Late opening Zijper festiviteiten Begri RADIO Prompt op tijd Noordhollands Dagblad Strijd tussen Belgische regering en middenstand nog steeds fe! PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Dinsdag 16 September 1947 Uitslagen der keuringen Familieberichten Advertenties Bekwame SCHILDERS Wij verhuisd zijn Ass.kantoor Succes LAAT NU als nieuw spuiten Egmondermeer Riet- en Kroosschouw J. Kuilman. Indoortraining meisjes en jongens GESLOTEN Hiiib Kooij, Nieuwe Clubs ■iéchclen Jfack Smit GULDEN VLIES Voor de pianoconcerten Donderdag 18 Sept. OPENING van „'t Herenhuis" J Chauffeurs-Instituut' „Lom a" r Prima MACH INESTIKSTERS Confectie-Atelier Schagen f Uitga lager r\E MILLI welke aan de Tw de gewone lioen guide nadelig sal begroting veer 1500 voor 1948 gaven van gen rond van Financ beperkinge 1948 met i niet bereikt ven in totac Hoger Lam egalisi Burgemeester Breebaart, die de tentoonstelling te Schagerbrug officieel opende, was aanstonds de beste maatjes met de paarden! Maandagmorgen te half 11, twee dagen nadat de feestelijkheden „Zij- pe na 350 jaar" in werkelijkheid aanvingen, en 2 uren na het begin van de rundvee- en paardenkeurin- gen, volgde pas de officiële opening. Deze plechtigheid werd verricht door Burgemeester mr. D. Breebaart, Burgemeester van Zijpe. Allereerst verwelkomde hij de di verse officiële gasten, leden van het ere- en werkcomité met hun resp. dames, commissieleden en andere belangstellenden. Hij sprak zijn teleurstelling uit over het feit, dat de Commissaris der Koningin verhinderd was om deze plechtigheid te leiden, al mocht het feit, dat hij moest optreden als Pre sident Curator van de Leidse Uni versiteit voldoende verontschuldi ging heten. Vervolgens gaf hij een enecdo- tisch resume van Zijpe's geschiede nis, geput uit mr. Belonjes rechts kundige verhandeling. In hét feit, dat in het verleden, steeds het col lege van Hoofdingelanden meer be voegdheid bezat dan de Dijkgraaf, zocht spr. de verklaring Voor de af wijzende houding van Dijkgraaf Tiel. (Die zich netjes in de kaart heeft laten kijken. Red.). Ook in het verleden bleken de zelfde problemen te bestaan als thans nog steeds opgeld doen.» Toen sprak men reeds van samensmelting van Zijpe met Petten en Callantso^g. Het feit dat Zijpe zo weinig bekend heid geniet, kan thans uitstekend door deze schitterende tentoonstel ling worden weggewerkt. Want Zijpe verdient bekend te zijn. Zijpe is immers geheel Neder land in het klein? Het heeft heide, bossen, weiden, welvarende alSters, heuvels, duinen en zeestrand. On danks het grote verschil in geaard heid der diverse dorpen, heeft dc be volking thans een eensgezindheid aan de dag gelegd, die werkelijk hoop geeft voor de toekomst. Tenslotte bracht hij,hulde aan de werkers, die door hun werkdadig- heid en offervaardigheid, in staat zijn dit mooie werk tot een goed einde te brengen. De gasten bezichtigden daarna de tentoonstelling. Uit opgevangen ge sprekken viel wel af te leiden hoe groot hun bewondering was voor hetgeen hier, uiteraard met beschei den middelen en weinig ervaring, tot stand was gebracht. Tijdens de lunch in café Kuiper voerden mr. Kamp, de Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier, dhr. Posch, Dijkgraaf van de Uitwaterende Sluizen, S. W. Arntz voorzitter van de K. v. K„ Burgemeester Wognum van Schagen en andere prominente figuren het woord. Voorz. Meijer diende de sprekers op werkelijk geestige wijze van