Nieuuu Oude wereld kan niet wachten op het Marshall-plan Kardinaal met militaire eer ontvangen Amerika wil bespreking van Bulgaarse politieke-toestand GERBRUG n SPOHDENTIE „g l 0 b e" alkmaar DIT BLAD! J Voor Alkmaar en omgeving MARIA-CONGRESTE MAASTRICHT Kleurige stoet in de straten der Maria-stad De opening van het Congres Gandhi's toestand minder gunstig Nieuwe protestnota aan Moskou Regering spreekt met Dr. van Mook Consuls zullen toezicht houden Niematid in Italië wil tekenen Engelse m ij n werkersstaki ng. uitgebreid V.S. moeten goud her-distribueren Washington: Europa snelt achteruit Tussentijdse Amerikaanse hulp nog dit jaar noodzakelijk Een pool tot steun der valuta?. VOLDOENING TE LONDEN Militaire missie der V.S. naar Egypte? riten naar Canada men zich wellicht her- 'ertrok 17 Juni j.l. „De an" met 1000 emigran- boord naar Canada, p werd feestelijk in 1 ontvangen door de ïdse ambassadeur, ho- [dese 'autoriteiten en tal- rslaggevers en foto-re- die de Canadese kran en met lange verslagen foto's dejr emigranten, leel over onze landge- as uiterst vleiend. Una- jrden' zij als een waar aanwinst voor Cana- dbevolking bestempeld, ïadees ambtenaar, die eel leven voor de im- mdienst heeft gewerkt, hen: „de beste groep ten, die ik ooit van en zag". lag a.s. vertrekt er we en schip vanuit Rotter- >e Tabinta", met 750 ten naar Canada. De f der emigranten op e farms is tevoren ge- oor de Nederlandse v- en emigratie-attaché a. uw massa-graf Indië gevonden i in de omgeving van is op 24 Augustus een ssagraf gevonden waarin jfselen van 22 Europea- ens verklaringen van de nt der civiele politie al- hun executie plaats ge mber 1945. De slachtoffers L, hun huizen gehaald, ge en daarna met bamboe- imaakt. De kinderen wer- n de lucht gegooid en op speren opgevangen. De niet meer te identificeren amen zijn bekend. Duits Alkmaar ELIJKE EN GE- L.-MPNDEL. OPL. KEXAMENS ografie Talen standsopleiding us op aanvraag. en voor kamerhuur- eptember a.s. kunnen 16 worden afgehaald n en gebruik maken vaste- of vloeibare loeten worden afge- kantoor Oudegracht mten op de bekende its te vinden tussen overlegging van de verhuurder (ster) en stoffen komen alleen ig, die een afzonder- te ter bewoning h£b- :nde woninggedeelte week door dezelfde ijk verkeer; elte hebben gehuurd itigdte; ipkamer hebben ge iser 1931. den niet op met /as. Toen gingen ;laap. zij wakker. Zij en besloten om *n. Die kon niet rofessor zei, zij ld. HooicrédacteurH. N. Smite, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3-40 per kwartaal; 1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm-; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum ƒ4.-; Fam.ber. 20 c- p. mm.; in alle edities 30 ct. Noordhollands Buiten God is 't nergens veilig fVondel DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1947 43s JAARGANG NUMMER 11319 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel.' 2046 (adm.), 2047 (red), K 2200. HOORN: Draaf singel 59, Tel- 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). y Bank: Noorderbank Z. Em. de Kardinaal-legaat, mr. dr. J. de Jong, na aankomst aan het station te Maastricht, met links mgr. prof. dr. F. Feron, rechts Z. H. Exc. mgr. dr. G. Lemmens. (Van onze eigen verslaggever, per telefogn) EEN ZELDZAAM SCHOUWSPEL beleefde Maastricht, de glo rieuze Mariastad, toen gisterenmiddag Z. Eminentie de Kardi naal-legaat, dr. J. de Jong, plechtig en met militaire eer in de Congresstad werd ontvangen. Duizenden waren langs de ver sierde straten opgesteld. Zowel het welkomstwoord van prof. dr. Feron, de congres voorzitter, als de toespraak van Kardinaal de Jong stonden in het teken van de nood der tijden. „Het licht is in millioenen geesten uitgegaan", zei dr. Feron en de Kardinaal- legaat weidde uit over de betekenis van de Moedermaagd als hulp in de strijd tegen het kwaad en voor het goede. Het