WAAR ILEEF r DE ZEEREIS op de wereldtentoonstelling VERDERE BESLISSINGEN IN DE 1ste KLASSE Het programma voor Zondag Regenregen,ruis maar voort Voetbal in afd. Noord-Holland <4/ O Tkmqoat z&\Ssh I PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Zaterdag 31 Mei 1947 Spanning in de onderste regionen van de 4e klas "Pick Alalvety Spanning in de lagere afdelingen duSJ Vcoüjk tot mm ox \)w. opuit. 7 Jteandw qaoi op )oshl.} Voomtdjejeu^d houd van d2 vrije natuur )peuai(£jrm[. ■opeen, héél mooie Zomer DE UNIE-BOM VAN OPA RIPARATO Pïj j LA ia i ii Pall Holl Schoi Adverl VOOR DE JEUGD Dat men op de grote Parijse we reldtentoonstel ling die nu 47 jaren geleden ge houden Werd, een zeereis maken kon! Neen, dat klinkt ook 'n beetje gek hè? 'n Zeereis op een tentoonstellings terrein. En toch leek 't er een beetje op. Luister maar: Een inge nieur Hugo d' Alesi Kad het plan uitgedacht en gat aanwij zingen hoe het uitgevoerd moest worden: Hij liet een ge vaarte bouwen, dat van boven net een grote oceaanstomer was, met drie idekken, schoor steenpijpen, mas ten, misthoorns, reddingsboten, kajuiten enz. maar de romp van dit „schip" die in een met water gevuld bassin rustte, werd door een ma chine (die je niet kon zien) lang zaam op en neer bewogen, zodat dus het hele geval op en neer kon schommelen. Als je dus boven op het schip stond en de machine kwam in beweging, dan was het precies alsof je op zee deinde. Weet je wat? We moesten eens even een sprongetje -terug maken naar het jaar 1900 en dan gaan we zo n zee reisje meemaken! De reis gaat van Marseille naar Constantinopel en kost maar 1 franc. Niet te duur hè? We zullen maar aan boord gaan. De matrozen staan al klaar om de trap weg te nemen. Gauw naar boven dus. Er zijn wel vijfhonderd mensen aan boord, want het schip is heel groot en je kunt er een glaasje bier drin ken, ook als je dorst hebt. Zo, nu staan we al op het eerste dek te midden van de lachende vrolijke reizigers, waaronder veel Parijze- naars, maar natuurlijk ook veel buitenlanders, want je moet niet vergeten dat je hier op een We reldtentoonstelling bent, waarop zo wat alle landen vertegenwoordigd zijn met prachtige paviljoens. Kijk maar eens even over de reling naar beneden. Wat zie je? Water, niets dan water dat golft en tegen hqt schip op klotst. Daar zorgen ook weer machines voor, die daar er gens onder in het bassin verborgen zitten. Recht tegenover je, zie je de stad Marseille liggen. Ja, dat denk je maar. Je ziet niets anders dan een kunstig geschilderd scherm, dat rondom het schip gespannen is. En nu gaat de reis beginnen. De stoom fluit gilt, er komt zwarte rook uit de schoorsteenpijp; de kapitein ver schijnt op de brug om zijn comman do's te geven, en opeens daar be gint het schip te varen, wiegelt langzaam op en neer en kiest het ruime sop. Kijk maar goed, de stad verdwijnt langzaam uit het oog en daar gaan we hoor, de Middelland- sche Zee opNu ga je de hele zaak snappenWij gaan in wer- kelijkheid geen meter van onze plaats af, maar de prachtig beschil derde schermen, 16 M. hoog', wor den weggetrokken, passeren aan stuur- en bakboordzijde het schip, zodat het net lijkt of w ij vooruit gaan. En het schip deint op en neer; de golven beneden klotsen al hoger en hoger, de mensen grijpen zich aan elkander vast, zoeken steun aan de reling en 'n paar reizigers worden al een beetje draaierig, net als op zee. Alles is net echt. Het effect is werkelijk prachtig! Kijk maar goedDaar glijdt de kust van Corsica voorbijNu zie je Sardinië liggen en heel in de verte doemt