H Gemeenteraad van Harenkarspel BLOEMBOLLENVEILING WESTFRIESLAND TENTOONSTELLING „Zijpe na 350 jaar" Het er PAG. 2 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Vrijdag 8 Augustus 1947 ALKMAAR. EN OMSTREKEN Tien jaar geëist UIT OUDE TIJDEN Tekendozen 0. I. inkt Tekenwieken Gummi P.Ó.A. N.V., Payglop Voortaan opening met gebed Commissaris der Koningin neemt zitting in het ere-comité Verder onderzoek Elf gesnèuvelden Marktberichten Wereld-joi ■■■■■■■«■pi tegen de Alkmaarder Slotboom (Van' onze speciale verslaggever) De Alkmaarse kunsthandejaar Slotboom stond gisteren terecht voor het Bijz. Gerechtshof te Utrecht, daar hij vanaf het begin van de Oorlog als voorman dienst deed bij de Wehrmachtsbezirksverwaltung te Alkmaar, dienstname bij de NSKK te Bergen-Binnen van Dec. '42 tot April '43 en leiding van een muziek kapel, in dienst van de Waffen SS te Klagefurt van April 1943 tot Mei 1945. Verd. gaf alles toe. Bij de Bezirks- verwaltung had hij slechts een ad ministratieve functie vervuld, ter wijl hij beweringen, als zou hij pro paganda hebben gemaakt voor de NSB, ontkende. Wel had hij een speechje tot de arbeiders gehouden op be«.el van een Duitse chef, om hen de zegeningen van de NSB te verduidelijken, welk speechje geen enkel gevolg had. Bij de NSKK was verd. gekomen, omdat hij door de fa. Hart, die voor de Duitsers werkte, op het NSJCK-kantoor werd ge plaatst. Op dit kantoor had hij de controle op de ausweisen van NSKK chauffeurs, terwijl hij tevens de be langen behartigde van de fa. Hart. Verd. beweerde in dqze functie aus weisen te hebben verstrekt aan onderduikers. Toen dit uitlekte, wilde hij zich dekken door dienst name bij de SS, hoewel hij een af keer zeide te hebben van de SS- ideologie. Bij deze SS werd hij kapelmeester. De woordenstroom van S. werd een weinig verward, toen enige ge tuigenverklaringen werden voorge lezen, die verschillende détails, o.a. de NSB-propaganda, in een ander licht deden zien. De proc.-fiscaal noemde de rede nering van verd. wel kronkelig. Hij wees op de verschillende diensten, die hij voor de Duitsers verrichtte, speciaal benadrukkend de dienst name bij de Waffen SS. JVerdjphte is een gladde vogel, die zich er met mooi praten tracht uit te draaien". De procureur eiste 10. jaar met aftrek en ontzetting uit de rech tten voor het leven. De verdediger, mr. Schuurman, lichtte vervolgens de beweegrede nen toe, welke geleid hebben tot verdachte's onvaderlandslievende daden. Hij meende nog diverse goe de dingen aan hem te kunnen be speuren, weshalve hij concludeerde tot een aanzienlijk lagere straf, nl. een internering gelijk aan de tijd in detentie doorgebracht. Middenstandsexamen' te Alkmaar Op de zevende dag behaalden het Middenstandsdiploma: de dames C. M. Tuin-v. Gijsen en P. A. Ver- spaandonk en de heren G. van Til, W. F. Tetteroo, H. Stikvoort, J. G. Voermans, F. J. Verberne, C. H. Verton, A. v. Vliet, H. v. d. Vlugt en J. H. Veltman, allen te Alkmaar; J. M. Verduin, Akersloot; de dames J. A. Sombroek en H. J. Verver en de heren J. J. Thoolen en Th. Vel- zeboer te Heiloo; mej. G. M. Valke- ring en S. Veeken te Limmen; mej. J. H. M. Veldt en mej. F. M. Stee man en de heren J. Spil en P. Spil te Castricum; N. L. de Waard te Egmond a. d. Hoef; A. Tambach, Egmond-Binnen; mej. A. Stam, Egmond aan Zee; C. v. Staalduinen, P. A. Vendel, J. Veldhuijs, A. Veld huis en J. J. Tuijn te Heemskerk; H. A. Twaalfhoven, C. Waardijk en A. Visbeen te Uitgeest; de dames A. Venneker en A. Venneker te Oudorp; P. Venneker, Oudorp; Antje van Tiel, Grootschermer; Afra Vendel, Schermerhorn; de dames M. A. v. Straaten en G. Smit en de heer C. J. de Vries te De Rijp; J. Stam, Obdam; A. N. Veld man, P. T. Tromp en J. P. v. Straa ten te Heerhugoitfaard; J. M. Spaans Noordscharwoude; mej. J. C- Stoop, Oudkarspel; W. Tesselaar, St. Maar ten; K. Snip en J. Th. Stam, Schoorl; C. P. Vader en P. A. Smit, Warmenhuizen A. Timme, Den Hel der; mej. P. de Vries en Tj. Terp stra en D. Veerdig te Wieringen; R. P. Smit en KI. Vlas Texel; de da mes A. M. Stam en de heren T. C. v. d. Stroom, J. H. Smit en I. Trij- betz te Beverwijk; mej. G. H. Star- reveld en de heren C. van Veelén en P. Spanjaard te Velzen. Afgewe zen 29. .A.B.-Hoekje Het Centraal Advies Bureau blijkt wel te voorzien in een behoefte. Dit bleek toen we eens een bezoek brachtentijdens net zittingsuur, Vrijdags te 7 uur n.m. in de zaal Waagplein 40. Na wat praten en snuffelen in de papieren kwamen we te weten, dat vanaf Oct, '46 voor f3000.aan contanten 'geïncasseerd is, welk be drag bestaat uit meestal gelden, welke de leden als verloren be schouwde. Bovendien zijn vele ge vallen behandeld, van blijvende uitkeringen, waarvan men moeilijk een bepaald bedrag kan noemen. Voorts is er hulp geboden bij sol licitatie, boedelscheiding, verzeke ring en assurantie's afsluiten en vele andere problemen. Om de resultaten te bereiken welke geriemd zijn, heeft het Bu reau geconfereerd en gecorrespon deerd met de Departementen van Binnenl. Zaken, Soc. Zaken, Colle ge's van B. en W., Kantongerechten, Bedrijfsverenigingen, Raden van Beroep, Polder besturen, Maatsch. Hulpbetoon etc. Toen we afscheid namen, was het ons duidelijk dat de K.A.B. beschikt over een