Nieuw H.K.H. PRINSES JULIANA REGENTES Voor Alkmaar en omgeving HM.DE KONINGIN ZAL KORTE TIJD RUST NEMEN Linggadjati geen basis voor de onderhandelingen Prinses Armgard en prins Aschwin bij prinselijke doop Reeds eerder werd medegedeelddat HM. de Koningin zich nog zeer vermoeid gevoelt en zich opnieuw genood zaakt ziet rust te nemen. Deze rust kan eerst doeltreffend zijnwanneer Hare Majesteit tijdelijk zich ontheven weet van de zorg voor de zaken van de Staat. Teneinde hiertoe de mogelijkheid te scheppen zal eerstdaags bij de verenigde vergadering der Staten-Generaal een wetsontwerp aanhangig worden ge maaktwaarip met toepassing van art. 43 van de grondwet de gelegenheid wordt geopenddat Hare Majesteitzodra haar gezondheid daartoe aanleiding geeftde uitoefening van het koninklijk gezag tijdelijk neerlegt. Het wetsontwerp zal inhouden, dat voor de tijd gedu rende welke de Koningin het koninklijk gezag neerlegt, H.K.H. Prinses Juliana als regentes van het Koninkrijk zal optreden. Hare Majesteit is voornemens om terstond na de totstandkoming van deze wet daaraan voor enige tijd toepassing te geven. H.M. de Koningin verzoekt uitdrukkelijk mede te de len, dat voor enige ongerustheid voor haar gezondheid geen aanleiding bestaat. Het behoeft nochtans niet te verwonderen, dat de zware zorgen, welke op haar hebben gedrukt en nog steeds drukken, niet ongemerkt aan haar gezondheid zijn voorbij gegaan. Sumatra's Oostkust autonoom gebied Nieuwe Joodse immigranten te Haifa Franse communisten Gandhi vastte op zijn verjaardag Britse mijnwerkers gaan langer werken Onze positie is veel sterker door de morele steun van de wereld Acht jaar geëist tegen Mooyman Woensdag: 2 doden en 3 gewonden De Arabieren zullen vechten Kinderbijslag HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten- DirecteurE- J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3-40 per kwartaal; 1.20 per maand,; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum ƒ4.-; Fam.ber. 20 c- p. mm.; in alle edities 30 ct. Noordhollands BuiteiqpGod. is 't nergens veilig (Vondel) VRIJDAG 3 OCTOBER 1947 43e JAARGANG NUMMER 11344 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red-), K 2200 HOORN: Draaïsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank Dr. van Mook heeft gisteren een bespreking gehad met het voorbereidend comité voor de vorming van een autonoom gebied Sumatra's Oostkust. In verband ook met hetgeen aan deze bespre king is voorafgegaan werd, vol gens een officieel communiqué, omtrent de volgende punten over eenstemming bereikt: Het gebied van Sumatra's Oostkust, waar thans de Nederlandse regering rechtstreeks verantwoordelijk is voor de orde en de veiligheid, zal tot autonoom gebied gemaakt worden, zulks in overeenstem ming met de in de petities en be togingen tot uitdrukking gebrach te wens van de overgrote meer derheid v. d. ingezetenen van deze gebieden. In Jeruzalem is officieel bekend gemaakt, dat geringe tegenstand geboden werd toen Britse mari niers zich aan boord begaven van een van de twee schepen met Joodse immigranten de Padu- can en de Northlands binnen de territoriale wateren van Pa lestina. i De schepen vervoeren ongeveer 3850 passagiers allen zonder visum, en worden bewaakt door Britse torpedojagers. Zij bevinden zich ter hoogte van Haifa. De kaden te Haifa zijn door militairen afgezet. Zoeklichten verlichten de haven, terwijl dieptebommen tot ontplof fing worden gebracht om eventuele saboteurs, die zich in het water mochten bevinden, af te schrikken. Officieel wordt nog gemeld, dat de immigranten naar Cyprus zullen worden overgebracht. De naar schatting 1500 Joodse illegale immigranten van de Padu- can zijn zonder incidenten te Haifa ontscheept. Uit semi-officiële bron wordt