PROMOTIE EN DEGRADATIE r r PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD- Maandag 30 juni 1947 Zeeburgia wint van Emma Tubantia en Schagen degraderen J Alkmaarse Boyê in Den Schagen stelde in beslissende strijd teleur en is nu 4e klasser neemt- revanche Helder De Wimbledon- kampisenschappen Omzetbelasting per 7 Juli verhoogd Advertenties t t t „Ja.ik\$lmanrrr Noordhollandsch Dagblad Winkelhjuisje TE KOOP: Nederlandse Staatsloterij Trekking 7 Juli FRIGEDAIRE RECLAME lat K O H ADVERTEERT DIT BLAD! Voor direct gevraagd: EEN NET MEISJE Vroom en Dreesmann Gevraagd EEN FLINKE BEDIENDE F. C. J. BOTS, Meelhandel JONGSTE BEDIENDE vV. Schuurman BREED WINKELHUIS te koop of te huur gevraagd flinke kantoorbediende l w. A. Heuseveldt, J Bekw. WAGENMAKER gevr. DE UNIE-BOM VAN OPA RIPARATO iti& t De Boys en B.K.C. op het goede pad Promotie competitie naar de le klasse District I Zeeburgia—Emma 30 District II ExcelsiorVUC 42 District III TubantiaRigtersbleek 12 Z*. BoysRheden 61 District IV RKTW—De Valk 1—0 District V AlcidesHoogezand 31 LAGERE AFDELINGEN Naar de 2e klasse District I AlcmariaHBC n. gesp. HollandDEC n. gesp. HelderAlkm. Boys 12 Kinheim—IVV 1—0» Naar de 3e klasse P-hagen—DCG 1—2 BKCAhrends 30 DRCVitesse Naar de 4e klasse HEDW—Alkmaar 0—0 MFC—SEW 0—0 AFD. NOORD-HOLLAND KOSV—HCSV 5—2 Dirkshorn—SVW 1—4 Meervogels 2CSV 2 30 OVERZICHT Er is nog niet zo heel vêel tót klaarheid gekomen in het promo tie- en degradatietournooi. In het Zuiden staan de zaken, door "de RUTVV- zege op De Valk. er zelfs zo voor, dat men daar opnieuw zal moeten beginnen. Gelukkig is dit nog niet overal zo, al vinden we in de strijd n.-«ar de le klasse in District I het verloop naar een zelfde resultaat als in het Zuiden vrij angstig. In Amsterdam n.l. werd Erfima door ZeeburgiU ge klopt en nu zou het lang niet gek zijn, wanneer KFC thuis van Em ma wint en Zeeburgia in Dordt verliest. Natuurlijk moet KFC de revanchewedstrijd tegen Zeeburgia dan ook nog tot een goed einde brengen. Nu is de stand: Zeeburgia 2 2 0 0 4 40 Emma 2 10 12 55 K. F. C. 2 0 0 2 0 2—B In District II is de strijd Excel siorV.U.C. verlopen zoals alge meen verwacht werd. Het reeds uitgeschakelde VUC verloor. Nu is de stand: S. V. V. 3 3 0 0 6 9—1 Excelsior 3 2 0 1 4 89 V. U. C. 4 0 0 4 0 6—13 v In het Oosten is de strijd in zo verre beslist, dat Rheden en Tu bantia zijn uitgeschakeld. De-laat ste is dus haar plaatsje in de hoog ste klasse van de K.N.V.B. kwijt. Het gaat dus nog tussen Rigters bleek en Zwolse Boys. Hier is de stand: Rigtersbl. 5 4 0 J- 8 12—6 Zw. Boys K 3 1 1 7 9—3 Tubantia 5 1 1 3 3 5—8 Rheden 5 1 0 4 2 7—16 In het Zuiden werd onze be- schouwSfig van Zaterdag werkelijk heid. RKTW won n.l. van de Valk en nu eindigen de partijen gelijk en kan de strijd opnieuw beginnen. Men zie de stand. T.S.C. 4 4 2 0 2 4 6—5 De Valk 4 2 0 2 4 6»-6 R.K.T.V.V. 4 2 0 2 4 4—5 In het hoge Noorden werd Alci desHoogezand opnieuw voor Al cides, zodat Hoogezand er wel niet meer aan te pas zal komen. Inmid dels is komen vast te staan, dat Emmen hekkesluiter in de le klas se is geworden, zodat de stand nu is: Alcides 2 2 0 0 4 52 Hoogezand 2 0 0 225 Emmen LAGERE AFDELINGEN Naar de 2e klasse Het onbetekenende restantje in de Alcmaria afdeling is in zijn