Ni HET ZEEPRINS NEDERLAND komt 300.000 woningen tekort en Prompt op tijd Noordhollands Dagblad Eerste Dekenale Ziekentriduum v.. MEER I MEER K' Commun infiltr Een daad van naastenliefde 73 der gezinnen heeft geen eigen huis M. J. E. KETTLER Tandarts Practijk herval Voor dir. gevr. FLINKE VERKOOPSTER G. S o e c k e r, Gram. combinatie L. O. P. Mevr. Bos, NET DAGMEISJE gevraagd. ADVERTEERT IN DIT BLAD! Flink R.K. meisje of twee zusjes WIJ OPENEN nieuwe zaak J. SIEM0NS Telef. aangesloten No. 227 Wed. N. Kooyman, DANSEN LEREN Daar leert u 't goed Daar leert U 't beter Het h gekui PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Maandag 25 Augustus 1947 v> De traditie getrouw werd het voetbalseizoen in Rotterdam ge opend met de wedstrijden om de Zilveren Bal,, waarvoor grote belqngstelling bestond. Moment uit de stryd Neptunus't Gooi. Doelman Landman (Neptunus) redt op kordate wijze. Wielrennen Ronde van Zutfen Gisteren werd voor de eerste maal de ronde van Zutfen verreden. Een wedstrijd voor amateurs over 100 km. De uitslag luidt: 1. Elswijk (Zaandam); 2. Witte- veen (Amsterdam); 3. Ris (Assen delft); 4. Schuiten (Amsterdam); 5. Kettenis (Den Haag)6. Duyff (Zaandam); 7. Henneman (Bever wijk); 8. Bindels (Breda); 9. v. d. Weyer (Harderwijk); 10. Roelofs (Arnhem) Be gemiddelde snelheid in deze wedstrijd bedroeg 41.5 km. per uur, terwijl de snelste ronde (1500 m.) werd gemaakt door de Amsterdam mer Schuiten. 'Hij deed er 2 min. 4.4 sec. over. Ton vierde in ronde van Hilversum Voor de elfde maal organiseerde de Wielervereniging „Adelaar" de ronde van Hilversum voor nieuwe lingen en amateurs. Bij de amateurs waren het de Alkmaarder Hennink en de Bossenaar Vos, die in de eindsprint de zege bevochten. Hen nink was de snelste. De uitslag luidt: 1 Hennink, Alkmaar 2 uur 49 m. 34 sec.; 2. Vos, Den Bosch, op 1 m.; 3. Timmermans, Zaandam op 50 m.; 4. Ton, Hoorn, idem; 5. van Gent, Amsterdam, idem. Ronde van Hoensbroek De gisteren verreden Ronde van Hoensbroek werd door de Amster dammer Lakeman gewonnen. De Hoogh werd tweede, De Vries uit Vlaardingen derde en Bakkers uit Zaandam vijfde. Bij de amateurs won de Eindhovenaar Koot. RONDE VAN ZWITSERLAND PAUWELS TWEEDE IN LAATSTE ETAPPE De laatste étappe van de ronde van Zwitserland BazelZurich "is een vrij eentonige rit geworden. Winnaar werd de Belg Keteleer, die ook in étappe GeneveBazel als le eindigde. Onze landgenot Pauwels, die een uitstekende course reed, werd 2de. Gedurende de gehele dag had hij 't tempo van de kleine kopgroep we ten te volgen en met slechts 3 sec. achterstand op Keteleer kwam hij op de Oerlikon-baan te Zurich aan. In Steckborn, aan de voet van de Hornhau="n 1570 m,) laP°n Goa'-n Litschi. Keteleer. Leo Weilenmann, Pauwels en de Luxemburger Wang op kop. Gezessen werd de tamelijk steile helling aangevallen. Het was Goasmat, die het eerst de top te pakken had, op 30 sec. gevolgd door Litschi, Keteleer, Weilenmann, Pau wels en Wang. Het grote peleton was pas 12 min. 45 sec. later, boven. In de afdaling werd Goasmat weer geheel ingelopen en zo ging het op Zurich aan. In de laatste kilometers wordt Leo Weilenmann door een lekke band uitgeschakeld, terwijl Litschi het tempo niet meer kan volgen en moet lossen. De volgorde waarin de renners