vernomen, dat nog vijf schepen met Joodse immigranten in havens van de Middellandse Zee het anker ge licht hebben of spoedig zullen lich ten. .v Willen weer in de Regering Maurice Thorez, secretaris-gene raal der Franse communistische partij en voormalig vice-premier, heeft Donderdagavond in een rede tot een communistische massa-ver gadering te Parijs een felle aanval gedaan op het Plan-Marshall, de Franse buiten- en binnenlandse po litiek en op generaal de Gaulle. Thorez stelde voorts de eis, dat de communistische partij weer in de regering komt. Thorez verklaarde, dat het Plan- Marshall .betekent „de "vrijheid van de kapitalistische jakhals om de arbeider, handwerksman en boer te verslinden". Het is een schaamte loos speculeren op de armoede van het Franse volk en het bevat eisen, die onverenigbaar zijn met de na tionale souvereiniteit. Wij zijn niet gekant tegen Amerikaanse hulp, aldus Thorez, als de nationale onaf hankelijkheid maar niet in gevaar komt. In zijn buitenlandse politiek sluit Frankrijk zich aan bij de anti-de mocratische en imperialistische machten. terwijl geheel India feest vierde De tweede October heeft Mohan das Gandhi eqn etmaal gevast, ter wijl geheel India zijn 78ste verjaar dag als een nationale feestdag heeft gevierd. De radio zond een speciaal programma uit en bijna elke stad in India hield de een of andere plechtigheid. Feestrèdevoeringen zijn o.m. ge houden door Pandit Nehroe, Patel en Prof. Kripalani. Voor een gehoor van 20.000 personen legden de sprekers er de nadruk op, dat Gan dhi's grondbeginselen „ons door de strijd tegen de vreemde overheer sing hebben geleid en dat zij als juist beschouwd kunnen worden, ook wanneer die strijd voorbij is." Gandhi wordt ook gezien als de- geen, die in staat zou zijn Hindoes en Mohammedanen in vrede te doen leven. Tuss.en de Britse Kolenraad en afgevaardigden van het Verbond van Britse mijnwerkers is een over eenkomst gesloten, waarbij de mijn werkers vrijwillig een half uur per dag langer of ook Zaterdag zullen werken. Hoewel de punten van de over eenkomst niet bekend gemaakt zijn, aldus een bericht van Reuter, wordt aangenomen, dat het waarschijnlijk verrichten van een half uur over werk per dag of het doorwerken op Zaterdag aan de plaatselijke om standigheden aangepast zal worden. Oorspronkelijk was de regering ge kant tegen het doorwerken op Za terdag, daar zij vreesde, dat hier door gedurende de week meer ge vallen van thuisblijven zouden voorkomen. De Kolenraad meent echter, dat hij erin zal slagen de toestemming dgr mijnwerkers te verkrijgen om maatregelen daarte gen te nemen. SUIKERVOORZIENING De Wieringermeer draagt haar steentje bij Als volgens de plannen der re gering de bakkers»zoete broodjes moeten bakken (déden1 ze dat en kele' weken geleden ook al niet?), dan is het zaak de suikervoorZie- ning veilig te stellen. Ook de Wie ringermeer helpt hieraan mee. Af gelopen Maandag zijn de eerste ver schepingen begonnen met bestem ming Halfweg. De opbrengst was matig. Over het suikergehalte viel nog niets definitiefs te zeggen (zie artikel pag. 1 van 30 Sept.). Ook de andere suikerfabrieken krijgen hun portie uit de Meer. Geen audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 7 en Woensdag 8 October geen audiëntie"* verlenen. DUITSE GENERAALS TE HOEK VAN HOLLAND Op weg naar de Heimat Uit Berlijn wordt gemeld, dat gis teravond om 8 uur in Hoek van Holland tien hoge Duitse generaals zijn gearriveerd, die uit krijgsgevan genschap in Engeland zijn terugge komen. Zij behoorden allen tot de Weermacht en zijn uit krijgsgevan genschap ontslagen om naar hun woningen terug te keren. De namen van de generaals zijn: Bassinge, Neuffer, Polack, Schober, Thonann, Broich, Schlieben, Will, Frienel, Hildebrandt. BURENRUZIE