Con gres is vervolgens officieel door mgr. prof. dr. Feron geopend. gehele weg stonden militairen, die bij het passeren van de stijlvolle stoet het geweer presenteerden. Na de aankomst aan de basiliek begon de grootse en indrukwekken de intocht van, het hoogwaardige gezelschap, onder het zingen van 't aloude Sacerdos et Pontifex. Voorle zing volgde van de officiële benoe mingsbul van den Paus, behelzende de aanwijzing van Zijne Eminentie Kardinaal de Jong tot Pauselijk Le gaat van het Mariacongres. Op het Onze Lieve Vrouweplein was een prachtig altaar opgericht. Hier werd nu een Pontificaal lof gecelebreerd met al de luister van de schone liturgie van onze Moe derkerk. Celebrant was mgr. dr. Lemmens, de beminde bisschop, in deze dagen weer als Vader-bis- schop door de Limburgers en door alle Congresgangers zo hoog ver eerd. De nood der tijden Inderdaad een zeldzaam schouw spel was het, toen daar op die stra lende Woensdagmiddag tegen zes uur de Kardinaal-Legaat aan het station aankwam. Een enorme me nigte had zich opgesteld, eerbiedig op een afstand gehouden door een uitstekend georganiseerde afzet ting. De Roomse Kardinaal, Prins der Kerk, werd met militaire eer ontvangen. De erewacht van het Maastrichtse garnizoen stond opge steld. Er klonk geroffel van trom men, de geiveren werden gepresen teerd, de menigte juichte! Z. Em. was in gezelschap van mgr. Lem mers, de Bisschop van Roermond. Allereerst inspecteerde kardinaal de Jong de ere-wacht. Daarna be-, gaf hij zich naar de wachtkamer, om de voornaamste kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders te ont vangen. O.a. mgr. P. Giobbe, de pauselijke internuntius, de Neder landse Bisschoppen en verschillende missie-bisschoppen. Daarna heeft de vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, Haar buitengewone Ka merheer J. M. H. F. J. baron de Weiclïs de Wenne, allereerst zijn opwachting gemaakt bij de verte genwoordiger van de H. Vader. Dit deden daarna de Commissaris van de Koningin in de provincie Lim burg,- mr. dr. F. Houben, de burge meester en de wethouders van de stad Maastricht. •Dan trok een plechtige, prachti ge, kleurrijke stoet naar de basiliek van Onze Lieve Vrouw. Achter 'n erewacht te paard volgde een rij van geestelijken, daarna de ere- compagnie, en dan een reeks van auto's met de geestelijke en burger lijke autoriteiten. Kardinaal de Jong had plaats .genomën, met de Bisschop van Roermond, in een met zes paarden bespannen rijtuig. Het gevolg van de kardinalen, dat door Z.H. de Paus aan Z. Eminentie was toegevoegd, bestond uit mgr. Th. M. P. Bekkers, mgr. dr. Th. J. P. Verhoeven, en als gentilhommes W. Dreesman, buitengewoon Ge heim-Kamerheer met kap en degen en H. Heymeyer, ere-kamerheer met kap en degen. Het duizendkoppige publiek juich te de Kardinaal-legaat in grote geestdrift toe. het enthousiasme steeg steels hoger. Nooit eer dan in de dagen wan het grote Eucharistisch Congres van Amsterdam zag Ka tholiek Nederland zoveel uitbun digheid en vreugde voor zijn hoog ste kerkelijke autoriteit. Langs de De toestand van Gandhi, die thans reeds 60 uur te Calcutta vast om het einde van de troebe len uit te lokken, is absoluut min der gunstig. De premiers van India en Pa kistan en andere leiders hebben een conferentie aangaande de troebelen in de Pendsjaab beëindigd en heb ben aangekondigd, dat or strenge ■maatregelen tegen de onruststokers zullen worden genomen. De eerste taak die hier wacht is de bescher ming van alle vluchtelingen en het geven van een garantie voor veilige doortocht van die vluchtelingen. De regeringen van India en Pa kistan zullen hiertoe alles in het werk stellen. licht is in millioenen geesten uitge gaan, het leven gedoofd in de har ten van talloos velen. Waarlijk, het is weer tijd voor de vroegere harte- kreet van een hisschop: Heer, blijf bij ons, want het wordt avond. En hoe