repliek. Inmiddels waren de rundvee en paardenkeuringen reeds een heel eind op streek. We haar n ons dan ook ..den volke kond" tc doen, van dezelver uitslagen. Paarden en veulens Warmbloed stamboek veulens: 1. Luna van Jb. Struijf, Burgerbrug; 2. Libella van P. D. de Graaf, id.; 3. Lorna van P. J. Vlam, Burger- brug. Eervolle vermelding: J. Ma- recs. Schagerbrug. Algemene be oordeling: prima veulens. Niet ingeschreven warmbloed veulens: 1. J. Portegeijs, 't Zand; 2. P. Bregman. Burgerbrug. Eerv. ver. C. N. de Wit, Stolpe. Algem. beoor deling: matig. Eenjarige warmbloed paarden, Geld. type: 1. C. Schoorl. Burger brug; 2. .1. Eriks. Burgervlotbrug. Groninger type: 1. W. Jimmink, Schagerbrug: 2. G. Kant, Burger vlotbrug; 3. C. Huiberts. Sint Maar tensbrug. Eerv. verm. G. Radema ker. Petten. Niet ingeschreven warmbloed paarden: 1. A. Bakker, St. Maar tensbrug; 2. C. Huiberts, id.; 3. P. Vries, Schagerbrug. Eerv. verm. A. Bakker, St. Maartensbrug. Beoor- idcling: goed. Tweejarige warmbloed paarden: 1. Jutawa van P. J. Vlam, Burger brug; 2. Jistunia van Jb. Struijf id.; 3. Jegratie van G. Kant, Burger vlotbrug; 4. G. Schoorl, Burgerbrug Eerv. verm. Jotova van C. Schoen, Schagerbrug en Jeannetta van K. Brak, 't Zand. Beoordeling: best. Niet ingeschreven twee-iarige warmbloed: 1. P. M. de Wit. 't Zand; eervolle vefmelding R.. Kos. Sint Maartensbrug. Beoordeling: matig. Driejarige warmbloeds, Geld. ty pe: 1. Iguluma van C. Marees, Scha gerbrug; 2. Irisa van P. J. Vlam; 3. Ina van Jb. Zwemmer, St. Maar tensbrug. Gron. type: 1. Ita van P. D. de Graaf, Schagerbrug; 2. C. Huiberts, St. Maartensbrug. Eerv. verm. Ivora van K. Brak, 't Zand. Beoordeling: goed. Stamboekpaarden van 4 jaar en ouder, Geld. type: 1. Harga Nenna van Jb. Struijf; 2. Floriaantje van dezelfde; 3. Hiacintha van J. Eriks, Burgervlotbrug; 4. Hurona van P. Vries, Schagerbrug. Harga Nennn werd tevens kampioenspaard. Gronings type: 1. Dedella van D. P. de Graaf; 2. Bindia van J. Eriks; 3. Finia van K. Brak. Didella res. kampioen. Beoordeling: prima. Niet ingeschreven paarden van 4 jaar en ouder: 1. C. Schoorl, Bur gerbrug; 2. D. Marees, Oudesluis. Beoordeling: goed. Koudbloed veulens: 1. G. Boon tjes, Burgerbrug; 2. P. K. Francis idem. Eenjarige koudbloeds: 1. P. Kla ver. Burgerbrug. Tweejarige koudbloeds: 1. P. K. Francis. Eervolle verm. G. van Schaik, Schagerbrug. Koudbloeds van 3 jaar en ouder: beoordeling: goedsoortig. 1. M. Blaauboer, Burgerbrug; 2. G. Boon tjes, idem; 3. P. K. Francis, id.; e. v. T. Rampen idem; niet ingeschreven: 1. P. Klaver, idem. Rundvee: Eenjarige stieren: 1. Bertus Ade- ma van P. D. de Lange, goed type. Tweejarige stieren: 1. Coba's Ade- ma van A. Eriks, Oudesluis; 2. Old Willem van C. Marees, Schagerbrug; 3. Matador van .F. Konijn, 't Zand. Goede rubriek. Sierkalveren geb. voor 15 Febr. 1947: 2. Lodewijk van C. N. de Wit, Stolpe; 2a Adelbert van dezelfde; 2b Adema van A. Eriks, Oudesluis; 3. Max van C. Marees. Stierkalveren geb. voor 15 Febr. beoordeling matig: 1 en 3 Frans 97 en 98 van J. E. J. Kramer, Burger brug; 3. Adema van A. Eriks. Kuilkalveren geb. voor 1 Jan. '47, beoordeling gewoon: 2. Anna 88 v. Jn. Jimmink, Schagerbrug. Kuilkalveren geb. voor 14 Febr. 1947: la. A. Eriks; lb A. Smit, Oude sluis; 2. idem; 3. Ko 6 (eig. onbek.). Kuilkalveren geb.vna 15 Febr. '47, goed: la Betsy 25 van J. Kramer; lb Jansje 46 van J. Jimmink; 2a Grietje 15 van A. Eriks; 2b Alje 9 van dezelfde; 3. Marie 27 van C. N. de Wit; la Aaltje 83 ,van Jac. Brak; 3b Gretha 78 van J. Kramer. Drietallen kuilkalveren van één stier, goed: 1. A. Eriks Hzn.; 2. A. Smit; 3. C. N. de Wit. Eervolle ver melding: N. Hopman. Hokkelingen: 1. Fokje van A. Eriks; 2. Gusta van A. Brak; 3. Guürtje 161 van idem, zeer matig. Hokkelingen geb. na 15.2.46: 1. Antje 49 en Marie 7 van A. Eriks; 2. Diana 10 van C. N. de Wit; 2. Ju liana 26 van J. Kramer; 3. Alie 12 van W. de Boer. 