Jonker in het zilver ZOITL DISTRIBUTIE-ZONDAARS voor de Politie-rechter POLITIEKE WINDWIJZER VOOR HET TRIBUNAAL De bonnenlijst AMERIK VOO RADIO AC. 2 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Donderdag 17 ]uli 1947 ALKMAAR EN OMSTREKEN Waardering van burgerij en kunstbroeders UIT OUDE TIJDEN U gaat toch mee? li Schaken Het Zone-tournooi Marktberichten Marktberichten Generaal Onder grote belangstelling vier de gister de bekende toonkunste naar Corn. Jonker zijn zilveren jubileum. Des middags werd in 't Gulden Vlies een drukbezochte receptie gehouden; tal van bloem stukken van verenigingen, o.a. V.V.V. en 8-Octobervcr.. van zijn kor.en, van de Ver. v. Koordirigen ten en tal van particulieren sier den het podium, waarop de jubi laris met vrouw en kinderen en andere familieleden had plaats ge nomen. De voorzitter van het Huldigings- omité, de heer J. Dalenberg heette llen welkom en bracht dank aan lien, die aan de organisatie van eze jubileumviering hadden mee- ewerkt; hij betreurde 'de afwezig- eid wegens ziekte van de voorzit- er van het ere-comité, Mr. Koelma n uitte de beste wensen voor diens poedig en algeheel herstel. Hoewel de heer Jonker het jubi- eum-concert als het voornaamste ■an zijn jubileum beschouwde, wil le spr. toch een greep doen uit het- ;een de jubilaris in de afgelopen 25 aar gepresteerd had als toonkun- tenaar, om daarbij uiting te geven lan de waardering, die ieder mens ip z'n tijd behoeft, om zijn taak 'oort te zetten op een wijze, zoals le heer Jonker, dat tot dusver ge- laan heeft. Hij schetste de jubilaris als een legaafd dirigent met grote werklust m organisatorisch vermogen; hij ïerinnerde aan tal van opvoeringen .•an operettes, koorconcerten en con- lerten voor liefdadige doeleinden en lan de prestaties, waartoe de heer ïonker zijn koren wist op te voeren. Ia nog de verdiensten van de heer Jonker op ander terrein geschetst te lebben, bracht spr. mevr. Jonker Jank voor de wijze, waarop zij haar nan steeds ter zijde stond bij zijn .verk en bood haar een schitterend oloemstuk in koperen ketel aan als olijk van waardering. Namens de ■coren. waarvan de jubilaris dirigent .s, bood spr. een fraai door de heer Woelders samengesteld gedenkboek •net foto's e.d. aan als herinnering aan deze 25-jarige periode. Tal van sprekers Nadat de heer Dalenberg voorle ring had gedaan van verschillende schriftelijke gelukwensen, o.a. van Matthieu Wiegman, Jan Schipper, Maartje Kliffen, en de Ned. Dirigen ten Organisatie, was het woord aan Mr. C. J. de Lange, die namens het erecomité uit de burgerij gewaagde van de grote waardering, die men heeft voor het werk van Corn. Jon ker. Hoewel spr. van mening was, dat men het tegenwoordig wel al te veel overdrijft wat betreft het vie ren van jubilea, meende hij. dat de heer Jonker, alleen al voor de wijze, waarop hij de Mattheus-Passion tot uitvoering bracht verdient gehul digd te worden, omdat hij daarmee getoond heeft een musicus te zijn van hoge klasse, van de eerste rang en voor Alkmaar en omgeving een man is van bijzondere betekenis. Spr. hoopt, dat de heer Jonker de traditie van de M.P. nog vele jaren mocht voortzetten en bood hem na mens het ere-comité de uitgave van de Nieuwe Winkler Prins-Encyclo pedie aan, met de wens, dat het hem gegeven mocht zijn in de laatste af levering van dit werk nog eens te kunnen naslaan, wat onder zang kunst verstaan wordt, al nam hij direct aan, dat de heer Jonker dit reeds wist. Namens het ere-comité van toon kunstenaars, waarin figuren uit het hele Nederlandse muziekleven zit ting hadden sprak Jac. Bonset een svmpathiek woord, dat getuigde van collegiale waardering en dankbaar heid; de succesvolle uitvoeringen van de M. P. noemde spr. een der topprestaties van ae heer Jonker en een evenement in de muziek wereld, als de Passion-uitvoering te Naarden. Hij herinnerde eraan, hoe Jonker zich in de hongerperiode een vriend en collega toonde en bood hem namens collega's toonkunste naars een kunstyporwerp in kera miek van Piet Wiegman aan. Mr. Jochems sprak als burgemees ter van Schoorl en wees op de cul turele waarde van een man als de jubilaris voor zijn gemeente; de Eerw. Br. G. Gpnzales sprak namens het jongenskoor uit de Mattheus- Passion en roemde de heer Jonker als een bekwaam rnuziekpaedagoog. die de kleine zangers iets meegaf voor hun hele leven; hij prees de wijze, waarop de heer Jonker van de vijftig zangertjes één orgelpijp wist te makgn, die een belangrijk onderdeel vormde voor de uitvoe ring van de M. P. Voorts spraken de heren D. Mar- gadant namens V.V.V., Fred Roeske als nestor van de Nederlandse koor dirigenten, de heer Nico Akkerman als leerling en vriend, Ds. de Jong van Schoorl namens het N.H. Kerk koor aldaar, Maartje Zwaan en de ning bij de Schermerpoort door vrienden; mej. Damen droeg een heer P. Zwaan alg persoonlijke hulde in dichtvorm voor en "de heer Dokter sprak, onder aanbieding van een geschenk namens het bestuur van het ver. gebouw van de Vrijz. Herv. gemeente. Not. de Groot spre kende namens de kerkvoogdij van de N.H. Gemeente bood een grote foto aan van dat deel van het inte rieur van de Grote of St. Laurens- kerk, dat nog door de restauratie aan het oog is onttrokken. Maar er was nóg een jubilaris. Jan Pijper had 25 jaar gezongen o. 1. .v. Corn. Jonker. De woorden, die dit feit tot uitdrukking brachten waren aangebracht in een bord van keramiek, vervaardigd door de pot tenbakker Veer te Schoorl, welk bord door de jubilerende dirigent aan de jubilerende zanger werd Gemeentefinanciën 17 JULI. Ik heb medelijden met onze wethouder van financiën, die bij voortduring moet zien rond te komen met nadelige saldo's. Waarom ik dit schrijf? Wel, ik heb hier voor mij enkele gegevens over de financiële toestand van het jaar 1774. De ontvangsten be droegen. met inbegrip van een saldo van 1773, f 1466.95. De samenstelling der rekening kostte f 917.Het schrijven der rekening werd met f 315.