De Gaulle roept op tot eenheid Samenloop van omstandigheden veroorzaakte het ongeluk op de „Oranje INDONESIëRS Henry Ford overleden Uitgebreide smokkelhandel tusschen Nederland en Engeland Telefoonpersoneel in Amerika legt het werk neer r n in den bu'rtenlandscben dienst Voor Alkmaar en omgeving Het zware weer in de Golf van Biscaye was niets bijzonders K.L.M. ontvangt veiligheidsprijs Sterke was van De kapitein vertelt Dr. Ringers naar Engeland m r 1'"if ililÉÉ Wiwi Frankrijk beweegt zich thans tusschen afgronden de Maas Ook de mijnwerkers blijven thuis VJ Sjahrir blijft hoopvol Laatste nieuws Verplichte plaatsing gestemd Ongeregelde benden blijven bestaan! ken palar wil geen troepen meer zenden! HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.40 per kwartaal; 1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p.. mm.; minimum ƒ2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in al'e edities 30 ct. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) MAANDAG/7"APRIL 1947 43e JAARGANG - NUMMER 11186 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 fadm.), 2047 (red.), K 2200. HOORN: Draafsingei 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGEN: Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank In verband met het feit. dat de KLM gedurende het jaar 1946 op het westelijk halfrond zonder on gelukken 22 millioen passagiers mijlen heeft afgelegd, heeft de voorzitter van den ,.Interamerican Safety Council" J. A. Parrett tij dens een lunch te Willemstad den veiligheidsprijs voor 1946 aangebo den aan den K.L.M.-vertegenwoor diger L. F. Bouman. Het is de derde maal, dat de K:L:M. voor den prijs in aanmerking is geko men. Aan de lunch namen deel de directeur van het Curagaosche de partement van openbare werken, J. F. Groote. de gouvernements secretaris F. J. Coriver en de Ame- rikaansche consul-generaal L. W. Franklin. Parret zeide in een toespraak, dat het ongevallencijfer in het af- geloopen jaar is gedaald, niettegen staande het feit, dat het luchtver keer in omvang is toegenomen. aan een samenloop 4 menschenlevens kostte, moet dus aan een samenloop van omstandig heden worden geweten. Tusschen het oogenblik, dat mej. Broer viel en dat waarop de drie overboord sloegen, moet wel een minuut of 10 hebben gelegen. Stuurman Fris heeft nog getracht een looper over het gladde dek te leggen, voordat het schip slagzij maakte en de golf over het dek sloeg, gejaagd door een Zuid- Zuidwestelijke sorm. Mej. Broer, die met haar linker voet tusschen een zoetwater-vulpijp en een koker bekneld lag, werd evenals de anderen van de achter- well weggesleurd. Men vond later stuurman Fris met een been door een loosgat, "waardoor hij niet van boord geslagen is. De brandwacht lag volkomen versuft. Natuurlijk is onmiddellijk nagegaan of een defect KAPITEIN BAKKER van het m.s, „Oranje", dat Zaterdagmorgen omstreeks hall twaalf met de vlaggen halfstok, de haven van Amsterdam binnenkwam en aan de Jcrvakade meerde, heeft een omstandig verhaal gegeven van de gebeurtenissen aan boord van het schip tijdens den storm in de golf van Biscaye. De kapi tein, die zelf ook een paar builen en blauwe plekken had opge- loopen, verklaarde, dat het zware weer niets buitengewoons was. Met nadruk ontkende de kapitein, dat het schip door een defect aan de skiurinrichting in ongunstige positie was gekomen. Het ongeluk, dat vier slachtoffers eischte, moet van omstandigheden worden geweten, Het schip voer tijdens den storm op koers, aldus kapitein Bakker, doch op een gegeven moment was de afwijking door weersomstandig heden zoo groot, dat hij besloot bij te draaien. Tijdens het bijdraaien kreeg men dwarszeeën, waardoor de „Oranje" eenige oogenblikken uit het roer liep. Het schip maakte hierbij eenige halen met slagzij, die eenmaal op 30 graden werd gere gistreerd, dus niet op 42, zooals passagiers beweerden. 