DIENSTPLICHTIGEN DUITSCHE MARINE-SCHEPEN NOG NIET ALLE VERNIETIGD De bedrijven in den N.O.-polder KRANDJI CINEMA AMERICA» Muizen en Mannen HARMONIE THEATER Vroolijke Vagebonden VICTORIA THEATER Terug naar Bataan twee-en-een half jaar van huis! teer punt en toetssteen Hoogland's vischhandel r PIMPEL GAAT PENSION NIEUW NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD - Donderdag 13 Maart 1947 DE GEESTELIJKE VERZORGING ONTEVREDENHEID OVER DE NI WA Positie onzer passagiers schepen Amerikaansch schip loopt op een mijn Bevin vraagt inlichtingen aan Molotof Prinselijk Gezin naar Zwitserland Indische Dakota vermist WILLEM BARENDSZ NIET OP THUISREIS Kamerlid v. d. Weijden stelt vragen BEURSPRAATJE Commandant van Ausch witz staat terecht JOURNALISTEN PROTESTEEREN De militaire toestand Indonesië in Advertenties hulp in de huishouding Deelname aangeboden S. J. BLANKENDAAL Groote aanvoer van visch Contract - teler VOEDERBIETEN APPLICATIE Besuyen Co Het Witte Kruis CURSUS Royal - Schagen De Onbekende Wereld ADVERTEERT IN DIT BLAD! Kath. Volkspartij Ledenvergadering Voor kwaliteitsdrukwerk DWJKKET2I] EXPEDITIEBEDRIJF Afgeknipt lang haar FA. M E I] E R'S VISCHHANDEL Langestr. 50, Alkmaar, Tel. 2724 MODE - VAKSCHOOL Alkmaarsch Bioscoop Theater De verdwijning van Rex "'AG. 4 DE REGEERING deelt in de Me morie van Antwoord over het ontwerp tot uitzending van dienst plichtigen naar de overzeesche ge- bied9deelen mede, dat het verblijf van de dienstplichtigen in Irdië waarschijnlijk ongeveer twee jaar zal duren en dat de tijd, liggende tusschen de opkomst en het naar huis terugkeeren, in het geheel 2% jaar zal bedragen. De uitzending is begonnen met een aantal uit oorlogsvrijwilligers bestaande bataljons, nadien ver sterkt met aanvullende eenheden. Hieruit zijn in Indië twee lichte divisies gevormd. Daarop is gevolgd de 7 December-divisie, grootendeels samengesteld uit dienstplichtigen van de lichting 1945. Over een paar maanden volgt de tweede divisie, v/aaitoe in hoofdzaak dienstplichti gen van de lichting 1946 behooren. Voorts bevinden zich in Indië nog tal van onderdeelen van het Ko ninklijk Nederlandsch-Indisch leger, welker aflossing dringend noodzake lijk is. Ook de verdere uitzendingen zullen dienen tot aflossing. De regeering erkent, dat de uit te zenden dienstplichtigen het besef moeten hebben, dat zij inderdaad de 7 December-gedachte helpen verwe zenlijken en niet een extreem anti- Nederlandsch-Indonesisch nationa lisme dienen. In de zorg voor voeding, kleeding, legering, geestelijke verzorging en voorlichting is geleidelijk op alle terreinen verbetering gekomen. Het transportprobleem in Indië biedt echter nog dagelijks groote moeilijk heden. Wat de geestelijke' verzor ging betreft, valt allereerst op te merken, dat naar Indië zijn uitge zonden 75 aalmoezeniers en 37 le- gerpredikanten. Bij elk ook in de toekomst uit te zenden bataljon in fanterie of daarmede overeenstem mend onderdeel bevinden zich een aalmoezenier en een legerpredi- kant. Verder wordt gezorgd voor lectuur, lezingen en middelen tot Het orkest „Red white blue stars" is na een succesvol tour nee voor de troepen onder aus piciën van de NIWA, per Sky- master naar Nederland terug gekeerd. De leider van dit orkest, de heer Willy Kok, zoomede andere orkesten en artisten zijn zeer ontevreden over de leiding van de NIWA in Nederlandsch-lndië. Na terugkeer in Nederland zul len de artisten een vergadering beleggen, waartoe Prins Bern- hard als voorzitter van de NIWIN zal worden uitgenoodigd, teneinde hun bezwaren