apparaat, hetwelk geheel in dienst staat voor de leden, waar door zij in staat zijn hun rechten te verkrijgen. Dit geeft een rustige ze kerheid. GEDWONGEN ARBEID 3 Augustus In het jaar 1797, dus 150 jaar ge leden, werden alle kleermakers gelast om met hun knechten des morgens om 5 uur op het huis der gemeente te komen op zoda nige plaats als hen zal worden gewezen tot het maken van ruim 400 monteeringsrokken, tegen 36 stuivers voor elke rok, ten be hoeve van het 2e Bataljon van de 7e halve brigade Infanterie en daarmede door te gaan tot alles af is. En de kleermakers kwamen want weigering werd" gestraft met vervallen verklaring van het lidmaatschap van het gilde voor minstens een jaar en dat bete- -ende brodeloosheid. DIEREN- EN MENSEN VRIENDEN f900 voor de lighallen Donderdagavond was er feest in de clubzaal van de Alkmaarse post- duivenhouders. Een grote tal'el stond vol met geschenken, bestemd' voor de deelnemers aan het Liefda digheidsconcours, gehouden ten bate van de Lighallen van het Centraal Ziekenhuis alhier. Aan wezig waren de leden van de „Alc- maria Victrix", de „Postduif", „Steeds in spanning" en „Heiloo's Luchtpost". Ook enkele dames en Dr. ten Kley werden gesignaleerd tussen de duivenmannen. De voorzitter van de Alkm. Con cours Commissie, de heer C. Rabe- ling, maakte 'n eind aan 't gezellige geroezemoes door 'n tik met de hamer. Een duivenpraatje volgde en de heer Rabeling heeft de niet- ingewijden 'n beetje ingelicht. Hij •vertelde over het kweken, het af richten, het wedvluchten. Toen de voorzitter iets zei over de diensten die de postduif aan de mensheid bewezen heeft, o.a. bij de Invasie te Normandië, dachten we aan de ranke vredesduif met de palmtak. Na deze inleiding vsloeg de voor zitter spijkers met koppen. De ge zichten van de duivenhouders glommen van idealisme, toen de voorzitter 'n enveloppe met i90U (door de duivenlui bij elkaar ge bracht) aan Dr. ten Kley, een be kend 'T.B.C.-bestrijder, overhandig de. Hierna dankte Dr. ten Kley na mens de Alkmaarse vereniging ter bestrijding van de tuberculose en namens de Alkmaarse T.B.C.-pa- tiënten. De gift overtrof alle ver wachtingen. En na dit alles volgde de prijs uitreiking. Iedere mensenvriend wérd beloond met 'n prijs, be schikbaar gesteld door de Alkmaar se winkeliers. De duivenhouders hebben 't voor beeld gegeven, waar blijft de rest; OPENBARE VERKOPING GING NIET DOOR Voor de openbare verkoping van een woonhuis met erf, Tuinstraat 45, bestond gistermiddag in 't Gul den Vlies maar heel weinig belang stelling; het perceel kwam in bod voor f 32^0, doch kan bij afslag niet genoeg opbrengen, zodat deze ver koop niet doorging. De verkoop «van de percelen Ko ningsweg 30 en Clarassenbuurt 33 was reeds eerder geannuleerd. PROMOTIE BIJ DE P.T.T. De P.T.T.-bestellers H. N. Cevat, J. N. Prins, S. Debets, J. L Klugt en J. M. Kaandorp zijn' door de Dir.- Generaal der P.T.T. aangewezen als expediteurs der P.T.T. alhier. Vacantie voor arbeiders en Middenstanders „Heel het raderwerk staat stil, als Uw machtige arm dat wil", zo wordt ergens in een vers gezegd. Zo is het ook in deze vacantiemaand, nu het lied van de arbeid niet ge- ^hoord wordt, nu de bouwvakarbei ders hun gereedschappen en mate rialen niet hanteren. Door een goede organisatie in de wereld van de bouwnijverheid ge nieten alle werkers in het bouw bedrijf een welverdiende vacantie; aan de ene kant maken zij het stadsbeeld stiller, aan de andere kant drukker aan vacantiegangers. De glazenwassers hebben zich hier bij aangesloten en laten het aan Pluvius over de ruiten schoon te wassen. 1 Maar het zijn vooral de bakkers en melkslijters, die het stadsbeeld in deze vacantiedagen zo rustig hebben gemaakt. Zij zijn het, die anders de meeste drukte teweeg brengen door'heel de dag van het ene gedeelte van de stad naar het andere te rijden, om de klanten te bedienen. In een straat, waar anders 15 verschillende bakkers en 10 of meer melkslijters de ronde doen, is het al heel rustig. Wat overheids maatregelen niet vermochten te be reiken, hebben deze groepen van middenstanders onderling geregeld; zij hebben voor deze vacantiedagen een ventverbod ingevoerd en een wijkverdeling toegepast, die op grote tegenstand' zou stuiten, als het door een wettelijke bepaling moest geschieden. In dezp dagen halen de huismoe ders of hun kinderen de melk en het brood in de méest-nabijzijnde winkel en zij doen dat, omdat zij ook de bakker en de melkboer gaarne hun vacantie gunnen, al zijn er dan ook dames, die het maar bar lastig'vinden, dat die leveran ciers ook vacante hebben. Eén vraag rijst nog in verband met deze vacantieregeling? Zou deze rayon-indeling ook niet buiten vacantietijd doorgevoerd kunnen worden; zou het de bedrijven niet economisch ten goede komen? BURGERLIJKE STAND ALKMAAR Geboren; Pieter S., zoon van Hendrikus J. Kuilboer en W. Veen; Edith, dochter vqp Tjalling Bethlehem en E. A. Oudes; Adam A„ zoon van Joris Miedema en A. Thoolsma. Ondertrouwd Theodorus Boere- boom en Sjankje A. C. Posthuma; Gerard Schansema en Peternella A. Bonoevriër; Walter Kroeze en Be- .lia Jager; Wouter Molenaar en Afra J. A. de Graaf; Nico S. P. Leeuwen kamp en Thecla G. M. van de Laar schot. Hendrikus J. IJ. Bouman en