tenslotte de eind streep op de Oerlikon-baan passe ren is: 1 Keteleer (België) 249 km. in 6 uur 50 min. 26 sec.; Pauwels (Nederland); 3. Goasmat (Fran krijk). Als 14e kwam in een groep van 30 renners Francken binnen met een tijd van 7 uur 6 min. 1 sec. Bartali, die in het algemeen klassement een dusdanige voor sprong had, dat de zege hem prac- tisch niet meer kon ontgaan, deed het vandaag kalm aan. Hij eindigde in deze étappe als 16e. Met ruim 21 min. voorsprong op no. 2 is de Ita liaan winnaar van deze tour de Suisse geworden. Pronk zint op revanche De hoofdschotel van het wieier- programma, dat Woensdag 27 Aug. a.s. in het Olympisch Stadion te Amsterdam gehouden wordt, is wel de revanche der stayers, waarbij men vooral op een hernieuwd duel tussen de wereldkampioen Leseuer en de Nederlandse kampioen ÏJronk hoopt. Bij de revanches van de we reldkampioenschappen werd Pronk door een reglementaire beslissing van de jury naar de tweede plaats verwezen met 5 meter achterstand op de wereldkampioen en het is te begrijpen, dat de Heilooër er op zint wraak te nemen en vooral nu het in eigen omgeving kan gebeuren. Naa^ de rit over 20 km zal een uursrit worden gereden. De andere deelnemers zijn: Lamboley (Brank- rijk). Besson (Zwitserland), van der Voort, Bakker en Matena (Neder land). Poeske Scherens is weer hersteld van zijn in Kastrup gemaakte val en komt met zijn stalen ros naar Amsterdam om tegen van Vliet en Derksen te bewijzen, dat hij de regenboogtrui waardig is. Zwemmen Nel van Vliet slaat Nancy Merki Tijdens de Amerikaanse zwem- kampioenschappen welke thans te Chicago worden gehouden, heeft de Nederlandse wereld-recordhóudster Nel van Vliet de titel behaald op het nummer £00 m. schoolslag. Haar tijd bedroeg 2 min. 58.6 sec. De ti- telhoudster. de Amerikaanse Nancy Merki, eindigde als tweede in 3 m. 14.9 sec. De tijd van Nel van Vliet was biina 8 seconden beter dan het Ame rikaanse dames-record dat met 3 min. 6.3 sec. op naam staat van Clare Dennis. Het werd gevestigd in 1941 te Los Angeles. Nel van Vliet is de snelste school slagzwemster die ooit in Amerika is uitgekomen. Zij won met een voor sprong van 18 yards op nummer 2, de Amerikaanse titelhoudster Nancy Merki. Op de 100 m. rugslag werd Iet Kostervan Feffelen derde. Nieuw record van Nel van Vliet De Nederlandse zwemster Nel van Vliet heeft Zondag te Chicago het Amerikaanse record op de 100 m. schoolslag met een tijd van een min. en 21 6/10 sec. gebroken. Voetbal ZILVEREN ponttournooi De uitslagen luiden: HaarlemDe Volewijckers 60 AGOVVHeerenveen 60 Finales: Haarlem—AGOVV 0—1 De VolewijckersHeerenveen 73 AGOVV heeft dus een verrassen de overwinning behaald in het op papier zo sterk bezette zilveren pointtournooi, dat de Volewijckers dit week-end in het Olympisch Sta dion hebben georganiseerd. Zater dag maakte de ApeldoornSe club korte metten met Heerenveen. dat zonder de gekjr. Lenstra en Ploegh spelend gpen'enkele klacht ont wikkelen kon en roemloos met 6—0 ten onder ging. De gebr. Lenstra zijn beiden ziek. Abe heeft opnieuw met overspanning te kampen. AGOVV sloeg Haarlem met 10. Westerkerktournooi DWS heeft het door de Spartaan georganiseerde Westerkerktournooi waarvan verleden week de voorron den zijn gespeeld, gisteren door het beter