NL De Noodwet Ouderdomsvoorziening België zal 37 milliard aan oorlogsschade vergoeden „Wi aan de M.F.C. BLIJFT 4e KLASSER r HET ZEEPRINSESJE Soekar geeft bi Een samenvatting van de inhoud Getroffenen niet tevreden Zij eisen het volle pond SLECHT BEGIN VAN EUWE Ook O'Kelly geslagen A.F.C. kansloos geklopt Boksen BRABANTIA BLIJFT- le KLASSER S.E.W. degradeert j7p. de smet, Psychiater Portier en afwas R.K. DIENSTBODE h.h. kappers aankomende of le bediende C. DE VRIES, Minkema's Houthandel chauffeur lste Hypotheek gevraagd VEREEN. NED. SCHOLEN 1 September J. Kabel Bij'de Kamer van Koophandel, 1 steno-typiste 1 jongste bediende J Gulden Vlies, Ajkmaar, Vrijdag 8 Aug, 8 uur: DANSAVOND distributiedienst beemster N KERKBOEK VOOR VERKENNERS Prijs f 2.25 P. O. A. N.V. afd. Boekhandel Distributrekring ALKMAAR ADVERTEERT IN DIT BLAD! Agent-I ncasseerder VACANTIE - DAGTOCHTEN REISBUREAU VAN KONINGSBRUGGEN Ned er!ar tot de Wij wei arhitrcH Staakt het Blijft op uw J PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Maandag 4 Augustus 1947 Nu eerstdaags een begin zal wor- I den gemaakt met de uitvoering van I de Noodwet Ouderdomsvoorziening, I lijkt l\et ons niet ondienstig een kor te zakelijke samenvatting "e geven van de inhoud dezer wet. Aan de hand daarvan zal men in I staat zijn zo ongeveer na te gaan, of een bepaald persoon op een uit kering ingevolge deze wet al of niet aanspraak kan maken, benevens hoe groot deze uitkering zal zijn. Zo doende zullen zij, die niet in aan merking komen, zich een gang naar de commissie kunnen besparen en wordt hun een bij voorbaat onver mijdelijke desillusie onthouden. Vooraf dient evenwel nog opge merkt, cjat momenteel nog niet met zekerheid valt te zeggen, bij over schrijding van welk inkomen pre cies in iedere gemeente men geen- aanspraken meer kan doen gelden, en evenmin, wat het juiste bfdrag van de uitkering zal zijn. Immers de grootheid der uitkering en het maximum toelaatbare inkomen, waarboven geen aanspraak meer op uitkering kan worden gemaakt, zijn afhankelijk van de klasse, waarin de gemeente zal worden geplaatst. Deze klasse-indeling is thans nog niet, bekend, maar zal wellicht eerst daags worden gepubliceerd. Zoals de titel van de wet reeds doet uitkomen, bevat zij een nood- regeling. De wet draagt derhalve een tijdelijk karakter. Zij is bestemd om drie jaren te werken. In die tus sentijd zal een definitieve voorzie ning worden getroffen door middel van het stelsel van verplichte ver zekering. Voor de ouderdomsuitkering ko- mgn in aanmerking mannelijke per sonen, alsmede ongehuwde vrouwe lijke personen. Gehuwde mannen ontvangen een uitkering voor zich zelf en hun echtgenote, ook al vol doet deze laatste niet aan de eisen der wet, voorwat betreft leeftijd e.d. Daarentegen heeft geen aan spraak op uitkering de gehuwde vrouw die de 65-jarige leeftijd heeft bereikt en overigens aan de gestel de voorwaarden voldoet, maar wier man niet in aanmerking komt. Van tafel en bed gescheiden echtgenoten worden als niet gehuwd beschouwd. Om voor de ouderdomsuitkering in aanmerking te kunnen komen moet men voorts aan de volgende voorwaarden voldoen: a. Op 1 October 1947 minstens 65 jaar zijn. Zij, die binnen drie jaren na 1 October 1947 65 jaar worden kunnen een aanvrage indienen on geveer een maand voor de datum waarop zij die leeftijd bereiken; b. het Nederlanderschap bezitten; c. binnen Nederland woonplaats hebben; d. ten minste zes jaren vooraf gaand aan de dag van indiening der aanvrage onafgebroken woon plaats gehad hebben in Nederland, Ned.