ge heel uitgesteld. In de andere afde ling werd de grote, practisch be slissende strijd HelderAlkmaarse Boys een overwinning voor de 2e klassers, een resultaat, dat wel weinigen na de strijd in Alkmaar verwacht, zullen hebben. Kinheim klopte IVV, zodatze nog met de Boys gelijk kan komen, maar dan moet ze de a.s: strijd in Altmaar winnen en danis Helder ook weer van de partij. Men zie de stand: Aik. Boys 5 3 1 1 7 9—7 Helder 5 13 15 10—10 Kinheim 5 13 15 93 IVV 5 3 2 3 5—7 Naar de 3e klasse Het zat Schagen in haar promo tiewedstrijden niet tegen vooral uit tegen DCG had zij niet over pech te klagen. Jammer dat in de be slissende strijd en nog wel in eigen huis Fortuna haar in de steek liet en zij in SchagenDCG verloor..tin dit kost Schag^| def 3e klasse. Neen. dan verging het BKC in baar afdeling beter. De 51 zegê in Amsterdam op Ahrends behaald, werd met een 30 zege thuis dunS netjes bevestigd. Men 'tie de stand: BKC 3 2 1 5 8—1 Purmerend 2 2 2 22 Ahrends 3—121 3—10 Naar de 4e klasse In afdeling A wérd de strijd voort gezét met een ontmoeting tussen de beide hekkesluiters in de 4e klasse HEDWAlkmaar. De strijd eindig de zoals ze was begonnen. De stand is nu: Berdos 1 1 2 20 Alkmaar 1 111 02 HEDW 1 1 1 0—0 Tenslotte ^deling B waarin MFC SEW ook ai zonder geldige doel punten verliep. De stand is hier: RKAFC 1 1 2 3—0 SEW 2—111 0-3 MFC 1—1—1 0—0 Wandelsport Voor de avondvierdaagse, welke deze week wordt gehouden, bestaat, flinke belangstelling. Er zijn ruim 80 deelnemers en deelneemsters, die in groepsverband (Dindua, Haring- stadters. N.C.J.B. uit Bovenkarspel) of individueel deelnemen. Twee lo pen er zelfs op klompen mee. D§ heren P. Reinstra, C. Veenstra, D. Jans, J. Waayer en V. Bakker ne men thans voor de derde maal aan deze tochten deel en 33 anderen voor de tweede keer. Zaterdagavond wordt de laatste tocht, ditmaal over 'Andijk, gelopen. Omstreeks zeven uur worden de tip pelaars terug verwacht in de Prins Bernhardlaan. Het muziekgezel schap „Patrimonium" zal de ge slaagden naar de Kolfbaan brengen. Ook Heerenveen in Den Bosch geklopt Evenals NEC vorige week had den haar tegenstanders ook nu aan vankelijk geen vat op het korte sa menspel van BW, dat met grote virtuositeit werd uitgevoerd. Het zwakke punt was nu achter de af werking en het tempo ,was niet ver rassend snel genoeg. Toch trachtte BW nu en'dan met lange trappen het terifpo te verhogen en na 20 "minuten was het snelle doorgeven van links naar rechts een succes. Remmers, een invaller op de rech tervleugel, kwam vrij en schoot on houdbaar in (101 BW bleef voortdurend in de meerderheid, terwijl de Friesche aanval een zeer matige indruk maakte. On danks het grote veldoverwicht had BW bij de rust nog slechts met 10 de leiding. Nadat Heerenveen enige minuten lang na de hervatting getracht had BW wet flinker aan te pakken volgdeweer een grote meerder heid der Bossenaren. Sluiter zette een aanval op, die de bal diep in de Heerenveens verdediging bracht Domhuizen speelde verrassend snel door, zodat van OVerbeek voor het open doel kwam en Veenstra on houdbaar passeerde (20). Op nieuw zette Heerenveen heftiger aan en ditmaal met succes. Bij een zware strijd voor het Bosse doel, kreeg Abe Lenstra de bal yoor zijn voet en kogelde deze