nemen van strafschoppen vn de finale van O.S.V. gewonnen. De uitslagen luiden: OSV— de Spechten 11 (OSV wint door strafschoppen). DWS—SDW 3t-* Finale: OSV—DWS 1—1 (DWS wint door strafschoppen). Duitse sabotage in het Reichswaid Omtrent de brand in het. Reichs waid wordt vernomen, dat de brand weerploegen de l.ranfl ingeperst hebben en dat voor verdere uitbrei ding geen vrees bestaat. Zondag had de brand al heel wat minder te be tekenen. Marechaussee's die toezicht hielden en enige mensen van de burger dienst, belast met opruimingswerk zaamheden, hebben waargenomen, dat een Duitse machinist uit een locomotief, waarmede hij wagens naar Nijmegen gebracht had, even voorbij Groesbeek enige schoppen gloeiende kolen in het bos wierp. Gelukkig konden de wakers ogen blikkelijk ingrijpen. Spoorwegongeluk bij Berlijn Vermoedelijk door vonken uit de locomotief is een houten spoorweg wagen, waarin een aantal arbeiders van hun werk in Berlijn naar hun huizen in de voorsteden terugkeer den, in brand geraakt. 26 arbeiders vonden de dood in de vlammen, terwijl eveneens 47 arbei ders voor het merendeel zeer zware verwondingen opliepen, zodat men voor het leven van een tiental van hen vreest. Behalve een lekkend benzineblik, dat door een weggeworpen cigaret in brand geraakte, schijnt ook een pak ket spoelen met films tot het ont staan van de felle brand te hebben bijgedragen. De passagier, die deze bagage vervoerde, is gearresteerd. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond: WEINIG VERANDERING Plaatselijk ochtendmist; over dag zonnig en droog weer met later hier en daar tijdelijk be wolking. Zwakke tot matige wind tussen Noord en Noord oost. Weinig verandering van temperatuur. Nagekomen markten NOORD-SCHARWOUDE, 25 Aug, 42000 kg aardappelen, eersteling 8.90 bonken 7.40—9.40, bl. eigenh. 8.60— 9.20, eigenh. 7.808.50, bevelanders 7.307.50, geelblom 7.30, IJsselster 8.30; 26000 kg witte kool 3.30—9.90; 7200 kg rode kool 6.50—10.50; 1100 kg gele kool 13.50; 1100 kg uien 11.40; drielingen 5.20, nep 17.80; 8000 kg slabonen 2563. Hoofdprijzen Staatsloterij 's-Gravenhage, 25 Aug. 501e staats- loerij, 5e klasse, 9e trekking, f 1500.— 12699 f 1000.— 4194 7109 14050 16005 21734 f 400.— 15735 19790 f 200.— 1485 2530 2719 6041 10479 12100 f 100.— 1097 4486 5483 6327 6742 7332 11622 15770 16800 18828 19641 21933 De 4—0 voor Forward gaf nog geen volledige voldoening We vonden het lang geen slechte gedachte van Forward om D.C.G. uit te nodigen een oefenwedstrijd in Hoorn te komen spelen. We hoopten dat D.C^x., dat in de promotiewed strijden tegen Schagen zulk een gunstige indruk maakte, ons zou doen herinneren aan de spannepde wedstrijden tijdens de IVCB-periode. We zijn echter ietwat teleurgesteld Het lijkt ons toe dat de wedstrijden van toen op hoger peil stonden. Spe ciaal viel de Amsterdamse combina tie ons tegen. We hadden meer van hen verwacht. Nu gingen ze ietwat kansloos ten onder, want ze waren niet tegen Forward opgewassen. Met het spel van Forward bedoe len we in hoofdzaak dat van de achterhoede. In deze linie, waar Freesen "weer was opgenomen, speelde Groot weer een sublieme partij en wanneer men daar in de competitie veilig olijft spelen, dan zal het de tegenstanders moeilijk blijken het tot