de kust van Noord-Afrika al op. Zie je die vuurtoren zijn licht signalen geven? Er steekt een flinke storm op én het schip wordt hard heen en weer geslingerd. Misschien wilde je er graag af? Ja, maar dat kan nu niet want we zijn midden op zee, vergeet dat niet. Everj in de kajuit gaan? Daar zitten de reizi gers aan tafeltjes en vinden dat 't toch wel wat bar wordt met d'e storm. Hoor die wind eens gieren en wat moeten de machines beneden stampen om het schip vooruit te krijgenDoor de raampjes zie je dat het schip koers zet naar het Westen, de Aegeïsche zee op.... li Daar verschijnen de Dardanelles Maar nu zou je er toch werkelijk af willen denk ik, want je maag be gint een beetje raar te doen. Ge lukkig mindert de storm en wordt de zee veel kalmer. Een van de matrozen zegt, dat we al op de Zee van Marmara zijn en. dat de reis niet zo heel lang meer zal duren. We zijn al twintig minu ten aan boordKijk, daar heel in de verte komen de slinke minarets en de grote koepel van de moskee van Constantinopel al in zicht! Ein delijk varen we de haven „de Gou den Hoorn" binnen, tot vlak vóór de Muzelmannenstad. De matrozen zingen een lied, de trap wordt "neer gelaten én de reizigers kunnen weer aan land gaan. De meesten zien 'n beetje bleek en, willen voor geen tweede maal aan boord, maar de genen die de reis nog niet gemaakt hebben, willen deze sensatie abso luut beleven. Wij blazen even uit, kijken nog wat rond op de grote Wereldten toonstelling waar ons land een schitterende Nederlands-Indische afdeling heeft en dan maken we weer de sprong naar het heden, naar 1947. En hebben we nu wel naar de naam van het schip geke ken? Neen, da^hebben we zowaar vergeten. Maar'ik weet hem nog wel: „Marèorama". En de mensen van de jonge twintigste eeuw noem den het de „clou" (het grootste aan- trekkingspijnt) van de Wereldten toonstelling. Tenniswedstrijden Hoofdklasse I Leimonias 1AKC 1 ELTV 1—Hilv. TC 1 II NMC 1Spiegel 1 DDV 1Leimonias 2 Overgangsklasse Westrust 1Hilverheide 1 Inside 1—DDV 3 Tweede klasse I Groenendaal 2Inside 2 Het Gooi 2Dash 2 IX Enkhuizen 1Ready '28 2 DDV 4Juliana 1 Derde klasse I Enkhuizen 2De Nieuwe Meer 1 Swift 1Wimbledon 1 II Mozaïek 1Toss 1 DDV 6Linoleum 1 VI Shell 3—Inside 3 Groen Wit 2Wimbl. 2 H.sum vn Helder 1Overveen 2 Prederode 1Beverwijk 2 VIII Bloemendaal 1Rooswijk 2 Schagen 1Duinhist 1 Vierde klasse I DEM 1Velseroeek 1 Bloemendaal 2Helder 2 H Toss 2Enkhuizen Dash 7Return 5 IV Helder 3—WKF Beverwijk 3DEM 2 V Velserbeek 2Brederode 2 Irw'de 4Schagen 2 VI Wimbledon 2KNSM 1 Juliana 2—HBM 1 De Boys, Alcmaria, Helder en B.K.C. voor belangrijke ontmoetingen OVERZICHT Morgen verwachten we de rest van de beslissingen, althans in de lste klasse afdelingen en dan in hoofdzaak voor wat de kampioenen betreft. Inmiddels lijkt het ons toe dai ook enkele beslissingen onderaan de ranglijsten zeker geen verrassingen zullen zijn. Zo zal de belangrijke strijd hier voor in District I, nl. E.D..O.Emma de laatste definitief onderaan bren gen, wanneer»ze verliest. Er zijn echter ook andere uitslagen moge lijk, een gelijk Spel of een neder laag en dan zijn er in de staart nog vele mogelijkheden. Men zie onder staand ranglijstje maar even in: EDO 17 7 2 8 16 HDVS 19 6 4 9 16 't Gooi 19 6 4 9 16 Emma 19 6 3 10 15 Met een gelijk spel is EDO inmid dels uit het gedrang. Of Hermes DVS dat bij Ajax ook zal bereiken moeten we nog maar afwachten. FeijenpordSparta is voor de Rot terdammers misschien wel aardig, doch voor de strijd om de punten van geen belang meer. In District II gaat het er om. VolewijckersBlauw Wit is hier naar we verwachten de eind strijd. Een gelijk spel is voor de thuisclub reeds voldoende. Mocht het echter anders lopen en EERSTE KLASSE District I Feij enoord-Sparta EDO-Eimma Ajax-Hermes DVS District II De Volew.