wg RIJKSEENHEID RADIO SPORT - OVERAL VANDAAN kJgK m Bofiviaansche stad door water ingesloten s Vltt» bmrtn I- PIMPEL GAAT IN PENSION ^AG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD- Maandag 3 Maart 1947 Voetbal Engelsche League IJsbrekers op de Waal Dammen COUPEUSE Gevraagd een Coupeuse voor maat- en confectiewerk. D. C. DE GIER Een blondeering Joh. Kolksmo Hulp in de huish. Katholieken van Nederland Handhaving van de daad werkelijke Rijkseenheid!! De Zwitsersche handbalploeg „Rorschach" en het Fransche elftal „VilLemomble" zullen resp. tijdens de Paasch- en Pinksterdagen wed strijden spelen tegen de Nederland- sche kampioensploeg „Olympia" te Hengelo. In de te Utrecht plaats hebbende landenontmoeting Nederland-Dene- marken in een tafeltennistournooi, wisten alle Nederlandsche spelers al hun partijen te winnen, zoodat de einduitslag 8—1 was. De Haagsche ijshockeyclub H.H.Y.C. won met liefst 91 van de Engelsche ijshockeyploeg uit Streatham. De wedstrijden om het Neder- landsch kampioenschap biljart an ker kader 71/2 zullen Donderdag a.s. te den Haag worden geopend. Deel zullen nemen o.a.: de Leeuw, Jacobs en Kobus. De Nederlandsche zwaargewicht kampioen Jan Klein zal op 22 Maart a.s. te Brugge in den ring komen tegen den kampioen van België in deze gewichtsklasse, Piet de Wilde. Harry Staal, de 36 jarige Neder landsche bokser zwaargewicht heeft een uitdaging gezonden naar Jacq London, de man, die kort geleden Jan Klein geen twee minuten over eind liet. Bij de te Amersfoort gehouden finales van het floretkampioenschap van Nederland, wist G. Munnik den titel te verovereren. Ben uitzonderlijke prestatie le verde M. Veldhuis uit Enschede. Hij legde nl. de afstand EnschedeAm sterdam (168 km.) af in den tijd van 29 uur en 10 min. De B. klasser H. Kersemaekers (Caesar) won den nationalen veld loop over 4 km. in Limburg, in den tijd van 15 min. 28 2 sec. In het eindklassement van de ta feltenniswedstrijden om den Cor- billonibeker, welke momenteel te Parijs worden gehouden, staat En geland als nummer een. De eind- wedstrijd zal worden gespeeld tus- schen de damesploegen van Hon garije en Engeland. Piet Knijnenburg moest in den Bplg Albert van Hove in de te Ant werpen gehouden omnium-motor race zijn meerdere erkennen. Van Hove werd in het eindklassement eerste met 5 punten, Knijnenburg tweede met 7 punten. De uitslagen der leaguewedstrijden luiden: Eerste divisie: Arsenal—Chelsea 1—2; Blackburn RoversLeeds United 10; Blackpool—Bolton Wanderers 0—1; Derby CountyBrentford 21; Ports mouthGrimsby Town 41; Sunder landManchester United 11; Wol verhampton WanderersStoke City 3—1. Tweede divisie: Bury—Barnsley 44; FulhamManchester City 22; Lei cester City—Nottingham Forest 1—1; Plymouth Argyle—Southampton 2—3; Sheffield Wednesday Tottenham Hotspur 51; Westham UnitedSwan_ sea Town 30 Het feit dat er in verband met het tekort aan brandstof en stroom geen extra-treinen meer mogen loopen, was oorzaak, dat duizenden belangstellen den voor de Cupwedstrijd in de "Val_ ley" tusschen Charlton Athletic en Preston Nort End Zaterdag de gewo ne treinen van de Southern Railway bestormden,, er spoedig in elh com partiment wel 20 personen stonden, terwijl in elk station op de lijnen naar Londen honderden moesten achterblij ven. De treinen konden niet vertrek ken, alvorens spoorwegpersoneel, om de deuren te kunnen sluiten, reizigers uit de diverse compartimenten ge trokken