en hun klachten uiteen te zetten. Ir. F. F. van Rhijn, directeur centraal bureau NIWIN ver klaarde naar aanleiding van het bovenstaand bericht, dat aan de NIWIN volledig bekend is, dat de leiding van de NIWA (de af- deeling van de NIWIN, die de uitzending van artisten verzorgt) in Nederlandsch-Indië de laatste maanden te wenschen over laat. Met- het hoofd van de Welfare, Wittert van Hoogland, is reeds een regeling'getroffen om nieuw personeel naar Indië uit te zen den. Tevens is een reorganisatie aangebracht in het tourneepro gramma. In Maart zullen in overleg met de militaire auto riteiten vijftig man administra tief personeel worden uitgezon den. De transportmoeilijkheden, zoowel in de lucht als op den weg zijn de NIWIN bekend, doch vermoedelijk is in dit ver voer niet veel verbetering te brengen. Ook de legering is zeer bezwaarlijk, doch het NIWA- hotel te Batavia is reeds volledig in bedrijf. Dikwijls, aldus de heer van Rhijn, begrijpen de artisten, die aan de Nederland- sche omstandigheden gewend zijn, de talrijke accomodatie- moeilijkheden niet. Zoowel de reorganisatieplannen als de hui dige toestand bij de NIWA-lei- ding in Indië zijn, aldus de heer van Rhijn, aan Prins Bernhard volkomen bekend. In April ver trekt ir. van Rhijn naar Indië om zich persoonlijk met de reor ganisatie bezig te houden. verstrooiing. Een algemeene regeling in zake de verzorging van nagelaten be trekkingen van dienstplichtigen, die bij het vervullen van hun taak het leven hebben gelaten, treft men aan in de pensioenwet voor de Zeemacht en in die voor de Landmacht. Een wetsontwerp tot wijziging van deze en andere pen sioenwetten, dat strekt om tot een gunstiger regeling te geraken, zal een dezer dagen kunnen worden tegemoet gezien. Omtrent de uitkeeringen aan ge zinnen van uitgezonden militairen is een vraag gesteld, waaraan de opmerking is vastgeknoopt, dat een uitkeering van maximaal f25 per week veel te gering zou zijn. De minister deelde in dit verband mede, dat in verreweg de meeste gevallen de vergoeding niet lager is dan het bedrag, waarmede de inkomsten geacht kunnen worden door de afwezigheid van den kost winner achteruit te zijn gegaan. „Bloemfontein", 12/3 van Pa ramaribo te Amsterdam. „Klipfontein", 11/3 van Rot terdam te Durban. „Leerdam", AntwerpenNew York, pass 12/3 10.30 Vlissingen. „Noordam", wordt 13/3 v.m. van New York te Rotterdam verwacht. „Veendam", vertrekt 12/3 van New York naar Rotterdam. Het Amerikaansche schip Exantia is op weg van Alexan- drië naar Genua op de hoogte van het eiland Elba op een mijn geloopen. De voorsteven van 't schip is zwaar gehavend en vol gens te Livorno ontvangen be richten bevinden zich dooden en gewonden aan boord. Uit Livorno is hulp gezonden. BEVIN, heeft tijdens de derde bijeenkomst der ministers te Moskou geantwoord op de Dinsdag door Molotof geuite be schuldigingen, dat Engeland de clausules betreffende de demi- litarisatie in de overeenkomst van Potsdam niet nakomt. Bevin verklaarde dat hij bereid was volledige cijfers te geven be treffende de krijgsgevangenen in de Britsche zone, tegelijk met de snelheid der repatrieering, maar zeide, dat hij geen betrouwbare in lichtingen van de zijde der Sovjets over deze kwestie had. Hij vroeg de verzekering, dat de berichten, volgens welke een aantal krijgsge vangenen er toe gedwongen zou zijn in het Sovjetleger te dienen, onwaar zijn. De terugkeer van Duitsche krijgsgevangenen is noo- dig, aldus Bevin, om tegemoet te komen aan het tekort aan arbeids krachten. Wat de materieele zijde