Nazi-organisatie ontdekt in Duitschland Kortenhorst contra „Scheps Ouderdomszorg - recht of gunst De „Hendrik" brandt nog De Beheersraad der V.N. bijeen Monne-Dakofa vermist De mijnramp te Centralia Het Veto-recht Hoe moet de noodvoorziening geregeld worden? Duitsche moreel daalt nog steeds Rusland weigert aanwezig te zijn Onder leiding van vier officieren der S.A. Het Ruhrgebied staakt Urk weer bereikbaar KRONIEK De „Karei Doorman naar Londen Zoeloes in de kleederdracht van hun stam, uitgerust met schild, assegaai, bijl of knots, voerden hun typische oorlogsdansen uit voor de Engelsche koninklijke familie tijdens haar bezoek aan Eshowe in Zoeloeland. (Ass. Press P.) DE TWEEDE KAMER heeft gisterenmiddag een begin gemaakt met het wetsontwerp „Noodregeling ouderdomsvoorziening". De noodzaak van een wettelijke voorziening van den ouden dag is reeds tientallen jaren gevoeld, hetgeen de heer Steinmetz (K.V.P.) ook benadrukte. Van alle zijden werd de Regeering te recht hulde gebracht, dat zij dit vraagstuk thans heeft aangepakt, voorloopig nog door middel van een noodregeling, echter met de toezegging, dat de definitieve regeling binnen drie jaar haar be slag zal hebben gekregen. Uit de schriftelijke voorbereiding was intusschen gebleken, dat minder eenstemmigheid bestond over de methode, die door de Regeering in deze was gevolgd. Volgens het ontwerp moet door den betrokkene een verzoek om uitkeering worden gedaan, waar over dan, aan de hand van bepaal de normen, door de Raden van Arbeid wordt beslist. Een groot deel van de Kamer, de K.V.P., de A.R., de CH. en de P.v.d.A., had echter zooveel liever het verzeke ringelement ingeschakeld gezien, waardoor deze uitkeeringen zon der meer een recht zouden wor den. Uit het betoog van de spre kers, die dezen middag aan het woord kwamen, bleek duidelijk, dat de debatten vooral in het teeken van deze strijdvraag zullen staan. Staatspensioen De lang omstreden kwestie staats pensioen - zelfverzekering is hier echter toch niet in het geding. Mi nister Drees heeft reeds toegezegd, dat bij de definitieve regeling 't ver zekeringselement wel degelijk zal worden ingeschakeld. Wanneer men in deze noodregeling toch de aan sluiting bij de in den loop der ja ren gegroeide verzekeringsgedachte mist, dan is het vooral omdat thans toch weer een schijn van bedeeling wordt gewekt, een sfeer, waaraan dit ontwerp de ouden van dagen juist wil onttrekken. „Hebben en houden", aldus de heer Steinmetz, moeten weer op ta fel komen, voor uitgemaakt kan worden of men voor een uitkeering in aanmerking komt. Dit riekt naar het oude steunsysteem en roept dè mogelijkheid van onjuiste aangif ten op met alle strafbare gevolgen van dien. Ook de heer Krol (C.H.) vroeg zich af of geen andere oplossing mogelijk ware geweest. Het ver weer van den min., dat verhoo ging van de ouderdomsrenten, de bedragen eenerzij ds te laag zou houden, anderzijds deze niet altijd op de juiste plaats zou doen ko men, achtte hij niet afdoende. Een betere oplossing gaf hij intusschen niet en deze moet toch ook wel niet zoo eenvoudig te vinden zijn omdat de regeering in deze tijd slechts in die gevallen kan helpen, die ook werkelijk hulp behoeven. Deze noodzaak om zuinig met de Het nazisme heeft de voorkeur De Britsche opperbevelhebber in Duitschland, maarschalk Sholto Douglas, heeft ver klaard, dat vele Duitschers in de Britsche zóne nog steeds het nazisme de voorkeur ge ven boven de democratie. x Hij waarschuwde, dat rekening moest worden gehouden met het opduiken van nieuwe revolution- naire nazi-organisaties. „Na den afgeloopen winter, tijdens welken in de Britsche zóne een diepte punt was bereikt, hebben de 20 millioen bewoners van de Brit sche zóne een algemeen gebrek aan vertrouwen in de democratie aan den dag gelegd". Maarschalk Douglas had na verschillende in spectiereizen door de zóne den indruk