— be taald. Papier en schrijfbehoeften eisten f 50.De auditeurs, die de rekening moesten opnemen en sluiten, kregen f 36.Ook de secretaris pikte nog een graantje mee voor het appostilleren en vergelijken, wat hem f 12.— op bracht De bode kreeg f 1.50 en de concierge ontving f 2.50 voor het openen en sluiten van de ka mer, waar het werk werd gedaan. aangeboden; mevr. Pijper kreeg bloemen. Tenslotte sprak de jubilaris zelf een algemeen woord van dank en waardering; hij zei, dat het werk hem steeds een vreugde was ge weest, omdat hij van alle kanten steeds morele en daadwerkelijke medewerking ha^l mogen ondervin den; speciaal bracht hij dank aan Mr. de Lange .voor diens waarde ring. geuit namens het ere-comité en voor het fraaie geschenk, alsook aan zijn vriend Bonset voor diens sympathieke woorden. Hij kon'niet nalaten zijn vele gestorven vrienden uit de zangerswereld te herdenken, speciaal de heren P. Sasburg uit Alkmaar en Dolf Schalkwijk uit Bergen. Tenslotte zei hij, dat alle koorle den zijn werk voor hem steeds tot een feest hadden gemaakt en hoopte hij tijdens het concert met klanken te kunnen uitdrukken, hetgeen hij nu niet verder onder woorden kon brengen. Van de gelegenheid de heer en mevr. Jonker persoonlijk geluk te wensen, werd hierna door alle aan wezigen gebruik gemaakt. Over het concert laten wij het woord aan onze muziekrecensent. Wanneer Wouter Paap in zijn „Mens en Melodie" betoogt, dat ieder musicus behoort te zijn een „propa gandist voor de kunst" en wij deze regels toepassen op de werkzaam heid van de jubilaris, dan kunnen we hem van harte feliciteren. Hij bracht ons de Mattheus Passie yan Bach en nu weer op zijn jubileum concert de Chor Phantasie van Beet hoven en hiermede heeft hij zijn muzikale bedoelingen wel duidelijk bewezen. Honderden waren in het gebouw van de Grote Kerk aanwezig om getuige te zijn van de mooie resul taten, die een hard werkend musi cus met zijn beschikbaar talent heeft weten te bereiken. De Arnhemse Orkestvereniging opende, o.l.v. Corn. Jonker, met de Unvollendete Symphonie van Schu bert. Een perfecte orkestklank en een niet te romantische opvatting viel te bewonderen, zodat in dit overbekende orkestwerk meer een fris klank-ideoom ons tegemoet klonk. Mirjam's Siegesgesang van Schubert, uitgevoerd door de ge mengde koren uit Schoorl, Bergen en St. Pancras, werd, wat de koor zang betreft, mooi gezongen. De sopraan-soliste, Berthe Loweij, zingt muzikaal, maar haar stemcapacitei- ten waren voor een indrukwekken de interpretatie wel wat te beschei den. Vor der Klosterpforte van Grieg was een boeiende dialoog tus sen sopraan en alt met een uitste kend gezongen maar eenvoudig slot koor door de dameskoren uit Alk maar, Bergen en Schoorl. Gememo reerd verdient te worden de ken nismaking met een begaafde alt zangeres, Jouck Cuperus: boeiende voordracht en pracht stemmateriaal. De z.g. voorloper van de Negende van Beethoven, de Chor Phantasie, vormde een waardig besluit voor dit feestconcert. Simon Halie speelde de klavierpartij boeiend, het orkest gaf veel schoons te genieten en de Ned. Herv. Oratorium Vereniging zong subliem het slotkoor. Moge het Corn. Jonker gegeven zijn, nog lang de muzen te dienen en ons met veel wat alhier nog niet bekend is op de hoogte te stellen. W. Schreurs. Na afloop van het concert, dat als qpn jubileumgave van de jubi laris aan zijn auditorium beschouwd moet worden, werd de heer Jonker door zijn koren gehuldigd in de Muziektuinen,' waar de 500 zangers en zangeressen hem met een lied verwelkomden. De voorzitters (sters) der verschil lende koren huldigden ieder op zijn of haar wijze de "jubilaris, onder aanbieding van bloemen en/of ge schenken. *De heer Jonker had voor allen een afzonderlijk dankwoord en be trok in zijn dank zijn oud-leraren, Joh. Kuiper, die zijn eerste schre den begeleidde op het pad der mu zen en Fred. Roeske, tot \yiens school van koordirigenten hij zich gelukkig achtte te mogen behoren. Ook bracht hij dank aan zijn assis tent, Nico Akkerman van de AOV. zangers en solisten van deze avond en tenslotte aan al zijn toehoorders in de loop der 25 jaren. De heer Dalenberg bracht ten slotte dank aan de medewerkers van de organisatie van dit jubi leum, in 't bijzonder aan mevrouw Molenaar en de heren Kloos en Akkerman. Met een dansje werd deze feestavond besloten. zondere politierechter je Alkmaar terecht wegens het verhandelen aan een tweetal slagers te Bergen van pl.m. 3300 vleesbonnen, die hij van hem onbekenden had gekocht. Hij wilde niet vertellen hoe het precies gegaan was, hetgeen de officier jir. Vellinga, een domme houding vond. Aan de andere kant was verdachte weer flink, omdat hij geen namen wil noemen, doch hij zal daarvan de consequenties moeten dragen. Dege nen, die achter hem staan en hun mond houden, vond mr. Vellinga laf. Als zij nu maar tijdens uw straf tijd voor de instandhouding van uw bedrijf en uw gezin zorgen, merkte hij op. Mr. Vellinga bleek wel te weten, hoe het in de kringen der slagers