-Indië, Suriname of Curapao. De tijd waarin men, tengevqlge der oorlogsomstandigheden noodgedwon gen in een ander land (b.v. Enge land). heeft vertoefd wordt men ge acht in Nederland te hebben door gebracht. Voorts komen niet in aanmerking zij,.die door het uitoefenen van een zelfstandig beroep, nering, bedrijf of arbeid in hun levensonderhoud kun nen voorzien, alsmede degenen, die, ofschoon zij tot arbeid in staat wa ren, hebben nagelaten vóór het be reiken van hun 65-jarige leeftijd regelmatig in het onderhoud van zich en hun gezin te voorzien. Ten slotte hebben- geen aanspraak op uitkering zij. die, tezamen met de inkomsten van hun echtgenote, een jaarlijks inkomen hebben, hetwelk een bedrag heeft bereikt of over schrijdt dat afhankelijk is van de klasse waarin de gemeente is ge plaatst. Dit inkomen waarboven men derhalve geen uitkering meer krijgt bedraagt: voor gehuwde mannen in een ge meente behorend tot de eerste klas se f 1375.tweede klasse f 1300. derde klasse f 1225.vierdg klasse f 1150—, vijfde klasse f 1075.—; voor ongehuwden in de gemeente behorend tot de eerste klasse f 875.-, tweede klasse f 825.derde klasse f 775.vierde klasse f 725.vijfde klasse f 6.75.—. Wanneer de voor uitkering in aanmerking komende in het geheel geen inkomsten geniet, bedraagt de ouderdomsuitkering per jaar: voor gehuwde mannen in een ge meente behorend tot de eerste klas se f 936.—. tweede klasse f 900. derde klasse f 864.vierde klasse f 828.vijfde klasse f 792. voor ongehuwden in een gemeente behorend tot de eerste klasse f 528.-, tweede klasse f 504.derde klasse f 480.—vierde klasse f 456.vijfde klasse f.,432,— De aanwijzing tot welke klasse elke gemeente behoort (zal eerst daags door hét college va» rijksbe middelaars worden vastgesteld. Op het bedrag van de ouderdoms uitkering. waarvoor iemand in aanmerking komt indien hij geen andere inkomsten geniet, wordt in mindering gebracht de helft van zijn jaarlijks inkomen, tenzij dit in komen niet meer dan f 50.be draagt. In het laatste geval blijft dat inkomen buiten aanmerking. Om de voor aftrek in aanmerking komende helft van het jaarlijks in- 'komen te berekenen, wordt vooraf het inkomen naar beneden afge rond tot op een veelvoud van f 50. Het bedrag van het jaarlijks inko men en de uitkering tezamen mag in geen geval hoger zijn 'dan het hiervoor aangegeven bedrag van het jaarlijks inkomen, waarbij iemand niet meer voor uitkering in aan merking komt. Komt derhalve in een gemeente behorend tot de derde klasse een gehuwd man met een jaarlüks in men van f 1225.— of meer niet meer voor uitkering in aanmerking, de uitkering in die gemeente zal ook nimmer mogen overschrijden het verschil tussen f 1225.'