Later, weer terug in Alkmaar, werkte hij als leider van het NAF, welke functie hij liever wilde be- tite'd zien als een formeele ver melding zonder meer. Ook 't feit, dat hij W.A.-commandant in Alk maar was geworden, schreef hij, onder het besef van eigen on macht wellicht, toe aan de om standigheden, dat er hier geen betere figuren te vinden waren. Hij maakte toen inspectietochten in de omgeving, om te controlee ren hoe de zaken liepen. Slechts eenmaal had hij aan het hoofd van zijn troepen, naar hij nu ver telde door Alkmaar's straten ge marcheerd, maar straatroof was hem vreemd geweest. Zelfs wist hij niet, dat zooiets in het begin gebeurde. Ook niet toen de presi dent van het Tribunaal hem er aan herinnerde, dat in Februari 1941 de W.A. als een beest te keer was gegaan tegen de Joden. On begrijpelijk, waar immers alle kranten vol stonden van de „af schuwelijke mishandeling van W.A.-mannen" enz enz. Toen hij noig normaal werkte, had hij al den indruk gewekt een Jodenhater te zijn, maar tot daden kwam het echter nooit. Over 14 dagen zal het Tribunaal uitspraak doen. Uitspraken Tribunaal A. Hopman, Heiloo, oud-wet houder, interneering voor den duur van twee jaren, tot 6 Mei 1947. P. Plas, Hoorn, interneering voor den tijd van drie jaren, tot 10 Mei 1948. H. Kwast, Alkmaar, internee ring voor den tijd van twee jaren, tot 26 Juni 1947. P. Bakker te Purmerend, zaak aangehouden voor nader onder zoek. C. Tuinstra, Enkhuizen, schip per waterpolitie, interneering Ondanks ae gestaag neervallende sneeuw, mocht de 74e jaarvergade ring van den Provincialen Baud van Rundveeiokvereenigingen in Noord- Holland te Hoorn zich in een groote belangstelling verheugen, een be langstelling en een activiteit die zich weerspiegelden in het ope ningswoord van den wnd. voorzit ter, den heer J. E. J. Kramer. In een terugblik op het afgeloopen ja&r kon worden geconstateerd dat goede successen werden geboekt. Vee en veedagen, alsmede de vraag naar fokvee, bleken zeer geslaagd. Met een aansporing voor het volgende jaar werd de vergadering geopend verklaard. Na zeer uitgebreide no tulen kwamen de ingekomen stuk ken aan de orde, waarbij o.a. mede- deeling werd gedaan betreffende de aansluiting van den Bond bij den Coöp. Zuivelbank te Alkmaar, de Oprichting van een viertal afdee- lingen, beschikbaarstelling van subsidies van diverse organisaties, de candidaatstelling voor eenige be- s uursfürtcties, en de verschuiving der keuringen te Wieringerwaard naar 21 Maart. Het voorstel tot uitbreiding van het bestuur met 2 leden, zoodat dit komt van 7 op 9 leden, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, De begrooting voor het jaar 1947, waarin vooral de bedragen voor propaganda opvielen, werd goedge keurd. Uit het rapport van de com missie tot het nazien van de reke ningen over 1946 van den Bond eil de Coöp. Aankoop en die van het bemiddelingsbureau over 1945, bleek dé goéde órde der bescheiden, wes halve de vaststelling van ge noemde rekeningen volgde. Rond het voorstel om in samen werking met de L.T.M. te Hoorn eèn jaarlijksche provinciale fokveedag te houden, zoo mogelijk op 17 Sept. a.s. werdén uitgebreide debatten gesponnen. De oude strijdvraag: Alkmaar of Hoorn werd opgsrekeld. TOt slot werd echter besloten