gekregen, dat het moreels peil der bevolking in het alge meen gedaald was. „De Duitschers", aldus Douglas, „zeggen, dat zij het onder IJitler beter hadden, dan nu onder de democratie. Er zullen stellig weer poginge* gedaan worden om een soort nazi-beweging in het leven te roepen. Ieder bericht over Duitschers, die van koude omge komen zijn, over stagnaties bij de voedselvoorziening, een verslech tering van den roestand enz. wordt door de Duitsche pers uit voerig medegedeeld". middelen om te springen (men be denke hierbij dat in betere tijden vrijwel niets voor de ouden van dagen werd gedaan) blijft dit ont werp in zijn eigenlijke doelstelling herinneren. Zoo moest er de heer Steinmetz op wijzen, dat een be duidend deel van de ouden van dagen, 'ondanks de uitkeeringen van deze wet, toch nog op over heidssteun zal blijven aangewezen. Hij pleitte dus terecht voor een verhooging der normen, waar de minister dan weer echter tegenover stelt, dat een algemeene verhooging ook de minder noodzakelijke ge vallen verhoogt. En dan zal dit na tuurlijk weer ettelijke slordige millioenen meer kosten. Minister Lieftinck kwam deze middag al eens mede van zijn belangstelling blijk geven! Zoowel de heer Stein metz als de heer Krol kantten zich tenslotte tegen de klasseindeeling. Het is niet juist, dat het leven op het platteland beduidend goedkoo- per is. Heden wordt de behandeling voortgezet. Koningin betuigt Haar ^deelneming Woensdag heeft dr. ir. Ch. Th. Groothoff president-directeur der Staatsmijnen in gezelschap van hoofdingenieur Op den Kamp en rector Sameel een bezoek gebracht aan de families der slachtoffers van het mijnongeluk. De minister van economische zaken, dr. Huys- mans had den heer Groothoff ver zocht mede namens hem de zwaar getroffen families te condoleeren. Sinds Dinsdagavond is geen stoffe lijk overschot meer geborgen. Van 6 slachtoffers bevindt het stoffelijk overschot zich no.g in de brandende galerij. Men heeft de brand gevoca liseerd. Doordat zich Dinsdag een instorting heeft voorgedaan wor den de werlkzaamheden zeer be moeilijkt. Donderdagmiddag om twee uur zal voor het personeel der Staatsmijn Hendrik gelegenheid bestaan een laatste groet te bren gen aan de gevallen kameraden door een défilé langs de rouwkapel. Om drie uur Donderdagmiddag zal de secretaresse van H. M. de Ko ningin, mej. J. C. M. Geldens na mens H. M. een krans leggen in de rouwkapel op Staatsmijn Hendrik, als een Koninklijke hulde aan hen, die bij de uitoefening van hun plicht gevallen zijn. Prinses Juliana fe Ufrechf Woensdagmiddag heeft H.K.H. Prinses Juliana, in haar functie als voorzitster, de ledenvergade ring van de vereeniging het Ned. Roode Kruis, die gehouden werd in de Ulrechtsche Stadsschouw burg, gepresideerd. Onder voorzitterschap van Tryg- ve Lie, secretaris-generaal der V. N. werd Woensdag de eerste zitting van den Beheersraad ge houden. De Russische delegatie had geen vertegenwoordiger ge zonden, wat eenige bezorgdheid veroorzaakte, doch geen verras sing beteekende. De Sowjet-Unle had w^eds op de algemeene ver gadering der Ver. Naties tegen de acht ontwerp-overeenkomsten voor het beheer gestemd. Trygve Lie, de secretaris-gene raal van de V.N. hield een toe spraak, waarin hij o.m. zeide: dat Palestina een van een zeker aan tal mandaatgebieden uitmaakt, wel ke nog niet onder het beheerschap van de V.N. zijn gesteld. Lie gaf 'n opsomming van de feiten, welke tot instelling van den raad geleid heb ben. „Het systeem van internatio naal beheerschap beteekent niet 'n voortzetting van het mandaatsy steem, zooals onder den volken bond, doch het is een nieuw sy steem van internationaal toezicht. De mogelijkheden ervan zijn veel grooter dan die van het mandaat systeem". Lie drong er op aan, dat de jaarlijksche rapporten van de beheerende autoriteiten zorgvuldig bestudeerd zouden worden en dat van tijd tot tijd bezoeken