der de- militarisatie betreft was Bevin het met Molotof eens, dat het nuttig zou zijn den bestuursraad te in- strueeren de vernietiging van oor logsmateriaal van^elk soort en van De gemeente Zermatt in Zwit serland heeft het geheele Prin selijk Gezin uitgenoodigd voor een vacantieverblijf van enkele weken. Hunne Koninklijke Hoogheden hebben deze bijzon der vriendelijke uitnoodiging, welke de Prinselijke Familie in staat stelt tezamen een vacantie in de Zwitsersche bergen door te brengen, gaarne aanvaard. Een Dakotavliegtuig, dat Woens dagmorgen voor de dagelijksche vlucht naar Bandoeng van het vliegveld Kemajoran opsteeg, is ter ter plaatse niet aangekomen. Het toestel wordt voorloopig als ver mist beschouwd. Buiten de twee leden van de bemanning vervoert de Dakota 24 passagiers. Er was bij vertrek voor vier uur benzine in genomen, hoewel de vlucht ge woonlijk een half uur duurt. De namen van de inzittenden kunnen nog niet worden gepubliceerd. De meest uitvoerige luchtverkennin- gen worden uitgevoerd om de plaats van noodlanding vast te stel len. Naar aanleiding van onnauw keurige buitenlandsche berich ten over de Nederlandsche wal- vischvaart vernemen wij bij in formatie van de directie der Nederlandsche maatschappij voor de walvisehvaart, dat, uiter aard niet de Willem Barendsz, doch de Am. 5, een der acht ja gers, Maandag in Kaapstad is aangekomen, in gezelschap van de tanker „Nacella", die met 5700 ton traan onderweg is naar Nederland. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Van der Weijden, heelt aan den minister van verkeer en waterstaat de volgende schrifte lijke vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend-, dat verschillende Limburgsche jonge boeren, die na 1 Januari 1947 in den Noord-Oostpolder zijn gaan werken, van de directie van den Noord-Oostpolder het volgen de schrijven hebben ontvangen: „Wij deelen u mede, dat u te al len tijde als landarbeider-grond werker in den Noord-Oostpolder kunt worden te werk gesteld. Wij wijzen er u evenwel op, dat u te laat bent. om nog tot de pioniers te kunnen worden gerekend, zoo dat uw kans om t.z.t. als pachter voor een bedrijf in den Noord- Oostpolder in aanmerking te kun nen komen, zeer gering is"? 2. Wil de minister mededeelen in hoeverre de directie van den Noord-Oostpolder in dezen te be slissen heeft en wie uiteindelijk de verdeeling der boerderijen in den Noord-Costpolder heeft uit te ma ken? 3. Kan de minister mededeelen of de voorloopige verdeeling, zoo als deze bekend is gemaakt: nl. 440 bedrijven voor oude pioniers van voor Augustus 1944, 400 bedrij ven voor pioniers na Augustus 1944, 400 bedrijven voor verdere boeren, 100 bedrijven voor land arbeiders, 150 bedrijven voor WaL chersche boeren, plm. 1500 dus in totaal, juist is en, zoo ja, voor wie dan de resteerende 500 tot 700 be drijven bestemd zijn, indien de boerenzoons, die nu nog naar den Noord-Oostpolder gaan, daarvoor geen kans maken? 4. Kan de minister mededeelen of' aan alle boerenzoons, die na 1 Januari 1947 iri den Noord.Oost- polder zijn gaan werken, dus ook uit andere landbouwgebieden, een dengielij-k schrijven door de directie van den Ncord-Oostpolder is ver zonden? versterkingen te bespoedigen, hoe wel hij de vorderingen op dit ge bied in het algemeen bevredigend vond. „Buitengewoon onbevredigend' is echter het" vage antwoord der Sovjets op het verzoek om een rapport betreffende de ver nietiging van Duitsche marine schepen op te stellen, aldus Bevin. Dit beteekende, dat de vernietiging hiervan niet vol doend^ vorderingen