-Bl. Wit Neptunus-Xerxes DHC-Stormvogels Haarlem-HBS District III Ensehede-NEC Go Ahead-Quick District IV NAC-Helmondia District V Be Quiek-Herenveen Ernmen- Achilles Leeuwarden-Veendam Sneek-HSC GVAV-Frisia -TWEEDE KLASSE District I Tweede klasse A RCH-W estfrisia Tweede klasse B Velsen-DWV OSV-TOG Volendam-ZVV District I Vierde klasse A Wieringerw.-Texel O'udesluis-MFC Grasshoppers-LSW Vierde klasse B EVC-SEW Westfr.-Zouaven VVW-Sij bekarspel De Rijp-St. George Vierde klasse C Randers-Vitesse '22 Alkmaar-Vrone VOOR DE VROUW Dat is wel erg ly risch gezegd, maar als we geen be hoorlijke kleding hebben, zodat wij zonder hinderlijk nat te worden de regen over ons kunnen laten rui sen, dan blijven we toch maar liever binnen. De regen mantels, die we op het ogenblik kun nen kopen, zijn' van gummi of van plastic. Daar moet je van houden. Bo vendien is het ma teriaal niet zo erg sterk. Misschien heeft u echter nog wel zo'n ouder wetse regenmantel, u weet wel: zo een waar je op z'n minst twee maal in kunt. Daar kan de regenmantel, die wij hier afbeelden, prachtig van wor den gemaakt. Even tuele slijtplekken kunnen we weg werken, doordat we een pas aan het bovenstuk en bovendien ook een breed taillestuk aanbrengen. Ook de jas met aange knipte mouwen kan op deze ma nier - uitstekend worden vermaakt. No. 1009. Het brede taillestuk be staat uit drie losse banden, die aan elkaar worden gestikt. De rok wordt met ruimte aan dit taillestuk gezet. Rugpand en voorpand worden aan de onder- en bovenkant ingehaald, waarna het jasje er op wordt ge stikt. De mouwen kunnen worden gesloten. De ruimte aan de onder kant van de mouw wordt inge haald en in een smal manchetje verwerkt. Doordat we een jasje en een breed taillestuk maken, kan uit de lengte van de mantel een capuchon worden gemaakt. Deze kan voor afwerking met geruite of effen stof in een afstekende kleur worden gevoerd. No. 1010. De cape is al heel vlug in elkaar gezet. Voor een meisje kan een ronde capuchon worden genomen; voor een jongen staat een puntkap het aardigst. Verder is het capeje voor jongens zowel als voor meisjes geschikt. Het spreekt vanzelf, dat ook deze capuchon met andere stof kan worden gevoerd. Het patroon van de mantel no., 1009 is in de maten 40-42-44 ver krijgbaar 5 f 1. No. 1010, het capepatroon, is voor de leeftijd 24, 46 en 68 a, f 1. eveneens bij de administratie van ons blad verkrijgbaar. Bij onze administraties zijn tevens nog verkrijgbaar, doch uitsluitend bij vooruitbetaling van f 1.per pataroon, de volgende nummers: 1001 damesblouse mt. 42, 44, 46. 1002 mantelpak mt. 42, 44 en 46. 1003 windjack en broek leeftijd 6—8 jr„ 8—10 jr., 10—12 jr. 1004 meisjesjurkje leeftijd 2i jr. 46 jr., 68 jr. 1005 japon m. lange mouwen, mt. 42, 44. 1006 jeugdige japon, mt. 42, 44 en 46. 