30 graden slagzij is voor een schip als de „Oranje" niet gevaarlijk. De Queen Elisabeth maakte tijdens zijn laat ste reis van Amerika tijdens zwaar weer dezelfde slagzij. Dergelijke slagzij is natuurlijk wel onaange naam, aldus kapitein Bakker. Het ongeluk in de Golf van Biscaye liep met het bijdraaien samen. De stewardesse, mej. Broer, liep over de achterwell met een blad eten. Dit was het personeel van het schip ten strengste verboden. Zij moest een dek lager binnen door loopen, maar het overste ken van de achterwell was om een omweg te vermijden, natuur lijk aantrekkelijk. Mej. Broer en degenen, die haar te hulp kwa men, zijn over het schot van de achterwell weggesleugd, terwijl het schip slagzij maakte. Van zoeken kon geen sprake zijn. Toen het schip lag bijgedraaid, waren zeker weer vijf minuten verloopen. Het water spoot in groo te stofregens boven de zee. Men kon geen twee scheepslengten voor zich uit zien. De schade aan boord is vrij groot. Veel glas, aardewerk en meubilair brak. De vleugel is in de muziekzaal van zijn pooten ge rukt. Niemand kon zich op het gladde parket staande houden. De passagiers hebben wel wat in de kpijp gezeten en velen liepen bui len en schrammen op." Wel erger meegemaakt. „Van levensgevaar was echter geen sprake", zoo vervolgde kapi tein Bakker, „het zware weer in de Golf van Biscaye was niets buiten gewoons. Ik heb wel erger meege maakt in de 36 jaren, die ik vaar. Er zijn in dien tijd wel eens gewon den voorgekomen, doch ongevallen met doodelijken afloop heb ik nog nooit meegemaakt. Het ongeluk, dat aan de stuurinrichting oorzaak kon zijn van het uit het roer loopen van de „Oranje". Wij hebben ech ter geen defect gevonden." Slechts korten tijd stuurloos. De oorzaak van den korten tijd, dat het schip stuurloos lag, moet worden gezocht in de weersomstan digheden. De „Oranje" luisterde bij ingrijpen dadelijk weer naar de manoeuvres van roer en schroeven. Door dit onderzoek is er allicht het gerucht ontstaan, dat er een defect was. Tijdens den storm is een kompas weggeslagen. Aan boord was, behoudens enkele zie ken, alles wel. DETROIT, 8 April (Reuter) De Amerikaansche automobiehnag- naat Henry Ford, is hedenmor gen te Detroit in den leeftijd van 83 jaar overleden. Henry Ford werd 30 Juli 1863 op een boerderij in Greenfield ""Michi gan) geboren als zoon van een Iersch immigrant en een moeder van Nederlandscne afkomst. In zijn vrijen tijd ontwierp hij een nieuwe dorschmachine en werd hij voortaan beziggehouden door de gedachte aan het construeeren van een door benzine gedreven „paard- loos voertuig". Zijn bedrijf ontwik kelde zich zoo voorspoedig, dat Henry Ford tenslotte voor den rijk sten man ter wereld werd gehou den. Zijn inkomen werd geschat op 100 millioen dollar per jaar. Nederland biedt hulp bij overstroomingen Dr. Ir. J. A. Ringers, de oud-mi nister van Wederopbouw, is door de Engelsche Autoriteiten, die be last zijn met het nemen van maat regelen tegen de overstroomingen, die een grooten omvang hebben aangenomen in het gebied van de rivier de Trent en in Norfolk, uitgenoodigd om als deskundige de inundaties in oogenschouw te komen nemen. Dr. ir. Ringers zal nu heden om 2 uur per speciaal KLM-vliegtuig van Schiphol vertrekken. Op het oogenblik wordt alles in Nederland gedaan om zoo spoedig mogelijk materieele hulp te bieden bij de overstroomingsrampen in Engeland. Zoo zijllen deze week nog een drietal groote kranen en voorts drijvende pontonbruggen naar den overkant van de Noordzee worden gesleept, om gebruikt te worden bij het droogleggen van de onderge- loopen landerijen. Het betreft hier materieel, dat reeds vroeger bij de droogleggingen van Zuiderzee en Walcheren dienst heeft gedaan. Van de scheepvaart-inspectie, die uiteindelijk den overtocht moet regelen is alle medewerking ver kregen. Vanzelfsprekend zal er eenigen