Johanna J. S. Koopal; Willem F. J. uef Iprj 'JAI ugqop ua ganquaMnajfj Prins en Aaltje T. Slot. Overleden: Gepke v. d. Wouden, 46 jaar, geh. met Jan Bakker; Wil lem F. Dekker, oud 1 mnd. ZWARTE PIET KNOCK-OUT Een caféhouder alhier belde de politie op om assistentie, daar een lastige cafébezoeker uit de zaak verwijderd moest worden. Er was n.l. ruzie ontstaan over de betaling een reden voor de bezoeker om een robbertje te gaan knokken. De po litie had de man spoedig in be dwang en constateerde ten over vloede, dat hij een hoeveelheid pakjes shag bij zich had. Deze wer den in beslag genomen. ALKMAAR, 8 Aug. (Kaasmarkt. Aanvoer 12 stapels fabriekskaas 70.50; 7 stapels boerenkaas 67.50 per 50 kg.; totaal aanvoer 34000 kg. Handel vlug. ZEGT U DIT IETS HEILOO Ongeorganiseerde Kath. Hoofd- en Handenarbeiders van Heiloo, wist U, (Jat ook U o.a. recht hebt op de volgende punten, indien U zich als lid van de K.A.B. opgeeft? a. Beroep op Uw vakbond voor de verbetering der lonen en arbeids voorwaarden; b. Beroep op Uw vakbond bij voorkomende schendingen van ar beidsovereenkomst en daaruit voort vloeiende conflicten; c. Rechtskundige bijstand bij kan tongerechten; voor raden van be roep en voor de Centrale Raad van Beroep inzake b.v. arbeidsgeschil len,' belastingen en sociale verzeke ring enz.; d. Opname in een eigen R.K. Sa natorium bij voorkomende t.b.c.- gevallen. Niet alleen voor Uzelf, doch ook voor Uw echtgenote en niet werkende .kinderen; e. Uitkpring bij overlijden van U zelf of Uw echtgenote (voor meis jes, die lid van de K.A.B. zijn, wordt dit een uitkering bij huwelijk). Dit zijn sleehts enkele voorbeel den van hetgeen de K.A.B. U biedt. Samen kunnen wij nog meer berei ken, alleen bereikt" U niets. Geeft U op als lid, wanneer wij binnenkort bij U komen praten., U kunt niet onverschillig blijven te- -genover de- voordelen, die U hebt indien Ukgich aansluit. Werkt allen mede aan de toekomst van U en Uw kinderen! DE KERMIS AKERSLOOT Zo is de kermis weer voorbij. Begunstigd door mooi weer werd Maandagmorgen een harddraverij gehouden aan de Kerk- laan voor boerenpaarden. De win naars waren: le pr. elg. W. de Geus, berijder P. Zijp (13 jaar); 2e pr. eig. J. Meijer, ber. M. Meijer; 3e prijs eig. P. Meijer, ber. M. Meijer; 4e prijs eig A. Zwart, ber. mej. M. Zwart. De troostprijzen waren voor J. Louwe ber. P. Verduin, D. Droog ber. D. Droog, R. Swart ber C, Swart. Er' was veel belangstelling en dit zeker tot tevredenheid van het bestuur, want dit heeft er veel werk voor moeten doen. Dinsdag was het ringsteken voor paren. De uitslag is: le pr. Jan Veldt met mevr. M. Kerssens-Bergen, 2e M. Kerssens. Julianaweg 216 met zijn dochte'r Corry; 3e pr. Jac. Broer- sen en mevr. Broersen-Buur; 4e pr. Th Kaandorp Dz. met mej. Coba Schut; 5e pr. P. Veldt en mevr. Veldt-v. Langen. De belangstelling was weer zeer groot. Verder is er veel plezier gemaakt en alles is rustig verlopen. Zo gaan we maar weer sparen voor het vol gend jaar. AKERSLOOT Burgerlijke stand Geboren? Petrus Jacobus zoon v. Theodorus J. Verduijn en van Anna Bakker; Wilhelmus Bartholomeus zoon van Wilhelmus A. Broersen en van Margaretha J. Dekker; Hendri kus Hubertus zoon van Hendrik Leijen en yan Cornelia J, Zonne veld; Peten Nicolaas zoon van Peter A. Keijsper en van Hendrika M. Huijgen; Evert Cornelis zoon van Frederik C. Groot en van Elsje van den Brink; Leendert Cornelis Jo hannes zoon van Willem van Vul pen en van Jannie- van Eldik; Cor nelis Petrus tfacobus Maria zoon v. Petrus N. Velzeboer en van Anna M. Kaandorp. Overleden: Antje Elisabeth Pe- tronella Miinders, oud 4 jaren; Klaas van Til oud 62 jaren; Adria- nus Geertrudis Serrarens oud 1 jaar. BURGERLIJKE STAND PURMEREND Geboren: Wil lem. zoon van Jqjiannes van der Meijden en Jannigje Maria Scheur water; Elisabeth Jacoba Catharina» Maria, dochter van Willem Wip- precht en Elisabeth van Biljouw; Lodewijk Pieter. zoon van Hendrik Larensteijn en Hillegonda Everdina Donker; Frederik, zoon van Piet Butter en Engelina Klein. Onder- trouw.d: Roelof Wevers te Amster dam en Anna Elisabeth Aptonia Kuipér; Jan van'Bekkum ter, Texel en Anna Triintje Moerbeek: Jan Hoeve en Ma^iitje_ van Oenen. Overleden: Cent Kwakernaat. 73 j., echtgen. van Maria Johanna Fraaij. LIMMEN Openbare verkoping Bij de Dinsdag ten overstaan van Not. J. de Groot gehouden open bare verkoping van een huis met schuur en erf aan de straatweg, was de tegenwoordige bewoner C. Adri- chem, koper voor f6000. Enkele kleine punfen deden Donderdagavond in de zitting der gemeenteraad van Harenkarspel nogal wat stof opwaaien. Niet al leen het voorstel tot de heffing van belasting op toneelvoorstel lingen, maar ook het voorstel tot wijziging van het „Reglement van Orde" werd niet al te enthousiast begroet. Na de vaststelling van de notulen van de vorige raadsvergadering en nadat de ingekomen stukken ter kennisgeving waren aangenomen, werd de agenda met een flinke gang afgehandeld. Mej. A. C. Hiemstra, tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School te Dirkshorn, werd tot on derwijzeres aan genoemde school benoemd. Op voorstel van burge meester en wethouders ging de Raad er toe over het voormalig brandspuithuisje te Waarland uitgezonderd de