aan de beheerschapsgebieden gebracht zou den worden. Door vijf mandatarissen zijn ont werp-overeenkomsten voor over dracht aan de V.N. van acht ge bieden, welke tot nog toe be stuurd werden als mandaatgebie den van den volkenbond, inge diend. De getroffen gebieden zijn: Britsch Kameroen, Britsch Togo- land en Tanganjika, Fransch Ka meroen en Togoland, Roeanda- Oeroendi (België), Nieuw- Gui nea (Australië), West-Samoa (Nw. Zeeland) Voor de Marshall-eilanden, de Marianen en de Carolinen, vroege re Japaneesche mandaatgebieden in den Stillen Oceaan, is door de Ver. Staten een ontwerp-overeer.komst ingediend bij den veiligheidsraad, daar is voorgesteld deze eilanden groepen een bijzonderen status van „veiligheidsgebied" te geven. Voorts zijn op de agenda van den beheersraad zes petities geplaatst van Duitsche bewoners van Tan ganjika, die niet naar Duitschland terug gezonden willen worden. Vervolgens sprak de Amerikaan- sche afgevaardigde, prof. Sayre, die het „een groote tragedie" achtte, „indien de raad zitting zou houden zonder dat de Sowjet-Unie zou zijn vertegenwoordigd". Sayre hoopte, dat de Sowjet-Unie alsnog spoedig een vertegenwoordiger zal zenden. Prof. Sayre werd in een geheime stemming tot voorzitter gekozen. De Chineesche assistent-secreta ris-generaal der V.N., Victor Hoe, heeft zich telefonisch in verbinding gesteld met den Sowjet-vertegen- woordiger in den veiligheidsraad, Gromyko, om van hem' te verne men welke positie de Sowjet-Unie ten opzichte van den beheersraad inneemt. Gromyko wilde echter geen ver klaring afleggen. Positie Nederlandsche Passagiersschepen „Congostroom", 25/3 van Bor deaux naar Dakar. „Delftdijk" 25/3 van Rotterdam haar de Pacifickust. „Tjikampek" 26/3 van IJmuiden naar Batavia. „Westerdam" vertrekt 26/3 van New York naar Rotterdam. Een cndergrondsche nazi organisatie onder leiding van vier vroegere hooge officieren van de S.A., die een program hadden opgesteld, dat bijna een woordelijke copie was van het program der Nazi-partij, is ontdekt en onschadelijk ge maakt, aldus deelt het Hoofd kwartier van het Amerikaan- sche bezettingsleger te Frank fort mede. De aanvoerder van het viertal, dat voor een militair tribunaal, te München zal verschijnen, was bri gadier-generaal Albert Wiczonke. Huil doel was ander meer het „te rug werven van alle aan Duitsch_ land ontnomen gebieden, genade- looze vernietiging van verraders in de voormalige Wehrmacht en Luft waffe, die verantwoordelijk zijn voor den nederlaag van Duitsch land". Hun organisatie „SS Deutsche Freiheits- und Friedenshewegung" geheeten, werkte zoowel in de Britsche als in de Amerikaansche zone. Zij wilde het huidig bestuur der burgerlijke autoriteiten in Duitschland omver werpen en te gen de bezettingsmacht sabotage daden verrichten. Medeplichtigen in de Britsche en Fransche zone zorgden voor valsche persoonsbe wijzen, andere valsche papieren en rubberstempels. Volgens een woordvoerder van WILLEM MENGELBERG Verliest de Huisorde van Oranje H. M. de Koningin heeft be sloten dat de Huisorde van Oranje wordt verloren door hen, die door geest of houding de vadsrlandsche zaak gedu rende de oorlogsjaren 1940- 1945 hebben geschaad. Op grond van dit besluit heeft H. M. de Koningin haar besluit van 14 April 1913 waarbij aan den heer W. Men gelberg de eeremedaille voor kunst en wetenscbap in goud van de Huisorde van Oranje werd toegekend, ingetrokken. DE EXAMENS IN DE NIEUWE SPELLING De minisler van onderwijs, kunsten en weienschappen brengt ter kennis van de betrokkenen, dat, zoowel bij de in 1947 te hou den examens ter verkrijging van de lagere akte als onderwijzer(es) als bij alle overige in dit jaar af te nemen examens op het gebied van hel lager onderwijs, de spel lingsregelen zullen gelden, welke bij de wet van 14 Februari 1947 zijin vastgesteld. Een Dakota van de Nederland sche Marine, met zeven man