1007 Meisjesjurkje 46 jr, 68 jr. 1008 Jongedamesjurk 810 jr., 10—12 jr. door J. S. FLETCHER 56. De wacht toren was verdwenen, reeds ver zonken in mist en duisternis. Hij had toen geen baken, dat hem hou vast kon geven voor een rechte lijn en vooreerst voelde hij zich even verloren in de duisternis en de mist als de boot die hij van plan was de pas af te snijden. Toen Blake gestaag ongeveer tien minuten had doorgeroeid hield hij stil en luisterde hij. Eerst hoorde hij niets; toen ving hij weer het geluid op van omwoelde riemen. Zij sche nen thans dichterbij, steeds dichter bij te komen: hij wachtte; nu sche nen ze heel dichtbij te zijn. En plot seling viel het geluid helemaal stil. Maar na een paar minuten begon het weer. en, vreemd genoeg, nu scheen het weer verder weg te zijn en Blake begon maar weer aan zijn eigen rie men te trekken om langzaam zijn weg te vervolgen. Op dat ogenblik wist hij echter, dat hij alle oriën tatie had verloren. Hij kon recht naar de rotsen bij de hut van de Clents roeien, maar hij kon ook in de richting gaan van de kust bij het dorp Marfjhwyke. -De laatste koers kwam hem het meest waarschijnlijk voor. want de onderstroming van 't opkomend tij was sterk. Maar tien minuten later deed Blake een ontdekking, die hem el lendig maakte van schrik en vrees. Hij roeide hard genoeg, zo rustig mogelijk en toch vlug, maar hij maakte niet de minste vordering. Integendeel, hij dompelde zijn rie men in en uit het water, dat on danks de sterke drang van de vloed, terugliep. Alles liep terug, zowel 't water als de boot als de man! Het scheen hem op dit schrikkelijk ogenblik toe alsof hij en zijn boot waren als een druppel olie, gewor pen op een plas water, om daar zon der stuur op rond te drijven. En plotseling wist hij wat er gebeurd was en hij zei drie woorden hardop, scherp en fel: ..De Stille Kolk!" Hoewel hij een vreemdeling was, wist Blake wat er geschiedde. In de zeemist, die hem als een deken om huld had. terwijl hij geen landmerk had dat hem richting kon geven, was hij recht naar de rand van de Stille Kolk geroeid en de geheim zinnige onderstroming ervan trok hem en zijn boot nu gestaag naar zijn middelpunt. Hij voelde de kracht reeds sterker worden; het was alsof een reusachtige hand zich op hem en de boot had gelegd en beide thans medogenloos trok naar... naar wat? Zijn bedaardheid en evenwichtig heid ten spijt gaf Blake zich een ogenblik over aan een gevoel van panische schrik. Hij had dikwijls die donkere vlek op het water be schouwd, welke zoveel mensen hem hadden gewezen en hij was tot de conclus— gekomen dat het een soort van maalstrom was met een werve lende as. waarvan hij niet verlangde de geheimen te doorvorsen. En nu sloeg hij zijn riemen weer in het wa ter en hij boog zich er over met een kracht die zich spoedig ontwikkelde tot een heftige woede. Want hij wist met absolute zekerheid dat hij geel voortgang maakte; de oude boot was op drift, zijdelings wegglij dend naar die verraderlijke opper vlakte. die er van de kust af niet gevaarlijker uitzag dan een vlek grijs, met een olielaag bedekt water, waar wit schuim over golfde. Zijn armen en polsen trilden als ze nog nooit hadden getrild, terwijl hij de riemen in het water sloeg, terwijl hij er zich toch van bewust was, dat hij geen centimeter opschoot. En op dat ogenblik, in de diepste stilte die volgde op zijn laatste krachtsinspan ning, hoorde hij weer die andere omwoelde riemen dichtbij! Blake gooide heel zi.in trots over boord. On dat moment ging zijn enige gedachte uit naar veiligheid en bevrijding. Hij had «ven een on bekookt plan gemaakt om te gaan zwemmen, doch alleen om het te verwerpen toen hij zich realiseerde, wat een duik in het water naast hem zou betekenen. En toen hij er zich van bewust werd'dat er iets levends iets menselijks in zijn nabijheid was. opende hij zijn lippen en ontsnapte hem dat ene woord, dat zijn positie karakteriseerde. „Help!" schreeuwde hij met een kracht, dat het echo'de aan weers zijden van de inham. „Help!" Het was op dat moment en bijna gelijktijdig met