had ge maakt. Onder deze schepen be vinden zich slagschepen, vlieg tuigmoederschepen en onder zeebooten. De kwestie is dus niet onbelangrijk. Molotof had voorgesteld voor 1 Juli 1947 een plan op te stellen voor de liquidatie van de Duitsche oorlogsindustrie. Bevin zag de noodzakelijkheid van een dergelijk plan in, maar de geallieerden moes ten, voordat zij hiertoe overgingen, weten, of zij Duitschland tot een economisch geheel zouden maken. Duitsche marineschepen nog niet alle vernietigd. Marshall verklaarde, dat de Amerikaansche delegatie het ge heel met Bevin eens was. Molotof verklaarde, dat de be richten aangaande het verplicht dienstnemen van Duitsche krijgs gevangenen onwaar zijn. De regee- rig der Sovjet-Unie was bereid cijfers omtrent krijgsgevangene^ in de SoVjetzone te geven,: indien' de andere landen hetzelfde zouden doen. De Sovjet-autoriteiten waren niet in staat geweest haar ver plichtingen volledig Molotof leg de den nadruk op dit woord na te komen wat betreft de vernieti ging van de Duitsche marinesche pen, wegens den technischen aard van het vernietigingswerk. De Sovjet-autoriteiten nemen maat regelen om haar verplichtingen ten volle na te komen. Molotof zeide, dat de Sovjet- Unie het voorstel tot herziening van het niveau der Duitsche indu strie geheel steunt. Hij stelde voor, dat alle in het rapport van den geallieerden be stuursraad voorkomende onder werpen eerst door de ministers zouden worden besproken en daar na door de plaatsvervangers. Bevin ging met dit laatste voor stel accoord. De vergadering werd daarop ver daagd. Hoewel de handel op de Ef fectenbeurs te Amsterdam vandaag wederom van be scheiden afmetingen was, bood de markt toch een vry leven dige aanblik omdat voor de Amerikaansche fondsen vry goede belangstelling aan den dag werd gelegd en in enkele dezer papieren dan ook inder daad ie-s werd gedaan. Glo baal genomen verschilden de koersen der Amerikaansche fondsen maar heel weinig b\j die van gisteren en in de en kele shares, waarin iets werd gedaan, waren de omzeiten nog maar heel klein, maar in ieder geval is dit een teeken dat zich toch eenige affaire be gint te ontwikkelen. Op de locale markt was de stemming' vandaag bij de opening aarzelend. De koersen van de meeste toonaangevende aandeelen waren ongeveer gelijk aan die van gis .eren, terwijl enkele daar_ entegen iets lager waren en op de koersontwikkeling feitelijk g'een peil viel te irekken. Toen de vrije handel een aanvang nam waren er echter twee fondsen 'die in het bijzonder de aan dacht trokken, nl. AKU en Van Ber_ kei, die beide in groote open hóeken- werden verhandeld, waarbij de dag_ handelaren eenige activiteit aan den dag legden. AKU's die gisteren in den vrijen handel tot 143 3/4 waren opge» loop er;, waren vandaag' hoofd koers 144 3/4, maar onder vrij levendige af faire steeg de koers vrij spoedig tot 147 3/4. Ook Van Berkels vertoonden, zooals gezegd, de noodige beweging. Bij een koers van 117 3/4, gisteren in den vrijen handel besteed, werd van daag' een hoofdkoers vastgesteld van 118 7/8, terwijl nadien in den vrijen handel eer; prijs van 120 werd bereikt. In Unilevers was niet veel te doen. De prijs van l34Vi hoofdkoers was iets lager dan gasteren en in het verdere verloop kwam daarin geen verandering. De Philipsaandeelen die gis'eren in het vrije verkeer tot 330 waren gestegen, golden 1hans hoofdkoers 328, terwijl vervolgens nog' eer. kleine reactie kon worden opgemerkt. Ook in Koninklij ken vormde zich een open hoek, .maar de omzetten in,dit fonds waren