doelpunten te bren gen. De b^Lde kanthalfs, waarvan altijd veel gevraagd wordt, vonden we minder. De verbindingsspelers uit de voorhoede waren actiever dan vorige week; dat ging heel aardig, al zal in de competitie blijken dat er nog meer van hen gevraagd wordt en wel 2 x drie kwartier. Ondanks het feit dat de voorhoede vier voltreffers noteerde, vonden we deze linie de minste. We missen hier nog steeds het verrassende fllmen- spel, begloten met strakke scnoten. Van der Pol, nimmer de minste uit dit quintet, liet zich de gehele mid dag netjes door zijn tegenspeler af dekken, zodat de bal he n slechts zelden nereikte. Wit stelt men steeds weer trouw op, ondanks het feit dat zijn oudp club hem niet vrij wil ge ven, althans tot nu toe. Hij zal zijn weg wel vinden, al mist hij als aan valsleider nog wyel het een en ander. Door zijn enthousiast doorzetten is hij echter ste.eds gevaarlijk. Drie van de vier goals kwamen van zijn voet. Eeken en Blokker, beiden uit het Juniorenelftal, komen er wel. De eerste zal nog wel wat steviger moeten leren spelen en op plaatsen van de bal letten. De eerste helft speelde Forward met de zon mee en scoorde twee doelpunten door Wit en Pieterse. Na de thee had Forward de hinder lijke zon tegen, doch veel last bleek ze hier niet van te hebben. Ook nu kwamen er weer twee goals. Eerst een handig hakballetje van Wit en de laatste na goede combi natie tussen hem en Loos. Het tweede elftal verloor met de zelfde cijfers als vorige week van de Donar 3 en 4-combinatie. Dat moet beter gaan Forward-reserves. Op papier zijn jullie sterk genoeg IN SPIERDIJK WERD GEHOUDEN HET De parochie van St. Georgius te Spierdijk heeft het voorrecht ge had de vorige week het eerste de kenale ziekentriduum te mogen houden. Onder de bezielende gees telijke leiding van Rector B. Hen- ning van de St. Annastichting uit Den Haag, hebben de zieken uit het Dekenaat Wervershoof drie onvergetelijke dagen mogen mede maken, die Ijen veel troost en steun hebben gegeven voor de toekomst. Een zieke voelt zjcll. juist in zijn eenzaamheid, een lid van de ge meenschap en het gemis aan een kerkelijke plechtigheid, waarbij alle gelovigen van een parochie verenigd zijn doet zich vaak ernstig gevoelen. Daarbij komt ook het feit dat een godsdienstige plechtigheid met al haar luister veel meer spreekt dan een stille H. Communie op een ziek bed. Het was dan ook te lezen op de gezichten van de mepr dan honderd zieken die Dinsdag voor het eerst na lange tijd, er waren er die 20 en meer jaar niet meer in de kerk hadden kunnen komen, dat zij er veel van verwachten, van dit zie- kentriduum. {let was en voor de patiënten en oor de organisatoren een grote '■raag hoe dit triduum zou slagen. Men had nog zo weinig ervaring op dit gebied. Rector Henning, die al megr met dit biiltje gehakt heeft, verklaarde na afloop, dat dit een der best geslaagde Triduums is die hij meemaakte. En de zieken zelf, waarvan wij er verscheidene naar hun oordeel vroegen waren allen vol lof. Het parochiaal zangkoor c.l.v. de heer A. Schouten heeft met de or ganist, de heer H. Carels eer niet gering aandeel gehad in het slagen van dit Triduum. Dinsdag en Don derdag en Vrijdag hebben zij op verdienstelijke wijze de kerkelijke piechtighcoen opgeluisterd. Donder