de fokveedag 17 en 18 Sept. op de Veemarkt te Hoorn te houden, waarbij de eerste dag zal zijn ge wijd aan runderen, terwijl óp de tweede dag schapen, geiten enz. zullen verschijnen Besloten werd voorts, deel te ne men aan de, ter gelegenheid van het Eeuwfeest van den Hollandsche Maatschappij van Landbouw te 's Hage op te zetten tentoonstelling, met 150 zwartbonten. De dieren zullen eerst na selectie worden in gezonden. Het voorstel van de afd. Stompe toren, inhoudende inplaats van de thans geldende provisie-afdracht van 1% van de verkoopprijs van elk met een afstammingsbewijs ver kocht dier vanaf, 1 Maart 1947 ten behoeve van het bemiddelings bureau af te dragen een doör het bestuur van den bond vast te stel len bedrag per afgegeven afstam mingsbewijs en een jaarlijks door het bestuur van den bend vast te stellen provisiepercentage van de verkoopsom van de dieren, waarbij het bemiddelingsbureau of haar or ganen haar bemiddeling heeft ver leend, ondervond tegenstand, ter wijl ook stemmen tot goedkeuring opgingen. Aan de hand van cijfers en andere argumenten meende het bestuur het voorstel van Stompeto ren niet té kuntten aanvaarden. Na eenige bespreking ging de ver gadering met het prae-advies van het bestuur accoord, waardoor dus het voorstel Stompetoren verviel. Gedurende de rondvraag, waar van door velen werd gebruik ge maakt, speciaal ter verkrijging van opheldering in diverse zaken van huishoudelijke orde, werden bekend gemaakt een aantal benoemingen. Wegens het periodiek aftreden van den heer Blokker, werd in zijn plaats gekozen de heêr Donker te Twisk. Gezien een in hét begin der vergadering goedgekeurde uitbrei ding vab het bestuur, werd daarin voor het gebied ten Zuiden van het Noordzeekanaal gekozen de heer GèijSSéi, terwijl voor het gebied Waterland de heer Plas uit Ëdam Zitting zal nemen in het bestuur. De heer Jb. Broersen werd herkozen als lid van de commissie Vóór den Coop. Aankoop; voor de cómmissie voor het nazien van de rekening van den Bond öVer ÏÖ47 kómen alfabe tisch in aanmerking de vereenigin- gen te 't Zand, Aartswoud en Abbe- kerk-Lambertschaag. Districtsvergadering N.R.S. In aansluiting op de jaarvergade ring volgde in de middaguren de districtsvergadering van het N.R.S. De voorzitter, de heer W. de Jong, sprak in zijn openingswoord woor den van hulde voor den oud-voor- zitter, den heer Wiesink en woor den van herdenking voor het over leden bestuurslid, den heer Jochem Blauboer. In een schets van den huldigen toestand van het N.R.S. noemde spr. deze uitstekend Het aantal leden groeide tót over de 24.000, terwijl ook een grooter deel name op te merken viel aan het N.R.S. werk. Spr. gaf hierna het woord aan den heer Alierkamp, die in een vrij uit voerige rede toelichtte hoe in Ne derland het systematisch onderzoek van de productie vererving van fok stieren te bevorderen. Aangevuld door een film werd tevens de aan dacht gevestigd op de maatregelen, welke genomen moeten worden ter bevordering van de uniformiteit in type bij keuringen op fokveedagen e.d. ALKMAAR In de maanden Nov. '46 t.m. Febr. '47 werden te Alkmaar 10 inbraken ge pleegd en wel aan de van Everdingenstraat, Tienehwal, Wildenmanshof je, Dubbele Buurt, Jan v. Schoorlkade, Emmastraat, G. W. Bruin- vischstraat, Kennemerstraat