Nederlandsch Marinepersoneel aan boord, dat op 24 Maart uit Sidney was vertrokken met be stemming Batavia, wordt ver mist. Men neemt aan, dat de Da kota in het Noord-Westen van Queensland is neergestort. Uit het gebied van Longcreach worden de laatste dagen hevige stormen ge meld Vliegtuigen van de Ko ninklijke Australische Luchtmacht zoeken thans vanuit Darwin naar het vermiste vliegtuig, doch tot dusver hebben de nasporingen geen resultaat opgeleverd. het hoofdkwartier van het Ameri kaansche leger waren de bendelei ders reeds verleden jaar Juli gear resteerd. Dit was echter niet be kend gemaakt om de opsporing van andere leden dezer organisatie te vergemakkelijken. Een der eerste voorvallen, die wezen op het bestaan van een der gelijke organisatie, was de ontdek king, dat een vrouwelijk lid der beweging, gekleed als roodekruis- zuster, bij de vlucht van een aantal hooge Wehrmacht-officieren gehol pen had. „Coasters" varen uit de Schiehaven te Rotterdam op eigen ge legenheid naar Indonesië. De scheepjes, elk van 200 ton, zijn bestemd voor de copra-vaart tusschen de Indische eilanden. De bouw van de nieuwe sema- foor aan de buitenhaven van IJmuiden vordert snel. De nieu we semafoor wordt grooter en zal meer comfort bieden aan de kustwacht, die hier dag en nacht moet verblijven, dan de oude, welke in 1943 dcror de Duitschers werd gesloopt-: Men wil meer eten Tengevolge van het feit, dat in het Ruhrgebied1 de voedselrantsoe nen der arbeiders door vervoers- moeilijkheden en tegenhouden van den import van 1550 calorieën tot minder dan 1.000 calorieën per dag zijn teruggebracht, zijn in dit ge bied1 stakingen uitgebroken en worden demonstraties gehouden. In ver uit elkaar gelegen steden als Keulen en Bielefeld komen onge regeldheden voor en volgens een functionaris van de geallieerde be stuurscommissie verwachten de Britsche autoriteiten dat de onrust za toenemen indien de voedselpo sitie zoo blijft. Z. H. de Paus ontvangt den "Nederl. gezant Z. H. de Paus ontving Woensdag in audiëntie den Nederlandschen gezant bij het Vaticaan, Jhr. Mr. M. W. van Weede. Zooals wij gisteren nog konden melden heeft zich in een steen koolmijn te Centralia (Illinois) een explosie voorgedaan, tenge volge waarvan ruim honderd per. sonen werden ingesloten. 122 mijnwerkers bevonden zich in een galerjj 160 meter onder den grond terwijl sommige arbeiders ruim zes kilometer van de mijnschacht zijn ingesloten. Volgens de laatste gegevens zijn 30 man gered, 17 zijn gedood en 104 nog opgesloten. Geheime wapenvoorraden te Parijs In een communiqué van het Fransche ministerie van binnen- landsche zaken is bekend gemaakt, dat de Fransche politie de laatste «jagen talrijke geheime wapenvoor raden te Parijs en omgeving heeft ontdekt. Andere verbergen wapen- voorraden zijn met het oog op de verhoogde activiteit der politie vrijwillig uitgeleverd. Dezer dagen hadden kinderen in een bosch bij Versailles een gehei me wapenopslagplaats ontdekt, waarin zich 30 machinegeweren, tien Fransche legergeweren en een groote voorraad munitie' voor ma chinegeweren bevond. Volgens me. dedeeling van de politie zijn de geweren van het laatste Russische, Amerikaansche en Fransche maak sel. DE „NIEUWE POST" IN BESLAG GENOMEN Woensdagmiddag omstreeks zes uur heeft de economische politie te Amsterdam, geassisteerd door de recherche, bij de N.V. Boek binderij Kusters te Amsterdam, beslag gelegd op de eerste op lage van „De Nieuwe Post", welk weekblad (hans door den heer L. A. Rodrigues Lopez zou worden uitgegeven, nadat deze met zijn staf uit de redactie van „De'Och tendpost" trad. De reden, waar om de oplage in beslag is geno men, is nog niet bekend. Urk is thans zoowel aan de land- als aan de zeezijde weer bereikbaar. Woensdagmiddag om 3 uur klonk over Urk de stoom fluit der poslboot „Jhr. van Geu- sau". Vrijwel de geheele bevol king stroomde naar de haven om de boot juichend binnen te halen. In ruim drie maanden is geen enkel schip binnengekomen of uitgevaren. 