urinoir! te ver kopen voor de prijs van f300. Niet alleen als brandspuithuisje, maar ook als arrestantenhok heeft dit gebouwtje thans dus afgedaan. De wijziging van de „Verorde ning tot vaststelling van bepalingen betreffende .indienstneming van personeel op arbeidsovereenkomst in de gemeente Harenkarspel"' kon in verband met een komende nieu we wet nog niet. worden behandeld en werd dus aangehouden. Het R.K. Schoolbestuur kreeg de volle mede werking van de Raad om een ter rein voor lichamelijke oefening be schikbaar te stellen. Als nieuwe hooisteker in de gemeente werd be noemd de heer C. Dekker Mz., hoe- wel de heer K. Doekes (P.v.d.A.) het nut van een hooisteker niet kon inzien. Bij de volgende voorstellen werd het iets rumoeriger. Het begon al met het verlenen van een gratifi catie aan gemeentepersoneel over het jaar 1947. De heer J. Molenaar (K.V.P.) deelde namens zijn frac tie mede, dat het voorstel met te genzin werd aangenomen. Reeds in de vorige raadsvergadering had men een goede salarisregeling aan genomen en z.i. was dit dan geheel overbodig. De voorzitter, burg. H. Nolet, deelde hierop mede, dat dit een soort vacantietoelage was, die door iedere werkgever aan zijn personeel gegeven mocht worden. Of de werkgever dit deed, was een tweede. Het sneeuwruimen van de afge lopen winter was niet dat geweest, wat het zijn mcfest. B. en W. stel den voor hiervan een aanvulling in de Politieverordening te maken. De heer H. Tiebie (KVP) voelde er echter meer voor, dat de omroeper met zijn bekken rondging, daar hij van mening was, dat hierop door de inwoners van het dtorp enthousias ter gereageerd werd. Bij punt 14 en 15 van de agen da kwam echter de oppositie in touw. Het eerste punt behelsde een verordening op de heffing van een belasting op toneelvertoningen en andere vermakelijkheden. De heer Tie®e en zijn fractiegenoot J. Mo lenaar vreesden, dat er dan, als er nog hogere entréeprijzen betaald WAARLAND Dezer dagen slaagde de heer P. Zuijdam voor het Staatspraktijk examen boekhouden voqy de Nederlandse Associatie van Praktijk examens. BEEMSTER Burgerlijke stand Geboren: Simon Adrianus Maria zoon van P. Ruiter en A. C. Rupert; Suzanna Maria dochter van P. S. Oudejans en van W. Henkes. Overleden: Pieter Vlug, oud 85 jr., echtgenoot van E. Oostmeijer; Baartje Mónteban oud 67 jr. wedu we van J. Gans, overleden te" Am sterdam; Cornelis Prins oud 59 jr., echtgenoot van C. Schoenmaker; Hendrika ChristTna Anna Pelten- burg, oud 32 jaar, echtgenote van W. J. Kommer. Overleden te Pur- merend. EERVOL ONTSLAG BRAND MEESTER VAN DER WERFF SCHAGERBRUG £an de heer G. van der Werff alhier is in ver band met zijn leeftijd op de meest eervolle wijze ontslag verleend als lid -van de brandweer dezer ge meente, met dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten door hem aan de gemeente bewezen. Niet minder dan 42 jaren is de heer Van der Werff bij de brandweer werkzaam geweest. Een keur van inzendingen De aanvoer deze week was zo groot, dat tweemaal geveild zal moe ten worden en wel op Woensdag en Vrijdag. De goede handelssoorten hadden weer een goede markt en waren ruim aangevoerd. De late tul pen waren iets gemakkelijker te koop, wat tevens het geval was met de maat 10-11 van de vroege tulpen. (Besteed werd voor: Azalea 117,12 5.50; Apricot Yellow 12 op 4.90, 11-12 3.70—r4.30, 10-11 3.10; Brillant Star 12 op 3.204.10, 11-12 2.903.90; Brillant Star Max 12 op 4.20, 11-12 3.60—3.90; Coul. Cardinal 12 op 2.80, 11-12 2.20; Cullinan 12 op 4—5.50, 11-12 3.70—5.30; Due de Ber lin 11-12 5.80, 10-U 5.10—5.60; Dante 12 op 5.70—6.10, 11-12 6.10—6.50; Electra 12 op 4.80—5.30, 11-12 5.10— 5.40; El Toreador 11-12 6.30, 10-11 6.20—6.70; Flamingo 12 op 5.00, 11-12 4.404.90; Fred. Moore 12 op 2 11-12 2.Golden Phaesant 12 op 3,90, 11-12 3.90; Ibis 12 op 4.20—5.30, 11-12 4.305.20; Jong Oranje 12 op 4.90, 11-12 4.60—4.80; Johnköping 12 op 4.80; La Reine Max 12 op 4.90 5.30, 11-12 3.90—4.80; Mr. van der Hoef 12 op 4.20—4.70, 11-12 4.30— 4.60; Murillo 11-12 5.30; Mar. Niel 12 op 4.80—5.30,' 11-12 3.70—4.90; Mad. Gevers 12 op 4.80, 11-12 4.40; van der Neer 12 op 3.'60—4.20, 11-12 4.10— 4.40; Oranje Nassau 4.605.11-12 3.40—4.80; Pink Beauty 12 op 5.20 6.10, 11-12 4.40—5.70; Prosperity 11- 12 2.80; Progression 12 op 5.40, 11-12 5.50; Pech Blossom 12 op 4.50—5.20, 11-12 4.5.—; Pelikaan 12 op 5.70, 11-12 4.605.70; Paul Grampel 12 op 5.20, 11-12 5.80; Rose Luisante 12 op 4.30; Schhegel Max 12 dp 4.305.10, 11-12 4.30—4.90, 11-12 4.10—4.90; Schoonoord 12 op 5.50, 11-12 5.90, 10.11 2.90; Theeroos 12 op 4.30—5.30, 11-12 3.304.60; Triumphator 12 op 4.90—5.30, 11-12 4.30—5.30; Th. Edi son 12 op 4.204.50; Vermilion Bril lant 12 op 5.40, 11-12 5.10—6.—, 10-11 5.30—6.20; Vuurbaak 4.40—5.40, 11- 12 4.6Ó—5.50; Witte Valk 12 op 4.80— 6.—, 11-12 4.30—6.20, 10-11 2.20—2.70; Witte Due Max 11-12 3.40; de maten 10-11 van gewone handelssoorten van 0.501.50. Albino 4.60—5.10, 11-12 4.40—4.80; Allard Piersbn 12 op 2.402.60, 11- 12 2.60; All Bright 12 fff 2.30—2.40; Bartigon 12 op 1.502.20; Bartigon Max 12 op 2.40; Black Eagle 12 op .4.50, 11-12 4.70,' Bleu Parrot 12 op 3—3.40, 11-12 2.80; Clara Butt 12 op 4.60, 11-12 4—4.70; City of Haarlem 12 op 2.90, 11-12 2.80; Campfire 12 op 1.201.80; Carrara 12 op 4.304.60, 11-12 4.204.60; Coplands Rival 12 op 4.10—5.10, 11-12 3.50—4.90; Crown Imperial 12 op 0.601.20; Cordell Huil 12 op 1.20—1.30; Charles Need- ham 12 op 1.60, 11-12 2.10; Damater 12 op 4.80; Early Queen- 12 op 5.20, 11-12 4.10; Elisabeth Evers 12 op 2—2.30. 