Nieuw Mgr. Jacobus Grent M.S.C. te Wervershoof tot Bisschop gewijd isteliing HOORN HOORN Historische plechtigheid in de parochie van Sint We Bij de komst der Bisschoppen op Zaterdagavond DE WIJDINGSPLECHTIGHEID was een gebeurtenis vol onvergetelijke momenten Ensaid" 3 September SEPT. 1947 ig L.T.M. aniseert ybanden DIT BLAD! No. 505 biedt U ken met aland? Koninginnedag Nederland wijst België aan VAN MOOK noemt situatie slechter Ook Dr. van Royen in ons land Een toespraak van Mgr. Huibers Zondagmorgen om en bij de kerk Ontvang de Heilige Geest".... Hooic"redacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3-40 per kwartaal; 1.20 per m^and; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm-; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum ƒ4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in alle edities 30 ct. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) DINSDAG 2 SEPTEMBER 1947 43e JAARGANG NUMMER 11317 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red-), K 2200 HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. PEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bapk: Noorderbank Telef. 4470 309,30 u. 's avonds injen ge- werkstukken idig onderricht in 'PEN en NAAIEN, nieuwe leerlingen. E GELOOFSLEER n vangt wederom a.s. Abonne- jaar. Voor de aar f 20,—. Men s voor één jaar. It gecorrigeerd te len nog uitvoerige crijgbaar bij LAN- r KATHOLIEKE er: n de Prov. Bond efokverenigingen inzendingen van van Nederland! er: arden - Schapen, eiten - Konijnen - RINGRIJDEN an de Noorder an dienst zijn ondenten ver talingen in het verstrekken U allegewensch- brandstof. stoffen voor ruimte- amerhuurders in aan- verwarmen woning- ehuurd. nde woninggedeelte >or dezelfde huurder rs. lijk verkeer. 'edeelte hebben ge- n gerechtigde, apkamer hebben ge- )ber 1931. 2316, dienen door zijn huurder in de ;mber as. te worden g plaats vindt, met e week van 8 tot en Binnen het kader van de wensen van H. M. is de ver jaardag van Koningin Wilhelmina opgewekt gevierd. Er waren geen dolzinnige luidruchtigheden, er was getemperde vreugde. In de meeste steden en dorpen van ons vaderland vond het, hier en daar wat ingekorte programma, vlot en feestelijk; doorgang. In den Haag werd gedefileerd voor de Konink lijke Familie in het Huis ten Bosch. In Amsterdam was Zondag een speciale dienst in de Nieuwe Kerk, die in het Wereldprogramma werd uitgezonden. Een groot feestpro gramma werd afgewerkt. Zo was het in vele plaatsen. In Nederland werd druk gevlagd. In het kader van het nationaal programma der gezamenlijke omroepen sprak o.a. minister-president dr. L. J. M. Beel over persoon en werk van H. M. de Koningin. Hij noemde H. M. nog altijd het belangrijkste rustpunt, waaromheen zich een vredige, gestaag voort schrijdende ontwikkeling van ons maatschappelijk leven met zijn zo verwarde en beangstigende "proble men voltrekt. Dr. Beel herinnerde in het bijzonder aan de wijze, waarop de Koningin de nieuwe staatkundige ontwikkeling in Indo nesië inleidde en sprak de wens uit, dat het komende jaar van het gou den regeringsjubileum van H. M. beslissend zou zijn voor de opbouw van een nieuwe, vredelievende ge meenschap van Nederland met In donesië en de gebiedsdelen in het verre Westen. De Commissie van Drie 'S-GRAVENHAGE, 1 Sept. Offici eel wordt medegedeeld: Ingevolge de uitnodiging van de Veiligheids raad, om een land aan te- wijzen, dat bereid is zitting te nemen in de Commissie van Drie, bedoeld in het tweede lid van de Amerikaanse re solutie, welke door de Veiligheids raad werd aangenomen, heeft de Nederlandse regering zich tot de Belgisehe regering gewend. De Belgische regering heeft het verzoek van Nederland, om in deze commissie zitting te nemen, aan vaard. Zaterdagmiddag