18 December 1946 is de boot van Urk vertrokken en sindsdien is er geen vaart meer over het IJsselmeer geweest. De slerke boot, die in het verleden getoon-d heeft zelfs tegen dik ijs' opgewassen te zijn, is de eerste boot, die dit jaar over het IJssel meer vaart. De overtocht was vrij vlot verloopen. Hedenochtend zal de „Geusau" trachten het ijs in de richting Enkhuizen te breken, zoodat hopelijk ook deze verbin ding tot stand zal komen. Met de visscherij op het IJssel meer staat het er nog slecht voor, want hoewel het ijs niet sterk meer is, is toch, vrijwel het ge heele IJsselmeer er nog mede be dekt. Eenige door den vorst in gesloten Noordzeevisschers-vaar- tuigen hebben de haven open gebroken en zijn via het kanaal door den polder over Lommer en Harlingen naar de Noordzee ver trokken. ILLEGALE OPSCHEPPERIJ Verzet tegen verzetsmogelijkheden Voor de behandeling van de wei noodvoorziening ouden van dagen had de Kamer het wets ontwerp, dat versnelling van de berechting der politieke delin quenten beoogt, aangenomen. En kele amendementen werden' door den minister overgenomen. Deze hadden o.m. de slrekking de aan stelling van politieke delinquen ten in overheidsdienst tot onder geschikte functies te beperken en het recht van cassatie toe te ken nen bij langdurige vrijheidsstraf fen. Bij de replieken maakte dr. Kortenhorst (K.V.P.) van de ge legenheid gebruik om af te reke nen met den heer Scheps (P.v. d.A.), een figuur uit de illegali teit, die smalend had opgemerkt, dat de Kortenhorsten, die thans de economische collaborateurs verdedigen, tijdens de bezelting verzuimd hadden om leiding te geven aan, ons volk. Dr. Korten horst stelde hiertegenover, dat de afgevaardigde met deze opmer king een blijk van volslagen on kunde had gegeven ten aanzien van het ondergrondsch verzet der vak- en standsorganisalies. Met mede-afgevaardigden als Hacke, Stapelkamp, Stikker en de Bruyn in de Eerste Kamer had hij ge durende de heeie bezetting ge werkt om de organisatiegedachte levendig te houden en de huidige Stichting van den Arbeid voor te bereiden. In hem, aldus dr. Kor tenhorst, had de heer Scheps de duizenden belpedigd, die hun lei ders de Bisschoppen! ge volgd waren en zich verre hadden gehouden van het N.A.F. Het was onjuist en ongepast van den heer Scheps om zich het monopolie van het verzet te willen toeëige- nen. Met Paulus zei spr. „het is dwaas om mijzelf te roemen", maar dacht de heer Scheps nu werkelijk, dat onze sociale voor mannen geen risico's hadden ge- loopen? Ook den advocalenstand was oneer aangedaan, door haar aan te wrijven, dat zij het verzet niet zou hebben gesteund. Van het kanloor van mr. Sltftemaker zoowel als van hemzelf waren slroomen verzetslitteratuur uit gegaan. Spr. kon ook wijzen op zijn illegale brochure, die onder het pseudoniem Ysbrand de Vries was verschenen. De houding van den heer Scheps, aldus besloot dr. Kortenhorst zijn vernietigend requisitoir, getuigde van een ma- telooze zelfoverschatting. De heer Scheps trachtte zich te verweren mei te betoogen, dat dr. Kortenhorst hem valsch geciteerd had. Dr. Kortenhorst wilde hier op het woord voor een persoon lijk feit, hetgeen de afgevaar digde in eersten aanleg ook al had willen vragen. De Kamer president voelde hier echter niet veel voor en zoo werd de aan dacht dan weer naar de normale agenda omgebogen. NA de opzienbare rede van Tpuman voor het Amerikaansche Congres, waarin deze voorstellen deed tot het verleenen van steun aan Griekenland en Turkije, om daarmede een einde te maken aan het communistische gewroei in deze lainden, heeft thans weer de Sowjet-Ünie een zet op het schaakbord van de wereldpolitiek gezet. Rusland heeft namelijk voor het eerst na 20 September van het vorige jaar het Veto recht in den