— en het eigen jaarlijks inkomen. Voor de beslissing omtrent toe kenning der uitkering en de vast stelling van de grootte van het be drag daarvan blijven enkele in komsten geheel buiten beschouwing, t.w.: a. het gedeelte vgn zijn inkomen, dat iemand moet afstaan ten behoe ve van het onderhoud van familie leden, en waartoe hij wettelijk ver plicht is; b. de bedragen welke iemand ont vangt als ondersteuning van kerke lijke of particuliere instellingen van liefdadigheid; c. de bedragen wegens kinderbij slag; d. de bedragen, welke iemand bij wijze, van ondersteuning ontvangt van een overheidsinstantie of bur gerlijk armbestuur, indien daarbij is rekening gehouden met de ouder domsuitkering krachtens die wet. Wanneer de kosten van onder houd die iemand verschuldigd is, of de inkomsten die hij geniet, in natura worden verstrekt, b.v. door middel van vrije woning of inwo ning en vrije kost, dan worden deze naar vastgestelde normen in geldbe dragen omgezet. De ouderdomsyjitkering gaat in met de eerste dag der maand waar in men naar de voorschriften .der wet voor uitkering in aanmerking komt. De Raad van Arbeid stelt haar vast, terwijl een in iedere ge meente door het gemeentebestuur ingestelde commissie van onderzoek aan die Raad de nodige voorlichting geeft. Voorts bevat de wet verschil lende bepalingen omtrent de herzie ning en intrekking van een een maal toegekende uitkering, terwijl ten slotte een straf wordt bedreigd van vier jaren gevangenis of vier duizend gulden boete tegen hem, die een onjuiste aanvrage indient of inkomsten verzwijgt. Deze voorlopige regeling der ouderdomsvoorziening vo.rmt weder om een schakel in het geheel van sociale maatregelen van overheids wege getroffen. Laten wij hopen, dat zij er toe mag medewerken de zorgen van de oude dag te helpen verlichten. Dat zal alleen dan mo gelijk zijn, wanneer van haar invoe ring niet zij, die in het verleden liefdadigheid beoefenden, noch fa milieleden van de voor uitkering krachtens deze wet in aanmerking komenden, daarvan voordeel willen genieten. H e i 1 o o, FESTEN (Van onze Brusselse correspondent) HET HEEFT LANG GEDUURD, maar weldra zal België nu toch een wet hebben, die de staatstoelagen voor de oorlogs schade aan private goederen regelt, zodat ze thans aanhangig is in de Senaat. Naar alle waarschijnlijkheid zal deze er nog enige wijzigingen aan toevoegen, waarna de wet terug moet naar de Kamer. In elk geval gelooft men dat ze nog dit jaar in werking kan treden. Tijdens de Nederlandse athletiekkampioenschappen te Amster dam werd de 80 m. horden dames gewonnen door mevr. Fanny Blankers-Koen, die gedurende deze wedstrijden beslag wist te leggen op 6 titels. De wet kwam niet gemakkelijk tot stand. Een vijftal voorstellen werden geformuleerd, die het alle vijf niet verder brachten dan de papiermand. Het vraagstuk is dan ook zeer ingewikkeld, veel gecom pliceerder dan na de vorige .oorlog, toen' Duitsland betaalde en de scha de meer gelocaliseerd was. De bijzondere parlementscommis sie heeft er vijftig zittingen aan besteed eer het huidige ontwerp klaar was. Honderden amendemen ten werden onderzocht, terwijl het oorspronkelijke ontwerp, van de hand van oud-minister Terfve, gron dig gewijzigd en verbeterd werd.. Volgens het huidige ontwerp zal er een autonome kas opgericht wor den, die door leningen, belastingen en