actueel is weer het woord van Poels: Men heeft de Centrale, die God is, uitgeschakeld, overal in de wereld gaan "de lampen van het licht der Goddelijke waarheid uit. Wij dreigen te verzinken in de duisternis van een Goddeloos Com munisme. De adem van het kwaad gaat over de wereld en ontkerstend de sfeer van het openbare leven. Laten wij de betekenis der katho lieke activiteit, aldus mgr. Feron, op sociaal, economisch en politiek gebied niet onderschatten! En be seffen, diepbeseffen en in praktijk brengen dat herstel van het christe lijk leven het grote geneesmiddel is. En daardoor herstel van de ge meenschap door de toewijding aan Maria in een intens Christelijk le ven, aan Maria toegewijd.- Kardinaal de Jong Kardinaal de Jong heeft op deze schone woorden met een korte toe spraak geantwoord. Men zoekt, al dus Zijne Eminentie, in de verwar ring van deze tijden het geluk ih allerlei stromingen, welke slechts op het stoffelijke gericht zijn. In vele landen wordt het Geloof nog hoog gehouden, maarin andere wordt het'bedreigd door de dicta tuur. De Heilige Moedermaagd is de hulp in de strijd, die wij tegen het kwaad en voor het goede moe ten voeren. Dat is ook de betekenis van dit Congres, dat in' zijft ver schillende zittingen de verschillen de aspecten van Maria als Hulp der Christenen zal belichten. Laten wij bidden, dat de Goede.God op de voorspraak van M^ria, Zijn rijke zegen aan dit Congres moge schen ken. Het Congres is daarna officieel1 geopend met een rede van mgr Feron, over de taak en de roeping van de Heilige Maagd. Des avonds volgde de eerste voorstelling van het massa-spel „Wees Gegroet" op het Vrijthof. Alle oude gebouwen en kerken van de stad zijn verlicht met schijnwerpers, hetgeen een fantastische indruk maakt. De grote nood Het was de voorzitter van het Congres, mgr. prof. dr. F. Feron, die een welkomstwoord richtte tot de Kardinaal-legaat, welk woord in de bekende indrukwekkende stijl van mgr. Feron toteen machtige predikatie werd. Hij wees op de ontstellende nood der tijden. Wat zou men al niet kunnen samenbun delen uit de noodkreten der ziele- herders van de laatste jaren! Het Van het Maria-Congres te Maastricht. Mgr. Lemmens en de Commissaris der Koningin van de provincie Limburg, mr. Houben. (A.H.F. P.) De V.S. hebben de Sowjet-Unie er van beschuldigd de overeen komst van Jalta te hebben ge schonden door haar weigering s(appen te doen inzake het vonnis teggp Nikola Petkof, de leider der Boerenpartij in Bulgarije. Amerika wenst met Engeland en de Sowjet-Unie de algemene politieke toestand in Bulgarije te bespreken. Deze beschuldiging is vervat in een tweede protestnota betreffende Petkof, gericht aan de Sowjet-mi- nister van buitenlandse zaken, Mo- lotof en Zondag j.l. door de Ameri kaanse ambassadeur te Moskou overhandigd. v In de nota worden vonnis en proces „schandelijk" genoemd. De Sowjet bewering, dat de gehele kwestie een binnenlandse aangele genheid is, wordt betwist. De hou ding der Sowjet-Unie is een ont kenning van de rech.ten der V.$. als ondertekenaar van hetBulgaarse wapenstilstandsverdrag. Ook de Britse zaakgelastigde te Moskou, Roberts, heeft (op 30 Aug.) een tweede brief gezonden aan Wisjinsky, plaatsvervangend minis ter van buitenlandse zaken, waarin Naar it'ij vernemen zijn de be sprekingen tussen de Nederland se regering en dr. v. Mook aan stonds na aankomst van de land voogd in Den Haag begonnen en Woensdag voortgezet. het Amerikaanse standpunt, dat tie bestuurscommissie het recht heeft zich met deze zaak bezig te houden, wordt gesteund. Roberts verklaart, dat gezien de opheffing van Petkofs Agrarische Unie, die bij de verkiezingen in 1946 3.0% van het stempienaantal op zich verenigde, er goede reden is te geloven, dat de politieke vrijheid in Bulgarije is vernietigd. Hij dringt aan op onmiddellijk overleg tussen Engeland, de V.S. en de