tijd gemoeid zijn met het verza melen van personeel, dat tegelij kertijd den overtocht zal meema ken. Het convooi zal op z'n vroegst eerst Donderdag gaan varen. ===r= f r t r-r - - -r—f jrN«on8nfi;-rtnn nn Er- - r i - - L t." y'v - - v V-'. ;tv 1 •- Het moment, waarop Bergman het eerste Nederlandsche doelpunt scoort. (Thuring P.) V Sedert Zaterdagmiddag is de Maas zeer sterk gaan stijgen, als gevolg van de hevige regenval in het stroomgebied van de Maas in België. Zondagmorgen was het peil aan de stuw te Borgharen 44,59 m. boven NAP. In den loop van den dag steeg het water van uur tot uur Cm 18 uur was de stand 45,40 m„ waarmede een stilstand in den was, werd' bereikt. De berichten uit Noord-Frankrijk en België doen een verdere stijging verwachten. In Zuid-Limburg beneden Sittard loopen de laag gelegen landen langs de Maas onder. Bij een verdere stijging vreest men voor overstroo mingen van landerijen. GENERAAL DE GAULLE heeft Maandag te Straatsburg voor een groote menigte en in tegenwoordigheid van vele hooge Fransche functionarissen, waaronder Generaal de Lattre de Tas- signy, inspecteur-generaal van het leger en Admiraal Thierry d'Argenlieu, voormalig hooge commissaris voor Indo-China, zijn met spanning afgewachte rede uitgesproken. Op zijn weg door de stad werd de generaal door de duizenden toegejuicht. Over de buitenlandsche politiek zeide de Gaulle, dat Frankrijk „westersch" moet blijven en ge trouw aan haar opvatting over den aard van verhoudingen tusschen de volkeren der wereld. Ofschoon wij hopen, dat de V.S. en de Sow- jet-Unie geen vijanden zullen wor den, zijn zij toch automatisch riva len. Bij onze ligging wordt het be waren van onze onafhankelijkheid de brandende kwestie voor Frank rijk. In de eerste plaats moeten wij de Duitsche kwestie zoo regelen, dat Duitschlands eerzucht en macht nooit meer een bedreiging mag vormen. Ten tweede moeten wij Europa zoo herscheppen, dat, be halve de groote wereldmachten de Sovjet-Unie en de V.S. er een element van evenwicht kan zijn. Zonder zulk een element kan de wereld van morgen misschien be staan, maar zij zou niet in vrede kunnen ademenen of bloeien, aldus de Gaulle. Voor het eerst heeft de Gaulle uiteengezet, waarom hij in '44-'45 communisten in zijn regeering nam en waarom hij in Januari 1946 af trad. De Gaulle wilde mannen van elke politieke richting in de regee ring betrekken om het land te kun nen bevrijden, sociale botsingen te voorkomen, den oorlog tegen Duitschland en Japan te winnen en een vereenigd Frankrijk tegenover de bondgenooten te stellen. Maar, aldus de generaal, toen de bevrij ding was gekomen, waren de par tijen het slechts op één punt eens: Het herstel van hun onafhankelijk heid. In plaats van mee te doen „aan het politieke" spel, besloot de Gaulle de partijen zelf hun strijd te laten strijden, echter onder de voor waarde, dat Let volk bij referen dum over zijn regeeringsvorm zou beslissen. De grondwet is toen aan vaard door 9 millioen kiezers, ver worpen door 8 millioen en niet be oordeeld door nog eens 8 millioen. Ze werd „afgedwongen". Volgens de Gaulle heeft dit verkeerde gevol gen gehad. Hij wil niet bepaalde personen veroordeelen, maar het stelsel is naar zijn meening on deugdelijk. „Bovenal is het duidelijk, dat de natie niet is samengebun deld in een staat, waarvan sa menhang, doeltreffendheid en gezag even groot zijn als de problemen, waartegenover hij zich bevindt." Deze problemen hebben een uit zonderlijken toestand in het leven geroepen en Frankrijk beweegt zich thans tusschen afgronden. Wat het imperium betreft is het de plicjit en het recht van Frank rijk de eenheid van de Fransche gebiedsdeelen te handhaven. Het is Frankrijks taak elk gebied gele genheid te geven zich op eigen kracht te ontwikkelen „door ver- eeniging met het moederland." Hij drong aan op eenheid en meende, dat het doel