staatstoelagen een kapitaal van 37 milliard moet verzamelen, nodig om de vergoedingen uit te keren. De last van deze financiering wordt over 15 jaar verdeeld. Geen integrale vergoeding Om integrale vergoeding toe te kennen zou er ruim 80 milliard no dig zijn, hetgeen te zwaar is voor de staatskas. Deze heeft immers al een deficit van ettelijke milliar.den. Aan integrale vergoeding wordt dus niet gedacht. Maar hoe de 37 mil liard rechtvaardig en naar behoef te te verdelen? Dat was het moei lijke punt. Tientallen verschillende systemen werden voorgesteld, doch allen werden voorgesteld, doch al- allen werden ze technisch onuit voerbaar zerklaard. Het ontwerp stelt als principe dat de geteisterde bij gelijke schade meer vergoeding moet ontvangen naarmate zijn fortuin kleiner en bij gelijke schade mter vergoeding zal moeten rnivanger, naarmate de schade groter is. De geteisterden werden daarom in categoriën verdeeld, volgens hun fortuin, gaande van 'categorie A (20C.00C fr.V tot H (meer dan 50 millioen). De schade wordt gerangschikt in groepen van 3.000 fr. (lager wordt niet vergoed) tot 50 millioen er, meer. Per categorie uer schade, be rekend op de waarde van 1939, werd een vermenigvuldigingscoëf- ficient bepaald, dat verschilt naar gelang het fortuin. Voor een schade van 1 millioen krijgt een geteisterde uit categorie A de waarde van* 1939 maal 3 ot 3 millioen; een categorie D krijgt coëfficiënt 2.4 of (2.4 mill, en een uit categorie H ontvangt slechts 't bedrag der schade. Daar de waarde van een huis sinds 1039 vier tot vijfmar.l steeg, ontvangt dus niemand integrale vergoeding. Voor de grote gezinnen werd ge zorgd door voor elk kind een af trek van 5% op het fortuin toe te staan. ste iets ontvangen. Gezien de duur te der bouwmaterialen komt nie mand er geheel mee uit, maar daar de meesten toch al met de herop bouw bezig zijn, zal een financiële steun welkom zijn. Zo redeneertde regering en de meerderheid van het Parlement. Maar er is een minderheid, vooral bestaande uit vertegenwoordigers uit de verwoèste Ardennen, die hardnekkig tegen het ontwerp ge kant is. Zij wil kost wat kost meer vergoeding. Thans is coëfficiënt 3 't hoogste; zij eist met klem 5. De regering dit is duidelijk kan hieraan niet toegeven, de draagkracht van het land laat dit nu eenmaal niet toe. Schaken In de tweede ronde van de Acht- lcampen, die thans te Hilversum worden gespeeld, beleefde men Za terdag enkele grote verrassingen, voornamelijk in groep A. In deze groep verloor reeds de Belg O'Kelly, ongeslagen winnaar van het Euro pees Zonetournooi, van de Hagenaar Mühring. Euwe, die Zaterdag zijn eerste partij speelde, kwam met wit in moeilijkheden tegen de Hagenaar van Oosterwïjk Bruyn. Toen de par tij werd afgebroken had Euwe twee pionnen achterstand. De partij werd in de ayond voortgezet, doch na an derhalf uur moest Euwe toch opge ven. In plaats van Maroczy die zich niet gedisponeerd voelt, speelt in de A-groep thans de kampioen van Friesland Kramer. De resultaten van de Zaterdag avond gespeelde voortzettingen lui den: A-groep: Euwe tegen van Oos- terwijk Bruyn 01, de Jong tegen D. J. S. de Lange -Vs. B-groep: de Ruiter tegen van Helden 01. De stand in de