toeging. J. D. en G. V. uit Alkmaar, die textiel hadden verhandeld zonder de distributiebescheiden in acht te hebben genomen werden veroor deeld resp. tot 3 maanden en vier maanden onvoorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, met een boete voor ieder yan f300 en ver beurdverklaring van de in beslag genomen goederen. Resina M. M. uit Ègmond aan Zee werd veroordeeld tot één maand hechtenis voor het zwart handelen in sigaretten en tot een week gevangenisstraf, omdat zij het bedrijf had voortgezet na de eerste bekeuring. Zij vond het veel te veel en zal in hoger beroep gaan. W. H. T. de W. uit Castricum, landbouwer van beroep, had in z'n „vrije tijd"' een koe, een kalf en een schaap geslacht. Bij nader onderzoek was het vlees niet voor menselijke consumptie geschikt. Gelukkig maar dat de man gesnapt is, merkte de Officier, mr. Vellinga op. Anders waren er waarschijnlijk ongelukken gebeurd. De eis luidde zes maanden zonder aftrek en verbeurdverklaring van het in beslag genomen vlees. Deze zaak werd aangehouden tot 13 Aug. De gebroeders Jacob, Theodorus en Nicolaas G.. uit Alkmaar en Sint Pancras werden wegens clande stiene slachting veroordeeld resp. tot 6 maanden voorwaardelijk met f80 boete of 32 dagen; twee maanden voorwaardelijk en f40 boete of 16 dagen en twee maanden voorwaar delijk. Melchior I. J. H. te Bergen, ma- nufacturier te Alkmaar had ver schillende textielgoederen verzwe gen bij een inventarisatie en deze bij verschillende particulieren in Schoorl, Heiloo, Heemskerk en Alk maar ondergebracht. Het ging over een vrij kleine hoeveelheid. De Offi cier, mr. Vellinga. meende, dat niet alles is achterhaald. Er zal wel wat meer verdwenen zijn. Hij vond het evengoed een ernstige zaak, doch eiste een boete van f 250. Mr. Hoofiën. die de heer H. ver dedigde, deelde mede, dat zijn cliënt buiten vervolging is gesteld voor wat betreft de fiscale aapgele genheid. Hij is de dupe geworden van de fisqale recherche en heeft ten onrechte gezeten. Er is 98% op gegeven van de aanwezige voorraad en hij had de verborgen voorr.aden (die f3.00.waard waren) niet dur ven terugvragen. De uitspraak was f100 of 30 dagen. J. R. te Schoorl die een deel der goederen verbolgen bnriwerd ver oordeeld tot f30 of 18 'dagen, even als G. M. te Schoorl idem, P. A. de W. te Heiloo, C. M. te Heemskerk, C. S. te Alkmaar en J. J. de K. te Oterleek, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. De slager M. D. uit N. Niedorp stond Woensdagmiddag voor de bij- ALKMAAR5E REDDINGSBRIGADE Actie tot her-oprichting Dat de animo voor reddend zwemmen tijdens de bezetting niet groot was. laat zich begrijpen, maar nu deze bange jaren weer geruimen tijd achter de rug zijn, wordt het weer tijd, dat aan het redden van drenkelingen de nodi ge aandacht wordt besteed. Daarom is door de Alkm. Red dingsbrigade een vergadering uit geschreven, waar een bekende per soonlijkheid op het gebied van de zwemsport een causerie zal houden over het grote nut van het reddend zwemmen. Deze vergadering wordt gehou den op Maandag 21 Juli 1947 te 8 uur in de koffiezaal van de Over dekte, Canadaplein. Een ieder die iets voelt voor het reddend zwemmen is welkom, mits boven 16 jaar. Indien men zich wil bekwamen voor een diploma van de „Neder landse Bond tot het Redden van Drenkelingen" dan late men deze kans niet voorbijgaan, maar worde lid van de „Alkmaarse Reddingsbri gade". De „Overdekte" heeft de Donderdagavond ter beoefening van het reddend zwemmen beschikbaar gesteld, terwijl duikpoppen door de A.R.B. ter beschikking worden ge steld. De kosten zijn uiterst laag gesteld en men kan zich in ons waterrijke land met een diploma „Zwemmend Redden" zeer nuttig maken. Mr. Windhausen. die Dekker ver dedigde, legde talrijke gunstige ver klaringen over beklaagde af. Hij wees er op dat de consumenten, door aan te dringen op het afleve ren van meer dan op de ingeleverde bonnen mogelijk is, het voor de middenstanders zeer moeilijk maken. PI. meende, dat er met minder dis tributiemaatregelen wel volstaan kon worden, gezien de veesmokkel, de overvloed van jam, die er vol gens pl. in de winkels aanwezjg is terwijl er geen bon voor wordt be kend gemaakt. Mr. Vellinga bestreed de geopper de mogelijkheid dat alles vrij geven de oplossing zou zijn. De ervaringen met diverse artikelen zijn de bewij zen van het tegendeel. De eis was 5 maanden gevangenis straf met aftrek, de uitspraak vier maanden met aftrek. Waarheen? Niet naar een of andere verma kelijkheid of naar een badplaats. Wie dat wenst, doe het op eigen gelegenheid. Wij d.w.z. wij ka tholieke Alkmaarders gaan a.s. Zondag ter bedevaart naar Heiloo! Leest u dt goed? Wij katholieke Alkmaarders! Al staat immers deze bedevaart onder leiding der paters van de Nassaulaan, het is niet al leen een processie van de Singel kerk; het is: DE Alkmaarse proces sie naar Heiloo (mét eendubbele streep onder "DE). Er gaan meer bedevaarten uit onze stad naar Heiloo. En ik mis ken voor niemand noch voor enige groep het recht om op eigen gele genheid of in „eigen verband" te pelgrimeren. Ik wil er enkel de nadruk op leggen, dat zoals er in onze stad bestaat: DE Alkmaarse processie naar Kevelaar en DE Alkmaarse processie naar Den Briel er ook is: DE Alkmaarse processie naar Heiloo. En wil DE Alkmaarse processie naar Heiloo haar naam eer aan doen en aan haar doel beanti f.ior- den, dan is het 'niet meer dan bil lijk, dat uit alle payichies onzer stad zovelen mogelijk zich daarbij