had. De wedstrijd zelve had plaats op een met sneeuw bedekte be vroren grond waarboven tonnen zand gestrooid waren. De zon maakte van het geheel een glibberig papje waarin de spelers meters ver doorgleden. Preston begon alle bezwaren ten spijt met een knap short-passing dat in de eerste minuten bijna een doelpunt opleverde. Charlton opende echter na 22 min de score door links buiten Duffy die den bal uit een throughpass door de verdediging liep en hem over het hoofd van den uit loopenden doelman in het net depo neerde. Mcmtosh maakte een minuut voor rust gelijk (11). Charlton her nam 11 min. na de rust op zeer ge_ lukkig'e wijze de leiding, toen Hurst tijdens een strijd om den bal bij een der doelpalen', plotseling ten tooneele verscheen en het leer in het doel de poneerde, waarop een razend protest der spelers van Preston volgde; zon der succes evenwel. Liverpool gaf Birmingham een lesje, hoe op een verraderlijk opper vlak gevoetbald dient te worden, maar de achterhoede van Birmingham ver dedigde zoo uitstekend, dat er voor alsnog niet gedoelpunt werd. Bentley schonk Newcastle na 20 min. de leiding' uit een strafschop en de 2de klasser die zich uitsluitend op open spel toelegde vergrootte 8 min. later den voorsprong door Milburn. Een resultaat dat niemand bevreemd, de aangezien Newcastle voortdurend superieur geweest was Middlesbrough nam eerst 2 min. voor de rust de leiding door Walker nadat de 2e klasser Burnley voordien den toon had aangegeven en de amateur- vleugelspeler Kippa.x een buitenspel- doelpunt had gemaakt. Fenton maakte een 2de doelpunt, doch dit werd we gens buitenspel van Stuhler ongeldig verk|aard. Burnley scoorde door Mor ris den gelijkmaker. De uitslagen luiden: Charlton Athle ticPreston North End 21; Li verpool—Birmingham City 41: Midd lesbroughBurnley i1; Sheffield United—Newcastle United 0—2 enaSllSf :;;nazó;l; Schip gezonken bij de Spaansche kust Naar AFP meldt, is Vrijdag bij El Ferrol een schip met vijf tig personen aan boord door aanvaring met een torpedojager gezonken. Zes lijken werden te ruggevonden. Het aantal slacht offers is nog niet bekend. Het schip, dat op de lijn El Ferrol Mugardos voer, zonk snel. Bei de plaatsen liggen in de Spaan sche provincie La Cornuna. El Ferrol is een oorlogshaven. Vele vaartuigen zoeken de plaats des onheils af en eenige overleven den zijn reeds naar bovengen noemde plaatsen overgebracht. De sneeuw blijkt nog ergens goed voor. Onder zeer groote belangstel ling hadden op Kraantje Lek te Overveen en in de omgeving van Nijmegen skiwedstrijden plaats. Te Zaandam werd begonnen met het gewichtheffen in de eerste af- deeling om de krachtsportkampi oenschappen van Nederland. Op de wintertoaan te Brussel klopten de Belgische sprinters de Nederlandsche. Voor Nederland kwamen uit Derksen, v. Vliet en v. d. Vijver en voor België Scherens, Gosselin en v. Looveren. De wed strijd eindigde met een krappe Bel gische zege: 4 tegen 5 punten. Diverse schaatswedstrijden had den dit week-end plaats o.a. te Aalsmeer en Spaarndam. De schaakclub „Het Centrum", die in degradatiegevaar verkeerde, won met 6%2 punt De landenturnwedstrijd Neder landFrankrijk voor dames, te Utrecht gespeeld, leverde een alles zins verdiende zege op voor de Ne derlandsche dames. De officieele uitslag van den wedstrijd luidt: Ne derland 454 punten, Frankrijk 405 punten. REEK WINT DEN 12 DORPENTOCHT De Ijsbond „Hollandsch Noor