niet groot en bij een hoofdkoers van 365 werd in het vrije verkeer 366 besteed De Scheepvaartpapieren waren onre_ gelmatig, weinig veranderd. Wat de hoofdkoersen aangaat en van vrijen was bijna geen sprake. Meli maatschappij en Senembah wa_ rer; iets lager dan gisteren in het vrije verkeer. In de suikerrubriek werden HVA's hoofdkoers 198 vastgesteld. Nisu bleef ongeveer op peil. De rubberwaar. den waren door elkander genomen prijshoudend Voor Amsterdam Rubber kwam een hoofdkoers tot stand van 135 De voor de meeste andere rubber, aandeelen werden slechts nominale noleeringen opgegeven. De minder courante industrieaandeelen waren onregelmatig. De aandeelen iiiteinna. tionale kunstsstoffen.industirie werden vandaag' tor 1261/! verhandeld. De beleggmgsmarkt was stil. Neder, landsche Staatspapieren waren prijs, houdend. Pandbrieven en- gemeente, lijke en provinciale obligatiën trokken maar heel weinig belangstelling. Het koerspeil onderging' nagenoeg geen wijziging Prolongatie 2 1/4 procent. Dinsdag is te Warschau het proces begonnen tegen den 47- jarigen Rudolf. Hoess, voormalig commandant van het concentra tiekamp van Auschwitz. Hij wordt beschuldigd van de grootste misdaad, welke wel ooit aan een enkelen mensch ten laste gelegd zal zijn, name lijk het vermoorden van onge veer vier millioen menschelijke wezens. De berechting geschiedt door de Poolsche nationale rechtbank. Dr. Tadeus Cyprian, de Poolsche assistent-hoofdaan klager voor oorlogsmisdaden, die in dit proces als leider van het openbaar ministerie op treedt, verklaarde, dat aan de meeste Europeesche landen uit- noodigingen gezonden waren om delegaties van voormalige gevangenen van Auschwitz aanwezig' te doen zijn voor het leveren van bewijs. Via het Republikeinsche Mi nisterie voor Voorlichting hebben de republikeinsche journalisten thans een officieel protest inge diend betreffende het incident te Krandji, waar de uit het binnen land terugkeerende journalisten door Nederlandsche militairen eenigen tijd geleden zijn aange houden. Dit protest is reeds door de subcommissie, voor publiciteit van de gemengde commissie voor persaangelegenlheden, in behan deling genomen. Een woordvoerder van het Re publikeinsche Ministerie van Voorlichting heeft aan Aneta ver klaard, dal het Ministerie de pu- bliciteitscommissie zal voorstellen de journalisten, die bij het inci dent te Krandji betrokken waren, uit te noodigen om voor genoemde commissie te verschijnen teneinde een verklaring af te leggen. Het republikeinsche protest vormt een tegenhanger van de aanklacht door de Nederlandsche journalis ten, bij Dr. van Mctok ingediend. De „Nieuwsgier" geeft een hoofdartikel naar aanleiding van reacties, welke het blad uit zijn lezerskring omlrent de gebeurte nissen te Krandji heefl ontvan gen. Enkele lezers keurden het af dat door de publicatie van het gebeurde „kritiek was uitgeoefend op het leger" en spraken van „be vuilen van het eigen nest". De „Nieuwsgier" schrijft hierover o.m.: „Laat ons voor de goede orde vaststellen, dat wij geen kritiek uitoefenden op het leger, maar op de houding van eenige officieren, die de leiding hebben bij de conlróle op het zoo belang, rijke grensstaiion Krandji. Krand ji is een teer punt, het is de toets steen voor de bekwaamheid van militairen bij een laak, waarvoor zij niei zijn opgeleid, maar die zij door een samenloop van omstan digheden toevallig moeten ver richten. Dit leger moet niet vech ten, maar pacificeeren, het moet den vijand niet- verslaan, maar verzoenen." Het blad betoogt, dat men het