't Zand; 3. Jansje 43 van J. Jimmink; fceerv. verm.: Geertje 17 van G. Kant; Grietje 11 van A. Eriks. Tweetallen pinken van 1 stier, vrij goed: 1. C. Klaver; 2. A. Eriks; 3. A. Brak; eerv. verm.: G. Kant. Melkvaarzen: la Trijntje 22 van T. Rampen, Burgerbrug; lb Diana 6 van C. N. De Wit; 1c Grietje 9 van A. Eriks; 2. Aafke 7 van C. Klaver; 3a Vries 17 van Jac. van Schaik, Schagerbrug, 3b Ruurd 5 van P. de Lange, matig. Trijntje 22 werd res. kampioens koe. Drietallen vaarzen: 1. A. A. Eak- ker; 2. C. N. de Wit. Twenters. Goed. Nogal verschil lend: 1. Maartje 42 van C. N. de Wit; 2. Diana 5, idem; 2. Grietje 29 van B. Dapper, Aafke 6 van C. Klaver; 3. Doortje 9 van Jac. Brak; 3. Cor nelia 13 van T. Rampen. Oudere koeien. Een buitengewoon goede rubriek: 1, tevens kampioens koe, Gretha 65 van G. Appel; lb. Kooij 17 van C. N. de Wit; Maartje 25 van dezelfde; Grethe 5 van T. Rampen; 2de prijzen: Trijntje 14, idem; Bqntje 9 van Jac. Breed; An nie van A. Smit. 3de prijzen: Willy 52 van G. Appel; Diana 4 van C. N. de Wit; Blom 16 van T. Rampen; Gretha 8 van dezelfde. Eervolle vermeldingen: Guurfje 145 van A. Brak; Maartje van KI. Blom; Jeltje 7 van P. de Lange; Lies 17 van P. Vries; Gerarda 15 van B. Dapper. Drachtig vee, niet afgewisseld. Vrij goed. 1. Blok 111 van J. Kra mer; la. Jantje 11 van C. Klaver; 2. Gretha 51 van A. Brak; 3. Geertje 17 van J. Kramer. Groepen van 4 koeien van 1 eige naar: 1. T. Rampen; 2. G. Appel, C. N. de Wit; 3. C. N. de Wit, A. Smit, C. Marees, G. Schuijt; E.V. C. Klaver. Productieklasse, zeer matig: 1. Grietje 1131 van A. Eriks; 2a. Atje 3 van dezelfde; 2b. Sch. 14 van A. Smit; 2b. Atje 3 van A. Eriks; Sa. Marie 24 van C. N. de Wit; 3b. Ju liana van A. Smit; E.V. Sijtje 2 van C. N. de Wit. Niet geregistreerd vee, kuikalve- ren: 1. D. Jimmink, Keismerbrug; 2. P.K. Francis; 2. A. Schrieken, St. Maartensbrug; 3. Jn. Visser, Sint Maartensbrug; 3. P. K. Francis. Hokkelingen, goed: 1. J. A. van Schaik, Schagerbrug; P. N. Klok, Burgerbrug; 2. idem; 2. D. Jimmink; 3. J. Peetoom, Keismerbrug; M. Blaauboer, Burgerbrug. Melkvaarzen: 1. P. Klok; K. Blom; 2. K. Blom; Jn. Kómen, Oudesluis; 3. A. Smit. Twenters: 1. C. Huiberts, Sint Maartensbrug. Oudere koeien: 1. P. K. Francis, P. Klaver, Jac. Brak; 2. Jn. Zomer dijk,' Zijpersluis; P. K. Francis, J. Peetoom; 3. C. Huiberts, Jn. Zomer dijk. N. Laan, 't Zand. Zichtbaar drachtig vee,' matig: 2. G. Blauboer, M. Blauboer; 3. G. Oosterman. Schapen, viertallen fokschapen, geb. van 1945, goed: 1, A. Brak; 2. C. Marees. 4-tal 1946: 1. A. Brak; 2. P. J. Vlam; 3. C. Schuijt, St. Maartens brug. 4 ooilammeren: 1. C. Marees. Normaal. 