dag zqng het kerkkoor uit de Wee- re hetgeen door de aanwezigen op hoge prijs werd gesteld.C;o'.e lof oogstten de vele wijkverpleegsters uit de omtrek, geassisteerd door de verscheidene zusters, die er hun vacantiedagen voor opofferden om te kunnen helpen, die o.l v. zuster Vendel voor de medische verzo .'ging en het transport der zieken zorg den. Mevrouw Blpem zorgde voor de inwend'ge mens, daarbij geholpen door een schare meisjes van de Jonge Vrouwengemeenschap. De predicaties werden gehouden door Rector Henning, die voorna melijk sprak over de betekenis van het lijden en de waarde van het kruis in het leven der zieken. Een der mooiste momenten was de handoplegging door de vele geeste lijken, een plechtigheid al zo oud als de kerk zelf. Al met al mogen wij zeggen dat dit eqrste dekenale ziekentriduum een goed begin is ge weest van een reeks van zulke da gen, die naar wij vernamen nog in het Dekenaat zullen worden gehou den. Ondanks alle verwikkelingen gaat ook in de Republiek op Java het leven door. In de hoofdstad Djokjakarta heeft men echter nog steeds grote interesse voor de nieuwsbulletins, welke de bevol king op de hoogte houden van de jongste gebeurtenissen. om in de a.s. competitie een rol van betekenis te gaan spreken. We reke nen er op! Het trainen der senioren op Dins- Hagavond begint in verband met de -roeg invallende duisternis om half -even. DRIE DOELPUNTEN Westhoven en nog geen Hollandia-zege Met weemoed zullen de mensen t Sneek de raambiljetten voor de .steren te spelen wedstrijd Hollan- „iaL.S.C. hebben bekeken. De kwaliteit van de Snekers was aan geduid met le klasse KNVB. In het seizoen 1945—1946 zijn de gasten van gisteren echter ten koste van Em- men gedegradeerd naar de 2e klasse. In het 1946—1947 bleken ::e niet'in staat het verloren .terrein ie herwin nen, het zelfs niet tot kampioen te brengen. "We hebben dus gisteren geen ken nis gemaakt met het le klasse spel van het Noorden doch met dat van de 2e klasse, 't Is goed dit even te memoreren,we zouden anders een al te lage indruk van de le klassers in het Noorden krijgen. Het spel van De woning en gezinstelling, ver bonden aan de onlangs gehouden twaalfde volkstelling, heeft nu reeds een aantal cijfers en gege vens opgeleverd aan de hand waarvan men zjch op het Centraal Bureaji voor de Statistiek een beeld kan vormen van de woning voorraad en de bezetting der wo ningen in ons land. Het blijkt dat meer dan 140.000 personen leven in noodwoningen en dat de meeste van hen zich bevinden in Brabant en Gelderland. In deze beide provincies wonen ongeveer 33.000 mensen in wonin gen die, zoals de statistiek zegt, ver blijven in ruimten die niet als wo ning gekwalificeerd kunnen wor den. Het totaal aantal getelde huizen bedraagt 2.057.500. Daarin blijken 2.230.500 huishoudens gevestigd te ziin terwijl er nog 223.500 personen bij anderen op kamers wonen. Van de beschikbare woningruimte in het land werden op het tijdstip van de telling 0.4% niet gebruikt. De cijfers geven ook een beeld van de herstellingswerkzaamheden. Deze blijken aanzienlijk geuorderd. Het totaal der woningen dat nog reparatie nodig heeft bedraagt 7500, Daarvan staan er alleen al in Den Haag een 1500. Ontstellend hoog is het aantal voor bewoning geschikte