niet bereikt wordt door s.trijd tusschen oppo- neerende groépen. Indien in de Fransche republiek geen werkkracht, evenwicht en vrijheid zouden kunnen heer- schen, dan zou zij hetzij aan de dictatuur hetzij aan de anarchie ten offer vallen. „Het is thans tijd om op legale wijze groe pen van Franschen te organi- seeren. die over alle meenings- verschillen zegevieren en de groote poging'doen om alge- meene veiligheid en een ver strekkende hervorming van den staat te bereiken." Bloembollen, horloges en juweelen Het Engelsche blad. de Daily Mirror heeft medegedeeld, dat een groctsch opgezette smokkelarjj in bloembollen (usschen Nederland en Enge land is ontdekt, waarbij niet minder dan tien millioen gul den gemoeid zijn. Be Britsche politie is de smokkelaars op het spoor gekomen. Zij heb ben hun hoofdkwartier geves tigd in de rustige, afgelegen kweekerijen van Lincolnshire en Cornwall. De douane-auto riteiten zijn bezig me; het voor bereiden van aanklachten te gen vele Nederlanders, die zich met dezen smokkelhandel bezig hielden. Deze lieden beperken zich "niet MAANDAGMORGEN om 6 uur hebben duizenden telefonisten in de Vereenigde Staten, gevolgd door 400.000 mijnwerkers het werk neergelegd. De telefonisten gingen in staking nadat de vele pogingen om haar te voorkomen waren mislukt, terwijl de mijnwerkers, na een week rust ter herdenking van de slachtoffers van de mijnramp in Centralia, het werk niet hebben hervat, om dat de regeering geweigerd heeft te voldoen aan het verzoek van Lewis om de mijnen te sluiten totdat de veiligheid in de mij nen verzekerd zou zijn. Deze telefoonstaking is de eerste in de geschiedenis der Ver. Staten. Door de staking zullen de gesprek ken voor lange afstanden geen door gang kunnen vinden, maar vele steden, als New York en Washing ton, zullen voor plaatselijke dien sten van telefoon gebruik kunnen maken, totdat de technische moei lijkheden te groot zijn geworden. In alle steden, waar wordt ge staakt, hebben de wachtposten der stakers zich opgesteld. De staat New-Yersey heeft alle 204 telefoon bedrijven twaalf minuten na het bekend worden der staking over genomen. Hedenmorgen meldde Reuter uit New York, dat de federatie van te lefoonpersoneel te Jamestown in den staat New York zich accoord heeft verklaard met een loonsver- hooging van 9 procent. Hiermede is de eerste overeenkomst in de sta king, die nu een dag duurt, bereikt. Bij deze schikking zijn slechts 100 employé's betrokken. Lewis, de president van den Amerikaanschen „vereen. Mijnwer- kersbond" had de regeering der Ver. Staten verzocht op twee na alle 2566 Amerikaansche vetkool- mijnen te sluiten, totdat een regee- ringsinspecteur een nieuw onder zoek naar den toestand in de mij- Nederland-België De belangrijkste momenten 14.48 Bergman passeert Dae- nen voor de eerste maal. 14.51 België maakt gelijk door Thirifayt. 15.30 Rust. 16.05 Bergman brengt den stand op 21. nen zou hebben ingesteld en zou hebben bevestigd, dat aan de ver- eischte veiligheidsvoorwaarden was voldaan. De Amerikaansche minis ter van binnenlandsche zaken, King, onder wien de mijnen res sorteeren, heeft echter dit verzoek afgewezen. 54.000 Amerikaansche bruinkool mijnwerkers van Lewis' vakver bond zijn in strijd met de orders van hun verbond in meer dan 500 mijnen aan het werk gegaan, aldus deelde Maandagavond het bestuur van de Amerikaansche steenkool mijnen mede. VIERDUIZEND GULDEN ONTVREEMD Zesduizend over hef hoofd gezien BEEMSTER Uit de geldkist van den administrateur van Fort Spijkerboor is f 4000.- gestolen. De loonzakjes etc. met tezamen f 6000.