groepen is thans: A-groep: Mühring, Pothast en van Oosterwijk Bruyn pt„ O'Kelly 1 pt., D. J. S. de Lange, Kramer en de Jong '/s, Euwe 0 pt. B-groep: Foerder en Rossolimo 2 pt., Pachman 1'/= pt., Van Helden 1 pt., van Doesburgh, Ir. van Steenis en de Ruiter '/i pt., Kuperus 0 pt. C-groep: Szabo 2 pt., Castaldi en mr. Fontein l'/i pt., mr. Spanja§rd, D. F. de Lange en van Seters 1 pt., van Hofwegen en Pasteyn 0 pt. Frits de Ruyter wint de 800 m. hardlopen met groot verschil. Het was maar een zeer matige wedstrijd die we gisteren in Medem- blik te zien kregen. We hadden van deze vooral voor M.F.C. zeer be langrijke ontmoeting meer verr wacht .A.F.C. moet wel zeer bene den haar kunnen gespeeld hebben temeer daar 'M.F.C. er toch ook niet' zoveel van maakte al heeft haar achterhoede wel een pluim ver diénd. Mogelijk was dit de oorzaak van het falen der AFC-ers die maar geen kans zagen deze achterhoede te passeren. Do wedstrijd Direct van het begin af is MFC in de aanval en loopt .AFC naar haar vorm te zoeken. Er wordt maar op los geschoten vooral door de ach terhoede van A. Als MFC na 25 mi nuten een hoekschop krijgt te ne men komt deze mooi voor en door dat de AFC doelman niet ingrijpt is het de middenvoor van MFC die de bal in het doel loopt (10). Direct na dit doelpunt is het MFC dat de toon aangeeft. De AFG aan vallen zijn zeer sporadisch. Met 10 komt de rust. Na de rust komt AFC wel iets meer los doch strandde geregeld op de MFC-achterhoede welke er goed in was. De MFC aanvallen worden daarna steeds gevaarlijker. Bij een der aanvallen geeft AFC een hoek schop weg. Deze hoekschop wordt De „Ardennen" Deze wet is sin^. dat wordt door eisen 100 procent geen ideale oplos- iedereen er kend. Maar de kwestie is zo inge wikkeld. en de financiële mogelijk heden zijn ze beperkt, dat het hui dige ontwerp wel de beste oplos sing lijkt. Do getroffenen zullen nu tenmin- Nee agent, dit is geen overval! Dit is nyjn manager, waarmee ik op een basis van vijftig procent werk. Nu hij me de helft van het geld heeft gegeven, ga ik hem de helft van de klappen geven. Moet boksen worden verbo den'?, vraagt een Engelse krant. Het ziet de neergang van de Britse pugilistiek. Het ziet het verlies van de laatste wereld titel in Britse handen, in die van Jackie Raterson, Schot en wereldkampioen vlieggewicht, die verleden Woensdagavond in Glasgow tegen de Hawai'se zan ger-bokser Dado Marino om de wereldtitel in het vlieggewicht moest strijden, maar geen kans zag om het vereiste gewicht van uiterlijk acht stone (ca. 44 kg) te halen. Dies moest Jackie een straffe training ondergaan, ge wicht verliezen, stoombaden, niet eten en wat al niet meer met zijn lichaam laten gebeu ren op bevel van zijn manager. Een doktei;srapport zal daar over straks zijn licht laten schijnen. Woensdagmiddag kwam d'e weging en Jackie strompelde er heen, viel op de weegschaal flauw, werd naar het zieken huis gedragen.... Dado, uit Hawaï haalde z'n lauweren ge makkelijk binnen. Ja, zo alles bekeken, dan vra gen wij ons ook af: moet bok sen verboden worden? Maar we kunnen het antwoord direct al geven, wanneer we ons her inneren, dat deze vraag ook al tweehonderd jaar geleden werd gesteld! uitstekend genomen en door een van de MFC-ers keurig ingekopt. 