ruimden die gebruikt worden als kantoor, werkplaats of iets derge lijks en dus aan de woonruimte ont trokken zijn. Het gaat hier om niet minder dan 17.700 huizen, de mees ten daarvan liggen in Amsterdam en Den Haag. Eigenaardig is dat juist in Amsterdam de gemiddelde woningbezetting het laagst is. Dit geldt trouwens voor de gehele pro vincie Noord-Holland In het zuiden daarentegen blijken de woningen 't meest bezet te zijn. De eigenlijke woningnood is het grootste in Limburg, dan volgen Gelderland en Noord-Brabant. en daarna Drenthe. Wat de steden be treft spant Nijmegen wel de kroon, wat het tekort betreft. Ook Eind hoven en Den Haag staan er slecht voor. Beter is het gesteld met Am sterdam en Utrecht. Uit het verzamelde cijfermateriaal blijkt dat Nederland e.en woningte kort heeft van 300.000 woningen en dat 13% van de huishoudens pf bij anderen inwonen of verblijven in niet geschikte ruimten. Er zal nog heel wat mqpten gebeuren aleer deze tekorten zijn ingehaald. L.S.C. immers stond op goed 3e kl. spel, hoger niet. De Hollandianen pasten zich aar dig aan en waren niet veel minder. Voor rust wisten de L.S.C.-ers geen profijt te trekken, dan wat veld- meerderheid, van de vrij sterke wind. Dat ze desondanks een 10 voorsprong kregen was eigenlijk te danken aan Timmermans, die een hoog door Bakker teruggespeelde bal verkeerd beoordeelde en hoog in de touwen liet glijden. Na rust zou het, zeer tegen de verwachting in, Heter gaan, doch eepst zou Westhoven uit een vrije schop de stand gelijk maken. Toen gleden de LSC-ers een paar maal langs de lang niet hechte Hollandia- vèrdediging en toen was het 13. Weer een vrije schop voor de nu al gemeen in het 'veld iets sterkere Hollandianen bracht de stand op 2—3. De bezoekers kregen waar voor hun geld en de spelers kregen er zin in, want fel'werd er gestreden. Het eerst had LSC succes, kort daarop was het Westhoven die met een ver doch zeer hard schot scoorde, waar- mqfle de stand op 34 kwam en geen wijziging meer onderging. In het Olympisch stadion werd het voetbaltournooi om de „Zilve ren Pont" gehouden. Moment uit de strijd in de finale tussen A.G.O.V.V. en Haarlem. De keeper van A.G.O.V.V. in actie. A.G.O.V.V. werd winnaar van de Zilveren Pont. Familieberichten Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje ANDSé G. H. N. Weel A. Weel-de Moei Ria, Jan, Gerard Alkmaar, 24 Aug. 1947 Blaeustraat 21 Tijd. Huize „Rosmade" Alkmaar. Tot onze diepe droef heid overleed heden in het Sanatorium „Ma- riaoord" te Rosmalen, na een langdurig, ge duldig, gedragen lij den, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Ster venden, onze lieve dochter en zuster MIEP in de leeftijd van 22 jaar. A. J. SCHUT M. G. SCHUT- VAN WESTEN Gré, Arie, Han, Frukkie. Alkmaar, 23 Aug. '47 Nieuwstraat 3 De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben Donderdag 28 Aug. des morgens te 9 uur-in de Parochiekerk van de H. Laurentius, waarna de begrafe nis te 9.45 uur vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof St. Barbara te Alkmaar. Rozenkrans bidden Woensdagavond te 7 u. in de kerk. Geen be zoek. GEVRAAGD zo spoedig mogelijk een nette Bak- kersbediende. Bakkerij Eickholt, Verdronkenoord 69, tel. 2769, Alkmaar. Advertenties DEN HELDER B.z.a.: Net