3 ramjammeren van 1 vaderdier. Heel gewoon: 1. J. Kramer; 3. C. Marees. Rammen, oude£ Goed: 1. J. Kra mer; 2. C. Marees; 3. A. Brak. Varkens. Zeugen geb. na 30 Sept. 1945 met 6 biggen. Een goed kop- nummer, rest matig: 1. J. A. v. d. Voort, 't Zand; 2. Jac. de Groot, Schagerbrug; 3.. N. Laan, 't Zand. Zeugen geb. vóór 1 Oct. 1945: 1. P. Bregman, Burgerbrug; 2. P. Vries, Schagerbrug; 3. Jn. Ros, 't Zand. Drachtige zeugen geb. na 31 Dec. 1944. Goed: 1. P.Roozing, Stolpe; 2. G. Blaauboer; 3. P. J. Vlam. Beren geb. vóór 1 Juni '46. Ge woon: 1. Wed. Alb. de Wit, 't Zand; 3. A. Eriks, St. Maartensbrug. Beren geb. na 31 Mei '46. Goed: 1. A. Eriks. Drietallen fokvarkens uit een toom. Goed: 1. Gebr. Nieuwland, Schagerbrug. Het tentoonstellingsbezoek mocht met recht vandaag overweldigend groot heten. Tussen 9 en 10 uur waren reeds 600 bezoekers de con trole gepasseerd. Ook de middag uren kenmerkten zich dpor een enorme drukte, zo zelfs, dat te 7 uur (etenstijd) de standhouders nog geen moment rust hadden. Het is dan ook te verwachten, dat in de avonduren de 4000 vol gemaakt zal worden. „Zijpe 350 jaar" treft het wel bijzonder, want het weer, dat toch „de koopman" is, had men niet beter kunnen wensen. BEURSPRAATJE De eerste beursdag van de nieuwe week bleek niet ongunstig. Belangrijke publicaties worden de komende dagen verwacht als de Troonrede, de millioenennota en wellicht een regeringsverklaring over Indonesië. Over die laatste onderwerp waren de meningen ter beurze weer optimistischer. HVA liep op tot 232, ook de an dere suikerfondsen alsmede ta baks- en rubberaandelen werden hoger gewaardeerd. De meeste be langstelling ging echter uit naar koninklijke olie, die opnieuw zeer vast waren, naar men zegt in ver band met dekkingsaankopen en onder invloed van Londen. Een hoofdkoe'rs van 443, dus 5 procent boven Vrijdag, werd nog een note ring van 445 gehaald, op welk hoog ste punt het fonds de markt verliet. Ook overigens was deBeurs niet onvriendelijk. De tendenz voor in dustriefondsen was vrij vast, met uitzondering van AKU, die 2 pro cent lager noteerden op 179 doch tot 180 herstelden. De toonaangevende industriëlen waren gevraagd. Phi lips 5 procent beter, Unilever zeer vast tot boven de 300 en in sym pathie daarmee de aandelen Van den Bergh en certificaten Calvé. De minder courante industriëlen waren ook merendeels enige punten hoger, met name Wilton, Neder landse Ford, Van Gelder, Centrale Suiker- en walvisvaart, die tot 109 opliep. Aandelen Vredestein iets in reactie. De locale Banken waren over de gehele linie hoger. De Scheepvaartmarkt was voor sommige soorten beter. De Neder landse Staatsfondsen vertoonden weinig verandering en waren zeer kalm gedisponeerd. De gestaffelde lening was een fractie lager op 100 lj/16. Amerikanen fractioneel luier, overeenkomstig Wallstreet. Vrijdag werden slechts 223 certifica ten verhandeld. De levendigheid van de aandelenmarkt op die, dag blijkt uit de omzet van bijna 2 millioen gulden. Prolongatie 2 1/4 procent. Prijzen van edele metalen (mede gedeeld door H. Drijfhout en Zn.'s Edelmetaalbedrijven N.V.): goud (fijn) per kg f 3000 f 3050 (onveran derd); zilver (fijn) per kg f 66.65 f 70.15 (onveranderd). NAGEKOMEN VOETBAL UITSLAGEN AFD. NOORD-HOLLAND Res. lc HRC 4—DTS 2 1—0 2 B DWB—Woudia n. gesp. HOSV—Wit-Rood 3—1 MOCTwisk 50 SchellinkhoutSpartanen 26 Res. 2 E SEW 2—Westfriezen 2 Andijk 2Grasshoppers 2 3—1 0—1 Een kijkje op de afdeling paarden van de grote landbouwten toonstelling, welke te Schagerbrug gehouden wordt ter gelegen heid van de feesten van de polder Zijpe. 