weg en tweemaal aan de Ju liana van Stolberglaan. Bij al deze inbraken werden ontvreemd tafelkleeden, vloer- kleeden, sieraden, kleedingstuk- ken, schrijfmachines, distribu tiebescheiden, levensmiddelen en verschillende geldbedragen. Het is de recherche der Alk maarsche politie thans gelukt, den dader van al deze inbraken den 23-jarigen Alkmaarder M., te arresteeren. Hoewel M. hard nekkig bleef ontkennen, is hij tenslotte voor al het aangevoer de bewijsmateriaal bezweken en bekende hij alle inbraken. Een zeer groot gedeelte van de ge stolen goederen kon worden op gespoord. Behalve de dader, werden nog zeven Alkmaarders gearresteerd, die zich aan he ling van het gestolene hadden schuldig gemaakt. Allen werden aan het bureau van pofttie in verzekerde bewaring gesteld. Sneeuw veroorzaakt verkeersstremming De zware sneeuwval van Vrij dagochtend, die in den namid dag nog in hevigheid toenam, is de oorzaak geworden van vrij ernstige vertragingen bij de spoorwegen. Zoo liep bij Oost huizen een goederentrein vast in de sneeuw. Vanuit Hoorn werden eenige locomotieven ter assistentie gezonden en met vereende krachten gelukte het, den trein na ongeveer ander half uur weer op gang te bren gen. De trein uit Purmerend ondervond hiervan een ernstige vertraging. De NACO-bussen moesten het Zaterdagmorgen eveneens te gen de sneeuw afleggen. In de omgeving van Hoorn, Schagen enz. werden verkenningstochten gehouden ter controle van de wegen, doch in de ochtenduren kon niet worden uitgereden. voor den tijd van detentie. He den vrij. De beschuldiging is gedeeltelijk vervallen verklaard. LANGEDIJK 1 Maart. Aangevoerd 29 000 kg gele kool 15.50; 18 600 kg. bevr. gele kool 11.6015.20 6600 kg bevr. uien 8.609; 50 000 kg' Deensche witte kool 1011.50 Bezitters van een aankoop vergunning R. V. 1. (Rijks Verkeersinspectie) zijn thans vrij in de keuze van hun merk Truck en Bestelwagen. En wat zou men lievet kiezen dan Ford? Betrouwbaarheid, economie, kracht en levens duur! Ook Ford personenwa gens leverbaar op aankoop- vergunning; hiervoor echter nog geen vrije merkkeuze. Automobielbedrijf Official Ford Dealer Alkmaar, Heilige Land 24-38 tel. 4038 K. F. C. Filmkeuring in ons gewest DEN HELDER. Tivoli: Vier Veeren, boven 14 jaar; Witte: Gelukzoekers, alle leeftijden. BREEZAND. Apollo: Dakloo- zen, boven 18 jaar. HOORN. Winston: Alles op de pof, boven 18 jr. Victoria: Het teeken van Zorro: boven 18 jaar. MEDEMBLIK, Scalatheater: De slag om Arnhem, boven 14 j. Het KNMI deelt mede: Wan neer men uitgaat van de ge. middelde overdagtemperatuur van de drie wintermaanden (December,Januari en Febru ari), neemt deze winter met 1,8 graden Celcius op de ranglijst van koude winters in deze eeuw de eerste plaa's in. De winter 1939/'40 komt met 1,6 graden op de tweede en die van 1941/'42 met 1,2 graden op de derde plaats. De normale waar de is +2,6 graden, toch zijn geen bijzondere lage temperaturen waargenomen. Dit blijkt wel dui delijk, wanneer wij he> absolute minimum met dat van den zeer kouden winter 1941/'42 vergelijken, n.l. 15,3 graden (21 December 1946) en 24,8 graden (27 Janu.iri 1942). Gerangschikt naar het ab solute minimum heeft deze wiri ter nog acht winters boven zich (waaronder !94l/'42 