R.K. MEISJE, 17 jaar, voor dag of d. en n„ liefst omg. Alkmaar. Br. no. 18905 Bur. v. d. bl. Gevraagd: Beschaafd R.K. Meisje v. d. of d. en n. om gezamenlijk de huish. be- zigh. te verrichten. Niet beneden 18 j. Liefst kunn. stoppen en verstellen, geen was. Hulp van werkster. Adres: Mevr. Schermer, Draafsingel 57, Hoorn. Gevraagd een MEISJE voor kantoor lft. pl.m. 18 jaar. Opgave van verl. sal. en opl. met event, d'ipl. schr. of pers. tussen 9-12 uur. Fa. GEBR. BUISMAN, Gr. Nieuwland 25—27 Alkmaar Banketbakkerij Langestr. 39, Alkmaar. Flink meisje gevraagd v. dag of dag en nacht. Huiberts, Payglop 23, tel. 3762, Alkmaar. Te koop met 25 platen Te bevragen A 108, Oud karspel. TE KOOP: Eiken Cylinder Bureau, prima sfaat. Mient 11, Castricum. Gooi het oud papier niet weg. Bewaar het voor Liefdewerk Oud Papier U doei er een goed werk mee. TE KOOP: Mooie 2'/i-jar. Stamboekmerrie. bruine bles met witte voeten, Gron. type. Zeldzaam mak voor en bij alles. GEBR. ROSKAM, 't Woud, Ber gen. TE KOOP: Twee jonge drachtige stamboekzeugen bij C. Borst Pz., Provin ciale weg E 77, Heerhugo- waard Noord. WONINGRUIL! Aangebo den mooie Woning te Krommenie, nieuwe wijk, voor dito Alkmaar. Br. aan M. L. v. PUTTEN, KI. Katerstr. 18, Krommenie. WONINGRUIL HEILOO—ALKMAAR Aang.: vrije woning, 2 k. suite, k„ bijk., 3 sl.k., tuin. Gevr» Winkel m. ruime won. Centrum Alkmaar. Br. no. 18912 bur. v. d. bl. Mient 7, Alkmaar. In gezin met kinderen wordt gevraagd: Hulp aanwezig. Mevr. C. NOOIJ, Ooster park 34, Amsterdam. Dinsdagmorgen 10,30 uur onze op de oude plaats. Kruidenier, Laagzfjde SCHAGEN Zfjpersluis - Burgerbrug Te koop aangeboden: 8 PAARDEN 3, 4, 5, 6, 7, 9 jr. en ouder, waaronder 2 ruins. Gega randeerd mak. Ook ruilen of verhuren. Tevens een partij gebruikt timmerhout Electr. Motor P.K. en een Melkwagentje. Te bevragen bij J. DE WIT te Anna-Paulowna, tel. 393. ALGEM. VERG. van de VER. VOOR VOLKS HUISVESTING „ALKMAAR" op Vrijdag 29 Aug. 1947 om vier uur in het Ka- renhuis te Alkmaar. (Convocaties zijn per post verzonden) Prachtig, maar dan bij Langestr. 48, Telef. 3750 en als U hel «-oeds kunt Speciale clubs voor katholieken. Inschrijving vanaf heden eiken dag van 101 en van 210. brengt onze agent U het NIEUW in de bus! Heeft U een advertentie te plaatsen, leg deze klaar en geei ze aan de bezorger mee «sa J. Beemsterboer Achterpad 97 is het adres van de agent van het NIEUW NOORD HOLLANDS DAGBLAD, Agentschap SCHOORL ADVERTENTIES worden met de meeste spoed door hem doorgegeven. NIEUWE ABONNEES ont vangen bij opgave direct de krant. 45. „Eigenaardig, zeer eigenaardig", sprak de professor, nadat Okkie een luik in de bol had opengemaakt en de professor naar buiten gehol pen. „Ja, vind u niet?" antwoordde Okkie. ,,U ziet, dat er meer mogelijk is, dan u ooit had gedacht. Mijn naam is Okkie en ik ben de echtgenoot van de heerseres over dit rijk. Wilt u maar meegaan; het spijt me, maar u bent mijn arrestant. De professor zei, dat hij Schriel heette, protes teerde tegen deze behandeling en vroeg zich af hoe hij onder water kon ademen. Toen sjokte hi] maar achter Okkie aan, z'n jasje had hij vanwege de warmte over zijn arm en nog steeds trok hij opgewonden aan z'n baard. Toen het vreemde gezelschap bij de grot, waarin misdadige waterbewoners werden opgesloten, aan kwam, zwommen daar honderden vissen. Okkie vond het wel zielig voor de professor om hem op te sluiten. De professor mocht buiten blijven als hij niet zou proberen te vluchten. Hooxcredacteui rayonredacte DirecteurE. Abonnementsp: kwartaal; 1.2 incl. incasso. A 13 c. p. mm-; in alle edities minimum ƒ4.