3 I Spartanen 2Wit-Rood 2 30 Sporters 2MOC I n. gesp. 3 H Spanbroek 1St. Bavo 2 40 Juniores c. Hollandia -aHelder a 34 W. Frisia aHRC a 10 f. MOC a—HEO a 1—0 Adspiranten R. MOC aHollandia c 11 S. MOC b—Holandia b 0—4 Grote agitatie tegen prijzencontroleurs De strijd tegen de duurte in Bel gië wordt door de regering met onverminderde energie voortgezet en de controlemaatregelen worden met een gestrengheid toegepast, die voor dit land zeer zeker als ongewoon mogen worden geken merkt. Tot nu toe zijn 850 winke liers tijdelijk en 1300 blijvend, d.w.z. zonder dat een bepaalde ter mijn is vastgesteld, gesloten. Tussen winkeliers en controleurs is intussen een strijd op leven en dood gaande. Iedere dag staan de kranten vol van door deze ambtenaren ge pleegde onrechtvaardigheden en on- billijkhe.den, worden zij uitgemaakt voor Gestapo-agenten en in tekenin gen afgeschilderd als afgrijselijke mannetjes met zwarte bolhoedjes op die allerlei unfaire methodes zouden toepassen om de winkeliers er in te laten lopen. Opmerkelijk is dat .vrijwel de ge hele pers, met uitzondering van het socialistische blad „Le Peuple" en de communistische „Drapeau Rouge" aan deze actie voor de middenstand tegen de scherpe regeringsmaatrege len deelneemt en men geen goed woord over heeft voor de heer Moens de Fernig, de Minister van ravitaillering, die de ondankbare taak heeft in de chaos, die op het gebied van prijzen in België bestaat, enige orde te scheppen. Sommige kranten gaan zelfs zo ver de Mi nister te verwijten, na het aanvaar den van zijn ambt geen zuivering te hebben gehouden in zijn ministe rie, dat tot op dat ogenblik een com munistische minister had, met 'Hét gevolg, dat het gehele controle-appa raat hoofdzakelijk uit communisten zou bestaan. De middenstand heeft intussen 't Praehistorische vondsten Tsjecho Slowakije Archeologische opgravingen in het district Pribram in Bohemen, waar mee in de eerste oorlogsjaren een aanvang werd gemaakt, brachten zeldzame en belangrijke vondsten uit het bronzen tijdperk aan het dag licht. De'opgravingen in de latere oorlogsjaren gestaakt, zijn thans hervat. Opgegraven zijn op het mo ment een groot aantal urnen, huis houdelijke voorwerpen bronzen ju welen. alle daterend duizend jaar ,voor Christus' geboorte. De opgegra ven overblijfselen van een aantal gehuchten hebben de theorie beves tigd, dat de mensen in die tijd zich langs de oevers der rivieren vestig den en dat er in die dagen een le vendige handel bestond in bronzen stokken gn barnsteen. Twee-daagse winkeliers staking in België De Belgische Bond van Le vensmiddelenwinkeliers heeft be sloten op 23 en 24 September de winkels te sluiten uit protest te gen de wijze waarop de controle op de prijzen wordt uitgevoerd en tegen de winkelsluitingen door c!e overheid. De bond heeft de win keliers van andere branches uit genodigd eveneens te sluiten. Intussen heeft de minister van economische zaken en midden stand een radiorede gehouden, Waarin hij mededeelde, dat alle in Augustus opgemaakte proces- senverbaal herzien zullen worden Er zijn reeds vele strafmaatrege len tegen de winkeliers herzien en.verzacht Prinselijk Paar woont kerkdienst bij Naar de „Times" meldt hebben H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard te samen met het Engelse Koningspaar, de beide Prin sessen Elizabeth en Margaret en luitenant Philip Mountbatten, een kerkdienst in de Crahie Church bij gewoond. Het hoge gezelschap begaf zich per auto naar het kerkgebouw. De dienst werd mede bijgewoond door de Hertog en Hertogin van Gloucester en de Hertogin van Kent harnas aangegord en Minister Moens de Fernig laten weten, dat indien