heeft de lui tenant-gouverneur-generaal dr. H. J. van Mook in een korte radio rede o.m. verklaard, dat de situa tie in Indonesië sedert zün laatste radiorede nog verscherpt is en verslechterd. Nederland, dat een roemrijke rechtstraditie bezit, heeft in het conflict in Indonesië steeds naar een rechtvaardige oplossing ge zocht. Dr. van Mook becritiseerde de resoluties, in de Veiligheidsraad genomen, waaraan zo zeide hij geen voldoende onderzoek is voor afgegaan. Le landvoogd beschuldig de voorts de republikeinse regering van trouweloosheid en van ophit sende acties en propaganda. Hij le verde scherpe critiek op het feit, dat de Veiligheidsraad niet bereid is geweest Oost-Indonesië en West- Borneo te horen. Vervolgens ging de luitenant-gouverneur-generaal na op welke wijze de republiek de samenwerking had gedwarsboomd. Niettemin sprak dr. van Mook zijn vast geloof uit in de goede wil tot samenwerking van millioenen Indonesiërs binnen republikeins ge bied en hij zeide, dat deze wil hem een vast vertrouwen gaf in de mo gelijkheid van een toekomstige vruchtbare samenwerking. Het wantrouwen zal dan, zo meende de landvoogd, op de duur wijken. Ver volgens verklaarde dr. van Mook, dat de internationale situatie mon deling overleg tussen hem en Den Haag nodig heeft gemaakt en hij zeide daartoe thans voor korte tijd naar Nederland te vertrekken. Ten slotte constateerde dr. van Mook, dat Nederland niets te verbergen heeft en open staat voor elk on par-, tijdig en zonder bijbedoelingen in' te stellen onderzoek. Voorts, dat staking van vijandelijkheden, het aanbieden van goede diensten e.d. alleen tot een resultaat kunnen lei den, wanneer aan beide zijden goe de wil en gpede trouw vooropstaan. Wat dit betreft, is .aan republikein se kant daaraan nog niets gebleken. De vijandelijkheden duren v.oort en internationaal overleg zoekt de re publiek alleen, wanneer haar dit voordelen biedt. Deze politiek der republikeinse regering zal op de duur falen. De feiten spreken in dit opzicht een te duidelijke taal. Behalve Dr. van Mook, die he den' in gezelschap van minister Neher en de heren Abdoelkadir en Ozinga op Schiphol wordt verwacht, zal ook Dr. van Royen, Nederlands ambassadeur in Ca nada een bezoek aan Nederland brengen. Het bezoek van mr. van Royen die de gehele behandeling van de Indonesische kwestie in de Veilig heidsraad heeft meegemaakt, houdt verband/-met de verdere besprekin gen. welke de regering deze week in Den Haag over het Indonesische vraagstuk met de luitenant-gouver neur-generaal dr. van Mook zal voeren. Het bezoek van mr. van Royen houdt mede verband met het feit, dat hij als plaatsvervangend lei der zal optreden van de Nederland se delegatie in de algemene verga dering der Verenigde Naties, welke midden September aanvangt. De vier Bisschoppen te Wervershoof, te midden van familieleden van Mgr. Grent en geestelijken, aanhoren de toespraak van burgemeester Raat: van links naar rechts: Mgr. Panis, Mgr. Huibers, Mgr. Grent en Mgr. Vermeiren. Vóór deze de burgemeester. ZO DIKWIJLS mocht Wervershoof zich in de laatste jaren op maken, om haar Priesterzonen, na een afwezigheid van vele jaren,-huldigend in te halen. Maar zo dikwijls als dit plaats vond, telkens was het een nieuwe plechtigheid, een nieuwe ontroering, een nieuwe blijdschap, en e^n nieuwe eerbied, waarmee de ontvangst van de nieuwe Priester van God gepaard ging. Nog nooit echter, heeft zich in de geschiedenis van Wervershoof een plechtigheid voorgedaan, zoals wij die Zondag mochten mee maken en bij het voorspel waarvan wij op Zaterdagavond ge tuigen mochten zijn. Een unicum, dat met gulden lettprs zal ge boekstaafd blijven in de bladzijde van de geschiedenis van Wervershoof, een gebeurtenis, waaraan de herinnering van