- liet men liggen. Wel vreemd! De voorzitter van het Amerikaan sche Vakverbond van telefonisten heeft bekend gemaakt, dat de sta kers zich voorbereiden op een langdurige staking. Gromyko heeft gisteren in den Veiligheids raad heftige critiek geleverd op de plannen tot hulpverleening aan Griekenland en Turkije. Bij ope raties in Griekenland zijn 147 gue- rillastrijders gedood. De Ameri kaansche regeering overweegt de boete van drie en een half millioen dollars, opgelegd aan den Mijnwer- kersbond te handhaven, nu opnieuw een staking is uitgebroken. De vroegere Amerikaansche minister van Handel, Wallace, is naar Euro pa vertrokken. Tijdens een bloe dige botsing te Casablanca (Fransch Marokko) tusschen Marokanen en Senegaleezen, zijn 41 personen ge dood en talrijke personen gewond. Van minder-valide arbeidskrachfen Binnenkort zal de Tweede Ka mer een wetsontwerp bereiken, dat een regeling inhoudt, waarbij de werkgevers overheid zoowel als particulieren worden verplicht bij aanstelling van nieuw personeel een zeker aantal minder-valide ar beidskrachten in dienst te nemen. Hoofdprijzen Staatsloterij 's Gravenhage, 8 April, f 5000 5895; f 2000 8969; f 10007082, 8689, 14611; f 4001732, 8158, 9497, 10325; f 2001241, 5245, 12810; f 100.: 1971, 5555, 7624, 8354, 10653, 146581 17738. De premier van Indonesië, Soetan Sjahrir, heeft te New Delhi mede gedeeld, dat binnenkort een Indo nesische economische missie een bezoek aan Voor-Indië zal brengen om de mogelijkheden voor ontwik keling van den handel tusschen de beide landen te onderzoeken. Technische kwesties op finan cieel, economisch en militair ge bied moeten tusschen de Indone siërs en de Nederlanders worden geregeld, alvorens er diplomatieke betrekkingen tusschen de Indonesi sche republiek en andere landen tot stand kunnen worden gebracht, al dus Sjahrir. Het is wel zeer te begrijpen, dat vele landen, die lange betrekkingen met de Neder landers hebben onderhouden, voor zichtig moeten zijn bij het erken nen van ons. „Voordat de Ver. Staten van In donesië in 1949 volledig souvereini- teit bezitten, zullen andere mogend heden niet het gevoel willen heb ben, dat zij tusschenbeide komen." Gevraagd over de vooruitzichten van een vriendschappelijke uitein delijke regeling tusschen de Indo nesiërs en de Nederlanders, ant woordde Sjahrir: „Ik ben hoopvol gestemd. Eén ding is duidelijk: noch de Neder landers, noch wijzelf willen voort gaan met vechten." Sjahrir vertrekt binnen een paar dagen naar Batavia. „Zoolang de Indonesische revo lutie niet voltooid is, zullen de zelfstandige strijdorganisaties, die buiten het geregelde republikein- Gche leger opereeren, blijven be slaan", aldus werd, volgens An- tara, Vrijdag jl. in een vergade ring te Madioen besloten. Van deze beslissing is de Repu- blikeinsche Regeering in kennis gesteld. Antara meldt tevens, dat de Minister van Defensie, Sjari- foedin, en Generaal Soedirman de bijeenkomst bijwoonden! Het republikeinsche persbureau Antara meldt, dat het Tweede Kamerlid Palar op een persconfe rentie te Djokja het uitzenden van Nederlandsche troepen naar In donesië heeft afgekeurd. Hij sprak de hoop uit, dat deze kwestie ten spoedigste door de Nederlandsche regeering opnieuw zou worden bezien, daar zij anders moeilijk heden betreffende de uitwerking van de overeenkomst van Ling- gadjati zou veroorzaken. Naar aanleiding van het bericht uit Batavia, dat in verband met de controverse over de buitenland, sche diensten van de republiek, een gedeelte van de briefwisseling terzake tusschen de Commissie - Generaal en de Indonesische dele_ gatie zou zijn gepubliceerd te Ba tavia, deelde minister Jonkman desgevraagd mede. voorshands de ze correspondentie nog niet aan de openbaarheid prijs te kunnen ge ven, zoolang hij geen officieele be. vestiging van de publicatie te Ba tavia had ontvangen. Intusschen wees zijne excellentie er op, dat uit de stukken, waaraan beide par tijen zich gebonden hebben, duide lijk blijkt, dat de Vereenigde Sta- tot het smokkelen van bloembol len Ook horloges en juweelen worden door 'hen uit Nederland gesmokkeld. Deze vinden hun weg naar de steden en vooral naar