Nederlandsche belang kan dienen door „pro" of „anti" zekere han delingen te zijn, die het herstel „en de samenwerking bevorderen resp. in den weg staan. Wat dit bétrêft, was Krandji wel een heel naar verschijnsel." Te Semarang is tusschen de Republikeinen en de Nederlan ders overeenstemming bereikt omtrent de regeling van de inun daties in den Oostelijken sector. Uit Soerabaja wordt gemeld, dat Republikeinsche troepen, bewapend met mitrailleurs, ge weren en mortieren, het Neder landsche terrein zijn binnenge drongen. In de omgeving van Medan moesten emplacementen van de tabaksondernemingen „Mabar" en „Mariendal" onder directe bewaking van Nederlandsche militairen worden gesteld. Dit was noodzakelijk geworden, om dat de vorige week Republikei nen vernielingen aanbrachten en het materiaal naar het bin nenland afvoerden. Aneta teekent hierbij aan, dat deze ondernemingen in het be zit zijn van de Deli-Mij, waarvan de onderneming „Helvetia" nu reeds geruimen tijd weer in handen is en waar men het werk heeft hervat. Voor de belangstelling' on. derrvonden bij het o verdij, den van onzen geliefden va der; behuwd_ en grootvader GERARDUS LIGTHART betuigen wij onzen oprech ten dank. Uit aller naam A. LIGTHART Julianadorp Rijksweg 43 Maart 1947 is een ri6g~ van Plas-PaygJop op Uw verlovings feest! (met of zonder inlevering van oud goud.) Biedt zich aan: Nette R.K. Huishoudster met dochtertje van buiten; liefst bij gebroe ders of Heer alleen; g'een nuwelijk. Br, onder no. L0635 bur. van dit blad. Mevr. Dr. GERRETSEN te Akersloot vraagt EEN DIENSTBODE voor dag of dag en nacht. MEVROUW HOLSMULLER Bleekerskade 4 te Alkmaar vraagt een DAGMEISJE. Gevraagd in klein gezin voor dag of dag en nacht. Brieven met onder no. 10634, bur. opg. verlangd loon, van dit blad. Gevraagd; een flinke Jongen om in. het stucadoorsvak te worden opgeleid. Br. ooi- der no. 10637 bur. v. dit blad. AANGEBODEN: TRAPNAAIMACHINE z.g a.n. FnidSen 113 te Alkmaar. Te koop aangeboden; Eenige STIERKALVEREN volbloed NRS; van goede afstamming. Billijke prijs. Bij H. J. BRUIJNZuider vaart te Stompetoren. vangishwfóm! ALKMAAR - IEL. 3812 j WEDEROM ONTVANGEN: Kattebakken Duivenbroedbakken Duivendrinkbakken Kippendrinkbakken Comforen, Vuurtesten Steenen po's Bloempotseho'els Zolder- en Muurluiwagens Verder alle soorten Borstelwerk en Houtwaren WED. BIREKOVEN— HIMMELREICH Hekelstraat 11. Alkmaar in jarenlang gevestigde SOLIDE ONDERNEMING Groote reserves aanwezig. Goed rendement in reeks van 25 jaar bereikt. In lichtingen op aanvrage onder no. 4075 bur. van dit bad. „Vooral dezen winter hebben jullie vitaminen noodig I" .Nu llc jullie nog niet volop al les kan geven, moet je op jullie leeftijd vooral dat heerlijke tarwebrood van de Alkmaar- sche Broodfabriek eten. Daar in zitten 4 x zooveel Vitami nen B als in wittebrood I" A1KMAARSCHE BROODFABRIEK Wie A zegt, moei ook „A B" zeggen I HOOFDKANT.: BAANGR. 2, TEL. 2869. FILIALEN: B00MKAMPSTR. 7; ST. ANNASTR. 31 LA LAAT 171 - ALKMAAR - TEL. 2317 gevraagd voor 1000 roe gladiolen te Anna Paulowna. Grond en bemesting disponibel. Aanbiedingen aan: N.V. P. BIJVOET Co.. Zjjlweg 204, Overveen Ter ruiling aangeboden: een paar DAMESSCHOENEN z.g.a.n mt. plm. 36l/2 tegen dito schoener; maat 37 of 38. Adres:. Ritsevoort 58 \e Alkmaar. AANGEBODEN per 15 Maart Gem. Zit-Slaapkamer met of zonder pension, op goeden stand, centrum. Br. no. 10631 bur. v. d. blad TE KOOP 100.000 kg F. STOOP, Waarland D 9 Harenkarspel Th. G, KreijgermaaJ Mient I Alkmaar Tel 3256 Noordholl. Vereeniging Afd. Schagen