MET DODELIJK GEVOLG Door een ruzie om de kinderen ontstond' Donderdagmorgen om streeks 8 uur een vechtpartij tus sen de familie B. en Van der S. te Nieuw-Amsterdam bij Elmmen. De strijd nam een ernstige omvang en eindigde toen de 18-jarige J. B. met 'n stuk hout de 24-jarige geh. P. van der S., zodanig verwondde, dat hij bewusteloos neerviel. Later op de morgen is het slachtoffer dat vader van een kind is, over leden. De dader werd door de po- VERKLARING VAN SJARIFFOEDIN Sjarifoeddin verklaarde Donder dag voor het werkcomité van de KNIP, dat hjj Linggadjati geen basis voor de toekomstige onder handelingen met de Nederlanders achtte, aldus radio Djokja. Voorts zeide Sjarifoeddin, dat alle toekomstige overeenkomsten met de Nederlanders moeten wor den gegarandeerd en onder toe zicht geKouden van een derde partij. Sjarifoeddin herhaalde, dat het noodzakelijk was, dat de Ne derlandse troepen uit Indonesië zouden worden teruggetrokken. De republikeinse relaties m^t het buitenland zijn „goed", aldus de premier, en de republiek hdeft ver trouwen in de toekomstige Neder lands-Indonesische onderhandelin gen. Vervolgens kondigde Sjarifoeddin aan, dat de republikeinse regeriqg plannen heeft om de export met de buitenwereld ter hand te nemen en dat zij voor dit doel twee nieuwe havensteden heeft ontworpen, welke havens capaciteit zullen hebben voor schepen van 8000 ton. Hij voegde daaraan toe, dat een uit breiding van de spoorwegen in stu die is om dit exportplan uitvoerbaar te maken en dat de blauwdrukken reeds gereed zijn. Tenslotte kon digde hij aan. dat het onderwijs zou worden geïntensificeerd. Het Franse Pérsbureau AFP meldt nog het volgende over de verkla ring .van Sjarifoeddin: Het werkelijke doel van het Indonesische nationalisme is de erkenning van het „de jure en de facto" gezag van de republiek over Indonesische gebieden. Voorts, uitdrukking gevende aan zijn tevredenheid over de door de Veiligheidsraad genomen maatregel, betreurde Sjarifoeddin het ten zeer ste, dat Nederland nog niet de hoop schijnt te hebben opgegeven om een koloniale oorlog voort te zet ten. Dit, zo vervolgde hij, moet ons aansporen op onze hoede te blijven, daar wij moeten „voorkomen, dat belangrijke gebieden economisch en militair in handen der Nederlanders vallen". „Onze positie", aldus Sjari foeddin, „is nu veel sterker, aan gezien wij de morele steun van de wereld hebben". Wat de financiële positie verder betreft, zeide de premier, dat deze geen enkele tendentie van inflatie vertoonde en dat de geldcirculatie op het ogenblik „veel minder" was dan onder het bestuur der Neder landers. De premier gaf echter geen cijfers. Hei' zijn geen vijanden des volks Bij de a.s. doopplechtigheid in het Prinselijk Gezin zullen ook tegenwoordig zijn de moeder en de broer van Prins Bernhard, Prinses Armgard en Prins Asch win. Deze zijn in het begin van dit jaar door de minister van justitie, aan de hand, van vele gegevens en getuigenverklaringen, verklaard als niet behorende tot de vijanden van het Nederlandse volk. Het zal ongetwijfeld menige Ne derlander interesseren hoe deze vorstelijke personen, die door het huwelijk van Prins Bernhard met onze geliefde Prinses in het mid delpunt der belangstelling zijn ko men te staan, de oorlogstijd in het voormalige Derde Rijk hebben doorgebracht. Prinses Armgard heeft zich van alle politiek afzijdig gehouden, doch het was wel bekend dat haar sympathie naar Nederland uitging. Prins Aschwin was geen diplomaat en voelde zich meer aan getrokken tot de studiq dan tot de intriges der regering. Hij studeerde sinds 1931 sinologie, Oost-Aziatische kunstgeschiedenis en oudheidkunde e.d. en werd in 1933 gediplomeerd als Chinees tolk.