juist langs Saris (21). Heerenveen was nu sterk' aanvallend, doch uit een door braak scoorde BW. Tien min. later trapte Sluiter in eigen doel (32). Nu was Heerenveen niet meer te houden. Degasten oefenden een zware drukuit op het BW do.el, waarbij Saris enkele malen hun kans wist te ontnemen, doch doel punten bleven echter uit. Ajax stond 20 min. voor het einde met 2~0 achter Hard liepen de MW'ers van stal pel, waarop de Ajaxieden kalm rea geerden en merkbaar het tempo drukten. Het bruisende MW-stel was echter niet te bedwingen en leidde na een half uur na een goede combinatie van yiieksTapVer- donschot tot het eerste doelpunt 10. Begeesterd speelden de Maas- strichtenaren verder en na drie minuten gaf Verdonschot met een prachtig schot Keizer opnieuw het nakijken 26, In de volgende mi nuut miste Tap de kans om nog maals te verhogen. Hierna kwam Ajax aan de beurt en er vielen enkele schoten van Van Dijk en Michel te noteren. De MW keeper Vermeer -bleek echter in conditie en had niev over pech te klagen. In de tweede helft kwam eerst duideliik tot uiting wat A.jax waard was. De Amsterdammers hadden het goed bekeken, dat de Maastrichtse mid- denlinié het hoge tempo niet meer konden hijbenen. Bewust voerden zij een shortpassing uit en in zo'n hoog tempo, dat de MW midden linie murw werd gespeeld. Daarna volgde de afrekening met de Maas trichtse achterhoede, die tot de 25e minuut in het korte spel had kun nen ingrijpen. Beide Ajaxvleugels waren uiterst actief en de a art val len werden zo overstelpend, dat doelpunten moesten komen. Bruins passeerde" Vermeer voor het eerst 21Daarna werd de MW lat enkele keren gebeukt, doch na 10 'min. zorgde Draeger voor de ge lijkmaker. terwijl 5 min. voor tijd. Fischer het winnende doelpunt scoorde, 23. DIRKSHORN S.V.W. 1—4 S.V.W. blijft le klasser S.V.W. stond voor een zware op gave. Ze moest op bezoek bij Dirks horn. Thuis werd het een gelijk spel, dus verliezen betekende degra deren naar de 2e klasse en dat nu S.V.W. binnenkort haar 20 jarig be staan gaat vieren. Vol goede moed ging het elftal naar Dirkshorn en in een goede wedstrijd wist SVW een 41 overwinning te behalen. Met de rust was de stand reeds 30. Met deze uitslag blijft SVW voor de le klasse behouden. Bravo H.H. Waard. De eindstand is: S.V.W. 2 1 1 0 3 5-2 Dirkshorn 2 0 111 2-5 K.N.V.B. KAMPIOENSCHAP Uitslagen: M.V.V.—Ajax 2—3 Blauw-Wit—N.E.C. 1—1 B.V.V.Heerenveen 32 Overzicht Inderdaad. #wa{ we ver- wacnt hadden werd werke lijkheid. Ajax heeft èen grote .^voorsprong verkregen en wel door zelf 'in Maastricht te winnen doch vooral door de Heerenveen-nederlaag in Den Bosch. De stand is nu: Ajax ,7 5 1 1 11 Herenv 7 3 2 2 8 N.E.C. 7 3 2 2 8 B.V.V. 5 2 0 3 4 M.V.V. 7 0 4 3 4 BI. Wit 5 0 3 2 3 ALCM. VICTRIX 3 T.O.G. 3 1—2 Alcmaria 3 stelde teleur en liet 'n mooie kans om 'naar de reserve 3de klasse te promoveren voorbij gaan. Daar Alcmaria de uit-wedstrijd had gewonnen, was thans 'n gelijk spel voldoende voor de promotie. De Alcmarianen lieten zich door de enthousiaste Amsterdammers ver rassen en verloren met 21. Door deze uitslag is een beslissingswed strijd noodzakelijk geworden. Voor de rust wisten de Amster dammers, die fel op de bal zaten, een 20 voorsprong te veroveren. Na de rust ging 't bij