derkwartier" organiseerde Zondag een 12-dorpentocht door Noord- Holland, waarvoor 102 'wedstrijd en (ruim 1000 toerrijders inschre ven. Met veel moeite was, dank zij de hulp van de aangesloten ij-.ver- eenigingen het traject sneeuwvrij gemaakt. De plotseling ingevallen dooi maakte het traject echter zeer zwaar. Bij de wedstrijdrijders nam Reek uit Heiloo dadelijk den kop, die hij niet meer afstond. In den tijd van 2 u>ur 25 min. en 28 sec. volbracht hij het 45 km. lange parcours, met bijna 9 min. voor sprong op Van Leeuwen uit Nieuw- veen, die doordat Admiraal uit Alkmaar op 50 meter afstand' van de finish kwam te vallen, als twee de door de finish ging. v. De uitslagen luiden: Heeren: 1 C Reek, Heiloo, 2 uur 25 min. 28 sec... 2. v. Leeuwen, Nieuwveen, 2 uur 34 min. 20 sec.; 3. B. Admi raal, Alkmaar. 2 uur 34 min. 22 sec.; 4. A. Schoenmaker, Den Hel der; 5. H. Water, Amsterdam. Bij de dames kwam als eerste door de finish mevr. K. Aafjes Vreke uit Krommenie, die het parcours in den tijd van 3 uur 17 min. en 50 sec. aflegde. Amerikaansch vliegtuig neergestort' Een Amerikaansehe B-29 (su perfort) is in de Bristol Bay (Alaska) neergestort. De beman ning bestond uit 15 man. Het vliegtuig raakte in de lucht in brand. De bemanning kon zich door mididel van parachutes in veiligheid stellen. Het is het derde Amerikaansehe vliegtuig van het Alaska-commando, dat binnen een week verongelukt is. Het thans neergestorte toestel zocht naar een andere B-29, die sinds Maan dag vermist is. Duitsche communisten willen conferentie van alle partijen Max Reimann, leider van de communistische partij in de Brit- sche zone van het bezette Duitsch- land, heeft te Londen medegedeeld dat het bloc van anti-fascistische partijen in de Sowjet-zone, om vattende de socialistische een heidspartij, de Christen-democra ten en de liberale democraten, een uitnoodiging naar alle erkende partijen in de andere zones heeft gezonden tot het bijwonen van een congres inzake het bespreken van plannen voor de vorming van een rijksregeering. Reimann voegde er aan toe, dat zoowel de Christelijk-democrati- sche leider Adenauer als de soci aal-democratische leider dr. Kurt Schumacher hadden verklaard, dat zij het plan toejuichen. Het congres wil niet alleen voor stellen tot het vormen van een Duitsche rijksregeering bespreken maar ook zien te komen tot de formuleering van een algemeen Duitsch standpunt inzake een vre desverdrag, welk standpunt dan in Moskou ter sprake kan worden gebracht. IJsbrekers, welke al dagen lang op de Waal in volle actie waren, waren Donderdag tot op ongeveer 4 km. ten westen van Nijmegen gevorderd. Vrijdag lagen de sche pen in de nabijheid van de mon ding van het Maas- en Waalka naal onder Weurt en zouden des middags voor de stad verwacht worden. Hedennacht 12 uur was er echter nog geen ijsbreker te zien. Het water in de Waal loopt voor Nijmegen nog steeds op. Langs de Nijmeegsche oever wordt de stroom steeds breeder. Er was hedennacht niet de min ste beweging in het ijs. De ijsbre- kers worden nu vandaag voor de stad verwacht. Men wil het ijs- dek openbreken tot aan d'en kop van Pannerden. Een hevige sneeuwval heeft evenals elders in ■het land de wegen en straten van Nijmegen overdekt. De busdiensten op de stad zijn afgelast. De trams allen zonder volfgwagens loopen. Donderdag belangrijke rede van Truman Charles Ross, perssecretaris van president Truman, heeft medegedeeld, dat de