* Toen moest hij, evenals iedere Duitser, in dienst. Het ging echter niet van harte en voorlopig bracht hij het met al zijn kennis niet verder dan korporaal.' Als sergeant werd de prins in 1938 wederom opgeroepen, nu om het Sudetenlgnd te bezetten. Een proef schrift ter verkrijging van de dok torsgraad was intussen bij een Zweedse prof in behandeling, maar de promotie moest worden uitge steld. In 1939 werd hij bevorderd tot 2e luitenant en werden zijn studies wederom onderbroken. Hij moest de veldtocht in Polen meemaken.' In de herfst van 1939 werd hij te genover de Belgische en Neder landse grens geplaatst. Oudejaar 1939 kreeg hij vergunning Prinses Juliana en Prins Bernhard te be zoeken. Daarna wisten dezen en prinses Armgard te bereiken, dat hij overgeplaatst werd naar Polen. Reclame-object' tegen zijn zin Voor het Bijzonder Gerechtshof te Den Haag stond gisteren te recht de.SS-man Gerardus Mooy man uit Voorburg, die als 16- jarige knaap in Duitse krijgs dienst trad, grote lauweren oogst te aan het Oostelijk front en des wege door de'Duitsers in Neder land als reclame-object is ge bruikt. Hij werd door de hoogste auto riteiten ontvangen en de toenma lige burgemeester van Wassenaar, de Block van Scheltinga, wenste zelfs een plein naar hem te noe men, hetgeen door Mooyman ge weigerd werd. Naar hij ter zitting verklaarde, berustte die weigering op de overweging, dat andere kame raden evenzeer moedig waren ge weest, maar in de strijd gevallen waren. Intussen werd M. door de Duitsers overladen met hoge onder scheidingen. M. zeide, dat hij van mening was, dat na de capitulatie van Nederland, er geen oorlogstoe stand meer bestond. Hij had geen invloed op de reclame, die om hem heen gemaakt werd. De advocaat-fiscaal beschouwde Mooyman als een, gewone militaire collaborateur en eiste 8 jaren ge vangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. De president vroeg nog, waarom M. onlangs ontvluchtte uit de voor lopige bewaring, waarop het ant woord luidde: „Ik vond het voor mijn gezondheid nodig, er een poosje tussenuit te gaan". De uitspraak werd bepaald op 16 October. Hr. Ms. Ternate beschoten Hr. Ms. Korvet „Ternate" is Woensdag gedurende een onder zoek van voor anker liggende prauwen nabij Selat Pandjang in de buurt van Straat Bengkalis bij de oostkust van Sumatra, vanaf de wal beschoten. Het vijandelijk vuur werd tot zwijgen gebracht. Aan" Nederlandse zijde werden noch verliezen noch schade gele den. Qp 25 Mei 1940, tijdens de felle perscampagne tegen Prins Bern hard, werd hij uit het leger ont slagen, met de toelichting, dat' dit het gevolg was van de houding' van Prins Bernhard gedurende de eer ste dagen van de oorlog in Neder land. In de herfst van 1940 heeft prins Aschwin zijn studies te Berlijn voortgezet, waar hij in 1942 aan de universiteit de doctorstitel be haalde. Deze jaren waren voor hem bij zonder onaangenaam, aangezien zijn vroegere kennissen uit vrees geen betrekkingen meer met hem wens ten te onderhouden. In Berlijn is hij begonnen mede te werken aan het verzet. Hij werkte voor verschillende groepen, waarvan verscheidene leden gear resteerd en ter dood gebracht wer den. Hij had ook contact met de daar nog aanwezige Nederlanders, die zich voor de goede zaak be ijverden, zoals de heer Millenaar, nu lt. kol. bij de militaire missie te Berlijn. In de herfst 1944 moest hij graven in 't Oosten, hetgeen hem vermoe delijk voor arrestatie heeft be waard. Zijn moeder werd door de SS uit haar huis gezet. .Toen "de ge allieerden Westfalen naderden heeft prins Aschwin zich in de winter 1944-1945 bij zijn moeder gevoegd. Prins Aschwin heeft Prins Bern hard via diplomatieke vrienden ge regeld voorzien van materiaal, dat door de Engelse intelligence ge bruikt werd. De verliezen aan