hij van plan is de controle-maatregelen op dezelfde rigoureuse wijze voort te zetten, dit onvermijdelijk zal leiden (ot een algemene staking onder de winkeliers. De strenge regeringsmaatregelen zijn evenwel niet zonder resultaat gebleven, want het „Nationaal strijd- comité tegen de duurte van het le ven" heeft Donderdag bekend ge maakt, dat de prijzen der voedings middelen, die niet getroffen wórden door het afschaffen der regerings subsidies, in de afgelopen maand niet gestegen zijn. Als concessie aan de winkelier heeft de regering inmiddels besloten in de commissie die oordeelt over het'al dan niet sluiten van zaken, die in overtreding waren, ook leden van de middenstand op te nemen. Eén dag mei' aftrek in plaats van 12 jaar J. K. uit Winschoten was wegens dienstneming bij het Vrijwilligers legioen-Nederland door de Gro ninger Kamér van het Bijz. Ge rechtshof veroordeeld tot 12 jaar R.W.I. Zijn verdediger, Mr. A. J. de Groot te 's Graverfiage verklaarde dat zijn cliënt aan vervolgingswaan zin leed, hetgeen aanleiding werd tot zijn dienstneming. Verd. zei: Ik wist zelfs niet, dat Duitsland een mogendheid was, laat staan een vijandige mogendheid." De verd. verzocht vrijspraak subs, ontslag van rechtsvervolging. De proc.-fiscaal, prof. Lange- meijer, nam op grond van psychia trische rapporten aan, dat requirant volkomen ontoerekeningsvatbaar was en oordeelde de straf van het Bijz. Gerechtshof onjuist. Hij zeide echter, dat de Bijz. Raad van Cas satie, waarvoor verd. nu terecht stond, niet tot vrijspraak kon komen Derhahje concludeerde hij tot de laagst mogelijke straf n.l. 1 dag met aftrek. Positie Nederlandse passagiersschepen „Kota Baroe", RotterdamJava, pass. 11 Sept. om 23 uur Perim. „Noordam", RotterdamNew York, pass. 14 Sept. om 20 uur Scilly. „Oranje", van Batavia naar Amster dam 13 Sept.; „Sloterdijk", Rotter dam—Java, pass. 14 Sept. om 14 uur Gibraltar. PROGRAMMA WOENSDAG 17 SEPT. HILVERSUM I (301 M.): NCRV: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgym; 8.00 Nieuws; 9.00 Ziekenbezoek; 11.00 Zangrecital; 12.30 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 Kamerorkest; 14.30 De Varianten; 15.15 Sopraan, viool en piano; 16.00 Voor postzegelvérzame- laars; 16.05 Zingende jeugd; 16.45 Voor onze jongens en meisjes; 17.30 Ned. Volksherstel; 17.35 Orgel; 18.30 Ned. Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Engels Oratorium; 20.15 Repor tage „De Slag om Arnhem"; 21.00 Strategische betekenis van Slag om Arnhem; 21.20 Strijkorkest; 22.30 Nieuws; 23.00 Orgel; 23.30 Gram.pl., sluiting en 't Wilhelmus. HILVERSUM II (415 M.): VARA: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgym; 8.00 Nieuws en gram.pl.; 8.50 Voor de Vrouw; 10.20 Voor de Vrouw; 11.00 Nonstop-programma; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgel; 13.00 nieuws 13.20 Tango-rumba orkest; 13.50 Pianoduo; 14.00 Voor de Vrouw; 14.15 Vioolvoordracht; 14.45 Joodse liederen; 15.05 Prins Pannekoek, hoorspel voor de jeugd; 15.45 Voor de zieken; 16.45 Opstellen winnaars vacantiewedstrijd; 17.15 Jan Vogel en zijn Accordeonorkest; 17.45 -Rijk Overzee; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara- varia; 18.45 Zaandamse Esperanto- week; 19.00 Stafmuziekcorps Am sterdamse politie; 19.15 Depart, uit zending; 20.00 Nieuws; 20.15 Metro- pole-orkest; 21.00 „Vergeten kinde ren", hoorspel; 21.30 Radio Philh. orkest; 22.30 Ned. liederen; 22.45 Beschouwing opening