aansluiten. Zovelen mogelijk: niet van één stand, doch uit alle rangen en standen. Waarom niet? Maria is toch ons ALLER hemelse Moeder, die voor ALLEN Heiloo heeft uitverkozen tot een genade-oord? Voor ALLEN is Zij bereid juist daar bijzonde re gunsten te verlenen en zegenin gen uit te delen. Uit alle kringen onzer samenleving zijn zonen ver trokken naar Indië, om daar als militair de belangen van ons aller vaderland te dienen, en voor hun ALLER behouden terugkomst gaan we dit jaar bijzonder bidden in de genadekapel te"Heiloo. Als antrekkelijkheden mogen voor dit jaar geldgn: ten eerste, dat u niet behoeft te lopen, doch dat we allen gaan per extra trein tot in Runxputte vlak bij de ge nadekapel. Vervolgens: ook in Hei loo zal de H. Communie worden uitgereikt. U behoeft dus niet eerst hier te communiceren. Ten derde: de tijd tussen de oefeningen wordt bekort doo.r het feit. dat er twee preken zullen gehouden wor den in plaats van één zoals vorig jaar. Bovendien zal er een korte oefening worden gehouden bij het bekende Sint Willibrordusputje, voor de bekering van Nederland. Katholieke Alkmaarders, neemt eens een mooi besluit en gaat a.s. Zondag met ons mee naar Heiloo. Onze extra trein vertrekt uit Alk maar om 9.15 en uit Runxputte terug om 3.15. Kaartjes ad 70 cent (kinderep half geld) zijn a.s. Zaterdagavond na het lof te bekomen in onze pastorie, Nassaulaan 4, of Zondag morgen vóór het station. Ik hoop voor veledeelnemers op een gezegende bedevaart. Past. G. L. BINKHORST O.P. Kindje verdronken Het driejarig zoontje van de fam. Stevens uit de Lyceumstraat is gis- terenmprgen in een onbewaakt ogen blik in''t water van de Nieuwlander Singel gevallen. Eerst in de namid dag kon 't, lijkje uit het water wor den opgehaald. NAAR DE VIERDAAGSE Ook verschillende Alkmaarse wandelaars zullen deelnemen aan de vierdaagse afstandsmarsen, wel ke van 22 tot 25 Juli te Nijmegen worden gehouden. Zo pullen van de A.W.V. „De Kaaskoppen" drie heren en een dame starten en van „De Jeep" 12 heren en 3 dames. Interpellatie over woningtoewijzing De heer K. Kirpenstem (P.v.d.A.) zal in de hedenmiddag te houden pgadsvergadering de volgende vra gen stellen aan de wethouder, voor zitter van de Huisvestingcommissie: Heeft de wethouder kennis genomen van een ingezonden stuk van de heer H. Brüggeman in de Alkmaarse Courant van 12 Mei j.l., waarin deze in krachtige woorden veronderstel lingen uit en beschuldigingen richt aan het adres van de voormalige secretaris van ®e Huisvestingscom missie, de gemeenteambtenaar J. W. de Haas; 2. Heeft de wethouder hier- bedoelde veronderstellingen en be schuldigingen die door de heer Brüggeman toch ook wel op andere wijze ter kennis van de commissie zullen zijn gebracht, op hun waarde onderzocht en is hij bereid, zijn bevindingen dienaangaande mede te delen? 3. In hoeverre heeft de secretaris invloed op de beslui ten van de commissie? 4. Is de wet houder bereid, mede te delen, in hoeverre in de geruchtmakende zaak der huisvesting van de heer Brüggeman thans een oplossing ge vonden is en of er nog maatregelen worden overwogen om een oplossing te bewerkstelligen? BURGERLIJKE STAND ALKMAAR. —'Geboren: Hendri- ca, dochter van Teike Wiersma en C. Stroet; Robertus F. P., zoon van Corn.elis H. Smit en M. Suiker; Rei- noldiis P., zoon van Pieter R. Jonker en A. G. Moerbeek; Anna E. M., dochter van Hendricus M. C. Schil der en G. M. Kroon; "Andreas N. J. N., zoon van Nicolaas T. Rood en M. R. C. Pekelharing; Frits, zoon van Cornelis J. Hendriks en A. Blok; Johanna E. M„ dochter van Lam- bertus Bons en G. Beers. Gehuwd: Hendricus J. Kemps en Willemijntje van Esseveld; Pieter Egbergen en Anna M. Bieman. Overleden: Cornelia Smit, 87 jaar, wed. van H. Veen; Gerardus van Schaik, 59 jaar; Elisabeth Mulder, 92 jaar, wed. van K. Vonk. DE NA-ZOMERFEESTEN PURMEREND. Men meldt ons: Het programma voor de nazomer feesten te Purmerend, nadert de voltooiing. Er zal o.m. een grote ten toonstelling worden gehouden van fokve"ê, vetvee, paarden, schapen, bokken en geiten op de veemarkt. Voor. pluimvee, konijnen, bloemen etc. zal men exposeren aan de Nieuwstraat. Vele geldprijzen en ereprijzen worden uitgeloofd, bijeengebracht door de royale medewerking en ga ven van organisaties, autoriteiten en zakenlieden en burgers. De afdeling „ongeregistreerd vee" is vervallen en thans kan alleen geregistreerd vee meedingen naar de prijzen. Verder staat een internationale harddraverij op de korte baan, een ringrijderij en volksfeesten met folkloristische inslag op het pro gramma. Een groots vuurwerk zal hoogstwaarschijnlijk het geheel van die feesten bekronen. PURMEREND. Aan de R.K. Modevakschool sla,agden voor cos- tuumnaaien de dames: Rie Stuyt; Grada Stam; Afra Stuyt; Gré van der Vossen: Annie Heemskerk; Jo de Jong. Voor lingerienaaien: Tiny Sneek; Gré de Jong; Rie Dekker; Alie Oud; Afra Groot; Willy Boots; Jo Jonk; Emmy Koemeester; Sijtje Konijn; Nel Pelder en Johanna Poel. EINDEXAMEN R.H.B.S. PURMEREND. Geslaagd de dames: J. Ph. van Batenburg, Pur merend; A. M. Zijp, Purmerend; M. A. Bqots, Ilpendam; F. N. Gilles, Amsterdam en de heren: J. C. van den Hoek, Purmerend; W. Rosen- kranz, Purmerend; C. H. Switzer, Purmerend; C. Langereis, Middelie; A. Molenaar, Middelie; A. Overeem, Z.O.