Nederlandse zijde bedroegen Woensdag 2 gesneuvelden en 3 gewonden. Op West-Java werden een deta chement te Koeningan, een bivak te Tjiledoeng en de Westelijke en Noordelijke rand van Tasikmalaja beschoten. Ten Zuid-Oosten van Pa- kalongan op Midden-Java werd een bivak te Bandjar wederom bescho ten. Op Oost-Java ontving een deta chement te Batoe mortiervuur. Een bivak te Boedjoer werd met hand granaten bestookt. Op Madoera deed een groep van 100 man een aanval op een Neder landse patrouille ten Noordwesten van Pamekasan. Sumatra: In het gebied van M'edan verdreven patrouillesrepublikeinse benden bij Brastagi en ten Westen van Tandjongpoera. In het gebied van Palembang werd bij Soegwaras een patrouille beschoten. Enkele ter roristen werden gevangen genomen. Indien Palestina verdeeld wordt Nadat in de afgelopen week door Irak, Syrië en de Libanon aan het Britse departement van buiten landse zaken nota's over de Pales tijnse kwestie zijn gezonden, heeft thans Saoedi-Arabië een dergelijke nota aan hét departement doen toekomen. Het afzenden dér nota's volgde op een conferentie van de ministers van buitenlandse zaken der Arabische landen, in de Liba non gehouden. In de nota's wordt medegedeeld', dat de Arabische staten zullen vechten wanneer Pa lestina verdeeld mocht worden. Emir Abdel Krim destijds leider van de Rif-opstand, Haj Amin El Hoesseini, de Moefti van Jeruzalem en Azzam Pasja, de secretaris-ge neraal van de Arabische Liga, hebben Donderdagmorgen een lang durige conferentie over „Arabi sche aangelegenheden" gehouden. 'Azzam Pasja zal Zaterdag Koning Faroek bezoeken, alvorens te ver trekken naar* de Libanon voor de bijeenkomst van de raad der Ara bische Liga over de Palestijnse kwestie. De Egyptische minister president, Nokrasjy' Pasja en de Egyptische delegatie zullen Maan dag vertrekken. Minder Engelse voetballers naar het vaste land t In verband met de heersende financiële crisis zal geen enkel En gels voetbalteam op het continent kunnen spelen alvorens de rege ling en de voorwaarden van de tournée goedgekeurd zijn door de Engelse Bank, na advies van de Football Association. DOOR DE edelsmeden Jan Eloy en Leo Brom werd het wapen ontworpen voor Mgr. dr. A. Hansen, Bisschop Coadjutor van het Bisdom Roermond (links). In de he raldische samenstelling van het wapenschild is uitdruk king gegeven aan het door de nieuwe Bisschop gekozen devies „Vince in Bono Ma lum" („Overwin het kwade door het goede")een kruis op lichtende, gouden achter grond boven het donkere be nedendeel van het schild. De heraldische omschrijving van het wapenschild luidt: in goud een verkort kruis van keel en een schildvoet van sabel. RECHTS het wapen van Mgr. Nic. Hettinga, die Dinsdag 7 October in de St. Franciscuskerk te Bolsward tot bisschop wordt gewijd van Rawalpindi in Pakistan. Dit wapen is ontworpen en uitgevoerd^door Gebr. Rosmalen, edelsmeden te Utrecht. Dit wapen draagt op een gevierendeeld vlak de vol^nde kwartieren: in groen een stralende Bethlehem-ster van zilver; in goud een beeld van de bergen van het missiegebied; in zilver 2 korenaren, 3 eikels en een druiventros in natuurkleur; in groen 2 rivieren van zilver. Over dit alles heen het Mariabeeld je van Sevenwoude, omgeven door een rozenkrans. Achter en op het schild de kentekenen van de Bisschoppelijke waardigheid. Indonesië heden in de Veiligheidsraad De "Veiligheidsraad zal heden met als enige punt op de agenda de Indonesische kwestie, bijeen komen. Het voorlopige rapport van de consuls zal ter sprake ge bracht worden. 