19'-i9/'40 en 1928/'29). Daarenieeen is deze win ter we] zeer langdurig. Bijzonder groot is het aantal ijsdagen (geheel etmaal vorst), n.l. 46 (normaal 8). hetwelk dat in alle winters van deze eeuw overtreft. Het record (40 ijsdagen) stond op naam van den winter van 1939/'40. De veel besproken klassieke winter van 1890/*91 telde er 36. Wij beleefden van 4 tot en met 24 Februari <21 dagen) een onafgebroken reeks van ijsdagen, hetgeen in deze eeuw niet eerder was voorgekomen. Zeer opvallend was verder het groote aantal opeenvolgende dagen (meer dan een maand, te weten van 21 Januari tot 22 Februari), waarop de wind uit Oostelijke rot Noordoostelijke richtingen waaide. PROGRAMMA (Advertentie) ZONDAG 2 MAART HILVERSUM I (301 M.): 8.00 Nieuws; 8.30 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 10.00 Kerkdienst; 11 30 Muziek; 12.15 Boekbespreking; 12.30 Lunchconcert: 13.00 Nieuws 13.30 Apologie; 14.00 Luisterspel; 15.00 Gev. muziek; 16.00 Koor muziek; 17,00 Kerkdienst; 18.30 Strijdkrachten; 20.00 Actualitei ten en muziek; 21.15 Hoorspel; 22.00 Nieuws; 22.35 Miizieki HILVERSUM n (415 M.): 8.00 Nieuws; 8.45 Muziek; 9,30 Ver- zoekplatenprogr.; 10.30 Kerkdienst 12.30 De Zondagsclub; 13.00 Nieuws; 13.15 Muziek; 13.50 Spoorwegen; 14.05 Boekenhalfuur 15.30 Filmpraa'je; 16.00 Skymas- ters; 16.40 Sport; 17.30 Öome Keesje; 18 00 Nieuws; 18.30 Mu ziek; 19.30 Cabaret; 20.00 Nieuws; 20.15 Concert; 21.15 Am. muziek; 22.05 Hoorspel; 23.00 Nieuws MAANDAG 3 MAART HILVERSUM I (301 |3.): 7.00 Nieuws; 8.30 Morgenconcert; 9.30 Strijkkwintetten; 10,30 Morgen dienst; 1135 Krontjong; 13.00 Nieuws; 13.15 Mandolinaia; 14 20 Zangrecital; 15.00 Strijkkwartet; 16.45 Gem. koor; 17.45 Rijk over zee; 18.00 Sport; 18 30 Strijd, krachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Boeknieuws; 20.00 Nieuws; 20.08 Marinierskapel; 21.00 Lezing; 21.20 Muziek; 23 00 Avondconcert. HILVERSUM II (415 M.); 7.0Ó Nieuws; 8.00 Nieuws; 8.15 Muziek 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arbeids vitaminen; 10 35 Mozart; 12.00 Lyra-trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Stafmuziekcorps; 13.50 Orgel concert; 14.35 Piano; 15.00 Intern, progr.; 16 30 Opera; 17.00 Kinder koor; 1730 Skymasters; 18.00 Nieuws; 20.05 Radioscoop; 20.55 Tango's; 21.15 Hoorspel; 22.00 BaCh,; 22 45 Sludenten; 23.00 Nieuws; 23.15 Jazz. I 5. „Jij zorgt Wel, dat hij beneden komt, hè man?" zei Mevrouw Pim pel minzaam, en ze zeilde statig de trap af, „Ja, ik kom al!" riep haar man hijgend van boven. En inder daad hij kwam! Of liever: de koffer kwam: Er klonk een hêvig gerommeldebommel op de trap en 't volgend oogenblik werd Mevrouw Pimpel, die juist de onderste trede bereikt had, letterlijk onder de over hemden, kousen, sokken en jurken begraven. Alle moeite was voor niéts geweest! 6. „Man, man, wat ben je weer onhandig!" zuchtte Mevrouw Pim pel. Enfin, de koffer en het linnen goed werden naar de voorkamer gezeuld en daar opnieuw gepakt. Noch Mevrouw, noch haar man hadden daarbij erg in het stukje speelgoed, dat daar nog stond van den vorigen dag, toen een van Mijnheer Pimpel's kleinkinderen op bezoek was geweest, en waarvan het touwtje tusschen de koffer be kneld raakte J

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 2