- p. mm.; in a' Het had erge de beslissing va raad, die zich, naai lands gevoelen, ten Indonesische kwest de Raad doet dit m zal weinig baten, d hoge borst zet. W dat de zaak op de tionaal vertroebelc zijn zeker niet ger in laat staan gc elke beslissing, die raad, onbevoegd al: nemen, maar wij meen weinig heil tussen Nederland e: raad. Overdreven vrees tussen ook niet te 1 de meest-merkwa: over de internatio van de kwestie gel een, uit goede brc het weigeren door een beslissing van raad hetgeen da militaire actie zou betekent, dat deze nemen tegen ons, die zal steunen, m sche gevolgen daai beweert te weten, - reid is, 500 millioi zaak te steken, als een hervatting v: actie maar zo sj zorgt, dat de kostb vrij komen voor de Amerikaanse) marl meer, dat moeilijk te controleren val dient het Nederlgn een kwestie als dea op zijn regering, a geenszins het geva ding van de regeri landse politieke vi invloed wordt. De beslissing var raad maakt het or makkelijker, vooral in een houding, dit punt van die Ra; Immers, de Raad 1 trage opgelegd, zei: Van arbitrage wo: Ook is niet ingega sieve verlangens v men wenst, door aa elders uitvoerig tot lisch-Chinese resoli een met het standi land. Ook wij wen: tionaal rapport, op consuls en de schoon onbevoegd, deze elegance nog de betrokken- lsn< niet heeft opgedrai zocht. Ten aanzit bieding van goede i Veiligheidsraad staa volkomen vrij deze aan te nemen. In tegen aanneming n bestaan dat bestaat van die Raad uit onbevoegd. Boven- denkbeeld, om een bemiddeling in te s overeen met het Nederland. Zeker, die commissie bu: heidsraad en Amer Raad die commissi maar het gaat hier bereidverklar Raad, indien de be zulks verzoeker vjn gisteren voor die slechte dag gewt werd. Het had erge: D|e weg naar sti. ductie leidt dooi blijkt ook in het medewerker schrijf dat de kwestie dra zorging en de voedi werkers en hun ge is terstond begonnc kondigd was, dat extra-prestaties Ami pakketten beschikb: den gesteld. Deze p de Duitse mijnwerk de bestgevoede arbe maar het is werkeli hij deelt er van op gebruikt het niet, strikt bestemd is, de physieke capacit ren van maximale groenten zijn de m wel aangewezen op brengsten van hut Men kan zich dan voorstellen wélk e: gewekt is door de b voedselvernietiging Men durft zijn ve stijging der product: optimistisch te stelli het verleden. Men bericht of gerucht rantsoenverlaging c ging van de kolenp: In dit verband op het gewaar van ke door kwaadwil worden verspreid, infiltratie van pt ganda door aanwer we arbeidskrachten socialist; hc (lees sche) eenheidspar Duitsland de bei schreven, haar Ber animeren voor dien Rnhrgebied! De B: tröle weet daart meer te vertellen, deze infiltratie „gi bewijzen zijn". In elk geval durft van deskundigen ni ten, dat het voor c doel van 300.000 tor bereikt zal worden, dan komt de moeil transportprobleem kolen bedraagt reei ton!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4