11-12 1.20—1.50; Edith Eddy 12 op Ö.4Ó0 80: Farncombe Sander 12 op 2.40, 11-12 2.30; Fantasy 12 op 5.505 90: Fridj. Nansen 12 op 1.40, 11-12 1.30; Feuerzauber 12 op 090' Golden Harvest 0.70—1.00; Mr Grul- lemans 11-12 1.70: Imperator 12 op 3 00; Insupassable 12 op 5.50, 11-12 5.70: Kansas 12 op 4.20, 11-12 4 20; Krel. Triumph 12 op 0.60—1.40; King George V 12 op 2.70; Kleurenpracht 12 op 10 00: Kantara 12 op 4.90, 11- 12 4.80; Lodewiik XIV 12 op 3.80 1 40. 11-12 3 90; La tulipe Noire 12 op 3.70—390, 11-12 3.60—4.70: Marechal Haig 12 OP 2.20—2.70, 11-12 2.40 /2.90: Mbunt E^bils 12 op 5.60: Man tels Favoriet 12 OP 3.40; Ninhatos 12 OP 1.S0—2.50, 11-12 1.70—2.30: Nivea 14 p 7.00: Pr. Elisabeth 12 op 2.10 2.80.' 11-12 1.60—2.20; Ph. de Com- minës 12 op 4.00, 11-12 3.80; Pi- ntianfe 12 op 5.105 20. 11-12 5.20— 550; Prunus 12 op 2.403.20, 11-12 2.202.30: Ph. Snowden 12 op 3.00— 3.30. 11-12 1.90—2 30: Pr. Beatrix 12 op 4.30: Rose Copland 12on 5.106; 11-12 4.40—5.10: Red Chamnion 12 op 9 60—14.60, 11-12 15 40—17.60; Red Pitt 12 op 4 60; Sunshine 12 op 15.20 —16.30, 11-12 16.10—17.30; Searlét Leader 11-12 2.40: Telscopium 12 op I—1.30. 11-12 1—1.50, 11-12 1.50— 160; The Bishon 12 op 600. 11-12 4.60; The Bride 11-12 2.50: Ursa Mi nor 12 op 1.70, 11-12 1.40: Vict. d'Ol- veira 12 op 2.10, 11-12 1.50; van der Eerde 12 op 1.10: Vlammenspel 11-12 2.60: Will. Copland 12 op 4.305.60, II-12 4.10—5.40; Will. Pitt 12 op 1.90 —2.80, 11-12 1.10—1.60: White Sail 12 op 3.10—4 20, 11-12 3.20—4.00; Yel- .low Giant 12 op 1.70; Zwanenburg 12op 4.30—4.70. 11-12 4.00—4.70. Alles boven M.P. moesten worden een toneelstuk bij te wonen, er weinig meer zouden komen. Bovendien was dit niet noodzakelijk, gelet op de financiële positie van de gemeente, aldus de heer Tiebie. Door de heer G. Lant- man, werd, alhoewel hij zich tegen het voorstel verklaarde, een amen dement ingediend, hetwelk de vol- ggnde zitting weer ter stemming zal worden gebracht, daar de stemmen staakten (5 voor eri 5 tegen). Punt 15 van de agenda werd, ofschoon aangenomen, niet door alle raadsleden gewaardeerd. Het ging er hier namelijk om de vol gende zittingen met een kort ge bed te openen. De heer J. Paarl- berg (P.v.d.A) kon zich hier niet mee verenigen en zeker niet met het feit, dat elk raadslid daarbij moest gaan staan. Daarvoor dien de hij met zijn fractiegenoot Doe kes een amendement in. Amende ment en voorstel werd beiden aangenomen. Nadat het voorstel tot verpach ting van de landerijen der gemeen te en het verlenen van een vergoe ding voor reiskosten aan ouders van een leerling van R.K. B.L.O. school te Alkmaar met algemeene stem men was aangenomen, werd met de rondvraag besloten. DE RIJP Dezer dagen slaagden voor het Middenstandsdiploma de dames M. Roelofsen, Gré van Stra ten en de heren J. Oldenburg, KI. Oudejans, Rines Roelofsen Pz., G. Schipper en C. de Vries. DE RIJP—GRAFT A.s. Zon dag 10 Aug. organiseert de R. K. rkwamen hierna ter tafel, waarin voetbalvereniging D.R.Ë.O. en de gymn. ver. T.I.O.L. een sportdag ten bate van Katholiek Thuisfront. Het programma, bestaat uit: 2 uur DREO IGrashoppers I, waarna demonstratie gymn. ver. TIOL. Vervolgens een wedstrijd van twee ploegen niet-voetballers en als slot 1500 m. hardlopen door leden van DREO en TIOL. Een pracht gele- genehi dvoor de Grafters en Rijpers om de plaatselijke afdeling van Katholiek Thuisfront, door hun be langstelling te steunen, zodat onze jongens een blijk van waardering kan worden aangeboden. Wij heb ben vernomen, dat de sporters al les «op alles zullen zetten om er een mooie sportdag van te maken. Dus het belooft voor publiek en onze jongens in de Ogpt een goede dag te worden. Veel succes, man nen. Nieuws uit Den Helder (Van onze speciale verslaggever) VERWIKKELINGEN RONI) DE ZAAK-VAN HEUSDEN Een zaak, vrij moeilijk van aan zien, was die tegen G. H. van Heus- den te Den Helder, welke zaak gis teren werd behandeld door het Bijz. Gerechtshof te Utrecht. Hij werd er van beschuldigd te Berlijn, van Jan. 1944 tot Jan. 1945, in dienst getreden te zijn bij de Verbindingsdienst van het Nederlandse Arbeidsfront en vervolgens door (Je rijksverbindings- man Stet voor de instelling Vreugde en Arbeid te Stettin aangesteld en aldaar propaganda gemaakt te heb ben door het verkopen van natio- naal-socialistische lectuur onder de Nederlandse arbeiders en personen, die daartoe neiging voelden toe te treden tot de Waffen SS en behulp zaam geweest te zijn bij het invullen van aanmeldingsformulieren. Verdachte zei in Duitsland te zijn geweest, waar hij zich vooral in spande voor de O. en O.-dienst van het NAF. Hiertoe was hij gekomen, omdat hij voor vele Nederlandse arbeiders de ondergang in Duitsland gebeuren zag op moreel gebied. De verspreiding van nat.