-Beemster; C. Schotanus, Kwa- dijk; J. N. Struving, Ilpendam; S. Wals, Landsmeer; S. Honingh, Den Up. Afgewezen: 4 candidaten. GESLAAGD LANGEDIJK Bij de gehouden examens van de bond van leraren en leraressen „De Kleder Industrie" te Doetinchem slaagde voor lerares mej. M. C. Mul te Zuid-Seharwou- de opgeleid door mevr. Marjot van Don te Alkmaar. BERGEN. Binnenbrandje In perceel Pyncesselaan 2 ontstond een begin van brand, doordat petro leumstellen die brandend op de vensterbank van de bovenverdie ping stonden in brand raakten. Het vuur deelde zich mee aan houtwerk in de nabijheid. De bewoonster slaagde er in de brandende toestel len naar buiten te gooien en het vuur te blussen vóór de brandweer ter plaatse was. OUDORP. Zojperfeest. Door een vergissing zijn'bij de trekking op 14 Juli jj. twaalf taarten niet verloot. Deze vergissing is hersteld ten overstaan van de politie te II Afwisselende zitting. De zitting van de le Kamer van het Tribunaal behandelde in de ochtenduren de zaak tegen de ex- P.T.T.-beambte H. J. de Groot uit Alkmaar. Zoals Mr. Berkhouwer bij het begin van zijn pleidooi op merkte, werd deze zaak op zeer democratische wijze behandeld, immers, verscmnenae voorma lige collega's van beschuldigde waren aanwezig en zij allen hebben öf vanaf de getuigenbank, öf vanaf de publieke tribune hun sympathie"voor beschuldigde aan het Tribunaal kenbaar m<jgen ma ken. Ongetwijfeld Het deze spon-" tane verdediging niet ija indruk op het Tribunaal te maken en het valt te begrijpen, dat ook de ver dediger hiervan een dankbaar ge bruik maakte. Tijdens de behandeling werd De Groot een „politieke windwijzer" .genoemd, een benaming, waarop hij zeker aanspraak maaktrVóór de in val der Duitsers maakte hij deel uit van de S.D.A.P. En toen in Mei '40 het nat.-socialisme als verderfelijk onkruid naar boven kwam, voelde hij wel weer wat voor hun idealen. In October besloot hij zich dan ook achter de grote leider Mussert te scharen, welke stap hem tot dusver nog geen windeieren heeft gelegd. In '41 werd hij W.A.-man en al spoedig ^erkreeg hij daar de rang van Opperwachtmeester, later ge volgd door die van vendelcomman dant. Ook in het Ned. Arbeidsfront en de Ned. Volksdienst heeft hij zich tijdens de bezetting verdienstelijk gemaakt. Wanneer het bij deze beschuldi ging was gebleven, wel dan zou besch. zich al geruime tijd op vrije voeten hebben bevonden. Maar het venijn zit ook hier weer in de staart. In 1944 maakte besch. deel uit van de hulplandwacht en* had als zoda nig deelgenomen aan de arrestatie van de onderduiker De Rooy uit Alkmaar, die in de Uitenbosstraat bij zijn ouders al enige tijd onder dé vloer zat. Op 5 Juli '44 kreeg hij 's avonds een telefoontje van zijn commandant Van Riel, die hem op droeg om naar de Uitenbosstraat te komen. Daar moest hij een steeg be waken en zorgen, dat niemand deze steeg binnenging. Ondertussen werd de onderduiker onder de vloer weg gehaald en naar het Politiebureau overgebracht. Vandaar is hij via Amersfoort naar een Duits concen tratiekamp getransporteerd, waaruit hü echter wist te ontsnappen. Ach tereenvolgens werd hij weer gegre pen en weer ontvluchtte hij. Dit alles hoorde de besch. kenne lijk vol spijt over zijn gedrag aan. Evenals het volgende. Op 23 Febr. 1944 had hij een" brief geschreven, die was gericht aan de Sicherheits- polizei te Amsterdam. In deze brief had hij q.m. het volgende geschre ven: „De Alkmaarse Dr. B. J. Leeu wenberg weigert de briefjes te on dertekenen, waardoor zijn patiënten in de gelegenheid komen hulp van de N.V..D. te krijgen. Het zou wel eens goed zijn, dat Dr. Leeuwenberg hierop werd geattendeerd, tot heil van de volksgezondheid en de Ne derlandse staat." Deze brief had besch. aan een zekere L. gegeven, met het verzoek de brief in het Duits te übersetzen, doch deze L. heeft de brief niet doorgestuurd, waardoor Dr. Leeuwenberg'voor erger is ge spaard gebleven. De draagwijdte van dit onverant woordelijk geschrijf had besch. niet ingezien. „Ik geloof niet, dat de S.D. in die tijd al zo berucht was", aldus besch. Als getuigen a décharge werden twee voormalige collega's gehoord, die beiden trachtten besch. in een gunstig daglicht te plaatsen, hetgeen hen werkelijk gemeend afging. Mr. Dr. C. Berkhouwer deed er nog een schepje bovenop en be pleitte de zaak van zijn cliënt uit voerig. Hij verzocht de meest moge lijke clementie te willen betrachten. Uitspraak over 8 dagen. Een delinquent die een meisje kaalknipte! De behandeling werd voortgezet met de zaak tegen de 29-jarige Alkmaarder, Derk Talens. Deze had zich gemeld voor de N.S.K.K. en de S.S., doch werd voor beiden afge- keurd wegens een op 12-jarige leef tijd opgelopen schedelbasisfractuur. Ook had hij zich aan willen sluiten bij de N.S.B., maar doordat hij met de Econ. rechter in aanraking was geweest, was er geen "plaats voor hem bij de partij. In 1942 werd hij via het G.A.B. naar Hamburg getransporteerd, waar hij in een Duitse fabriek moest werken. Echter tpen Derk op het C.S. in Amsterdam aankwam was hij volgens hem ver genoeg qp hij ontvluchtte. Hij begaf zich vervol gens in de (zwarte) handel en in Tilburg werd hij als verdacht van diefstal gearresteerd. Toen kwam het uit, dat hij op het Amsterdamse station was gevlucht en Derk werd in handen van de S.D. gesteld, die hem enige maanden vasthield. Na een paar weken werd hij weer naar Duitsland' gedacht en omdat hij geen kans zag om weer te ontsnap pen meldde hij zich voor de S.S. Na zijn melding bracht hij enige tijd in Alkmaar met verlof door, om daar na weer naar de heimat te trekken. Daar werd hij voor de tweede maal gekeurd enafgekeurd. Hierop ging Derk weer terug naar Alkmaar. Ditzelfde had hij al eens met de N.S.K.K. aan de hand gehad. Pres.: Hoe heeft U zich bij de be vrijding gojiragen? Besch.: Ja, dat weet ik wel mijn heer de voorzitter, dat was niet goed. Pres.: Nu, zeg het maar Besch.: Toen heb ik een meisje kaalgeknipt. Maar dat deed ik op aandringen van anBeren. Zo gauw ik vrij kom zal ik het meisje mijn excuus aanbieden! De President vond dit laatste niet nodig, want wanneer het bedoelde meisje een moffengriet'is geweest, heeft zij haar verdiende straf gehad. Alleen meend,e" de President, dat er voor dergelijke karweitjes wel an dere mensen waren geweest..