Alcmaria wel even beter, 't Werd kort voor 'het einde 12, maar afschoon er wel zeer mooie kansen voor de ge lijkmaker waren, bleef deze toch uit. strijd wel wat al te fors spel toe. al te fors spel toe. Alcmaria 5 deed wat men van haar verwachtte en klopte Berdos 2 met 40, zodat Alcmaria 5 thans promoveert. De laatste 10 minuten verliepen onder hoogspanning Het Helderveld was Zondagavond omzoomt door dikke rijen voetbal liefhebbers. Het publiek had ban ken, stoelen en zelfs trappen mee genomen, opdat zij de wedstrijd maar goed kon volgen. Het was dan ook een zeer belangrijke match zo wel voor Helder als voor Alkmaarse Boys. Aan het spel was te merken dat de spelers zenuwachtig waren, zij misten vaak ballen die ze ge makkelijk hadden kunnnen hebben en het plaatsen liet ook wel wat te wensen over. Voor de rust had Alkm. Boys het veldoverwicht, doch na halftime kwam Helder meer op zetten. De laatste tien minuten wa ren uiterst spannend. Het leek aan vankelijk idat het weer de beruchte laatste Helderminuten zouden wor den. De. pret ging echter niet door. De Boys trachtte in de laatste ogen blikken het spel op te houden doch de scheidsrechter had het in de ga ten en deelde verschillende waar schuwingen uit. Wedstrijdvcrloop Onmiddellijk na de aanvang zijn het de Boys die de toon aangeven. Boogaard wordt al dra aan/de tand gevoeld, doch zéér gevaarlijk zijn de aanvallen niet. Het wordt erger als een hard schot op doel gelost wordt, dat Boogaard wel weet houden, doch hij laat de bal Wf^ uit zjjn handen glippen, gelukkig reageert hij snel, zodat "erger voor komen wordt. Een uitval van Hel der, Himpers, die midvoor speelt, haalt prachtig om, doch de kopbal van Burgers levert niets op. Direct stormen de Alkmaarders weer op de bal af en nemen hem mee naar de Helder-helft, zij komen weer voor doel maar het schot van Untied gaat ovër de lat. De Boys houden het Voor Schagen I is het pleit be slecht. Zij werd in een buitengewoon spannende wedstrijd door DCG, een der Kaatholieke Amsterdamse clubs, volkomen verdiend met 21 gesla gen. Er waren ruim 3300 bezoekers. Technisch moest Schagen in de gas ten liaar meerdere erkennen. Direct na de aftrap ontwikkelt zich reeds een heftige strijd, die door beide partijen met elan gevoerd wordt. Schagens enthousiasme gaf het be geerde overwicht gedurende het eer ste kwartier. De doorbraken van de gastetn zijn echter gevaarlijk en be zorgen doelman Slikker handen vol werk. Op een gegeven moment trapte DCG's doelman de bal uit, juist te gen Schouten aan, de bal kaatst te rug, juist in de hoek tegen de doel paal aan. Vlak daarop is dezelfde doelpaal wéér dé pretentieloze kee- pef van een prachtschot van v. Strien. Dan keert een der Schagen- verdedigers de bal met de hand. De DCG-midvoor strafte deze overtre ding met een keihard ingeschoten nenalty af. 01. Juist op dit moment kreeg midvoor os een armontwrich- ting, zodat hij geruime tijd het veld mogst verlaten. Als de rust aan breekt, heeft het Schager doel weer een periode van hoge druk gelukkig weerstaan. Na de rust zijn de gasten over tuigend in de meerderheid. Nu is 't Schagen, dat van geluk mag spreken als de doelpaal redt. Verschillende malen weet Slikker gevaarlijke schoten onschadelijk te maken. Een doelpunt hangt echter in de lucht en het is de DCG-voorman, die in een soloreq op het doel afstuift en tus sen Slikker's' benen door doelpunt. 