velen tot in lengte van dagen zal behouden blijven: de intocht van vier Bisschoppen! Het eerst kwamen de Wijdeling en zijn mede consecratoren aan. Mgr. W. Panis M.S.C., oud'-aposto- lisch-vicaris van Menado, en Mgr. Hilaire Vermeiren, M.S.C. uit Bel gië, apoêtolisch-vicaris van Coquil- hatstad in de Belgische Congo.. Daarna was het wachten op Mgr, Huibers, die de plechtigheid van de Consecratie zou verrichten. Met ongeduld wachtte de menigte. Maar toen ging plotseling de boodschap door de dichte rijen: „Daar komt Monseigneur". Een ogenblik later stapte Mgr. met zijn secretaris uit de auto, en werd o.a. door Mgr. Grent, de ande re' bisschoppen, door pastoor Busch en burgemeester Raat begroet. Daar stond Monseigneur Huibers, de Apostel van God. Met eerbied keken allen naar die paarse figuur, voor de auto: een ogenblik, dat het al met een stille wijding omgaf. Maar dan werd de stilte verbro ken en schalde de feestmars van de Harmonie St. Caecilia langs de stra ten van Wervershoof. Een lange stoet van bruidjes, gidsen, verken ners, kortom alle jeugdverenigin gen, geflankeerd door herauten te paard, zette zich in beweging naar de pastorie, omstuwd door een ge weldige schare van mensen Bij de pastorie aangekomen, be gaf Monseigneur zich met zijn ge volg naar de voordeur, en richtte vandaar een kort woord tot de in woners van de gelukkige gemeente. „Het is een geweldig mooie ont vangst, die mij werd bereid in Wervershoef, de aloude, oer-Room- se plaats in deze gewesten. Het is een grote eer voor de parochie en het bisdom, dat een zoon van Wer vershoef door de Paus namens »lod werd geroepen tot. de bisschoppelij ke waardigheid. Gij allen leeft daSir- mee mee, omdat hij'hier is geboren, in deze plaats die zovele priesters, broeders en zusters heeft voortge bracht. Er heerst een grote vreugde, omdat zijn wijding tot bisschop mag plaats hebben in zijn geboorte dorp. in zijn parochie, en niet in de Missie, zodat wij dit niet zouden hebben kunnen meemaken. Vreug de. omdat wij hem. zoals hij hier is opgegaan naar het H. Priesterschap, als Bisschop aan de Missie mogen teruggeven. En wij zijn ook dankbaar voor deze schone vnucht van Wervers- hoef. Wii roepen Gods zegen af over de bisschop en over Wervers- hoef. tor in lengte van dagen, op dat het nog vele priesters, broeders' en zusters moge voortbrengen. Hierna gaf Mgr. aan allen zijn bisschoppelijke zegen. Dan was alles weer afgelopen. De straten liepen laeg,# en bloedrood rees de maan over Wervershoof, dat nu vic bisschoppen binnen haar muren huisvestte. Toen wij zondagmorgen om half negen weer in de parochie Wervershoof kwamen, was het al een hele drukte om en bjj de kerk. dé eer sten hadden zich al bij de hoofd deur samengepakt, om het mooj- sfe VTÜe plaatsje te veroveren, dat nog over zou zün, als straks de deuren zou'den opengaan. Het voorplein van pastorie en kerk zün frgai versierd met feestmas- ten en vlaggen en ere-bogen. Voor de kerk staat een erepoort opge steld met het beeld van Weren- fridus en de woorden „Sacertlos et Pontifex". Het kerkgebouw zelf is versierd met geel-witte guirlandes, en voorts rük gedra peerd met vaandels en bloem kransen. Boven het priesterkoor hangt, onder een geel kruis, in een veld van paarse bloemen, het wapen van Mgr. Cjjent en de wa pens der drie consecratoren. Het altaar is omgeven door een' schat van bloemen en palmen, en tussen de kandelaars versierd met zode dahlia's. Rechts van het altaar is de bisschoppelijke troon voor de consecrator, mgr. Huibers, opge richt, terwijl voor het rechterzijal taar de zetels staan opgesteld voor de wijdeling en de beide andere bisschoppen. Voor in de kerk ne men de genodigden plaats, rechts van het altaar de geestelijken, lmks de~familie' en aanverwanten en an