Staten-Gene- raal; 23.00 Nieuws en gram. Op Zondag 21 Sept. a.s. hopen onze Broer en Zus, de Heer en Mevrouw A. DE ROOIJ F. DE ROOIJ—v. KESSEL de dag te herdenken, waar op zij vóór 25 jaar in het huwelijk getreden zijn. Plechtige H. Mis uit dank baarheid St. Dominicus- kerk 21 Sept., om 9.30 uur. Familie DE ROOIJ Familie VAN KESSEL Receptie: Oudegracht 126, van 34 uur Alkmaar, 21 Sept. 1947. DANKBETUIGING De Ouden van Dagen van Burgerbrug, Petten en om streken, brengen bij deze hun hartelijke dank voor de ruime bijdragen, waar door het bestuur in staat werd gesteld om het feest voor de Ouden van Dagen tot een onvergetelijke dag te maken. Vooral onze dank aan bestuur, bus ondernemer en geleidsters. De Ouden van Dagen OPENLIJKE DANK aan God voor verkregen gunst op de voorspraak van de H. Maagd Maria door het bidden der 3 Weesgegroe ten. 't Zand K. W. DANKBETUIGING Aan allen die op enige wijze belangstelling hebben betoond bij ons 40-jarig huwelijksfeest, zeggen wij, mede namens onze kinde ren, onze welgemeende dank. M. GENET C: GENET-v. d. POL Egmond aan Zee, èept. '47. Voorstraat 62. gevraagd bij P. J. RE- T'U'OIJ, Schagerbrug Net R.K. MEISJE zoekt dito vriendin. Leeftijd tus sen 25 en 28 jaar. Br. onder no. 19554 Bur. van dit blad. Biedt zich aan flink Meisje voor Maandag, Woensdag en Vrijdag, in Heiloo of Limmen. Br. onder no. 19553 Bur. van dit blad. Net degelijk R.K. Kosthuis aangeboden. Brieven 'onder no. 19547 Bur. van dit blad. NET MEISJE, 16 jaar, zag. zich gaarne geplaatst in net eenvoudig gezin als, kindermeisje of winkel meisje voor dag en nacht, liefst Alkmaar of omge ving. Brieven onder no. 19543 Bur.van dit blad. Gevraagd: Een flink R.K. Meisje, voor dag of dag en nacht. Kennemerstraat- weg 155, Alkmaar. Gevraagd: Een net MEISJE, Mqvr. BOSCH, Langestr. 4ia, Alkmaar. Gevraagd: FLINK R.K. MEISJE voor dag en nacht, omge ving Alkmaar. Goed loon met huiselijk verkeer. Br. onder no. 19551 Bur. van dit blad. Te koop: z.g.a.n. Winter mantel, mt. 46. Tevens ver stelwerk aan huis gevraagd W. TAMIS, Stadskwe- kerij, Alkmaar. Te koop gevraagd: BESTELWAGEN of LUX Brieven met prijsopgave no. 19542 Bur. v. d. blad. Wegens plaatsruimte te koop aangeb. 2 elcctr. was machines in zeer goede st. tegen zeer billijke prijs. Verbij, Joos de Moorstraat 3 (huis) A'dam W. Te koop: In prima staat zijnde kleine HAARD, compl. met achterplaat. Prijs 75,Adres te bevragen aan het Bureau. Te koop: een half H.A. VOEDERBIETEN met blad en 1000 kg kriel bij P. Oudeman, Heerhugowaard Noord, D 57. R.K. ambtenaar vraagt ge meubileerde ZIT-SLAAP- KAMER met pension in Den Helder, liefst omtrek werf. Brieven onder no. 43500 bur. van dit blad. Te koop: 2 D.K.W.'s - R.T. - 1938 - 1939. In prima st. Adres: W. Smit, Midden weg B 151, H.H. Waard Z. Te Koop: 1 H.A. SUIKERBIETEN goed geschikt voor vee voer. A. Komen Jzn., Molenvaart 138, Anna Paulowna. Pracht Coupon STOF voor winterjas, Eng. Tweed; 'n solied Damesrijwiel, geh. compl.; 3 binnenbanden 28xlv«. Prima Rolbezem. Kerklaan 13, Heiloo. VERLOREN: Grijze jas visgraat) met regenpijpen. Gaande van Zuidermeer, Wogmeer (via Zwartje padje-Holweg) Tegen belo ning terug te bezorgen bij J. v. LANGEN, Jan Glij- nisweg H 85, Heerhugo waard (Zuid). HEER zoekt Zit-SIaapka- mor, m. of z. pension in, Alkmaar. Br. met prijs opgave onder no. 19537 Bureau van dit blad. 17 P. Smit Abdijlaan 59, Egm.