rede, wel ke de president Donderdag a.s. te Waco in Texas zal uitspre ken, „een belangrijke zal zijn, handelend zoowel over buiten- landsche als binnenlandsche aangelegenheden". Deze rede zal worden uitgesproken, wan neer de president bij zijn terug keer van zijn driedaagsch be zoek aan Mexico door de Baylor Universiteit zal worden gegra dueerd. ju 4 i. De tinbaggermolen Kalmoawelke voor rekening van de N.V. Gemeenschappelijke Mijnbouw Mij. „Billiton" bij Smifs scheeps werven te Kinderdijk werd gebouwd, is uit Rotterdam naar de Oost vertrokken. Het gevaarte zal worden gesleept door de zee sleepbooten „Ganges" en „Schelde". De „Kalmoa" passeert de hefbrug over de Maas. A.N.P. P- H. GRAFKERK Dreigt in te storten Naar uit Jeruzalem gemeld wordt, heeft de districtscommis saris voor het H. Land de aan dacht gevestigd op den huidigen toestand van de Kérk van het H. iGraf, in het bijzonder op de muren der kerk, die dreigen in te storten en in verband daar mede verzocht hij de hoofden der kerkgenootschappen, die in deze kerk diensten houden, er voor te waken, dat niet een te groot aantal personen tegelijk in de kerk aanwezig zou zijn. Er wordt een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van her stel der muren, die reeds vóór den oorlog gestut moesten wor den, doch waardoor geen blij vende veiligheid werd verkre gen. Russische boeren krijgen prestafie-loon Als gevolg van een door een voltallige vergadering van het centrale comité van de Sowj et- Russische communistische partij genomen besluit zullen boeren van collectieve bedrijven „naar prestaties belaaïd worden". Door dezen maatregel wil men dte pro ductie opvoeren en den landbouw „een noodzakelijke uitbreiding" geven, aldus wordt bekend ge maakt. De boeren zullen niet lan ger alleen hetzelfde loon uitbe taald' krijgen voor gelijkwaardi- gen arbeid. Voor het eerst zal rekening gehouden worden met het initiatief en den werklust der boeren, die op basis van hun pro ductieve prestaties betaald zullen worden. SLEEPBOOTEN NAAR DE OOST Vandaag vangt weer een van de groote sleepreizen aan, die in den loop der tijden den roem der Nederlandsche sleepvaart, of om met Jan den Hartog te spreken, „Holland's glorie" zijn gaan uit maken. De sleepbooten „Ganges" en „Schelde" van L. Smit Co's Internationalen Sleepdienst zullen te Kinderdijk den grooten tin baggermolen „Kalmoa", gebouwd in opdracht van de Mijnbouw- maatschappij „Billiton" bij Smit's Scheepswerven, op sleeptouw ne men. In verband met den zwa- ren ijsgang op de rivieren en op den Waterweg naar zee is de uil- reis geen sinecure en het zal dan ook interessant zijn de worsteling te zien tusschen dit product van het menschelijk vernuft met de natuurkrachten. De sleepreis vangt 's morgens om 6 uur te Kinderdijk aan. Om half acht hoopt men te Rotterdam de hef brug over de Koningshaven te passeeren, terwijl men om tien uur de pieren te Hoek van Hol land denkt uit te varen. De be stemming van de reis is Manggar op Billiton. Duitschers ingenomen met Hoovers plan Dr. Hermann Dietrich, de Duit sche Commissaris voor Voedsel voorziening en Landbouw in de Britsohe en Amerikaansehe zónes, heeft zijn instemming betuigd met de plannen van Hoover voor steun aan Duitschland. Hij achtte het plan voor onmid- dellijken steun in het bijzonder belangrijk, omdat het Duitsche volk door den zwaren winter ern stig getroffen is. NA BEVIN's AANVAL Op een te Washington gehou den