^ Van de vader van besch. een brief binnengekomen, waarin Degjc als niet normaal werd gekwalifi ceerd, reden waarom de vader om clementie verzocht. De moeder en zuster van besch. waren ter zitting aanwezig en vertelden, onder het storten van vele tranen, dat Derk altijd zo'n goede jongen is geweest. Hierna ging het Tribunaal in de raadkamer terug, waarna onmiddel lijk uitspraak werd gedaan. Derk kreeg een interneringsstraf gelijk aan de in detentie dporgebrachte tijd en werd uit "de beide rechten ontzet. Huilend van blijdschap ver lieten 3 gelukkige mensen de zaal. Viebahn getuigt De volgende zaak tegen G. v. d. Eng uit Uitgeeft was reeds op 4 Juni j.l. behandeld, doch voor de goede gang van zaken was de S.D.-er Vie bahn opgeroepen om in deze zaak te getuigen. Deze vertelde, hoe besch. in Oct. '44 bij hem kwam met de mededeling, dat er rondom zijn huis lichtsignalen waren gezien. Viebahn sprak toen met hem af om een on derzoek in' te stellen. Ook het ge- val-Brasser werd behandeld, v. d. Eng. had nl. aan Viebahn gezegd, dat hij de door de S.D. gezochte illegale werker Jan Brasser kende en bood Viebahn zijn diensten aan, om tot arrestatie van Braker over te gaan. „Het is een los plan gebleven", aldus Viebahn, „want Brasser was een gladde vogel, die we toch niet kon den snappen". Besch. ontkende enige minder be langrijke punten, doch gaf in hoofd zaak toe. Ook in deze zazk zal het Tribunaal over 8 dagen uitspraak doen. M.U.L.O.-examens Geslaagd voor het MULO-diplo- ma A: M. Nooy, Hoorn, M. Ott, Hoorn; T. J. Singer, Wijdenes; C. J. Vermeer, J. M. Ambrosius, Alkmaar; C. P. Zweep, Enkhuizen; M Dekker, Anna-Paulowna; H. Knol, Schagen; D. B. de Jong, Bar- singerhorn; T. C. P. M. Keuss, Alk maar; G. K. Essers, Bergen; W. Druif, N. Niedorp; A. Wagenaar, Broek op Langendijk; A. Twisker, Z.-Scharwoude; P. Knossen, Stroet gem. St. Maarten; W. D. Stam, N.- Scharwoude; T. B. v. d. Meulen, Broek op Langendijk; J. Hemke, N.-Scharwoude; T. Schuurman, Veenhuizen, Heerhugow.; G. C. Hoogeboom, Egmond Binnen; C. J. de Graaf, Heiloo; G. Keesman, Heijoo; B. M. Orijnus, C. A. v. d. Meulen, E. M. A. Delis. A. M. J. Valkhoff, A. J. A. Kip, E. M. Bijl, E. A. Koster, Den Helder; M. A. Holtes, G. C. Woutersen, H. P. Looyen, Heiloo. NAAR DOKKUM Flinke deelname uit Noordholland Voor de bedevaart naar het graf van Sint Bonifacius te Dokkpm op Dinsdag 29 Juli a.s. bestaat flinke deelname uit Noord-Holland, zowel uit het rayon Alkmaar als het rayon West-Friesland. Er zijn gp het ogen blik 50 deelnemers. Voor acht is nog plaats. Men moet zich dan ech ter uiterlijk Vrijdag a.s. opgeven bij kapelaan v. d. Voorn te Heiloo, tel. Alkmaar 2879, of bij notaris Luyckx te Hoorn, tel. 4127 of 4207. Oudorp op Dinsdag 15 Juli. Hier volgen de winnaars: Een grote taart: No. 1301 Jan Rood, St. Pancras; No. 2330 Fr. v. Veen, Oudorp; No. 2585 D. yan Veen, St. Pancras; No. 1495 K. Slijkerman, St. Pancras. Een kleine taart: No. 2550 Jb. Dekker B 22, Oudorp; no. 849 H. Smit, Oudorp; no. 1158 P. Does. H.H. Waard; no. 2176 Theo Meijring, Oudorp; no. 3105 W. Hes, Oudorp; no. 2246 Arie Molenaar, Oudorp; no. 2925 G. Smit, St. Pancras; no. 500 J. Mooy, Oudorp. EGMOND-BINNEN. Mooi suc ces. _*De heer Joossen Directeur van het fanfarecorps Eensgezind heid te Egmond-Binnen en St. Ce cilia tè Alkmaar behaalde op het concours te Diemen met St. Cecilia uit Velsen een fraai succes. Uitko mende in superafdeling Harmonie een 1ste prijs met 384 punten en in de erqwedstrijd een 1ste prijs met 192 punten. SPORT OP DE BEEMSTER KERMIS BEEMSTER. „Beemster Ge meenschap" vergaderde in „Het He- renhuis" te Midden-Beemster o.l.v. de heer S. Schagen. De besprekingen gingen groten deels over de sportgebeurtenissen en organisatie en indeling der fees telijkheden tijdens de a.s. kermis- week. De eerste Zondag is de sportdag. De agenda vermeldt voor die dag o.a. een aantrekkelijk athletiekpro- gramma. Op Maandag zullen in „Het Herenhuis" te Midden-Beemster films worden vertoond, o.a. een mooie kinderfilm. Op Dinsdag hoppt men weer een paardenmarkt te kun nen houden te Midden-Beemster. Woensdag: Toneel. Donderdag: Dag van een grootse ruitersport. Er moet 'nu reeds ge zorgd worden voor stalling en ver zorging van circa 100 paarden. Dok ter Veening. de grote man der rui tersport in De Beemster, zal die dag worden uitgenodigd. Zaterdag is een dag yan voetbal wedstrijden tussen de verschillende buurtverenigingen. Mee mogen doen die ouder zijn dan 25 jaar. Opgeven bij de heer Andr. Tol, secretaris der Sportcommissie. Verder hoopt men die dag een be- hendigheidsrit te kunnen houden voor de leden van de Motorclub „Schermerhorn en Omstr.". BERGEN. Het Boek der Wil dernis Het is goed, zo nu en dan uit de wereld der werkelijkheid te vluchten en' rust te zoeken in de wereld van het sprookje, of, zo dit te naief klinkt, in die van Jiet won