Sowet-Unie. Er is tot nog toe geen antwoord op deze brief ont vangen. OP DE ORDER: STAAKT HET VUREN Rapport aan de Veilig heidsraad over twee maanden Batavia, 4 Sept. (AFP). De Franse en Australische consuls- geMraal hebben aan het repu blikeinse persbureau Antara medegedeeld, dat zij naar het republikeins gebied gekomen waren om toe te zien, dat de order tot staken van het vuren uitgevoerd wordt. Met betrek king hiertoe hadden zjj met re publikeinse ministers bespre kingen gevoerd. De Australische consul-generaal, de heer Eaton, verklaarde nader dat hun missie te Batavia waar schijnlijk na twee maanden be ëindigd zou zijn en dat daarna on- middelijk verslag wordt uitge bracht aan de Veiligheidsraad. Hij voegde er nog aan toe, dat hij en zijn Franse collega gisterenmiddag zeer belangrijke ^dichtingen van Soekarno hadden ontvangen. Hij weigerde echter iets omtrent de te delen. Voorts verklaarden zij, dat de resultaten van de eerste dag van hun bezoek aan Djogjakarta zeer bevredigend waren. BataVia, 4 Sept. (AFP). De Franse en Australische consuls- generaal zijn hedenochtend voor 'n inspectietocht naar Oost-Java ver trokken. Volg-pns fiet republi keinse persbureau Antara zullen zij na deze reis naar Batavia te rugkeren. De ratificatie van het Vredesverdrag Slechts 8 uur vóór dat een koerier met het document van de ratificatie van het Vredesverdrag naar Parijs zal vertrekken, is men nog op zoek naar iemand, die het moet tekenen. Drie dagen is het document van het kastje naar-de muur gestuurd, daar eerst President De Nic^ola en daarna de Minister van Buitenlandse Zaken Sfosza geweigerd hebben het te ondertekenen. De eerste acht het de taak "van de regering eeri onder tekenaar te vinden, daar hij zijn on dertekening reeds heeft verleend kaan het decreet, waarbij de regering ge machtigd werd om het verdrag te ratificeren. Sforza beweert, dat vol gens internationaal gebruik het Hoofd van de Staat moet tekenen. Volgens de Minister-President De Gasperi moeten zowel de President als de Minister van Buitenlandse Zaken tekenen. 25 mijnen liggen stil Mijn na mijn in het grootste steenkoolgebied van Engeland Yorkshire is Woensdag door de mijnwerkers verlaten. Deze zijn een staking begonnen uit solidariteit met de mijnwerkers te Grimethor.pé die het werk 23 dagen geleden uit protest tegen het feit, dat zij elke nieuwe dienst een groter stuk moesten bewerken, hebben neerge legd. De staking die het land reeds 200.000 ton steenkool kost, is over geslagen naar 38 mijnen, in 25 hier van is het werk geheel neergelegd. Ongeveer 40.000 man zijn bij de staking betrokken. Men schat dat Engeland zolang de staking duurt, minstens 40.000 ton per dag verliest. 1 Shinwëli, minister van brandstof- voorziening, zal zijn vacantie on derbreken om met de leden van de nationale steenkoolraad te confere ren. VOORSTEL VAN BEVIN 'In zijn rede sprak Bevin als zijn overtuiging uit, dat de V.S. „zich zelf in een minder gunstige positie brengen en een hoge belasting in eigen land veroorzaken" door het niet her-distribueren van de goud voorraad te Fort Knox. „Ik ben ér zeker van, dat de he'rdistributie een der snelste methoden is orp de koop kracht van de verwoeste gebieden der wereld te vergroten." Volgens een telegram uit de V.S. wojdt aan dit voorstel'in de New Yorkse pers aanzienlijk veel aan dacht besteed. Een voorstel om het „onvrucht bare" goud te Fort Knox te gebrui ken om de wereldeconomie weer nieuw leven in te blazen is onlangs gedaan door Sir Richard Clifford Tute voormalig rechter van de Bahama-eilanden, in een brief aan de New York Times. Het Internationaal ^aria-Congres te Maastricht. In een massale processie werd het beeld van O.L. Vrouwe van Fatima naar Maastricht overgebracht, waar het werd opgesteld in de St. Servaaskerk. DOBERT LOVETT, de wnd. minister van buitenland se zaken van de V. S., heeft op een