deren. Negen uur! Intussen hebben de verkenners zich opgesteld voor een erehaag vanaf het hek van de pastorie tot aan de kerk, terwijl bruidjes in smetteloos wit, van wie velen erebo- gen torsen, zich opstellen tussen de pastprie-ingang en het hek. Om klokslag negen uur komt de stoet naar buiten, als zich inmiddels de assistenten en de voornaamsten der genodigde geestelijken in super- pli vanuit de kerk naar buiten heb ben begeven, om de Hoogwaardige Bisschoppen af te halen. Daar is de rijzige figuur van Mgr. Huibers, de tengere gestalte van mgr. Grent, de forse gestalte van mgr. Panis en de markante figuur van de Belgische mgr. Vermeiren. De wachtende me nigte knielt en de Bisschoppen ge- ven hun zegen. Pastoor Busch heft de psalm 121 aan, „Laetatus sum in his", „Ik verheug mij er om, dat tot mij gezegd is, naar het huis des He ren zullen wij gaan". Dan betreden de Bisschoppen met hun gevolg de kerk, het koor zingt „Ecce Sacet- dos" en de Bisschoppen verrichten hun adoratie bij het H. Sacrament. De kleding van de bisschoppen met de pontificale gewaden geeft ons de gelegenheid, de samenstel ling van de assistentie der grote plechtigheid te overzien. Mgr. Hui bers wordt geassisteerd door de hoogeerw. pater P. v. d. Pluijm, pro vinciaal der Congregatie als pres- byter-assistens, de zeereerw. pater A. Vugt, overste van het Missiehuis der Congregatie te Driehuis als Cappellanus, de zeereerw. heren A. I. M. Busch, pastoor der parochie en pqter J. de Jong, overste van het Missiehuis te Tilburg, als Troon- diakens, de zeereerw. heren D. Kouw, missieprocurator der Con gregatie en directeur J. Kraakman van de Diocesane K.A., zoon der' parochie, resp. als diaken en sub diaken der Mis; assistenten \jan de mede-consacrerende bisschoppen, Mgr. W. Panis en mgr. H. Vermei ren zijn de zeereerw. heren pater J. Rosmuller, secretaris van mgr. Pa nis, f&ter M. Es M.S.C, Fr. Grent leeraar aan het Katholiek Meisjes lyceum te Den Haag en kapelaan C. Bakker te Amsterdam, de beide laatsten achterneven' van mgr. Grent. Ceremoniarius was de zeer eerw. heer A. "VV. Agterof, secretaris van Z. H. Exc. mgf. Huibers, sub- céremoniarius de zeereerw. heer P. Hoeboer, secretaris van mgr. Grent. Verdere functies zijn: voor staf en müter kapelaan J. Goudt van Wer vershoof en pater n. Wijte M.S.C., voor boek en kandelaar kapelaan J. Drost van Wervershoof en pater B. Buur, voor wijwater en wiérookvat fr. J. Jansen en pater G. Haggen- burg. Tot de genodigden behoorden behalve de talrijke fa milieleden en verwanten vgn de wijdeling, o.w. zijn twee broers en zusters, de burgemeester van Wer vershoof g.a„ verschillende Geeste lijken, van wie wij noemen de hoog eerw. dekens H. J. Kuiper van Wognum, P. C. L. v. d. Meer, van Hoorn, oud-deken van Wognum B. Hosman, thans te Beverwijk, de zeereerw. father J. Zuydervliet, rec tor van het Missiehuis van Mill Hill te Hoorn, de hoogeerw. pater J. Schuur, provinciaal overste vap Brazilië, pater E. Raeymakers, se cretaris van mgr. Vermeiren, broe der Tarcisius, algemeep overste van cjp Broeders van Voorhout, kapi tein-aalmoezenier J. Rademaker M.S.C., de eerwaarde zusters Fran ciscanessen uit de parochie, en ,vele paters, broeders en studenten van het Moederhuis der Congregatie uit Tilburg, van wie er velen reeds Zaterdagavond te Hoorn waren ge arriveerd en die in het St. Bqpifa- ciusmissiehuis der fathers van Mill Hill een gastvrij onderdak vonden. Het versterkte zangkoor van de parochie voerde dé gezangen der Bisschopswijding uit en zong onder leiding van de heer R. Moeskops de Mis „Trinitatis" van Hubert Cuy- pers. Solist was de heer Jan Imming. organist de heer Jos. Moeskops. NA DE KLEDING der Bisschoppen werd de plechtigheid der Bisschopswijding ingeleid, die glle aanwezigen