Veiligheidsraad ge hanteerd. Zooals men zich zal herinneren waren vorig jaar tijdens het tweede gedeelte van de eerste al gemeene vergadering van de Ver- eenigde Nalies belangrijke debat ten gevoerd om te komen tot af schaffing of beperking van het Veto-recht van de Groote Mo gendheden, die permanente leden zijn van den Veiligheidsraad. Doordat Rusland in de voorgaan de maanden niel minder dan achtmaal van het velo-recht ge bruik had gemaakt, was de onte vredenheid onder de „kleintjes", die al bestond over de bevoorrech te positie van de Groole Mogend heden nog toegenomen. Het was toen o.a. oud-Minister dr. Van Roijen, die namens onze delegatie opnieuw Verklaarde tegen het Veto-recht te zijn, omdat dit aan de permanente leden een oneven redig groote invloed geeft in ver gelijking met de andere leden van de Ver. Naties. Het grootste be zwaar van onze delegatie was, dat de toepassing van het Veto recht de redelijke grenzen over schreed, zooals de ervaring sedert San Francisco had geleerd. Na veel besprekingen, ook van de permanente leden onderling en waarbij Rusland vooral het Veto recht alsmede het gebruik maken daarvan verdedigde, werd niet meer bereikt dan dat aanvaard werd een Resolutie, voorgesteld door Australië, waarin den per manenten leden van den Veilig heidsraad' dringend wordt ver zocht, in overleg met elkander, alle mogelijke pogingen, te doen om te verzekeren, dat het gebruik van het speciale stemvoorrecht van zijn permanente leden den Veiligheidsraad niet belemmert in het snel neonen van beslissingen. Sindsdien gaf de Sowjet-Unie bij verschillende stemmingen van haar afwijkende meening blijk, niet in een tegen- maar in een blancostem. Dinsdag jl. heeft Rusland voor het eerst weer var. het Veto-recht gebruik gemaakt. Het was oogen- schijnlijk bij een niet zoo belang rijke kwestie. De Veiligheidsraad behandelde de aanklacht van En geland tegen Albanië, dat be schuldigd werd van het leggen van mijmen in het kanaal van Korfoe, wat als gevolg had, dat tWee Britsche torpedobooten averij opliepen. Bij de stemming verklaarde Rusland zich tegen, waarmede de Britsche aanklacht, hoewel een meerderheid zich voor verklaarde, was verworpen. Hierdoor is het Veto-recht op nieuw weer in de belangstelling van de diplomatieke wereld ge komen. Reeds onmiddellijk ga ven de meeste afgevaardigden uiting aan hun leedwezen, dat de Sowjet-Unie slechts enkele maan den, nadat de algemeene verga dering een in den blinde toege past gebruik van het Veto-recht heeft veroordeeld, van dit recht gebruik heeft gemaakt. Rusland heeft een nieuwen zet gedaan op het wereld-schaakbord. Welke zet zal volgen? M. P. J. Hr. Ms. hulpvliegkampsohip „Karei Doorman" zal op uitnoo- diging van de Britsche Admirali teit van 14 (ot 19 April een be zoek brengen aan Londen. Dit bezoek draagt een nationaal as pect, doordat in het programma van de plechtigheden mede is op genomen de aanbieding van een cheque, bestemd voor het fonds tot herplanting van boomen op Walcheren, door den commandant van het Engelsche korps Mari niers aan den bevelhebber der Zeestrijdkrachten, Lui l.-Admiraal C. E. L. Helfrich. Zijne Excellen tie zal daartoe, vergezeld van een aantal hooggeplaatste marine autoriteiten, deze plechtigheden bijwonen. Waarschijnlijk zal de Marinierskapel der Koninklijke Marine ter opluistering van fes tiviteiten deze reis meemaken. Voor de bemanning worden uit stapjes in Londen georganiseerd. Een belangrijk deel van het programma is gewijd aan de „Beaohy Head", het grootste on derhoud- en reparatiesohip, dat door de Koninklijke Marine van de Engelsche Marine is overge nomen en dat op Dinsdag 15 April officieel zal worden overgedragen. De „Beaohy Head" meet 9200 ton waterverplaatsing, is 140 meier lang, heeft een snelheid van 11 mijl en een bewapening van 13 dubbele oerlikons.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1