-soc. lectuur werd evenqens erkend, hoewel hier bij werd aangetekend, dat slechts sprake was van een betrekkelijk ge ringe hoeveelheid. Dat hij propa ganda zou hebben gevoerd voor de SS ontkende hij pertinent. Hen, die daarom vroegen, heeft verd. inder daad geholpen bij het invullen van aanmeldingsformulieren. Diverse bezwarende verklaringen sprake Was van NSB-propaganda en het uitoefenen van druk tot aan melding bij de Waffen SS. Naar aan leiding daarvan verzocht verdachte dagvaarding van getuige Stet. Nog een aantal getuigen werden gehoord, die voor het merendeel gunstige verklaringen over verd. aflegden. Tenslotte werd besloten de zaak aan te houden tot Donderdag a.s., voor het horen van getuige Stet. IEDER UUR GAS! Blijkens een advertentie van de\ directeur der Water- en Lichtbedrij-- ven functionneert vapgf heden de gaslevering weer normaal. Een pret tig bericht, bijzonder voor de huis vrouwen. S'CHAQERBRUG Zo langza merhand begint het bij allen door te dringen, dat de tentoonstelling die in verband met 't 350-j. be staan van de Polder alhier op 13, 14, 15 en 16 September a.s. zal wor den gehouden werkelijk iets groots belooft te worden. Geen won der. Het dagelijks bestuur van het tentoonstellingscomité zit niet stil en heeft kosten noch moeite ge spaard om deze dagen te doen sla gen. Bereids zijn een 3-tal zeer grote tenten gehuurd, waarin de stands van de middenstand, nijverheid, bloemen en planten enz. enz. kun nen worden ondergebracht. Het dient gezegd, dat van de gelegen heid tot, inschrijven reeds een zeer druk gebruik wordt gemaakt. Al leen al uit .de gemeente Zijpe heeft een' 30-tal zakenmensen 'een stand ruimte gehuurd en dit aantal zal zeer zeker nog wel groter worden. Ook uit de omgevftig en zelfs uit andere provincies komen regelma tig aanvragen binnen. Het gemeente bestuur heeft welwillend aan het comité afgestaan het gymnastiek lokaal en drie leslokalen der open bare lagere school. Hierin zullen o.m. de stand van de gezamenlijke zuivelfabrieken, het archief van de Zijpe en Hazepolder, Oud- en- Nw.- Petten enz. enz. worden onderge bracht. Des Zaterdagsmiddags zal een défilé door het dorp worden ge houden, \yaaraan waarschijnlijk alle sportverenigingen "uit de gemeente Zijpe zullen meedoen. Op Zondag organiseert het comité een lande lijke wielerwedstrijd voor amateurs over een afstand van 100 km. Maan dags ,een tentoonstelling van paar den, rundvee, schapen, geiten, var kens, pluimvee, konijnen enz. Ook deze dag zal zeer zeker veel bezoe kers trekken temeer daar er des morgens de traditionele paarden markt zal worden gehouden. Voor Dinsdag staat er weer de jaarlijkse harddraverij op het programma, waaraan, mede in verband met de herdenkingsfeesten, extra zorg zal worden besteed. Na afloop wordt er als besluit een vuurwerk afgesto ken. De tentoonstelling zelf is goed verzorgd, zodat wij er niet aan twij felen of het geheel zal zeer veel bezoekers trekken. Het Ere-comité, dat bereids is samengesteld, bestaat BREEZAND Woensdagochtend had er liveer een aanrijding plaats op de hoek SchorwegJ. C. de Leeuwwe'g, welke echter niet van zo ernstige aard was als 't ongeval op Maandagochtend.' Van richting Den Helder kwam een Nacobus en van Breezand de bestelauto van Gebr. v. Nuland. De bus nam de bocht te veel over links en raakte zodoende de bestelwagen» Met een lichte schade aan spatborden enz. kon v. Nuland de reis weer ver volgen. BREEZAND Zoals bekend, wordt a.s. Zondag 10 Augustus een grote Districts Jeugddag gehouden te Schagen. Ook Breezand zal aan wezig zijn met ruim 100 jongens en meisjes. In tegenstelling met voor gaande berichten, zal de H. Mis welke om half 7 in de parochiekerk zou worden opgedragen verval len, maar worden de deelneemsters en deelnemers verzocht, zich Zon dagmorgen om kwart over 7 op het Kerkplein te verzamelen, waarna allen gezamenlijk per fiets naar het station N.S. te Anna Paulowna gaan. Naar Anna Paulowna moet dus voor eigen vervoersgelegenheid gezorgd ■worden. Zorgt dus: le. op tijd aanwezig te zijn; 2e. voor 2 maaltijden brood mee te nemen; 3e. het parochieblad „S.C." goed te lezen. Het weer behoeft geen beletsel te zijn, daar deze dag ook bij slecht weer gewoon door gaat! uit de volgende heren: Dr. J. E. Ba ron de Vos van Steenwijk, Commis saris der Koningin in de provincie Noordholland, Mr. D. Breebaart, Burgemeester van Zijpe, de Burge meesters .van de gemeenten Anna Paulowna, Barsingerhorn, Callants- oog, St. Maarten, Schagen, Schoorl ep Wieringerwaard, vervolgens (in alphabetische volgorde) S. W. Arntz Voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Alkmaar, Mr. J. Belonje te 'Alkmaar, J. A. de Boer, Secretaris der gemeente Zij pe, J. J. Boerma te 't Zand, Ds. Borghardt te Den Helder, L. H. Brandt te Schagerbrug, ,J. G. Bruin, Heemraad, te Burgerbrug, R. Brug man te Schagen, N. D. M. Dekker te 't Zand, Ir. L. R. Dijksma, Rijks- ISndbouwconsulent, te Kolhorn, P. K. Francis, Heemraad, te Burger- brug, W. F. Gorter te Schagen, N. T. Hopman te Schagerbrug, W. Jim- mink Hz., Heemraad, te 't Zand, Mr. A, F. IJamp; Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Noordh. Noor derkwartier, Pastoor C. de Koster, te 't,Zand, Pastoor W. N. van Leeu wen te Burgerbrug, P. J. Ott, Wet houder der gemeente Zijpe, Ds, Quak te Den Helder, Ir. W. F. Rini- sema, Directeur van de Rijksland- bouwwinterschool te Schagen, W. van