02. Grootes was zo onsportief de betrokken voorman vast te houden. De oude vechtlust van de Spartanen laait dan op. Verwoed dringen zij op het DCG-doel af en het is de jonge Schouten, die een goede voorzet van Mos benut: 12. De laatste minuten verstrijken onder grote spanning. Van beide kanten wordt alles op al les gezet, doch in de stand komt geen verandering meer. Schagens vlag waait half stok. Marine wint bij de zwemwedstrijden Op het nummer 100 m. rugslag maakte Kröber (pont. Dordrecht) een nationale tijd, n.l. 1.14.2. Bij de dames was het mej. Arts (V.H.K., den Haag) diie boven de anderen uitstak. Op de 40 m. vrije zwemwijze makte zij een tijd van 26 sec., terwijl zij tevens eerste werd op het nummer 440 m. rugslag met een tijd van 30.8 sec. Het attractiefste Wmmer was wel het bordenduiken heren, waarbij meerdere malen grap pige momenten de toeschouwers amuseerden. Mooie sprongen werden bij het schoonspringen gedemon streerd. v. d. Ban vooral werkte de verplichte sprongen keurig af. Eindstand tweekamp dames zwem men: landmacht 20 pt., zeemacht 10 pt. Eindstand tweekamp heren zwem men: landmacht 13 pt., zeemacht 29; totaal klassement zwemmenland macht 122 pt., zeemacht 100 pt. -initiatief in handen, maar de Hel- der-uitvallen zijn ook niet van. alle gevaar ontbloot. Het tempo wordt -iets opgevoerd en beide.doelen zijn beurtelings in gevaar. Als Boogaard reeds gepasseerd is, komt de kopbal van Indrie jyist tegen de lat. Nadat er een half uur gespeeld is verlaat Gast het veld en wordt vervangen door Aat Dorlijn. Eindelijk komt dan toch het ver wachte puntje als de bal goed door gegeven en een strak schot op doel gelost wordt. Boogaard stopt, laat de bal weer vallen. Teeklenburg is in middels ook voor doel gekomen, hij schigt, maar net tegen de voeten van Floris die de bal in de touwen werkt (01). Helder zit nu fel op de bal, njaar het vliegend schot van Kiesewetter wordt op eminente wijze door Kramer gekeerd. Het spel blijft op en neer golven met de Boys iets in de ipeerderheid. Kiese- wettef krijgt last van zijn kniebles sure die hij vorige week opgelopen heeft en speelt op halve kracht ver der. Met een aanvallend Boys-elftal fluit de scheidsrechter de rust. Na de pauze is de opstelling iets gewijzigd. Kiesewetter is uitgeval len en Snijders komt als vervanger. Rottier speelt midvoor, Burgers linksbinnen, 'Snijders linksbuiten, terwijl op de rechtervleugel Him pers de rechtsbinnen- en Dorlijn de rechtsbuitenplaats bekleedden. Di rect volgt een voorzet van Snijders, doch als de uitgelopen Kramer al gepasseerd is, staat er niemand klaar om deze prachtige kans te be nutten. De Boys zijn weer voor het Helder-doel beland doch Boogaard redt op brillante wijze. Het spel gaat nu volkomen gelijk op en het tem po is zo mogelijk nog sneller dan voor .de rust, Het is waarlijk buiten- gew'oon, zoals Kramer het schot van Rottier uit de hoek wegstompt. Langzamerhand krijgt Helder een klein overwicht, doch keeper Kra mer geeft geen kamp. Een gevaar lijke uitval van de Boys wordt door Boogaard onderschept, doch liggen de op de grond raakt hij de bal kwijt en Indrie heeft weinig moeite om de tweede goal te zétten. Er zijn nog 10 minuten te spelen en Helder komt geweldig opzetten. 