persconferentie heeft pre sident Truman geweigerd com mentaar te leveren op de be richten, dat Bevin, de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, hem verantwoordelijk heeft gesteld voor het misluk ken van de te Londen gehou den besprekingen over Palesti na. Op de vraag, of hij tijdens de laatste 48 uur met Bevin over deze aangelegenheid had gesproken, antwoordde Truman, dat hij nog nooit met den En- gelschen minister hierover ge sproken had. Hij voegde er aan toe, dat hij niet verwachtte, dat Bevin zal antwoorden op de verklaring van het Witte Huis, waarin het jongste debat in het Engelsche Lagerhuis en de toe spelingen op de door Truman gespeelde rol bij de Palestijn- sche besprekingen „misleidend" werden genoemd. Amerika wil javaansche suiker De Amerikaansehe senator R. Mc Carlhy heeft Vrijdag ver klaard, dat het mogelijk zou zijn de geheele suikervoorziening in de Vereenigde Staten vrij te ge ven, indien Amerika de suiker- voorraden, welke volgens de be richten op Java aanwezig zijn, ter beschikking zou kunnen krijgen. „Waarnemers deelen ons mede", aldus Mc Carthy, „dat er 1K tot 2 millioen ton suiker op Java aan wezig is. Ambtenaren van het bu- Vliegbooten van vier nationa liteiten spoedden zich Vrijdag avond naar de hoofdstad van de Boliviaansche provincie Be- ni, Trinidad, waar 8000 men- schen, waaronder 1200 kinde ren, met overstrooming worden bedreigd. De hulpactie was in gezet naar aanleiding van een beroep om hulp aan „geheel Amerika", door de Boliviaan sche regeering gedaan. In dit S.O.S. werd gezegd, dat de stad Trinidad „aan het verdwijnen" was en dat alle inwoners zou den omkomen, wanneer niet on middellijk hulp werd geboden. Aan de hulpactie werd deelge nomen door vliegbooten uit Ar gentinië, met dokters, voedsel en kleeding aan boord, uit de Vereenigde Staten, Chili en Panama. Ook zwemvesten wor den aangevoerd. De burgemees ter van Trinidad verzocht nog per radio dringend om vlieg booten ,ter wegvoering van de kinderen. Het Boliviaansche ka binet is voortdurend in zitting bijeen om de hulpactie te lei den. Volgens de laatste berich- Vijffien jaar voor den moordenaar van Erzberger v Heinrich Tillessen, de moor- denaar van den voormaligen Duitschen rijkskanselier Erz berger, is tot vijftien jaar ge- gangenisstraf veroordeeld, ver- minderd met de zes maanden, die Tillessen in voorarrest heeft doorgebracht. De openbare aan klager had de doodstraf ge- eischt, doch de verdediger be toogde, dat het een geval van doodslag betreft, daar de daad gericht was tegen den politicus Erzberger en niet tegen diens persoon. Amerikanen gevangen genomen door Chineesche communisten Het Amerikaansehe Departe ment van Oorlog heeft bevestigd, <fat twee Amerikaansehe leger officieren, namelijk Majoor A. Bv Rigg en Kapitein Collins, beiden toegevoegd militair attaché in Mandsjoerije, dtoor Chineesche communisten zijn gevangen ge nomen. De gevangenneming ge schiedde bij een klein dorp, en kele kilometers ten Noordoosten van Tsjangtsjoen. Enorme brand te Lissabon Een van de grootste branden, die Portugal heeft gekend, is uit gebroken in een meelfabriek te Lissabon, de modernste, die Por tugal bezat. Het vuur vernietigde meer dan 4000 balen meel, de productie van bijna vier dagen. De broodposiïtie te Lissabon Js door den brand ernstig in gevaar gebracht. De fabriek ging totaal verloren. Een ooggetuige ver klaarde, dat het vuur zich zoo snel verbreidde, dat het een ex plosie geleek. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. ten regende het nog steeds en bleef de rivier Mamore stijgen. De Boliviaansche stad Trinidad is thans geheel door het water van de rivier Mamore ingesloten en 3.000 bewoners zijn gevlucht. De kaaimannen zwemmen in de stra ten. Men heeft sinds drie dagen geen voedsel meer en er blijven nog maar steeds hevige regens vallen. Naar schatting omvat de overstroo ming 15.000 vierkante k.m. en zijn 12.000 personen geïsoleerd. Intus- schen wordt van alle kanten ge tracht hulp te bieden. reau voor de prijsbeheersching verklaren, dat wij slechts onge veer 1.200.000 tot 1 .700.000 ton noodig hebben om de binnenland sche behoefte te dekken". De ge machtigde van de Amerikaansehe associatie van suiker-raffinade rijen en de suiker-expert van het Amerikaansehe ministerie van landbouw hebben beiden Donder dag jl. medegedeeld, dat verschil lende berichten er op wijzen, dat wellicht 2 millioen ton suiker op Java aanwezig is. Molotof ontving den Ned. Ambassadeur Molotof, de Sovjet-russische minister van buitenlandsche za ken, heeft Vrijdag den heer A. H. L. Lovink, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur van Nederland te Moskou, ontvan gen in verband met de komen de aanbieding van zijn geloofs brieven aan den president van van den opperste Sovjet der Sovjet-Unie. ZATERDAG 1 M^ART 1947 Correspondentie en oplossingen onder motto „Damrubriek" in te zenden aan het bureau van dit blad. Oplossingen van de problemen No. 76 en 77 in te zenden tot uiterlijk 20 Maart a.s. Probleem No. 76 van A. F. Hoogvelt te Eindhoven. H Stand: Zwart 11 schijven op 4, 6, 9, 11, 13, 14, 16, 18, 20, 24 en 36. Wit 12 schijven op 17, 21, 22, 25, 27, 29, 33, 35, 38; 39; 41 en 47. Wit speelt en wint. BH DE PROBLEMEN Probleem No. 76 In deze eilandj es-stand van wit dus schijnbaar met heel wei nig combinatieverband zal men allicht weinig vermoeden met welk een fraaie resource, tempo en rappellatiezetten <fe sleuteL ontknoopirig hier tot stand wordt gébracht. Hoogrvelt was in vroe ger jaren in Haarlem woonach tig. Probleem No. 77 In dit probleem me.t een goed1 verborgen winststelling maken we kennis met een doolhofje van eoht acrobatisch schijvenspel. Evenals Hoogvelt is ook van Heerwaarden een bekwaam pro blemist van naam. Probleem No. 77 van S. van Heerwaarden te Texel. Stand; Zwart 10 schijven op 3, 6, 8, 11, 15, 18, 19, 23, 26 en 29. Wit 10 schijven op 17, 28, 30, 32, 34, 37, 38, 40, 42 en 47. Wit speelt en wint. J. WAGENAAR. Bimham, beieren De koster lust geen eieren. Wat lust hij dan Koeken uit de pan Maar.van HONIG'S BAKMEEL dan! Loon en condities nader overeen te komen. LANGESTRAAT 88, ALKMAAR door ons toegepast, is onschadelijk voor Uw haar. MAISON Hoogstr. 4, teL 4453 KXNDERWAGENHUIS Wilt u van den zomer naar buiten, laten wij dan uw wagen spuiten. Ook spuiten wij motoren, meubels rijwielen, land bouwgereedschap nz. Tn één week klaar. HENK DE MöNNINK, Munnickenveld 27, Hoorn. PROGRAMMA DINSDAG 4 MAART HILVERSUM I (301 M.): KRO: 9.45 Nieuws en Herhaling' Lichtbaken; 11.45 Fam.ber. uit Indonesië; 12.00 Con_ eert; 12.30 Middagorkest; 13.00 Nieuws; 14.00 Opera_programma; 15.00 Kamer- Suziek; 16.00 Radio-ziekenbezoek; 17.00 amermuziek; 18.20 Sportpraatje; 19.00 Nieuws en dinermuziek; 2Ö!00 Sieuws en weerberichten; 20.30 Vastenmeditatie; 21.45 Galaconcert; 23.