20 voor MFC. Het spelbeeld ondergaat geen verandering en wanneer MFC kort daarop het derde doelpunt maakt is het pleit practisch beslecht. Wel krijgt AFC daarna nog een pe nalty te nemen doch deze wordt meters naast geschoten. Eerst vlak tegen het einde scoort AFC haar enige doelpunt. UITSLAGEN Promotiewedstrijden District VI Naar de le klasse BrabantiaSittard 42 District I Naar de 4e klasse M.F.C.—R.K.A.F.C. 3—1 OVERZICHT Met bovengenoemde wedstrijden is dan uiteindelijk het seizoen 1946 1947 ten einÖe. Wel gaan er gehuchten dat het promotie tournooi in het Noorden niet geheel reglementair is verlo pen (er zou bij Emmen een onge rechtigd speler n.l. een als erkend trainer van N.A.B. te Nieuw Am sterdam bij Emmen hebben meege speeld). doch we verwachten dat dit wel van achter de groene tafel zal worden uitgevochten. We zijn er dus. Heel voetballievend Nederland ziet, ondanks het rijkelijk laat af gelopen seizoen 19461947, alweer verlangend uit naar de indeling voor het komende, seizoen. Met de wedstrijden van gisteren is Brabantia voor de le klasse behouden gebleven, door in de be slissende strijd tegen Sittard te winnen. De eindstand is Brabantia 4 3 0 1 6 88 Sittard 4 112 3 10—8 Kerkrade 4 1 1 2 3 7—9 Ook in dit rayon spannende race voor een plaatsje in de 4e klasse is ten einde. De beslissende strijd te Medemblik eindigde in een MFC- zege, waarmede de Medemblikkers hun plaatsje in de 4e klasse behiel den ten koste van de blauwtjes uit Nibbixwoud, die ondanks het feit dat zij zelf drie punten op de Me demblikkers veroverden, toch het slachtoffer in dit tourqooi is ge worden en dus het volgend seizoen in de afd. Noord Holland haar ge luk zal mpeten besproeven. De eindstand is hier RKAFC 4 2 115 12— 6 MFC 4 12 14 8—7 SEW 4 1 1 2 3 5—12 Familieberichten Hieijmede vervullen wij de droeve plicht u mede te delen, dat onze zoon en broer JAAP na een afwezigheid van 12 jaar, in de leeftijd van 38 jaar op 21 Juli te Palembang is ge sneuveld. Familie MAK-LUITJES Ursem, Aug. 1947 De plechtige H. Uit vaartdienst zal worden opgedragen in de kerk van St. Bavo te Ursem op Dinsdag 12 Augus tus te 9.30 uur. Heden overleed, ge heel onverwachts, na een kortstondige ziekt^ voorzien van het H. Sa crament van het H. Oliesel, mijn geliefde broer, de heer SIMON JANSEN in de ouderdom van 59 jaar. C. JANSEN Pz. Waarland (Westkade) 2 Aug. 1947 De plechtige gezongen H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Dins dag 5 Augustus 1947, des morgens om 9 uur in de parochiekerk van de H. Wulfram te Waarlang, waarna be grafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Advertenties te H e i 1 o o AFWEZIG van 3 tot 31 Aug. 1947 Gevraagd: NET KOSTHUIS of slaapkamer, centr. stad Br. no 18412 bur. v. d. bl. FLINK PERSOON voor gevraagd. Loon f 25,—. Intern. Voor direct in dienst te tred.en, „DUIN VERMAAK" Bergen GEVRAAGD voor direct w. huwelijk dèr tegenw. een nette voor dag en nacht in klein gezin te 's-Bosch. Hoog loon. Prettige werkkring. Aanm. te Alkmaar, Corfstraat 11, na 6 uur. Zo spoedig mogelijk gevraagd een Kapper, Zd. Scharw. Voorweg C 135, Schoorl. Hekpalen in alle ma ten; Zethekken; Hout- bokken; Brandhout; Droog aanmaakhout; Meter brandhout. Al les prima kwaliteit. Aan hetzelfde adres ge vraagd een Te koop aangeboden HERENRIJWIEL met goede banden. Lyceumstr. 