Slooten te St. Maartensbrug, G. van der Sluijs te Schagerbrug, H. Swan, Heemraad, te 't Zand, J. Tim merman, Wethouder der gemeente Zijpe, Notaris H. J. van Veen, te Schagerbrug, Joh. de Veer, Prov. Voedselcommissaris, te Schagen, M. Wissekerke te Schagen en C. M. de Wit te Stolpen. Van nu af aan kent het Comité sleehts één doel, alle belangstelling moet worden geconcenireerd op de tentoonstelling op 13, 14, 15 en 16 September a.s. te Schagerbrug on der het motto „Zijpe na 350 jaar". voor ex-SS'er Brouwer uit den Burg (Van onze speciale verslaggever) Te Utrecht verscheen gisteren voor het Bijzonder Gerechtshof de land bouwer W. Brouwer te Den Burg. Hij was reeds NSB-er en had bij gedragen „tot de eindoverwinning" door dienstname bij de Waffen SS. Verd. was sinds 1937 werkefld in Duitsland, waarbij volgens verd. een leider gekomen was, die 10 pet. eiste voor toetreding tot de Waffen SS. „En ik was NSB-er en daarom werd ik maar soldaat". In het leger maakte verd. nog carrière, werd opgeleid tot panzer- grenadier en later bevorderd tot G»- freiter. Stamelend kwam het ver haal over zijn omzwervingen langs het Russische front, waar hij hier en daar mitrailleurnestên bouwde. Op de vraag van de president, mr. de Boer, of verd. dan niet wist dat er oorlog was, getuigde verd. met volle overtuiging, dat er in Neder land toch vrede was gedurende de jaren 1940-45. De procureur-f-ifcaal kenschetste verd; in zijn requisitoir als uiter mate dom en rekening-Jioudend met zijn zwakke geestesgesteldheid werd 5 jaar met aftrek geëist en ontzet ting uit de rechten voor het leven." Ook de verdediger legde grote nadryk op verdachte's onregelmatig heden en zinspeelde zelfs op een psychiatrisch rapport. De persoon lijke omstandigheden van verdachte werden uitgesponnen, waarna de verdediger concludeerde, dat hier sprake is van een typisch geval van overmacht. In de namiddag echter bleek het Hof van mening, daf deze zaak op nieuw dient te worden onderzocht, speciaal .met het oog op verdachte's geestelijke vermogen. Sedert: staakt het vuren BATAVIA, 8 Aug. (Aneta) Het Nederlandse Legercommu niqué no. 35 meldt, dat sedert het in werking treden van. de order tot staking van de vijandelijkhe den de verliezen aan onze zijde zijn: elf gesneuvelden./ 27 gewon den en een vermiste. In de bezette gebieden wordt overal intensieve patrouillegang onderhouden. Op verschillende plaatsen moest tegen gewapende benden opgetreden worden. Deze benden houden zich vo^namelijk bezig met roof et) vernielingen. Voorts ook met mishandeling en moord, voornamelijk op léden van de Chinese bevolkingsgroep, waar bij onmenselijke wreedheden wor den bedreven. Ten Zuidwesten van Madjalengka en Koeningan konden 600 Chinezen worden gered. Zeven honderd Chinezen, door de T.N.I. weggevoerd, konden worden be vrijd en naar Soempiah ten Zuid- Oosten van Banjoemas terugge bracht. Onze post te Randegankoe- lon ten Westen van Soerabaja werd wederom vanuit het bezette gebied met mortieren en mitrailleurs be schoten. Luchtverkenningen hebben uitgewezen, dat op de olievelden van Tjepoe branden woeden, die echter tot dusverre geen ernstige omvang hebben aangenomen. Amerikaans schip gestrand Het Amerikaanse s.s. „Henri Ber nard" is op 6 Augustus ten Westen vzn Schouwen op de Zuidpunt van de Banjard gestrand. Nadat- een drietal sleepboten ver geefse pogingen in het werk had gesteld om het schip vlot te krij gen, werd het aantal trekkers tot vijf uitgebreid. Ook" na deze ver sterking bleef het schip muurvast aan de grond. Men overweegt de lading kolen voor een deel op klei nere schepen over te brengen. De reddingboot van Veere is naar de plaats van de stranding vertrokken, voor het geval zich omstandigheden mochten voordoen, waarbij de be manning genoodzaakt zou zijn het schip te verlaten. De „Henri Ber nard" vaart voor rekening van de „Marirte Transport Lines" te New- York". MARKTOVERZICHT SCHAGEN Voor de Centrale werden aangevoerd 61 koeien, 4 stieren, 4 pinken, 8 graskalveren, 71 nuchtere kalveren en 12 schapen. De handel in melk- en kalfkoeien was wel iets beter na de regen, mqar geen verhoging -van de prij zen. Geldekoeien werden weinig aangevoerd. Nu houden de boeren ze vast, omdat er wel wat meer gras komt. Ze blijven prijshoudend, doch de handel was jan de stugge kant. De handel in pinken was vrij goed. Nuchtere kalveren voor de fok f 4045. Hier is wel vraag naar. De bonnenprijzen zijn sterk naar beneden. Nu tot 5 cent. De notering van de luxe paarden was minder bij de vorige weken. Nu van f8001100. Oudere paarejen f 300800» hitten f500—650. Handel traag. Veulens is wel vraag naar. Hengstveulens van f 150175; mer ries f 200250 met mooie aanvoer. Op de wolveemarkt viel de han del ook lang niet mee; toch is de notering van ooilammeren hoger dan de vorige weken. Nu tot f35. De fokschapen blijven prijshoudend. Er was gebrek aan gras, maar dat zal nu wel anders worden. En laten we dan hopen, dat ook dp handel beter wordt. Op de biggenmarkt •was het ook weer een hele toer om de laatste aan de man te brengen. Hoogste notering f 5 minder dan de vorige week. In bokken en geiten was weinig te doen en er was ook fnaar een kleine aanvoer. Voor de beste geit werd nog f 125 betaald. Dit was een hoge prijs, maar het was ook een flink beest. Op de kippen- en konijnenmarkt werd weinig aangevoerd, waarvan het weer wel de hoofdzaak is ge feest. konijnen en oude kippen prijshoudend. Henhen f 1.