het uiten van de kreet, dat de oude boot tegen een grote opeenhoping van donker hout werk dreef die zich grimmig en hoog boven het kolkende water verhief. Zij voer er met haar boeg tegen, maakte een slag om, raakte het hout weer, trilde, bonsde twee- of drie maal en dobberde er plotseling om heen als een kurk die tegen een be lemmering vloog en schoot weg,- snel en zeker, door de mist. Maar Blake. die zich met een merkwaar dige vlugheid bewust was van de mógelijkheden, had onmiddellijk een greep gedaan naar die hout-opeen hoping en toen de boot onder zijn voeten werd weggeslagen" trok hij zichzelf uit het water op en klom hij tot hoog er boven. De boot was verloren, dat stond vast, maar hij was in veiligheid. Veilig, overwoog hii met grimmige onverschilligheid, als er maar iemend vriendelijk ge noeg was om naar hem toe te willen komen om hem op te pikken van zijn bii goed geluk gevonden staak. Het geluid van de andere omwon den .riemen kwam dichterbij. Een stem riep de stem van een vrouw die van Gillian Clent. Het was voor hem geen verrassing, hij was er de_hele tijd al zeker'van geweest dat zij zich op de inham bevond. „Wie is daar?" riep ze. „Wie ben je?" „Hier, op dit hout", antwoordde Blake. „Mijn boot is verloren'. Kom niet dichterbij. U wordt meege sleurd." (Wordt vervolgd) winnen de Stadion-bewoners, dan zijn we hier nog lang niet klaar. Men zie de situatie zoals ze op 't moment is Volewijckers 19 13 X 5 27 Blauw Wit 18 10 3 5 23 De overige ontmoetingen zijn, daar Excelsior reeds vorige week het slachtoffer werd, van geen belang. In het Oosten gaat het tussen NEC en Go Ahead. De eerste gaat de altijd lastige uitwedstrijd tegen de Sportclub in Enschedé tegemoet, terwijl de laat ste tegen Quick uitkomt "dat reeds stévast op de vierde plaats staat. Er kan hier dus ook nog van alles gebeuren. Men zie de stand van beide ploegen maar eens: NEC 19 13 4 2 30 Go Ahead 19 13 3 3 29 In afdeling IV is NACHelmondia het sluitstuk van dit seizoen. In het Noorden ligt de beslissing zeer vermoedelijk in Be QuickHeerenveen De laatste heeft slechts één winst puntje nodig, wat het in deze ont moeting hoopt te behalen. Loopt het anders dan is inderdaad nog een beslissingswedstrijd in theorie mo gelijk. Men zie de stand van beiden: Heerenveen 18 15 2 1 32 Be Quick 17 12 2 3 26 Onderaan de ranglijst is men het nog niet eens. 't Gaat nog tussen Emmen, Velocitas en Frisia. 2e klasse In afdeling A beleven we met RCHWest-Frisia de finish van dit seizoen. De ont moeting is van geen belang. Ook in afdeling B betekenen de nog te spelen wedstrijden niet meer dan een' verder afwerken van de restantjes. 4e klasse. In afdeling A wordt stug gevoch ten om de onderste plaats te ont lopen. OudesluisM.F.C. is hiervoor morgen de grote strijd. Wordt het een MFC-zege^danis het lot van Oudesluis practisch verze geld. Wordt het een thuisclub-zege, dan zijn nog een viertal clubs in gevaar. Men zie de staart in deze afdeling N.Niedorp 19 5 3 11 13 MFC 18 3 6 9 12 JVC 19 4 4 11 12 Oudesluis 18 4 3 11 11 In afdeling B achten we de situatie voor onze néuMi. uit Nibbixwoud hopeloos, vooral wanneer morgen in Edam wordt verloren. De overige ontmoetingen zullen zeker het aankijken wel waard zijn, doch van belang voor de stand zijn ze hoegenaamd niet. n afdeling C krijgt Vitesse gele genheid wat in te lopen met bij Randers, dat veilig staat, te winnen. Haar beide medepretendenten WSV en Assendelft hebben nl. rust. AlkmaarVrone is voor de on derste plaats van belang. Men zie onderstaand lijstje maar even: Zeevogels 17 