der. Want, nietwaar, wij zijn zo vre selijk knap geworden door de tech niek, die ons omringt, dat we het eigenlijk een beetje beu beginnen te worden, omdat wij niets meer aan de fantasie overlaten. En nu is daar „Het Boek der Wil dernis" van Korda, die ons de gele genheid geeft, die vlucht te onder nemen. Rudyard Kipling, de kenner bij uitstek van de wildernis, leverde met zijn boek de stof hiervoor'. Sabu wordt opgevoed door de wolven, en raakt daardoor bevriend met alle dieren uit de Jungle. Maar hij heeft één vijand: Shir Kahn, de tijger, die de andere dieren gezworen heeft, Mowgli (Sabu) "te doden. Mowgli keert terug naar het dorp, vanwaar hij oorspronkelijk kwam, en wordt verliefd op Mahala, wier vader de grootste jager van" het "dorp is. Zij. beiden on! dekken de ruïnes van een tempelstad, Vaar de oude kost baarheden bew;aard worden door een slang. Maar ook anderen hebben de schatten ontdekt. Aangestoken' door hartstocht en hebzucht ver moorden zij elkaar, waarna de laatst overgeblevene even arm terug keert als hij gegaan is. Uit woede hierover steekt hij de Jungle in brand. Zoltan Korda maakte er een prachtige kleurenfilm van met fan tastische opnamen uit het oerwoud. Verschillende scènes zijn schitteren de schouwspelen geworden, waar naar het een genoegen is te zien. Korda hggft de legende van Kipling waar gemaakt. De uitslagen van de 2e ronde lui den: Doerner (Lux.)Foerder (Pa lestina) 10; Alexander (Eng.) O'Kelly (Belg.) 0—1; Castaldi (It.)— Max Blau (Zwits.) 10; Trifunovic (J.Slav.)O'Suliivan (Ierl.) 1—0; Tzvetcoff (Buig.)Rossolimo (It.) 1—0; Pachman (Tsj.-Sl.)v. Schel- tinga (Ned.) 10. De stand na de tweede dag luidt: O'Kelly en' Pachman 2 p.; Trifu novic l'/i p.; Szabo, Doermer, Schel- tinga, Castaldi 1 pt.; Foerder, Alexander, Max Blau en Trifunovic '/•Pt; Rossolimo, O'Suliivan 0 pt. WARMENHUIZEN, 16 Juli. 64.500 kg aardappelen 8.809.40; drielingen 7.608.50; grove 1010.20 kleine 5.10; blauwe Eigenheimers 12.7013.40; drielingen 7.20; rode eerstelingen 13.1013.40; 42 kg tuin bonen 10.90; 400 kg rode kool 15.50. LANGENDIJK, 17 Juli. 183.000 kg aardappelen: grove Schotten 7 9.80; Eerstel. 8.509.50; drielingen 5.909.50; rode Schotten 12.50; bl. Eigenh. 10.10—12.70; kriel 4.10—5.30; 33000 kg rode kool 2.20—8.20; 2700 kg gele kool 68.60; 1400 kg groene kool 55.10. Voor het tijdvak van 20 Juli tot en met 2 Augustus 1947 Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 707 (Serie H) H-01 brood 800 gram brood H-02 brood 400 gram brood H-01 boter 125 gram boter H-02 boter 125 gram margarine of 100 gram vet H-03 boter 250 gram margarine of 200 gram vet H-01 melk 4 liter melk H-03, H-05 melk 7 liter melk H-01 vlees 100 gram vlees H-02 vlees 200 gram vlees H-01 algemeen 200 gram'kaas H-02 alg. 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz., of 750 gram cho colade of suikerwerk H-03 alg. 125 gram koffie H-04 alg. 50 gram thee H-05 alg. 100 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) H-03 reserve 1600 gram brood H-06 reserve 800 gram brood. Bonkaarten KD, KE 707 (Serie H) HUI brood 800 gram brood H-ll boter 250 gram boter H-12 boter 12.5 gram marg. of 100 gram vet H-13, H-15 melk *12 liter melk H-ll, H-12 vlees 100 gram vlees H-ll alg. 100 gram kaas H-12, H-13 alg. 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gr. choco lade of suikerwerk. H-13 res. 800 gram brood H-14 res. 100 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid) H-16 res. 600 gram bloem of zelf rijzend bakmqgl of kindermeel (niet uit rijst bereid) Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG 707 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie H) H-21 brood 800 gram brood H-21 boter 250 gram hoter H-22 boter 250 gram marg. of 200 gram vet H-21 melk 5 liter melk H-21 vlees 300 gram vlees H-22 vlees 100 gram vlees H-21 kaas 200 gram kaas H-21 eieren 5 eieren H-21 suiker 250 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram cho colade of suikerwerk Versnaperingenkaarten enz. QB, QC 707 H-33 versn. 200 gram chocolade of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterh.str. enz. of 400 gr. jam, stroop enz. H-36 versn. 100 gr. chocolade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstr. enz. of 200 gram jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 18 Juli worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 21 Juli mag worden gekocht. De niet-aangewgzen bon nen van serie G kunnen vernietigd worden. WOGNUM, 16 Juli.' Vroege aard appelen middelbaar 8.109.10; afwij kend 7.90—8.50; grove afwijkend 7.10—7.40; kleine 6.20—7.80; kriel 4.105; totaal aanvoer 49950; zwarte bessen 90; rode bessen 60; voor de fabriek 45; morellen 8386; bloem kool 8—68; slabonen 6070; knol bieten 9.1011; bosuien 11.30; perzi ken 838; per kg. 911.90; tuinbo nen 10.3011.40; rabarber 1113; waspeen 4.406.10; bospeen 5.60 7.80; appelen 3595; sla 15.80; snijbonen 5090; komkommers 7 18; peulep 2355; kruisbessen 27 60; frambozen 371.25; tomaten 75 81. ZWAAG, 16 Juni. Blauwe aardapp. 8.70—15.40; rode aard. 3.10—14.50; Schotse 3.608.70; uien 23; bieten 9 12; savoye-kool 718; rode kool 6 15; slabonen 2969; snijbonen 35— 85; tuinbonen 1213; tomaten 54 I.02; augurken 2350; bospeen 7 12; rabarber 1516; andijvie 712; sla 6,8011; bloemkool 253; kom kommers 2332; perziken 442; aardbeien 1.58; frambozen 50; witte bes 26; kruisbes 271.06; meloenen 71—1.25. MEDEMBLIK, 16 Juli, 160000 kg aardaiïpeien, grote 89.20; grof 8.90 9.50; drieling 6.507; kriel 4 4.70; rode eerstel. 