- duurder dan de vorige week en de handel matig. Ondanks het minder gunsti ge weer in de ochtenduren viel het bezoek niet tegen. NOORD-SCHARWOUDE, 7 Aug. 36000 kg aardappelen Eerstelingen 10.50—11.90; Eigh. 10.40—12.20; bl. eigh. 1112.70; rode eersteling 8.60; Bevelanders 9.50; bonken 8.609.60; drielingen 4.906.30; kleine 55.10; 35400 kg rode kool 610.30; 2300 kg gele kool 9.4010.60; 26000 kg yitte kool 4.805; 13500 kg slabo- nen 37.9043.30. MjSDEMBLIK, 7 Aug. Eersteling 9.50—9.60; Bintjes 9.50—10.50; Eigh. "1212.40; Bevelanders 10.40; rode kool 4.505.50; peren 5.40—7.80; sla- bonen 1823; snijbonen 14. BOVENKARSPEL, 7 Aug. Schot se grote 11.10ll.ijp; kr. 5..906; Souvenir 9.70; Bevelanders 9.30; Geelblon) 10.40; blauwe 11.30 Eigh. 10.6011.30; aanvoer 1800 baal, 500 kg pootuien 15.90; 66 kg augur ken fijn,71.40; 218 kg aug. fijnbast 30.10; 925 kg bast 1*8.10; 1400 kg grof I 12.10; 100 kg fijn stek 28; 725 kg grof stek 5; 25 zak dubb. slab. 0.16 —0.18. AVENHORN, 7 Aug. 4025 kg gro ve Schotse 9, 175 kg grote Schotse 10.90; 400 kg Eigh. 11; 50 kg grove Eigh. 9.30; 6850 kg rode kool 5.50 10.60; 400 kg grote uien 17; 1270 kg bieten I 3.605.80; 751 zak snijbo nen 2.15; 120 kg waspeen I"*7.80, 105 kg peen II 15.40; 660 kg krui deniers 861; 555 kg suikerperen 8.90—13.60, LANGENDIJK, 8 Aug, 27500 kg aardappelen, grove Schotten 9.20— 9.70; eerstelingen 9.6011.20; twee lingen 4.905; bl. eigenheimers 11.70 —12.30; kriel 5.10—5.20; 49000 kg rode kool 4.5010.30; 18500 kg gele kool 6.8011.70; 5600 kg slabonen 18.1035.90; 800 kg uien f20; nep f20; 900 kg tomaten A 19—22; B 18.10—20.10. NOORD-SCHARWOUDE, 8 Aug. 80.000 kg aardappelen Eerstelingen 9.7010.50; Eigenheimers 9.80 10.90; bl. eigenh. 9.80—11.30; Beve landers 8.409,10; geelblom 8.'Jp 9.10; bonken 9.10—9.70; drielingen 4.705.80; eigenheimers 9.80—=10.90; kleine 4.905.10; 35000 kg slabonen 18—28.80; 16000 kg rode kool 5.20— 7.80; 1200 kg gele kool 10.80; 3900 kg witte kool 5—5.30; 420 stuks bloemkool 1 A 47; I 43; 1700 kg uien 14.7015.10; 350 kg peen I 18.1019. ENKHUIZEN, 7 Aug. Visserij. 61 vaar.tuigen voerden aan 14331 pond kuilaal 1.401.59; 211 pond lijnaal 2.573.05; 1258 pond snoekbaars 57 89; 229 pond baars 2229; 108 pd bot 5059 ct. per pond. WARMENHUIZEN, 7 Aug^ 8709 kg aardappelen Eerstel. 11.70; grove 9.30; driel. 6.40; bl. eigenh. 11.30 12; witte Eigenh. 111180;^ grove 9.10; driel. 5.70—6.10; 3000 kg sla- bpnen 29120—31.70; 3000 kg witte kool 4.10—5. EEN MONU» VOC De qfficieren de spade IN de aan n rijke Nieuw- «P een van de het kerkhof waa begraven, «ie ir Semarang het le hoge terrein b praehtig uitzicht «ie voor de Semj ren en ook voor thans rusten, alti is geweest van h ge binnenland va; de Oegaran. Hie onmiddellijke nat der drukste verl en vrede. Een uit kaliste monument vormt 1 de dodenakker, houten kruis bekr de voet van het n ken zich de terra bestemd zijn om gevallenen op te van is reecis bijna resten van' 80 dod officier, onder-offi soldaat is op dez' graven in volgorde Een laag, breed-i kruis met eenvou duidt ieder graf pathos, die immer ook vreemd was, is weerd. Zo groeide hier nument van de da deleven der waper ook va» de erkente burgerij van Sei schrijft ds. B. in „1 ders". Wanneer wij imrr denis van dit kerk merken wij, hoe o het hare heeft bijgi tot stand-komen - spoedig, nadat in eerste doden waren stond1 het verlanger lenen een betere ri reiden dan het som kon bieden. Het dat de troepen, voor Een houten kruis uit kalisteen opgefi ment, dat in het ce: dodenakker Prawda, het officië de Sovjet communi heeft zich verontrust de „onbevredigende de Sovjet krachtstatu werk in de herfst ei dréigd zal worden d voorraden brandstof, reden voor ongerusth „het niet afleveren delen en uitrusting, kelijk is voor het goi ren der stations." Het oogstwerk, aid tia (het orgaan der Si is nog niet op bevre voltooid. Het is in Engeland bhk geen eldorado. 1 manjl beter dan de E: die grote ogen opzet, derland het leven gac vergelijking trekt me den in zijn eigen lar dezer dagen in het I degedeeld, dat de spo vanaf 1 October met hoogd zullen worden, gel, die vooral weer man zal treffen en he' toch al zo dure land zal maken. Bi Volgens de laatste king van prins Georg ren, die kanunnik va was, werd een gedeel nalatenschap bestemd vaardigen van een oi zen deuren, die de deuren aan beide zijd portaal van de St. I moeten vervangen. Ir jzullen voorstellingen 'gebracht uit het levé moderne heiligen als de^middeleeuwen. Nonnetje gee Onder het bestuur Hertford is te Tourna) Ver. Staten een lu voor' missionarissen in het programma, dat goedgekeurd door de autoriteiten, staan o.c gie, navigatie en het Alleen reeds een missi wist twaalf vliegtuiger onderwijs te verkrijg® bijzonderheid is, dat Aquipas, die het burg vaartbrevet behaalde, ii les geeft en de missio vliegers opleidt. Dit be Kerk zich in ieder be dium thuisvoelt en nc van de uitvindingen gebied gebruik te mak (Ht de uitbreiding va: Gods op aarde bevordi

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 2