3 7 7 13 Vrone 19 5 3 11 13 USVU 17 4 3 9 11 Alkmaar 18 2 5 11 9 Tenslotte de belangrijke promotiewedstrijden. Deze wedstrijden-serie, vorige week reeds heel bescheiden ingezet, wordt morgen iets uitgebreider voortgezet. Naar de le klasse is in District IV De Valk—RKTVV de tweede ontmoeting. De thuisclub startte vorige week met een neder laag bij TSV. Het moet dus nu wel een zege worden maarof het jubilerende RKTW daarvoor iets voelt moeten we afwachten. Dan starten we in District VI met SittardBrabantia 't Zal de eerste klassers in Sittard niet meevallen. Naar de 2e klasse. De. voornaamste ontmoetingen zijn AlcmariaDEC De Amsterdammers wisten vorige week van Holland te winnen, zodat wanneer de thuisclub deze wedstrijd v/int, zij de beste papieren in han den krijgt. Dat deze ontmoeting dan ook met grote belangstelling wordt tegemoet gezien, behoeft geen be toog. Holland ontvangt HBC. De verliezer is practisch uitgeschakeld. In de andere afdeling gaat Alkm. Boys haar plaatsje in de 2e klasse te Beverwijk verdedigen in KinheimAlkmaarse Boys We hopen natuurlijk dat De Boys de reis met succes zal volbrengen. Wat we van Kinheim hebben gezien is dit geenszins onmogelijk. Helder—I.V.V. is de tweedeontmoeting in deze serie De stugge I.V.V.-ers zullen Helder ongetwijfeld het vuur aan de schenen leggen. Toch menen we een Helder-zege te mogen verwach ten. Tenslotte hebben we nog de strijd om een plaatsje in de 3e klasse, waarvoor BKC in Amsterdam Ahrends gaat bezoeken. We verwachten dat de BKC-ers zich van hun beste zijde laten zien. Slechts weinig Ie klasse ontmoetingen OVERZICHT We geloven niet dat in de le klasse afdeling A het DREO nog zal ge lukken Westzaan te passeren. De achterstand met nog drie wedstrij den tempelen, is practisch drie pun ten, dus wel wat te veel zo tegen de finish. Morgen is met Graftdijk op de thee de volle buit ongetwijfeld weer voor Westzaan. Natuurlijk zal DREO niet voor het bittere eind de strijd opgeven wat Kwadijk morgen zal ondervin den. WBSV de club uit de Beemster heeft o.i. nog wel een kansje de fa tale plaats te ontlopen. Graftdijk immers zal het na morgen niet ver der dan 12 winstpunten kunnen brengen, terwijl ze er nog 13 bij el kaar kan trommelen. Verder wordt er in deze klasse heel weinig gespeeld. Voor iedere afdeling zien We slechts één wed strijd vastgesteld behalve in afdeling B, waarvoor we twee ontmoetingen op het programma vinden. KGB ontvangt hier RKEDO en Dindua krijgt HEO op de thee. De thuisclubs achten we favoriet. In Hoorn hebben we voor afde ling C SportersMeervogels. Een ontmoeting waar practisch niets van afhangt ZAPZeemacht is van meer be lang niet zozeer voor ZAP dat vei lig op de tweede plaats staat. 't Gaat hier n.l. om de onderste plaats welke Zeemacht definitief zal bezetten wanneer ze morgen in An na Pauiowna verliest. 2e klasse Door de nederlaag van Zwaag- dijk vorige week in Hoorn geleden gaat het nu practisch nog tussen Spartanen en.HOSV. Beiden staan morgen echter voor een uiterst las tige uitwedstrijd want werkelijk het zal de Wognummers in Obdam niet gegeven worden terwijl in Forward 2HOSV de eersten wel eens zul len willen aantonen wat de nieuwe trainer reeds in hun voetbalbenen heeft weten te leggen. Bovendien kan Forward 2 best nog wat winst punten gebruiken. Men zie het Woensdag gepubliceerde standen lijstje maar eens na. Ook MOC en Twisk zitten nog ge ducht in de put. We vermoeden niet dat er in Nibbixwoud en Schellink hout iets te oogsten valt. Dit voor zover afdeling E betreft. 