1 NOVEMBER heeft Frankrijk geen dollars meer De Franse minister van buiten landse zaken, Bidault, heeft na 'n onderhoud van bijna een half uur met president Truman verklaard, dat Frankrijk uiterlijk tegen 1'No vember zijn voorraad aan dollars, waarmede de noodzakelijke invoer uit dë V. S. moet worden betaald, zal hebben uitgeput. Bidault voeg de hieraan toe, dat de toestand vane Frankrijk wanhopig was en gaf toe, dat andere dollarbronnen in November en December zouden moeten worden aangeboord, daar dé Franse regering anders ge dwongen zou zijn haar aankopen van steenkool, tarwe en dringend benodigde grondstoffen in de V.S. drastisch te beperken. Het beroemde Parijse ballet „Ballets des Arts de Paris" zal 7 Oct. a.s. in Nederland arrive ren en in tal van plaatsen van ons land opvoeringen geven. Hier een moment uit „Spook verschijningen" ER IS één punt in het samenstel van landbouwvraagstukken, dajfc voortdurend de aandacht in Katho lieke land- en tuinbouwkringen ge spannen houdt. Het kwam ook op de pas-gehouden districtsvergade ringen, die de L.T.B. in ons bisdom gehouden heeft, weer ter sprake en ook in de Kamer, bij de pasgehou den interpellatie over de landbouw prijzen, is het aangeroerd. Het be treft hier het vraagstuk va de re geling van een kinderbijslag voor zelfstandigen. Kleine zelfstandigen zegt men nog vaak, maar de vraag is, of dat zal worden volgehouden. De Kinderbijslag van de wet-Rom- me-v. d. Tempel 1 maakt ook geen onderscheid tussen groot en klein en geeft geen loongrens aan. Wij spreken.daarom maar liever van de kinderbijslag voor zelfstandigen. In die kwestie van de zelfstandigheid zit de kneep, niet in de kwestie van groot of klein. In de boeren- en tuindersstand nu is het zo en in de z.g. mid denstand eveneens dat in tal van gevallen door deze werknemers premie betaald wordt voor de.kin derbijslag der loontrekkenden in Hun dienst, terwijl zij zelf nauwe lijks rond kunnen, komen en voor hun vaak groot kindertal geen en kele „compensatie" genieten. Dat wordt op de düur een onhoudbare toestand. De heer Droesen zei dan ook ver leden week in,de Tweede Kamer, dat de behandeling van de loon- en prijspolitiek in dat debat, hem meer dan ooit overtuigd heeft van dé noodzakelijkheid, om het inkom- stenpeil onzer boeren- en tuinders gezinnen meer in overeenstemming te brengen met de gezinsgrootte. Onze nationale armoede, zo zei dr. Droesen. verhindert inderdaq^l de nrijzen zodanig vast te stellen, dat het gezinsinkomen steeds ook toe reikend zal zijn voor de grote ge zinnen. Deze K.V.P.-afgevaardigde wees dan ook op de verhoging van de kinderbijslag voor de loonti^k- kenden.en hij vervolgde, dat het in- komsteripëil van de boeren en tuin ders in vele gevallen ten achter bliift bij dat van de arbeiders, „ook zelfs bij een betere prijsstelling, dan- wij op het ogenblik kennen". Ook voor de kleine boeren bijv. zijn de gezinsuitgaven enorm gestegen. De enige oplossing is inderdaad, ook voor de boeren en tuinders een kin- derbi-jslagregeling. in te voeren. Er zijn dienaangaande v rapporten uitgebracht en in November 1946 heeft minister Drees in de Kamer verklaard, dat hij in beginsel sym pathiek staat tegenover een zoda nige re "cl in" voor kleine zelfstan digen. Er zullen zeker moeilijkbe den voor de toepassing en de uit voering zijn, bijv. wat het vaststel len en het innen van de premie be treft. Maar waar in het bevriende België een soortgelijke regeling al geruime tijd werkt, heeft men in elk geval een voorbeeld bij de hand hoe het kén. De aandrang van de Katholieke fractie, om bij de behandeling van deze aangelegenheid grote snoed te betrachten, moge dezerzijds nog eens onderschreven worden. Zeer ad rem zei de heer Droesen: Als er niet in eens een volmaakte wet kan komen, dan maar een nood voorziening! In elk geval betreft het hier een zaak. waar wij voort durend op moeten blijven hameren, te pas ente onpas!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1