Londen. De aldus verworven pon den worden dan per vliegtuig naar Nederland terug gesmokkeld, aldus de Daily Mirror. De recher che ontdekte, dat deze organisatie slechts een onderdeel was van een veel grootere. Het opsporingswerk wierd met verdubbelde ijver voort, gezet. Rechercheurs werden ge- stuurd naar tientallen havensteden zcoals Fowey, Par en Penzance, al le aan de kust van Cornwall en Devon. Al spoedig kon men over gaan tot het in beslag nemen van millioenen bloembollen en een groot aantal horloges en juv^e'Cn. In Penzance alleen von'd men 16 millioen bloembollen. Hoewel de grond nog te nat is, kan de boer niet langer wachten. Hij is te lang zonder werk geweest. Het eerste koolzaad wordt uitgezaaid. (Anefo P.) ten van Indonesië te zijner tijd lid van de organisatie der Vereenigde Naties zullen worden en daarmede dus een internationale status zullen krijgen. Dit is vastgelegd in de artikelen 13 en 2 van de overeen komst van Linggadjati. In de be doelde briefwisseling tusschen de Commissie-Generaal en de Indo. nesische delegatie met name de beide brieven van 20 Novem ber en die van 25 November waaraan zich eveneens beide par tijen bij de onderteekening van de overeenkomst hebben genomen, is voorts afgesproken, dat gedurende den overgangstijd Indonsiërs zul len worden opgenomen in den bui- tenlandschen dienst van het Ko ninkrijk in het algemeen, en dat zij in het bijzonder als zoodanig met de behartiging van de belangen van Indonesië zullen worden be last, waarbij dan uiteraard de be langen van de repubiek Indonesië als een deel daarvan eveneens tot hun recht zullen komen. Over de vele geruchten, welke in cmloop zijn ten aanzien van de samenstelling en het voortbestaan van de Commissie-Generaal zeide Minister Jonkman, dat nog geen definitief plan op tafel kon wor den gebracht, maar herinnerde aan hetgeen hij terzake reeds op 19 December aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal had medege deeld. Reeds toen had de Minister bekend gesteld, dat de Regeering zou overwegen, wanneer het poli tieke accoord tot stand zou zijn gekomen, hoe de best mogelijke uitwerking daarvan zou kunnen volgen, en wie daarvoor, gegeven den nieuwen toestand van het pro. bleem, de beste menschen zullen zijn. Het spreekt vanzelf, dat thans hieraan de volle aandacht wordt besteed en binnenkort een beslis sing zal worden genomen. Zoolang deze evenwel nog niet is gevallen, is het niet mogelijk hieromtrent nadere mededeelingen te doen. Voute komt 25 April voor het Bijzonder Gerechtshof^ Ex-burgemeester E. J. Voute van Amsterdam zal op Vrijdag 25 April voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam terecht staan voor het feit. dat hij uit handen van den vijand zijn benoeming als burge meester van Amsterdam heeft aan vaard. De beer Voute, die voor zoover bekend geen lid was der N. S. B., verwekte met zijn onverwachte be noeming destijds groot opzien. Wel was hij ook voor den oorlog ge abonneerd op „Volk en Vaderland" Hij was een zakenman, verbonden aian een Amsterdamsche firma en in Bergen woonachtig. Zijn naam genoot in dien tijd althans in politieke kringen geen enkele bekendheid. Lange jaren was hij in Bergen lid van den gemeente raad voor de non-politieke partij Bergens Belang. Na de bevrijding werd de heer Voute gearresteerd en naar een interneeringskamp overgebracht. Geruimen tijd' gele den werd hij op vrije voeten ge steld. Circus Strassburger door storm beschadigd In den nacht van Zaterdag op Zon dag is door een hevigen Zuidweste lijken wind de groote tent van het circus Strassburger, die opgeslagen was nabij het Sportpark te Hilver sum, zwaar beschadigd. De tent moest worden neergehaald en wordt thans zoo snel mogelijk gerepareerd. De voorstellingen, die Zondagmid dag en -avond zouden worden ge geven, werden afgelast.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1