't Is jammer dat in afdeling F Wit Rood een vrije dag heeft. Blokkers zien we in Andijk winnen en daar mede haar voorsprong tot drie pun ten opvoeren. MFC 2 zien we in Enkhuizen winnen. In afdeling G zien we Kolping Boys met een zege bij Randers nog weer even steviger op de tweede plaats. In afdeling H wachten we op het kampioenschap van Dirkshorn en op*' de laatste plaats welke VIOS 2 wel niet meer zal weten te ont gaan. Morgen komen we ook een heel stuk in de richting daar beiden el kaar in VIOS 2Dirkshorn ontmoe ten. In afdeling I waar we vorige week Succes 2 als de kampioen be groetten 'is practisch niets meer te doen. HRC 5 vinden we morgen na haar strijd tegen de Tex. Boys nog vaster onderaan. In afdeling G van de 3e klasse was het Rangers die we vorige week als titelhouder konden felici teren. We hopen dit binnenkort in afdeling I aan DWB te doen. Dit binnenkort zal dan toch nog wel eind Juni worden en dan zijn er ook nog steeds de St. George reserves. Men zie hoe dit tweetal er voor staat: St. George 2 15 12 2 1 26 D. W. B. 13 11 2 0 24 De grenscorrectie Dezer dagen arriveerde te Coe- vorden de delegatie voor grenscor rectie, welke de situatie van de grens aldaar in ogenschouw nam. Zij verzamelde gegevens voor rap porten, die te zijner tijd ter tafel zullen worden gebracht. r) pnr fjgAni -\ 'MWoait \mZomz.L.) (op snoeken boats)1 (te aanvul!^ vanhetvlmtanlso®) 16. Dan, na een sein, glijdt geruisloos boven het glazen dak van het lab (dat onmiddellijk even geruis loos zich opent) een vliegboot in' de trant van de ver- huisavion, doch hierop staan misleidend de woorden: „Lampekappenfabrikage" en een valse firmanaam ver meld. Het gebruik van slechts enkele atoomaatjes is nodig, om de als lampekap gecamoufleerde bom uit het lab te tillen, de lucht in. De lachende grote ogen van de geschilderde Filmster zijn een laatste groet op aarde van Opa Riparato voor zijn achterblijvende kleinkinderen. Silvio en Novella en de assistenten kijken de bom eerst met het blote oog na. En vervolgens beschouwen ze hem op het televisiescherm, tot hij verschijnt boven de molshoop op aarde, dje 'de rokende Vesuvius is. Een overzicht kaanse gevall Amerikaanse I van Wordt gei Ged. Staten v hebben beschikt van de heer J. I dam. inhoudenc van een bioscoc het gebouw van landse Schouwbi welk verzoek di Amsterdam was deputeerde Stat dit beroep verw AANTAL BLIJFT GEI- v Middclbaa 's-GRAVENHAC wij vernemen van Onderwijs, tenschappen al aanvankelijk v< aantal lesuren bare scholen, d lycea terug te 1 week en dit o door inkrimpinj denisonderwijs. Wanneer te z de 6-jarige H.B gesteld, zal zich legenheid voorde lasting van dit minderen. In plaats v: GETROUWD: JACOBUS ei PETRONNI DE K Gr. Nieuwlan Achterweg 15 Op Zondag hopen onz ouders en gre W. GOUI ei A. GOUDSBI hun 45 jarige ging te herde Tot hunner mede des mo uur 'n plech worden opgei parochiekerk Laurentius te Dat God he moge sparen van hun dan ren en kleinl Alkmaar. Me Heilooërdijk Receptie 8 2.30— Op 5 Juni a.: geliefde oud' en grootoude C. KE e G. KEMPE hun 40 jarigi ging te here God hen noj sparen is de dankbare kir Haarlemmern t D. Waaijme C. Waaijme Warmenhuize J. Kemper M. Kempei Reeuwijk: L. Verweij A. Verweij Warmenhuize P. Kemper M. Kempei Dordrecht: A. Nederhc E. Nederho Warmenhuize Dorpsstraat 1 Receptie var Café „De De 8ste Jun onze geliefde huwd- en gr< J. VAN D YDA VAN I hun 25 jarig ging te hei God hen no; sparen is d hun dankbar Joh. Bro J. Broer: en Piet Lou Annie Cor Warmenhuize Fabriekstra Receptie v;

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4