14, Alkmaar Verloren. Zaterdagavond verloren lederen porte- monnaie met inhoud tus sen Kennemerstraatweg en Friese Brug. De eerlijke vinder wordt verzocht teg. bel. terug te bez. aan het Postkantoor te Ursem. JONGMENS gevraagd' met dipl. Am- bachtssch. (timmerman) om opgeleid te worden in de technische afdeling op 't kantoor van Stoel's Bouwmateriaalbedr. Voor-, flinke kracht goede voor uitzichten; pensioenrege ling aanwezig. Eigenh. geschr. brieven met opg. vah leeftijd, genoten on derwijs, waar gewerkt, verlangd salaris. Adres: STOEL, Luttik Oudorp 25, Alkmaar. groot f 30,000,op een boerderij, tegen matige rente. Aanb. aan het bu reau van dit blad onder no. 18299 vangen wij aan mfet een nieuwe opleiding Stpr. diploma; Handels wetenschappen MOa; Midd diploma; Pr.diplo- ma boekhouden. Inschr. dag. 's avonds van 610 uur aan ons adres v d. Meij- straat 2, Alkmaar, Tel 4565. Disseldorper weg 27 is het adres van de agent van het NIEUW NOORD HOLLANDS DAGBLAD, Agentschap LIMMEN ADVERTENTIES worden met de meeste spoed door hem doorgegeven. NIEUWE ABONNEES ont vangen bij opgave direct de krant. Oudegracht 182, Alkmaar, kunnen geplaatst worden (beneden 18 jaar) V. door MASCHA ter WEENE, MA RIE JEANNE v. d. VEEN, MAX DOC'YES, PIETER v. d. SLOOT. Soli, Duetten, Dansscènes, Ensembles. Mu ziek: Beethoven, Schumann, Chopin, Tsjai- kowsky, Albinez, Bocay etc. Entree: f2,50, f2,— en f 1,50. Plaatsbespreken vanaf Dinsdag 5 Augustus, dagelijks van 111 uur Aanvragen rijwielbanden voor vervanging (na-uit reiking). Aanvraagformulieren afhalen en na invulling direct weer inleveren met STAMKAART, voor alle perso nen die reeds bandenbonnen ontvingen (doch niet ma 30 Sept. 1946), vam 11 tot en met 16 Aug. 1947, op d'e bekende loketuren. (In deze week is geen zit ting te Beets, Oudendijk en Groot-Schermer. Bewo ners van deze plaatsen dienen dus naar Midden- Beemster of de Rijp te komen.) Personen, die in October 1946 of later bandenbonden ontvingen wor den te zijner tijd' in de gelegenheid gesteld voor „vervanging" aan te vragen. Aanvragen bestelbanden „eerste montage". Indienen van ingevulde aanvraagformulieren met stamkaart, vanaf hedentot en met 9 Aug 1947 op de bekende loketuren. Persoonlijke oproepen worden niet uitgereikt. LOK ET LR EN (Uitknippen en bewaren). MlDDEN-BEEMSTER; Maandags, Dinsdags en Za terdags 911,30 uur. DE RIJP: Maandags 24 uur; Vrijdags 911,30 uur- WEST-GRAFTDlJK: Dinsdags 2—4 uur. GROOT-SCHERMER: Vrijdags 2—4 uur; 1 Aug., 15 Aug, enz. DRIEHUIZEN: Vrijdags 24 uur; 8 Aug., 22 Aug., enz. t OUDENDIJK: Donderdags 9,30—11,30; 14 Aug., 28 Aug. enz. BEETS: Donderdags 24 uur; 14 Aug., 28 Aug. enz. OOSTHUIZEN: Donderdags' 9,30—11,30; 7 Aug., 21 Aug. enz. ZUID-CCST BEEMSTER: Donderdags 2—4 uur; 7 Aug., 21 Aug. enz. gehepl linnen band door Jos Plasschaert ALKMAAR R(jwielbanden. Uitreiking Inschrjjvingsbewijzen te Oudorp, Schermerhorn en Stompctoren. De uitgestelde uitreiking van Imschrijvingsbewijzen van 23 en 24 Juli j.l. zal plaats vinden te OUDORP