konden vol gen aan de hand van het bekende liturgische boekje van de N.V. Gooi en Sticht te Hilversum. Allereerst' geschiedde door de ceremoniarius, de zeereerw. heer Agterof voorlezing van de Pau selijke lastbrief, waarin de redenen van de benoeming van Mgr. Grent werden gememoreerd, waarbij gereleveerd werd de gru welijke moord op zijn voorganger. Mgr. Aerts, die wreed om het leven werd gebracht door de Japanners, in Juli 1942. Na het onderzoek omtrent het ge loof van de Wijdeling e.d., ,de on dervraging omtrent zijn bereidheid, alles te doen wat voor zijn ambt is voorgeschreven en na de bevesti ging van zijn geloofsbelijdenis, be gonnen de gebeden van de H. Mis, waarbij de beide mede-consecrato- ren, mgr. Panis en mgr. Vermei ren, de Wijdeling naar de consa crerende Bisschop, mgr. Huibers geleidden. Directeur Kraakman las, als subdiaken van de H. Mis het Epistel voor, en na het Graduale begonnen de ceremoniën der Wij- dehng met het zingen van de lita nie van Alle Heiligen. Dan was het grote moment van de oplegging van de handen door de drie Bisschoppen aangebro ken, dat volgens het algemene ge voelen der godgeleerden met de praefatie en de woorden: Ont vang de Heilige Geest, het voornaamsteuitwendig teken is van de levendige genade, welke aan de Bisschop in zijn wijding ge geven wordt. De Wijdeling knielt voor de Consecrator negr en mgr. Hui bers neemt het Evangelieboek, opent het en bügestaan door mgr. Panis en mgr. Vermeiren, legt hij het op de hals en op de schouders van mgr. Grent. En zo Jioudt de assistent het vast. Dan leggen de drie consacrerende Bisschoppen te zamen beide handen op het hoofd van de Wijdeling en zeggen. Ontvang de Heilige Geest. Na een smeekbede volgt het eerste deel van de preafatie, waarin de die pere zin der geestelüke gewaden wordt bezongen: „dat al, wat door deze schittering wordt aangeduid, in handeT en wandel van de Wü- deling moge schitteren." De zalving van het hoofd wordt ingeleid door het „Veni Creator", dan- volgt het tWteede deel van de praefatie, da de betekenis der zal ving bezingt. Daarop volgt de zal ving van de handen met het Heilig Chrisma en dan geschiedt de ove"r- reiking van staf, ring en Evangelie boek. „Neem aan de staf der her derlijke" bediening"Neem aan de ring het teken van onschend bare trouw en geloof"„Predikt het evangelie aan het u toever trouwde volk" De offergaven Mgr. Huibers en mgr. Grent, de laatste geassisteerd door mgr. Pa nis en mgr. Vermeiren, zetten nu ieder aan hun eigen altaar 'de H. Mis voort. Pater Kouw M.S.C. zingt het evangelie, koor en volk jret Gregoriaanse Credo, waarna de zin rijke plechtigheid bij de offerande volgt: de aanbieding van de offer gaven, door de assistenten, aan mgr. Huibers, namens de Wijdeling: twee brandende kaarsen, twee bro den en twee vaatjes wün, die, resp. met de wapens van de wijdeling en de consecrator gesierd zijn. Na de offerande zet mgr. Huibers de H. Mis voort te zamen met mgr. Grent die tussen de mede-consecratoren bij de Consecrator aan de Epistel zijde van het hoofdaltaar staat. Eerst na de dankzegging na de H. Communie wordt de ertremonie der wijding voortgezet en voltooid. Mgr. Huibers zegent op plechtige gaan in de ziel van de pas met de volheid van het Priesterschap ge kroonde, als hij zo door dit kerk gebouw gaat, waarin hij als knaap zijn eerste gebeden stamelde en waar hij de eerste tekenen van de hoge priesterroeping mpet hebben gevoeld! Wat in het hart van zijn naaste familieleden en zijn vele vroegere medeparochianen, als zij dit ogenblik ondergaan! Na ^pn zpgewens en smeekbede namen de drie consacrerende bis schoppen aan de Evangeliezijde aan het altaar plaats, de*nieuwgewijde neemt plaats op 't platform voor 't al taar op de zetel en geeft plechtig