persconferen tie te Washington verklaard, dat Amerika van me ning is, dat de toestand in Europa zo snel slechter wordt, dat niet op de aanvaarding van het plan- Marshall kan worden gewacht en tussentijdse hulp aan verschillende Europese landen als Engeland, Frankrijk en Italië noodzakelijk is Het is duidelijk, aldus Lovett, dat de verslechtering van de toestand in Europa tengevolge van slechte oqg- sten vooral in Frankrijk en de uitputting der financiële reserves -r getypeerd door de economische cri sis in Engeland ons vroeg of laat in een geweldige crisis kunnen storten. Daarom moeten tijdelijke maatregelen worden genomen, lie ver in de.komende maanden dan 't volgend jaar. Onze missies in het buitenland melden, dat de toestand in versneld tempo achteruit gaat. Op het ministerie van buitenlandse za ken heeft dit bezorgdheid gewekt en we zullen vóór het einde van het jaar een beslissing moeten nemen. Lovett wilde niet zeggen, of een speciale zitting van het congres no dig zou zijn. Hij wees er op, dat de wereldbank en de export en import- haqjj in enkele gevallen met een le ning zou kunnen helpen, hoewel de leningen van deze instellingen eigenlijk voor projecten op lange termijn bestemd zijn. Er moet ech ter een tijdelijk middel worden ge vonden om gelden te verschaffen. George Kennan, hoofd van de com missie voor economische politiek van het ministerie van buitenlandse zaken, zou gisteren nog uit Earijs,- waar hij aan de besprekingen over het plan-Marshall heeft deelgenomen (e Washington terugkeren om rap- Hoofdprijzen Staatsloterij De honderdduizend is er uit! f 100.000 13235 f' 25.000 14627 1.500 18860 1.000 4412, 15741, 17549, 19070, 19116, 20982, 21977 400 2391, 8682, 13944, 17466 200 1005, 9418, 1242, 13334, 18217 100 1127, 1164, 2056, 4952, 9028, 11332, 12360, 15749, 16350, 17082, 17322, 18775, 20119. port uit te brengen. Ook Marshall wqrd binnen 24 uur uit Rio terug verwacht. Lovett. verklaarde verder, dat des-, kundigen van de ministeries van buitenlandse zaken en financiën thans de mogelijkheid van het vor men van een „pool tot steun der valuta" bespreken om de financiële stabijjteit van Europa te bevorderen. Lovett wees er in dit verband op, dat de besprekingen inzake de „pool" nog in een beginstadium zijn. Het idee zou zijp de valuta der lan den met te geringe productie door middel van'goud of dollars te steu nen. Als de twee voornaamste oorza ken van de snelle economische ach teruitgang in Europa beschouwt Lo vett de terugslag van de economi sche crisis, in Engeland in verband met de kwestie van de omwissel- baarheid van het pond en het feit dat vele landen gedwongen zijn hun economie in de eerste plaats te rich ten op het verkrijgen van voedsel. Sovjef-ambassadeur te Athene keert niet terug De Sowjet-Unie heeft in een nota aan de Griekse minister van bui tenlandse zaken medegedeeld, dat de Sowjet-ambassadeur te Athene,, Rodionof, die zich momenteel in Moskou bevindt, niet terug zal ke ren en op een andere post benoemd zal worden. De leiding dèr ambas sade zal door de tegenwoordige Sovyjet-zaakgelastigde waargenomen worden. India beschuldigt Zuid-Afrika van ras-discriminatie Het nieuwe dominion India heeft in een 18 bladzijden tellend memo randum, dat in de algemene ver gadering der V.N. deze, maand zal worden behandeld, Zuid-Afrika er van beschuldigd, dat het zigii niet gestoord heeft aan de verleden jaar door de algemene vergadering uit gesproken aanbeveling, dat Zuid- Afrika zijn wetten inzake de ras verschillen in overeenstemming zou brengen met de beginseltri en doel stellingen van het Handvest der V.N. Dr. H. J. van Mook hjeeft na aankomst te Den Haag zijn intrek genomen bij de minister van Buitenlandse Zaken in diens ambtswo ning aan'het Plein 1813. In de namid-, dag gebruikte hij de thee in gezel schap van dr. L. Beel en de minis ters Fiévez en Nehr. Op de