6 min. voor het einde,krijgt Snijders een pracht kans, die hij. niet voorbij laat gaan en de stand is 12. Helder gooit er nog een schepje op doch het lukte hen niet de gelijkmaker te scoren. Van Swol en Rinkel bereikten Za terdag in het herendubbelspel de laatste zestien door de Deen Bierre en de Hongaar Frigyesy die uiterst zwak speelden met 6—1, 60, 63 te verslaan. In deze ronde zullen de Nederlan ders hun eerste goede partij krijgen tegen de Australiërs Jeff Brown en Colin Long; de uitslag kon nu wel eens andersom uitvallen. In het gemengd dubbelspel werden Rinkel en mrs. Hamilton verslagen door Harper en mrs. Dawson-Scott met 26, 61, 64. De laatste acht in het herenenkel spel zijn thans bepaald. Het pro gramma in dit nummer ziet er als volgt uit: Bovenste helft Patty Drobny en Tom BrownPetra; On- deaste helft: FalkeburPails en Geoff Brown-Kramer. Drobny be reikte deze ronde doordat Morea zich had teruggetrokken. Wimbledon heeft zijn eerste sensa tie doorgemaakt. Bromwich, Austra lisch tennisster van de eerste groot te, is in vijf sets door een niet-ge- plaatste speler, de Amerikaan Budge Patty geslagen. Een gebeurtenis, die alle overige wedstrijden van deze dag in het niet heeft doen zinken. Ook in Amsterdam een vuurzee Zondagmorgen omstreeks half twaalf is, door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in loods 3 aan de Panamakade in het Oostelijk havengebied te Amsterdam. In deze loods, welke eigendom is van de fa. v. Es en v. Ommeren, zijn een zeëp- fabriekje en een opslagplaats van de Rijkswaterstaat ondergebracht. De brand die ongeveer twee uur duur de, bereikte tegen 12 uur zijn hoogtepunt. De ong. 140 M. lange en 15 M. brede loods werd totaal ver nield. Alle chemicaliën van het zeepfabriekje gingen in vlammen óp terwijl ook een groot gedeelte van de in de loods opgeslagen machine rieën zwaar door het fel oplaaiende vuur zijn beschadigd. Enige personen, die in de buurt van" de loods aan het vissen waren, zagen plotseling dikke rookwolken uit de loods komen. Onmiddellijk alarmeerden zij de brandweer, die binnen drie minuten' met grimt ma teriaal ter plaatse was. De vissers ontdekten naast de loods twee tank wagens en een-aantal met petroleum en smeerolie gevulde vaten. Zij ver braken de toegangsdeur en 'liet ge lukte hun de tankwagens en de va ten buiten het bereik van de reeds naderende vlammen te brertgen. Ook de boot van de havenpolitic nam direct aan het blussingwerk deel en versleepte een 20 lichters, die voor de kade lagen en waarvan reeds een paar dekkleden in brand waren ge raakt. De brandweer legde 18 slan gen uit, terwijl aan de waterzijde de drijvende motorspuit „Jason" zijn- waterkanon op de vlammenzee richtte. De burgemeester mr. Arn. J. d'Ailly, was op het terrein van de brand aanwezig. O i Met ingang van 1 Juli' a.s. wordt de omzetbelasting gewijzigd. Het percentage van heffing, dat thans in het algemeen twee is, wordt ver hoogd tot drie, terwijl het percen tage van vier in zes verandert. Het voor groothandelaren geldende per centage van een half blijft echter ongewijzigd. Een aantal noodzakelijke levens behoeften is, ^owéP bij fabrikanten als bij