op Woensdag 6 Augustus a.s. en te SCHERMERHORN op Donderdag 7 Augustus Zij, die op Dinsdag 29 Juli j.l. te STOMPETOREN hun formulieren voor inschrijvingsbewijzen niet hebben kunnen inleveren, worden hiertoe ngg in de gelhgenheid gesteld op bovengenoemde dagen te OUDORP of SCHERMERHORN. LEVENS- en VOLKSVERZ. Mij vrasfgt voor haar bestaand agentschap te DEN HELDEReen Vast loon plus provisie. Br. no. 34253 bur. v/d blad- IN DE WEEK VAN 3 T/M 9 AUGUSTUS Augustus: AFSLUITDIJK en ORANJEWOUD. Reiskosten f 4,50 per persoon. 7 Augustus: TOCHT ROND HET IJSSELMEER. Reiskosten f 7,50 per persoon. 8 Augus'us: CALLANTSOOG, CAMPERDUIN, SCHOORL, BERGEN, ALKMAAR, met een bezoek aan de Kaasmarkt. Reiskosten f 2,50 per persoon. Loodsgracht 22 Tel. 2026 Den Helder 28. Omdat het mooi weer was, had iedereen een goede bui, zelfs Isodoor, die krabbelde vergenoegd een beetje rond in het ionnetje en gaf hier en daar een welgemeende raad, alleen, niemand stoorde zich daaraan. Tegen elf uur kwam er bericht van de paling, die zich in de buurt van de duikboot verborgen had gehouden, dat de haringen h^t maar moesten proberen. Alle acht inktvissen hingen nu lui rond te dobberen bij het wrak. De haringen begaven zich op weg, zo snel als zij konden. Nu het zo spannend begon te worden, juichte niemand bij hun vertrek. De inktvissen keken eerst een beetje verwonderd toen daar zomaar tien haringen recht op hen aan zwommen. Waar haalden die hgesten de brutali teit van daan? Nu, het waren lekkere hapjes, als ze dichterbij kwamen Hoofdredacteur rayonredacteu DirecteurE. J Abonnementspri kwartaal; 1.20 incl. incasso. Ad 13 c. p. mm-; m in alle edities 2 minimum 4.-; p. mm.; in alli CJARIFOEDDIf ook hij het s verklaard: ,,W aan de beslissir niet meer „De Nederlander: opnieuw buiten Linf Banka, Billiton en hankelijkheid te gev sen het conflict vre te lossen doch op nieuwe basis. Wij v trage door een der heid, dat is een ir commissie. Wapens tekent vrijlating v: moeda's en terugtrei oorspronkelijke d nen". De regeringsverl Sjarifoeddin voor I voorgelezen was doe sche storingen pracl COEKARNÖ, de van de Ind republiek, heeft in zijn functie v< bevelhebber der keinse strijdkracf gegeven het vure ken, om twaalf t nacht van Maa Dinsdag. In een radiorede, 1 nacht plaatselijke tijd dio-Djokja gehouden, karno als opperbevel republikeinse strijdkr het volgende gezegd; dag van de vorige ma de derde dag van or maand, heb ik het li volk en onze strijdkr; volen gelijktijdig op 1 gen de Nederlandse a Veiligheidsraad helft suggestie aan de har de vijandelijkheden, c derlanders begonrjen, gen. Een dergelijke si ook aan de republie Wij hebben bewezen landse agressie te kur woorden. De wereld t rechtvaardigde houdii republiek niet in twiji propageert de wereld lievende weg door he eindigen van de oorlc nesie. Wij helpben in d vende weg het volst( wen; hij is de beste ei effectieve. Daarom t thans, het voorstel ve ligheidsraad ter hart en met vaste overtui strijd voortzettend, a; publikeinse strijdkr: aan het volk op dit m vijandelijkheden te sts de respectieve posten t V-. In Twiqk bij Medembli in 1943 neergestorte bemanning, en waarv

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4