foto ziet men v.l.n.r. de Recomba van WeSt-Java, Ab- doel Kadir, Mr. van Boetzelaer Jr., Mi nister van Boetze laer v. Oosterhout, Minister Fiévez, Dr. Banier, secr. gen. van Overzese Ge biedsdelen, de luit. G.G. dr. H. v. Mook, mej. van Mook, de minister-president dr. L. Beel, mevr. v. Mook, en de heer Kieferón van minister Neher, onze gezant van Canada, mr. J. H. v. Royen Overzese Gebiedsdelen. Marshall-plan niet meer van kracht? Een vooraanstaande Britse func tionaris en deskundige in ecomjmi- sche aangelegenheden heeft Woens dagavond verklaard, dat de Britse reactie op de verklaring van Lovett er een is van „onvermengde vol doening". Lovetts verklaring dat de huidige toestand voor het volgend jaar krachtig moet worden aangevat, valt geheel samen met het inzicht waartoe de 16 landen op de confe rentie over het Plan-Marshall te Parijs zijn gekomen. Welingelichte kringen te Wa shington achten de verklaring van Lovett de meest betekenisvolle uit spraak betreffende de Amerikaanse politiek jegens Europa sinds de rede van Marsjiall, de minister van bui tenlandse zpl^en, te Harvard, waar deze zijn plan heeft voorgesteld. Lovett zeide niet Welke vorm deze hulp zou aannemen. Lovett's verkla ring is tevens de - eerste aanwijzing, zo meent men, dat de V.S. van me ning zijn, dat het rooster, volgens hetwelk het Plan-Marshall zou worden behandeld, door de ontwik kelingen niet meer van kracht is. Voor opleiding der Egyptische land- en luchtmacht Nokrasjy Pasja, de Egyptische Premier, heeft een beroep gedaan op de Amerikaanse Minister van Oorlog Kenneth Royal en de wnd. Minister van Buitenlandse Zaken, Lovet, om naar Egypte een mili taire missie te zenden, welke hét Egyptische leger en de luchtmacht zal helpen moderniseren. Men meent in gezaghebbende kringen te New-York te weten, dat Nokrasjy Pasja, die vergezeld was van de militaire attaché der Egyp tische Ambassade,verzocht Ameri kaanse technici te zenden, die aan bevelingen zouden doen met betrek king' tot de organisatie en uitrusting van de Egyptische land- en lucht macht. Deze technici zouden tevens advies geven over het gebruik van de militaire en burgerlijke lucht vloot en hulp verlenen bij het op dichten van fabrieken voor het ma ken van kleine wapenen en munitie,. Men erkent, dat de voorstellen van de Premier in belangrijke mate ver band hoiiden met de strategische toestand in het midden-Oosten, in 't bijzonder nu dé V.S. een directe rol spelen in Griekenland en Turkije. De wnd. Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Lovett, liet zich echter niet uit over de Ameri kaanse reactie ten aanzien van deze kwestie. De Rally van^Monte Carlo De heer Antony Neghes, presi dent van de Automobiel Club van Monte Carlo, deelde mede, dat de beroemde Rally vanMonte Carlo het volgend jaag weer gehouden zal worden en wel van -19 tot 26 Jan. De rally gaat over een parcours van 3095 kilometer, dat als volgt is uitgestippeld: Digne, Grenoble, Gepevé, Bern. Straatsburg, Luxem burg, Luik, Venlo, Amsterdam, Den Haag, Brussel, Reims Parijs, Nevers, Lyon en dan oVer Digne terug naav Monte Carlo. Dit circuit moet dag en nacht worden gereden met een gemiddelde snelheid van minimaal 50 kilometer per uur. Met het oog óp de moei) ijkhecjgn inzake de benzine-voorzieiung is besloten, dat deelnemers, die van te £;ote afstanden komen, zich op be paalde punten bij de rally mogen voegen. Zes vertakkingen zijn daar voor vastgesteld. Bern is aangewe zen voor hen, die dn Florence star ten, Luxemburgvoor deelnemers uit Glasgow, Reims voor deelnemers uit Lissabon, Straatsburg voor deel nemers uit Praag en Amsterdam voor degenen, die in Stockholm en in Oslo starten. Verwacht wordt, dat er slechts één categorie zal zijn, waarin wagens met grote en met kleine cylinderinhoud tegen elkaar zullen rijden. -■ I 'I II

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1