Bij voldoende deelname zal een in Huishoudelijk» Zie kenverzorging worden gegeven. Aanm. voor 26 Maart 1947 bij Zuster Fransen Landbouwstraat Schagen. Zaterdagavond, Zondag 3 en 8 uur een charmant verhaal van sympathieke menschen: Een film van chachet Een origineel gegeven Toegang 14 jaar L. O. P. Gooi het oud papier niet weg. Bewaar het voor efdewerk Oud Papier U doet er een goed werk mee. Afd. Alkmaar o op Maandag 17 Maart 1947 des avonds 8 uur precies in de zaal van 't Wapen van Heemskerk, Breedstraat. Agenda: Opening en notulen. Verkiezing le voorzitter. Rede van den Weled. Gestr. Heer Bach, Den Haag. Onderwerp: Ver jonging en Vernieu wing. Vertooning van de Indië- film: Langs Borneo's breede stroomen. Rondvraag en sluiting. Dr. J. J. Jungerhans, Wrn. Voorzitter H. W. Keopmeiners, Secretaris. Weststr. 80. Den Helder Telefoon 2383 Ter overname aangeboden: met of zonder auto, alle vergunningen aanwezig. Brieven onder no. 10643, bureau van dit blad. te koop gevraagd Maison Job. Kalksma, Hoogstraat 4, telef. 4453 HEDEN VERKRIJGBAAR: Tarbot, tong, kabeljauw, bak. en kookschol, wijting en gefileerde kabeljauw. Spec, in gebakken visch. KOORSTRAAT 21 ALKMAAR Van de af deeling ALKMAAR slaagden op de gehou den examens voor COSTUMIERE alle candidaten (zie stadsnieuws). Dus dames, wendt U zich voor een goede opleiding in het COSTUUMVAK naar bovenstaand adres. Vraaigt inlichtingen naar onze KNIPCURSUS voor eigen gebruik Directie A. v. CCfMMENéE. TELEF. 2429 VAN 14 TOT EN MET 20 MAART: (Missing Million) Met: JOHN WARWICK en LINDEN TRAVERS Een detective-fim vol verrassende wendingen. EERSTE VERTOONING VOOR NEDERLAND! Aanvang der voorstellingen 's avonds 8 uiur. Zondag 2. 5 en 8 uur Toegang boven 18 jaar EE1 VAN 14 TOT EN MET 20 MAART: (Of mice and men) Met BETTY FIELD en LON CHANEY Jr. Naar het bekende boek van John. Steinbeck. Onbeheerscüte kracht Dynamische spanning Aanvang der voorstellingen 's avonds 8 uur. Zaterdag 7 en 9,30 u. Zondag 2, 4,30, 7 en 9,30 u. Woensdagmiddag 2,30 uur. Toegang boven 18 jaar VANAF VRIJDAG 14 MAART: (Road to Singapore) (M. P. E. A.) Met BING CROSBY, DOROTHY LAMOUR. BOB HOPE en vele anderen. Een feest van vroolijkheid voor jong en oud. Tot 14 jaar alleen onder geleide., Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Zaterdag 7 uur en 9,30; Zondag 2 uur, 4.30, 7 uur en 9,30; Woensdag 2,30 Matinée. VANAF VRIJDAG 14 MAART: (Back to Bataan) (M. P. E. A.) Met JOHN WAYNE, ANTHONY QUINN, BEULAH BONDI en vele anderen. Het machttge drama van een handvol helden die het noodlot tarten. Toegang 14 jaar. Voorstellingen dagelijks om 8 uur; Zaterdag 7 uur en 9,30; Zondag 2 uur, 4.30, 7 uur en 9,30; Woensdag 2,30 Matinée. PA 25. Maar hoe hij trok, er gebeurde niets. Ook het dubbeltje wilde niet terugkomen. „Is me dat hier een oplichtersboel!" riep mijnheer Pim pel, en hij begon woedend tegen de automaat te stompen. In de groote knop onderaan was al even min beweging te krijgen. Mijnheer Pimpel werd hoe langer hoe boo zer; hij liep achteruit en gaf een nijdige trap tegen de knop. Op het zelfde oogenblik werd hij bleek van schrik. 26. De automaat duikelde name lijk tengevolge van de schop ach terover en viel met hevig gerinkel door de ruit van de stationswacht kamer. De chef was er als de kip pen bij. „Die zaak zal onderzocht moeten worden, mijnheer!" zei hij; ,gaat U maar even in mijn bureau, dan kom ik over 5 minuten bij U!" Op dit oogenblik kwam, lustig flui tend, een trein het station binnen rollen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4