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.): 9.45 Nieuws 9.50 Muziek voor de fabriek; 11.00 Con cert; 12.00 Zang; 13.00 Nieuws en lunch concert; 14.00 Voor de Vrouw; 15.15 Radio_matinee; 17.00 Plano; 18 00 Nieuws; 19.30 Kamermuziek; 20.15 Ge varieerd programma; 22.30 Dansorkest; 23.00 Nieuws. WOENSDAG 5 MAART HILVERSUM I (301 M)9.45 Nieuws en gram. muziek; 10.00 Piano; 11.45 Fam. ber. uit Indonesië; 12 00 Mid dagconcert; 13.00 Nieuw«s en orgelbe speling; 14.00 Middagconcert; 15.00 Kamermuziek; 16.15 Koorzang; 18.30 Voor de militairen; 19.00 Nieuws en Engelsche les; 20.00 Nieuws en weer- ber.; 21.10 Lijdensmeditatie Ds. Ba- vin ch; 22 00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M.): 9.45 Het Nieuws; 10.35 Kwartet; 12 09 Orkest; 13.00 Nieuws; 14.15 Pianovoordracht; 15.00 Voor de jeugd; 27.15 Accordeon orkest; 18.00 Nieuws; 18.30 Dichter eh volk; 20.00 Nieuws en gevarieerd programma21.45 Hoorspel. gevraagd, R.K. met hui selijk verkeer in gezin van 4 personen. Prettige werkkring. Br. Mevr. C. M. de Bruijn-Ruigen- waard, „Rozenhoeve" Driebergen-Rij senburg. H.H. KAPPERS Direct gevraagd HEERENKAPPER zelfst. kunn. werken; R.K. Intern. A. KUIN Dames, en Heerenkapper Bovenkarspel Ter overname aangeboden haard; nieuwe gidsenjurk 16 jr; 1 p. meisjessch. mt 36 Br. no 10424 bur. v. d. blad L. O. P. Gooi het oud papier niet weg. Bewaar het voor Liefdewerk Oud Papier U doet er een goed werk mee. Het vVoorloopig Katholiek Comité van Actie" roept U allen op adhaesie te betui gen met het streven van genoemd comité: Het „Voorloopig Katholiek Comité van Actie" zal met alle wettige middelen trachten dit doel te bereiken, mpt inacht neming van het verband der K.V.P. Het comité zal niet rusten voor bovengenoemd doel is bereikt. Zendt Uw handteekening met duidelijke naam en volledig adres aan het Secreta riaat, Daal en Bergschelaan 76, 's-Graven- hage, tel. 33.93.15, met vermelding of Gij bereid zijt Uw daadwerkelijke mgdewer king aan het comité te verleenen en op welke wijze. Tenslotte het verzoek onze actie ook gel delijk te steunen. Bankrekening: Bankiers kantoor Truffino Co., Veenkade 47, te 's-Gravenhage. Postgirorekening: .2567 Truffino Co., 's-Gravenhage. Mocht U een postwisseltje willen zenden dan gaarne acfn Mejuffrouw J. E. VAN RAVESTEIJN, Daal en Bergschelaan 76, 's-Gravenhage. Het „Voorloopig Katholiek "Comité van Actie": Voorzitter: CH. J. I. M. WELTER, Oud-Minister van Koloniën Vice-voorzitter: M. L. F. BAJETTO, Luit.-Generaal K.N.I.L. b.d. Secretaresse: J. E. v. RAVESTEIJN DRAAGT DE KLEUREN ORANJE-GROEN 7. Den volgenden dag brak het oogenblik van vertrek aan. Kalm en waardig stapte het edele echtpaar door het vredige Epscheuten. „Vrouw!" zei meneer Pimpel ont roerd, „dit worden vast en zeker de schoonste dagen van ons leven!" Ach, hij had het een beetje te vroeg gezegd, want het volgend oogen blik klonk er een hevig gejoel ach ter hen. Mijnheer keek om en werd tegelijk zoo rood als een kalkoen. 8. Het was juist even vóór school tijd, en de heele Epscheutensahe jeugd kwam luid joelend achter het echtpaar Pimpel aan, zingende: „Pimpel die gaat paardjerijden, hi- ha-ho! Pimpel die gaat paardjerij den, hi-ha-ho!" En nu ontdekte Mijnheer Pimpel pas het paardje, dat lustig achter zijn koffer aan reed, alsof het óók mee „en pen sion" wou! Hij trok het paardje woedend van de koffer af en wierp het naar de schreeuwende belha mels toe.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4