-Binnen is het adres van de ageni van het NIEUW NÖORD- HOLLANDS DAGBLAD, Agentschap EGMONDEN ADVERTENTIES worden met de meeste spoed door hem doorgegeven. NIEUWE ABONNEES ont vangen bij opgave direct de krant. RUILEN! Bovenhuis cen trum stad voor beneden huis, aan de rand der stad geen bezwaar. Br. onder- no. 19541 Bur. van dit bl. RECTIFICATIE. Ten gevolge van een mis verstand is in de adverten tie betreffende: „ONDERRICHT IN'HET VIOOLSPEL" d.d. 21 September 1947, opgenomen: „Onder auspiciën van het Amsterdams Con servatorium'*'. LEO v. SAMBEEK Uil van Rochdalestraat 23 naar NIC. BEETSKADE 75 Telefno. blijft 3593. Fa. J. Sluys Zoon. uw f (pis. kinderwagen Ook nieuwe KAPPEN Werkplaats: Koningsstraat 1. Acres: Gashouderstraat 17. Alkmaar. Dinsdag 30 Scpt a.s. H-U Bestuur. Sportschool De nieuw gevormde club van 712 jaar, vangt aan Woensdag a.s. des nam. te half 5 Aanmelding iedere Dins dag en Woensdag aan het gymnastiek lokaal Mo lenstraat, Den Helder A.S. WOENSDAG en DONDERDAG 18 SEPT. is onze zaak Manufacturen, 't Zand INSCHRIJVING Aanvang Vrijdag 19 Sept. Beginners Gevorderden Uitsl. R.K.. Dagelijks van 7—9 uur Kennemer Straatweg 101 Tel. 3375 Nog plaats voor enkele heren Lid: Kath. Cult. Verband (Kerkelijk goedgek.) Woensdag 15 Oct. Theo v. d. Pas en Donderdag 18 Sept.: Cor de Groot bestaat reeds grote belangstelling Abonn. f 3.Losse kaarten f 2,50 Dagelijks van 111 uur. 2 uur n m.: Langestraat 82 - Alkmaar. Telefoon 2473 Specialiteit in: HEREN- EN JONGENSKLEDING Aanvang verk. Vrijdag 9 uur Iets nieuws en voordelig! Rijbewijs verzekerd Auto-rijles! Privé en in clubverband! Brouwerstraat 25, Alkmaar, Telefoon 4478 Akersloot: J. Th. Verduin, Kerklaan 314; Beverwijk: A. Schoenmaker, Meerstraat 80; Heemskerk: A. van Baar, Deutzstr. 11; Uitgeest; Jan Gast, Middelw. 140 Geen taxi- of luxe verhuur, maar Instituut 1 uitsluitend voor rij- en technisch onderwijs. kunnen op ons bedrijf geplaatst worden. Verdronkenoord 15 Alkmaar V brengt onze agent U het NIEUW in de bus Heeft U een advertentie te plaatsen, leg deze klaar en geef ze aan de bezorger mee N, Hoofdredact rayonreda Directeur: 1 Abonnemen' kwartaal; incl. incasso 13 c. p. mm in alle editi minimum p. mm.; in Leverde de g begroting 1947, de voor 1948 gel nog afgezien va zakelijk gebleke tingen, een tek( lioen, de thans den begroting i schot op de gew millioen. Naar Minister ligt hi langrijke verbei ciële toestand 2 kunnen-worden begroting, wanr van een sluiten zou toetsen zoal: val was aan dê wonq dienst. De liquidatii volgen heeft ec beslag gekregen thans in volle f het komende ja bedragen hiera; besteed. De ui tengewone dien rond 2.029 r over een Jaedraf van slechts 10; Deze buiteng bedrage van vatten 1.062 ven van afIop< millioen kapita millioen supple satiefonds. He de gehele bej mede op rond Indien het on van de voornaai land te betrekk niet zou hebber hoging van het het landbouw-i 1948 met 215 dus de Minister, de ohtwerp beg nadelig saldo he bijna 760 mi! van de voor li groting. De Minister g moeilijkheden h verder gaande gaven in de we 1. De kosten welke in 1948 r zullen hebben, woordigingen ir lidmaatschap v: ganisaties, enz., laag geraamd t deze voorzieninj diening van de voldoende bleke dat de daaraan hoger uitkwame 2. Het natui staatsuitgaven, ming der bevolk tot uitdrukking kosten voor he desbetreffende gehouden met e per jaar, hetgee Ie tientallen mi 3. Een verde prijs, loon en sa een verhoging D® troonrede Bingin wegei

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4