10.2011.10; eigenheimers 1014.50; rode kool 10.7011.20; bospeen 5.00. HOOGKARSPEL, 16 Juli. 13500 kg rode kool 10.10—12.10; 120.000 kg aardappelen, Eigenheimers 11.30 —13.60: eerstel, grof 9.40—10.10, m'ddelb. 8.509.30; drielingen 6.60 —7.10: kriel 5—5.50. HEM, 16 Juli. Vroege aardappe len 8.8010.40; groye 99.50; drie- lipgen 6.206.90; kriel 4.504.90; rode Schotse 12.40—12.90 blauwe Eigenh. 13.60; bloemkool 256; stambonen z. dr. 4054: stambonen 2536; stoksnijbonen 46; sla 78; kroten 8.50—9.90; rode kool 811; andijvie 6—8; bospeen 47; fram bozen 42—1.05; rode bes 4560; kruisbes 2549; zwarte bes 90. AVENHORN, 16 Juli. 2825 kg grove Schotse 7.608.50; 71925 kg grote Schotse 8.409.40; 5950 kg driel. Sch. '6.60—9; 300 kg Eigenh. 13; 675 kg kriel 4.20—4.60; 750 kg grove rode 11.5011.70; grote rode II.90—13.30 7550 kg; 125 kg rode kool 10.10; 240 kg bieten I 5.107; 38 kg slabonen dubb. z. dr. 51. NRD.-SCHARWOUDE, 17 Juli - 205000 kg aardappelen eerstelingen 89.90; rode eerstel. 9.3017.10; eigenheimers 1111.70; blauwe eig. 10—11.80; bonken 8.90—9.70; drie lingen 4—10—6.40; kleine 3.90—4; 345 bos wortelen 7; 500 kg rode kool 9.90; 555 kg tuinbonen 10.70; 1000 kg witte kool 7. BOVENKARSPEL, 16 Juli. 4400 baal aardappelen, Schotse gr. 8.70 —9.40; kl. 6—80—7.60; kr. 5—5.60; rode gr. 13—14.10; kl. 5.10—6; kr. 5—5.40; bl. eigenh. 13.10—14,60; Eigenh. 10.80—11.60; Koopm. blau- w. 12; 160 bos wortelen 0.010.07; 1800 kg groene kool 6; 240 st. le srt bloemkool 0.43; 60 st. afw. 0.19, 30 st. stek 0.02; 1150 kg rode kool 10.60—11.70. BLOKKER, 16 Juli. Rode bessen 4560; Viitte bessen 45; zwarte bes sen 90; kruisbessen 1388; perziken per stjik 653; per kg 73; pruimen 1124; appelen (val) 2570; haan tjes peren 8191; Frankenthalers 4.40; tomaten 7187; morellen 59 68; bloemkool 561; sla 6.107.50; slabonen 4080; tuinbonen 1012; rode kool 8.40—12; gele kool 14.10; andijvie 1013; knolbiet 49; aard appelen grote 6.5010; drielingen 5.30—6.40; kriel 4.20—5.70; bonken 5.60—8.60. Generaal Lucius taire gouverneur kaanse zóne van ving nieuwe instr hington, welke te ceerd zijn. Clay ki bevoegdheden om ven de economische de andere zones tot gen, zolang als men sloten heeft tot p^get regelen om Duitsland nomische. en politieke behandelen. De taak van Clay in het helpen leggen nomische en paedagoj slag voor een gezonde cratie, in het aanmoedij lijk democratisch strev tegengaan van activite gevaar zou betekenen waarlijk democratische ling. De instructie bespreekt bestuur van Duitsland godsdienstige en cultu De Amerikaanse re; mening, dat het federale Duitse "sta Duitsland en de voi centrale Duitse reg welomschreven en voegdheid het beste opbouwende 'ontwikke politieke leven. Overmatige centralis regering verwerpen slotte is de Amerika; er van overtuigd, dat van bovengenoemde len de beslissing over lijke constitutionele leven in Duitsland aar bevolking kan wojrden welke in overeenstemmin demqpratische beginselen zal beslissen. Tot die t voortgaan niet het treff kingen met de bevelhi dere zones aangaande van interzonaje Duitse tieve organen en hun heeft ook Opdracht gekr dringen op het houden zingen in geheel Duits supervisie van de vier den. Verder heeft Clay kregen het programma volgj,ng van oorlogsmis sppedig mogelijk af te restaties tot de dringend te beperken. Reuter meldt ip reeds, dat generaal Cl», volen, dat alle vroegere te Neurenberg misdadig nazi-organisaties onmidd den gearresteerd en qithans voor zover voor een zuiveringsrechtl verschenen. Clay moet in de geal stuursraad aandringen Aanbesteding Afsluitdijk Woensdag heeft op van de hoofdingenieur zeewerken te 's-Graven besteding plaats gehad stel van een gedeelte sluitdijk, nl. Rijksweg r De laagste inschrijver Bazalt Mij. uit Zaai f 234.450, hoogste inschi Wegenbouw uit Olde: f 272.800. Het werk is gund. CADEAU VOC BURGEMEESTER van Amerikaanse De Amerikaanse burg die Zaterdag 5 Juli op doo Parijs Rotterdam bezoch ben bij deze gelegenheid meester van Rotterdam costuum ten geschenke burgemeester heeft deze ken onder het gemeentel werkzaam ten stadhuize hetgeen f 368.10 opbracht drag is geschonken aan steun in medische heden voor inheemsen. Aangetekende brie aandelen verdwe Op 14 Juni jl. verzond sterdamse bankinstelling getekende brief zonder aa waarde, inhoudende 65 Kon. CUie a f 1000 en a f 1100 via de Chase Natie teNew York naar Pa reële waarde'van deze st draagt niet minder 'dan De brief is op de norm verzonden, doch niet te plaatse gearriveerd. Veel zullen de evt dieven echter him buit kunnen hebben recherche in alle landen mers van de aandelen h( spreid, waardoor de effecte handelbaar zijn. VRIJDAG 18 JULI HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Ocht 7.30 Orgelspel; 7.45 Een wo de dag; 8.00 Nieuws; 8.30 Fl eert; 10.30 Morgendiens Piano; 12.15 Canzonetta-se Nieuws; 1.15 Nederl. Ka 2.40 Celesta-ensemble; 3.50 tie; 5.30 Musette-klanken; gramma voor de Nederl. 7.00 Nieuws; 7.30 Geestelij ren; 8.00 Nieuws; 8.15 Sai 9.30 Kurhaus-concert; 10.30 10.45 Avondoverdenking Avondconcert. HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.15 Ocht 7.30 Muziek bij het ontb Nieuws; 8.18 Opera-muziel Morgenwijding; 10.20 Voor ken; 12.00 Hongaars pre 12.35 Dansmuziek; 1.00 Nie Vaudeville-orkest; 2.00 Kc 2.20 Kamerorkest; 3.30 Ope tha"; 5.00 Marin.kapel; 6.00 7.15 Gram.muz.; 8.00 Nieui Men vraagten wij draa Avondwijding; 11.00 Nieuw Symph. concert.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 2