groot- en kleinhandelaren, van omzetbelasting vrijgesteld, t.w.: aardappelen, brood, fruit met uitzondering van bevroren fruit en geconserveerd fruit groenten, voor zover vers, gezouten, gedroogd gekoeld, doch niet bevroren groen ten en groenten-conserven, melk, granen (rijst, gort) en meel en bloem van granen, voor zover niet verder bewerkt. Voorts is ook nog een aantal an dere noodzakelijke levensbehoeften vrijgesteld, doch alleen bij fabrikan ten en groothandelaren. Voor be paald aangewezen utilitygoederen is een vrijstelling opgenomen bij le vering door de fabrikant. De producten van landbouwers, tuinbouwers, veehouders en vissers zullen, voor zover zij niet zijn vrij gesteld hetgeen met de meeste belangrijke het geval is voortaan in plaats van met een, resp. drie percent zijn belast met drie, reso. zes percent bij levering door 'n fabrikant van bepaald aangewezen weeldegoederen is een belasting verschuldigd van 15%. Als overgangsregeling geldt, dat op de levering en diensten welke vóór 1 Juli 1947 zijn verricht, de oude bepalingen van toepassing blijven, ongeacht of de facturen na 1 juli worden uitgeschreven ,of de verkoopprijs of de» vergoeding na die datum wordt ontvangen. Heden overleed na een langdurig, doch gedul dig gedragen lijden, meerdere malen ge sterkt door de- genade middelen der H. Kerk, onze innig geliefde vader, behuwd- en grootvader JOHANNES JACOBUS ZUTT Wedn. van Anna Buijs in de ouderdom van 68 jaar. Zijn diepbedroefde kinderen en klein kinderen Waarland, D 108 29 Juni 1947. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 2 Juli a.s. voormiddags 9 uur in de parochiekerk van de H. Wulfram te Waarland, waarna de begrafenis. Op de 28e Juni is na ernstige ziekte overle den onze trouwe mede werker en bekwaam vakman, de Heer GERARD SCHOUTEN Wij zullen hem steeds in ere gedenken. Firma P. TH. YPMA Langest'r. 69, Alkmaar 30 Juni 1947. Met diepe ontroering vernamen wij, dat he- dert onze geachte vriend en collega, de Heer G. SCHOUTEN nog plotseling van ons is heengegaan. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blij ven. Hij ruste in vrede. Het personeel van de Firma P. TH. YPMA Alkmaar. Tot onze diepe droef heid overleed heden, na een geduldig gedra gen lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde echtgenoot en zorgza me Vader, de Heer JOZEF DE MOEL in de ouderdom van 50 jaar. Uit aller naam M. DE MOEL- DE GRAAF en kinderen. Alkmaar, 28 Juni 1947 Kennemerstr. weg, E. 122. De solemn. H. Uitvaart dienst zal plaats heb ben op Woensdag 2 Juli 1947 des morgens te 9.30 uur in de kerk van de H. Dominicus. waarna de begrafenis te 11.15 vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof St. Barbara alhier. Rozenkransbidden 's avonds 8 uur thuis Tot onze diepe droef heid overleed heden, na een geduldig gedra- gén lijden, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze geachte Compag non, de Heer JOZEF DE MOEL in de ouderdom van 50 jaar. Aann. Mij. de Moei en Hermus J. B. H. HERMUS Alkmaar, 28 Juni 1947 Kennemerstr. weg, E. 122. De solemn. H. Uitvaart dienst zal plaats heb ben op Woensdag 2 Juli 1947 des morgens te 9.30 uur in de kerk van de H. Dominicus, waarna de begrafenis te 11.15 vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof St. Barbara alhier. t Heden overleed tot onze diepe' droefheid ons aller vriend en lid, de Heer G. SCHOUTEN Zijn heengaan zal bij ons lang in herinnering blijven. R.K. Harmonie „St. Caecilia" 30 Juni 1947 GEVRAAGD: LEERLING of HALFWAS P. BULK, Broodbakker, Nieuwe Laagzijde B 47, Schagen. Gevraagd: 2 pers. ZEILKANO Aanbiedingen met prijs opgaaf aan M. SPRUYT, Emmastraat 56, Alkmaar Biedt zich aan R.K. TUINDERSKNECHT, 18 iaar, inteen in R.K. gezin Brieven onder no. 4892, bureau van dit blad. Gevonden: GLADDE RING Tegen onkosten terug te bekomen. Adres te bevra gen bur. v. d. blad. Cy daRleeSjciedfiKdnghet Vrij van huur te aanvaarden met woning in uitge- woonden toestand. Huur waarde f 5,50 per week. Brieven onder no. 17484, bureau van dit blad. 1. Mooi woonhuis, erf en schuur no. 206 te Br. op Langedijk, wegens vertr. spoedig te aan vaarden {Lange brug). 2. Mooi woonhuis en erf aan de Westzijde v. 6. Dorpstr. B 82 te Zd.- Scharwoude, verh. aan C. Kostelijk Cz.Jr. 3. Eert woon- en winkel huis met erf, Zuid- Scharwoude A 107, verhuurd aan Visser. 4. Een woonhuis m. gr. erf, Zuid'-Scharwoude A 108, verhuurd aan Schouten. De percelen 3 en 4 grenzen aan elkaar, zeer geschikt voor uitbreiding zaak of bedrijf. Adres: P. VAN EXTER, Make laar te Zuid-Scharwoude Tel 486 K 2260. Kantoor Langestr. 53 Alkmaar i. d. Rotterd. Bank Geopend van 9 tot 2 u. behalve Zaterdag. Giro 210771 Collectrice Mevr. M. Brommer-Kraft te koop gevraagd 100120 V., tussenmaat. Hotel-Rest. WANNER, "Nieuwesloot, Alkmaar. mag nooit overdreven zijn. WAT betekent toch Voorlopig kunt U hieruit disfllleren: Kwaliteit Overwint Het Bij KCH uitsluitend kwa- lit-eitsart. Reeds 25 jaar. KOH neemt thans af scheid van U, maarrr wij tomen terug op dezelfde golflengte. Tot ziens da mes en heren. DEN HELDRR (leeftijd plm. 20 jaar), voor administra tieve werkzaamheden. Kennemerpark 1, Alkmaar Gevraagd een ter opleiding in het magazijn. ïlectro - Techn. Groothandel, Jofplein Alkmaar op eersten stand te Alkmaar (Lange- straat-Houttil-Laat) Eventueel met overname van inventaris Br. lett. R. 483, Advertentiebureau A. J. Albach, Rokin 24, Amsterdam Prettige werkkring aangeboden aan mannelijk of vrouwelijk. Enige erva ring vereist. Stenografie en typen strekt tot aanbeveling. Flink salaris en goede vooruitzichten. Persoonlijke aanmelding gewenst. Langestraiat 24 Alkmaar Prettige werkkring. Óoed loon. JAN VISSER, le Electr. Wagenmakerij Pieterstraat 10-12 - ALKMAAR 41. En nu vindt plaats de ontroerende plechtigheid nu ontvangt Professor Riparato een onderscheiding, die nog nimmer verleend werd: een getrouwe miniatuur weergave van de Uniebom, in plating, omgeven door een krans van gouden espenblaren aan het met diaman ten bespikkelde elastiekje. En nog vele eeuwen bpgint ieder filmjournaal in alle bioscooptheaters op de gehele aarde met het vertonen van Opa Riparato's beeltenis, zpals, hij was, toen hem de onderscheiding verleend werd. En onvermoeid juicht dan het publiek als op die bijzondere dag: „Lang leve onze bevrijder van de angst, onze bevrijder der atoombomdreiging."Hij leve in onze herinnering voort, onze Opa Riparato, die de mensenharten gerepareerd heeft, tot in eeuwigheid!!!!" EINDE. ■ÉB

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4