de zegen aan alle aanwezigen. Dan eindigt de zinrijke plechtigheid, die zo vol was van onvergetelijke mo menten, met de heilwens: mgr. Grent brengt zijn dank aan de con secrator en herhaalt tot driemaal, op steeds hoger toon: Ad muitos Annos, nog vele jaren. Mgr. Hui bers legst dan het laatste evangelie, terwijl hij zich naar zijn trooq be geeft, mgr. Grent gaat, het laatste Evangelie zeggend, met de mede- consecratoren, terug naar zün al taar. Terwijl het koor het „Ave Maria van Fr. Witt zingt, leggen de bis schoppen hun gewaden af en ver laten, na het dankgebed, begeleid door de geestelijkheid het kerkge bouw, weer langs de ere-haag van verkenners en bruidjfs, terwijl het koor de psalm „Laudate Pueri" zingt. Daarmee komt aan een scho ne en grootse plechtigheid 'n einde. Benoemingen bij de rechterlijke macht Uit Den Haag wordt gemeld dat bij K.B. zijn benoemd tot president van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem: Mr. A. M. baron van Tuil van Serooskerken, oud-p.resi- dent van de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar, procureur-fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassa tie en Nederlands vertegenwoordi ger bij het internationale militaire tribunaal te Neurenberg. Te Alkmaar': Mr. A. D. van Reg- teren Alten, thans vice-president van de Arrondissementsrechtbank te Utrecht. Een foto van de aankomst der Bisschoppen bij de Hoek te Wer vershoof, op Zaterdagavond: in het midden Mgr. J. P. Huibers, links burgemeester Raat, Mgr. Vermeiren en pastoor Busch; rechts secretaris Agterof, Mgr. Grent en Mgr. Panis. wijze alle aanwezigen en pater Vugts doet mededeling van de ver lening van een volle aflaat aan alle aanwezigen op de gebruikelijke voorwaarden. Nu wordt mijter en handschoenen aan mgr. Grent over gereikt en dan geschiedt de intronisatie van de nieuwgewijde, die plaats neemt op de zetel waarvan de con secrator is opgestaan. Mgr. Huibers geeft mgr. Grent de staf in de lin kerhand, zet zelf zijn mijter af en heft dan, terwijl allen staan, het ge laat gekeerd naar het altaar, het Te Deum aan dat door al de ande ren wordt,voortgezet. Intussen is dan het grqte ogenblik daar, dat mgr. Grent, de nieuwe bisschop, met de mijter op het hoofd de bisschopsstaf in de linkerhand, geleid door- de twee medeconsacre- rende Bisschoppen, zegenend door de kerk gaat. Wat zal ër zijn omge- Wereld-voedsel situatie niet rooskleurig Op de 'conferentie van de voed sel- en landbouworganisatie der V.N. verklaarde de secretaris-gene raal Fitzgerald, dat indien er geen buitengewone maatregelen worden getroffen, de broodrantsoenen in vele landensterk zullen moeten worden verlaagd. Om dit te voorko men moeten de importerende lan den meer van hun productie voor menselijke consumptie gebruiken, terwijl de exporterende landen meer moeten exporteren. In sommi ge landen worden de gevolgen der devi'ezentekorten reeds gevoeld. Dit blijkt doordat deze landen'hyn toewijzingen van bepaalde levens middelen niet meer volledig bunnen opnemen. Men verwacht niet, dat het tekort aan buitenlandse valuta de graanconsumptie zal beïnvloe den. De intocht der Bisschoppen in de kerk van Sint Werenfried: achter ceremo niarius Agterof volgt Mgr. J. P. Huibers, daar achter, na de bediende van de Bisschop en een assistent, volgt Mgr. Grent, de wijdeling, met Mgr. Panis en Mgr. Vermeiren, daarachter de stoet van assisterende Geestelijken. Een moment uit het défilé, dat te Wervershoof plaats had aan het einde van de grote dag: de vier Bisschoppen met hun gevolg tijdens het voorbij trekken van de harmonie St. Caecilia; achter de Bisschoppen ziet men o^p. deken Kuiper van Wognum en pastoor Busch, de herder van de feest vierende parochie.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1